Page 6 of 96 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast
Results 126 to 150 of 2383

Thread: Bitcoin i ostale kriptovalute

  1. #126
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Evlcrazylady View Post
    Po meni to je buducnost bitcoina da zazivi u svakodnevnoj upotrebi kao valuta-ono sto je nedostajalo kasicnom BTC-ako ne bude bilo nekih rupa u bezbjednosti i hakovanja-ima da prebaci bitcoin.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Bitcoin cash gazi kao i sto sam ocekivao- 600e sa pocetnih 270.za 20 dana.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  2. #127
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E pa ovo je strasno stvarno. Ne mozes vise ni igrice igrat u danasnje vrijeme. Evo dje su nam graficke -> https://streamable.com/efj61
    ?

  3. #128
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Sve je top dok se struja ne placa.


  4. #129
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Jeba me pas sto ne kupih btc prije 2 mjeseca kad sam i krenuo to da radim, pu
    Sate sate sate

  5. #130
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,732
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    98 Posts

    Default

    Koliko je sad? 4000 i nesto?

  6. #131
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

  7. #132
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Laicki gledano sa strane kao neko ko se ne razumije puno, ovo mi zaista djeluje kao vjestacko duvanje i navlacenje.
    1 bitcoin = 4.146 dolara? Nemojte ljudi...ni da je zlatna medalja od 200 grama 24 karata. Nenormalno...

  8. #133
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Laicki gledano sa strane kao neko ko se ne razumije puno, ovo mi zaista djeluje kao vjestacko duvanje i navlacenje.
    1 bitcoin = 4.146 dolara? Nemojte ljudi...ni da je zlatna medalja od 200 grama 24 karata. Nenormalno...

    I ja tako razmisljam... kao lik... ali sam izgleda lud ... ne znam
    F.C.F.

  9. #134
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Laicki gledano sa strane kao neko ko se ne razumije puno, ovo mi zaista djeluje kao vjestacko duvanje i navlacenje.
    1 bitcoin = 4.146 dolara? Nemojte ljudi...ni da je zlatna medalja od 200 grama 24 karata. Nenormalno...
    Изгледа тако али није, нашибаће биткоин 10 000$ за коју годину.
    Изгуглајте мало, има много предности

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  10. #135
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Изгледа тако али није, нашибаће биткоин 10 000$ за коју годину.
    Изгуглајте мало, има много предности

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Ni 100 000 nije nedostizno za 10-ak godina-rasti ce sve dok ove vece drzave ne naprave svoje kriptovalute-a cak i tada nece propasti jer je nezavistan.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Изгледа тако али није, нашибаће биткоин 10 000$ за коју годину.
    Изгуглајте мало, има много предности

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Znaci da se kupi bar jedan bitcoin i neka stoji par godina, moze se jedan stan ocekivati od njega?
    Oces to da mi kazes?

  12. #137
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    na danasnji dan prije dvije godine je 1 BTC kostao $230, prosle god u isto vrijeme je bio $570. Sad je $4.100.
    tako da nije nemoguce

  13. #138
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Znaci da se kupi bar jedan bitcoin i neka stoji par godina, moze se jedan stan ocekivati od njega?
    Oces to da mi kazes?
    Upravo bio 200 folara sad 4000 to je uvecanje 20x za 3-4 god sledecece uvecanje 20x i eto ga na 100 000

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  14. #139
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Evlcrazylady View Post
    Upravo bio 200 folara sad 4000 to je uvecanje 20x za 3-4 god sledecece uvecanje 20x i eto ga na 100 000

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    A sto je sa sledecim smanjenjem x20 da se vrati na ovih 200$?

  15. #140
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    A sto je sa sledecim smanjenjem x20 da se vrati na ovih 200$?
    Prije tih 200 folara bio se popeo na 800 ali se inda desila prevara sa nahvecom berzom mt.gox i pao je bio na 120 u jednom trenutku


    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  16. #141
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav dilju,

    Planiram da uskoro ulažem u jedan ICO (Initial Coin Offering) kompanije koja se bazira na Ethereumu. Za kupovinu tokena potreban je Ethereum. Vidio sam da Coinbase koji je sad najveci hit i nudi placanje karticom ne pruza usluge gradjanima CG. Kraken Bittrex imaju dobre cijene ali nema placanja karticom. Vidim da je bilo preporuka za Cex.io, Bitstamp i Poloniex medjutim to su sve varijante kupovina BTC pa konverzija u ETH.

    1. Da li u slucaju da kupim BTC na nekom od sajtova ima nekog veceg rizika ili provizija prilikom konverzije u ETH na nekom exchangeu npr Bittrex ?

    2. Da li imate iskustva sa kupovinom/ depozitima preko bankovnog transfera ? postoji li veci rizik i ima li neko iskustva ?

    3. Od sajtova za kupovinu coina karticom ko nudi najnižu proviziju, neko je hvalio Coinmama, mislim da u FAQ pise da je provizija 5% - Kakvo je iskustvo sa ovim sajtom ?

    Zanimljiv thread

    Pozdrav

  17. #142
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mene ovo zanima takodje...
    Kraken... da li se moze poslati depozit preko bankovnog racuna? Posto mi pise da ova neka banka prihvata samo transakcije iz SEPA zone... a mi ne spadamo u te zemlje prema google listi...
    Je li neko preko Bank Wire uspio iz CG deponovati na kraken ili uopste nije moguce?
    F.C.F.

  18. #143
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    ja koristim Bitstamp, na njemu se sem BTCa moze kupiti i Ethereum, Litecoin i Ripple. Tako da se ne mora konvertovati, vec se moze direktno kupovati.
    Bitstamp je inace firma iz Slovenije, prilicno su navikli da rade sa nasom regijom.

    Za sve trgovine preko 200-300 EUR se ne isplati placati karticom, sto znaci da je prakticno jedina kupovina preko swifta, sto traje par dana, ali je najpovoljnije.

  19. #144
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sunlite View Post
    Pozdrav dilju,

    Planiram da uskoro ulažem u jedan ICO (Initial Coin Offering) kompanije koja se bazira na Ethereumu. Za kupovinu tokena potreban je Ethereum. Vidio sam da Coinbase koji je sad najveci hit i nudi placanje karticom ne pruza usluge gradjanima CG. Kraken Bittrex imaju dobre cijene ali nema placanja karticom. Vidim da je bilo preporuka za Cex.io, Bitstamp i Poloniex medjutim to su sve varijante kupovina BTC pa konverzija u ETH.

    1. Da li u slucaju da kupim BTC na nekom od sajtova ima nekog veceg rizika ili provizija prilikom konverzije u ETH na nekom exchangeu npr Bittrex ?

    2. Da li imate iskustva sa kupovinom/ depozitima preko bankovnog transfera ? postoji li veci rizik i ima li neko iskustva ?

    3. Od sajtova za kupovinu coina karticom ko nudi najnižu proviziju, neko je hvalio Coinmama, mislim da u FAQ pise da je provizija 5% - Kakvo je iskustvo sa ovim sajtom ?

    Zanimljiv thread

    Pozdrav
    Ja sam kupovao preko Coinmama, kasnije sam prešao na wemovecoins.com, dakle mogu ti potvrditi da oni prihvataju naše kartice. Kupovao sam Bitcoin naravno. E sad, teško ćeš karticom kupiti ETH tako da ti konverzija iz BTC u ETH ne gine. Ako se odlučiš za Coinmama, moraš proći proces verifikacije, dok ti na wemovecoins te dokumente traže nakon što pređeš 500€.

    Obzirom da vidim da želiš uložiti u ICO, to znači da ćeš ETH morati da šalješ iz nekog od walleta koji ti oni kažu. To je obično myetherwallet, dakle ne možeš slati ETH sa exchange servisa. Isto tako ćeš za ICO morati staviti malo više GASa (oko 25.000), jer su ICO transakcije skuplje od običnih ETH transakcija. Te instrukcije vjerovatno imaš na sajtu tokena koji želiš da kupiš.



    Na konverziji iz BTC u ETH nećeš skoro ništa izgubiti (na Bittrex je provizija 0.25% na sve transakcije), a cijena će ti svakako varirati dok se obave sve transakcije tako da možda nešto i dobiješ. Dakle, tvoj proces bi trebao izgledati ovako,

    1. Registracija na exchange na kojem ćeš BTC konvertovati u ETH
    2. Kupovina BTC i slanje istog na taj exchange
    3. Konverzija BTC u ETH
    4. Aktivacija walleta na myetherwallet.com (izaberi public key, najlakša metoda, obavezno print u .pdf i čuvaj ga k'o oči u glavi)
    5. Slanje ETH sa exchange u myetherwallet

    6. Slanje ETH sa myetherwallet na ICO sale adresu

    To bi ukratko bilo to. Što se tiče depozita preko računa, nemam iskustva s tim, imam iskustva sa withdrawal sa Krakena i šalju u CG na devizni račun. Ukratko, mi trebamo biti sretni što uopšte postoje ova 2-3 koji prihvataju naše uplate karticom, tako da je provizija najmanji problem.

    Naravno, uvjeri se da je taj ICO koji si odabrao legitiman. Provjeri apsolutno sve, idi na njihov slack, telegram i sve mreže preko kojih komuniciraju. ICO postaje sve veća prevara i samo u ovoj godini je ukradeno 225 miliona USD ( http://fortune.com/2017/08/28/ethere...tolen-bitcoin/ )

    Sretno, i da odabereš pravi projekat! Ukoliko imaš još pitanja, šalji u inbox, tada mi stiže notifikacija na mail, jer na forum ne ulazim baš često.

  20. #145
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako neko traži zanimljiv i perspektivan coin, neka pogleda SunContract (SNC).

    https://coinmarketcap.com/assets/suncontract/

    Slovenci su u pitanju, veoma zanimljiv projekat, a imaju ogroman tim koji može završiti posao. Trenutno se može trgovati samo na HitBTC exchange, uskoro bi trebali biti prisutni i na ostalima, ali tada će vjerovatno biti kasno. Beta aplikacija izlazi do kraja godine i tu se može očekivati najveći skok u cijeni.

  21. #146
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Ja bih se mozda i upustio u trgovinu ovih ICO ali mi mnogo smeta sto nema novcanika i exchange platformi za njih
    Sate sate sate

  22. #147
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala ti za pomoć i info ali u međuvremenu sam većinu stvari shvatio tj ja i moja ekipa. ICO u koji se ulaže je Kyber Network tj njihov KNC token (Kyber network crystal token). https://kyber.network/#home

    Da skratim priču nismo mi tražili ICO, već je on našao nas, do prije nedelju dana niko nije ni znao šta je ICO niti je iko bio u crypto svijetu, mada smo bili svjesni cryptocurrency svijeta svo vrijeme. Sasvim slučajno smo saznali da neko veoma kredibilan ulaže mnogo novca u ovaj ICO, putem masne affiliate ponude za svakog ko im pomogne kreiranjem accounta, nevjerovatno puno su novca dali za svaki affiliate account koji bude whitelisted za token sale i uspjesno prođe KYC.

    Analizirali smo čitavi mehanizam i kako sve funkcioniše i spremni smo što bi se reklo da "prepišemo tip". S obzirom da mjesečno lansiraju na stotine ICOa, rizik je veliki, ali u ovom slučaju neko drugi je odradio svu analizu i istraživanje, mi samo prepisujemo od velikih igrača. Nakon danonoćnog istraživanja ovo bi bio neki must have attributes za investiciju u jedan ICO danas:

    1. Blockchain 2.0 tj Ethereum based ( pitam se da li su ljudi uopšte svjesni kolika je revolucija u crypto svijetu pojava Ethereuma) - Ulaganje u ETH tj ether je najbolji potez u smislu sigurnog profita, uopšte se ne bih začudio da u roku od 2 god bude x8 x10 na sadašnjih 290Eura.


    2. Cross chain trading u ovome je ključ i ovo je budućnost, tj manifestacija evolucije nakon Ethereum revolucije, a evolucija će se sada znatno brže odvijati, treba biti spreman na ozbiljne promjene, implementaciju i pronalazak novih tehnologija, upravo kao Cross chain trade - Ovo znači instant exchange raznih crypto valuta, za sada zvuči nevjerovatno i to je je nešto što ćemo najranije vidjeti za godinu dana ili još vjerovatnije u 2019.

    Click image for larger version. 

Name:	kyber.jpg 
Views:	293 
Size:	8.2 KB 
ID:	150599


    3. Mnogo dobar tim kompanije, kredibilitet, znanje i dobro planiranje - ( ovo je apsolutno must)


    4. Ozbiljan interes communitia u whitelisting fazi - Ovo je glavni atribut po kojem se danas ulaže u ICO. To sam primjetio kod ljudi koji se zanimaju pronalazenjem potencijalnih big score ICOa

    5. Asia oriented - Ne mogu da kažem da je must ali sam siguran da je to glavni atribut Kyber networka - Čitava ekipa na čelu komapnije je iz Azije i svi redom školovani na zapadu. Ne mogu da opišem važnost ovoga, ne mora biti Azija ali mora biti neka još neosvojena teritorija, mora biti manje konkurencije.


    Sada ne mogu da se sjetim i drugih interesantnih stvari koje mogu doprinijeti identifikaciji uspješnog ICOa.

    Iskreno ne planiram da tražim ICOe ni da rizikujem sa tim, ali s obzirom da se desilo kao što se desilo i da je došlo do određenih otkrića, smatrao sam da je dobro to podijeliti na ovom threadu koji je zanimljiv i siguran sam ponekom koristan, meni je bio koristan


    Detalje oko exchangea, walleta i svega smo shvatili u potpunosti. Ali hvala još jednom, trebalo mi je par dana da to sve sa sigurnošću pohvatam, ti si veoma fino sažeo proces i može biti koristan drugima.

    S obzirom da se radi o ozbiljnijoj uplati sigurno >5k eura, mislim da je provizija putem kartice prevelika. koliko je provizija na wemovecoins ?

    I zaista, zbog ICO procedure, uputstva koliko GASa ce biti potrebno prilikom slanja još nisu objavljena. Možeš li molim te da nam kažeš nešto više o GASu ?

    Pozdrav

  23. #148
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ethereum transakcije i smart contract transakcije koriste GAS za plaćanje fee. Rudari koji odobravaju transakcije obično biraju one koje imaju veći fee, što im naravno donosi veću zaradu, a one koje nemaju dovoljno GASa mogu čak i odbiti. Zato je bitno staviti više GASa u odnosu na prosjek da bi bio siguran da će transakcija proći lagano. Nije to ništa strašno, ako je po defaultu 21.000 GAS, vi stavite 25.000.

    21.000 GAS = .00042 ETH

    Dakle u pitanju je četvrta decimala, što se na cijeni uopšte i ne osjeti, a može zadati ogromne glavobolje. Ja obično stavim mnogo više, da ne moram više razmišljati o tome. Obično stavim 200.000 GAS, što me košta .004 ETH ili 1,19 EUR i mineri to odmah završe.

    GAS ne kupujete, već vam se odbije od ukupne transakcije Ethereuma.

  24. #149
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad, što se tiče Ethereuma, oko njega vladaju baš oprečna mišljenja, ili si za ili si protiv, nema sredine. Jedni govore da je to balon koji će da pukne, drugi opet govore da će ići na $1000 +. Sad za sad, Ethereum je underachiever i danas je trebao biti mnogo veći nego što jeste. Konkurencija mu je ogromna i svaki od njih se polako ali sigurno probija na tržištu i Ethereumu uzima dio kolača. Qtum, Stratis, Wawes, Lisk, EOS, itd... s tim da su neki od njih već izvršili ogroman proboj na azijsko tržište. Tezos bi isto tako mogao biti opasan igrač. Čak i ove ICO restrikcije koje počinju da se dešavaju posljednje vrijeme mogu negativno uticati na Ethereum.

    x2 je moguće, ali x8 ili x10 je poprilično nerealno. ETH ima poprilično veliki supply i x10 znači da mora imati market cap od $340 milijardi (sad ima 34 milijarde usd)... Bitcoin trenutno ima $73 milijarde market cap i 46,1% tržišta. Dakle, da bi Ethereum otišao na x10 mora biti 5 puta bolji od trenutnog stanja Bitcoina... što je za mene lično u ovom trenutku naučna fantastika.

    Sa druge strane mislim da je to igra za velike igrače i da mi nećemo imati mnogo koristi od te bitke, šta god da se desi.

    Ovaj vaš ICO djeluje kao veoma dobra priča, može se reći revolucionarna. Jeste li upali na whitelist?

  25. #150
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da smo whitelisted, bili smo svjesni otvorenog procesa whitelistinga pola dana, i dobro smo iskoristili to vrijeme

    Ja sam zaista skroz nov u ovome niti planiram da zalazim nesto dublje pogotovo ne da se bavim miningom pa ni tradingom. Ono što bi bilo zanimljivo je ovo prepisivanje tipova velikih igrača, a i uvijek postoji mogućnost spontanog razvoja interesa, pogotovo u slučaju finog početnog profita. Ali mogu reći da znam puno o internet marketingu i čitavoj evoluciji weba, maltene od samog početka masovnog korištenja interneta u 90tim. Znam dosta o procesu evolucije u online svijetu, i imam neki dobar instinkt kad je u pitanju Ethereum, i jeste u pravu su kad kažu da je sve to nekako bubbly i da izgleda kao da može da se rasprši, ali moja vizija je da će Ethereum postati plodna podloga iz koje će rasti čitava šuma naprednih inovativnih kompanija, upravo ovakvih kao Kyber Network. Naravno nisam vidovit, ali sa tehnološkog aspekta ovo jeste druga tačka evolucije nakon blockchain 2.0 revolucije, u to nema sumnje, samo je pitanje koliko snažno i kojom brzinom će se manifestovati.

Page 6 of 96 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bitcoin-e
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 44
    Last Post: 03-07-17, 09:50
  2. Kupujem Bitcoin
    By kvarni in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 21-03-16, 13:36
  3. Kupujem Bitcoin
    By djolee in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 13-12-15, 01:16
  4. Bitcoin kolaps
    By funestis in forum Ekonomija
    Replies: 23
    Last Post: 19-05-15, 19:23
  5. Kupujem Bitcoin
    By Dinarac in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-14, 13:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •