Page 11 of 96 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 251 to 275 of 2383

Thread: Bitcoin i ostale kriptovalute

  1. #251
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ako imate iskustva, koji je bolji/sigurniji? I eventualno manje provizije?
    Bitfinex je top exchange, jedan od najboljih. Binance je novi igrač na tržištu, oba su pouzdana i nećeš pogriješiti koji god da izabereš. S tim da Bitfinex ima restrikcije prema CG, tako da bih ja izabrao Binance.

    Prije nego što bilo šta uradiš, verifikuj se na Binance, pasoš/lična, selfie sa pasošem i papirićem na kojem piše Binance i aktuelni datum, imaš detaljno objašnjenje na verification linku. Trebalo bi da te brzo odobre, jbg, verifikovani nalozi se uvijek drugačije tretiraju.

  2. #252
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Hvala puno kolega
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  3. #253
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Hvala Virtua4L za podsjećanje na IOTA u pravo vrijeme, kad si napisao post bilo je 0.36 kupih ih 80 i sad su već na 0.42

  4. #254
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Hvala Virtua4L za podsjećanje na IOTA u pravo vrijeme, kad si napisao post bilo je 0.36 kupih ih 80 i sad su već na 0.42
    Biće to još mnogo bolje kad prođe ovo Bitcoin krvoproliće. IOTA bi trebala najviše profitirati.

  5. #255
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Virtu4L View Post
    Biće to još mnogo bolje kad prođe ovo Bitcoin krvoproliće. IOTA bi trebala najviše profitirati.
    Imaš li neku sugestiju za IOTA wallet, trenutno mi je sve na Bitfinex, a Exodus koji mi je sjajan i koristim za ostale valute je ne podržava.

  6. #256
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Imaš li neku sugestiju za IOTA wallet, trenutno mi je sve na Bitfinex, a Exodus koji mi je sjajan i koristim za ostale valute je ne podržava.
    Nije baš lako skladištiti IOTA, to je skroz drugačiji protokol u odnosu na ove standardne. IOTA je konkurencija apsolutno svima tako da ti je Bitfinex trenutno najbolja opcija. Postoje neki desktop walleti, ali nema potrebe peglati se toliko.

    Dobre vijesti su da će Ledger Nano S uskoro početi sa podrškom za IOTA i to će biti najbolja opcija.

  7. #257
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Hvala Virtua4L za podsjećanje na IOTA u pravo vrijeme, kad si napisao post bilo je 0.36 kupih ih 80 i sad su već na 0.42
    Ja kupih 560 komada ali sam zakasnio dok sam nalog napravio na bitfinex pa sam ih uzeo po 0.39. A on kada je rekao bili su cak 0.34 .
    Inace naletio sam na redit na neki website koji preko browsera minuje kao monero, a placa u IOTAma. Potrebno je samo da ostavite wallet adresu IOTA na koji da vam stignu kasnije kada kliknete withdraw.
    E sad fora je sto za par sati ja vec imam preko 2000 iota sto je presmijesno. Kad bi se tako minovalo (i to sa lap topom) dje bi nam kraj bio haahah. Kliknuo sam withdraw jos nedje na 100 iota ali ima neki redosled kao koji se ceka, kad sam kliknuo bio sam na 60 poziicju na cekaju, sad sam nedje oko 30te. Pa cu vidjeti oce li sta biti od toga ali cisto sumnjam jer su ovo nerealne cifre. Meni i da je par IOTA da dobijem preko dana bilo bi ok jer mi ionako komp stalno radi. Ali ovo je previse tako da mislim da je neka cista zezancija. Sajt je inace https://mineiota.com/ pa bacite pogled ako hocete.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  8. #258
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj faucet djeluje zanimljivo i ima neku logiku, a nisam našao neke scam komentare, čak ima i ovaj Medium article gdje je sve do detalja objašnjeno.

    U svakom slučaju IOTA djeluje sasvim ok i možete je polako skupljati, svaki dan po malo... u budućnosti će vrijediti mnogo više od ovih $0.42 koliko vrijedi danas. Maloprije ih je i vodeći čovjek Fujitsua za Evropu označio kao 'gamechangers'.

  9. #259
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Archi fora sa ovim faucetom je sledeća, možda niste primjetili ali ovo što se prodaje na berzama je MIOTA tj milion IOTA je 0.45 $ ili kolika je već cijena, nedje je naznačeno da se radio o MIOTA nedje se podrazumjeva. Jer IOTA ima konačan broj i nema majnovanja, a ovaj faucet daje obične IOTA jedinice, tako da trebalo bi da ih skupiš milion da ti vrijede kao onaj 1 što si kupio na berzi.

  10. #260
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nekad se na faucet dijelilo i šakom i kapom samo da bi se mase zainteresovale za BTC. Ljudi su za jedan claim dobijali po 50 BTC. Po nekim pričama, sada već čuveni Gavin Andresen je 2010 godine podijelio BTC koji bi danas vrijedio bukvalno milijarde.

  11. #261
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Archi fora sa ovim faucetom je sledeća, možda niste primjetili ali ovo što se prodaje na berzama je MIOTA tj milion IOTA je 0.45 $ ili kolika je već cijena, nedje je naznačeno da se radio o MIOTA nedje se podrazumjeva. Jer IOTA ima konačan broj i nema majnovanja, a ovaj faucet daje obične IOTA jedinice, tako da trebalo bi da ih skupiš milion da ti vrijede kao onaj 1 što si kupio na berzi.
    Upravo tako. Evo dobio sam 0.005823, znaci za mjesec dana bi dobio 0.17 tako da ovo je vec puno realnije . Mada sam bio smanjio na min tako da kontam da se moze dobiti i vise. Struja mi je ionako dz ali ne bih palio lap top za ovu sicu. Imam neki desktop jak, ionako sedi nista ne radi pa mozda njega aktiviram, ali fora je sto na njega nesto nece da pokrene ovo kao sto ga pokrece na lap top. Ne radi uopste. Inace vec je na 0.45, rast skoro 23%. Hvala Virtu4L. Covjek bi trebao da naplacuje svoje prognoze
    Last edited by Archi; 08-11-17 at 19:12.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  12. #262
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ako već hoćeš CPU mining mozes probati Monero mining direktno, ja imam tako na desktop pored ETH GPU minera upaljen i CPU miner Monera kad mi već zbog toga stoji upaljen kompjuter reko i ovo da probam. Imaš Minergate baš jednostavan miner za CPU podršku.

  13. #263
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Hvala Virtu4L. Covjek bi trebao da naplacuje svoje prognoze
    Da se dotaknem i ove teme. Dosta forumaša mi se javlja u inbox i nude novac za savjete/pomoć koji su uglavnom početničke prirode. Svaka im čast, ali i ovdje ću javno napisati, nikada u životu ne bih naplatio sličnu uslugu i neka svako pita šta mu je volja, ako mogu pomoći tu sam. Najsretniji sam kada vidim da se i kod nas širi svijest o kripto svijetu i svima nama treba biti cilj da podižemo tu svijest, a da za početak promovišemo ovu temu CDMa.

    Ovo što se danas dešava sa IOTA je vjerovatno rezultat Fujitsu vijesti, dakle mala korekcija, ali ne očekujem nikakve zemljotrese dok ne prođe fork.

  14. #264
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Upravo otkazaše Bitcoin Segwit 2x fork.

  15. #265
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  16. #266
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Virtu4L View Post
    Idemooo-prilika za kupovinu

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  17. #267
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Kakvu crnu kupovinu? Gasi se projekat...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #268
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,825
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default Bitcoin i ostale kriptovalute

    Sto se radi. Evo ja velim da sad treba izaci iz bitcoina. Bas da vidim koliko ce biti bitcoin do nove godine od ove moje prognoze .

    EDIT: aj nek bude tri mjeseca. Ko jos daje prognoze za dva mjeseca
    Last edited by Caesar; 09-11-17 at 10:56.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  19. #269
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,825
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default Bitcoin i ostale kriptovalute

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Osim ako ne bude nekih spektakularnih vijesti koje mogu uticati, BTC će još da raste jer ima sjajan trend rasta na dnevnom nivou u odnosu na dolar.


    Tako ja to nekako vidim jer je poraslo povjerenje u BTC. Obično se pad dogodi naglo usled vrlo loše vijesti ili u slučaju "negativnog" stagniranj duže vrijeme na all time high. Tada treba otići u zagrljaj alternativama i tražiti dobre projekte koji su pali vrlo nisko. Evo meni prvo pada na pamet OMG

    itd.
    Pazi Rubini je to fino sumirao, bitcoin se hrani samim sobom. Dolar i ostale valute su zasnovane na nečem “more solid” . Plus, Ovaj rast nije rezultat traznje vec spekulacija. Trece pitanje je kada ce ostali slediti primjer Kine jer bitcoin je zona sive ekonomije i kriminala.

    Ne velim ja da ne treba ulagati ali treba znati kada izaći. Moze on biti skroz legitiman kao valuta ali opet imaš "balon". Ako već investirate postavite sebi cilj kada da izadjete tj. kad je dosta. Ovo kratkoročno. Dugoročno investiranje opet zavisi od legitimnosti bitcoina. Što se više bude koristio više biti onih koji će htjeti da ga ukinu. To su centralne banke, a vjeruj mi da će se naći način da se ukine ako pomisle da je prešao mjeru.

    Sve u svemu mislim da je kasno za one koji tek sad ulaze. Daj boze da se svima koji odavle oce da ulazu to isplati ali...

    Valute su inace jako rizicna investicija na kratak rok a kripto jos i vise.
    Last edited by Caesar; 09-11-17 at 11:21.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #270
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Trece pitanje je kada ce ostali slediti primjer Kine jer bitcoin je zona sive ekonomije i kriminala.
    A koji je to primjer Kine?

  21. #271
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,825
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Virtu4L View Post
    A koji je to primjer Kine?
    China banned mainland residents from trading in cryptocurrencies on exchanges and made it illegal for Chinese start-ups to raise funds via initial coin offerings -- a hybrid of crowdfunding, venture capital, and initial public offerings, to put it simply?

    Mrzi me pisati pa iskopirah

    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #272
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    China banned mainland residents from trading in cryptocurrencies on exchanges and made it illegal for Chinese start-ups to raise funds via initial coin offerings -- a hybrid of crowdfunding, venture capital, and initial public offerings, to put it simply?

    Mrzi me pisati pa iskopirah

    Jedino što su uspjeli jeste to da su zabranili svojim građanima da učestvuju u ICO. Trejding i dalje sasvim normalno funkcioniše jer su glavne berze samo promijenile lokacije i fizički više ne posluju u Kini. Binance je to regulisao dosta ranije i zato su danas ono što jesu, najbrže rastući Kineski exchange koji funkcioniše savršeno.

    Kina je u svemu ovome dokazala koliko je nebitna u kripto svijetu. Cijena Bitcoina nam je to sasvim jasno rekla.

    Bitno je ono što misli zapad, a zapad kaže, provedite KYC i to je to, jedino što želimo ukinuti je anonimnost. Ono što je još bitnije jeste to da su veliki igrači prihvatili kripto pa danas imamo Microsoft, IBM, VW, Bosch, itd... koji promovišu kripto i blockchain. Kad na to dodamo i kolijevku ekonomije i bankarstva - Švicarsku, dolazimo do jasnog zaključka....

  23. #273
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,825
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default Bitcoin i ostale kriptovalute

    Quote Originally Posted by Virtu4L View Post
    Jedino što su uspjeli jeste to da su zabranili svojim građanima da učestvuju u ICO. Trejding i dalje sasvim normalno funkcioniše jer su glavne berze samo promijenile lokacije i fizički više ne posluju u Kini. Binance je to regulisao dosta ranije i zato su danas ono što jesu, najbrže rastući Kineski exchange koji funkcioniše savršeno.

    Kina je u svemu ovome dokazala koliko je nebitna u kripto svijetu. Cijena Bitcoina nam je to sasvim jasno rekla.

    Bitno je ono što misli zapad, a zapad kaže, provedite KYC i to je to, jedino što želimo ukinuti je anonimnost. Ono što je još bitnije jeste to da su veliki igrači prihvatili kripto pa danas imamo Microsoft, IBM, VW, Bosch, itd... koji promovišu kripto i blockchain. Kad na to dodamo i kolijevku ekonomije i bankarstva - Švicarsku, dolazimo do jasnog zaključka....
    Ne kažem ja ništa o efektima toga već o namjeri. Ako drugi krenu istim stopama siguran sam da će učiti iz primjera Kine. Ako govoriš o bankama onda treba da znaš ko ih reguliše i da se to sa bitcoinom jednim potezom može sve zaustaviti. Za ostale velike igrače ne znam koliko govoriš o podršci kriptovalutama a koliko o podršci blokchainu ?

    Samo kažem da postoji realna opasnost i da se ne može ići sa pristupom "nebo je granica". To je neozbiljno i neoprezno kada je investiranje u pitanju. Blockchain mi nije tema već samo investiranje u bitcoin.
    Last edited by Caesar; 09-11-17 at 12:32.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #274
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ne kažem ja ništa o efektima toga već o namjeri. Ako drugi krenu istim stopama siguran sam da će učiti iz primjera Kine. Ako govoriš o bankama onda treba da znaš ko ih reguliše i da se to sa bitcoinom jednim potezom može sve zaustaviti. Za ostale velike igrače ne znam koliko govoriš o podršci kriptovalutama a koliko o podršci blokchainu ?

    Samo kažem da postoji realna opasnost i da se ne može ići sa pristupom "nebo je granica". To je neozbiljno i neoprezno kada je investiranje u pitanju. Blockchain mi nije tema već samo investiranje u bitcoin.
    Ja kažem da se trebaju pogledati obje strane medalje, a to da se jednim potezom sve može zaustaviti je apsurdno, da ne upotrijebim neki drugi izraz. Bitcoin je godinama funkcionisao bez banaka, isto tako i sada može funkcionisati. Banke polako gube rat sa Bitcoinom, ako već nisu izgubile, zato se priklanaju Blockchainu. Kao BTC im se ne sviđa, ali Blockchain im se sviđa... nije ***** nego se pas posr'o.

    Kina je zemlja sa drugačijom upravom i teško da može biti bilo kakav primjer. Jedini primjer koji mi možemo koristiti je recimo Amerika ili EU, i to nam treba biti vodilja, a ne Kina.

    Bitcoin i Blockchain se ne mogu odvojeno gledati, jer su ovisni jedno o drugom, a banke su pokušale sa Ripple i sličnim projektima da poljuljaju BTC pa im nije uspjelo.

    Da se razumijemo, ja lično mrzim Bitcoin kao kriptovalutu, za mene je to veoma zastarjela tehnologija, veoma precijenjena, ali i dalje diktira tempo na kripto marketu. Poređenja radi, IOTA i njen Tangle mi konkretno djeluju kao svemirski brod za Bitcoin i ne bih imao ništa protiv da u budućnosti zamijene pozicije. Tek tada bi imali kriptovalutu koja ima sve mogućnosti da se veoma lako implementira u svakodnevni život.

    Da završim, priče o propasti Bitcoina, o bubble i slično ne trebaju nikoga zanimati. Istorija nam govori da je to samo bespotreban FUD i svako je gospodar svoje sudbine, tako da sam donosi odluke hoće li ili neće ući u bilo koju priču, pa i ovu. A pogleda na moj Blockfolio meni konkretno govori da sam na odličnom putu.

  25. #275
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Oce li ko pola btc-a?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 11 of 96 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bitcoin-e
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 44
    Last Post: 03-07-17, 09:50
  2. Kupujem Bitcoin
    By kvarni in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 21-03-16, 13:36
  3. Kupujem Bitcoin
    By djolee in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 13-12-15, 01:16
  4. Bitcoin kolaps
    By funestis in forum Ekonomija
    Replies: 23
    Last Post: 19-05-15, 19:23
  5. Kupujem Bitcoin
    By Dinarac in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-14, 13:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •