Page 13 of 96 FirstFirst ... 3910111213141516172363 ... LastLast
Results 301 to 325 of 2377

Thread: Bitcoin i ostale kriptovalute

  1. #301
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemojte se međusobno prozivati, svakome se desi loša procjena, ne vjerujem da je iz zle namjere.

    Malo ko je mogao pretpostaviti da će se rudari ovako ponašati i da će Bitcoin Cash doživjeti ovo ludilo.

  2. #302
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Salim se ja malo nece nsparks zameriti, zato sam stavio smajlic na kraju .
    Naravno da niko nije mogao znati sta ce sigurno biti, i ja da sam sigurno znao da ce ici na gore uzeo bih tad. Tako da nema nikakve ljutnje, tu smo da se pomazemo.
    Inace meni se ne svidja uopste ovakav rast bilo cega, kad ovako ludovito skace i pada totalno nemam volju za tom kripto valutom. Za sad mi se najvise svidja iota, normalan zdrav rast. Polako ali sigurno.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  3. #303
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Inace meni se ne svidja uopste ovakav rast bilo cega, kad ovako ludovito skace i pada totalno nemam volju za tom kripto valutom. Za sad mi se najvise svidja iota, normalan zdrav rast. Polako ali sigurno.
    Dobar je ovakav rast, uzmeš kintu preko noći i ideš dalje, samo treba izaći na vrijeme jer kao što kažeš baš je nenormalno i ničim izazvano.

    Što se IOTA tiče, imamo određeni otpor na $0,63, kada to preskočimo mogli bi lagano do $0,80 i nadam se da bi do kraja godine mogli na novi ATH, dakle preko $1,10. Iako je i ovdje neizbježan nenormalan rast u određenom periodu, to će se desiti kada objave neku baš veliku vijest, a moguće je i da te vijesti krenu lančano. Mislim da je pitanje dana kada će još neka velika kompanija implementirati IOTA.

  4. #304
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Zna li ko sto o ovoj Chia. Gazda bitorrenta oce da je lansira. Procitah. To mi djeluje interesantno
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #305
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    blockfolio mi nije radio sinoc, tj. nisam cuo alarm na 2000$+ za BCH, te se probudih kad je pao na 1700$
    ocekujem jos jedan ovakav rast u narednih 12 sati i onda vjerovatno pad na 800-1000$ i tu neku stabilizaciju za naredni period
    mada tesko moze iko predvidjeti sudbinu ovom coinu (i ne samo ovom no bilo kojem)

    Inace na kojoj mijenjacnici je najbolje uzeti IOTU? Ja trenutno imam nesto coina na polinexu i btce, medjutim oni nemaju IOTU.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  6. #306
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bitfinex i Binance.

  7. #307
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogledajte i ZenCash. Mislim da će se ovih dana vratiti na ispod $20, što je itekako prihvatljivo, ja sam ga uzeo po $7 prije par mjeseci, ali i ova cijena je ok. Poprilično mali circulating supply i Market cap na nekih 50 miliona dolara mu ostavljaju dosta prostora za napredak. Mogli bi ga vrlo brzo vidjeti na 50+ USD.

    Mislio sam da će mu ovaj fork spustiti cijenu, ali jedan je od rijetkih koji nisu osjetili pumpanje BTCa, to dovoljno govori o samom projektu.

  8. #308
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Sto mislite o Monaco coinu ? Meni se nesto bas svidja.

  9. #309
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aR1xXx View Post
    Sto mislite o Monaco coinu ? Meni se nesto bas svidja.
    Uzeo ga nekad krajem jula kad je bio ispod jednog dolara, prije nego su najavili saradnju sa VISA i izašao na x3... to mi je najveća greška u karijeri. Da sam ostao još mjesec dana uzeo bih preko 20 hiljada eura.

    Znam da sarađuju sa nekim državama, ali nakon toga sam prestao pratiti.

  10. #310
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Inace IOTA uskoro (oko 20 novembra) na OKEX: https://support.okex.com/hc/en-us/ar...d-Spot-Trading
    Tako da bi ovo trebalo da podigne cijenu jos vise. A posle jos kada dodje bitrex, ima da preskoce 1$ kao nista . Uskoro i saradnja sa VW kompaniom tako da je ovo bila odlicna investicija. Steta sto se nema da se ulozi jos vise
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  11. #311
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    nemojte uzimati IOTU, precijenjena je

  12. #312
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Inace IOTA uskoro (oko 20 novembra) na OKEX: https://support.okex.com/hc/en-us/ar...d-Spot-Trading
    Tako da bi ovo trebalo da podigne cijenu jos vise. A posle jos kada dodje bitrex, ima da preskoce 1$ kao nista . Uskoro i saradnja sa VW kompaniom tako da je ovo bila odlicna investicija. Steta sto se nema da se ulozi jos vise
    Dobre vijesti se redaju kao na traci, OKex je baš veliki exchange i podići će volume. Situacija se u Kini svakako stabilizuje, nekoliko berzi se već ponovo aktiviralo, Huobi se vratio, sjajno.



    Sudeći po ovome što je David napisao, 90% vijesti su ostavili za decembar. Moonwalk.

  13. #313
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ja napisah 13.10. kada je bitcoin cash bio oko 300$ ako se dobro sjecam. nsparks napisa ovo ispod:


    Nemoj vise dijelit savjete da te zamolim
    Archi, da ti kažem ja što je baksuz, odnosno loš tajming...
    U srijedu veče prodam 3 BCH po cijeni od oko 400 i nešto eura po komadu, i kupim za te pare MIOTA...
    U subotu ujutro BCH 2000+ eura.
    Ranije ove godine, prodam 3 BTC kad je došao na oko 3500 eura, da bih ga kupio ponovo nakon pada...
    Međutim, dok sam čekao da padne, kupim ETH koji je u tom trenutku ludovao za oko 285 eura po komadu... Rekoh na brzinu da nešto sitno zaradim dok čekam, očekivao sam da dođe oko 300 pa da prodam...
    Naravno, već dan nakon toga krene vrtoglavi pad svih valuta, ETH padne na oko 140 eura, BTC isto dođe na onaj low od oko 2200, tako negdje...
    Nakon toga, krene opet vrtoglavi rasti BTC na preko 6.000 eura... A ETH ostane u mjestu... Stabilizovan oko 250 eura...
    Da nisam ovako promašio tajming bio bih jedno 10.000 sad u plusu... Ali dobro... Čekamo sad bum MIOTA-e
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  14. #314
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koristi li ko ava trejd -imaju btc bch dach eth ripple
    Fora je sto se ne trguje 1 na 1 vec se radi levarage x10 ako se zna za neku paniku na trzistu-moze da se zaradi i kada je trend pada.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  15. #315
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Archi, da ti kažem ja što je baksuz, odnosno loš tajming...
    U srijedu veče prodam 3 BCH po cijeni od oko 400 i nešto eura po komadu, i kupim za te pare MIOTA...
    U subotu ujutro BCH 2000+ eura.
    Ranije ove godine, prodam 3 BTC kad je došao na oko 3500 eura, da bih ga kupio ponovo nakon pada...
    Međutim, dok sam čekao da padne, kupim ETH koji je u tom trenutku ludovao za oko 285 eura po komadu... Rekoh na brzinu da nešto sitno zaradim dok čekam, očekivao sam da dođe oko 300 pa da prodam...
    Naravno, već dan nakon toga krene vrtoglavi pad svih valuta, ETH padne na oko 140 eura, BTC isto dođe na onaj low od oko 2200, tako negdje...
    Nakon toga, krene opet vrtoglavi rasti BTC na preko 6.000 eura... A ETH ostane u mjestu... Stabilizovan oko 250 eura...
    Da nisam ovako promašio tajming bio bih jedno 10.000 sad u plusu... Ali dobro... Čekamo sad bum MIOTA-e
    Pazi i da ih nisi prodao po 400 onda bi ih prodao mozda na 600-700 jer ne bi vjerovao da ce ici jos vise gore Tako da nikad ne treba gledati ove maksimalne cijene. To ni ovi pro ljudi ne znaju ubost takav maksimum a ne mi sto smo tek zagrebali ovakvu kupovinu i prodaju Bitno je da je covjek zadovoljan dok god je u plusu pa makar bio taj plus mali, ne treba biti pohlepan jer sa pohlepom bas covjek moze da propadne u ovakvim investicijama . Sto rece Virtu zaradi se pomalo i idemo dalje. Sto smo prodali prije vremena ne treba se sekirat dok god smo u plusu Ali naravno pratiti i pokusati uciti na greskama kako bi u buducnosti znali da jos bolje procjenjujemo stanje kada je najbolje da se izadje.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  16. #316
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    kad već topic postoji nekoliko mjeseci, dosta smo iskusniji, zanimljivo bi bilo da se osvrnemo na to gdje smo do sad, šta su uspjesi, a šta promašaji. Mislim da može biti zanimljivo, vidim da se iskristalisalo nekoliko razlicith tipova investitora na temi, pa može i da se nauci ponešto od svakog.

    evo par tema, ko je voljan neka podijeli svoje:

    - vrsta investitora - long term investitor, portfolio skoro da nijesam mijenjao; ovo mi nije posao i imam bas malo vremena za nove valute ili dnevne oscilacije.
    - koje valute - BTC i Monero. Iako sam razočaran tvrdoglavoscu i pasivnoscu bitcoin core teama, koji suviše striktno tumaci originalne satoshijevr ideje, smatram da je BTC i dalje najvidljivijii i ako nešto ne zezne, ostaće tako dugo vremena. Monero sa druge strane je moderan, anoniman, bez forkova i svadja.
    -uspjeh: sto nijesam puno oscilirao sa portfoliom, izadjem iz jedne ona skoči i tako u krug
    - neuspjeh: zakopavanje u ETH.
    - ICO: nažalost ne, zbog nemanja vremena. ICO me realno malo brinu, sigurno ima dobrih. Medjutim, vjerovatno ima i prevaranata, token koji dobijes nije akcija ili bilo sto slično i ako te ICOovci zeznu, ne možeš ništa. Plašim se mogućeg negativnog efekta na cijeli kripto kad se desi neka high level prevara i moguca pretjerana regulacija kao reakcija.
    - sajt: CoinMarketCap, News BTC i CoinDesk. Tviterasi: whalepanda, Roger Ver (BCH vlasnik i patološki mrzitelj BTC-a), stardust i osnivač litecoina, ne mogu mu se sad sjetiti ime.

  17. #317
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    192
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Bas Roberta krive za ovaj pad bitkoina.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  18. #318
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Bitno je da je covjek zadovoljan dok god je u plusu pa makar bio taj plus mali, ne treba biti pohlepan jer sa pohlepom bas covjek moze da propadne u ovakvim investicijama . Sto rece Virtu zaradi se pomalo i idemo dalje.
    Ja iskreno ne vidim način na koji čovjek može propasti u ovakvim investicijama. Daytrading mi je jedino opasan i hvatanje pumpa u nekim počecima, ali hodlanje i long term je stvarno pravi recept za uspjeh. Sada kad želim ući u nešto novo, od svakog tokena 'otkinem' pomalo i uđem u novi projekat, a prije sam prodavao jedan da bi ušao u drugi.

    Da, treba znati kada izaći i kada je dosta, ali FOMO me onda ubija danima. Par puta sam izašao iz projekata bukvalno par dana prije moonwalka jer sam se zadovoljio sa x2 ili x3 i propustio deset puta toliko. Onda mi je danima bilo krivo, ali dobro je to što će se uvijek naći novi tenx, neo, monaco, adex, itd...

  19. #319
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  20. #320
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Everex je još jedan izuzetno perspektivan i trenutno veoma potcijenjen projekat. Njihova platforma već funkcioniše u Aziji, a bave se finansijskim transakcijama i kreditiranjem. Veoma su aktivni, konkurencija im je OmiseGO koji je trenutno TOP15 coin, više zahvaljujući hajpu nego kvalitetu.

  21. #321
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav ljudi,
    zainteresovao sam se za ovu pricu kriptovaluta pa ako moze MALA pomoc?
    Procitao sam ovaj thread i pokusavam pohvatat stvari ali rekoh da provjerim i potvrdim neke osnove.
    - da li se stvarno pocinje kupovinom BTC, gdje ga kupiti (coinbase, coinmama, wemovecoins...)
    - kartica ili devizni racun (provizija, ...)
    - koji wallet, exchange?

  22. #322
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by neggro View Post
    Pozdrav ljudi,
    zainteresovao sam se za ovu pricu kriptovaluta pa ako moze MALA pomoc?
    Procitao sam ovaj thread i pokusavam pohvatat stvari ali rekoh da provjerim i potvrdim neke osnove.
    - da li se stvarno pocinje kupovinom BTC, gdje ga kupiti (coinbase, coinmama, wemovecoins...)
    - kartica ili devizni racun (provizija, ...)
    - koji wallet, exchange?
    Na coinmama mozes kupiti karticom,provizija 5%. Prije kupovine verifikuj nalog.

  23. #323
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Virtu4L View Post
    Uskoro počinje Oracles Network ICO. Još jedan veoma perspektivan ICO, projekat koji nekako prolazi ispod radara.

    https://oracles.org/

    Na linku iznad se možete upoznati sa projektom, a na linku ispod sa strukturom ICO,

    https://medium.com/oracles-network/o...t-d2a25f46aa9e

    Najbitniji podaci su da je Oracles tim smanjio hardcap sa 25 miliona USD na 12,5 miliona i da ne daju nikakve bonuse, što su dvije odlične vijesti. Još jedna odlična vijest jeste da će Oracles tim zaključati svoje tokene na dvije godine, tako da ne prijeti nikakva opasnost od velikog 'dumpa' koji obično ruši cijenu.

    Ovaj projekat prolazi ispod radara zato što se uglavnom ne zna da je vlasnik Oraclesa kompanija BlockNotary, koja je veoma poznato ime u polju lične identifikacije i zaštite podataka, a klijenti su im Amazon, BBVA banka, Alfa banka, Storj, Tierion, sarađuju sa mnogo notarskih kancelarija u Americi, itd, itd...

    Minimalno učešće u presale je 100 ETH. Cijena jednog tokena će biti $0,07 i vjerovatno će krenuti sa Marketcap od 12,5 miliona USD. To je malo za ovakav projekat i vjerujem da će odmah nakon ICO dostići mnogo veću cijenu.

    Da li ima zainteresovanih za ovaj ICO i možemo li sakupiti 100 Ethereuma da učestvujemo?
    Rasprodato za pet minuta. 12,5 miliona hardcap.

  24. #324
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Virtu4L View Post
    Rasprodato za pet minuta. 12,5 miliona hardcap.
    To participate, please apply for our WhiteList
    Min amount — 1 ETH

    100 ETH-a tesko da bi mogli skupit ovde steta sto nismo znali u samom pocetku...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  25. #325
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ne mislim da ima trika da smo mogli skupiti 100eth. Bez ako virtual ima 50
    Sate sate sate

Page 13 of 96 FirstFirst ... 3910111213141516172363 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bitcoin-e
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 44
    Last Post: 03-07-17, 10:50
  2. Kupujem Bitcoin
    By kvarni in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 21-03-16, 14:36
  3. Kupujem Bitcoin
    By djolee in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 13-12-15, 02:16
  4. Bitcoin kolaps
    By funestis in forum Ekonomija
    Replies: 23
    Last Post: 19-05-15, 20:23
  5. Kupujem Bitcoin
    By Dinarac in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-14, 14:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •