Page 11 of 15 FirstFirst ... 789101112131415 LastLast
Results 251 to 275 of 351

Thread: Sudar svjetova

  1. #251
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Hahahaha
    Mene strah od Ulix-a on je vidovit.
    Bu!

    Evo, sada ću vam priznat, kad god vidim da je neko komentarisao na pdf religija i filosofija, mene uhvati smor žešći.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  2. #252
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    zivim sebe kada masturbiram
    "Suva" Istina

  3. #253
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Bu!

    Evo, sada ću vam priznat, kad god vidim da je neko komentarisao na pdf religija i filosofija, mene uhvati smor žešći.
    Znamo, al opet nas voliš, ka' majka "ludo" dijete.

  4. #254
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hahha
    Može bit, ali nije to do vas, to je do mene :P
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #255
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Naravno, do koga bi drugo bilo.

  6. #256
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim, i nijeste neki za voljenje, ali što ću, duša kučka.


    Edit: Da ne ispadnem seljak,

    Your existence is necessary to mine.
    Last edited by Ulix; 20-02-18 at 20:41.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #257
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Mozda je malo off topic ali me toliko vise iritiraju ovakvi clanci koji se sve cesce pojavljuju da moram negde da prokomentarisem

    https://www.b92.net/zivot/vesti.php?...nav_id=1362872

    Moze li ovim futurolozima i tehnolozima konacno da dodje iz dupeta u glavu da ljudska vrsta MORA da izumre i da ih tehnologija nece spasiti? Da su uslovi za zivot na ovoj planeti ograniceni i da njihov rok trajanja covecanstvo nece moci nikakvim trikovima da izbegne, da cak i da se kolonizuju neke planete kao sto je Mars ni to ne bi obezbedilo beskonacan opstanak ljudske vrste zato sto i sam univerzum ima svoj rok trajanja a i tehnolski razvoj covecanstva ima svoje limite. Mozda je ovo lakse prodati tamo na Zapadu gde je zavisnost za tehnologijom mnogo izrazenija i gde ne znaju sta ce sa sobom od dosadnih i uredjenih zivota ali neka bar sa nama vise olade sa ovim besmislenim tekstovima.

  8. #258
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Dobro je to, kome se traje moci ce da traje.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  9. #259
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    vrste zato sto i sam univerzum ima svoj rok trajanja a i tehnolski razvoj covecanstva ima svoje limite..

    O cemu pricas?

    Proizvas futurologe a ti sam dajes predpostavke ?

    O kakvim limitima pricas ? Na osnovu cega si zakljucio da postoji limit ? I ko ti kaze da smo igdje blizu tog limita?
    One Ring to Rule them all...

  10. #260
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Imas GOMILU clanaka na internetu o neizbeznom kraju univerzuma, nesto o cemu su saglasni svi naucnici da ce se desiti.

  11. #261
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Mozda je malo off topic ali me toliko vise iritiraju ovakvi clanci koji se sve cesce pojavljuju da moram negde da prokomentarisem

    https://www.b92.net/zivot/vesti.php?...nav_id=1362872

    Moze li ovim futurolozima i tehnolozima konacno da dodje iz dupeta u glavu da ljudska vrsta MORA da izumre i da ih tehnologija nece spasiti? Da su uslovi za zivot na ovoj planeti ograniceni i da njihov rok trajanja covecanstvo nece moci nikakvim trikovima da izbegne, da cak i da se kolonizuju neke planete kao sto je Mars ni to ne bi obezbedilo beskonacan opstanak ljudske vrste zato sto i sam univerzum ima svoj rok trajanja a i tehnolski razvoj covecanstva ima svoje limite.
    Odlično, desiće se. Ne za sljedećih milijardu godina
    Do tad će ljudi savladati međuzvjezdano putovanje i putovanje kroz vrijeme (potrebno je samo u prošlost). I kada budu vidjeli da se univerzumu bliži kraj vratiće se u prošlost i nastaniti neku planetu u nekoj vukojebini daleko od Zemlje (da ne bi uticali na našu istoriju). I tako civilizacija može trajati beskonačno (ukoliko se ne istrijebimo u sljedećih stotinjak godina).


    PS.
    Koliko god trajao univerzum, Sunce će postati supernova daleko prije kraja univerzuma tako da ako gledaš milijarde godina ni Mars i bilo šta drugo u Sunčevom sistemu ne dolazi u obzir
    Last edited by Rakun; 03-03-18 at 03:05.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Imas GOMILU clanaka na internetu o neizbeznom kraju univerzuma, nesto o cemu su saglasni svi naucnici da ce se desiti.
    Cool story...


    Imas gomilu clanaka da postoje ljudi gushteri, duhovi, da je zemlja ravna, pa nista od toga nije dokazano.

    Daj da imamo inteligentnu raspravu bez mlacenja i prorochkih momenata
    One Ring to Rule them all...

  13. #263
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Pitam se kako bi se osecao neki naucnik koji je svoj zivot posvetio istrazivanju univerzuma i koji je proveo brojne sate teoretisuci kako bi mogao da izgleda njegov kraj... I da mu na sve to neko njegov rad uporedjuje sa ljudima gusterima.
    Valjda sam sada bio dovoljno pristojan posto vidim da je moderacija ekspresno reagovala na tu zestoku uzasnu zlocinacku provokaciju "d*b*l" a one uvrede koje mi je nadripisar porucio stoje netaknute.

  14. #264
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Pitam se kako bi se osecao neki naucnik koji je svoj zivot posvetio istrazivanju univerzuma i koji je proveo brojne sate teoretisuci kako bi mogao da izgleda njegov kraj... I da mu na sve to neko njegov rad uporedjuje sa ljudima gusterima.
    Valjda sam sada bio dovoljno pristojan posto vidim da je moderacija ekspresno reagovala na tu zestoku uzasnu zlocinacku provokaciju "d*b*l" a one uvrede koje mi je nadripisar porucio stoje netaknute.
    Pricao sam o tehnoloskom limitu covjecanstva za koji si ti odlucio da postoji bez ikakvog dokaza ili teorije, samo onako mlatnuo buc... A u zadnje 100 godina smo vise tehnicki uznapredovali nego od postanka covjecanstva do prije 100 godina.

    Nestanak planete (univerzuma) svakako slijedi ali se racuna u stotinama miliona ili milijardama godina...

    Tako da je glupo proizvati futuriste a prica ti se zasniva sta ce biti kad nestane univerzuma/planete ili kad se samounistimo... Lele
    One Ring to Rule them all...

  15. #265
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Sudar svjetova

    Ja mislim da je tehnoloski limit čoeka dostignut. Naravno pod ovim ne mislim na tehnoloski limit na planeti. AI će vrlo brzo se razviti do nivoa kad ce moci da programira i stvara bolje od covjeka. I tu mislim da ce se za 20g vise isplatiti da se upise filozofija no IT.

    Sobzirom da je bijeli covjek sjebao planetu kolko se moglo očekujem do AI eliminisanje ljudi ili tranziciju dominacije ka crnoj i žutoj rasi koje su bliže prirodi i sebi respektivno. Mi smo kao rasa odradili veliki dio posla. Omogućili smo takav nivo razvoja da ljudi sada mogu da se posvete prirodi i sebi bez da razmisljaju o egzistencijalnim problemima. Često rasisti navode intelektualne sposobnosti bijele rase vs ostalih. Mislim da njihova dostignuća se ne vide u našem materijalnom svijetu ali da bi mogla nas spasiti u budućnosti. Da li ćemo sami to shvatiti? Ili ce AI presjeći u jednom trenutku?

    Mozda sve ovo izgleda kao SF ali...

    Što se tiče kraja, ima ono hindu učenje koliko traje jedan dan Brame i jedna noć. Interesantno je jer se poklapa sa periodima koje nauka navodi kao period nestanka poznatog svemira.
    Last edited by Caesar; 04-03-18 at 10:56.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #266
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Futurolozi su obicni prodavaci magle a najbolje sto mogu da prodaju su upravo te bajke o besmrtnosti, posto je svakome san da bude vecno mlad ili da ga programiraju u kompjuter gde ce moci beskonacno da uziva u dokonosti. Ne postoji nikakva tehnologija koja ce moci to da omoguci citavom covecanstvu, ljudska svest prosto NE MOZE da se prekopira i smesti u neki organizam ili digitalni program koji nikada nece umreti a cak i da se potpuno zaustavi, pa cak i preobrne proces starenja nikome nije u interesu da se to omoguci na planetarnom nivou, tu privilegiju ce moci imati samo oni sa najdubljim dzepom. Ali kada je lakse nekome da se zanosi da ce biti besmrtan, lep, mlad, beskonacno ce uzivati u zivotu, provoditi se a roboti ce sve raditi umesto njega (ne odnosi se ni na koga sa foruma). Nazalost, ima onih koji stvarno veruju u to i sa ushicenjem cekaju da ih tehnologija spasi a ne mogu od drveta da vide sumu i da shvate da je kraj ljudske vrste NEIZBEZAN.

    Razvoj tehnologije podrzavam jedino na polju medicine i tu bih zaista voleo da se one najpogubnije i najteze bolesti mogu eliminisati ali opet, svi znamo zasto ni to nije u interesu da se omoguci covecanstvu. A to sto danas recimo na USB mozes da strpas, sta znam 200 gigabajta a pre 15-20 godina su svi koristili floppy diskete od 100 megabajta, to nije nesto sto je preko potrebno covecanstvu. Iz danasnje perspektive na prvi pogled nam se cini da zalimo one koji su ziveli bez interneta, mobilnih, raznih gadgeta, pa i televizora a ne pomislimo da su mozda imali kvalitetniji i sadrzajniji zivot time sto nisu toliko buljili u ekran. Narocito me muka uhvati od onih Sirija i Alexa, na kraju covek nece moci ni dupe da obrise a da mu digitalni glas to ne kaze.

    Ali razvoj tehnologije stvara zavisnost u skoro svakom coveku koji je tome izlozen. Bio bi licemer da kazem da npr. ne volim internet, mada se barem ogranicavam na svom PC-u i srecom barem u decijim danima nisam morao da buljim u ekran kao sto sada svako dete od 7 godina ima mobilni a nekima kupuju i one Ipadove i PSP-je.

    Sto se tice razvoja AI, iako ne ocekujem onaj apokalipticni scenario u stilu Terminatora, a narocito mi nije moguce da roboti mogu da razviju sopstvenu svest nalik covecjoj, svakako da ce to sa sobom donositi mnoge opasnosti. Narocito sto se tice hakovanja, mada je sve izrazenije ljudsko prepustanje tehnologiji dovoljno opasno. Takodje ogroman previd u svim tim futuristickim nagadjanjima je DEMOGRAFSKI FAKTOR i migracije ogromnog sloja siromasnog i mahom slabo obrazovanog stanovnistva iz siromasnih krajeva planete u one bogatije i razvijenije. Toliko se govori o tom nekom tehnoloskom raju da se zaboravlja da je ljudska priroda dobrim delom i prilicno primitivna, narocito u velikim masama. Realniji mi je scenario da bi moglo doci do bespostedne borbe za prevlast i opstanak a narocito za prirodne resurse (ne nuzno i do nekog svetskog rata) nego do one Black Mirror utopije gde su svi digitalni i besmrtni. Ali to je vec za neke druge teme.

  17. #267
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    ljudska svest prosto NE MOZE da se prekopira i smesti u neki organizam ili digitalni program koji nikada nece umreti
    Ti to znaš ? Kao što je onaj prije 50 godina znao da na jedan hard disk nećeš moći smjestiti sve što je napisano u istoriji pisane riječi, i da će se taj hard disk smatrati nedovoljnim za potrebe prosječnog korisnika
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #268
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ti to znaš ? Kao što je onaj prije 50 godina znao da na jedan hard disk nećeš moći smjestiti sve što je napisano u istoriji pisane riječi, i da će se taj hard disk smatrati nedovoljnim za potrebe prosječnog korisnika
    Sve to sad stane na velicinu glave ciode, zajedno sa cijelom istorijom svijeta.


    Nego treba objasniti ljudima koji ne zele da razumiju.

    Prosjecni zivotni vijek na nivou planete 1950 godine bio je 41 godinu. 2014 godine bio je 72.

    Za 60 godina tehnologija, medicina itd produzili su nam zivotni vijek duplo. I dodje covjek da kaze kako neko prica o besmrtnosti.

    Ne moramo biti besmrtni ali glupo je reci da.smo dostigli tehnoloski maximum, sve govori upravo da smo tek zapoceli eru tehnoloske evolucije.

    No hajd ti znadni
    One Ring to Rule them all...

  19. #269
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Neka me naucnici slobodno razuvere ako misle da mogu da digitalizuju ljudsku svest a meni je najmanji problem da priznam da nisam bio u pravu ako to stvarno uspeju da urade.
    A sto se tice prosecnog zivotnog veka na tome je u proslosti umnogome uticala ogromna smrtnost novorodjencadi i male dece, po tom principu covek koji je ziveo 80 godina i mrtvorodjeno dete su u proseku ziveli 40 godina. Za medicinu sam vec rekao, podrzavam sve sto je u sluzbi njenog razvitka, pa i tehnologiju, ali sama tehnologija, odnosno ona koja je dostupna prosecnoj osobi nije uopste produzila zivotni vek. Mozda je u nekim segmentima olaksala ljudski zivot (ves masine, masine za sudje, telefon) ali isto tako je ucinila coveka previse zavisnim od svojih cesto nepotrebnih proizvoda i unazadila mu kvalitet zivota i fizicki i psihicki. Dug i zdrav zivot je itekako bio moguc i bez urbanizovane tehnoloski razvijene gradske sredine, i to jos u davnija vremena, sto moze da kaze svako kome su preci ziveli u manjim seoskim sredinama. Naravno, posto i ja sam koristim internet i kompjuter i zivim u gradskoj urbanoj sredini, nije mi namera da moralisem, niti to radim. Ali me isto tako ne moze niko ubediti da je zdravo satima buljiti u ekran ili da je neophodno imati najnoviji model telefona, a tek i za sam internet koliko se moze napisati o njegovim negativnim stranama, narocito za one koji olako sebi dozvole da potpadnu pod tudje uticaje.

  20. #270
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Covjecanstvo ce samo sebi doci glave, za to nam nisu potrebne nikakve univerzumske katastrofe i samounistenje galaxije.

    Mi smo tek na pragu fantasticnih tehnoloskih ostvarenja i stvarno steta sto ne mogu dozivjeti nekih 200 god da to vidim

  21. #271
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Tesko je ateistima objasnit vjeru. Nemoguc je to posao. Nisam se puno osvrtao na neke upise odje,vezane za koronu, proklinjanja itd..

    Ja sam visko obrazovana osoba, pravoslavne vjere i ne bih rekao da sam fanatik. Ali vjeru je tesko objasniti ateisti, kao da objasnjavas nekom ko se nikada nije zaljubio sta znaci istinski voljeti. Zbog tih osecanja racionalni ljudi rade iracionalne stvari... Danas je mnogo iracionalnih stvari uradjeno iz vaseg ugla posmatranja. Ali to je uradjeno zbog ljubavi i iz iste vjere.

    Danas onim ljudima niko nije rekao da dodju onamo, nije im prijetio ili platio. Tu su bili da odaju postovanje covjeku kog su voljeli. Koji je imao gresaka kao i svaki covjek. Te svoje greske i lose procjene nosio je kao oziljke, dostojanstveno.

    Sta god ko mislio o nasem Mitropolitu, taj covjek je oslobodio Crnu Goru od najveceg zla ove zemlje. I dao joj mogucnost da bude bolja, da mi budemo bolji. Nebitno sta smo, ko smo, Albanci, Eskimi, Muslimani, Crnogorci, Srbi...svi trebamo na tome, makar, biti zahvalni. I on takav je temelj Crne Gore koji narod MORA da iskoristi. Da se konacno izmiri, slozi i okrene stvarima koje su bitne. Da prestanemo prebrojavat krvna zrnca..

  22. The Following 3 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  23. #272
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Tesko je ateistima objasnit vjeru. Nemoguc je to posao.
    Nemoj, da te zamolim...
    Imam skoro 50 godina, ateista sam odavno, a nekad vjernik tokom nekih 15-ak godina svog života. S pročitanom kompletnom Biblijom, i Stari i Novi zavjet, s višestrukim vraćanjem i utvrđivanjem. Sa završenom dopisnom školom hrišćanstva. Sa proučavanjem mnogih drugih pisanija na temu, koja su trebala da me učvrste u vjeri. Većim udubljivanjem i proučavanjem mi je vjera samo slabila, iz prostog razloga što mi se sve više toga kosilo sa zdravim razumom. Dodaj tome sve nepravde i patnje ovoga svijeta. I što sve ne, ne znam odakle da počnem i koliko bi mi tebalo da završim ... Dalje... Ni nekad kao vjerniku mi crkva kao zemaljski interfejs boga nije bio prijemčiv. A ovdašnji zemaljski agenti "svevišnjeg" su samo doprinosili tome da se brže udaljim od tog svjetonazora.
    I na kraju da zamolim da mi se ne spominje Miraš, jer kao što rekoh, ateista sam već dugi niz godina. Prihvatanje dogmatske doktrine jednostavno nije moja "šolja čaja" pa da mi je i rođeni otac poglavar crkve. Jedino da se potpuno odreknem logike, kritičkog rasuđivanja i potrebe da propitujem. Ali to onda nisam ja.
    Hvala lijepo.
    Last edited by ctrl+alt+delete; 01-11-20 at 23:51.

  24. The Following 7 Users Say Thank You to ctrl+alt+delete For This Useful Post:


  25. #273
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Nemoj, da te zamolim...
    Imam skoro 50 godina, ateista sam odavno, a nekad vjernik tokom nekih 15-ak godina svog života. S pročitanom kompletnom Biblijom, i Stari i Novi zavjet, s višestrukim vraćanjem i utvrđivanjem. Sa završenom dopisnom školom hrišćanstva. Sa proučavanjem mnogih drugih pisanija na temu, koja su trebala da me učvrste u vjeri. Većim udubljivanjem i proučavanjem mi je vjera samo slabila, iz prostog razloga što mi se sve više toga kosilo sa zdravim razumom. Dodaj tome sve nepravde i patnje ovoga svijeta. I što sve ne, ne znam odakle da počnem i koliko bi mi tebalo da završim ... Dalje... Ni nekad kao vjerniku mi crkva kao zemaljski interfejs boga nije bio prijemčiv. A ovdašnji zemaljski agenti "svevišnjeg" su samo doprinosili tome da se brže udaljim od tog svjetonazora.
    I na kraju da zamolim da mi se ne spominje Miraš, jer kao što rekoh, ateista sam već dugi niz godina. Prihvatanje dogmatske doktrine jednostavno nije moja "šolja čaja" pa da mi je i rođeni otac poglavar crkve. Jedino da se potpuno odreknem logike, kritičkog rasuđivanja i potrebe da propitujem. Ali to onda nisam ja.
    Hvala lijepo.
    Kako može ograničena logika koju svi imamo, da uopšte pojmi iracionalno tj da ga objasni ili svoju logiku smatraš iznad svih drugih? Uostalom, ja sam takođe mnogo godina čitao i vraćao se Bibliji, mnoge stvari u literaturi stranoj i našoj su me samo iznova uvjeravale zašto je Biblija knjiga nad svim knjigama. Suprotno tvom primjeru. Najbolje da je logika prihvatanje da je sve stvoreno velikim praskom...
    Last edited by Director; 02-11-20 at 00:30.

  26. #274
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Nemoj, da te zamolim...
    Imam skoro 50 godina, ateista sam odavno, a nekad vjernik tokom nekih 15-ak godina svog života. S pročitanom kompletnom Biblijom, i Stari i Novi zavjet, s višestrukim vraćanjem i utvrđivanjem. Sa završenom dopisnom školom hrišćanstva. Sa proučavanjem mnogih drugih pisanija na temu, koja su trebala da me učvrste u vjeri. Većim udubljivanjem i proučavanjem mi je vjera samo slabila, iz prostog razloga što mi se sve više toga kosilo sa zdravim razumom. Dodaj tome sve nepravde i patnje ovoga svijeta. I što sve ne, ne znam odakle da počnem i koliko bi mi tebalo da završim ... Dalje... Ni nekad kao vjerniku mi crkva kao zemaljski interfejs boga nije bio prijemčiv. A ovdašnji zemaljski agenti "svevišnjeg" su samo doprinosili tome da se brže udaljim od tog svjetonazora.
    I na kraju da zamolim da mi se ne spominje Miraš, jer kao što rekoh, ateista sam već dugi niz godina. Prihvatanje dogmatske doktrine jednostavno nije moja "šolja čaja" pa da mi je i rođeni otac poglavar crkve. Jedino da se potpuno odreknem logike, kritičkog rasuđivanja i potrebe da propitujem. Ali to onda nisam ja.
    Hvala lijepo.
    I sta? Ja sad treba da tebi govorim o vjeri i njenom djelovanju samo eto na mene.. Sta dobijamo time? Tim sto ti koji si procitao, razmislio i odlucio da ne vjeruje..i ja koji sam takodje procitao i odlucio da vjerujem? Uopstalom ne treba da neko cita o tome ili da razmislja filosofski da bi vjerovao. Nekad sama vjera kao autosugestija moze pomoci.

    Zato kazem, vjera se ne moze ateisti objasniti. Ateizam je negacija, samim tim kao negacija ne moze biti nista pozitivno.
    Poenta mog posta je da skrenem paznju da u ovim danima, bar, ovo nije tema za one koji ne vjeruju, koji nemaju nista lijepo za reci. Mislim da je covjek najteze biti i kao takav postovati razlicitost i neciju emociju.
    Kakav je neko covjek ako u trenutku necije zalosti pokusava na jedan prizeman nacin da iskomentarise vjeru ili covjeka kojeg narod zali?

    Meni je to zaprepascujuce. Znam ja dobro koliko je ovaj narod los. Eto, ako nista drugo, sama vjera te ne moze uciti losim stvarima. "ne ubij-ne ukradi-ljubi bliznjega svoga....." Ako zbog nicega drugog, onda zbog tih moralnih i ljudskih vrijednosti treba se malo njoj okrenuti.
    Mi bi bili gromade i stijene od ljudi kad bi bar svako od nas vjerovao u ono ''Kako drugom sebe damo tako ce se nama vratiti".

    Iskreno zalim svakog kog usrecuje tudja nesreca.

  27. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  28. #275
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Poenta mog posta je da skrenem paznju da u ovim danima, bar, ovo nije tema za one koji ne vjeruju, koji nemaju nista lijepo za reci. Mislim da je covjek najteze biti i kao takav postovati razlicitost i neciju emociju.
    Kakav je neko covjek ako u trenutku necije zalosti pokusava na jedan prizeman nacin da iskomentarise vjeru ili covjeka kojeg narod zali?

    Meni je to zaprepascujuce. Znam ja dobro koliko je ovaj narod los. Eto, ako nista drugo, sama vjera te ne moze uciti losim stvarima. "ne ubij-ne ukradi-ljubi bliznjega svoga....." Ako zbog nicega drugog, onda zbog tih moralnih i ljudskih vrijednosti treba se malo njoj okrenuti.
    Mi bi bili gromade i stijene od ljudi kad bi bar svako od nas vjerovao u ono ''Kako drugom sebe damo tako ce se nama vratiti".

    Iskreno zalim svakog kog usrecuje tudja nesreca.
    Zašto sve koji ne vjeruju smatraš onima koji nemaju ništa lijepo za reći? Jel' ti vjeruješ da su oni što ovih dana po dr.mrežama izlijevaju glib iz sebe tako što se raduju smrti jednog čovjeka, da su manje ljudi od ovih koji vjeruju a koji im odgovaraju na tim istim dr.mrežama onom hrišćanskom "oko za oko, zub za zub"...ah, pogriješih, "NE oko za oko, NE zub za zub, nego ko tebe kamenom, ti njega hljebom"....Je li to što oni zbore lijepo? Oni vjeruju pa ipak nemaju ništa lijepo za reć... Ne dijeli ljude tako, jer su i vjernici i ateisti dobri kad su dobri ljudi, a smeće kad su loši ljudi i nema toga boga i molitve koja ih može oprat od gliba...dzabe ih te tvoje knjige uče "ne ubij-ne ukradi-ljubi bliznjega svoga" podji na fb, nadji jedan status koji nije plakanje i kukanje za mitropolitom pa čitaj komentare vjernika ispod...ja se ne bih ponosila takvim "vjernicima"
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  29. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


Page 11 of 15 FirstFirst ... 789101112131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 16-03-12, 21:45
  2. Replies: 4
    Last Post: 01-10-08, 02:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •