View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 12 of 187 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast
Results 276 to 300 of 4669

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #276
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    U CG je tradicija da se krije cijena kad nešto prodaješ da ti ne bi dušmani znali kolko para imaš (tj. ćeš imat) pa su to preuzele i prodavnice, Okov npr. Ali Kipsov sajt je još jači, tražiš česme recimo i oni bukvalno kažu Imamo česme i to je to.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  2. #277
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,792
    Thanks Thanks Received 
    9,836
    Thanked in
    3,729 Posts

    Default

    Juče sam baš to komentarisao pas im mater za vazda, odeš na smrdljivi sajt Kipsa, tražiš tuš kabine i nađeš informaciju da imaju širok izbor tuš kabina, sve im na svijet *****. Pa skuplje ću je platit bilo đe drugo samo da prije nego što odem da pogledam uživo, napravim neku selekciju, vidim imam li rašta uopšte dolaziti tamo jer jednostavno nemam vremena svako malo da idem po tih svašto-prodaja...
    War. War never changes.

  3. #278
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,406
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Nijesmo mi dostilgi taj nivo da imamo sredjene siteove, da možemo on line pogledati raspoloživo, da odgovaramo ljudima na mailove. POsebno kips ima najgori mogući site, bolje da ga ugase, ne znam što će im. OKOV ne zasotaje mnogo za njim.

  4. #279
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Dolazi mi na viber prije neki dan reklama kipsa, kaze velika akcija keramickih plocica i sanitarija, pogledajte ponudu na linku. Ajde reko da vidim, ulazim na link, vodi me na stranicu na koju pise veliki popust od 20% na: sanitarije, plocice, itd

    I to je to. Ja gledam jel realno cime se bave. Kakav vrhunac marketinga i trgovine.

    Inace kips je najgora firma u cg za radnike, bukvalno ii svakodnevno napustaju radnici jer se ponasaju kao prema robovima. Od 500 radnika ne mozete naci 2 radnika koja su tamo duze od par mjeseci, tako je od obicnih radnika pa do komercijale, referenata prodaje, cak i sefova itd, svi bjeze otud.
    Onog trekutka kad Risto Drekalovic ne bude vise tu, kips ce da se srusi kao kula od karata jer su nesposobni ostali da to odrze.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  5. #280
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Nikola je najveci Jevrej u CG, bez premca i polako preuzima glavnu rijec tamo.
    Nece propadnut jer im je Risto postavio takve temelje da se to vise ne moze urusit, pa i sve da hoce da ga ugase a nece.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  6. #281
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    pa ne moze veci jevrej od onog covjeka. bas ne moze.
    f6

  7. #282
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Nijesmo mi dostilgi taj nivo da imamo sredjene siteove, da možemo on line pogledati raspoloživo, da odgovaramo ljudima na mailove. POsebno kips ima najgori mogući site, bolje da ga ugase, ne znam što će im. OKOV ne zasotaje mnogo za njim.
    A sta i ocekivati od bivseg prodavca hamburgera iz Sutomora. Jos uvijek figurativno prodaje hamburgere, to je taj tip poslovanja koji obavlja doticni i njemu slicni. Napravio je od masu radnika invalide dosad, otpusta trudnice i vrsi bas "kvalitetan" mobing na koji se sve vise i vise ugledaju druge privatne firme ciji su vlasnici slicnog kova.

    @Nickname

    Nasmija me dobro, poredis Jevreje koji su naobrazovani i u vrhu u svakom polju nauke (samo jedan primjer Technion), i u svim oblastima drustva, sa polu-pismenim, polu-svijetom iz PG.

  8. #283
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Dolazi mi na viber prije neki dan reklama kipsa, kaze velika akcija keramickih plocica i sanitarija, pogledajte ponudu na linku. Ajde reko da vidim, ulazim na link, vodi me na stranicu na koju pise veliki popust od 20% na: sanitarije, plocice, itd

    I to je to. Ja gledam jel realno cime se bave. Kakav vrhunac marketinga i trgovine.

    Inace kips je najgora firma u cg za radnike, bukvalno ii svakodnevno napustaju radnici jer se ponasaju kao prema robovima. Od 500 radnika ne mozete naci 2 radnika koja su tamo duze od par mjeseci, tako je od obicnih radnika pa do komercijale, referenata prodaje, cak i sefova itd, svi bjeze otud.
    Onog trekutka kad Risto Drekalovic ne bude vise tu, kips ce da se srusi kao kula od karata jer su nesposobni ostali da to odrze.
    Risto je slika i prilika crnogorskog poslodavca. Primitivna nadobudna seljačina koja se domogla novca u godinama kada je na kratko CG eksplodirala sa gradnjom i kada su zelenaši od banaka upumpali to novca da stave omče oko vrata crnogorskim građanima željnim svega. Za njim ne zaostaje niko. Ono što sam ja čuo za vlasnika Okova jeste da je kao čovjek pošten i da se tako i ophodi prema radnicima. Kakav je tek Laković i njegov "menadžment" pa to je posebna priča. Bokan koji je osjetio trenutak pred referendum pa je finansirao DPS i tako prigrabio poene kod šefa. Poslije su se malo talili sa njegovim biznisom koji se širio i širi i ima 200 miliona prometa godišnje dok radnike plaća patriotski na minimalac i eksloatiše sirotinju za 300-400 eura.... To je taj mentalitet crnogorskih patriota i neoliberalnog koncepta Vukotića bazda.

  9. #284
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Varijanta "ćuti, bar imaš posao", iliti smrt društva u modernom kapitalizmu...
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  10. #285
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Voli tj Naš diskont će raditi 24h od 26 decembra do 31 uveče... Alo 24h!!! Neka je Bog u pomoć tim radnicima.

  11. #286
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    pa ko će kupovati stvari posle ponoći!? što se radi u CG


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. #287
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,562
    Thanks Thanks Given 
    1,960
    Thanks Thanks Received 
    2,565
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Zafalice mudosima kutija cigara, domacicama kakao ili ljeb domacinu. Da ne radi kojim slucajem prvog i drugog sve bi se na galvu okrenulo. Sto opet ne opravdava 24h rada, znaci pakao...
    Tu es mon héro!

  13. #288
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,305
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Voli tj Naš diskont će raditi 24h od 26 decembra do 31 uveče... Alo 24h!!! Neka je Bog u pomoć tim radnicima.
    Koliko primitivan narod toliko i nakaradan biznis. Čestitke radnicima, sindikatima i raznim NVO. Bravo
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #289
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Da ima naroda da ih bojkotuje (jer skoro svakome neko od blize i dalje rodbine radi u trgovini) i da im zove inspekciju vise puta :-)

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  15. #290
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Zašto sad tolika hajka na Voli i njihovih par dana što će raditi 24h ?
    Radnici se prijavljuju dobrovoljno ko će da radi treću smjenu.

    Postoje i drugi objekti koji rade 24h pa se za te radnike ne kuka.

  16. #291
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ako ce im platit po zakonu platu ja ne vidim problem?
    Ja sam znao sam da se prijavim da radim za praznike, ali jbg onda dnevnica 100e a posla nije imalo nista

  17. #292
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Naravno da će im se platiti uvećana dnevnica. Upravo o tome pričam, malo posla a plaćeni prekovremeni.

  18. #293
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    ti stvarno mislis da ce platit ljudima prekovremeni, covjek koji im prije zasnivanja radnog odnosa trazi ta potpisu blanko otkaz?
    f6

  19. #294
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Zašto sad tolika hajka na Voli i njihovih par dana što će raditi 24h ?
    Radnici se prijavljuju dobrovoljno ko će da radi treću smjenu.

    Postoje i drugi objekti koji rade 24h pa se za te radnike ne kuka.
    Jes, trče da rade treću smjenu... A što veliš to prijatelju, platiće im uvećanje dnevnica, da dobiju te 10 eura a odbit 30 jer će biti manjkova. Stari recept šefova objekata, upregni radnike i ne daj im da dišu, što više im odbij od to malo crkavice.

  20. #295
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    ne bih ja baš bio siguran da će im platiti uvećane dnevnice, n’o aj sad
    eventualno će im na platu dati dodatnih 20e, mada ni za to nisam siguran..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #296
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    A dosta je i ove čaršijske priče... Nijednom se ne požali neko na mobing u Voliju... Nego čak u Diskontu rade gospođe iz prvog Volija u Bloku V, koji je otvoren prije 20 godina!

    Što ne plačete što u Lidu ne smiju radnice da upale klimu i što u slične radnje 24/7 C market, Bato, Lida, Dušan i sl. radnici rade sa najdebljom zimskom garderobom, uslužuju i dežuraju napolje, pa ne sjetiste se da pustite suzu.
    A isti kritičari idu u prodavnice nedjeljom i traže da im se reže suhomesnato u 21:50h.
    Isti kritičari trpaju u kolica hrane kao da sjutra ne postoji.
    Pih predosadna priča...

  22. #297
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    u čemu je problem da neko ode i kupi suhomesnato nedeljom u 21:50h? moraš da znaš da dosta ljudi nema novca da obavlja kupovinu nekoliko puta mjesečno, pa onda sve što im treba uzmu odjednom. a i koriste popuste, eto zašto 'trpaju kao da sjutra ne postoji'. iz tvoje perspektive to možda zvuči čudno ali tako je. e'o ja prvi živim sam pa odem u kupovinu dvaput mjesečno i kolica su mi skoro pa uvijek puna (plus uzmem neke stvari i za moje roditelje), pa bi to pomislio i za mene vjerovatno.
    ja često kupujem u Lidu pa ne primijetih da klimu ne smiju upaliti i da radnice rade sa zimskom garderobom. pogotovo da dežuraju napolje. ali možda si ti bolje upućen. ponekad u Dušan svratim pa ne primijetih to.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #298
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Problem je jer ta radnica neće izaći u 22:00 iz prodavnice, nego će recimo ostati da čisti mesoreznicu i dopunjava rashladnu i neće izaći iz prodavnice prije 22:30. To prekovremeno joj niko plaća. Isto tako da narod ne dolazi non stop u prodavnice, ukinuli bi da rade nedjeljom dvokratno.

    Nisam rekao da ne spadam u tu grupu koja koristi popuste, akcije, jeftinije ponude itd. samo kažem da ako hoćemo sve to, onda nemojte žaliti radnike Volija, koji uvodi 24h radno vrijeme na pet dana zbog Nove godine.

    Otvori oči pa u taj isti diskont pogledaj koliko se opuče da popune rafove koje narod isprazni za 20min.
    Ubijeđen sam da narod kupuje stvari koje im i ne trebaju, nego eto jer su ispod cijene...
    A tek mogu da zamislim kolika će gužva da bude kad narod primi plate pred Novu i kad krene nova utakmica u spuštanju cijena između trgovina.
    E pa baš zbog toga bih došao u 12 ili kasnije da kupim nešto ili ujutro u 6, jer tada nikog neće biti.

    Prošetaj uveče pa vidi... C market kakvi tipovi dolaze da žderu u Gurman, uvijek dežura neko kod vrata ili bilo koja Lida koja ima frižidere i voće/povrće napolje. Isto tako Bato koji se nedavno zatvorio.
    Radnice u Dušan pod stresom đe treba da paze radnju od pijanih klinaca i lopovčića, da se kome ne zamjere itd.

    E pa niko njih ne spominje nego sad se drama napravila što će Voli u svom najvećem objektu da pokuša da olakša sebi život, jer kad su onakve gužve pri otvaranju bile, onda sad za praznike tek što da očekuju...

  24. #299
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ono kad kažem da je u BiH najbolje šoping iskustvo, ima još jednu potvrdu. Kao i to da u CG ništa ne može biti na nivou, ni kad se radi o stranom lancu

    JYSK CG
    Na sajtu opcija online kupovine, a proizvodi bez cijena, ha?
    http://www.jysk.me/me/odlaganje/komo...-fioke-bijela/


    JYSK BiH
    Cijene za sav asortiman, kao i trenutne akcije, rezervacija + na raspolaganju je provjera dostupnosti i stanja na zalihama željenog proizvoda po gradovima
    https://jysk.ba/odlaganje/komode/plu...-ladice-bijela
    Dobro I site imaju.
    Zastupnik Jyska, je covjek sa 6 razreda osnovne skole, cuo sam da goreg poslodavca kod nas nema..inace bivsi drug gosn lakovica (zajedno su bili u ovom poslu)

  25. #300
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    ti stvarno mislis da ce platit ljudima prekovremeni, covjek koji im prije zasnivanja radnog odnosa trazi ta potpisu blanko otkaz?
    ne podržavam taj rad Diskonta 24h, ali sam juče bila u trgovini u velikom Voliju u city kvartu i onako usput pitala kasiruku koju inače poznajem onako cinično: " da nećete i vi noćnu raditi od 24. decembra kao Naš diskont? " a ona mi onako ispod glasa da je ne razumiju reče od rijeli do riječi "neće ovaj....ja sam se bogomi prijavila da radim u treću u Naš diskont"
    što sam shvatila kao njihovu volju, ne obavezu, i kao obećanje da će imati vajde od toga...ne bi se žena koja je u malo poznijim godinama prijavila tek tako...svejedno, mislim da je pretjerano raditi, ako nije dragstor (ili drakstor, 'bem li ga) 24 h ali ne sumnjam da će biti mnogih koji će u to doba dolaziti u trgovinu...naravno, sindikat bi stvarno morao da se pobuni ili barem da zahtijeva da se noćni rad adekvatno plati i nakon noćnog rada odmor koji je neophodan da se obezbijedi...nego ne vjerujem ni da ove dane imaju adekvatan odmor pošto im smjene sigurno traju mnooooogo duže nego što je to zakonski regulisano klasično izrabljivanje radnika i prekovremeni rad koji vjerovatno plaćaju jako malo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 12 of 187 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 08:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 20:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 21:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 11:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •