View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 9 of 187 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast
Results 201 to 225 of 4669

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #201
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,694
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Licno u posljednje vrijeme im ne zamjeram sto su nadrkane, jer vidim kako postupaju sa njima, tj.maltretiraju ih. I kad krenem da pizdim zbog nestrucnosti, isteklog roka i sl. ujedem se za jezik, jer odiru kicmu za mizernu platu, odbijaju im se dnevnice za najmanju gresku, tako da uvijek tihim glasom sapnem neku zamjerku. Jako cijenim kad ih pitam za neki proizvod sa suhomesnatog, a one se blago namrste, stavljajuci mi do znanja da nije kvalitetno, ukusno...u radnjama dje su ozvucene kase, dok placam redovno operem gazde, primjera radi njihovu skrtost, strogocu i uvijek pohvalim radnice...
    prije neki dan sam kupovao nešto i jedan čovjek srednjih godina je jedno 3/4 minuta vikao na radnicu iz sveg glasa. ne znam razlog ali takvo ponašanje je seljačko. što ti kažeš za 10/12 sati mukotrpnog rada dobijaju mizernu platu.
    recimo Ideu u širokom krugu izbjegavam..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #202
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    prije neki dan sam kupovao nešto i jedan čovjek srednjih godina je jedno 3/4 minuta vikao na radnicu iz sveg glasa. ne znam razlog ali takvo ponašanje je seljačko. što ti kažeš za 10/12 sati mukotrpnog rada dobijaju mizernu platu.
    recimo Ideu u širokom krugu izbjegavam..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kucaju ove u Naš diskont 1 artikal vishe puta,ali neka ih,kod koga im prodje ...
    ...

  3. #203
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Licno u posljednje vrijeme im ne zamjeram sto su nadrkane, jer vidim kako postupaju sa njima, tj.maltretiraju ih. I kad krenem da pizdim zbog nestrucnosti, isteklog roka i sl. ujedem se za jezik, jer odiru kicmu za mizernu platu, odbijaju im se dnevnice za najmanju gresku, tako da uvijek tihim glasom sapnem neku zamjerku. Jako cijenim kad ih pitam za neki proizvod sa suhomesnatog, a one se blago namrste, stavljajuci mi do znanja da nije kvalitetno, ukusno...u radnjama dje su ozvucene kase, dok placam redovno operem gazde, primjera radi njihovu skrtost, strogocu i uvijek pohvalim radnice...
    E sad ko ih tjera da rade taj posao, što ne zamijene posao, što se ne pobune? Svi ćute i posle nešto kukaju. Kako je onima na građevini koji rade teške fizičke poslove? Treba li oni čitav dan da psuju nekog. I sam radim posao gdje moram da primim svakakve stranke da im po 10 put objasnim iste stvari i pored sve želje i volje da istim pomognem isti na kraju odu i žale se kako nešto nije dobro odrađeno.

  4. #204
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    A koje musterije vise volis...one kao ja, i one koje se derinjaju na tebe i maltretiraju te?
    O tome pricam...samo jedan osmijeh, jedno ' jeste umorni', znaci tim zenama, koje ne smiju ni u cenef otic', a da ne najave pola sata unaprijed.
    Naravno, ne govorim o nevaspitanim radnicima, njih ima dosta, treba im se brecnut' i pokazat' dje im je mjesto. Samo zamislim da to moze biti moja sestra, majka, brat i i da se tako neko pomasa prema njima.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. #205
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Što ja ne volim to ljubavisanje na kasi. Osnovno, ako ima kartica, onda manja ili veća kesa, plati, kusur, hvala.

  6. #206
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    To je cista prevara i to kad ti se desi zahtijevaj da taj artikal dobijes dzabe.
    Obično primjetim kad je već plaćeno... jer toliko ne volim te prodajne prostore da jedva čekam da što prije obavim i izađem. Ne bih ništa postigao, osim što bi najvjerovatnije nastradao neko nedužan. Možda to prolazi u samostalnim radnjama, kod ovih krupnih riba sigurno ne pali.
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #207
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Mrzim sve velike diskonte osim super volija..
    Ono je ljepota, nikoga nema a ima bukvalno sve sto ti treba..
    Sad na nikoljdan mogu mislit sto ce bit u taj nas diskont ili za novu aooo
    Prica mi drug davao mu neki lik 5e da mu da njegova kolica u nas diskont hahaha

  8. #208
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    @KRKNA Bravo - maksimalno podržavam ovakav pristup, upravo iz razloga koje si navela. Ne mogu one bit toliko nadrkane koliko ja mogu govorit "dobar dan" i "hvala, prijatno". Pa dako ukapiraju jednoga dana kako treba da se ophode prema mušterijama. Ne zbog gazde ili kakvog bonusa, no zbog sebe.
    Isto radim.

    Kad sam mogao iza deska godinu dana da se samo smjeskam i uljudno ophodim prema gostima a trazilo se i da sam obrijan i uredan i tacan itd, itd, a plata kasni i po nekoliko mjeseci. Za sve to vrijeme nisam dobio nijednu negativnu kritiku, samo pohvale. Zato valjda i od, u ovom slucaju, radnica u marketima ocekujem neki najosnovniji nivo kulture prema meni kao musteriji, jer koliko god da im je tesko, ja kao kupac nisam nista kriv.

  9. #209
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biljaneta View Post
    Što ja ne volim to ljubavisanje na kasi. Osnovno, ako ima kartica, onda manja ili veća kesa, plati, kusur, hvala.
    Tako je, samo nadrkano...i prema radnicama u radnji u kojoj godinama trgujete, prema postaru isto, komsije iz ulaza mrsnuti preventivno, da se ne navuku na kafu da dodju, smecarima pokazat' srednji prst ili ih uvrijedit' obavezno...
    Sto je ljudima, robotima, sto znaci to 'ljubavisanje na kasi'?
    U sto se pretvarate to, pa ste alergicni na kulturne komentare, pitanja, konstatacije, komplimente?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #210
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,694
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biljaneta View Post
    Što ja ne volim to ljubavisanje na kasi. Osnovno, ako ima kartica, onda manja ili veća kesa, plati, kusur, hvala.
    nije ljubavisanje ako kažeš - ‘Dobar dan’, ‘Hvala’, ili ‘Prijatno’.. to je valjda osnovna kultura. prije neki dan sam pio kafu kod druga u kafić gdje radi jedno 10tak odraslih ljudi je ušlo i nije ni ‘Zdravo’ reklo konobaru no samo prošli pored njega kao da nije tu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #211
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ja redovno pljunem u ulaz kad vidim one sto ciste, ne znam mrzne su mi nesto one zene

  12. #212
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Tako je, samo nadrkano...i prema radnicama u radnji u kojoj godinama trgujete, prema postaru isto, komsije iz ulaza mrsnuti preventivno, da se ne navuku na kafu da dodju, smecarima pokazat' srednji prst ili ih uvrijedit' obavezno...
    Sto je ljudima, robotima, sto znaci to 'ljubavisanje na kasi'?
    U sto se pretvarate to, pa ste alergicni na kulturne komentare, pitanja, konstatacije, komplimente?
    Ee, kadalj malo. I šta ti odgovori na pitanje je li umorna? Smjena od dvanaest sati, dolazi možda iz drugog grada, non-stop na nogama, sa rafa na raf, pa trči na kasu. Bole noge, boli kičma. I onda te neko smara glupim pitanjima. Kao da ne znaš kako se radi u tim lancima. Ne znam kome treba to silikonsko raspoloženje. Sad treba da je pitaš je li umorna. Kako si putovala iz Nikšića? Jesu li te kaznili koji put ovaj mjesec? Ja ne samo da ne volim da se njima javljam, ja ne volim ni kad je prodavac uslužan. Neka se ne smaraju oko mene, ako odlučim kupiću.

  13. #213
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Tacno, uglavnom prevrnu ocima u smislu 'jedva cekam doma', nasmije se, pohvalim joj komad nakita, lak na noktima, kazem da joj je lijepa frizura i stvarno to mislim.
    Ne znam, biljaneta za tebe, ali ja volim vedru, nasmijanu celjad, sto je, nazalost jako rijetko onamo dje sam kupac, ono sto mi jako smeta je cesto gord i uzvisen stav ljudi (s ove i one strane kase) sa sve facom ka' da im sve i svako bazdi, koji apsolutno nemaju pokrica za takvo ponasanje...e, njih bas volim da podjebavam...i uzivam u tome, priznajem..
    Isto mislim da se zaj*bavas kad kazes da ne volis kad su usluzni i bas bih voljela da te vidim kako, primjera radi, trgujes meso u mesari, a mesar nije usluzan...a isto tako, znatizelje radi, kopka me kako se ponasas na svom radnom mjestu...tj.stojis li iza ovoga sto pises, (ne) podrzavas .
    Sell the Vatican, Feed the World!

  14. #214
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Nije mi bitno u životu poštarevo dobar dan, mesarevo izvolte. A kako je on? Pomoć mu ne mogu. A najbitnije je da mu ne otežavam, pa ćemo lako za pekmeženje.
    Na poslu sam rezervisana, da ne misli narod da ih špijam. I super mi je tako i meni i njima.

  15. #215
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Ok, znaci definitivno si se salila...Pretpostavila sam ...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  16. #216
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    U svakoj šali ima malo istine.

  17. #217
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biljaneta View Post
    ja ne volim ni kad je prodavac uslužan. Neka se ne smaraju oko mene, ako odlučim kupiću.
    Au, ovo sam zadnji put čuo od neke 11ogodišnje devojčice koju počinje da drma pubertet pa joj sve smeta...


    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #218
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Ja ne volim ono “draga”, “duso”, a vidimo se prvi put. Bas mi nesto ne znaci ljubaznost i osmijeh “jer tako mora”. To vjestacko jos gore od one nervoze na faci.
    Uglavnom, ja se s njima ne svadjam niti mi pada na pamet. A nisam ni dokona da prijavljujem neljubazne radnice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #219
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ja volim kad izmamim iskren osmijeh nekoj radnici, ljepše se osjećam . Na žalost sve je više osoba kao Biljaneta koje smatraju da su one kao neki, high level, ovo da im se obratim na njihovom jeziku. Što bi rekao pokojni Kanjoš, jedva vam i ja ovakav dopadoh pa se vi viđite đe ste i na kojem ste levelu.

  20. #220
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Desetare i vodnike zavrćem, pogotovo ako vidim da su se uživili u ulogu malo, a običnoj vojsci dam predaha koji trenutak, maknem im teret koliko je moguće.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #221
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  22. #222
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ja obozavam ovog coeka


  23. #223
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Podjoh danas do volija da kupim reginu toalet i reginu ubrus, jer mi je majka rekla da je jeftiniji. A majka ne laze. Ostalo ne vidjeh da je nesto posebno jeftinije, cak je i skuplje. Uzeh par bohor omeksivaca, i oni su bili jeftiniji. Nisam bas nesto odusevljena... a radnice se ne umiju nasmijat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #224
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Bas im je do smijeha posle tog krkljanca na otvaranje i miliona € koji su im, u robi, prosli kroz ruke za par dana.

    Poslato s Jadrana

  25. #225
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ni meni se ne živi posle 100 jcija u jednom danu pa kad mi neko udje nasmijem se

Page 9 of 187 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 08:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 20:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 21:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 11:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •