Page 1 of 95 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 2374

Thread: Bitcoin i ostale kriptovalute

  1. #1
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default Bitcoin i ostale kriptovalute

    Ima li trgovaca Bitcoinom?

    Ja se malo zanimam njima u posljednje vrijeme, povraćaj 4x, ali uz razne oscilacije.

  2. #2
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Ја сам тренутно сву пажњу у етериум преусмјерио, но није лако доћи до могућности за куповину

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  3. The Following User Says Thank You to nimfa For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    kako funkcioniše, kao trgovina akcijama?

  5. #4
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Kupovina i prodaja otprilike tako, postoje posebne berze.
    jedna od vecih je iz slovenije, zove se BitStamp.

  6. The Following User Says Thank You to nsparks For This Useful Post:


  7. #5
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Kolike su provizije? Ako su velike mogu pojesti 'sav' povrat.

  8. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    1 ethereum vrijedi 250$, mislim da se isplati sada kupiti ga, da ce cijena ici i do 1000$

  9. The Following User Says Thank You to kEDOWN For This Useful Post:


  10. #7
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Ја полажем велике наде у етер. Не знам , ја идем преко канадског exchange-a quadrigacx.
    Етер ће ићи горе а ако етер оде горе то значи да ће и биткоин што значи да и биткоин треба узимат иако је скуп

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  11. #8
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Kako bude sledeća finansijska nestabilnost koja je neminovna (svi indeksi su na all time high), vjerovatno je da će kriptovalute rasti. Još jedan od razloga je i taj, što nazovi 'eksperti' govore da se ne ulazi u špekulacije sa njima, a znamo da skoro po pravilu se događa suprotno od onoga što kažu. Ja ću razmisliti od trgovini, samo da se malo više raspitam o načinu kupovine i prodaje i veličini provizija.

  12. The Following User Says Thank You to Quazar For This Useful Post:


  13. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    A koliko kosta sad oprema da se sad kupi i da
    se pocne sa rudarenjem
    Bitcoina? Za koliko vremenski bi se otplatila?

  14. The Following User Says Thank You to kEDOWN For This Useful Post:


  15. #10
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Па боље ти је и исплативије етер рударити, јер нема пуно њих да копају као што их има биткоин. Ја колико знам треба ти графичка од једно 300е и шибај. Мада струја је фактор ту

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  16. #11
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    A koliko kosta sad oprema da se sad kupi i da
    se pocne sa rudarenjem
    Bitcoina? Za koliko vremenski bi se otplatila?
    uređaj od 2.000e mjesecno donosi oko 200e koliko znam, i to pod uslovom da ti je struja besplatna...
    ako struja nije besplatna, cifra drastično opada, jer troši baš masu struje.... a i "ladovina" mu treba dobra

  17. #12
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    odmah da vam savjetujem da se okanite mininga, to je imalo smisla na pocetku
    Sada su konkurenti u Kini, ljudi koji imaju hidroelektrane zakupljene za ove potrebe.

    samo trgovina, tj kupovina na duge staze.

  18. #13
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Rudarenje bitcoina nema više smisla, to rade gigafabrike.

  19. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    A koliko kosta sad oprema da se sad kupi i da
    se pocne sa rudarenjem
    Bitcoina? Za koliko vremenski bi se otplatila?
    Dobro ti vele, Bitcoin zaboravi, ni da ces da zivis 1000 godina, ne moze se isplatit.
    Kod njega sve je otislo toliko daleko, da moras da majnash blizu zemljinog jezgra, figurativno recheno, da bi ga nasao.. So mozes mislit troskova.


    Ono sto je smislenije, bilo makar, kad sam potonji put gledao, (ne tvrdim da je tako i sad), ostale/neke cryprto valute. No i to je meh.
    Sto cijenom, sto traznjom, odrzivoscu.. -svim na svijet. Ono, ima koliko toliko smisla, (imalo je, opet da se ogradim), ali iskljuchivo ako je struja bedza. Kad placas struju, zarada je smijesna, a ulaganje samo da pochenes s tim, prilichno.
    ><

  20. #15
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima li isplativosti da se rudari Eterijum, džabe je struja?

    Ne pričam o 2.000 ulaganja da zaradiš 70 eura...nego da je isplativo na duže staze višestruko...
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  21. #16
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Trenutno, kao, vele da jes.. rachunajuci trenutne cijene eth

    No iz iskustva nekih mi bliskih saradnika, koji su probali prije neku godinu, to treba uzet sa izuzetnim oprezom.

    Kad su oni kretali s tim, isto kao ovo sad, (ne znam koja je crypto valuta bila u pitanju, osim da nije Bitcoin naravno), isplativost je bila sasvim solidna, dobra chak. No nedugo zatim, usled "stabilnosti trzista" ovakvih rabota, doslo je taman na, sto reche, 70€..

    Tako, rijechima ladomudioca-udarnika, u "Kenguru", "-Nema bre leba bez motike.."
    ><

  22. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Ja sam minario Bitcoin taman prošle godine u ovo doba... Zarađivao sam dnevni 3e otplatio uređaj i prodao ga odmah. Mogu da zamislim koliko je sada teže..

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #18
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isplati se i btc na duze staze, takodje i litecoin. Pravljenem rigova sa rx580 nitro donosi jasnu racunicu, uz to da je struja dz. sve se isplati, a vi smrtnici sto rudarite i kazete suprotno, SVAKA CAST!

    Lakom matematikom se dolazi do proracuna, jedino sto sami pocetak nije bas jeftin, kao ni struja(jeftina :P) od recimo 8 kw da bi obezbjedio 4 antminer-a S9 i neko dodatno hladjenje za sve to.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    946.eq

  24. #19
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post
    Isplati se i btc na duze staze, takodje i litecoin. Pravljenem rigova sa rx580 nitro donosi jasnu racunicu, uz to da je struja dz. sve se isplati, a vi smrtnici sto rudarite i kazete suprotno, SVAKA CAST!

    Lakom matematikom se dolazi do proracuna, jedino sto sami pocetak nije bas jeftin, kao ni struja(jeftina :P) od recimo 8 kw da bi obezbjedio 4 antminer-a S9 i neko dodatno hladjenje za sve to.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Kako si samo provalio kako se konkurencija eliminise u startu..wow. Treba' si i boldovat, ne samo caps, (ugh).
    (ovo u svoje ime, za druge ne znam, niti me interesuje).

    Ne lozi narod da se uvaljuje, sam to nisam radio, ali sam ispratio chitav proces nekih bliskih ljudi koji jesu, sto i kako se radi.
    Btc se ne isplati ima vec ne znam ni koliko godina unazad, ako se nije vlasnik kakve elektrane, i farmanje ne radi farmom masina velichine radoja dakica.
    I to ne masina-prdnjava sa GPU-ima peckim, kakve znalachki preporuchujesh, vec pro mine ASIC masina koje su.. Bugatti Vejron za przulina kucnog majnerskog.

    Takodje, chak i kad se majnaju druge, prosjechnom celjadetu blize/lakse za kopanje crypto valute, radi se o mnogo tezoj i zahebanijoj raboti no sto izgleda, pa i kad je struja dz.
    Posebno kod nas koji smo praktichno u tropima, pa treba ladjenje x5 u odnosu na nekog ko je "na planinu" nedje. A to sve kosta i struja za to.


    Ultimat detalj, koji praktichno sve govori, -Ko voli, oce da plati, moze da iznajmi masinu/e, pro pravljenu, pro odrzavanu, sa hash-om (rovokopachkom moci) boze mi pomozi, da majna koliko mu drago, samo pare.
    Naravno smisleno isplativo, matematika osnovne skole je dovoljna. (ipak, tu je i kljuch svih kljucheva).

    -Zasto oni koji su ulozili grdilo para u postrojenje, sami ne krampaju?!? (kad je to sve tako sjajno, kako velis), vec iznajmljuju drugima?!

    Iz prostog razloga, -Crypto valute su nesto najnestabiljnije moguce, jedan dan to je wow, drugi ugh (btc, je stabilniji (relativno), od ostalih, ali i on oscilira krvavo), tako ljudi koji znaju s parama, vlasnici farmi, ne zele nista da rizikuju, vec vele -Eto vam drugari krampajte, samo platite nama "nas deo", mi vise volimo tvrdu valutu, kad se sve sabere i oduzme, pa neka je u trenutku naizgled i manje prihoda, nego sami da krampamo /(rizikujemo bez potrebe).
    Last edited by NexusVI; 05-06-17 at 20:32.
    ><

  25. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Oni su sami dobro promijenili risk value...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  26. #21
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,643
    Thanks Thanks Given 
    2,640
    Thanks Thanks Received 
    1,058
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Gdje naci i da li neko ima grafickih kartica saphhira 470 ili 480 ati radion na vecu kolicinu

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  27. #22
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Preporuka: uložite pare koje ste mislili da date za kartice direktno u BTC, eventualno ether. vratice vam se puno brze.
    Bolje nego da majnujete po cijeli dan da zaradite manje od euro.

    Pogledajte sajt coincap.io ili neki drugi agregator cijena, pogledajte kako se krecu cijene u posljednjih nekoliko mjeseci i biće jasnije gdje je povrat brzi.

    naravno, niko ne garantuje da će se ono sto se ranije desilo ponoviti, ali je trend dobar a interesovanje za kriptovalutama raste.

  28. #23
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Ima li isplativosti da se rudari Eterijum, džabe je struja?

    Ne pričam o 2.000 ulaganja da zaradiš 70 eura...nego da je isplativo na duže staze višestruko...
    Investiraj i vratice ti se, ali ne u mining nego direktno u valutu.

  29. #24
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Kako si samo provalio kako se konkurencija eliminise u startu..wow. Treba' si i boldovat, ne samo caps, (ugh).
    (ovo u svoje ime, za druge ne znam, niti me interesuje).

    Ne lozi narod da se uvaljuje, sam to nisam radio, ali sam ispratio chitav proces nekih bliskih ljudi koji jesu, sto i kako se radi.
    Btc se ne isplati ima vec ne znam ni koliko godina unazad, ako se nije vlasnik kakve elektrane, i farmanje ne radi farmom masina velichine radoja dakica.
    I to ne masina-prdnjava sa GPU-ima peckim, kakve znalachki preporuchujesh, vec pro mine ASIC masina koje su.. Bugatti Vejron za przulina kucnog majnerskog.

    Takodje, chak i kad se majnaju druge, prosjechnom celjadetu blize/lakse za kopanje crypto valute, radi se o mnogo tezoj i zahebanijoj raboti no sto izgleda, pa i kad je struja dz.
    Posebno kod nas koji smo praktichno u tropima, pa treba ladjenje x5 u odnosu na nekog ko je "na planinu" nedje. A to sve kosta i struja za to.


    Ultimat detalj, koji praktichno sve govori, -Ko voli, oce da plati, moze da iznajmi masinu/e, pro pravljenu, pro odrzavanu, sa hash-om (rovokopachkom moci) boze mi pomozi, da majna koliko mu drago, samo pare.
    Naravno smisleno isplativo, matematika osnovne skole je dovoljna. (ipak, tu je i kljuch svih kljucheva).

    -Zasto oni koji su ulozili grdilo para u postrojenje, sami ne krampaju?!? (kad je to sve tako sjajno, kako velis), vec iznajmljuju drugima?!

    Iz prostog razloga, -Crypto valute su nesto najnestabiljnije moguce, jedan dan to je wow, drugi ugh (btc, je stabilniji (relativno), od ostalih, ali i on oscilira krvavo), tako ljudi koji znaju s parama, vlasnici farmi, ne zele nista da rizikuju, vec vele -Eto vam drugari krampajte, samo platite nama "nas deo", mi vise volimo tvrdu valutu, kad se sve sabere i oduzme, pa neka je u trenutku naizgled i manje prihoda, nego sami da krampamo /(rizikujemo bez potrebe).
    6 Grafickih kartica RX580 Nitro ti je prdnjava?

    Ne lupaj covjece, taman si dobro rekao i necu sebe ni tebe vise ponavljati: Dovoljna je matematika osnovne skole. Ja sam prvi rekao da pocetak nije jeftin, znam momka koji je ulozio 20k u ovo, i ima nekoliko rigova, i nesto sam siguran da ce mu se isplatiti. Pricam iskljucivo za LTC.

    Sto se btc-a tice, uzmi za primjer Antminer S9 koji ima snagu od 13.5 TH/S (u prosjeku), na DZ struju izvlaci nekih 140-180e na trenutnom kursu, cini mi se da skoro provjerih tu racunicu, tako da..
    Last edited by Pekmen; 06-06-17 at 09:23.
    946.eq

  30. #25
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Kako pekmen pametuje.
    Za ulog od 2.000e za kupovinu majnera, neki mjesečni prosjek zarade je 200E, ako vam je struja DŽ!
    I naravno, treba prvo 10 mjeseci da bi se isplatio taj početni ulog od 2.000E, i to, opet ponavljam, ako je struja DŽ!
    I tebi je ovo uspješna računica?

Page 1 of 95 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bitcoin-e
    By raske97pro in forum Ostali oglasi
    Replies: 44
    Last Post: 03-07-17, 10:50
  2. Kupujem Bitcoin
    By kvarni in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 21-03-16, 14:36
  3. Kupujem Bitcoin
    By djolee in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 13-12-15, 02:16
  4. Bitcoin kolaps
    By funestis in forum Ekonomija
    Replies: 23
    Last Post: 19-05-15, 20:23
  5. Kupujem Bitcoin
    By Dinarac in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-14, 14:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •