View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 2 of 184 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 26 to 50 of 4579

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #26
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Resenje je da bogatiji ljudi kupuju domacu skuplju hranu i eto posla za sve koji se zele baviti poljoprivredom. Meni je neshvatljivo da neko sa vecim primanjima uzima jaje od 8 centi, umjesto da kupi domace za 0,20 eura.I tako redom meso, povrce, sir....Nase trziste ishrane je fenomen, isto se cijeni vrhunska domaca hrana kao i vjestacka. Kao da istu cijenu imaju original sat Rolex i njegova kopija.

  2. #27
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Mislim da je više stvar u tome što su ljudi svjesni da će biti prevareni pa ne žele da plate "domaće" po većim cijenama. Da bi kupio domaće moraš da si kućni prijatelj sa proizvođačem.

  3. #28
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Vecina domacih proizvodjaca povrca ima dvije baste, u jednoj su proizvodi za familiju koji se ne prskaju a drugoj proizvodi za trziste koji se tretiraju svim I svacim jer kolicina donosi profit.



    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  4. #29
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se skroz sa remarkom i kimmijem.

    Sta mislite kako bi radila jedna takva prodavnica u kojoj bi se prodavali samo domaci proizvodi, koji bi naravno bili 2 ili 3 puta skuplji od trzisne cijene?Na primjer kilogram krompira 1,5 e, 1kg piletine 6 eura, 1kg prsuta 30 eura ....? Je li nas narod spreman manje jesti ali kvalitetnije ili prednost daju kvantitetu?

  5. #30
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Da nema uvoza kukali bi sto placamo komad jajeta 50c umjesto 10c. Koliko je jak uvoznicki lobi, toliki su nesoji domaci proizvodjaci. Da im se moze nabili bi cijene i bili bi 3 puta skuplji jer bi muzli narod.
    Rjesenje nije prekid uvoza, nego ojacavanje lokalnih farmera i ratara koji ce ulaganjem u tehnologiju i sopstvenu edukaciju biti konkurentniji jer bi im troskovi proizvodnje opali visestruko. To je stvar Vlade.
    Slažem se, nisam ni rekao da je uvoz kriv, samo što spuštanje cijena (a dizanje drugih) radi privlačenja mušterija je nepoštena igra.
    I da se ode na veliku pijacu, natpisi svih mogućih sela po CG, a cijene za 30-50% veće nego u HDL recimo, a toliko preprodavaca da ne zna čovjek šta je zaista "domaći" proizvod.

  6. #31
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    E da, kad u Voli preko Morace vidim zenu koja sijece suhomesnato da cisti podove, smuci mi se.

    VOLI, čini se, voli tu ekonomičnost. Posebno im je gušt da postave jednu ženu na suhomesnatom i siru, koja će pritom uskakati i na hljeb - jer je ovoj hljebnoj red da čisti pod. A, ono, gužva..pa čekaj i čekaj za taj hljeb, a izbor i kvalitet najgori u ovom dijelu svijeta - i nema nade da će se to mjenjati. Još kad je onako nabacan na nekoj polici udaljenoj 3 metra pa ti je svaki pred očima isti i onda izgubiš volju da pitaš šta je šta, jer eto, već se stvorio red za pršut i kajmak a gospođa je isuviše nervozna da objašnjava ponudu.


    __________

    Prizor iz Lidla, vitrina za samoposluživanje (sistem za nedodirivanje rukom)


    The more things change, the more they stay the same.

  7. #32
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ja ako ne opipam leb prije no sto ga uzmem, ne uzimam ga. Moras da vidis koliko je svjez, jos ako dodjes prije baba onda ces najmanje salive pokupit!

  8. #33
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kad već kimmi spomenu higijenu, hljeb u Voliju koji je naslagan na policama, a radnica sa povrća riba podove, u sred dana, kad je najveća gužva sa najtežim hemikalijama, da štipa za nos i oči onaj miris. A hljeb na izvolte, onako na metar, dva od nje... Samo pobjegoh, mada uglavnom uzimam pakovani.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Prizor iz Lidla, vitrina za samoposluživanje (sistem za nedodirivanje rukom)
    E o tome ja pričam, kad ćemo dočekati da neko ovo i kod nas napravi, ili bilo koju sličnu novinu. A ne da smo presrećni što je HDL otvorio ogromnu prodavnicu, sa istom ponudom, đe stave smoki, štapiće, jaffu, plazmu itd po 5 metara na rafovima...

  9. #34
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    E o tome ja pričam, kad ćemo dočekati da neko ovo i kod nas napravi, ili bilo koju sličnu novinu. A ne da smo presrećni što je HDL otvorio ogromnu prodavnicu, sa istom ponudom, đe stave smoki, štapiće, jaffu, plazmu itd po 5 metara na rafovima...
    U Voliju između ostalog zna iznervirati onaj rastegnuti asortiman čokolade koji se uglavnom svodi na Milku, Dorinu, Galeb i Kandit.. i sve to u prvom planu onako po uputstvima merchandisera. I ako nekad stigne nešto novo, obavezno je stavljeno pri dnu ili negdje na kraju....i vrlo često nakon kratkog vremena više i ga nema u ponudi. Nema kvaltetne crne čokolade (osim Lindta, koji je duplo skuplji nego u Evropi) i masu nekih drugih potrebnih sasvim običnih stvari, a s druge strane toliko je vidljivo forsiranje svakakvog škarta i naizgled istog smeća, samo drugog brenda. Na tzv. zdravoj hrani ima svega samo ne i zdrave hrane. Baš veliki nesrazmjer u ponudi
    The more things change, the more they stay the same.

  10. #35
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    IDEA opet oduševljava. Od četiri artikla na sniženju, samo jedan je to i bio na računu
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #36
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default



    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Nema kupke koju koristim, nema sapuna, nema vode koju kupujem, cigare su promijenili...
    Uaj mi, uuaaaaaaajjjj
    Pojava koju zaista ne kapiram i sve češće je doživljavam. U Voliju da uzmem Galbani Ricottu da pravim desert, kad ono nema - radnice uopšte ne znaju ni da je bilo u ponudi. Konačno stigao 'z bregov svježi polumasni sir, drugi put - nema. Naviknem na određeni kefir - izbacili iz ponude; grčki jogurt - jok više. Avokado - znaš, slabo ide van sezone. Okej, a da izbrišete ovo hipermarket
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Naidjoh par puta u Lakovic u Nk, kupih jednom vakuum prsutu cini mi se 100 grama, otvorih kuci kad me zapunu neki miris, omami me, odaljih se 3-4 metra jos se osjeca, ko zna sta je to, sve je osim prsute, odma je zavrsio u kantu, nikad vise u HDL meso ne kupih.

    Inace sam znao babi da kupujem u bivsi Mex, dok je bila Roda na skver kod autobiske, to joj je najbliza prodavnica, okej neka ponuda bila, mada su previse forsirali Kplus, al koliko sam puta vidio vakuum kobasicu daje isteka rok trajanja, ne sad nesto previse al po 3-4 dana izreda, crnjak mi bi da slikavam i saljem u inspekciju, nekako mi cinkaroski, a cijenovnik artikala, et u se ne bi snasa da imas kozne gace, a iako se nadjes izreda druga cijena na kasi. Voli u Nk po meni dosta korektan, mada i oni forsiraju odredjene skartove, nelogicno mi skoro nesto bi, kupovah za neku svadbu Red Label 1l, u Voli jeftinije nego u diskonte pica, voli 16,8e tako nesto, diskonti blizu 20e.
    Last edited by technus; 08-10-17 at 19:44.
    Forever young, i want to be forever young

  13. #38
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ja moram reći da sam jedan od najvjernijih Volijevih potrošača, jednostavno HDL mi ne uliva povjerenje ni u čemu, cijela prodavnica neprijatno miriše, IDEA tu i tamo, kupim ponešto, Aroma isto kao HDL...nemam pojma, nekako VOLI zadovoljava moje potrebe maksimalno, sve što mi je ikad trebalo od proizvoda uvijek sam tu našla....u poslednje vrijeme sam par puta ponešto trgovala u Franci na Starom u Forumu i mogu reći da sam iznenađena bila lijepim suvim mesom koje sam tamo kupila...govorim o slanini, sv.vratu i o pršuti....tvrde da je sve njihova proizvodnja počev od stoke pa do gotovog proizvoda...teletinu sam par puta jako lijepu tamo kupila...takođe tvrde da je njihov proizvod i telad otkupljena po CG kao i proizvedena na njihovom imanju....ne znam je li ali je jako jako ukusna, tako da do daljnjeg tamo kupujem teleće meso, vidjela sam da higijenski vrlo dobre standarde imaju ako ih poštuju i onamo đe ne vidimo, kao ovamo đe vidimo, to je super
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Zna li se sta ce biti u novom objektu "Nas diskont" sem naravno samog mega marketa?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  15. #40
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    posvadjaju se crnogorac i kinez sto rade na ovaj autoput ...
    veli mu crnogorac- vi ste kinezi pregadna nacija, vi jedete kucke i macke, pi...
    a veli mu kinez- vi ste jos gadniji... vi jedete meso iz lakovica...

    http://www.vijesti.me/vijesti/crnogo...boljima-957712
    ovdje pise da je voli imao 200 miliona prihoda a lakovic 120
    pretpostavljam da je to greska, da se radi o prometu
    u svakom slucaju, lakovic se drzi dobro, fino ga prati... navijam za njega

  16. #41
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post




    Pojava koju zaista ne kapiram i sve češće je doživljavam. U Voliju da uzmem Galbani Ricottu da pravim desert, kad ono nema - radnice uopšte ne znaju ni da je bilo u ponudi. Konačno stigao 'z bregov svježi polumasni sir, drugi put - nema. Naviknem na određeni kefir - izbacili iz ponude; grčki jogurt - jok više. Avokado - znaš, slabo ide van sezone. Okej, a da izbrišete ovo hipermarket
    Slicno se hranimo : D

    Ricottu sam nalazila samo u Megamarketu ljetos I bas su im dobro prolazile I kako sezona prodje, nema ih vise kazu - brzo se kvari.
    S grckim jogurtima si bas dobro zapazio, a npr. zbregov mi je bas masan, grekos nije los I dukatos onako.
    Kefir, ako nisi nikad sam pravio - ne znas sta je kefir. Sam kad pravis mozes da se igras sa duzinom fermentisanja sto znaci vecim intenzitetom kisjelosti odnosno onog finog osjecaja puckanja u ustima i grlu po meni tome se primice jedino dukatov, ali opet to nije to, ali kad nemam zrnaca onda daj sta das.
    Avokada I ako ima, toliko je tvrd da bi ga valjalo grijati u posebnoj sobi par dana da se opusti.

    Jaja ne mozes navatati krstena. Taman provalim nedje neka fina, ono da su koliko toliko svjeza po strukturi, kad oni majstori promjene kutiju I uvale mi jaja narandzasta ko pomorandza (mislim na zumance) kome se bjelance razlije ko voda kad ga prospem po tiganju...

  17. #42
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    posvadjaju se crnogorac i kinez sto rade na ovaj autoput ...
    veli mu crnogorac- vi ste kinezi pregadna nacija, vi jedete kucke i macke, pi...
    a veli mu kinez- vi ste jos gadniji... vi jedete meso iz lakovica...

    http://www.vijesti.me/vijesti/crnogo...boljima-957712
    ovdje pise da je voli imao 200 miliona prihoda a lakovic 120
    pretpostavljam da je to greska, da se radi o prometu
    u svakom slucaju, lakovic se drzi dobro, fino ga prati... navijam za njega
    U cemu je razlika izmedju prihoda i prometa?

  18. #43
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,954
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post




    Pojava koju zaista ne kapiram i sve češće je doživljavam. U Voliju da uzmem Galbani Ricottu da pravim desert, kad ono nema - radnice uopšte ne znaju ni da je bilo u ponudi. Konačno stigao 'z bregov svježi polumasni sir, drugi put - nema. Naviknem na određeni kefir - izbacili iz ponude; grčki jogurt - jok više. Avokado - znaš, slabo ide van sezone. Okej, a da izbrišete ovo hipermarket
    u nedostatku majkinog ajvara, uzimala sam natureta, vise ni njega nema. ostale su male teglice nečeg drugog, al ajvara nidje.

  19. #44
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Realno se ne isplati vise cinjeti kastig oko ajvara.
    Bakina tajna je dobar ali skuplji I brzo mi plane
    Jeftinija varijanta I jako ukusna je Vipro "domaci" makedonski ajvar. Zelena oznaka je za obican ajvar a crvena je za ljuti pa pazi, da ne strada guza hahah

  20. #45
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,954
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ja sam sad uzela taj vipro, htjedoh podravku al mi sestra rece da gola voda. i bio je jos vitaminka i nekakav kao zdravi. nikakva ponuda.

  21. #46
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Realno se ne isplati vise cinjeti kastig oko ajvara.
    Bakina tajna je dobar ali skuplji I brzo mi plane
    Jeftinija varijanta I jako ukusna je Vipro "domaci" makedonski ajvar. Zelena oznaka je za obican ajvar a crvena je za ljuti pa pazi, da ne strada guza hahah
    Dobro je ako brzo plane, jer i jedan i drugi se brzo promijene, u roku od dva do tri dana.
    Zato sam i prestao da ih uzimam.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #47
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Vipro je bio prosle zime u Martinovice stalno na akciji pa probah I svidio mi se.
    Prodaju po pijaci isto domace ajvare tegla po 8e, masu bas obzirom da zimi imam obicaj da ga izvadim iz frizidera I jedem kasikom iz tegle uz barenu slaninu

  23. #48
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,954
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Vipro je bio prosle zime u Martinovice stalno na akciji pa probah I svidio mi se.
    Prodaju po pijaci isto domace ajvare tegla po 8e, masu bas obzirom da zimi imam obicaj da ga izvadim iz frizidera I jedem kasikom iz tegle uz barenu slaninu
    e to mi pade na pamet ja ga mogu i na hleb mazat i pola tegle opuvat mada ga najvise volim sa 2 jaja na oko

  24. #49
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pa kad mi kazu - Pi zima! Aaaa dje.....

    Imate savrsenu mladu kobasicu u Mega market danas uzeli, vise mesa no masti...
    Ujak pravio pizzu vegetarijanu pa na kraju ukrasio sa kobajom... aok meni jos se oporavljam

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Probajte Dims proizvode: ljutenica, ajvar.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Page 2 of 184 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 09:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 21:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 22:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •