Page 7 of 15 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 351

Thread: Sudar svjetova

  1. #151
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,578
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default

    Ne mozes da uporedjues san sa bioloskim i fizickim otkazivanjem vitalnih funkcija, tj. sa smrcu!
    Bioloske funkcije ti omogucavaju da zaspes i da se probudis, a to sto ti je mozak u tom intervalu bio na "idle mode" nema apsolutno nikakvih dodirnih tacaka sa stanjem u kojem se mozak o kom sa nekom dozom glorifikacije pricas, a i ostali organi, nalaze prilikom smrti.
    Spavati je potpuno mormalan proces koji ti, ustvari, omogucava egzistenciju i normalno biolosko i fizicko funkcionisanje.
    Nemoj da mjesamo, sto bi s reklo, babe i zabe!

  2. #152
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Proklet bio izdajicaaa svoje domovineee.
    Aman čovječe, nije san tu da bi ti mogao da radiš u firmi 12 h dnevno i da rmbačiš, nego da te vrati u tvoje normalno stanje i da ti da instant odmor, jer ako bi se ti pitao ni toliko se ne bi vratio sebi. Zato je i san okrepljujući jer te vraća u tvoje prirodno stanište.
    To što si ti rekao sebi, a baš me briga zapamtiću đe sam stao, smrt na to kaže, a nećeš moći druže do kad ti hoćeš. Tvoje negiranje i nepoznavanje 1/3 tvojeg života ti apsolutno oduzima pravo da govoriš o onome "poslije tvojeg života".
    Last edited by Ulix; 13-01-18 at 02:05.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #153
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,578
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default

    San covjeka ne vraca u nikakvo prijasnje staniste ili stanje. Smrt je ta koja te vraca u tvoje prijasnje stanje, tj., da budem precizniji, smrt cini to da postanes isto ono sto si bio do svog rodjenja, a to je: Nista.
    S tim sto, po smrti, mozes da ostavis, makar neki, trag iza sebe u vidu svojih dijela, i to ti mozda moze omoguciti neku vrstu, ajde da kazemo - postojanja i nakon tvoje smrti.

  4. #154
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Interesantno je to da niko više ne smatra za čudo to što je živ. Biti živ je čudo samo po sebi.
    Odakle ti ideja, da posle smrti to "ništa" nije živo?Kako bi znao za buđenje ako nema sna? Kako bi znao za život da nema smrti? Kako bi znao za prolazno ako nema neprolaznog? Kako bi znao za prolazni život ako nema vječnog života?
    Kako misliš da ostaviš djela iza sebe, prolazna djela, u odnosu na šta? U odnosu na šta vječno i neprolazno?
    Postojanje jeste vječno, a obik postojanja može biti različit. To što ti nemaš ideju šta bi radio ako nijesi ovo, demantuje te tvoj san, to što si bio beba, demantuje te svaki momenat kada si odvojen od ideje šta si sada, pa kako god ga postigao, drogama, alkoholom, orgazmom, snom, komom.

    E ja moram u svoj habitat, jer ustajem prije 6, ubiće me ako prikasnim, pa ti javljam u direktnom uključenju šta je poslije.
    U suprotnom zapamti đe smo stali pa nastavljamo.
    Bok!
    Last edited by Ulix; 13-01-18 at 02:22.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #155
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Izdajnici u devetom krugu pakla?!

    Nastavicemo da i posle smrti zivimo. Samo je pitanje u kojem obliku. Budalastina je tvrditi da se energija moze unistiti.

    Pitanje je da li duh nastavlja da zivi? Svijest? Sta je duh?Da li je i to neki vid energije u fizickom smislu? Mislim da svijest nestaje i da duh zivi i sjedinjuje se i da je to ono sto se zove Nirvana. Ako je tacno da zivimo posle smrti onda mehanizam mora biti da duh jeste energija koja kao takva nastavlja da zivi. Oni malo vise osvješteni osjecaju to prisustvo u sebi i vide Jedno u mnoštvu. Mnoštvo u Jednome. Sebe u Jednome.

    Neke religije forsiraju da svijest opstaje i posle smrti te su razvile teorije o paklu i raju jer svijest opstaje i da pakao i raj kakvim ga sad vide takvi jesu posle smrti. Moguće ali svijest ne bih nazvao energijom. Jednostavno nema mi te odlike. Svijest moze i za zivota nastati i nestati. Svijest kako god je definisete nije energija.

    Lično najvolio bih da posle smrti dobijem formu Norina Rada i da vjecno lutam svemirom - toliko o nadanjima. Nada je bila zatvorena u Pandorinoj kutiji. Postoji dobar razlog za to. Nada nas anestezira i paralise. Mnogi to brkaju misleci da nada daje snagu da izdrzimo. Ta nada je bila podloga za nastanak mnogih losih stvari u religiji kao sto su koncepti raja i pakla.

    mislim da ce se sve nastaviti u nekoj prirodnoj formi koja znači mir i sjedinjenje pod uslovom da... Ne bik o uslovima Sada mozemo samo da vjerujemo, a malo sretnih pojedinaca osjeti to prije fizicke smrti dok mi ostali, ako ispunimo sve uslove, tek u smrti to dostignemo.
    Last edited by Caesar; 13-01-18 at 15:42.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #156
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ako svest ne postoji onda ne postoji ni covek. Pravna definicija smrti je mozdana smrt, ne mozemo govoriti o postojanju neke osobe ako mu je svest mrtva. Posto me egz. kriza nikada nije potpuno napustala jos otkad sam kao dete imao prvi napad panike, skoro sam se u sebi pitao sta je onda sve ovo ako je fizicka smrt definitivni kraj. Onda ni sve ovo uopste ne postoji, ne pisem ovaj komentar, ne postoji ovaj sajt, svi ljudi koje sam ikada video i upoznao, sve situacije i sredine, sve je to nepostojece. Dobro, ne kazem da je to sto se pitam nesto novo, miliona ih je takvih ali ako bi ikada razmisljao u tom pravcu vecnosti onda bih prvo posao od toga da nistavilo iskljucuje bilo kakav smisao svega sto nam je poznato. Stvarno me ne zanimaju te price kako dela ostaju iza nas, ne kazem da covek ne treba da stremi odredjenim ciljevima, i sam to radim i svi imaju neke svoje planove ali ako je sve na kraju nula zasto je sve to uopste nastalo? Zasto imamo samo ovaj neki kratki nepostojeci momenat? Nazalost najveci procenat ljudi, a ne verujem da postoji ijedna osoba koju ovo nije bar u nekom trenutku mucilo, se okrece praznim verovanjima i religijama a i njih se jako traljavo drzi i praktikuje ih u nekoj kombinaciji sa paganskim obicajima. Bas sad je skoro bio Bozic i naravno neki veliki pravoslavci to obelezavaju pucnjavom, posto je na hriscanskim freskama Isus iskljucivo prikazan sa puskom. Mada opet i to je lako razumeti, ljudima je dosta i svojih muka pa misle, lakse mi da obelezim tri dana godisnje nego jos i o tom jadu da se zabavim. Ali isto tako i da postoji ta vecnost i to je ogroman korak u nepoznato, a narocito mi je ta teorija o zvezdanoj prasini i lutanju svemirom odbojna. Neka se neko samo odmakne od kompjutera ili bilo cega sto mu odvraca paznju na bar dva-tri sata i samo sedi u fotelji pa da vidi kako ce brzo da ga uhvati dosada, a o vecnosti tek da ne razmisljamo.

    Da ne skrecemo previse off topic, same ideje raja i pakla (u ovom slucaju pakla) su preveliko pojednostavljivanje coveka i njegovog zivota u potpunosti. Pisao sam to vec vise puta da najveci deo ljudi ne cine ni dobri ni zli nego oni koji u sebi imaju i dobrih i losih osobina pritom ne zalazeci ni u jednu ni u drugu krajnost. Ne treba pokusavati stvoriti neku idealnu osobu, pa cak ni od nekoga koga je moguce zaplasiti religijom, nego treba sebi priznati koje su ti mane i drzati ih pod kontrolom, bar u odnosu na druge ljude a sam za sebe nisi nikome pretnja. Ne treba bezati od svojih mana, nego treba paziti da one ne prevladaju tobom, pa cak i kada ne ugrozavas nikoga zato sto te onda mogu drzati u zavisnom polozaju i stvoriti od tebe roba svojih navika. Bar kod ovakvih stvari treba imati individualisticki pristup, samog sebe najbolje poznajes i samog sebe treba da ucis kako da budes bolja osoba, ne toliko u smislu koliko si dobrih dela ucinio nego koliko si zadovoljan sobom. Mozda sve ovo lici na prazno filozofiranje ali ne mislim da sam ista posebno rekao, sve te zakljucke uglavnom moze vecina obicnih ljudi da izvede ali kao sto rekoh, slabo ko se udubljuje u takva razmisljanja.

  7. #157
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @$evernjak, ne samo ti već skoro svi pogrešno tretirate uzrok dosade. A u vječnosti o kojoj nam Biblija govori do toga ni hipotetički neće moći da dođe. Dosada je posljedica naše sebičnosti. To je stanje kad je um konstantno fokusiran ka samom sebi. I u tako suženom prostoru mora doći do zasićenja, a onda brzo zapada u depresiju.A jedan od "popularnijih " vidova odbrambenog mehanizma uma da pobjegne od ovog neprirodnog stanja sebičnosti i egoizma koje ga guši......jeste........samouništenje!!! Da, da......baš tako.......zvuči bleskasto......ali je ovo fakat.
    Mi smo stvoreni da budemo na "raspolaganju" jedni drugima. I tako bismo uživali u beskonačnoj sreći i zadovoljstvu. Jer bi to bio jedan savršen krug koji ništa ne bi moglo da poremeti. Uživali bismo svi u tuđoj sreći kojoj mi konstantno donosimo doprinos. Otprilike......tako će funkcionisati život u Isusovom carstvu.
    A osim ovoga......Bog je čak i za vječnost neiscrpan izvor PROUČAVANJA, i usavršavanja našeg uma.

  8. #158
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Još bih se osvrnuo na tu famoznu svijest......vidim da je nekako individualno tretirate. Ograđujem se u mojoj subjektivnosti .........Ali mislim da svijest sačinjava skup više faktora........a najdominantniji je onaj u obliku naše povezanosti sa Stvoriteljem. Promjenljivog je karaktera......što bi značilo da nije na konstantnom nivou......a to bi opet značilo da je ne možete definisati kao mjerilo egzistencije.

  9. #159
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Ako svest ne postoji onda ne postoji ni covek. Pravna definicija smrti je mozdana smrt, ne mozemo govoriti o postojanju neke osobe ako mu je svest mrtva.
    Fascinantno je šta su ljudi sve u stanju da urade, ma koliko apsurdno to bilo, samo da izbjegnu da se suoče sa realnošću, da izbjegnu da se suoče sa sobom.

    Svijest nije razmišljanje. Mozak ima kognitivne funkcije, ali one se sve dešavaju u polju svjesnosti. Svaka misao, svaka emocija, svako iskustvo generalno koje prepoznajemo dešava se u polju i svjetlosti svjesnosti. Koliko je sumanuto tvrditi kad je mozak mrtav svijest je mrtva, dovoljno je okrenuti se oko sebe i vidjeti recimo cvijeće, koje nema niti mozak, niti nervni sistem, a opet postoji i obavlja sve funkcije potrebne za preživljavanje. U svojim ćelijama, stvara proteine, koji su potrebni da bi se izvršile sve akcije kako bi se obezbijedila interakcija sa okruženjem.



    Evo kako protein prenosi molekul tamo đe treba. Usmjerena i svrsishodna akcija. Nema mozga, nema misli, a opet je samosvjestan sa svojom namjenom.

    Da bi mozak i njegove kognitivne funkcije bile svrsishodne, potrebna je pozadina, potreban je prostor, potrebna je svjetlost koja će da ga osvijetli kako bi uvidio da je u tijelu i dio tijela, da je dio okruženja i u neprestanoj interakciji sa njim. Zaključak, mozak bez svjesnosti ne može, svjesnost bez mozga može.
    Jer, gdje je bio mozak dok se čovjek formirao u utrobi. Da li taj čovjek tada ne postoji? Gdje je bio kada si se rodio? Ili je bio samo hrpa ćelija koji još uvijek ne zna šta da radi

    "Bješe svjetlost istinita koja obasjava svakoga čovjeka koji dolazi na svijet."
    Jovan 1,9



    Da li je soba u prostoru, ili je prostor u sobi. Kada otvoriš prozor, da li prostor ulazi u sobu?
    Šta treba da uradiš da bi dobio svjesnost? Kako leopard da dobije tufne? Kako cvijet da dobije miris, šta treba da uradi?
    Je li vazduh koji udišeš u tebi, i jesi li ga ti stvorio?
    Kada umreš je li zadnji udisaj ili izdisaj? Jer ako je zadnji udisaj to bi već bio problem.
    Možeš li da ga zadržiš pri smrti, ili izlazi iz tebe i postaje jedno sa vazduhom napolje?
    Last edited by Ulix; 14-01-18 at 11:09.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #160
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,578
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nastavicemo da i posle smrti zivimo. Samo je pitanje u kojem obliku. Budalastina je tvrditi da se energija moze unistiti.
    Tvrditi da se energija ne moze stvoriti, a ni unistiti i to koristi kao argument koji ide u prilog tezi da covjek nastavlja da zivi i nakon svoje smrti, najblaze receno, jeste neozbiljno.
    Uzimajuci u obzir univerzalnu skalu, energija koju mi posmatramo je prosto lokalizovana razlika izmedju dva pozitivna nivoa energije, tj. to je prosto uporedjivanje energije koju koristimo kao osnovu uporedjujuci je sa nekom drugom...
    Siguran sam da svi znamo da entropija privlaci svemir u njegovu najnizu balansnu tacku, a ta najniza tacka je, naravno, Nula. Tkz. lokalizovana akumulacija nejedinjenih klastera, tj. cestice koje su kombinovano formirale nama danas poznatu energiju, jos uvjek postoji samo iz razloga jer ne postoji dovoljno dugo. Dakle to je jedini razlog zbog cega jos uvjek nije izgubljena i svedena na Nista, tj. na Nulu. Mi ovu akumulaciju nazivao kao atome, molekule, gas, prasinu, zvjezde, planete, ljude, ili sto bi @Ulix rekao - cvijece.
    Ali, ono sto je sigurno, svidjalo se to nekome ili ne, energija, kao i zivot, na samom kraju nema nikakvo pretjerano veliko znacenje jer se na kraju sve svodu na tu famoznu Nulu koja je ujedno i sinonim za Nista.

    Covjek toliko zudi za nekim uzvisenjem i nadrealnoj svrsishodnosti, samo iz razloga jer ne zeli da prihvati cinjenicu da je ovaj zivot koji ima jedino sto ce ikad imati. Covjekova egocentricnost i zelja da bude nesto vise od obicne pateticne zivotinje koja nije u stanju da pronadje svoju svrhu za zivota, kao i njegove staticne, lazne moralne norme dovele su ljudski rod do dekadencija na svim poljima i stanja u kojem se trenutno nalazimo, a sada isti ti ljudi, koristeci iste stare dogme, pokusavaju da speru svo ****** da bi, prvenstveno, spasili svoje dupe!
    Dok, suocavanje sa cinjenicom da nas na kraju ne ceka nista osim bola, patnje i smrti, samo po sebi, jeste uzvisen cin covjeka kao individue. Bolno suocavanje sa ovom cinjenicom covjeka natjera da prozivi zivot najbolje sto moze, da postane bolji, da voli mnogo vise i jace, nauci ga da postuje i zivote drugih jer moralnost koja proizilazi iz empatije, tj. njene osnovne, ne dozvoljava da bilo ko pati zbog tvojih akcija a to je, upravo, ono ka cemu treba svi da tezimo.

  11. #161
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Cetvrti covek, dosada je posledica monotonog stanja. Cak i da se coveku desava samo dobro i to bi prosto moralo da mu dosadi u odredjenom trenutku u sta sam se licno uverio. Ljudskoj licnosti treba nesto sto ce je usmeravati i dati joj neki cilj a kada i ispuni neke najbitnije ciljeve koje potom odrzava, coveku paznju takodje moraju da zaokupe mnogobrojne zamenske aktivnosti. Treba pogledati koje ti mogucnosti daje samo internet: mozes da gledas sta hoces, slusas sta hoces, diskutujes o cemu hoces, informises se preko izvora po svojoj volji, citas sta god zelis... Bibliju nisam procitao ali znam da se u njoj ne pominje internet koji je prosto nezamisliv u zivotu danasnjeg modernog coveka. Sa nekim ko bespogovorno veruje u Bibliju ni ne ocekujem da se slozim i u cemu, postujem svaciju volju da veruje u sta hoce, ali ja se drzim onih stvari koje dokazano postoje u ovom momentu a o svemu ostalom mogu samo da teoretisem bez da ista od toga uzimam za istinu.

    Uliks, bas odlicno sto si pomenuo cvece zato sto se bas za te osobe kojima su mozdane funkcije ogranicene kao nekoj biljci kaze da se nalaze u vegetativnom stanju. A ako bih u takvom stanju nastavio da "zivim" i posle fizicke smrti onda mi je mozda cak i nistavilo bolja opcija.
    Last edited by Severnjak; 14-01-18 at 16:41.

  12. #162
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Tvrditi da se energija ne moze stvoriti, a ni unistiti i to koristi kao argument koji ide u prilog tezi da covjek nastavlja da zivi i nakon svoje smrti, najblaze receno, jeste neozbiljno.
    Mi se raspanemo u zemlji, crvici nas pojedu, crvic pojede ptica, pticu druga ptica itd. Jel bilo stvarno neophodno da ti ovo napisem. I nije neozbiljno, samo je ocigledno neshvatljivo iako jednostavno. Ne bik sa tobom dalje o tome. Nije da se bojim price al mislim da je besmislena i da se nista nece korisno cuti u nasoj potencijalnoj komunikaciji.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,578
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Mi se raspanemo u zemlji, crvici nas pojedu, crvic pojede ptica, pticu druga ptica itd. Jel bilo stvarno neophodno da ti ovo napisem. I nije neozbiljno, samo je ocigledno neshvatljivo iako jednostavno. Ne bik sa tobom dalje o tome. Nije da se bojim price al mislim da je besmislena i da se nista nece korisno cuti u nasoj potencijalnoj komunikaciji.
    Razumijem te jer cesto ni sam nemam zelju, a ni zivaca da se raspravljam ili previse zalazim u diskusiju kad su slicne teme u pitanju...
    Ali ostatk mog post-a objasnjava zasto je tvrditi tako nesto neozbiljno, ali, kao sto sam vec rekao, ako nemas zelju ne moramo dalje da razvlacimo pricu.

  14. #164
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Evo citam sve sto ste pisali... Fakat je da se sa svakim moram slozit po malo... Ali ovo sto je @Ulix postavio "snimak/gif" u trenutku smrti, citao sam a i "gledao" (ne uzivo naravno), da nakon smrti covjek gubi odredjenu "energiju" i par grama ili do 1kg (naucno dokazano), nisam siguran tacno koliko/cega... Sto dokazuje da ta energija/dusa ili kako to vec nazvali ne obitava vise u tom tijelu, prelazi na neki drugi svijet/level/gubi se ili sta vec... Ne znam kako da srocim ovo ali mozak ne igra nikakvu vecu ulogu od cijelog tijela (covjekovog hrama) da tako kazem, dusa/energija je nesto sasvim drugo, i san ne bih poredio sa smrcu (sanjaces uglavnom ono o cemu mislis tokom dana, sto te muci, sto te inspirise itd itd...), postoji covjek koji nije spavao preko 40god. bar tako tvrdi, izguglajte naci cete ga i to je potpuno druga stvar to nema veze sa temom smrti... Negdje u Bibliji cak i pise da kad umres niti si u fazi sna niti si svjestan sta se desava, jednostavno si "NISTA" kao i prije nego si se rodio, budis se u trenutku kad Bog odluci da te vrati medju zive (kad dodje sudjni dan) sto ti se moze cinjeti kao i da je proslo par sekundi ili minut... Mada opet zavisi u sta covjek vjeruje, ako vjerujes u Bibliju ovo mozes uzeti za cinjenicu ali meni licno je zanimljivo kako je toliko masu ljudi, uglavnom djece sto se sjecaju tacno sto su bili u "proslom" zivotu sa toliko cinjenica, sitnica i detalja da je to prosto nemoguce zanemariti, tako da i pricu o reinkarnaciji ne izbacijuem iz opcije... Ono sto hocu da kazem i sto sam vec rekao je da niko ali niko ne zna sta se tacno desava nakon smrti i potpuno je besmisleno "raspravljati" o tome, svi cemo umrijeti cinjenica je i tada cete znati tacno sto i kako, samo se strpite malo... Ne kazem da je lose razmisljati o tome sta i kako ce biti kad umrete ali to necete shvatiti ni dokuciti dok se jednostavno ne desi...
    Last edited by nemam ti kad; 14-01-18 at 22:23.

  15. #165
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Uliks, bas odlicno sto si pomenuo cvece zato sto se bas za te osobe kojima su mozdane funkcije ogranicene kao nekoj biljci kaze da se nalaze u vegetativnom stanju. A ako bih u takvom stanju nastavio da "zivim" i posle fizicke smrti onda mi je mozda cak i nistavilo bolja opcija.
    Hmda, baš kao što sam i pretpostavio. Tvoj problem sa egzistencijalnom krizom, nije u tome što ti vjeruješ ili ne vjeruješ da li ima nešto posle smrti, i čemu ovo sada, nego što smrt kao protivnik tebi ne odgovara. Tvoje želje su velike, ti hoćeš više. E pa dragi moj, moram ti reći, kao i sve što dolazi od uma, kao i sve želje u suštini što su, na kraju ti. slijedi razočarenje. Moraćeš da predaš sve. I zadovoljstvo, i bol, i ljubavnice i prijatelje, svu tvoju prošlost i naravno sve tvoje želje. Sve će to crna zemlja da izliječi. I da smrti položiš ono što si nekad zvao tijelom. I noge i ruke, i tvoj pol i mozak. Nećeš više htjeti a ni moći da posjeduješ išta. Vidjećeš da je posjedovanje ultimativni bol. Sve to kad razdužiš vraćaš se onome što stvarno jesi.

    Samo je čovjek u stanju da ispolji takav egoizam, da smatra da svjesnost drugih bića je nekako drugorazredna, samo zato jer nije kao naša. To je prevara.
    Cvijeće je bilo upotrijebljeno da pokaže da mozak nije isto što i svjesnost, iako mozak ima mentalnu svjesnost, koja je dio ove svjesnosti. Ali, avaj avaj, ti ne želiš da živiš kao biljka. Nije zaludo rečeno:
    "Pogledajte krinove kako rastu: ne trude se, niti predu; ali vam kažem:
    ni Solomon u svoj slavi svojoj ne obuče se kao jedan od njih."
    Lk 12,27.

    Ista stvar i kod @Assassinatea,
    prvo kaže:
    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Ali, ono sto je sigurno, svidjalo se to nekome ili ne, energija, kao i zivot, na samom kraju nema nikakvo pretjerano veliko znacenje jer se na kraju sve svodu na tu famoznu Nulu koja je ujedno i sinonim za Nista.
    da bi odmah zatim rekao
    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Covjek toliko zudi za nekim uzvisenjem i nadrealnoj svrsishodnosti, samo iz razloga jer ne zeli da prihvati cinjenicu da je ovaj zivot koji ima jedino sto ce ikad imati.
    A pa ne može drugari, odlučite se, ili ništa ili ništa! Pošto vam ništa svakako sleduje, iako vi niste zadovoljni sa tim. Jer, ono, veliki planovi u popodnevnim satima beskonačnosti.
    Last edited by Ulix; 14-01-18 at 22:36.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #166
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ulix, nije mi bila namera da te uzrujem posto mi delujes malo nervozno. Ako nema nista posle smrti nista od ovoga ne postoji i potpuno je nebitno sta ja, ti ili bilo ko misli i sta hoce. Ja samo kazem da nistavilo oduzima bilo kakav smisao zivotu a sa mnom se bar na papiru slaze 84% svetske populacije koje se izjasnjava da pripada nekoj religiji. A nije mi poznato da postoji neka glavna religija koja kaze da posle smrti nema nista. Svi osecaju egz. krizu a ja sam barem iskren u vezi toga za razliku od onih koji glume neke muskarcine i cvrste tipove a da ih ubacis u neku opasnu situaciju usrali bi se u gace. Tako da nema potrebe da meni pripisujes neke megalomanske potrebe, ja sam stvarno kao pojedinac potpuno nemocan bar kod takvih stvari i nije mi problem to da priznam a svoje stavove necu nikada i ni pod kojim uslovima menjati, kao sto neces ni ti, ni bilo ko drugi ko je vec formirana licnost. Nije mi beskonacno egzistiranje toliko prijatna pomisao kao sto mozda mislis, inace bih sebi vec napunio glavu nekom religijom ili verovanjem. Nistavilo mogu samo da uzmem kao logicku istinu koju u sebi preispitujem trazeci neki smisao kojeg zapravo ne mora uopste ni da bude a kao sto ga verovatno ni nema i sve je zapravo samo slucajnost.

  17. #167
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma kakvo uzrujavanje, samo ukazujem na nedosljednost u razmišljanju.
    Što se mene tiče može ko hoće da vjeruje u šta hoće, ali kada se javno iznese mora očekivat da se neko i ne složi sa time.
    Ne moraš ti da mijenjaš ni svoje mišljenje, naravno, ukoliko ti ne smetaju propusti u istom.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #168
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    mikrokosmos
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    a sa mnom se bar na papiru slaze 84% svetske populacije koje se izjasnjava da pripada nekoj religiji
    84% svjetske populacije je u zabludi kad je ova tema u pitanju, upravo iz razoga sto je religija za njih neka vrsta paradigme za bilo kakav licni sud. Upravo religija velica ljudski rod koji je inace zestoko precijenjen. Covjek, kao zivo bice, je samo dio prirode, i njegov zivot okoncava isto kao sto okonca zivot neke biljke ili zivotinje, i ne znam zbog cega bi bas covjek bio privilegovan u odnosu na ostala ziva bica koja tebi, kao subjektivnom posmatracu, djeluju manje vrijedna. Istina je da covjek od svih zivih bica najvise utice na prirodu, ali to i dalje ne znaci da se priroda vrti oko covjeka.

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Ja samo kazem da nistavilo oduzima bilo kakav smisao zivotu
    Jedna u nizu psiholskih varki na kojima religije zasnivaju svoje principe. I jedan u nizu dokaza da, posmatrajuci svijet kroz religiju, ne mozes shvatiti pravu sustinu.

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,578
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ma kakvo uzrujavanje, samo ukazujem na nedosljednost u razmišljanju.
    Bilo bi lijepo kada bi mi, ne pojasnio, nego nacrtao dje sam to bio nedosledan, pogotovo u onome sto si "quot-ovao" 2-3 post-a iznad?

  20. #170
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate View Post
    Ali, ono sto je sigurno, svidjalo se to nekome ili ne, energija, kao i zivot, na samom kraju nema nikakvo pretjerano veliko znacenje jer se na kraju sve svodu na tu famoznu Nulu koja je ujedno i sinonim za Nista.
    Koji je problem sa Ništa, i može li Ništa umrijeti?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #171
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,578
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default

    Ne postoji nikakav problem sa Nista.
    Zivot, ili kako neki vole da kazu energija, nestaje i pretvara se u Nista, ali sam cin egzistencije ili svrhu koju zivot moze, a i ne mora da ima, nisam nikad ni na jedan nacin uporedio sa Nista, vec iskljucivo tvrdim da po prestanku bioloskih funkcija covjek prestaje da postoji i to je to.
    Kakav ce neko zivot da vodi, nije uopste bitno. Zivot za neke ljude moze da ima smisla, a i ne mora, neki ljudi pronadju svrhu, a neki ne, ali kako god, na kraju ih sve ceka jedno te isto - Nista.

  22. #172
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nisi odgovorio, naravno. Ako ne postoji problem sa Ništa, kako to da nema vrijednost, i ako ne može da umre, kako govoriš o prestanku postojanja?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #173
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,578
    Thanks Thanks Given 
    680
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    205 Posts

    Default

    Nista vrijedi tacno onoliko koliko vrijedi 0 (nula).
    Dalje ne mogu da te pratim, jer vidim da neke veoma jednostavne stvari koje sam rekao vidis na neki veoma komplikovan nacin i toliko volis da zamrsis stvari da se na kraju vjerujem i sam pogubis.
    Mada mozda i grijesim, moguce da ja nemam kapaciteta da pojmim zivot na tom nekom apstraktnom nivou na koji ga ti pojmis.

  24. #174
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Može biti da sam umoran da više ne znam šta pričam.


    "Jer ako ko misli da je nešto, a nije ništa, vara samoga sebe."
    Galatima 6,3

    Odoh u krpe.
    Sporcki pozdrav.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #175
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znači ako imaš stav da je to nešto što treba pošto-poto branit. Na taj način on predstavlja komplex i pokazuje suženost razuma. Stav bi trebao biti sredstvo razmjene i nadogradnje ........i izgrađivati i usavršavati ga u hodu.
    A svi vi koji tražite "istine" a u širokom luku se mimoilazite sa Biblijom......ste okrenuti za 180 stepeni u odnosu na iste Odnosno.....u ovom slučaju tražite u materiji nešto što samo može da se nalazi u Božijoj VOLJI. Opet.....ODNOSNO vi niste u stanju da ukapirate da je bez "prisustva" Boga vaš mozak SAMO jedna neobična vrsta sunđera .....i ništa drugo!

Page 7 of 15 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 16-03-12, 21:45
  2. Replies: 4
    Last Post: 01-10-08, 02:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •