View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 65 of 184 FirstFirst ... 155561626364656667686975115165 ... LastLast
Results 1,601 to 1,625 of 4579

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #1601
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,955
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ja pričam za firmu SPORTINA, bar je tako prije bilo

    E sad i tad je bilo u neke firme da je teže, manje plate, više rade...

    Plus plate dobre, mislim dobre.. 350e fiksno + stimulansi znala je biti 450e, dupla dnevnica za rad na praznike.... Itditd

    Slovenac gazda pa mozda zato...
    kako kad su bile 250 i svaki mjesec bonus za dobrog radnika 50eura
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. #1602
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,955
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    kako ce olivera suskavcevic podnijeti povecanje posla nedeljom u drugim firmama, zaboga
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #1603
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Radnicima u Crnoj Gori ne trrbaju slobodni dani vec im trebaju velike plate.
    Misliš, čika Bole da plati onu jadnu ženicu na delikatesu da sama drži cijeli sektor (najmanje tri osobe potrebne) za 600/700 eura. Pa kaže, plaćena je dobro, neka ćuti i radi... ako joj se ne sviđa ili ne može da izdrži tempo - ima ko hoće. Taj rad, ha?!


    Kako drugačije navesti crnogorskog poslodavca da ispoštuje radnika no radikalnim pristupom. To je naša realnost
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #1604
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Da ima naroda (no nema), fino ove radnice i radnici da se dogovore pa jedan dan da ne dođu na posa`.
    No to je teško dogovorit.
    Vazda bi bilo nekih da reču: "a ja neću"...dobiću neopravdani.

  5. #1605
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Misliš, čika Bole da plati onu jadnu ženicu na delikatesu da sama drži cijeli sektor (najmanje tri osobe potrebne) za 600/700 eura. Pa kaže, plaćena je dobro, neka ćuti i radi... ako joj se ne sviđa ili ne može da izdrži tempo - ima ko hoće. Taj rad, ha?!


    Kako drugačije navesti crnogorskog poslodavca da ispoštuje radnika no radikalnim pristupom. To je naša realnost

    Mislim da bi toj zenici neuporedivo vise znacilo da jos se poveca plata na 700-800 eura nego ovo sto je dobila slobodnu nedjelju. Ne treba joj vala ni slobodna nedjelja posto su je izrabili materijalno i drustveno. I

    Postoje metode kojima se poslodavci mogu prinuditi da daju vece plate, no problem sto je drzava na stranci poslodavaca, odnosno sa njima je u dilu i dijele profit.
    Evo ti metode: povecanje minimalne zarade, povecati dnevnice za rad nedjeljom i praznicima 300%.

  6. #1606
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,346
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    dakle, okej će biti ako joj plata bude 700-800e ali nema veze što radi svaki dan po 8-9 sati, nema vremena ni da jede, o nekoj pauzi da ne pričamo. uz to, trpi kompleksaše koji glume neko ludilo pa iskaljuju nervozu na njoj? uz to, naravno treba da nadje vremena i za familiju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #1607
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Znaci ona ima 2x vecu platu za 3x vece odiranje od posla + par radnica dobije otkaz jer ih je ova zamjenila?

    To je rjesenje?

    Iskreno, ne znam ni zasto komentarisem ove gluposti... nasa ogranicenost ponekad zaboli.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #1608
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    dakle, okej će biti ako joj plata bude 700-800e ali nema veze što radi svaki dan po 8-9 sati, nema vremena ni da jede, o nekoj pauzi da ne pričamo. uz to, trpi kompleksaše koji glume neko ludilo pa iskaljuju nervozu na njoj? uz to, naravno treba da nadje vremena i za familiju


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Sada takodje radi 8-9h, nema vremena da jede i opucha se na poslu, a to sve za 300-350 eura. Veca satisfakcija bi joj bila plata 700 eura nego slobodna nedjelja.

  9. #1609
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Rješenje je, zapravo, jednostavno - poštovanje zakona.
    To što nema institucije (dovoljno jake) da obezbjedi poštovanje zakona je ,,drugi par rukava".
    To dovodi do ovakvih rješenja, odnosno ,,rješenja".

    P.S. šta je sa nekom radnjom u PG (bar se ovdje tako priča, dakle nepotvrđeno) koja juče nije radila, ali su svi radnici bili na poslu, a na ulaznim vratima stoji ,,popis".

    Sent from my Motorola 8400
    Last edited by wulfy; 21-10-19 at 15:07.

  10. #1610
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znaci ona ima 2x vecu platu za 3x vece odiranje od posla + par radnica dobije otkaz jer ih je ova zamjenila?

    To je rjesenje?

    Iskreno, ne znam ni zasto komentarisem ove gluposti... nasa ogranicenost ponekad zaboli.

    Vece odiranje od posla ne moze biti nego sto jeste. Pogledaj koliko rade pa ce ti biti jasno da vise od toga je moze.
    Po trgovinama fali radnika, a ti eto tvrdis da ih je visak. Nije niko visak budi siguran.


    A ogranicenost je kod onih koji su zahvalni zbog slobodne nedjelje, a predhodno su im poslodavci uzeli dushu i jos ih osiromasili.

  11. #1611
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Rješenje je, zapravo, jednostavno - poštovanje zakona.
    To što nema institucije (dovoljno jake) da obezbjedi poštovanje zakona je ,,drugi par rukava".
    To dovodi do ovakvih rješenja, odnosno ,,rješenja".

    P.S. šta je sa nekom radnjom u PG (bar se ovdje tako priča, dakle nepotvrđeno) koja juče nije radila, ali su svi radnici bili na poslu, a na ulaznim vratima stoji ,,popis".

    Sent from my Motorola 8400
    To je to.
    Zato sto se ne postuju postojeci zakoni, izmisljaju se novi.

    Ne postoji volja na nivou drzave da se sprovode inspekcijske kontrole na rezimske kompanije. Inace da postoji, druga bi prica bila...


    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  12. #1612
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Ja nzm koliko od vas je radila uospte nedje bez slobodnog dana?
    Ja sam imao tu sreću da duzi niz godina sam radio bez slobodnog dana u ugostiteljstvu,pa znam po prici kolega i svih koji su rade da im par eurica vise nista ne znaci koliko bi im slobodan dan prije svega psihicki vratio u normalu pa i fizicki. Da svaki dan jedan isti posao radite,iste face isto sve pa jedan slobodan dan znaci previse da izbjegnete svakodnevnicu VJERUJEM TE MI!!!!!

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  13. #1613
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To je to.
    Zato sto se ne postuju postojeci zakoni, izmisljaju se novi.


    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Ni vas dvojica nijeste u pravu.

    Narocito treba postovati zakon o minimalnim zaradama. Taj zakon narodu bas ide u " prilog". Kompletno zakonodavstvo, dakle bukvalno svi zakoni idu u prilog tajkunima. Ti tajkuni kasnije dijele novac sa politicarima.
    A novac mora neko da zaradi, a to je ovaj narod sto radi po hotelima i trgovinama za skoro minimalac.

  14. #1614
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Ja nzm koliko od vas je radila uospte nedje bez slobodnog dana?
    Ja sam imao tu sreću da duzi niz godina sam radio bez slobodnog dana u ugostiteljstvu,pa znam po prici kolega i svih koji su rade da im par eurica vise nista ne znaci koliko bi im slobodan dan prije svega psihicki vratio u normalu pa i fizicki. Da svaki dan jedan isti posao radite,iste face isto sve pa jedan slobodan dan znaci previse da izbjegnete svakodnevnicu VJERUJEM TE MI!!!!!

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    batalih posao jer sam radio subotom (a kamoli jos i nedeljom da radim). Ovdje ljudi nemaju dostojanstva ,svi ucjenjeni i po njima nemaju kud.Za njih same znachi nema leba(tj. ima ga ali sada na nesto manjem broju mjesta). A o 'slobodi' i duhu tek da ne pricham. Brodopravljach nam je isprichao kako je skoknuo iznad Budve za dz. i uzivao u pogledu!!! Kad vam to bude normalno nesto u zivotu mozda bude nesto. Ja licno tacno znam sta je osjecao. Meni je to normalni radni rezim.
    (novi red.)
    Kakav narod, takva vlast. A sad nastavite traziti i krpiti rupe na saksiji.
    (fidele obrisi ovaj post ionako nicemu ne sluzi,pogoto ako nekoga vrijedja, a jos manje radi.)

  15. #1615
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kako kad su bile 250 i svaki mjesec bonus za dobrog radnika 50eura
    Aj dobro, ti bolje znas od mene koji je radio tamo i koliko sam primao


    Nije za dobrog radnika nego imas targete pa ako je mjesecni pazar 150 000 npr imate svi po 50e na platu ako je 200 000 onda po 100e...

  16. #1616
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,955
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Aj dobro, ti bolje znas od mene koji je radio tamo i koliko sam primao


    Nije za dobrog radnika nego imas targete pa ako je mjesecni pazar 150 000 npr imate svi po 50e na platu ako je 200 000 onda po 100e...
    dobro, ocigledno si bio bolji radnik od vecine. ako pricamo o prodavcima.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #1617
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    15 godina se plate ne povecavaju uz inflaciju 80%, a ljudi se onda zahvaljuju zbog slobodne nedjelje. Ka da su dobili sedmicu na loto, a rade za 350 eura. Ma rade i za 220 eura po Aromama.

    Tacno ce DPS zbog ovoga dobiti par procenata glasaca. Hvbala Dusku Markovicu kako se brine o gradjanima pa sprovodi ideje socijalne pravde.
    A onda se cudite zasto se glasa na izboma za 50 eura. Mizerija od naroda.

  18. #1618
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Privreda je kakva jeste, tj nikakva. Polozaj radnika je shodno tome kakav jeste, znaci nikakav. Ovakvo stanje je produkt mnogih komplikovanih faktora, a trodecenijska tranzicija sigurno ne pomaze. Na vrh svega toga, kukavicki i poltronski mentalitet jos vise odmaze generalnoj populaciji.

    Naravno da bi valjalo imati minimalnu platu makar 350e. Ali ne moze bit isti minimalac u Tivat i Berane. U Ameriku imamo minimalac u Vasington DC 15$, i 7.25 u neke druge drzave.

    Bilo bi dobro imati minimalac 400e na sjever, 600 u Pg i 800 na primorje? Bi li to nasa privreda, ovakva raspala kakva jeste mogla da podnese? Pa i ne bas...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  19. #1619
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    dobro, ocigledno si bio bolji radnik od vecine. ako pricamo o prodavcima.
    Nisam nego je svima isto u euro bilo, sem šefovima 100e više.

    U Esprit, xyz je bilo tako ... U six, orsay, tally weijl su imali platu 350e a za bonuse njihove ne znam...


    I kao sto rekoh prva smjena 6h druga smjena 6h, pola sata pauza i dan slobodan... Tako da su uslovi ok bili..

    Ovo pričam period od otvaranja pa nekih godinu ipo narednih...
    Mada neki radnici rade os prvog dana tako da mislim da su uslovi isti. Al eto ako te zanima mogu pitati
    Last edited by stefke; 21-10-19 at 16:13.

  20. #1620
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto sad novo objasnjenje da nasa privreda ne bi mogla podnijeti povecanje minimalca.

    Kod Zara u Splendid sobarica radi za 300 e a cijena sobe ista kao u hotelima po EU, a tamo sobarice zaradjuju 1600e.
    U Lidlu u Njemackoj cijene iste kao u Voliju a plate radnicima minimalno 1500e( samo da slazes proizvode), a pazi sad dobro: Vjerujem da si bio u Lidlu u Njemackoj i vidio da imaju barem duplo vise radnika nego HDL\Voli. Vrvi od radnika po prodavnicama.


    Sta mislis gdje ide visak para iz crnogorskih hotela? Ide u ruke politicarima, a onda dalje za partijsko zaposljavanje i takve stvari. Sta je "slucaj DK" nego to? Svi su biznismeni kao DK.
    Isto je tako u Srbiji, Makedoniji,BIH.... to su sve divlje drzave.

  21. #1621
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Za povecanje minimalca, sa postojecom zakonskom regulativom i opterecenjem na privredu, od 10% bi trebalo napraviti ozbiljnu analizu, a kamoli u duplom iznosu... Banalan primjer, studija za povecanje minimalca u Washington DC je trajala preko godinu dana, a ne moramo pricati koliko su ameri ozbiljniji od nas u analizama. I zakljucili su da ce zadnji korak, povecanje minimalca od jula 2019te sa 14$ na 15$ u julu 2020, dovesti do toga da 1.2 miliona ljudi izgubi posao...

    Znaci pricamo o ekonomiji, to je egzaktna nauka, necemo ovuda lupati i davati pausalne izjave.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  22. #1622
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo sto Dusko Knezevic laze da su ga reketirali. Prvo je on reketirao radnike sa malim platama, a onda je davao odredjeni procenat dps- u da se takvo stanje odrzi. Kada su mu ovi uzeli sve, onda DK cvili.
    Eto kako to funkcionise.

    Da ne govorim o Plantazama gdje robovi rade za 10 eura dok politicari uzimaju sav profit. I onda cak optuze narod da je lijen jer nece da radi za 10 e.
    A vecina idiota to prihvati, kao sto se odusevljavaju slobodnom nedjeljom.

  23. #1623
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Btw, Idea je juče popis radila izgleda, pakao...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  24. #1624
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Za povecanje minimalca, sa postojecom zakonskom regulativom i opterecenjem na privredu, od 10% bi trebalo napraviti ozbiljnu analizu, a kamoli u duplom iznosu... Banalan primjer, studija za povecanje minimalca u Washington DC je trajala preko godinu dana, a ne moramo pricati koliko su ameri ozbiljniji od nas u analizama. I zakljucili su da ce zadnji korak, povecanje minimalca od jula 2019te sa 14$ na 15$ u julu 2020, dovesti do toga da 1.2 miliona ljudi izgubi posao...

    Znaci pricamo o ekonomiji, to je egzaktna nauka, necemo ovuda lupati i davati pausalne izjave.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

    Nijesi u pravu a ni ekonomija niie egzaktna nauka.
    Te studije i analize su uglavnom narucene od vlasnika kapitala. Tipa Monstat i slio koji za pare pisu sto hoces.

    Ako je u DC Was. minimalna satnica 14 dolara, onda u CG mora biti barem 3 eura. Ja ne tvrdim da bi plate trebale biti kao u Holandiji ili Norveskoj, ali mora biti minimalac 500 eura.

    Imas u Nigeriji i Kongu slucaj da u rudnicima rade za 50 dolara mjesecno. I kazu im " sta cete, u Maliju rade za 10 dolara, toliko nam je jaka privreda". Ali zato je Afrika to sto jeste, poludivlja plemena koja se medjusobno kradu i istrebljuju.

    Ali narod pusi tu pricu, evo prvi ti sa izgovorima o slaboj privredi. Island i Irska imaju veliku privredu, giganti u pm.

  25. #1625
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedna podgoricka pekara ima dnevni pazar 7- 10 000 eura, a radnice u toj pekari rade za 350 eura.
    HDL\Voli za jedan dan zarade za mjesecne plate radnicima u objektu.
    Ali ne, sad ce se strunjaci javiti o analizama, promet, privreda nam je slaba i slicno.

Page 65 of 184 FirstFirst ... 155561626364656667686975115165 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 09:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 21:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 22:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •