Page 12 of 15 FirstFirst ... 289101112131415 LastLast
Results 276 to 300 of 351

Thread: Sudar svjetova

  1. #276
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Kad sam napisao znao sam da sam pogrijesio, ali mi je napor bilo popravljati. Poenta ti je dobra, znao sam da moze neko spomenuti. Trebao sam popraviti da se ova prica ne bi vodila.

    To sto je neko ateista ne diskredituje ga, ali ne razumijem potrebu ateista da na temi o crkvi pricaju o vjeri. Imaju valjda dje dokazivat avoju teoriju, tj..pardon..negirat postojanje Boga i objasnjavat da je vjera uzaludna, za zaostale, neuke..sa iq10 ukupno.. Ili je ovo tema o crkvi dje se utvrdjuje postojanje Hristovo?

    Zar nije, blago receno, neljudski, da u danima kada tuguju vasi sugradjani zbog gubitka nekog koga su voljeli..vi pisete budalastine na temi posvecenoj vjeri prije svega. Kazem vi, ako se pronadjes..da te zamolim, ne odgovaraj. Budi mudrija od mene.

    A moderacija za to osjecaja ima 0.

    Ljudi su ratove prekidali kad pogine neki bitan covjek, princ, kralj..a vi ne umijete skalat nedelju dana. I ovo ne govorim zbog sebe, ja znam kalvi ste, pojedini. Vise vam govorim zbog vas samih. Ne bi li se malo zamislili o tome sto radite.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  3. #277
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Nemoj, da te zamolim...
    Imam skoro 50 godina, ateista sam odavno, a nekad vjernik tokom nekih 15-ak godina svog života. S pročitanom kompletnom Biblijom, i Stari i Novi zavjet, s višestrukim vraćanjem i utvrđivanjem. Sa završenom dopisnom školom hrišćanstva. Sa proučavanjem mnogih drugih pisanija na temu, koja su trebala da me učvrste u vjeri. Većim udubljivanjem i proučavanjem mi je vjera samo slabila, iz prostog razloga što mi se sve više toga kosilo sa zdravim razumom. Dodaj tome sve nepravde i patnje ovoga svijeta. I što sve ne, ne znam odakle da počnem i koliko bi mi tebalo da završim ... Dalje... Ni nekad kao vjerniku mi crkva kao zemaljski interfejs boga nije bio prijemčiv. A ovdašnji zemaljski agenti "svevišnjeg" su samo doprinosili tome da se brže udaljim od tog svjetonazora.
    I na kraju da zamolim da mi se ne spominje Miraš, jer kao što rekoh, ateista sam već dugi niz godina. Prihvatanje dogmatske doktrine jednostavno nije moja "šolja čaja" pa da mi je i rođeni otac poglavar crkve. Jedino da se potpuno odreknem logike, kritičkog rasuđivanja i potrebe da propitujem. Ali to onda nisam ja.
    Hvala lijepo.
    Zanimljivo baš ti tad mlad, u vrijeme komunizma najviše vjerovao, većina tvoje generacije je imala suprotan tok...

  4. #278
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Tesko je ateistima objasnit vjeru....
    Generalizacije, po pravilu, nijesu dobre.
    Tesko je nekim vjernicima objasniti da su neki ljudi napustili vjeru kad su razumjeli sto je vjera. I, narocito, sto je crkva.
    Tesko je nekim vjernicima, a i nekim komunistima, objasniti da su neki isti ljudi iskreno plakali i za Titom i za Amfilohijem.
    Tesko je je "pravim" navijacima Crvene Zvezde ili Hajduka objasniti da su igraci ta dva tima zaplakali na vijest o smrti "najveceg sina"
    Tesko je ljudima "zatvorenog uma" pokusati objasniti neke stvari koje se kose s "istinom" u koju vjeruju, koja nije podlozna sumnji, kamoli kritici
    Tesko je ljudima ispranog mozga objasniti da im je sposobnost objektivnog rasudjivanja ozbiljno umanjena. U stvari, nemoguce je

    90'ih se na ulicama Titograda mogao procitati grafit "Otpor stoko". Navodno, autor je bio LSCG. Ali, kako od stoke ocekivati otpor? Contradictio in adjecto
    Za otpor je potrebno da neko povede stoku.

    "Ako neko ne vjeruje u nesto ne znaci da to ne razumije. Ako neko u nesto vjeruje ne znaci da to i razumije"
    Svetozar Marovicride:

  5. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  6. #279
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    I ja se pitam zasto se ateisti po kratkom postupku definisu kao grupa ljudi koja ne moze nikako da pojmi vjerujuce.

    Zar nije vecina ateista bila vjerujuca do jedne ure, najcesce do stvaranja kritickog razmisljanja, koje mnogima nedostaje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #280
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I ja se pitam zasto se ateisti po kratkom postupku definisu kao grupa ljudi koja ne moze nikako da pojmi vjerujuce.

    Zar nije vecina ateista bila vjerujuca do jedne ure, najcesce do stvaranja kritickog razmisljanja, koje mnogima nedostaje.
    Raspirujes diskusiju za koju si me upozorio, pa kaznio. Gori si no sto je DPS bio. Dosli smo njemu glave i tebi cemo.

  8. #281
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Raspirujem?

    Valjda znas zbog cega si upozoren a onda i zbog cega si kaznjen. Uvijek se potrudim da to korektno i objasnim, ne vjerujem da nisi shvatio gdje si pogrijesio.

    Ovaj zadnji dio se svakako moze shvatit' al' nisam ja na kraj srca, prelazim ja preko mnogih stvari, pogotovo ako su licne prirode prema meni.


    Nego sad kad smo sve utvrdili, mozemo ovdje da nastavimo diskusiju, na adekvatnom mjestu foruma.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #282
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I ja se pitam zasto se ateisti po kratkom postupku definisu kao grupa ljudi koja ne moze nikako da pojmi vjerujuce.

    Zar nije vecina ateista bila vjerujuca do jedne ure, najcesce do stvaranja kritickog razmisljanja, koje mnogima nedostaje.
    Kriticko razmisljanje i sklonost ka dovodjenju u sumnju ne ide zajedno s vjerom. Crkva takve ljude smatra jereticima. I partija ima odgovarajuci termin za to (trenutno ga se ne mog sjetiti). Nijesam slucajno povezao ljude u CG koji su plakali i za Titom i za Amfilohijem. To je taj nivo svijesti kad ljudima treba neko da ih vodi. Kad vodja nestane, dolazi do iskrene tuge zbog gubitka nekog u kojem ste vidjeli vodju koji vam pokazuje put. Nas narod se jos uvijek u 21. vijeku nalazi na tom nivou svijesti, kojeg je slikovito opisao Radoje Domanovic pocetkom 20. vijeka.

    Procitah juce da se u Ceskoj oko 20% ljudi izjasnjava kao vjernici. Mislim da je procenat u Francuskoj oko 35%. U Crnoj Gori je taj procenat oko 95%. U najvecem dijelu demokratskih zemalja religija se postepeno pretvara u tradiciju.

    Nijesam ateista, a nijesam ni vjernik. To ne znaci da nijesam u stanju da razumijem i jedne i druge

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  11. #283
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Sudar svjetova

    Nisam siguran koliko se umom moze spoznati suština stvari. Isti taj um nas toliko puta prevari ali ipak i dalje pokusavamo spoznati nesto sto je izvan njegovog dosega. Ateisti istim tim umom tvrde jedno, a drugi opet kontra toga. Vječna borba jednim instrumentom (um) koji nam je dat samo da bismo prezivjeli i nabavili hranu. Kada takav jedan sirov instrument, al opet najsuptilniji od svih materijalnosti koje nas okruzuju, upotrebimo za “mjerenje” ljudi, stvari, okolnosti, ponasanja itd rezultati precesto budu katastrofalni. Pokušavamo dječijim dvogledom sa buvlje pjace sagledati svemir i jos tvrdimo da uspjevamo u tome.

    Jedan od razloga “fail”-a kod vjernika koji postaju ateisti je i ovaj. Umom misle da vide put i da idu njime sto na zalost nije slucaj iz prostog razloga jer ko jednom kroci na taj put vise nema povratka. Ne zato sto ne moze biti povratka vec zato sto se neće. Jos jedan od razloga “fail”-a je i neprimjenjivanje naucenog. To znaci da je jedna stvar vidjeti put, a sasvim druga stvar ici njime. Kada bi se jedan dan svjesno primjenjivalo ono sto postoji u svim religijama u ovoj ili onoj formi kao 10 zapovjesti to bi bio korak posle koga niko ne bi zelio nazad. Jos jedna greska je misliti da ce burgijanje svetih knjiga da vodi nečemu. Vodi ničenu da vam odmah kazem jer te knjige nisu tu da nas vode vec da nas potvrde.

    I tako rasprava ateisti/vjernici nema kraja jer ono cime bitke biju je “blistav” um.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Caesar; 03-11-20 at 10:32.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #284
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Jos jedna greska je staviti bilo sta prije covjeka, taman to bio Bog. I u mislima i u rijecima..Ako mi je preci Bog( ili ne vjerovanje u istog) od komsije ,ateiste ili nekog neznanog junaka u redu za burek, ko sam, sta sam i koji to nauk propovjedam?
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  13. The Following User Says Thank You to Nista For This Useful Post:


  14. #285
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Pardon, ovo valjda spada pod primjenjivanje naucenog..
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  15. #286
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Sudar svjetova

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    Jos jedna greska je staviti bilo sta prije covjeka, taman to bio Bog. I u mislima i u rijecima..Ako mi je preci Bog( ili ne vjerovanje u istog) od komsije ,ateiste ili nekog neznanog junaka u redu za burek, ko sam, sta sam i koji to nauk propovjedam?
    Naravno da je greska jer onda pravis razliku izmedju Toga i ljudi. Sva ziva bica su jedine manifestacije Toga. Raditi u ime Toga znači raditi u ime svih ljudi. Ako nesto zelis da prineseš Tome prinesi to drugim živim bićima jer jedino tako moze. Za moje poimanje greska koju pominjes nemoguća. Ovo propovjedaju sve religije ali um, um, um... mozda sam htjeo reci i aum, aum, aum ... sad mi se sve pobrkalo Ne zamjeri sto koristim termin”TO” jer ipak se radi o necem nepoznatom i nedefinisanom. za mene termin “Bog” je nekako ogranicavajuci upravo zbog pokusaja da se rjecju definise nesto sto ne moze biti definisano.

    Nemojte me (ne mislim natebe jer sam siguran da neces) samo uvlaciti u pricu o vilenjacima, jednorozima i statistici jer sam se dosta puta osjecao zalosno i obeshrabreno objasnjavajuci kolegama ateistima ove jednostavne stvari.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Caesar; 03-11-20 at 11:11.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #287
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Upravo, nema razlike osim u umu koji pravi razliku, a kada kazemo To, previse smo rekli jer je izreceno. Opet bez iskustva , sve je samo prazno brbljanje sve do stanja precutnog razumjevanja. Pa i To. Pa i ....
    Jesmo Boga ogranicili, umanjili ,raskupusali i pojadili .
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  17. The Following User Says Thank You to Nista For This Useful Post:


  18. #288
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    I bez uvrede nadam se, kada kazem brbljanje uvijek prvo polazim od sebe i opominjem se.

  19. #289
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    Ove i slicne isprazne demagoske floskule sto ih prosipaju priuceni popovi su potpuna besmislica. Posljedice ovakvog neodgovornog ponasanja su zlo - ljudi se zaraze, neki se nagrde, neki jedva prezive, neki umru. Koliko je ova prica fundamentaliskticka i anticivilizacijska jednostavno se ilustruje - jednako se moze primijeniti na datu situaciju kao i na dzihadisticki bioloski (pa i drugi) terorizam. Dakle i dzihadisti idu na svoju odgovornost - znaju da im mogu posljedice biti fatalne, ali nije vazno jer su posljedice "katastrofalne jedino za one koji vjeruju da je ovaj zivot jedini" - njih cekaju desetine djevica. Osim sto su to sve potpune besmislica koje ne mislim posebno pojasnjavati - kome nije ocigledno da su posljedice vrlo realne za veliki broj drugih ljudi (od kojih neki vjeruju, a neki ne u zagrobni zivot), dalja rasprava je potpuno uzaludna.

    Ova prica oko korona virusa i vjere uopste vise nije simpaticna, i odavno je izasla iz politickih okvira. Ovo je vec pitanje osnovnih civilizacijskih vrijednosti. Zdravko Krivokapic je profesor univerziteta koji vjeruje da se cjelokupni prirodni poredak univerzuma suspenduje svaki put kad on (i svi prije i poslije njega) stave istu kasicicu u usta. To nije vjerovanje u nekog boga - to je sizofrenija koja za rezultat ima masovno stradanje i smrt. Kako bjese ona krilatica - ako ti je dobro, onda nista...
    A da nisi ipak malo prećera? sve ovo upoređivati sa džihadistima?
    Namjera pravoslavnih vjernika, praktikovanjem vjere i vjerskih obreda unutar Crkve, sigurno nije vođenje ''svetog rata'' protiv bilo kojeg a posebno ne svog naroda.
    Mislim da smo već nekoliko puta pokušali objasniti zašto se crkveni poglavari i vjernici nisu pridržavali zdravstvenih mjera lično. Nije zato što ne smatraju virusom opasnim već zato što nisu htjeli da dopuste da ih virus omete u svojoj vjerskoj praksi za koju smatraju da je nužna. Sa druge strane iz crkve su i pozivali da se poštuju zdravstvene mjere, nisu nikome rekli nemojte poštovati mjere i sl.
    Što se tiče gledanja na smrt, pokušao sam objasniti da oni ne gledaju na ovozemaljsku smrt kao na kraj svega. Ali to je doista jedna vječita rasprava među vjernicima i atestima o kojoj treba diskutovati na drugoj temi.
    Ateističko poimanje raja sa desetine djevica i tome slično samo govori koliko vi zapravo nisko gledate na život. I nečudi što ima toliko seksualno prenosivih bolesti i drugoga što ne valja.
    No to je za drugu temu.

  20. #290
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    A da nisi ipak malo prećera? sve ovo upoređivati sa džihadistima?
    Namjera pravoslavnih vjernika, praktikovanjem vjere i vjerskih obreda unutar Crkve, sigurno nije vođenje ''svetog rata'' protiv bilo kojeg a posebno ne svog naroda.
    Mislim da smo već nekoliko puta pokušali objasniti zašto se crkveni poglavari i vjernici nisu pridržavali zdravstvenih mjera lično. Nije zato što ne smatraju virusom opasnim već zato što nisu htjeli da dopuste da ih virus omete u svojoj vjerskoj praksi za koju smatraju da je nužna. Sa druge strane iz crkve su i pozivali da se poštuju zdravstvene mjere, nisu nikome rekli nemojte poštovati mjere i sl.
    Što se tiče gledanja na smrt, pokušao sam objasniti da oni ne gledaju na ovozemaljsku smrt kao na kraj svega. Ali to je doista jedna vječita rasprava među vjernicima i atestima o kojoj treba diskutovati na drugoj temi.
    Ateističko poimanje raja sa desetine djevica i tome slično samo govori koliko vi zapravo nisko gledate na život. I nečudi što ima toliko seksualno prenosivih bolesti i drugoga što ne valja.
    No to je za drugu temu.
    Nijesi razumio poentu mog pisanja. Ne uporedjujem ja ovo sto se radi sa dzihadistima. Samo konstatujem da ista argumentacija koju ti koristis da aboliras ovo sto se desava sa koronom moze da se jednako primijeni na dziahdizam. Cak i ovo sto si sad napisao, da vjernici ne dopustaju da ih virus omete u vjerskoj praksi, se moze primjeniti na dzihadizam - samo zamijeni rijec "virus" sa "obzir prema drugim ljudima". Zbog toga je ta argumentacija anti-civilizacijska, jer stavlja necije vjerske obrede ispred zdravlja i zivota drugih ljudi, uz besmislene tvrdnje (poput onih Z Krivokapica, V Dzomica, i slicnih likova) da ko jako vjeruje nece mu korona nista, da se ne moze zarazit koronom pri pricescu, i da se tamjanom i kadjenjem korona cisti.

    Ovaj dio za ateisticko poimanje raja je besmislica i ne znam odakle si to izvukao iz mog pisanja - ja kao ateista ne vjerujem u zagrobni zivot. Referenca za djevice je ocito bila u sklopu price o dzhihadistima, kojima je smrt na ovom svijetu nebitna jer vjeruju da ih te djevice cekaju tamo nedje poslije kao nagrada za njihov dzihadizam. Sto se mene tice, to je jednako bajka kao i ova o hriscanskom raju i/ili paklu - samo varijacije na zadatu temu. Kako si to povezao sa seksualno prenosivim bolestima, nije mi uopste jasno i nije ni tema.

  21. The Following User Says Thank You to augustin For This Useful Post:


  22. #291
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    Nijesi razumio poentu mog pisanja. Ne uporedjujem ja ovo sto se radi sa dzihadistima. Samo konstatujem da ista argumentacija koju ti koristis da aboliras ovo sto se desava sa koronom moze da se jednako primijeni na dziahdizam. Cak i ovo sto si sad napisao, da vjernici ne dopustaju da ih virus omete u vjerskoj praksi, se moze primjeniti na dzihadizam - samo zamijeni rijec "virus" sa "obzir prema drugim ljudima". Zbog toga je ta argumentacija anti-civilizacijska, jer stavlja necije vjerske obrede ispred zdravlja i zivota drugih ljudi, uz besmislene tvrdnje (poput onih Z Krivokapica, V Dzomica, i slicnih likova) da ko jako vjeruje nece mu korona nista, da se ne moze zarazit koronom pri pricescu, i da se tamjanom i kadjenjem korona cisti.

    Ovaj dio za ateisticko poimanje raja je besmislica i ne znam odakle si to izvukao iz mog pisanja - ja kao ateista ne vjerujem u zagrobni zivot. Referenca za djevice je ocito bila u sklopu price o dzhihadistima, kojima je smrt na ovom svijetu nebitna jer vjeruju da ih te djevice cekaju tamo nedje poslije kao nagrada za njihov dzihadizam. Sto se mene tice, to je jednako bajka kao i ova o hriscanskom raju i/ili paklu - samo varijacije na zadatu temu. Kako si to povezao sa seksualno prenosivim bolestima, nije mi uopste jasno i nije ni tema.
    Ne aboliram ja ništa drug, niti bilo koga od njih. Ako državni organi smatraju da su vjernici ili vjerski poglavari kršili zakon neka ih procesuiraju.
    Argumentacija je takva kakva jeste, ako ima drugačijeg objašnjenja ponašanja vjernika u okviru Crkve nek je neko da. Ja je tako vidim po onome što sam čitao iz Biblije. Tamo imaš primjer čovjeka koji kreće da žrtvuje svoje dijete da bi pokazao vjeru u Boga, al ga isti Bog u tom činu sprečava.

    Ja lično se veoma držim preporuka od prvog dana jer znam iz sopstvenog iskustva kako virusi utiču na organizam posebno ako ima problema u imunološkom odgovoru.
    Nauku i struku generalno ne odbacujem. Ali kao nekakav vjernik razumijem vjernike koji idu u Crkvu i zato pokušavam da izrazim toleranciju.
    Valjda i ljudi u crkvi shvataju da je i ovaj virus štetan, kao što su to na svoj način štetni alkohol, droga, duvan, kockanje itd. Ali i raznorazni drugi obici devijantnog i nemoralnog ponašanja.

    I da se vratim još jednom na samu smrt zbog korone. Nije 100% tačno da pacijent umire samo zbog korone, ili zato što mu je neko neodgovorni prenio virus (ne treba umanjivati značaj i toga ali nije presudno i ne treba preuveličavati). Umire jer mu organizam inače ne funkcioniše najbolje, javlja se tkz citokinska oluja kao pretjerani odgovor imunog sistema, pluća se pune tečnošću i začepljavaju se, pacijent gubi na saturaciji kiseonikom i nastaju mnogi drugi problemi. Postoji čak mišljenje da vještačko potpomagenje kiseonikom negdje i šteti. itd itd.
    Znam za slučaj starca od 96 god sa blagim simptomima, tu iz Lješanske nahije neđe.
    Last edited by autodijagnostika; 21-11-20 at 13:20.

  23. #292
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    Muzike nema druze, u tome je problem...
    Ако је проблем,онда је личан.Жалим случај.

    Овдје се говори о ДУХУ. А уколико се инсистира да се он покаже примјером, свод Сикстинске капеле у мору сличних манифестација вјере кроз Историју може бити добар поглед у том правцу.

    Невјерних Тома је било и биће.

    Све до првог дрмусања авиЈона...

  24. #293
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Zašto nemamo razumijevanje za DPS i Mila Đukanovića? Zašto ne poštujemo njegovu vjeru da će nošenjem turbilion sata koji košta 300.000 EUR i vožnjom u Majbahu, pronaći svoj duhovni mir. Zašto ne poštujemo njegovu duhovnu potrebu da ima na nekom računu neke miionske iznose koji mu daju duhovni spokoj?
    Zašto se ljutimo na njega ako je to odradio od naših (državnih) para?
    Wtf???? Koja je razlika u ovom primjeru koji sam napisao i u tome da imamo razumijevanje za "vjernike" koji se zaraze i šire zarazu okolo i zbog njih neko umre? Zašto bi za njih imao razumijevanje više nego za ovoga lika iznad?
    Imam blisku osobu koja je baš tvrdi vjernik, svaki post, svaka liturgija etc... Bio je u Hram kad je umro Amfilohije sa 3 maske i rukavicama. A znate što? Svaku zimu ima bronhijalne probleme i sam kaže da bi mu bile male šanse da preživi da zakači. Pa se ozbiljno pazi.
    A da li papili iz jedne kašike da riječ o klasičnom SARS sa 40% smrtnih slučajeva? No se ođe qrče, naroičito mlađi, kojima ništa neće biti. Pokazuju li time da je najvažnija hrišćansku osobina SEBIČNOST? Što je sa čuvanjem sebe od drugoga - što reče saplemenik onih tutumraka što nose zastavu Kuči naravno bez maske.
    Pravoslavci iz Crne Gore su vjerovatno najbezbožniji narod u Evropi. Zato je i kod njih dobro prolazio Amfilohije sa kletvama i starozavjetnim momentima.
    Kad mi vajni vjernici odgovore što ćemo sa :
    1. Ne iskušavaj svoga gospoda Boga (sa rizičnim ponašanjem i time da ako vjeruješ nećeš se zarazit, biće da su Amfilohije, Irinej, Joanikije nevjernici)
    2. Nemaj drugoga Boga, ne pravi idola etc... (sa ljubljenjem leševa)
    3. Ljubi (čuvaj) bližnjeg svoga (sa mogućnošću da ritualima druge zaraziš)
    4. Ne ubij (virusom) sebe, a ni drugoga (koji zakačiš na nekom ritualu)

    Onda ću razumjeti njihove "potrebe" za rituale.
    Svjesno zovem ritualom jer ovo sa Hristom niđe veze nema što rade.
    Last edited by Gagarin; 21-11-20 at 14:00.

  25. #294
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Bog je pozvao na razgovor one koji su njega zloupotrebljavali u prizemnim politickim obracunima.

  26. #295
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default


    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  27. #296
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Невјерних Тома је било и биће.

    Све до првог дрмусања авиЈона...
    Zanimljivo kako se neki vjernici gađaju ovom pretpostavkom kao da se radi o činjeničnom stanju.

    Ima nas koji smo u životu prošli mnogo gadnije stvari od "drmusanja aviona" pa ni tada utjehu nismo tražili u fiktivnim mitološkim bićima.

    -----------------------------------------------------------------------------
    Last edited by starwalker; 21-11-20 at 19:59. Reason: prepololjen post

  28. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:

    el_

  29. #297
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Klasicna politicka eksploatacija statistike, kao kad je Monstat odbio da objavi podatke o padu GDP pred izbore.

    Testiraju duplo vise ljudi pa onda kazu "ima duplo vise slucajeva". Gluposti, cak sasvim providne.
    A ima ljudi koji se i više puta testiraju i više puta su pozitivni. I oni vjerovatno svaki put ulaze kao novooboljeli.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ima nas koji smo u životu prošli mnogo gadnije stvari od "drmusanja aviona" pa ni tada utjehu nismo tražili u fiktivnim mitološkim bićima.
    Odlično, to se zove čvrsta vjera. Primijenite taj princip na drugu stranu i eto razumijevanja fundamentaliste.
    Last edited by autodijagnostika; 21-11-20 at 18:08.

  30. #298
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ima nas koji smo u životu prošli mnogo gadnije stvari od "drmusanja aviona" pa ni tada utjehu nismo tražili u fiktivnim mitološkim bićima.
    Odlično, to se zove čvrsta vjera. Primijenite taj princip na drugu stranu i eto razumijevanja fundamentaliste.
    Čvrsta vjera u šta?

  31. #299
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Čvrsta vjera u šta?
    U ono u što vjeruješ.

  32. #300
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Zanimljivo kako se neki vjernici gađaju ovom pretpostavkom kao da se radi o činjeničnom stanju.
    Фан факт:

    У авиону који понире масовно се изговара таблица множења.

    Аха.

Page 12 of 15 FirstFirst ... 289101112131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 16-03-12, 21:45
  2. Replies: 4
    Last Post: 01-10-08, 02:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •