Page 1 of 15 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 351

Thread: Sudar svjetova

  1. #1
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Angry Sudar svjetova

    Poštovane kolege forumaši,

    u toku je veliko pospremanje ovog dijela foruma uveliko kontaminiranog krajnje neprihvatljivim sadržajem i primitivnom komunikacijom koja plodno tlo nalazi na svakoj novootvorenoj temi (i tako obesmišljava svrhu njenog postojanja), stoga, ubuduće neće biti prostora za diskusiju van zadate teme. To prije svega znači - NULTU TOLERANCIJU za svaki pokušaj one najprizemnije rasprave ateista i teista koja vodi u dobro vam znanom smjeru.

    Ova odluka ne znači ograničavanje vaših prava i sloboda na govor, već predstavlja pokušaj povrataka tolerancije različitih uvjerenja uz uvažavanja sagovornika i slobode njegovog mišljenja. Takođe, ova odluka ne znači zabranu 'otvaranja očiju' ili zabranu dokazivanja postojanja/nepostojanja više sile, ali znači da je ovo jedini topik za te aktivnosti tj. jedino mjesto za sukob na CdM način

    Zahvaljujem
    Last edited by starwalker; 04-06-17 at 19:42.
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,274
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nemo dalje kumim te svevidećim okom sa velikom minusnom dioptrijom, koja simbolizuje kratkovidost! Biga, Garuda je kralj tica i po zanimanju orao i simbol mudrosti. Jaše ga Višnu (Hrist), čiji je često simbol, a ne Šiva uništitelj/stvoritelj koji je muško BTW. Nemo dalje, nemo...
    AHAHAHAHAHA !!! Nasmija si me zivota mi. Uzmi satanisticku bibliju od Levija pa vidji sto pise, njima vise bogova i boginja jase garudu, garuda ima slicnosti sa orlom kao sto crnogorci imaju slicnosti sa nigerijcima. Hrist nema ZAMJENU, on je jedan, a ne Visnu da ga predstavlja. Hinduizam je cisti satanizam sto takodje pise u Levijevoj bibliji, inace je Levi osnovao satanisticku crkvu. Dje si ti to cita sve pa si skrenuo sa puta skroz na skroz. Evo slika Shive, izgleda kao musko bas... 😂😂😂😂
    https://goo.gl/images/gFn5pD
    Sent from my SM-J320H using Tapatalk
    Last edited by BIGa; 04-06-17 at 11:58.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    AHAHAHAHAHA !!! Nasmija si me zivota mi. Uzmi satanisticku bibliju od Levija pa vidji sto pise, njima vise bogova i boginja jase garudu, garuda ima slicnosti sa orlom kao sto crnogorci imaju slicnosti sa nigerijcima. Hrist nema ZAMJENU, on je jedan, a ne Visnu da ga predstavlja. Hinduizam je cisti satanizam sto takodje pise u Levijevoj bibliji, inace je Levi osnovao satanisticku crkvu. Dje si ti to cita sve pa si skrenuo sa puta skroz na skroz. Evo slika Shive, izgleda kao musko bas...
    https://goo.gl/images/gFn5pD
    Sent from my SM-J320H using Tapatalk
    Biga, ako vise bogova jase Garudu zasto si Šivu odabrao? Drugo, navedi mi izvore koji su kredibilni. Ovo sto ti guglas je smijesno. Nije u redu da obrazovanu omladinu na ovom forumu ovakvim lakrdijaskim predstavljanjem simbolike pravoslavlja i drugih religija tjeras od istih.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #4
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,274
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Biga, ako vise bogova jase Garudu zasto si Šivu odabrao? Drugo, navedi mi izvore koji su kredibilni. Ovo sto ti guglas je smijesno. Nije u redu da obrazovanu omladinu na ovom forumu ovakvim lakrdijaskim predstavljanjem simbolike pravoslavlja i drugih religija tjeras od istih.
    Jer je shiva najmocnija, infiltriraje simbola se odnosi na najjace a ne na najslabije bogove onoga koji ih slika vec, tako da je Shiva u pitanju 1000000%. Religija ne postoji, postoji svetost samo. Pod rijecju religija imas milion fanatika koji svasta rade, svetost je pravi izraz, mir, ljubav. Ide desetak slika da vidis sta jase Shiva:

    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...47a8cdb251.jpg
    http://www.harekrsna.de/garuda/garuda-vishnu2.jpg
    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...cd461c9f56.jpg
    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...453a84968d.jpg
    https://www.templepurohit.com/wp-con...d-Vishnu-4.jpg
    http://www.harekrsna.de/garuda/garuda-bhakti.jpg
    http://www.harekrsna.de/garuda/Vishn...g%20Garuda.jpg
    http://www.harekrsna.de/garuda/Garuda-Vishnu.jpg
    Last edited by BIGa; 04-06-17 at 12:24.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    To ti radis a ne ja. Religija ne postoji, postoji svetost samo. Pod rijecju religija imas milion fanatika koji svasta rade, svetost je pravi izraz, mir, ljubav. Ide desetak slika da vidis sta jase Shiva:
    Biga, ja vidim da jaše kokošku i da je jahač bucmasto stvorenje. Ne bi bilo lose i da pricitas tekst ispod slika. Mislim da se tu mozda moze nesto vise naci. Mozda.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #6
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,274
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Biga, ja vidim da jaše kokošku i da je jahač bucmasto stvorenje. Ne bi bilo lose i da pricitas tekst ispod slika. Mislim da se tu mozda moze nesto vise naci. Mozda.
    Ahahaha ok ok kokoska, sad cemo da se pravimo glupi i da ne vjerujemo ocima. Hinduizam-satanizam u tome je sustina.

    Sent from my SM-J320H using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Tebi treba pomoc.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #8
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,274
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Tebi treba pomoc.
    Da naglasim i na ovoj temi, tebi ne odgovaram, ja sam negativcima ne komuniciram.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Da naglasim i na ovoj temi, tebi ne odgovaram, ja sam negativcima ne komuniciram.
    Ako sam ja negativac sta si ti? Mislis da svijetom vladaju nekakve mracne satanisticke sile. Gdje ces negativnije i boloumnije od toga? Rekao bih ti za nauk, no slaba vajda od toga kad pricam sa ludakom koji vjeruje u najbolesnije teorije zavjere, ali Hinduizam je stariji od Hriscanstva i od koncepta Sotone. Kako moze da bude satanisticka religija?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #10
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,274
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ako sam ja negativac sta si ti? Mislis da svijetom vladaju nekakve mracne satanisticke sile. Gdje ces negativnije i boloumnije od toga? Rekao bih ti za nauk, no slaba vajda od toga kad pricam sa ludakom koji vjeruje u najbolesnije teorije zavjere, ali Hinduizam je stariji od Hriscanstva i od koncepta Sotone. Kako moze da bude satanisticka religija?
    To sto sto ti ne vjerujes ne znaci da nije tako. Konstantno se postavljas kao neko ko sve zna i to je jedino ispravno a mi svi ostali grijesimo. Strucnjace neuki znas li mozda da je Bog prvo stvorio Lucifera pa sve ostalo, i da je on princ ovog svijeta od njegovog prvog dana, sto znaci da je Hinduizam itekako satanizam.

  11. #11
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ako sam ja negativan sta si ti? Mislis da svijetom vladaju nekakve mracne satanisticke sile. Gdje ces negativnije i boloumnije od toga? Rekao bih ti za nauk, no slaba vajda od toga kad pricam sa ludakom koji vjeruje u najbolesnije teorije zavjere, ali Hinduizam je stariji od Hriscanstva i od koncepta Sotone. Kako moze da bude satanisticka religija?

    Nijesi u pravu. Hrist postoji od vremena prije svih vjekova, a Satana je pali andjeo Dennica koji postoji jos prije nastanka svijeta. Mijesas dolazak Isusov sa njegovim postojanjem.Mijesas savremeni oblik Hriscanstva i njegov nastanak.Vjerovatno nemas pojma o Hriscanstvu i informisao si se povrsno sa wikipedije. A i vrijedjas vidim sagovornike, sto je dokaz tvoje nemoci i podredjenosti.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    To sto sto ti ne vjerujes ne znaci da nije tako.
    To sto ti vjerujes ne znaci da je tako.

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Konstantno se postavljas kao neko ko sve zna i to je jedino ispravno a mi svi ostali grijesimo.
    Nije tacno. Samo znam vise od tebe. Sto nije neki podvig ako cemo realno jer ti ne znas nista. Ustvari na neki cudan nacin znas manje od nista jer si posvetio dio zivota izucavanju lazi, neistina i dezinformacija koje nikad nisu i nikad nece biti znanje.

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Strucnjace neuki znas li mozda da je Bog prvo stvorio Lucifera pa sve ostalo, i da je on princ ovog svijeta od njegovog prvog dana, sto znaci da je Hinduizam itekako satanizam.
    Prvo moras da dokazes da bog postoji, i to bas taj u kojeg vjerujes. To je prvo i najosnovnije a ni to nisi u stanju da uradis. Sve dok to ne uradis i Hriscanstvo i Hinduizam imaju jednaku vjerodostojnost. Sto znaci da je jednako moguce da su Hindusi u pravu a da ti grijesis.

    Quote Originally Posted by start View Post
    Nijesi u pravu. Hrist postoji od vremena prije svih vjekova, a Satana je pali andjeo Dennica koji postoji jos prije nastanka svijeta. Mijesas dolazak Isusov sa njegovim postojanjem.Mijesas savremeni oblik Hriscanstva i njegov nastanak.Vjerovatno nemas pojma o Hriscanstvu i informisao si se povrsno sa wikipedije. A i vrijedjas vidim sagovornike, sto je dokaz tvoje nemoci i podredjenosti.
    Samo izvoli, siroko ti polje da dokazes sve sto si rekao.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #13
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,274
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    To sto ti vjerujes ne znaci da je tako.


    Nije tacno. Samo znam vise od tebe. Sto nije neki podvig ako cemo realno jer ti ne znas nista. Ustvari na neki cudan nacin znas manje od nista jer si posvetio dio zivota izucavanju lazi, neistina i dezinformacija koje nikad nisu i nikad nece biti znanje.


    Prvo moras da dokazes da bog postoji, i to bas taj u kojeg vjerujes. To je prvo i najosnovnije a ni to nisi u stanju da uradis. Sve dok to ne uradis i Hriscanstvo i Hinduizam imaju jednaku vjerodostojnost. Sto znaci da je jednako moguce da su Hindusi u pravu a da ti grijesis.


    Samo izvoli, siroko ti polje da dokazes sve sto si rekao.


    Ja ne uticem na druge agresivno, vrijejdajuci ih, i govoreci im da je to sto oni misle je lose jer ja znam sve kao sto ti neuki mislis.

    Ti ne znas nista, zamisli samo kada covjek kaze da illuminati ne vladaju svijetom nego su stvarno premijeri drzava ti koji upravljaju, tu se vidi ne da ne znas nego da si izvini ali moram reci osoba sa posebnim potrebama jer ti je mozak pokvaren.

    Lako je dokazati da Bog postoji nego je tesko dokazati da Bog ne postoji, ne samo da je tesko nego je nemoguce. Teorija velikog praska i Darvinova teorija evolucije su dvije najvece gluposti ikada izmisljene!

  14. #14
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ja ne uticem na druge agresivno, vrijejdajuci ih, i govoreci im da je to sto oni misle je lose jer ja znam sve kao sto ti neuki mislis.
    Ne, a?

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ti ne znas nista, zamisli samo kada covjek kaze da illuminati ne vladaju svijetom nego su stvarno premijeri drzava ti koji upravljaju, tu se vidi ne da ne znas nego da si izvini ali moram reci osoba sa posebnim potrebama jer ti je mozak pokvaren.
    Brzo si se demantovao.

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Lako je dokazati da Bog postoji nego je tesko dokazati da Bog ne postoji, ne samo da je tesko nego je nemoguce.
    Nema potrebe dokazivati da ne postoji nesto cije postojanje nije dokazano. Bas kao sto nema potrebe dokazivati da jednorozi i vile ne postoje. Ovo je vrlo jednostavan logicki pricnip koji bi svaka osoba trebalo da je u stanju da savlada.

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Teorija velikog praska i Darvinova teorija evolucije su dvije najvece gluposti ikada izmisljene!
    Ovakve izjave samo govore o stepenu tvog neznanja, i ako cemo da budemo iskreni primitivizma. U 2017-oj ovakav nacin razmisljanja kod omladine je porazavajuci.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #15
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti si izgleda teski materijalista i suludo je tebi dokazivati bilo sta sto ne vidis. A biti materijalista je najnizi stupanj civilizacijskog stupnja covjeka. To je prakticno mentalni nivo zivotinja. I Majmun jeste nastao od covjeka, u toj nemoj sumnjati.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by start View Post
    Ti si izgleda teski materijalista i suludo je tebi dokazivati bilo sta sto ne vidis. A biti materijalista je najnizi stupanj civilizacijskog stupnja covjeka. To je prakticno mentalni nivo zivotinja. I Majmun jeste nastao od covjeka, u toj nemoj sumnjati.
    Materijalista sam zato sto trazim dokaz? Interesantna je tvoja tvrdnja da su materijalisti najnizi civilizacijski stupanj, posebno kad se uzme u obzir da su najcivilizovanije i najrazvijenije drzave na planeti najmanje religiozne a njihovo stanovnistvo ima najveci prosjecan IQ. Sa druge strane najnerazvijenije su ujedno i najreligioznije sa najnizim prosjecnim koeficjentom inteligencije. Ali molim te, nastavi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  18. #17
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,274
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by start View Post
    Ti si izgleda teski materijalista i suludo je tebi dokazivati bilo sta sto ne vidis. A biti materijalista je najnizi stupanj civilizacijskog stupnja covjeka. To je prakticno mentalni nivo zivotinja. I Majmun jeste nastao od covjeka, u toj nemoj sumnjati.
    Poslusaj me, pusti ga neka pise sto god oce, vidis li kakav je to covjek, ne vjeruje ni u sta, prije sam mu rekao da ne vjeruje da su mu majka i otac njegovi stvarni majka i otac, i tu je sumnjicav, tako da ga pusti da vjeruje da je bio majmun i da je izasao iz Biogradske gore i nastanio se u Pg, lakse ti je vjeruj mi.

  19. #18
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Materijalista sam zato sto trazim dokaz? Interesantna je tvoja tvrdnja da su materijalisti najnizi civilizacijski stupanj, posebno kad se uzme u obzir da su najcivilizovanije i najrazvijenije drzave na planeti najmanje religiozne a njihovo stanovnistvo ima najveci prosjecan IQ. Sa druge strane najnerazvijenije su ujedno i najreligioznije sa najnizim prosjecnim koeficjentom inteligencije. Ali molim te, nastavi.

    Nije tacno. Opet pises neistine. Najrazvijenije zemlje svijeta su strogo vjerujuce. Ali i da nijesu vjerujuce, zar je tebi je relevantan dokaz za postojanje Boga to sto je neka drzava bogata ili siromasna? Isto kao da u svojem okruzenju smatras pametnim ljude koji su bogati, dok su siromasni ljudi glupi. Tvoja logika je, ajde necu reci izopacena, ali je primitivna i civilizacijski pregazena.

    Tu ima i elemenata fasizma, "arijevske rase" koja je superiorna, a u borbi jaci jede slabijeg.To vazi za dzunglu i zivotinje, ali ne za ljude. Fasizam je u sustini primitivan. Meni je suludo komunicirati sa tobom, kao da govorim sa nekim primitivcem koji nije imao kontakt sa civilizacijom vec zivi u nekoj pecini pa se koristi logikom pracovjeka.

  20. #19
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Poslusaj me, pusti ga neka pise sto god oce, vidis li kakav je to covjek, ne vjeruje ni u sta, prije sam mu rekao da ne vjeruje da su mu majka i otac njegovi stvarni majka i otac, i tu je sumnjicav, tako da ga pusti da vjeruje da je bio majmun i da je izasao iz Biogradske gore i nastanio se u Pg, lakse ti je vjeruj mi.

    Ljudi kao on su veoma opasni. Da se oni pitaju, zivjeli bi u ateistickim drzaveama kao Sjeverna Koreja, SSSR, Kuba. Bila bi zabranjena sloboda govora, ovakve kao nas bi ubijali ili zatvarali. Njegova drzava snova je Sjeverna Koreja gdje je 100% ateista.

  21. #20
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by start View Post
    Nije tacno. Opet pises neistine. Najrazvijenije zemlje svijeta su strogo vjerujuce.
    Ne znam sta pokusavas sa ovakvim izjavama kad postoje podaci o ovim stvarima: http://www.patheos.com/blogs/epiphenom/2015/04/countries-free-of-religion-are-the-most-socially-advanced-data-show.html
    http://journals.sagepub.com/doi/abs/...69397111402465
    http://www.latimes.com/opinion/op-ed/la-oe-1101-zuckerman-violence-secularism-20151101-story.html
    http://emilkirkegaard.dk/en/wp-content/uploads/The-Relation-Between-Intelligence-and-Religiosity-A-Meta-Analysis-and-Some-Proposed-Explanations.pdf


    Quote Originally Posted by start View Post
    Ali i da nijesu vjerujuce, zar je tebi je relevantan dokaz za postojanje Boga to sto je neka drzava bogata ili siromasna? Isto kao da u svojem okruzenju smatras pametnim ljude koji su bogati, dok su siromasni ljudi glupi.
    Nisam pricao o bogatstvu. Bogatstvo je isto kao i nereligioznost samo posljedica vece razvijenosti a ne njen uzrok. I nisam pominjao ni razvijenost ni bogatstvo kao dokaz postojanja ili nepostojanja boga.

    Quote Originally Posted by start View Post
    Tvoja logika je, ajde necu reci izopacena, ali je primitivna i civilizacijski pregazena.
    Je li? A odakle su onda ovi biseri proizisli:

    Quote Originally Posted by start View Post
    Tu ima i elemenata fasizma, "arijevske rase" koja je superiorna, a u borbi jaci jede slabijeg.To vazi za dzunglu i zivotinje, ali ne za ljude. Fasizam je u sustini primitivan. Meni je suludo komunicirati sa tobom, kao da govorim sa nekim primitivcem koji nije imao kontakt sa civilizacijom vec zivi u nekoj pecini pa se koristi logikom pracovjeka.
    Quote Originally Posted by start View Post
    Ljudi kao on su veoma opasni. Da se oni pitaju, zivjeli bi u ateistickim drzaveama kao Sjeverna Koreja, SSSR, Kuba. Bila bi zabranjena sloboda govora, ovakve kao nas bi ubijali ili zatvarali. Njegova drzava snova je Sjeverna Koreja gdje je 100% ateista.
    Savjetovao bih ti da naucis da citas ono sto je napisano onako kako je napisano i da ne izvlacis zakljucke iz price koja ne postoji pa jos tu nepostojecu pricu nekome da pripisujes kao zvanican stav.

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Poslusaj me, pusti ga neka pise sto god oce, vidis li kakav je to covjek, ne vjeruje ni u sta, prije sam mu rekao da ne vjeruje da su mu majka i otac njegovi stvarni majka i otac, i tu je sumnjicav, tako da ga pusti da vjeruje da je bio majmun i da je izasao iz Biogradske gore i nastanio se u Pg, lakse ti je vjeruj mi.
    Jesi li ti ovo jos uvijek u zabludi da teorija evolucije tvrdi da je covjek nastao od majmuna? Koliko puta smo prosli kroz ovo?
    Last edited by VanjaTheMan; 04-06-17 at 14:09.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  23. #21
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sjedinjene Drzave, Zapadna Evropa, Grcka i Rusija su visoko razvijene zemlje, a svaka je hriscanska. Nijesu totalitarno hriscanske, ali su vecinski hriscanske. Mozes provjeriti na wikipediji da je stanovnistvo tih zemalja vecinski religiozno.Za razliku od tvojih drzava favorita Sjeverne Koreje, Kube, Sirije, SSSR-a i ostalih smjehotresnih drzava.
    Na sta se ti zapravo pozivas, na koje ateisticke zemlje? Ti si umislio da su Zapadna Evropa i USA ateisticke, a onda optuzujes BIG-u za teorije zavjere.Ti se bavis teorijama zavjera.

  24. #22
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by start View Post
    Sjedinjene Drzave, Zapadna Evropa, Grcka i Rusija su visoko razvijene zemlje, a svaka je hriscanska. Nijesu totalitarno hriscanske, ali su vecinski hriscanske. Mozes provjeriti na wikipediji da je stanovnistvo tih zemalja vecinski religiozno.Za razliku od tvojih drzava favorita Sjeverne Koreje, Kube, Sirije, SSSR-a i ostalih smjehotresnih drzava.
    Na sta se ti zapravo pozivas, na koje ateisticke zemlje? Ti si umislio da su Zapadna Evropa i USA ateisticke, a onda optuzujes BIG-u za teorije zavjere.Ti se bavis teorijama zavjera.
    1. Odakle ti ideja da su mi favoriti zemlje koje si nabrojao?
    2. Gdje sam navodio ateisticke zemlje?
    3. Odakle ti ideja da su Rusija i Grcka visoko razvijene zemlje?
    4. Odakle ti ideja da su SAD i drzave Zapadne Evrope Hriscanske zemlje? Neke drzave Zapadne Evrope mozda jesu, ne znam na pamet pa bih morao bih da provjerim njihov Ustav, ali vecinom su sekularne drzave. I naravno sa izuzetno visokim procentom nereligioznih: https://www.washingtonpost.com/news/...ous-countries/

    Zvanicna sekularnost drzave je mnogo vaznija od religioznosti stanovnistva jer sekularnost dozvoljava drzavi da se razvija uprkos fluktuacijama u religijskim stavovima drustva. Sve sto religija moze u takvoj sredini je da se prilagodjava drustvu da ne bi u potpunosti iscezla. A inace u Americi raste nereligioznost: http://news.nationalgeographic.com/2...sing-religion/
    Last edited by VanjaTheMan; 04-06-17 at 14:23.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  26. #23
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    1. Odakle ti ideja da su moje zemlje favoriti te koje si nabrojao?
    2. Gdje sam navodio ateisticke zemlje?
    3. Odakle ti ideja da su Rusija i Grcka visoko razvijene zemlje?
    4. Odakle ti ideja da su SAD i drzave Zapadne Evrope Hriscanske zemlje? Neke mozda jesu, morao bih da provjerim njihov Ustav, ali vecinom su sekularne drzave sa izuzetno visokim procentom nereligioznih: https://www.washingtonpost.com/news/...ous-countries/

    Sekularnost drzave je mnogo vaznija od religioznosti stanovnistva jer sekularnost dozvoljava drzavi da se razvija uprkos fluktuacijama u religijskim stavovima drustva. Sve sto religija moze u takvoj sredini je da se prilagodjava drustvu da ne bi u potpunosti iscezla. A inace u Americi raste nereligioznost: http://news.nationalgeographic.com/2...sing-religion/

    Ideja mi je potekla od zvanicnih podataka, prema njima je stanovnistvo Amerike i svake drzave u Evropi religiozno ogromnom vecinom. Ne znam vise sta hoces??? Jesi li ti normalan? Treba izgleda da ti 2h dokazujem kako su gradjani Francuske, Grcke, Njemacke, Italije i V.Britanije religiozni?? Grcka i Rusija su u top 50 razvijenih zemalja svijeta, a tu bih svrstao i Crnu Goru. Postavlja se pitanje jesi li ti uopste elementarno obrazovana osoba?

    Vi ateisti ste manjina u svim tim drzava,a samo zahvaljujuci plemenitosti i milosti Hriscana imate pravo na slobodu govora. I naravno da su to sekularne drzave, pa i treba da budu. Kakve veze imaju vodovod, berza hartija od vrijednosti sa duhovnoscu? Drzava i crkva su dva razlicita pojma i normalno je da budu drugacije uredjene.Ali tebi je to vidim cudno.

  27. #24
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by start View Post
    Vi ateisti ste manjina u svim tim drzava,a samo zahvaljujuci plemenitosti i milosti Hriscana imate pravo na slobodu govora.
    Iha, ovdje mozemo da zavrsimo svu pricu, posto vidim da na pitanja ne smijes ili ne znas kako da odgovoris. Obicno forumskim vjernicima poput tebe treba malo vise vremena, ali na kraju svi pokazete pravo lice. Ti si uspio to da uradis u rekordnom roku, svaka cast.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  28. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  29. #25
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Iha, ovdje mozemo da zavrsimo svu pricu. Obicno forumskim vjernicima poput tebe treba malo vise vremena, ali na kraju svi pokazete pravo lice. Ti si uspio to da uradis u rekordnom roku, svaka cast.
    Gdje ste god vi ateisti bili vecina, ili ste trenutno, tu nema slobode govora. Ne zato sto ste losi ljudi, vec ateizam iskljucuje slobodu govora.

Page 1 of 15 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 16-03-12, 21:45
  2. Replies: 4
    Last Post: 01-10-08, 02:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •