View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 55 of 184 FirstFirst ... 54551525354555657585965105155 ... LastLast
Results 1,351 to 1,375 of 4579

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #1351
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Citam i ne vjerujem . Znaci ovi sto su se pre stotinak godina izborili za 40-satnu radnu nedeljh su se u stvari borili orotiv sebe a za povecanje firmama . Zanimljivo zaista

  2. #1352
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ne znam kako ovo se kalkuliše sa viškom radnika ali poznajem par osoba koje imaju po nekolike stotine slobodnih dana u tim trgovinama. Ljudima se pokupili odmori, praznici, jedan dan slobodan nedeljno. Niko od njih ne može da ih iskoristi jer im fali radnika a gazdama ne pada na pamet da im to isplate.

  3. #1353
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Citam i ne vjerujem . Znaci ovi sto su se pre stotinak godina izborili za 40-satnu radnu nedeljh su se u stvari borili orotiv sebe a za povecanje firmama . Zanimljivo zaista
    Eh, da ima sistema (institucija) 40 sati nedjeljno ne bi bili samo na papiru (realno je oko 60-ak, ali se ne računaju u prekovremene). Formalno će ovih šest dana raditi oko 7 sati dnevno (realno 10), kao i do sada.
    Poenta, neće se smanjiti broj radnih sati ovim da se ne radi nedjeljom, već će svi imati isti dan slobodan, a to proizvodi višak radne snage. Onda će biti kraći godišnji odmor jer se neće moći uzeti slobodan dan kada je administraciji radni dan, što znači da će se uzimati od godišnjeg...


    Sent from my Motorola 8400

  4. #1354
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ne znam kako ovo se kalkuliše sa viškom radnika ali poznajem par osoba koje imaju po nekolike stotine slobodnih dana u tim trgovinama. Ljudima se pokupili odmori, praznici, jedan dan slobodan nedeljno. Niko od njih ne može da ih iskoristi jer im fali radnika a gazdama ne pada na pamet da im to isplate.
    To se ne rješava na ovaj način, ali ajde, neću pisati više jer ispada...

    Sent from my Motorola 8400

  5. #1355
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Realno je da je narod ukljucujuci i te radnike zadovoljan sa tim sto im ne placaju . Nit ss ko buni nit na izbore traze bolje . Izvodim zakljucak da je narod zadovoljan . A postovati izbornu volju je demokratija .

  6. #1356
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ne znam kako ovo se kalkuliše sa viškom radnika ali poznajem par osoba koje imaju po nekolike stotine slobodnih dana u tim trgovinama. Ljudima se pokupili odmori, praznici, jedan dan slobodan nedeljno. Niko od njih ne može da ih iskoristi jer im fali radnika a gazdama ne pada na pamet da im to isplate.
    upravo tako. koliko ih samo ima sa nagomilanim slobodnim danima koje ne mogu da iskoriste?
    ne znam za ostale, znam za Voli kod opstine u NK da su imali 2-3 slobodna dana mjesecno, sad ce imat min. 4 zagarantovana.
    security koji radi u taj objekat je imao samo 2 slobodna dana, sad isto min. 4 sigurna.

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Prica ti je kao da npr. stanovnicima Pakistana, Nigerije ili Sudana, koji rade za desetak eura mjesecno, kazes da se ne nerviraju zbog toga vec da idu na izlete i pecanja.

    Ne shvatas da ogromna vecina gradjana CG ne moze servisirati svoje obaveze i zbog toga su optereceni, da ne kazem poluludi. Nije im do izleta i rostilja. Cetvoroclanoj porodici samo za hranu treba izmedju 300 i 400 eura, racuni 100 eura, a za sve ostalo joj ostane par stotina eura. Znas li ti kakav je to zivot? Po deset dana se uopste ne trosi novac.

    A gdje su ekskurzije za djecu, casovi ili trening, dzeparac, cestitke, garderoba, tehnika...?


    I ti onda dodjes sa pricom, stavite sendvic u ranac i iskulirajte na obali rijeke?! Izleti u prirodu su za gradjane Njemacke, Svajcarske, Francuske, a ne za gradjane Sudana,Pakistana i Nigerije.

    Ja pokusavam da ti objasnim da je ta kafa tokom trgovine jedini izlazak za vecinu ljudi, a kako rece kolega mozda i kolac. Doslovno je tako.
    Voli je trebao da poveca dnevnice za rad tokom praznika i nedjeljom umjesto sto opuca zaposlene za 300-400 eura od koji ne mogu normalno zivjeti.

    znaci, nije im do izleta/rostilja, ali jeste do kafe i kolaca u Deltu/Super Voli itd?
    to je upravo i poenta moje price, siromastvo, ali u glavu.
    a i ta kafa i kolac kostaju.
    za 4-clanu porodicu, kolac je 1,5-2e x4, kafa je oko 1e x2, oko 10-ak eura, tvojom logikom ljepse je kupit toj djeci 'leba, jaja i kakve salamcine za te pare.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #1357
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Prekovremeni nijesu nikakav problem, radniku je osnovna plata recimo 280, na kraju mjeseca obracunaju prekovremene, nocni rad i ako ima koji praznik, dodje se do tih 330-350, za inspekciju sve regularno i po zakonu.

    Mene zanima zasto se kod nas zarada ne odredjuje po satnici nego kao mjesecna zarada-plata? To bi tek onda bilo tragicno.

    Znam ljude koji primaju 650e mjesecno, neko bi rekao odlicno, ali oni rade 330 sati u mjesecu, njima je satnica manja od 2 eura.

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    niujedne mi gace lastike nema

  8. #1358
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Technus@ Nije im ni do cega, ali eto svrate na kavu da odmore od trgovine u vrijednosti 50 eura. A i nema se dje otici na izlet, nije da smo bas dolina Sene, Loare, Svarcvald ili Svajcarska.

    Ljubovic, Moraca, tvoja Trebjesa ili Bedem....nije bas da su to mjesta za 10 godina ici na izlete. Dosadi poslije par odlazaka.
    Podgorica i Niksic realno ne posjeduju nikakve kulturno-istorijske znamenitosti.

  9. #1359
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Napokon će da uspiju protesti nedjeljom.

    Grad subotim veče ima da bude ful fulova.

    Nedjeljom piknik i ostale zajebancije.

    Počinjemo da ličimo na uređene zemlje evrope.

    4+ za nerad nedjeljom

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  10. #1360
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Prije jedno petnaestak godina prijavio se na neki oglas u Nell International. Testirali engleski i još ponešto, naišao Leka gubavi i počeo filozofiranje. Veli standardno radno vrijeme od ponedeljka do subote, veli privatna firma pa nekad treba i prekovremeno da se ostaje... Sreća da sam imao posao pa sam ga samo pozdravio. Kasnije mi se jedan drug tamo zaposlio, u IT im je radio. Svaki drugi dan do 3 ujutru, nijedan dan prije 6 po podne u dom. Desetak godina kasnije još jedan lik konkurisao kod istog šišnjara, samo za neko mjesto u hotelu tamo neđe u Ulcinju. Isto Leka priča o standardnoj radnoj nedelji od ponedeljka do subote, prekovremeni i tako to.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #1361
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,800
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    U haus majstor, u Radanovicima, od ponedeljka novo radno vrijeme, od 9 do 17.
    A dvoje rade citav dan, tako se valjda dogovorili, sa glavnim meranžerom :biggrin:

  12. #1362
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Koliko često traže radnike, ni da su ka Voli, Okov i Kips zajedno po veličini.

  13. #1363
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    U haus majstor, u Radanovicima, od ponedeljka novo radno vrijeme, od 9 do 17.
    A dvoje rade citav dan, tako se valjda dogovorili, sa glavnim meranžerom :biggrin:
    Evropski...

  14. #1364
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ne mogu reći da mi je ta trgovina nedeljom bila uobičajena, čak vjerujem da sam manje puta nedeljom pošla u voli nego drugim danima, ali sam navkla da u svakom trenutku kad mi treba mogu u prodavnicu...sad će biti frke, slutim da će mi vazda nedeljom padat na'm da mi nešto fali da nijesam kupila....no, što je tu je!

    Lično mislim da je to što radnje rade svakog dana dobra stvar ali naravno kad bi to podrazumjevalo normalno 40 satnu radnu nedelju koja je korektno plaćena u okviru koje ti možeš raditi još toliko ali plaćen duplo više i onda bi sigurno svaki radnik u trgovini bio zadovoljan pa bi neko radio jer mu treba, neko ne bi i ne mora...pod ovim uslovima u kojima rade trgovci u našim radnjama se slažem sa novim radnim vremenom jer, recimo, u jednoj radnji iz jednog lanca (primjer iz najuže porodice) zaposleni nijesu imali jun, jul i avgust nijedan slobodan dan, kao, za svaki slobodan dan imaju 10 eura vaučer da potroše u okviru radnje u kojoj rade...od ionako mizerne plate im se odbija za svaku štetu koja nastane čak i nepažnjom mušterija (što nijeste pazili da ne dira flašu pa mu ne bi ispala?! ) ako istekne rok proizvodu odbija se od plate (zašto nijeste istakli te pred istekom roka da prođu prvi ) i slične gadosti....prijave ih svi koji daju otkaz ili kojima istekne ugovor ali to nema svrhe jer svi imaju dilove sa službama i to se lako rješava..
    eto zato sam za, barem će znati da im je neđelja slobodna!

    Što neko reče, Bokan se kao bas zalaže za ovo čudno...evo viđećemo što će iz toga izaći...prošle nedelje sam bila u Naš diskont po neko meso i mesar je rekao da su od ove nedelje slobodni...ne znam je li tačno, ali reče da se raduju da konačno odmore nedeljom
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #1365
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Zvoncica objasnila, nema se sto dodati!
    Slobodne nedelje su od 20-og ovog mjeseca.

    Poslato s Jadrana

  16. #1366
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zar je moguce da je na forumu toliko malo 40+ godina pa se ne sjecaju kako su prodavnice radile ?

  17. #1367
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj vaucer od 10 eura sto radnici dobijaju u zamjenu za slobodni dan, trgovinu ispadne oko 5 eura. Znaci, za 5 eura dobiju radnika koji im tog dana radi jednu smjenu.

  18. #1368
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,060
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    221
    Thanked in
    112 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Zar je moguce da je na forumu toliko malo 40+ godina pa se ne sjecaju kako su prodavnice radile ?


    Supermarket, nedelja, do jedan popodne i to je to za taj dan. Mozda se i ranije zatvaralo, ali znam da se ranilo da hljeb ne prođe.
    E da, sjećam se 86 godine da je bila samo Pepsi da se kupi

  19. #1369
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi View Post
    Supermarket, nedelja, do jedan popodne i to je to za taj dan. Mozda se i ranije zatvaralo, ali znam da se ranilo da hljeb ne prođe.
    E da, sjećam se 86 godine da je bila samo Pepsi da se kupi
    Subota do jedan nedelja nista ni hleb . Benziske pumpe od sest ujutro do osam uvece . I sve smo imali

  20. #1370
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Zar je moguce da je na forumu toliko malo 40+ godina pa se ne sjecaju kako su prodavnice radile ?
    sjećamo moj Brodomaketar no se lako čovjek na dobro navikne

    Ja se sjećam da su subotom radile radnje do 14h a ponedeljkom je bila neka zavrzlama sa nekim radnjama?! Ne mogu da se sjetim davno je bilo....tj trgovine tekstilne i robne kuće su mislim ponedeljkom do 14h radile ili tako nekako...hleb se kupovao subotom ya dva dana i bilo ga je samo do 10 ujutro preko toga nema osim u privatnim pekarama kojih nije bilo na svakom ćošku no svega par u gradu! Hleb se pekao u domaćoj radinosti redovno! a peciva bureci nista osim ujutro do 10...posle deset si okasnio!
    Moja je majka svake nedelje pekla hleb i za praznike takođe...znači, 1.maj, 29. novembar, 22.decembar i Nova godina po tri dana nijesu radie prodavnice i to su bili praznici tako da smo pekli hleb i nabavljali namirnice na vrijeme....malo koja prodavnica je radila 31.decembra, obično su se zatvarale oko 12 ili 13h...popodne da ti je za život trebalo 31.decembra nije bilo nabavke! To se obavljalo ranije a znalo se pogoditi da je Nova godina u srijedu pa onda ni pekara ni prodavnice 5 dana ne rade!

    a postojao je dragstor u Novaka Miloševa koji je radio 24h i tamo je bogme bilo da se kupi svega ali prilično skupo...tamo se išlo samo kad je frka!
    I slažem se sa brodomaketarom ljepse je bilo porodice su bile na okupu jer ljudi nijesu radili
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #1371
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Bas tako Zvoncice . U BD nista nije radilo id subote 13h do ponedeljka ( naravno hitna mup i vatrogasci su radili ) . Burek tesko posle osam da si ga mogao naci . Privatnih pekara nula . Ljeti svi restotani i kafici u 23h fajront sem diskoteke i Torina oni su nesto duze radili .
    I nije to zal za mladoscu nego realna konstatacija da smo srecnije zivjeli u krugu porodica . Neshvatljivo mi je da vise nema zajednickog rucka ili vecere vec svako jede kad hoce a po neka rijec se razmenu u prolazu .
    U kaficima smo pricali , udvarali se , bili odbijani , ponekad bi nam se posrecilo ali smo pricali . Danas izacu i svako tipka svoj tel , izasli su samo da bi bili vidjeni inace mogu tipkati telefone bilo gdje .
    A citava ova prica zbog izlaska u Deltu . Ne mogu da shvatim kome to moze biti izlazak . Naravno posjetim je i ja ali nikad vikendom bas zbog guzve . Ali to je zapadni trend , sto vise prodavnica pa onda mora i selfi kako se jede kolac . Vazno je da se potrosi novac .
    Napisah gore bilo smo danad na izlet koji nas je kostao evro dva , sutra cemo na Jaz to nece kostati nista . Da ne bude da sam neka cicija ili sta vec ima ba mom fb profilu nesto fotki iz CG gdje ne postoji putic koji nismo obisli .

    Da iskoristim jer je ovdje neko pricao i svom iskustvu za posao . Ako ne cijenite sebe vjerujte nece Vas ni poslodavac cijeniti . Zasto ne prodajem makete ? Zato sto necu da mi moj rad obezvredjuju . Da , maketa je u prosjeku od pet hiljada navise i ne moze jeftinije . Uopste me nije briga sto ih ne prodajem . Eto uzivam ha u njima i to je dovoljno . Najjaci su mi oni koji me zovnu i kazu “ hocu onu maketu kao sto je u kabinetu predsednika “ a stvarno nekoliko puta sam vidjeo kada predsednik Djukanovic daje intervjuje da ima maketa iza njega . Moj odgovor im je prvo da mi omoguce da udjem ili bar da mi neko donese slike te makete i dobice je potpuno indenticnu . Cijena od 10 do 15 hiljada . E tu se zagrcnu tuc muc “ mi mislili trista cetiristo evra “ , ok nema frke samo vi mislite i ja bi novi auto za hiljadu pa nema .
    E sad zasto sam ovo napisao ne znam ali ne moze da skodi a ako ne skodi moze da koristi

  22. #1372
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ipak molovi rade nedeljom.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #1373
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ipak molovi rade nedeljom.
    Otkad?

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  24. #1374
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    kako od kad? nece ni prestajati od 20.10. kako je najavljeno.

    Kada su u pitanju šopinig molovi, netačna je konstatacija da će oni biti zatvoreni. Naime, ugostiteljske objekte ne obuhvata ovaj zakon, te će stoga svi restorani unutar šoping molova raditi i nedjeljom.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #1375
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Meni jutros reče prijatelj koji radi u Mall of Montenegro, da će u njemu raditi kafići, ostalo ne valjda...

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Page 55 of 184 FirstFirst ... 54551525354555657585965105155 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 09:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 21:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 22:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •