Page 21 of 96 FirstFirst ... 111718192021222324253171 ... LastLast
Results 501 to 525 of 2383

Thread: Bitcoin i ostale kriptovalute

  1. #501
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by mare2017 View Post
    Oko 20:50 veceras bio strmoglav pad NEO-a, na 10 dolara i to je trajalo 5 min i odmah skok na 30. Drugar ulozio 1000 evra i za 15 min dobio 3, tj zaradio 2 .
    Mada ja ne planiram bas te dnevne da radim, a vidim da i vi to savetujete.

    Htedoh da pitam da li se nekom slicno desilo. Na bitfenixu sam uplatio 500 evra. Uzeo ETH i IOTA, i transkacije su izvrene uspesno a pare su mi odjednom nestale.
    Tj nema ih na dijagramu kao da nisam ni uplatio. Bile su tu i samo odjenom nestale. Da li je to neki trenutni bug samo u vizualizaciji ?
    Pare su nestale pogledaj u valute koliko cega imas treba da ti se pojavi iota i eth- a svaku transakciju mozes naci u pregledu transakcija

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  2. #502
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam u valutama. Juce sam kupio 170 IOTA i danas 200, a na dijagramu vidim samo 170. A obe transkacije uspesno izvrsene.
    Evo slike, imam 550 dolara a treba da imam 1100. Nema cele danasnje uplate, a pise na transkacijama da je sve ok.

    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	637 
Size:	3.0 KB 
ID:	153768
    Last edited by mare2017; 30-11-17 at 00:06.

  3. #503
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by mare2017 View Post
    Nemam u valutama. Juce sam kupio 170 IOTA i danas 200, a na dijagramu vidim samo 170. A obe transkacije uspesno izvrsene.
    Evo slike, imam 550 dolara a treba da imam 1100. Nema cele danasnje uplate, a pise na transkacijama da je sve ok.

    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	637 
Size:	3.0 KB 
ID:	153768
    Sve se jasno vidi-slika od 3 bajta

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  4. #504
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by mare2017 View Post
    Nemam u valutama. Juce sam kupio 170 IOTA i danas 200, a na dijagramu vidim samo 170. A obe transkacije uspesno izvrsene.
    Evo slike, imam 550 dolara a treba da imam 1100. Nema cele danasnje uplate, a pise na transkacijama da je sve ok.

    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	637 
Size:	3.0 KB 
ID:	153768
    Jesi li isao na opciju da kupis odmah ili si mozda stavio slucajno limit-provjeri u open orders.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  5. #505
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slika je velika ne znam sto je ne uploaduje ovde kako treba. Nemam u orderima nista. Pise da su transkacije izvrsene.
    Bila je guzva na sajtu danas, mozda zbog protoka imaju neke zastoje. Moguce da ce srediti do sutra. Ako ne moram da ima pisem, mada pitam se ima li vajde od toga.
    Doduse imam sve dokaze da je sve kako treba, slikao sam ekrane.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	73 
Size:	3.0 KB 
ID:	153769  

  6. #506
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Coinbase mora da prijavi nesto oko 15k korisnika Irs-u Po naredbi federalnog suda u Kaliforniji.

  7. #507
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad su mi se pare vratile. Pisao tiket sinoc, jos nisu odgovorili.
    Ili je zbog tog tiketa, ili je sajt sam dosao sebi.
    Cisto da znate ako imate slican problem samo sa mnogo vecim parama da ne dobijete srcku odmah

  8. #508
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    192
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Tnw

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  9. #509
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Nije problemsamo bitcoin vec i ostale kriptovalute. Povremeno procitam ponesto o kretanju i ono sto mogu da zapazim je da postoji velika korelacija izmedju kriptovaluta kao asset klase. Dakle, mala je korist od diversifikacije u okviru ove klase. To npr nije slučaj sa ostalim valutam usd,eur, jen itd. Ako ste izloženi samo kriptovalutama a desi se nešto neočekivano izloženi ste veoma mnogo. Naravno morala bi da postoji neka analiza oko korelacije, volatilnosti i prinosa da bi se ovo gore što sam rekao moglo 100% tvrditi ali za sad ovako od oka mi tako izgleda. U svakom slučaju pametno je ulagati u još nešto što po mogućnosti ima negativnu korelaciju sa kripto valutama ili makar oko 0. Na kraju će prinos biti manji ali i rizik. Ako dobro uknapite sve dobijaćete više prinosa po preuzetoj jedinici rizika nego što je to slučaj kada ste 100% u kriptovalutama..
    Last edited by Caesar; 30-11-17 at 08:55.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #510
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Sta je to sto ima negativnu korelaciju sa kriptovalutama npr?

  11. #511
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Sta je to sto ima negativnu korelaciju sa kriptovalutama npr?
    Pojma ti lično nemam niti sam analize radio. Ovo sam više kao usvojeni princip izložio. kao što rekoh potrebno je uporediti serije podataka između kriptovaluta i ostalih asset classa i naći optimalne proporcije pojedinih klasa. Tu će se pojaviti nekakve mjere rizika kao volatilnost-standardna devijacija, korelacija itd. U interesu ti je da imaš stabilan i rastući prinos na duži period (7+ godina). Ovo sa 100% u kriptovalutama nije to. Naravno ko voli kladionicu i rolerkoster osjećanja onda knock yourself out.
    Last edited by Caesar; 30-11-17 at 09:52.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #512
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Sta je to sto ima negativnu korelaciju sa kriptovalutama npr?
    I mene zanima odgovor na ovo pitanje, gledajući današnju sliku kad Bitcoin pada i sve druge kriptovalute slijede, izuzev DASH trenutno.

  13. #513
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    192
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Cini mi se da on nesto na teorijskoj bazi, zao mi je, ovo je ipak blize ruletu.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  14. #514
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Pojma ti lično nemam niti sam analize radio. Ovo sam više kao usvojeni princip izložio. kao što rekoh potrebno je uporediti serije podataka između kriptovaluta i ostalih asset classa i naći optimalne proporcije pojedinih klasa. Tu će se pojaviti nekakve mjere rizika kao volatilnost-standardna devijacija, korelacija itd. U interesu ti je da imaš stabilan i rastući prinos na duži period. Ovo sa 100% u kriptovalutama nije to. Naravno ko voli kladionicu i rolerkoster osjećanja onda knock yourself out.
    Bitcoin 150 milijardi ethereum oko 40 milijardi kapitalizacije,a 90% ostalih valuta su pametni ugovori bazirani na ethereumu. Trzista su mala otud tolika volatilnost sve valute vezane za prve dvije organski.Rizik je veliki ali je vejerovatnoca profita visestruko veca sto je najbitnije kod bilo koje investicije.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  15. #515
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Evlcrazylady View Post
    .Rizik je veliki ali je vejerovatnoca profita visestruko veca sto je najbitnije kod bilo koje investicije.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Greška. Rizik je veliki te profit može biti veliki. Vjerovatnoća profita ne raste sa rizikom jer bi imao slučaj da sa maksimalnim rizikom (da sve izgubiš) imaš 100% vjerovatnoću dobitka što je nonsens. Vjerovatnoća je komplikovana stvar i ne bik sad o tome.
    Last edited by Caesar; 30-11-17 at 09:49.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #516
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Greška. Rizik je veliki te profit može biti veliki. Vjerovatnoća profita ne raste sa rizikom jer bi imao slučaj da sa maksimalnim rizikom imaš 100% vjerovatnoću dobitka što je nonsens. Vjerovatnoća je komplikovana stvar i ne bik sad o tome.
    Mozda sam se pogeesno izrazio postoji rizik da izgubim sve sto sam ulozio u kripto ali za profit 1000% ili 10 000% to mi je prihvatljivo. Ovo se ne odnosi na bitcoin kknkretno jer je nemoguce da dodje na 0 ako mu ne uptopaste kod ili razvoj kvantnih kompjutera omogucj neko nevjerovatno hakovanje. Ovo se odnosi na valute cija je kapitalizacija 10-50 miliona i koje imaju ogroman potencijal rasta-ali moze da se izgubi sve ulozeno ako se ne izadje na vrijeme.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  17. #517
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Caesar govori o optimizaciji porfolija. Negativnu korelaciju sa kriptovalutama trebalo bi da imaju valute. Ono što je logiča zabluda jeste da oni koji znaju (ili barem misle da znaju) način funkcionisanja tržišta nisu ti koji i najbolje mogu profitirati. Pa vrlo često profitiraju oni koji nemaju pojma o tome.

  18. #518
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    192
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Caesar govori o optimizaciji porfolija. Negativnu korelaciju sa kriptovalutama trebalo bi da imaju valute. Ono što je logiča zabluda jeste da oni koji znaju (ili barem misle da znaju) način funkcionisanja tržišta nisu ti koji i najbolje mogu profitirati. Pa vrlo često profitiraju oni koji nemaju pojma o tome.
    Sad znam da nista ne znam

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  19. #519
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

  20. #520
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovo je izuzeno važna vijest za Bitcoin,

    https://www.bloomberg.com/news/artic...biggest-rivals

    U nekim teorijama ovo znači da će veliki napokon dobiti šansu da unište Bitcoin.

  21. #521
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se malo dotaknemo i Request Network, obzirom da smo ga sinoć spomenuli.

    Request Network je platforma koja služi za plaćanje, fakturisanje i računovodstvenu reviziju.

    Podržani su od strane Ycombinatora, fonda koji podržava perspektivne projekte čija je trenutna ukupna vrijednost preko 80 milijardi USD. Između ostalih, podržali su Reddit, AirBnB, Dropbox, koji su već sada ogromne kompanije. Ycombinator je Request Network izlistao kao PayPal 2.0 što najbolje opisuje u kojem pravcu će ići Request Network projekat.

    Pored Ycombinatora, Request Network je podržan i od strane ING Bank, banka koja će među prvima početi sa implementiranjem Request Network tokena.
    Tim koji je kreirao Request Network, već godinama aktivno radi na Moneytis projektu, to je platforma koja se bavi posredovanjem u internacionalnim transferima novca i veoma je popularna u SAD, Francuskoj i Indiji. Inače njihov tim kotira izuzetno visoko i jedan je od najboljih i najodgovornijih u kripto svijetu, što će te vidjeti na blog linku ispod.

    Request Network ima roadmap u kojem se sve veoma brzo dešava, obzirom da su prije šest mjeseci počeli razvijati aplikacije i da su tek onda izašli na kripto tržište. Do kraja godine će završiti implementaciju Colossus faze projekta što znači da će proizvod biti dostupan i spreman za upotrebu.

    Oni su imali problem jer su izašli na tržište (oktobar) u veoma lošem vremenu za ICO, obzirom da je je tada počela priča oko Segwit2x forka.

    Request Network će imati upotrebu u stvarnom životu i biće dostupan širokim masama. Uglavnom su mi samo takvi projekti zanimljivi, oni koji mogu dostići popularnost na globalnom nivou.

    https://coinmarketcap.com/currencies/request-network/
    https://blog.request.network/request...7-a57193780ddf
    http://www.ycombinator.com/companies/

    REQ još uvijek nije imao neki ozbiljan rast, ali na berzama su tek mjesec dana, tako da bi se u decembru nakon Colossusa mogao očekivati prvi ozbiljniji skok. Od ozbiljnijih berzi prisutni su na Binance, Liqui, ED i Kucoin.

  22. #522
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Virtu4L View Post
    E ovo je izuzeno važna vijest za Bitcoin,

    https://www.bloomberg.com/news/artic...biggest-rivals

    U nekim teorijama ovo znači da će veliki napokon dobiti šansu da unište Bitcoin.
    Kladjenje na cijenu bitcoina-ovo po meni znaci rast cijene ali i velike manipulacije i oscilacije. Jer su u derivatima 100x vece pare od kapitalizacije bitcoina.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  23. #523
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Registrovao sam se na Blockchain i xapo, na xapo poslao sam licnu kartu i racun, prihvatili su nakon 5 minuta, je li ovo dovoljno? hoce li da traze jos neki dokument za verifikaciju?
    Na Blockchain kada sam se registrovao napisao sam samo mejl adresu, je li potrebna verifikacija na Blockchain? Treba li da saljem licnu kartu ili neki drugi dokument?

  24. #524
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    ECB orders banks to embrace instant payments to beat bitcoin

    https://www.rt.com/business/411437-e...coin-payments/
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. #525
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    ECB orders banks to embrace instant payments to beat bitcoin

    https://www.rt.com/business/411437-e...coin-payments/
    Dobar pokusaj-a sta je sa provizijom tu ne mogu nista jer imaju daleko vece troskove od blickchain mreze.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Page 21 of 96 FirstFirst ... 111718192021222324253171 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bitcoin-e
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 44
    Last Post: 03-07-17, 09:50
  2. Kupujem Bitcoin
    By kvarni in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 21-03-16, 13:36
  3. Kupujem Bitcoin
    By djolee in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 13-12-15, 01:16
  4. Bitcoin kolaps
    By funestis in forum Ekonomija
    Replies: 23
    Last Post: 19-05-15, 19:23
  5. Kupujem Bitcoin
    By Dinarac in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-14, 13:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •