Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 162

Thread: Rat polova

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Rat polova

    Da li su muskarci i zene u neprestanom ratu polova? U potrazi za istim - ljubavlju, a ovamo masakr. O cemu se radi? Mizoginija i mizandrija, gdje god obrnes.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    hmm kad osoba promijeni pol ratuje li onda protiv bivše sebe?!
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam...ali nešto mi juče tako bi žao žene generalno.

    U istom danu: Melanija kučka, Melanija depresija, milf, Kolinda blink, blink, pa naše milf javne ličnosti, neko bi im rado dao...i nikad to nije isto maltretiranje kao maltretiranje muškaraca-njemu niko ništa niđe ne gura.

    I onda iskoči snimak (18+) kako u Saudijskoj Arabiji muž odsijeca mačetom ženi glavu na ulici, okružen policijom koja šetka okolo i gleda. Ona se dere kao jagnje pred klanje. Ode glava, prestade dreka, policija sa strane mirno stoji. E tako mnogi mirno stoje...

    Ove što im neko nešto verbalno gura...i nisu puno odmakle od mačete. Niko ne razmišlja o njima kao o osobama. Znam, sad ce neko da pomene da Melanija nosi bundu koja moze da nahrani cijelu Afriku za jedan dan - to ne sporim, al to je socijalna tema, a ne seksistička.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti govoriš o Americi, Kanadi, Australiji... ako idemo na globalno, svrati do Indije, Saudijske Arabije, Afrike, i našeg nam Balkana.

    Saglasna sam da su za zlo jednako sposobne i žene i muškarci, tu nema razlike, ali u patrijarhalnim društvima, a da se osvrnemo na naše, kult sina, brata, oca je na pijedestalu i sestra, žena, majka...ustupa svoje mjesto.Žene koje se usude da budu na nekoj poziciji u ovom našem današnjem, crnogorskom društvu, obavezno su izložene seksističkim napadima, obiđi bilo koji portal na kojem je vijest o nekoj ženi (bez obzira kojoj partiji pripada), s tim što ostatak žena ih izlaže takođe tom istom nasilju, stajući na stranu muškaraca, i to je porazno. Krivica u crnogorskom društvu jeste negdje na ženi jer su one te koje su same sebe negirale, one su te koje pravdaju nasilje.

    Uzmi crnogorsku statistiku o nasilju. Ili statistiku o ubistvima, kad žena ubije, ubije jer je mentalno poremećena ili ubija u samoodbrani.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Kao prva stvar, Feminizam kao pokret je osnovala CIA (illuminati) i to je javna tajna. Kako najlakse unistiti muskarca? Pa unisti zenu i unistio si muskarca jer ta ista zena radja tog muskarca. Muskarac nije dzabe glava kuce, on vodi racuna, brine, brani i td, a zena organizuje da sve uskladjeno funkcionise. Ako ubijes moral u zeni, ubio si sve sto je ta zena stvorila, sjutra ce roditi sina i uciti ga losim stvarima, i tako propada muskarac. Iskren da budem u danasnjem svijetu zenama je sve dozvoljeno, zasticene su od svega i rade sto im volja, dok je muskarcima mnoogo stvari uskraceno i prakticno su osudjeni na propast.

    Sto mi obije babe kazu, "Zene je li, to bi dva oka u glavu posvadjalo" . Zena je najdivnije bice koje se najlakse iskvari. Takodje jos jedna stvar, zena ne moze da voli kao sto moze muskarac. Muskarci vise kao varaju u brakovima nego zene, samo sto je razlika u tome sto muskarci varaju zbog seksa, ljubav je ostavljena za zenu, dok je kod zena suprotno. Znam par slucajeva dje muz vara zenu, ali je to krijuci i ljubavnicama daju do znanja da je to samo sex i da imaju kuci zenu koju vole i da je nikada ne bi promijenili, ne opravdavam prevaru, samo kazem kakva je situacija.

    Druga stvar, 90% muskaraca se kao dijete ugleda na oca, tj kao vise voli tatu nego mamu, ali cim vidi recimo da je svadja u kucu, i da otac krece nesto nasilnicki u pravcu majke, SVAKO musko dijete staje u zastitu MAJKE i ako mu je TATA sto se kaze sve na svijetu. Navedite mi primjer gdje ce zensko dijete braniti oca od majke ako vidi da ga maltretira na bilo koji nacin? Ne morate da trazite, to se nikada nije desilo niti ce.
    Last edited by BIGa; 02-06-17 at 16:33.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Радо бих вам изашла на црту, него имам друге приоритете.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Muski ili zenski pol, besmisleni su jedan bez drugog.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja iz vaših postova ne vidim životno iskustvo već gomilu guglanja u 4 zida...
    Možda neki ovdje rade doktorsku disertaciju...
    Šta da vam kažem, da se izvinim što sam žensko i pripadam rodu koji vas je slučajno ili namjerno naveo na strastveno bavljenje statistikama i generalizacijama radi...ma,bolje da se zaustavim, da ne budem ZLO, AZAZELa... nemam vremena za duge postove...idem na vazduh

  9. #9
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ja sam rekao samo da je feminizam losa stvar. Protiv zena nemam ama bas nista, naprotiv, obozavam ih.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne primaj se BIGa.

    Last edited by Ulix; 02-06-17 at 21:40.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne mogu a da ne ratujem s onima koji zele da ja nosim ono sto oni ustvari imaju i sto ne primjenjuju jer ne znaju kako il prosto(najvjerovatnije) nece.Ok,prvo sam diplomata,uvjek spremna za razgovor jer mozda je imao neka drugacija iskustva gdje se nije ispoljavao kako treba pa i kad vidim da to ne daje promjene i tad lijepo kazem da je razlicitost ocigledna,da ide i bira nesto drugo jer je meni najiskrenije potreban muskarac da mu budem zena pa da bude tu neki fini spoj.E onda kad opet nagrne s nekim pijavica uvlakackim mazikanjem da mu se ugodi i bude shvacen- poludim!
    Nisam zabavljacica.I ne mogu covjece da budem muskarac pa da te ja izvedem,setam,otvorim vino.Da te osvajam dugo i osjecam kako mi se dize na tebe kad ti se primaknem.Zena sam. Zaljubi me u sebe,ucini da drhtim kad me gledas,da se osjecam njezno i posebno i lijepo.Uradi nesto od toga u pm....E ako neces,skloni mi se,ne zadrzavaj me i dovidjenja.



    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  12. #12
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Ne znam...ali nešto mi juče tako bi žao žene generalno.

    U istom danu: Melanija kučka, Melanija depresija, milf, Kolinda blink, blink, pa naše milf javne ličnosti, neko bi im rado dao...i nikad to nije isto maltretiranje kao maltretiranje muškaraca-njemu niko ništa niđe ne gura.

    I onda iskoči snimak (18+) kako u Saudijskoj Arabiji muž odsijeca mačetom ženi glavu na ulici, okružen policijom koja šetka okolo i gleda. Ona se dere kao jagnje pred klanje. Ode glava, prestade dreka, policija sa strane mirno stoji. E tako mnogi mirno stoje...

    Ove što im neko nešto verbalno gura...i nisu puno odmakle od mačete. Niko ne razmišlja o njima kao o osobama. Znam, sad ce neko da pomene da Melanija nosi bundu koja moze da nahrani cijelu Afriku za jedan dan - to ne sporim, al to je socijalna tema, a ne seksistička.
    Ma jok. Ne dira muškarce niko. A što se od nesrećnog Radijatora činjelo kad ga je Tramp gurnuo...A krvavu okinutu glavu istoga toga Trampa je držala jedna žena prije neki dan. Nije da ja nisam veliki poštovalac žena, RESPECT woman kažem ja i slušam kip sveging my hiđab bi sou liberejted.....
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  13. #13
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,211
    Thanks Thanks Given 
    119
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Da li su muskarci i zene u neprestanom ratu polova? U potrazi za istim - ljubavlju, a ovamo masakr. O cemu se radi? Mizoginija i mizandrija, gdje god obrnes.
    Nisu , ne. Samo ponekada tako ispoljavaju svoje nezadovoljstvo i frustracije opet svojim losim izborima a koji su doneseni "srcem"(citati odg polnim organom) a ne glavom, a sve to opet pod izgovorom velicanja emocija, ljubavi itd iako to nema nikakve veze(cast izuzecima) sa emocijama i ljubavi nego uglavnom nekom vrstom umisljenosti(tj vise vrsta umisljenosti) cije neostvarenje opet dovodi do isfrustriranosti itd.. Uglavnom sam pao, sam se ubio nego tesko je to priznati.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Budimo realni, svaka žena pokuša da od svog čovjeka napravi papka.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ja sam ubijedjen da zene zive duze zbog onih hulahopki i cuda sto oblace..
    Ja vazda ka ablek izadjem gole guzice i pometem se, a i ne nerviraju se oko fudbala

  16. #16
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nagrdi nas Dragane,reklo bi se ovako.Priznajem da ja ovako i ovoliko vas pale junake ne umijem.
    Sto se tice one gospodje u studio,djelimicno bih se slozila.Majke neke razmaze sinove i nemaju onaj vojnicki karakter kao sto to ocevi imaju a jos ako otac ima problema za komandom "slozi ove cipele u hodnik da ti maaajku...." ili "kako to razgovaras s majkom,dodji ovamo preda mnom..." e onda je sin sjutra Boki13 definitivno.Nego,ruku na srce i od najboljih majki i oceva dijete se rodi podlozno uticajima drustva pa je pravo pitanje ko nam je kriv sto ne koristimo glavu pa ako vam u krv struji muskost koja se grozi da se ponasa suprotno od onoga sto jest sto koji penis to dozvoljavate sebi.Zasto odlucno sebi ne kazete Ne no trpite pa posle 5,6 tomova "Uspomene iz logora" da pisete.Mislim ovo vazi i za djevojke-muskarache koje svako jutro redovno idu da dizu 100 kg tegova u teretanu i smiju se momku koji se polomi na traku za trcanje i nose ga na infuziju.
    A nemoj molim te,ne vrijedjaj vas toliko...



    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  17. #17
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Dje se ratuje to s' zenama, ja idem s ovim mojim kosijerom sto se veli u bitku... Prica li se o takvom ratovanju ili o sa puskama i mecima ratovanju?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  18. #18
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dragan Smolović-Klempac View Post
    To nije najgore u veži žena.

    Najgore je što:

    1. ako ne uspije da ga napravi takvim - biće nezadovoljna, kriviće što nije takav i takav, zvocaće do zla Boga, praviće negativna poređenja ("Viđi kaki je Obrad dobar a viđi tebe!"), ogovarati i opanjkavati, pokušaće da ga kazni za svoj neuspjeh transformacije, stalno će istrajavati na novim pokušajima uticaja, šutnuće ga nađe novi "projekat" itd

    2. ako uspije da ga napravi takvim - opet će bit' nezadovoljna, kriviće ga što je dozvolio da ga mijenja ("Kakav plastelin od muškarca, pih! Umjesto da je čvrs', pravi muškarac!"), ogovarati i opanjkavati, omalovažavati,prezirati (što joj se nije suprotstavio), pokušaće da ga kazni za svoj uspjeh transformacije, šutnuće ga nađe novi "projekat" itd...

    Razumijete? Kako gođ okreneš - ne valja (raniji muškarci su malo ugađali ženama, bili grubi i nesofisticirani - i nisu im valjali; današnji su im sve na pladnju dali, odnose se sa (pre)velikim poštovanjem - no ni oni ne valjaju) te ti je zvocanje, pijenje krvi na slamčicu i psihička tortura-zagarantovana.

    Žena je najopasnije biće u Svemiru jer:

    - nju zadovoljiti je nemoguće, što znači da je njeno nezadovoljstvo bezgranično (a Svemir je ograničeno mjesto, ograničenih resursa)

    - nju ništa ne obavezuje (čak i Bog u svojoj svemoći je obavezan i poštuje zakone Prirode i fizike te, npr. ruši pomoću oluja, vjetrova, vodenih masa-ne pucne prstom i stvar nestane; s druge strane Ženu ništa ne obavezuje: ni zadata riječ, ni obećanje, ni Zakoni (od prošle godine se obaraju i predbračni ugovori jer se "ona predomislila i ipak hoće njegove pare") ona se priklanja samo i jedino sebi i svom trenutnom hiru koji je nestabilan, vječno promjenjiv, fluidan, labav, nepredvidiv, haotičan... tako da je ona iznad Boga, ona je onda Bogu-bog ili šta već)

    - ženu ništa ne obuzdava (muškarac koliko god jak i moćan imaće neko da mu se suprotstavi i svede ga na pravu mjeru, kad-tad... a što će prosječni zapadni muškarac ako žena jednostavno krene da divlja bez ikakve kontrole? Ako ga napadne, vrijeđa, počne da udara ili napadne oružjem? Ko će njega da zaštiti, postoje li ikakva njegova prava, kome da se obrati, smije li da se požali, smije li da se brani?).
    Jednog dana pravda će biti zadovoljena i ove riječi naći će svoje mjesto u udžbenicima, i za nauk novim muškim pokoljenjima.
    Naše generacije su zakasnile, avaj avaj, porobiše nas bez iđe metka. Padosmo tiho i bez glasa. Postiđe naših predaka. Neka nestane ovakav muški soj.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Čitam sve ovo i vidim da niko nije ni pomislio da prvi problem je vezan u sopstvenom izboru, da budem još brutalnija - pogrešnom izboru.
    Nedovoljno se osobe upoznaju a već uđu u vezu ili brak, ili neki drugi vid, pa nastaje disfunkcionalni odnos jer u suštiti ne shvataju da su samo jedan loš izbor za jedno drugo, da nemaju ista očekivanja, krucijalne poglede na budućnost i nastaje rat pokušavanja da se isprave krive Drine.

    Generalno, ovaj svijet je u velikoj mjeri izgubio na onim iskonskim vrijednsotima, i vođeni onim obrnutim mlade generacije srljaju u propast.
    Tako klinkice trče za starijim muškarcima i spremne su na svašta (vjerovatno podučene sa "visoko kulturnim" TV programom gdje su im starlete i ostali idiotizam uzor), klinci to gledaju i onda postaju loši momci jer im idoli postoju te čikice ili su vođeni prepoznatim "vrijednostima" u kvazi društvu.

    Mislim da je posebno roditeljima u ovom vremenu teško da izvedu djecu na pravi put, i kad vidim da u današnjem vremenu dijete ima one prave vrijednosti u sebe, shvatam da su uložili veliki trud, jer ulica u dobrom mjeri šalje druge pokure.

    Nemamo razloga da upiremo prste jedne u druge prema polu, muškarci su ovo ili žene su ovo. Suština je da su te osobe samo vođene drugim sistemom, i da su bili pogrešan izbor.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo jos jedan od argumenata kako je zena prevarom zbacila sa trona musku individuu...
    😢
    https://media.giphy.com/media/3o7ZeJ...ulri/giphy.gif


    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #21
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nah, prevara je mnogo suptilnija

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima jedna musko zenska scena iz filma cijeg imena ne mogu da se sjetim, al pamtim raspravu o Bogu.
    On:sta mislis,je li Bog zena ili muskarac.
    Ona:Zena.
    ON:Onda postoji pretpostavka da je đavo muškarac.
    ONa:Mora se priznati da je đavo interesantniji.

  23. #23
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kad se već nekvalitetno troluje.
    Ne, ne može đavo biti interesantniji, to je jednostavno neinformisanost na kojoj mlate pare takvi bzvz filmovi.
    Računa se da je strast, lijep izgled, zabava u domenu đavola a dosadna dobrota u domenu Boga.
    Naravno da nije tako, u domenu đavola su stvari kao što je laž, dakle izdaje, preljube, iluzije, i sve ono što svojom površnošću odvraća od stvari koje imaju vrijednost i kvalitet.
    Čisto sumnjam da bi ti sparklice bio interesantan šeretak koji očijuka sa svakom drugom koju vidi a đavolice mala?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dragan Smolović-Klempac View Post
    (Ceca: "...žensko srce neeeeeeeeeežno poput lastaviceeeeeeeee"...)
    Jao,moja omiljena pjesma. :lolblue:



    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Dragane moram ti reć da je the komšinica oduševljena tvojim postovima
    She is only here to annoy herself!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jednakost polova
    By milicaaaaaaa in forum Religija i filozofija
    Replies: 112
    Last Post: 18-03-24, 23:32
  2. Kupujem Neki jeftin polova telefon 20-30 eura
    By dessarica in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 23-05-14, 12:36
  3. Ravnopravnost polova
    By Blitzkrieg in forum Religija i filozofija
    Replies: 151
    Last Post: 24-02-06, 13:18
  4. Promijena položaja Magnetskih polova
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 2
    Last Post: 17-12-05, 21:55
  5. koliko kosta polova NOkia 3510
    By beba# in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 15-07-05, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •