View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 120 of 184 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130170 ... LastLast
Results 2,976 to 3,000 of 4579

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #2976
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,236
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Bgm bugi jes neki snj proizvodi
    Spar je najskuplji u holandiju, albert hein ima ok cijena ali to ono kao dobro sto je ili k plus. Ima jumbo isto ogromne markete i jos jedan zaboravih. Nije bas da su im kvalitetniji proizvodi povoljni ali u svakom slucaju za njihov standard povoljnije nego ovdje

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  2. #2977
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,097
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Bio u Lakovica juce i nesto mi se jela kruska, nisam je jeo godinu dana.

    Uzeo sam i "viljamovku" (valjda i SRB, ne?) a i neku "Santa Maria" (ako se ne varam, kontam iz Spanije/Portugala, makar zvucno).

    I jedna i druga kruska cist PVC. Nit' mirisa, nit' ukusa, nit' icega. Kao da glodjes kakvu ambalazu a kad je bacis u smece ne pocrni ni poslije 2 dana nego stoji onako "svjeza" sve vrijeme.

    Prirodno 100%.

    E pa pakla ovoga.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  4. #2978
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Odavno nijesam lijepe kruške kupio, baš odavno. Kad zagrizeš, ostane ti onaj odvratni opori osjećaj na nepcima, ne možeš se otarasiti onog jada.

  5. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  6. #2979
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,097
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Ove su prelijepe na oko al' kad ih u usta stavis imas osjecaj da su 3D printerom stampane.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  8. #2980
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    To je strategija prodaje koja utice na proizvodnju. Proizvod treba da izgleda lijepo na oko i da moze dugo da stoji a da se ne promijeni.

  9. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  10. #2981
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ove su prelijepe na oko al' kad ih u usta stavis imas osjecaj da su 3D printerom stampane.
    Davno (druga polovina devedesetih) u Kotor grupa turista iz Japana je slikala na pijaci krastavce, fascinantno im je bilo kako je svaki različit (oblikom i nijansom boje). Mi koji smo se tada smijali tom događaju sada ga se sa nostalgijom sjećamo.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  11. The Following 4 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  12. #2982
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,097
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Bio u Lakovica juce i nesto mi se jela kruska, nisam je jeo godinu dana.

    Uzeo sam i "viljamovku" (valjda i SRB, ne?) a i neku "Santa Maria" (ako se ne varam, kontam iz Spanije/Portugala, makar zvucno).

    I jedna i druga kruska cist PVC. Nit' mirisa, nit' ukusa, nit' icega. Kao da glodjes kakvu ambalazu a kad je bacis u smece ne pocrni ni poslije 2 dana nego stoji onako "svjeza" sve vrijeme.

    Prirodno 100%.

    E pa pakla ovoga.
    Evo 5 dana kasnije... (osavih po jednu, za eksperiment)

    Viljamovka mrvicu meksa, mrvicu tamnija. Vjerujem da bi mogla jos par dana da odstoji a poslije toga bi istrulila. Mnogo duze nego sto je normalno u svakom slucaju.

    Ova "Santa Maria" ili kako vec... tvrda kao prvog dana. PVC ne popusta. Ovim ritmom bi i za mjesec dana ista bila. Pakao od kruske.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  14. #2983
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default



    Free sample sa sve cijenom. Iz mrtve bi krave tele izvukli,kako kaze narodna

  15. #2984
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja u Okov kupujem samo kada moram. Zastiđe koliko se ugrađuju i što sve rade. Roba im je uglavnom smeće , na ono što nabave za 30 centi, stave cijenu 3 eura. Imam osjećaj da baš tako formiraju cijene.

  16. #2985
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    A dobro okov je ionako predvidjen za firme jer kad ti preko firme kupujes onda ti je sve 20-30% jeftinije
    Kips mi je jeftiniji dosta.,.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  17. #2986
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Kips mi je jeftiniji dosta .,.
    E i ti ga sad pretjera.

    U objektu u Radanovićima sam za neku robu gledao takav nesklad cijene i kvaliteta da je to nestvarno, plus svaki put kad bih došao bilo bi sve skuplje.

    Okov je, meni se čini, počeo da gazi nakon što su proširili poslovanja na Beograd.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #2987
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Trebao mi je danas pred nabavku baš ovakav članak, napokon da odustanem i od Izletničke kobasice


    ŠOKANTNA ISPOVEST RADNIKA IZ MESNE INDUSTRIJE U SRBIJI: Zašto više nikada neću okusiti mesne prerađevine

    https://mondo.rs/Info/Drustvo/a14847...-kobasice.html


    Inače, prije prije par godina su u javnost izašla priznanja radnika hrvatskog PIK-a o ovakvim stvarima. Prilog je radila Nova TV, a video (kačio na ovoj temi) je ubrzo uklonjen s YouTuba. Ipak neki tragovi o reportaži su ostali na portalu televizije gdje se može pogledati isječak priznanja kao i i članak

    https://novatv.dnevnik.hr/clanak/zan...---500597.html

    https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---500763.html


    Nešto je slično čini mi se Gandalf pisao za Goranović fabriku (iskustvo poznanika).
    The more things change, the more they stay the same.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  20. #2988
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Mesne prerađevine jesti samo u ograničenim količinama. Kažem ograničenim, jer znam da je teško izbaciti baš sve. Pečenica i pršuta je svakako bolji izbor od čajne i kulena.

    Ja sam dugo kupovao ćureća prsa Gran Podere, jer vjerujem da Italija ima visoke standarde bezbjednosti hrane, ali mi u posljednje vrijeme imaju neki memljiv šmek.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  21. #2989
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Pa i PIK je iz zemlje članice EU pa je upitan kvalitet. Ja ni italijanima ne vjerujem. Svima njima je profit zvijezda vodilja

  22. #2990
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Trebao mi je danas pred nabavku baš ovakav članak, napokon da odustanem i od Izletničke kobasice


    ŠOKANTNA ISPOVEST RADNIKA IZ MESNE INDUSTRIJE U SRBIJI: Zašto više nikada neću okusiti mesne prerađevine

    https://mondo.rs/Info/Drustvo/a14847...-kobasice.html


    Inače, prije prije par godina su u javnost izašla priznanja radnika hrvatskog PIK-a o ovakvim stvarima. Prilog je radila Nova TV, a video (kačio na ovoj temi) je ubrzo uklonjen s YouTuba. Ipak neki tragovi o reportaži su ostali na portalu televizije gdje se može pogledati isječak priznanja kao i i članak

    https://novatv.dnevnik.hr/clanak/zan...---500597.html

    https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---500763.html


    Nešto je slično čini mi se Gandalf pisao za Goranović fabriku (iskustvo poznanika).
    Ovo ne spada u nove vijesti,decenijama se zna da svega i svachega trpaju u te preradjevine,no prolazi im,shto je najgore najcheshce se to svidi djeci,a njima je malo teze objasniti shta i kako.
    ...

  23. #2991
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Nisam ispratila pojedinačne cijene ali mislim da je sve poskupilo opet. Jedino sam ispratila cijenu ulja, sad j evec 1.75eur.
    Ono što smo obično trgovali za 100eur, sad nas je izašlo 150 jer uglavnom kupujemo standardnu spenzu.

  24. #2992
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ko hoće kvalitetnije, mora da pukne minimum 150 eura za neku osnovniju kupovinu za 10 dana. Pa samo primjera radi maslinovo ulje, nutele, ulja za 10 dana ako imate porodicu, 20 eura... Cijene su skočile godinu dana, a i pijaca je isto skupa, 50 eura na pijaci je postao redovan trošak za nešto osnovnije

  25. #2993
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ovo ne spada u nove vijesti,decenijama se zna da svega i svachega trpaju u te preradjevine,no prolazi im,shto je najgore najcheshce se to svidi djeci,a njima je malo teze objasniti shta i kako.

    Naravno da nije novost, no čovjek neke spoznaje i činjenice prelako smetne s uma kad nadvladaju porivi za užitkom.

    Ovih dana ispod radara prolazi vijest da Francuska s polica supermarketa povlači 7000 vrsta prehrambenih proizvoda zbog kancerogenog uticaja etilen oksida iz susama. Produkti su iz širokog asortimana kategorija i brendova i uključuju: hljebove, slane i slatike kolače, kekse, dvopeke, žitarice, sladolede, čajeve i kafe, gotova jela, pljeskavice, namaze, ulja, umake, sireve, brašna i dodatke za kuvanje. Informacija dolazi sa državnog radija, a link na englesku verziju je - ovdje.

    Dalje, početkom godine

    AFERA SUSAM POTRESA TRŽIŠTE: Čokolade i grickalice se masovno povlače sa rafova, kupci konzumirali OTROVNE NAMIRNICE

    Izvor: Mondo


    Zbog etilen oksida u susamu povučen niz proizvoda s hrvatskog tržišta

    Izvor: danas.rs


    Domaći mediji po starom dobrom običaju ni slova o situaciji na našerm tržištu.





    _____________________________


    Šta je etilen oksid


    Etilen-oksid je bezbojan, otrovan i zapaljiv gas koji sa vazduhom stvara eksplozivnu smesu i služi kao međuproizvod u mnogim organskim sintezama. Upotrebljava se kao sredstvo za suzbijanje štetočina (fumigant) za namirnice i tekstil, za sterilizaciju hirurških instrumenata i kao sirovina za pravljenje organskih spojeva poput akrilonitrila, etanilamina, etilen-glikola i neionskih površinski aktivnih materija. Taj hemijski spoj, poput teških metala, akrilamida, formaldehida i melamina spada u grupu kontaminanta koji kod konzumenata mogu izazvati hronične bolesti kroz duži vremenski period te uglavnom ima kancerogena, mutagena ili genotoksična svojstva. U svemu tome uvek igra uloga količina pojedinog agensa u proizvodu, vremenski period izloženosti potrošača kao i starost i prosečna težina pojedinca.


    Fun fact: Etilen oksid se koristi u sterilizaciji PCR štapića, te se povela i ta pričas, no AFP faktčekeri na ovom linku kažu da u tom slučaju ne postoji rizik jer gas - ispari. Pa da im vjerujemo. Međutim dalje navode da mogu ostati tragovi do određenog nivoa i to zahtjeva produženo provetravanje, nazvano degasacija.
    Last edited by starwalker; 21-06-21 at 20:08.
    The more things change, the more they stay the same.

  26. #2994
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nikada mi do skoro nije palo na pamet da provjeravam tačnost vaganja voća, povrća i ostalog sa pijace na Gintašu, a onda se ispostavi da ne baš mali broj trgovaca tamo su itekako žešći prevaranti. Juče mi je bilo muka da se vratim na pijacu ali jedan od njih, ima itekako da me dobro zapamti kada se budem obreo kod njega opet. Inače je poznat po visokim cijenama jer prodaje isključivo maline, borovnice, pečurke, a još klepa pride na gramažu. Vjerujem da je dnevno dobar 2 kg minimum na klepanje sa manjom gramažom na ovo voće poput borovnica i malina. Nije samo on problem, nego i one stare žene, ja mislim da smo do sada makar 5 puta izmjerili kući manje u odnosu na ono što oni izmjere na pijaci. Stvarno ciganski i nesojski no me ništa danas ne čudi od ljudi...

  27. #2995
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nikada mi do skoro nije palo na pamet da provjeravam tačnost vaganja voća, povrća i ostalog sa pijace na Gintašu, a onda se ispostavi da ne baš mali broj trgovaca tamo su itekako žešći prevaranti. Juče mi je bilo muka da se vratim na pijacu ali jedan od njih, ima itekako da me dobro zapamti kada se budem obreo kod njega opet. Inače je poznat po visokim cijenama jer prodaje isključivo maline, borovnice, pečurke, a još klepa pride na gramažu. Vjerujem da je dnevno dobar 2 kg minimum na klepanje sa manjom gramažom na ovo voće poput borovnica i malina. Nije samo on problem, nego i one stare žene, ja mislim da smo do sada makar 5 puta izmjerili kući manje u odnosu na ono što oni izmjere na pijaci. Stvarno ciganski i nesojski no me ništa danas ne čudi od ljudi...
    Kad krenu u gintas da te non stop cimaju izvolite, izvolite meni se smuci, zakon je u market, sam biras, ljepota

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  28. #2996
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nikada mi do skoro nije palo na pamet da provjeravam tačnost vaganja voća, povrća i ostalog sa pijace na Gintašu, a onda se ispostavi da ne baš mali broj trgovaca tamo su itekako žešći prevaranti. Juče mi je bilo muka da se vratim na pijacu ali jedan od njih, ima itekako da me dobro zapamti kada se budem obreo kod njega opet. Inače je poznat po visokim cijenama jer prodaje isključivo maline, borovnice, pečurke, a još klepa pride na gramažu. Vjerujem da je dnevno dobar 2 kg minimum na klepanje sa manjom gramažom na ovo voće poput borovnica i malina. Nije samo on problem, nego i one stare žene, ja mislim da smo do sada makar 5 puta izmjerili kući manje u odnosu na ono što oni izmjere na pijaci. Stvarno ciganski i nesojski no me ništa danas ne čudi od ljudi...
    Znam tacno koji je. Dakle, klepa na vaganje... E pa vrnulo mu se taman istom mjerom... Pih. A malo li sam pita kod njega trgovao borovnice... Ccc...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  29. #2997
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Da li znate da u gradu Plavu ni Voli, ni Franca, ni Idea NE SMIJU da imaju na rafovima nista svinjsko?

    Inace ce ih lokalno stanovnistvo bojkotovati i 'ugasiti' im biznisovanje u tom "gradu".

    Ko hoce svinjsko (cajnu, salamu, prsutu, kobasicu, pastetu, ....) neka skokne do Andrijevice ili Berana.

    Licno se uvjerih, tako da nije prica rekla-kazala.

    Nikad srece na ovim prostorima.

    Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  30. #2998
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,674
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    To je zato sto se svO meso u nasim marketima reze jednim nozem, melje ili reze na jedan, eventualno 2 mesorezaca, a nijedan musliman ne voli da mu mast sa svinjskog mesa prelazi na ono sto on uzima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  31. #2999
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    To je zato sto se svO meso u nasim marketima reze jednim nozem, melje ili reze na jedan, eventualno 2 mesorezaca, a nijedan musliman ne voli da mu mast sa svinjskog mesa prelazi na ono sto on uzima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hahaha top prica.

  32. #3000
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Pa onda bi isti problem bio i u PG, i u Baru i u Bijelom Polju i u Pljevljima, a nije.
    Franca cak pakuje svinjsko i ljudi u drugim gradovima to kupuju i ne bojkotuju mu fabriku.

    Plav je stvarno specifican.
    Mustrija koji bi kupovali svinjsko ima dosta, ali izgleda nedovoljno da bi bili ispostovani.
    Bojkotuje se svaka prodavnica koja taj otrov ima u ponudi.
    Interesantno mi je da alkohola ima koliko hoces, to ne bojkotuje niko

    Ali, svaka cast na slozi i jedinstvu kad treba da se "bojkotuje" ovakva stvar.

    Kamo srece da je tako za istinski bitne stvari.

    Receno mi je "naci ces u jednu malu prodavnicu 'kod Nate' , ali kod nje je preskupo jer samo kod nje to ima, bolje ti je onda idi u Berane"

    Nata profitira iz ove "sloge"
    Last edited by Kliker17; 01-08-21 at 16:33.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

Page 120 of 184 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130170 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 09:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 21:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 22:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •