Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 99

Thread: Regresoterapija

  1. #1
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default Regresoterapija

    Postavicu ovu temu odje, iako je "terapija", ali.. slozicemo se da ovo nije za pdf medicina.

    Naime, imao sam prijateljicu. Vise je nemam. Andjeli s njom, zdrava je i ziva, nego smo u zavadi i tesko da cemo se ikad miriti.

    O cemu se radi.. Naime, razlog naseg nezbora je upravo ta djavolja regresoterapija. Ona je postala totalni frik zbog nje, da je vise nisam mogao prepoznati. Za one koji ne znaju, regresoterapija je, najprostije i banalno receno, introspekcija koja se vrsi pomocu hipnoze. Dakle, regresoterapeut te hipnotise i, na osnovi svega sto si ti ispricao dok si pod hipnozom, cega ti u svjesnom stanju ne bi mogao ni da se sjetis, terapeut zakljucuje stvari iz tvoje proslosti, blize, dalje, cak i do samog cina rodjenja ide. Ali tu nije kraj. Zadire cak i u neke prosle zivote i posle ti prica sta si bio u proslom zivotu i koje grjehove "vuces" za sobom.

    Da skratim pricu, postoji taj neki cika Bozo iz Kraljeva. Bozidar Popovic. On je i numerolog i astrolog i regresoterapeut.. ma, multipraktik, svasta zna! Moze se naci dosta emisija sa tom dilejom na yt, uglavnom kod onog blesavog Nese na Srpskoj tv. Ali, obzirom da je tako, je li, multidisciplinaran, on moze da zakljuci koji ti je grijeh bio dominantan u proslom zivotu samo na osnovu tvog datuma rodjenja. A regresoterapija je tu za sve blize detalje, kako bi ti mogao reci cak tacno koja si osoba bio. On, recimo, za sebe tvrdi da je bio Sveti Sava! Uh...

    Anyway, ona je bila kod njega i dala mu, izmedju ostalog, i datum rodjenja njenog muza. Bozo ni pet, ni sest, odmah "izracuna" da joj je muz bio neki ubica u proslom zivotu. Krvnik neki! Zasto je toliko to bitno... Pa, taj grijeh iz proslog zivota ti nosis sa sobom i moras ovaj zivot potpuno posvetiti tome da anuliras taj grijeh. Od tog trena kad joj je on rekao za taj "grijeh" njenog muza, ona nije vise mogla u isti krevet da spava sa njim. Uzasnula se bila! I nedugo potom se razvela.. jer je cika Bozo rekao da bi tako bilo najbolje. A njen odnos sa muzem je bio.. pa, svaki brak ima neke trzavice, ali nista skandalozno ili nepremostivo. Uglavnom bi neke gluposti navodila kao probleme. A lika poznajem, skroz na mjestu covjek, niti je zenskaros, niti ima tesku narav, da kazes.. skroz ok lik. Medjutim, posle te njene "seanse" kod cika Boza, nista vise nije bilo isto. Tu im je bio kraj.

    Inace, mala digresija, jos davno sam skontao da su zene neuporedivo sklonije takvim glupostima od muskaraca. Vjerovanje u svakakve zodijake, planete, hipnoze... Valjda zbog te neke urodjene nesigurnosti, jer zena uvijek trazi da joj neko pokaze njen put. Njen smisao u zivotu, sta je i ko je. Zena trazi sigurnost, a tu se otvara ogroman prostor za ovakve "znalce" da ih polude totalno. Muskarac, cak i ako pojma nema o sebi samom i koji mu je smisao, tj. cilj, on ce bez stresa da zivi spontano, pa dokle izgura. Zena se uglavnom uzasno stresira zbog neizvjesnosti, hoce da joj je sve nacisto i utabano.

    Elem, ja kad sam cuo tu njenu pricu, zaista nisam imao sluha za istu. U nekoliko navrata smo razgovarali na tu temu i ni jednom nisam mogao da joj precutim da cini uzasnu glupost! Cus, neki tamo cika Boza joj rekao da treba da se razvede i ona ka' tuljan sve radila kako joj on kaze. Cak mu, protiv moje volje, dala moj datum rodjenja. Ja sam, navodno, bio neka prostitutka u proslom zivotu (iako ja to uopste ne smatram grijehom, ali ajde), pa me pocela smarati da treba da se smirim, da nadjem neku da volim, a ne od jedne do druge itd.. Smor zesci!

    Ali kad sam, posle toga, pricao sa tim njenim muzem, tek onda sam vidio prave razmjere tog njihovog raskola. On, prosto, nikako nije vise mogao doprijeti do nje. A lik je brutalno inteligentan! Rijetko kad priznajem da neko ima tu neku bazicnu inteligenciju jacu od moje, ali ako neko ima, on je ima! Ali mu je bilo dzaba! Kraj! Cika Boza je uzeo stvari pod svoje. Uzas...

    Sad, neko ko zna nesto o tim stvarima ce mozda reci kako je taj lik jako pogresan izbor, ali da regesoterapija kao metoda nije kriva i da je to dobra stvar itd... Ali ja se nikako ne slazem. Sve te metode koje cine da je covjek zarobljen i totalno zagledan u svoju proslost uopste nisu zdrave. A oni se, kao, rukovode time da, ako zelis srecnu buducnost, moras prvo da spoznas svoju proslost. Ma, nije nego...


    Ima li neko odje iskustvo sa tom "terapijom"?


  2. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    May 2016
    Location
    stara varos
    Posts
    386
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Je li ovo ono pitam za druga
    Niko ljepseg zaavicaja nemaaa

  4. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Jes, coce, o meni je rijec.

    Mene je, dok sam pisao ovo, cak bilo frka da neko ne provali o kome je rijec, jer nije bas taj slucaj tajna u ovom gradu.


  5. #4
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    807
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Ovo mi je pominjala jedna drugarica davno. U BG kod nekog momka je trebala da ide ali se plašila da joj on nešto ne poremeti, jer to je vraćanje u prošli život i proživljavanje svega i liječenje. Baš ću da je pitam što je učinjela s tim

  6. #5
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    807
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jes, coce, o meni je rijec.

    Mene je, dok sam pisao ovo, cak bilo frka da neko ne provali o kome je rijec, jer nije bas taj slucaj tajna u ovom gradu.
    Nema frka ako je nešto što se zna. NPR ja ne znam, ne budem često u CG

  7. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Nema lijeka ni terapije za lakovjerne i naivne.

    Niti zakona protiv manipulatora.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. The Following 4 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  9. #7
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    zamisli razvedeš se jer ti je neka budala kao nešto rekla. ovizi i ne treba da pričaš sa takvom osobom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,976
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Čekaj taj Božo ne unosi nove misli u tebe tokom hipnoze već ti prica ono što ja čuo od tebe?

    Onda su ljudi koji ga poslušaju labilni u glavu

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Last edited by Bugi; 21-04-24 at 19:53.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    zamisli razvedeš se jer ti je neka budala kao nešto rekla. ovizi i ne treba da pričaš sa takvom osobom
    A poznavali smo se 15 godina i bila je prelud lik kao mladja, svi smo je obozavali u drustvu.

    Ironija najveca je sto, kad ju je jedan nas zajednicki drug pitao zasto vise ne pricamo, rekla je: "Prosto mi nije prijatelj!" Hahah, pa idiot najveci! Prijatelj je, znaci, samo onaj koji te tapse po ramenu, pa makar odlucila u Moracu da skoci. Ma, fuj...


  12. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  13. #10
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,150
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,739
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Sjećam kad se u Srbiju pojavila Kleopatra Balkanska Proročica.

    Rambo Car.




    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  14. #11
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,150
    Thanks Thanks Given 
    15,075
    Thanks Thanks Received 
    3,739
    Thanked in
    2,675 Posts

    Default

    Koliko toga ima u Crnoj Gori što veli Fidel ne odgovaraju zakonu.

    https://www.vijesti.me/zabava/49397/...li-truju-ljude

    Meni bi ovi iza rešetaka bili pa nek sebi bajaju kako da rešetke pretvore u pamuk.


    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  15. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Kako bi ti se ovi "terapeuti" uvrijedili sto ih stavljas u ravan sa gatarama, prorocima i sl.

    Ovo je nauka, bre!

    Uh...


  16. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  17. #13
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    807
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Koliko toga ima u Crnoj Gori što veli Fidel ne odgovaraju zakonu.

    https://www.vijesti.me/zabava/49397/...li-truju-ljude

    Meni bi ovi iza rešetaka bili pa nek sebi bajaju kako da rešetke pretvore u pamuk.


    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Odje su sve sami prevaranti.
    Igrom slučaja sam se naša kod ove Željke i posebna je mustra, svoga sina nije mogla da spasi, a tek Žaro-Ova ucjenjuje žene da ako dobiju zbog nje muško dijete, njoj donesu zlato, teški manipulant i ološ. Nije ona kriva nego oni koji idu kod nje i sličnih.

    Moji skoro bili kod Milana bioenergičara i vele nije to to kao ranije, nešto se čudno desilo sa čoekom, nema više valjda tu moć da pomogne. A ranije mi je rodjaka padala po kući od njega i zvala ga. Sad je on nezainteresovan, tako su mi rekli

  18. The Following User Says Thank You to bloom For This Useful Post:


  19. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Čekaj taj Božo ne unosi nove misli u tebe tokom hipnoze već ti prica ono što ja čuo od tebe?

    Onda su ljudi koji ga poslušaju labilni u glavu

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Meni je sve ovo vise tragicno i tuzno nego smijesno.

    Jer znam koliko ljudi ima koji padaju na glupe i prazne price.

    Obicno zbog nedostatka ljubavi i podrske svojih i samog okruzenja.

    I onda imas ove lesinare koji to iskoriscavaju. Ne mozes im nista jer ne krse zakon ali su najgora sorta ljudi koji zasluzuju sve najgore.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  21. #15
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Pa, evo, cika Boza se dobrim dijelom slaze s nama da prevaranata i lakovjernih ima koliko hoces. Jao, koji je ovo level...



  22. #16
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    807
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Jeftin manipulant i ortodoks seljačina. E ako je kod ovoga bila, dje su joj bile oči

  23. #17
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    "Ugrizi se za jezik! Boza je sveti covjek!"


  24. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Podsjeca me na nekog ultra folk pjevaca...

    Inace zakona protiv ovakvih nikad nece bit' jer bi se onda mogla poljuljat' i svaka vjera koja se u biti zasniva na istom principu.

    Al' da ne idem previse u filozofiju i ispostujem dio foruma u kojem je tema otvorena.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  26. #19
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Pa, nisam siguran da je to bas filozofija...

    Pazi, ne bi se uzdrmala niti jedna vjera, jer ono sto mozes zabraniti zakonom je prihodovanje od ovakvih rabota. Neka svako vjeruje u sta hoce, tako i treba da bude, ali nema da ti zaradjujes pare proricanjem, gatanjem, natalnim kartama.. ili tom regresoterapijom. Dakle, nema zarade od toga, pa ti gataj i prorici koliko hoces.

    E, sad, cinjenica je da bi bila muka uci u trag tome i utvrditi da li neko zaista zaradjuje od toga, ali.. nije nemoguce...


  27. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Dobri moj Ovizionizi, čika Božo je razdvojio neke lakovjerne, a mene i tebe će da spoji
    Okinucu sebi ruku što moram da ti lajkujem svaki post koji si ovdje napisao (salim se)

    neka ti je zdravo drugarica, nema tu pomoći! Ja mogu da shvatim da ljudi kad su bolesni traze pomoc i dje im ne bi nam' palo, ali ovo je boles' što no vele....pa svi ste gledali Milana tarota i njegove pulene...on je goreo ljude kao šibice ali oni su mu i dalje vjerovali do ludila! Ne znam, imam par poznanica pa i bliskih zena koje su od muke isle kod gatara i vracara...nekako mi je bilo u pocetku kao zao i ajde, pokusava covjek da ih urazumi, ali posle skontas da je to nedje u karakteru, dobro si rekao neka nesigurnost....valjda te osobe ne mogu da funkcionisu ako im neko ne kaze sto da rade...čak iako to ne bude kako im je rekao nekim cudo ostaju slijepe...ja stvarno nemam zeludac da podnesem te gluposti....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  28. #21
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,907
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Pa ti i bivsi muz ste se spasili te lujke...koliko god su zene lakovjerne i nesigurne isto tako takve muskarci nekako i najvise traze, eto ti prvi se grizes zasto niste prijatelji vise i ako bi posle svega trebalo da pjevas sto niste prijatelji...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  29. #22
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ta brYtalna inteligencija bi trebala da ima totalnu kontrolu nad SVOJOM ženom. Obavljala bi istovremeno ulogu i muža i doktora i manipulanta, i bezobraznog ljubavnika?! Dozvoliti ženi da vodi neki svoj život(svoj svijet) paralelno sa mužem je sve osim inteligencije.

  30. The Following User Says Thank You to pecaros For This Useful Post:


  31. #23
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    2,679
    Thanks Thanks Received 
    2,553
    Thanked in
    1,447 Posts

    Default

    Ponekad je razlika izmedju ovih kornjaca vraceva i psihijatra - terapeuta samo diploma...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  32. #24
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,392
    Thanks Thanks Given 
    14,854
    Thanks Thanks Received 
    4,155
    Thanked in
    2,099 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Dobri moj Ovizionizi, čika Božo je razdvojio neke lakovjerne, a mene i tebe će da spoji
    Okinucu sebi ruku što moram da ti lajkujem svaki post koji si ovdje napisao (salim se)


    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  33. #25
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,406
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Uh, meni j eovo hororo sto sam procitala, meni je nje žao. Zamisli tek konfuziju u njenoj glavi. Niko ne zna što je kome okidač.
    A znam zašto si ti napisoa ovaj post, znaš i sma da joj ne možeš pomoći ali ti nedostaje kao drugarica je li tako? Nije lako kad se sa nekim družiš i tek tako ode radi gluposti pa sve misliš možeš li što? Da ti rečem, n emožeš ništa, batali i ne misli više na to.

  34. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •