Page 2 of 95 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 26 to 50 of 2374

Thread: Bitcoin i ostale kriptovalute

  1. #26
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post
    6 Grafickih kartica RX580 Nitro ti je prdnjava?
    Prdnjava.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Kako pekmen pametuje.
    Za ulog od 2.000e za kupovinu majnera, neki mjesečni prosjek zarade je 200E, ako vam je struja DŽ!
    I naravno, treba prvo 10 mjeseci da bi se isplatio taj početni ulog od 2.000E, i to, opet ponavljam, ako je struja DŽ!
    I tebi je ovo uspješna računica?
    Bra'o ti ga brate. Ocigledno ti ne ide matematika kad ti je 20K = 2000e, i onda dolazis do pogresne racunice.
    Eto, uzmi u obzir navedenih 20,000, dakle, za 10 mjeseci izvuces pare, i onda svaki mjesec 2,000.. i to nije uspjesna racunica?

    Ovo ti samo dajem primjer, nikad se ne vodim ovakvim racunanjem unaprijed i potencijalnom zaradom jer pratim tendeciju kursa i sve to moze da ode u PM kroz 10 minuta, ali ako me vec argumentujes onda nauci osnove matematike pa mozemo da razgovaramo, nemoj maglu da mi prodajes.

    Rezime, sa malo vecim ulaganjem, sa trenutnim kursom etera, ltc-a i btc-a se moze zaraditi na kripto valuti, a pogotovo na BTC-u.
    946.eq

  3. #28
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Prosta logika:
    Ulazete novac da bi ga uvecali. To je poenta.

    Opcije su trgovina i mining. Po trenutnom razvoju situacije, visestruko je isplativija trgovina nego mining. Sa trgovinom mozete poceti i sa 100 EUR. 1 EUR ulozen prije tri mjeseca u bilo koju vecu valutu vrijedi 3-5 EUR. 1 EUR ulozen u mining se vrace za godinu ili dvije.

    Dalje, sve valute postepeno smanjuju broj dostupnih coina, tako da je mining svakog sljedeceg tezi. ja imam solidan kompjuter i dobru karticu, pokusao sam to, prihod je bio cca 30 centi na dan, bez troskova struje.

    Za ogromnu vecinu ljudi, mining se ne isplati.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post

    Iz prostog razloga, -Crypto valute su nesto najnestabiljnije moguce, jedan dan to je wow, drugi ugh (btc, je stabilniji (relativno), od ostalih, ali i on oscilira krvavo), tako ljudi koji znaju s parama, vlasnici farmi, ne zele nista da rizikuju, vec vele -Eto vam drugari krampajte, samo platite nama "nas deo", mi vise volimo tvrdu valutu, kad se sve sabere i oduzme, pa neka je u trenutku naizgled i manje prihoda, nego sami da krampamo /(rizikujemo bez potrebe).
    Kakva budalastina.


  5. #30
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    5 Posts

    Default



    Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

  6. #31
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    Prosta logika:
    Ulazete novac da bi ga uvecali. To je poenta.

    Opcije su trgovina i mining. Po trenutnom razvoju situacije, visestruko je isplativija trgovina nego mining. Sa trgovinom mozete poceti i sa 100 EUR. 1 EUR ulozen prije tri mjeseca u bilo koju vecu valutu vrijedi 3-5 EUR. 1 EUR ulozen u mining se vrace za godinu ili dvije.

    Dalje, sve valute postepeno smanjuju broj dostupnih coina, tako da je mining svakog sljedeceg tezi. ja imam solidan kompjuter i dobru karticu, pokusao sam to, prihod je bio cca 30 centi na dan, bez troskova struje.

    Za ogromnu vecinu ljudi, mining se ne isplati.
    Upravo. 5850 cini mi se bile su aktuelne, pa 6xxx generacija. Onda je sve to palo u vodu jer su dosli ASIC masine. Nasa poznata ekonomska analiticarka kojoj ne bih da pominjem ime, koja me je i edukovala malo vise o ovome, i dan danas zaradjuje od USB majnera. Ima doma postrojenje od ne znam koliko USB majnera koji joj donose zaradu, ne zali se.

    Kripto valute su buducnost, pogotovo Eter koji ce da napravi brutalnu konkurenciju BTC-u.
    946.eq

  7. #32
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post
    Bra'o ti ga brate. Ocigledno ti ne ide matematika kad ti je 20K = 2000e, i onda dolazis do pogresne racunice.
    Eto, uzmi u obzir navedenih 20,000, dakle, za 10 mjeseci izvuces pare, i onda svaki mjesec 2,000.. i to nije uspjesna racunica?

    Ovo ti samo dajem primjer, nikad se ne vodim ovakvim racunanjem unaprijed i potencijalnom zaradom jer pratim tendeciju kursa i sve to moze da ode u PM kroz 10 minuta, ali ako me vec argumentujes onda nauci osnove matematike pa mozemo da razgovaramo, nemoj maglu da mi prodajes.

    Rezime, sa malo vecim ulaganjem, sa trenutnim kursom etera, ltc-a i btc-a se moze zaraditi na kripto valuti, a pogotovo na BTC-u.

    Ako te dobro razumijem, Warren Buffett, Gates jos prije, obzirom da mu je polje blize, da su razumni, napravili bi masinu od 20 milijardi, pa posle 10 mjeseci, -2 milijarde svaki mjesec u dzep...(facepalm).

    Jel nam to govoris?!
    ><

  8. #33
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Pušti, vidiš da ga uči poznata crnogorska ekonomska analitičarka. Još ako je Ana Nives Radović, bingo.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Zao mi je da se bilo ko zaleti i sredi.. Jer se radi o, bukvalno, piramidalnoj prevari ili nechem jako bliskom takvoj shemi. Koja po prirodi svojoj funkcinise neko vrijeme i kraj.

    Otud oni koji na vrijeme, odma uskoche, pokriju ulozeno, eventualno nesto i zarade. No to traje relativno kratko (peru se pare, otud uopste i postoji sve to), dodje do eksponencijalnog skoka tezine kopanja i milion novih koji bi svi da uzmu 200 nedeljno, sve to pane ni na sta-postane pretesko za "rekreativno" krampanje, (a trijadama i druzini neisplativo da dalje peru pare preko toga), povrat ulozenog prolongira se na zilion godina.. Umjesto 200 nedeljno imate 15 ili 10..

    Tako, investicija u krampanje moze da prodje ako se pravovremeno reaguje i pametno se ima mjere, da se izadje iz toga kad treba/ne ulaze vise.
    Sto se tiche berze i kupujes-prodajes, oduzimas i dodajes, to je isto ekstremno rizichno, takodje zavisi od pranja para.
    Last edited by NexusVI; 06-06-17 at 19:19.
    ><

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ne pricaj stvari koje si nacuo, pretpostavio ili nisi siguran uopste kako funkcionisu.

    To sto pricas su pausalne pretpostavke i neprovjerene teze dezurnih skeptika po internetu.


  11. #36
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Prije mjesec dana imao sam jedan btc. Prodao sam ga za 1100 dolara. Prosle godine sam ih kupovao za 250 dolara. Danas je skocio na 3000$.
    Bitcoin je dobro zamisljen i uvijek ce biti aktuelan, makar zbog anonimnosti, tj., crnog trzista. Sad ne bih ulozio, jer nemam para za ulaganje, a i 3k mi zvuci previse. Ethereum je vec druga stvar. Tu treba uvaliti makar 500-1000 i zaboraviti na njih.

  12. #37
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Putin se zainteresovao. Možda. Ether je 1. januara 2017. bio 8$, sad je 250$.

    https://www.bloomberg.com/news/artic..._medium=social
    Last edited by Quazar; 06-06-17 at 20:28.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Evo sada gledam istoriju prošle godine sam majnivao za mjesec dana 350e po sadašnjem kursu. Brutalno....

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #39
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako cemo postovat' misljenje youtube vlogera koji jedva camtasiu umiju upalit', vi recite.

    "Neki algoritmi trose vise struje, neki algoritmi trose manje struje"

    Hahahahahaha, e jeba' me pas dje upadoh u konverzaciju
    Last edited by Pekmen; 06-06-17 at 21:50.
    946.eq

  15. #40
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A za nas laike, danas hoću da trgujem 500 eura Ethera...Kako, gdje? Je li svuda isti kurs ili ima neki najpovoljniji sajt/mreza/berza...Kako pratim dnevno kretanje? Sto se tice prodaje, da li mogu istog sekunda da ga prodam ili kako? Kolike su provizije prodavaca?
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

  17. #42
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Prije 5,6god da ne lupam momak je na forum prodavao mislim 60bit coin-a (volio bi ako i dalje prati forum da se oglasi i potvrdi ) za smijesne pare . Posto se ja u to ne razumijem pitam druga sta,kako bla bla on kaze ,a ne znam,a cuda...i ovaj momak odustane u medjuvremenu od prodaje..P.s nadam se da ih do dana danas nije prodao ahahahahaha ..

    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app

  18. #43
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    1. www.bitstamp.net, preko njega mozes kupiti BTC. Mozes ih platiti karticom ili preko banke, izracunajs sta ti se vise isplati.
    2. Napravis BTC wallet, jedan od najlaksih je Mycelium, mozes da ga skines za iOS ili Android. Napravi i wallet za ETH ili sto vec hoces da kupis, u principu svaka valuta ima poseban wallet.
    3. kad kupis BTC, registrujes se na Poloniex.com, posaljes BTC sa svog naloga na svoj nalog na Poloniexu,. I onda na njemu zamijenis BTC za ETH ili sta hoces.
    4. Povuces sa Poloniexa to sto si kupio na svoje wallete.

    to je to, sve traje jako kratko, najduzi korak je da se registrujes za oba sajta.

    PS. cuvajte sve sifre koje dobijete, narocito one za wallet.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ko planira da ulaze, cold wallet obavezan.

    Edit:

    I Bitstamp je dobar. Maksimum 5 radnih dana za cash withdrawal na banku u Cg.


  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    1 ethereum vrijedi 250$, mislim da se isplati sada kupiti ga, da ce cijena ici i do 1000$
    Coin
    Code Price Market Cap Trading Volume
    Ethereum ETH $314.26226367 $29,027,932,959.2 $519,131,678.6

    Skocio 60$ kroz sedam dana

  21. #46
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,952
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default Bitcoin i ostale kriptovalute

    Dje se mogu kupit ove valute? Dje su najmanje provizije?
    Dajte neki sajt...
    Last edited by emiretf; 21-06-17 at 19:51.

  22. #47
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    nekoliko postova iznad je kako ja kupujem, mislim da su tako provizije najmanje.

  23. #48
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,345
    Thanks Thanks Given 
    1,325
    Thanks Thanks Received 
    1,467
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Ima li ko da bi da kupi BTC-e kod ili BTC/ETH/LTC ne velika suma do 150-200 eura, dok mi ovi nasi majstori ne aktiviraju karticu?
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  24. #49
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Juče je ETH pao sa skoro $330 na $270, ukupno izgubljeno 4 milijarde samo zbog lažne vijesti da je Buterin imao saobracajnu nezgodu.

  25. #50
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da nam je prošao voz što se tiče ovih mainstream kriptovaluta, obzirom da svi žele da se obogate uz minimalno ulaganje. Svaki dan čitamo kako su se ljudi obogatili na BTC, i sam znam par ljudi koji su nekada davno iz čiste znatiželje kupili BTC, zaboravili na njega, i na kraju izvukli stotine hiljada eura. Ipak mnogo više je onih koji su ga prodali kad je dostigao vrijednost 30, 40 ili 50$, danas bi bili multimilioneri.

    Jedino što nam sad preostaje jeste da istražujemo neke alternative jer ima dosta perspektivnih kriptovaluta koje bi mogle dostići određeni nivo i vratiti investiciju x50, x100 ili čak x1000.

Page 2 of 95 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bitcoin-e
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 44
    Last Post: 03-07-17, 10:50
  2. Kupujem Bitcoin
    By kvarni in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 21-03-16, 14:36
  3. Kupujem Bitcoin
    By djolee in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 13-12-15, 02:16
  4. Bitcoin kolaps
    By funestis in forum Ekonomija
    Replies: 23
    Last Post: 19-05-15, 20:23
  5. Kupujem Bitcoin
    By Dinarac in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-14, 14:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •