Page 14 of 43 FirstFirst ... 410111213141516171824 ... LastLast
Results 326 to 350 of 1071

Thread: Bitcoin i ostale kriptovalute

Quote Originally Posted by Archi View Post
    Inace IOTA uskoro (oko 20 novembra) na OKEX: https://support.okex.com/hc/en-us/ar...d-Spot-Trading
    Tako da bi ovo trebalo da podigne cijenu jos vise. A posle jos kada dodje bitrex, ima da preskoce 1$ kao nista . Uskoro i saradnja sa VW kompaniom tako da je ovo bila odlicna investicija. Steta sto se nema da se ulozi jos vise
    Dobre vijesti se redaju kao na traci, OKex je baš veliki exchange i podići će volume. Situacija se u Kini svakako stabilizuje, nekoliko berzi se već ponovo aktiviralo, Huobi se vratio, sjajno.

Sudeći po ovome što je David napisao, 90% vijesti su ostavili za decembar. Moonwalk.

Ja napisah 13.10. kada je bitcoin cash bio oko 300$ ako se dobro sjecam. nsparks napisa ovo ispod:

Nemoj vise dijelit savjete da te zamolim
    Archi, da ti kažem ja što je baksuz, odnosno loš tajming...
    U srijedu veče prodam 3 BCH po cijeni od oko 400 i nešto eura po komadu, i kupim za te pare MIOTA...
    U subotu ujutro BCH 2000+ eura.
    Ranije ove godine, prodam 3 BTC kad je došao na oko 3500 eura, da bih ga kupio ponovo nakon pada...
    Međutim, dok sam čekao da padne, kupim ETH koji je u tom trenutku ludovao za oko 285 eura po komadu... Rekoh na brzinu da nešto sitno zaradim dok čekam, očekivao sam da dođe oko 300 pa da prodam...
    Naravno, već dan nakon toga krene vrtoglavi pad svih valuta, ETH padne na oko 140 eura, BTC isto dođe na onaj low od oko 2200, tako negdje...
    Nakon toga, krene opet vrtoglavi rasti BTC na preko 6.000 eura... A ETH ostane u mjestu... Stabilizovan oko 250 eura...
    Da nisam ovako promašio tajming bio bih jedno 10.000 sad u plusu... Ali dobro... Čekamo sad bum MIOTA-e
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

Koristi li ko ava trejd -imaju btc bch dach eth ripple
    Fora je sto se ne trguje 1 na 1 vec se radi levarage x10 ako se zna za neku paniku na trzistu-moze da se zaradi i kada je trend pada.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Archi, da ti kažem ja što je baksuz, odnosno loš tajming...
    U srijedu veče prodam 3 BCH po cijeni od oko 400 i nešto eura po komadu, i kupim za te pare MIOTA...
    U subotu ujutro BCH 2000+ eura.
    Ranije ove godine, prodam 3 BTC kad je došao na oko 3500 eura, da bih ga kupio ponovo nakon pada...
    Međutim, dok sam čekao da padne, kupim ETH koji je u tom trenutku ludovao za oko 285 eura po komadu... Rekoh na brzinu da nešto sitno zaradim dok čekam, očekivao sam da dođe oko 300 pa da prodam...
    Naravno, već dan nakon toga krene vrtoglavi pad svih valuta, ETH padne na oko 140 eura, BTC isto dođe na onaj low od oko 2200, tako negdje...
    Nakon toga, krene opet vrtoglavi rasti BTC na preko 6.000 eura... A ETH ostane u mjestu... Stabilizovan oko 250 eura...
    Da nisam ovako promašio tajming bio bih jedno 10.000 sad u plusu... Ali dobro... Čekamo sad bum MIOTA-e
    Pazi i da ih nisi prodao po 400 onda bi ih prodao mozda na 600-700 jer ne bi vjerovao da ce ici jos vise gore Tako da nikad ne treba gledati ove maksimalne cijene. To ni ovi pro ljudi ne znaju ubost takav maksimum a ne mi sto smo tek zagrebali ovakvu kupovinu i prodaju Bitno je da je covjek zadovoljan dok god je u plusu pa makar bio taj plus mali, ne treba biti pohlepan jer sa pohlepom bas covjek moze da propadne u ovakvim investicijama . Sto rece Virtu zaradi se pomalo i idemo dalje. Sto smo prodali prije vremena ne treba se sekirat dok god smo u plusu Ali naravno pratiti i pokusati uciti na greskama kako bi u buducnosti znali da jos bolje procjenjujemo stanje kada je najbolje da se izadje.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

kad već topic postoji nekoliko mjeseci, dosta smo iskusniji, zanimljivo bi bilo da se osvrnemo na to gdje smo do sad, šta su uspjesi, a šta promašaji. Mislim da može biti zanimljivo, vidim da se iskristalisalo nekoliko razlicith tipova investitora na temi, pa može i da se nauci ponešto od svakog.

evo par tema, ko je voljan neka podijeli svoje:

- vrsta investitora - long term investitor, portfolio skoro da nijesam mijenjao; ovo mi nije posao i imam bas malo vremena za nove valute ili dnevne oscilacije.
    - koje valute - BTC i Monero. Iako sam razočaran tvrdoglavoscu i pasivnoscu bitcoin core teama, koji suviše striktno tumaci originalne satoshijevr ideje, smatram da je BTC i dalje najvidljivijii i ako nešto ne zezne, ostaće tako dugo vremena. Monero sa druge strane je moderan, anoniman, bez forkova i svadja.
    -uspjeh: sto nijesam puno oscilirao sa portfoliom, izadjem iz jedne ona skoči i tako u krug
    - neuspjeh: zakopavanje u ETH.
    - ICO: nažalost ne, zbog nemanja vremena. ICO me realno malo brinu, sigurno ima dobrih. Medjutim, vjerovatno ima i prevaranata, token koji dobijes nije akcija ili bilo sto slično i ako te ICOovci zeznu, ne možeš ništa. Plašim se mogućeg negativnog efekta na cijeli kripto kad se desi neka high level prevara i moguca pretjerana regulacija kao reakcija.
    - sajt: CoinMarketCap, News BTC i CoinDesk. Tviterasi: whalepanda, Roger Ver (BCH vlasnik i patološki mrzitelj BTC-a), stardust i osnivač litecoina, ne mogu mu se sad sjetiti ime.

Bas Roberta krive za ovaj pad bitkoina.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Bitno je da je covjek zadovoljan dok god je u plusu pa makar bio taj plus mali, ne treba biti pohlepan jer sa pohlepom bas covjek moze da propadne u ovakvim investicijama . Sto rece Virtu zaradi se pomalo i idemo dalje.
    Ja iskreno ne vidim način na koji čovjek može propasti u ovakvim investicijama. Daytrading mi je jedino opasan i hvatanje pumpa u nekim počecima, ali hodlanje i long term je stvarno pravi recept za uspjeh. Sada kad želim ući u nešto novo, od svakog tokena 'otkinem' pomalo i uđem u novi projekat, a prije sam prodavao jedan da bi ušao u drugi.

Da, treba znati kada izaći i kada je dosta, ali FOMO me onda ubija danima. Par puta sam izašao iz projekata bukvalno par dana prije moonwalka jer sam se zadovoljio sa x2 ili x3 i propustio deset puta toliko. Onda mi je danima bilo krivo, ali dobro je to što će se uvijek naći novi tenx, neo, monaco, adex, itd...

Everex je još jedan izuzetno perspektivan i trenutno veoma potcijenjen projekat. Njihova platforma već funkcioniše u Aziji, a bave se finansijskim transakcijama i kreditiranjem. Veoma su aktivni, konkurencija im je OmiseGO koji je trenutno TOP15 coin, više zahvaljujući hajpu nego kvalitetu.

Pozdrav ljudi,
    zainteresovao sam se za ovu pricu kriptovaluta pa ako moze MALA pomoc?
    Procitao sam ovaj thread i pokusavam pohvatat stvari ali rekoh da provjerim i potvrdim neke osnove.
    - da li se stvarno pocinje kupovinom BTC, gdje ga kupiti (coinbase, coinmama, wemovecoins...)
    - kartica ili devizni racun (provizija, ...)
    - koji wallet, exchange?

Quote Originally Posted by neggro View Post
    Pozdrav ljudi,
    zainteresovao sam se za ovu pricu kriptovaluta pa ako moze MALA pomoc?
    Procitao sam ovaj thread i pokusavam pohvatat stvari ali rekoh da provjerim i potvrdim neke osnove.
    - da li se stvarno pocinje kupovinom BTC, gdje ga kupiti (coinbase, coinmama, wemovecoins...)
    - kartica ili devizni racun (provizija, ...)
    - koji wallet, exchange?
    Na coinmama mozes kupiti karticom,provizija 5%. Prije kupovine verifikuj nalog.

Quote Originally Posted by Virtu4L View Post
    Uskoro počinje Oracles Network ICO. Još jedan veoma perspektivan ICO, projekat koji nekako prolazi ispod radara.

https://oracles.org/

Na linku iznad se možete upoznati sa projektom, a na linku ispod sa strukturom ICO,

https://medium.com/oracles-network/o...t-d2a25f46aa9e

Najbitniji podaci su da je Oracles tim smanjio hardcap sa 25 miliona USD na 12,5 miliona i da ne daju nikakve bonuse, što su dvije odlične vijesti. Još jedna odlična vijest jeste da će Oracles tim zaključati svoje tokene na dvije godine, tako da ne prijeti nikakva opasnost od velikog 'dumpa' koji obično ruši cijenu.

Ovaj projekat prolazi ispod radara zato što se uglavnom ne zna da je vlasnik Oraclesa kompanija BlockNotary, koja je veoma poznato ime u polju lične identifikacije i zaštite podataka, a klijenti su im Amazon, BBVA banka, Alfa banka, Storj, Tierion, sarađuju sa mnogo notarskih kancelarija u Americi, itd, itd...

Minimalno učešće u presale je 100 ETH. Cijena jednog tokena će biti $0,07 i vjerovatno će krenuti sa Marketcap od 12,5 miliona USD. To je malo za ovakav projekat i vjerujem da će odmah nakon ICO dostići mnogo veću cijenu.

Da li ima zainteresovanih za ovaj ICO i možemo li sakupiti 100 Ethereuma da učestvujemo?
    Rasprodato za pet minuta. 12,5 miliona hardcap.

Rasprodato za pet minuta. 12,5 miliona hardcap.
    To participate, please apply for our WhiteList
    Min amount — 1 ETH

100 ETH-a tesko da bi mogli skupit ovde steta sto nismo znali u samom pocetku...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

Ne mislim da ima trika da smo mogli skupiti 100eth. Bez ako virtual ima 50
    Sate sate sate

Da je neko pokazao interes, učestvovao bi, imam ja jednu slovenačku grupu preko koje bi učestvovali bez obzira na količinu.

Moze li neka preporuka walleta za IOTA?

Quote Originally Posted by daka-nk View Post
    Moze li neka preporuka walleta za IOTA?
    To je trenutno veliki problem sa kojim se susreće IOTA. Ovaj wallet koji sad imaju je komedija, ali strpi se vrlo brzo će izaći UCL wallet, kompatibilan sa svim uređajima. Upravo ga testiraju i vjerujem da će do kraja godine biti dostupan.

Do tada, tokene možeš držati na Binance ili Bitfinex. Vjerujem vrlo brzo i na Bittrex.

To je trenutno veliki problem sa kojim se susreće IOTA. Ovaj wallet koji sad imaju je komedija, ali strpi se vrlo brzo će izaći UCL wallet, kompatibilan sa svim uređajima. Upravo ga testiraju i vjerujem da će do kraja godine biti dostupan.

Do tada, tokene možeš držati na Binance ili Bitfinex. Vjerujem vrlo brzo i na Bittrex.
    Iskreno Bittrex mi je tako užasan exchange kao da ga je pravilo neko dijete za domaći potpuno nepregledan i nepraktičan u odnosu na Bitfinex npr koji mi je definitivno najzgodniji od svih za korištenje ubjedljivo. Sa Bittrexa sve povukoh na druge samo da ga ne koristim iako je popularan prilično

A dobro, Bitfinex je gazda, ali Bittrex izrasta u top exchange. Da mi je neko rekao da će prestići Kraken, Bitstamp ili Poloniex, rekao bih mu da je lud. Još uvijek veoma malo zaostaje za njima po trejdovanju BTC-a, dok ih u altovima razbija.

https://www.envion.org/en/mobile-mining-unit/#tab-5
    Neki njemci stoje iza ovoga-vase misljenje?

Zamke

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ko nije u stanju kvalitetno analizirati ono u šta ulaže, nije mu mjesto u kriptu.

“Fiat Cryptocurrency”: India’s Central Bank Plans for Digital Rupee

http://www.cryptocoinsnews.com/fiat-...digital-rupee/

U februaru sam kupio nekih 100 ethereuma za 11$ po komadu. Sad se drzin na nekih 340-50$.

Radim analize i citam dosta, ali razmisljam da prodam i ulozim u neku drugu nizu kriptovalutu dobit od ethereuma...

Koja bi to valuta mogla biti ?

Preporucite pa cu ispisati sta sam ja mislio

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    U februaru sam kupio nekih 100 ethereuma za 11$ po komadu. Sad se drzin na nekih 340-50$.

Radim analize i citam dosta, ali razmisljam da prodam i ulozim u neku drugu nizu kriptovalutu dobit od ethereuma...

Koja bi to valuta mogla biti ?

Preporucite pa cu ispisati sta sam ja mislio

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Nije bitno u krajnjem slucaju da li je prica iza neke criptovalute odrziva za neke krace staze-bitno je izaci na vrijeme.

Ostani u Ethereumu bar do završetka implementacije Caspera.

https://www.coindesk.com/ethereum-so...asper-testnet/

Page 14 of 43 FirstFirst ... 410111213141516171824 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)