View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 60 of 187 FirstFirst ... 105056575859606162636470110160 ... LastLast
Results 1,476 to 1,500 of 4662

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #1476
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post



    Znaci, otVoreno kazu da nece postoVat zakon i prava radnika?
    To je bila priča prije otvaranja, cura koja je bila na razgovor tako su joj rekli..

    Može im biti Izgleda
    Last edited by stefke; 18-10-19 at 19:28.

  2. #1477
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    E blago nama kad nam se tako otVoreno sprdaju sa radnicima.
    Da je srece da se to momentalno prijaVi, nego ovaj narod bolje i ne zasluzuje.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #1478
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,217
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    @technus, sto je sa velikim slovom 'V'? :stupid:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #1479
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Moja ti je prica ljigava, je li?
    Legendo, ti i tebi slicni ste takve gluposti ovdje namlatinjali ali ostadoste zivi i jos napadate ostale forumase...

    Velis, koliko je majki sto ne gledaju svoju djecu????
    Da te pitam ovo , koliko radnika radi drugu smjenu u te iste markete, godinama vec, do 23h, sat vremena krace nego sto je ovaj najavio i to za jedan jedini dan...
    Kako te majke gledaju djecu, mozes li mi objasniti...? i njima djeca i familija krecu ujutro u skolu, predavanja, posao...
    Ako cemo da rezonujemo na nacin na koji ti razmisljas, evo ja predlazem da se uvede radno vrijeme od 7 do 3 za SVE radnike...
    Jes da vecina ljudi radi u prvoj smjeni, ali svi bi se oni snasli za nabavku, niko ne bi krepao od gladi... skoknu na pauzu, posalju da im neko potrguje i sl...
    Pa bi onda svi radnici imali slobodno popodne, svi bi bili nasmijani, druzili bi se vise, isli bi svi na piknike i cuda sto neko napisa...
    Reci mi posteno, bi li ti to odgovaralo... je li ljepse da lomis glavu kako ces stic u trgovinu, ili fino dodjes sa posla, rucas, odmoris, prosetas malo do grada pa usput svratis do prodavnice... a kad ti nesto iskrsne, dodju gosti, fino se za tren spustis do marketa i uzmes sve sto ti trrba...

    Nego, reci mi ovo, jes da radnika u trgovinu ima masu, ali koliko je ostalih radnika sto rade druge ili nocne smjene... kako oni gledaju familije, objasni mi... pocev od konobara, strazara, medicinskih radnika, policajaca...

    I jos mi ovo odgovori, molim te... velis, svi podrzavaju to novo radno vrijeme... podrzavaju li oni sto ce bez posla da ostanu, cim Bokan svede racunicu... njemu promet nece biti osjetno manji, necemo ni ja ni ti jest manje zbog neradne nedjelje, ali ce bit "pa pa" za jedno 5-10 posto radnika, samo nek se racuni svedu, ili prodje par mjeseci, da ne bude da su ih odjednom poslali doma...

    Nego, sto se samog povoda za ovoliko postova tice, a to je sat vremena rada duze za jedan dan...
    Oce li te radnice imati nesto manji promet te subote popodne...oce li otkucati nesto manje racuna zato sto ce raditi do 11 umjesto do ponoci... mozda bi im cak i lakse palo da rade tih sat vremena duze, ali sa manjim pritiskom, manja bi bila guzva, manja mogucnost da pogrijese u naplati, sto bi na kraj morali iz svog dzepa da plate... i za tih sat vremena posla duze bi po zakonu trebalo da dobiju uvecanje, sto ovako sigurno dobit nece, a odrace se od posla kako god da obrnes...

    Nego, necu vise da prdim, filozofiram i branim robovlasnike...
    Samo se cudim jesu li ljudi toliko glupi da ne vide dalje od nosa, ili su prosto lazni i isfolirani, ili mozda i jedno i drugo...
    Apsolutno uvijek ću pozdraviti neku zdravu odluku, a to je u ovom slučaju priča o neradnoj nedjelji. To što ima ljudi koji rade noćne smjene, bilo je i biće i nisi otkrio toplu vodu. Jasno je da je Voli jedan od najvećih poslodavaca, sa godišnjim obrtom koji je zvanično premašio cifru od 200 miliona eura ali je isto tako jasno da ljudi u njegovim trgovinama rade za bijedne plate svakoga Božijeg dana u godini , čak i na velike državne praznike, da ne pominjem Božiće, Vaskrse, Bajrame...Sad me ne bi cudilo da objavi veliki gubitak prometa zbog neradne nedjelje kako bi podijelio otkaze i izvršio pritisak sa drugima da je zakon štetan i time došao u poziciju da se zakon mijenja njemu na korist. Da je bilo sreće lupila bi njega drzava po dzepu ali dok ti to shvatiš Crna Gora će imati još gorih ekonomskih kriza...Ovako svi nešto kukaju a recimo Okov stalno raste sa godišnjim obrtima, a plate radnicima iste, zato ima para da otvara po regionu objekte i širi se kao i svi drugiy Voli, Laković, Tehnomax itd. Oni trebaju da budu pokretači standarda a ne da budu izdržavaoci sirotinje koja masovno radi za mizerne plate da bi životarila jer im država nije stvorila ekonomski ambijent kakav treba biti već jednu veliku pijacu u kojoj se samo od trgovine, turizma i ugostiteljstva životari. Zapravo žive ka lordovi jedno 15 posto ljudi i to je to. Kako žive učitelji, profesori, nastavnici? Naravno da ljudi koji rade po noćnim smjenama ne gledaju porodicu, to je tužno ali to je tako jer je pristojnih poslova jako malo a ni oni nisu plaćeni.

    Što je konkretno poenta tvog filosofiranja to samo ti znaš...očigledno te malo ko kapira

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  5. #1480
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    @technus, sto je sa velikim slovom 'V'? :stupid:

    Tel mi nesto pobrlja'V'io, kad pritisnem 'V' momentalno mi pritisne i Shift dugme, kako+zasto, blage veze nemam :-D
    Sto je najjace, ta 2 dugmeta nisu ni blizu jedno drugome, kakVe su madjije u pitanju Vile znaju :-D
    Forever young, i want to be forever young

  6. #1481
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,791
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,314
    Thanked in
    2,166 Posts

    Default

    Kod nas se pojedini poslodavci, šefovi, direktori ponašaju prema radnicima kao da su im vlasnici, kod Turaka je to uobičajena pojava, koliko sam uspio da primijetim.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #1482
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kod nas se pojedini poslodavci, šefovi, direktori ponašaju prema radnicima kao da su im vlasnici, kod Turaka je to uobičajena pojava, koliko sam uspio da primijetim.
    Kod nas se potlačeni radnik odnosi snishodljivo svom šefu jer ga gleda kao neko božanstvo. Ođe ljudi trčkaraju za direktorima kao dzukelice čekajući ili komadić hrane ili nogu da dobiju ako je šef nadrndan i ako popiju udarac spremni su da ako treba kleknu i odrade blowjob. To bez izuzetaka postoji apsolutno ali apspolutno u svim firmama, svim institucijama i tvrdim da nema poltronskijih nacija od ex yu naroda

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  8. #1483
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Evo cekam da neko odgovori, da cujem te argumente...
    Neka no sam ja ludji od ovih folera sa foruma, sto sam uopste uzeo da ista ozbiljno komentarisem...
    Sad ce oni da napisu neku glupost, na koju bih ja morao da se osvrnem, pa tako u krug, pa se na kraj posvadjamo i tako...
    Umjesto da sirimo ljubav i radost na forum...
    jos sad kad je neradna nedjelja za radnike u trgovini, pa mozemo da se druzimo, idemo na piknike i izlete...
    Happiness overload...
    Druže najbolji opis sebe si dao na temi o parfemima đe si napisao da trebaš kupiti parfem nekome koga znaš, a ko je završio fakultet, jer ko zna što će mi trebati u životu... U toj rečenici si objasnio svu tragediju ove nacije...tj uradiću nešto gemblajući na eventualnu korist, pa bio to i moj rođak...Tako je sve u ovoj sredini. Čisto foliranje.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  9. #1484
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Apsolutno uvijek ću pozdraviti neku zdravu odluku, a to je u ovom slučaju priča o neradnoj nedjelji. To što ima ljudi koji rade noćne smjene, bilo je i biće i nisi otkrio toplu vodu. Jasno je da je Voli jedan od najvećih poslodavaca, sa godišnjim obrtom koji je zvanično premašio cifru od 200 miliona eura ali je isto tako jasno da ljudi u njegovim trgovinama rade za bijedne plate svakoga Božijeg dana u godini , čak i na velike državne praznike, da ne pominjem Božiće, Vaskrse, Bajrame...Sad me ne bi cudilo da objavi veliki gubitak prometa zbog neradne nedjelje kako bi podijelio otkaze i izvršio pritisak sa drugima da je zakon štetan i time došao u poziciju da se zakon mijenja njemu na korist. Da je bilo sreće lupila bi njega drzava po dzepu ali dok ti to shvatiš Crna Gora će imati još gorih ekonomskih kriza...Ovako svi nešto kukaju a recimo Okov stalno raste sa godišnjim obrtima, a plate radnicima iste, zato ima para da otvara po regionu objekte i širi se kao i svi drugiy Voli, Laković, Tehnomax itd. Oni trebaju da budu pokretači standarda a ne da budu izdržavaoci sirotinje koja masovno radi za mizerne plate da bi životarila jer im država nije stvorila ekonomski ambijent kakav treba biti već jednu veliku pijacu u kojoj se samo od trgovine, turizma i ugostiteljstva životari. Zapravo žive ka lordovi jedno 15 posto ljudi i to je to. Kako žive učitelji, profesori, nastavnici? Naravno da ljudi koji rade po noćnim smjenama ne gledaju porodicu, to je tužno ali to je tako jer je pristojnih poslova jako malo a ni oni nisu plaćeni.

    Što je konkretno poenta tvog filosofiranja to samo ti znaš...očigledno te malo ko kapira

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Bio sam 100% siguran da ces da odgovoris na ovakav nacin, od rijeci do rijeci...

    Inace sam poznat po filozofiranju, sto jes jes...
    Zao mi je samo sto kucam sa telefona pa nemam vremena da ti isjeckam post pa da ti odgovorim na sve sto si naveo...

    Ja sam izmislio toplu vodu sto navodim da ima ljudi koji rade u drugoj smjeni... ok...
    Pa ti si prvi poceo pricu kako majke iz Volija ne gledaju djecu...
    malcice mi je nejasno kako imas obraza da to navodis kao primjer, kad u svaku prodavnicu imas pola zaposlenih koji rade popodne i koji su u istoj situaciji... pa mi se cini malo dvolican taj tvoj stav o humanosti, a svaki dan ides popodne ili predvece u nabavku, iako si svjestan da su ti radnici odvojeni od porodice, rasturene su im familije i sl.
    I sad je bauk to sto ce da rade jednu noc sat vremena duze??
    Neka si vala digao glas...
    Usput sam pomenuo neke profesije... covjek kad krene da umire ne vjerujem da ce da tempira da to bude u toku radnog vremena... ali vala svako od nas bi se mogao organizovati da svu trgovinu obavi do 3-4 sata... pa onda ne bi bilo potrebe za drugom smjenom u trgovinu...
    Ali te izmjene niko ne bi podrzao...

    Nego, nijesi mi odgovorio ni na jedno pitanje koje sam ti postavio, ali nije ni bitno...
    Sad ce svaka subota da bude udarna, koliko ce to racuna manje otkucati te zene ako budu radile do 11 umjesto do 12 sati... bi li im mozda bilo lakse da rade tih sat vremena duze a da im bude manja guzva...
    Uglavnom, niko me ne kapira, pa necu vise nista komentarisat... samo zadnjih par dana nijesam bio u toku sa tom akcijom u Voli i pisaniji po drustvenim mrezama... i onda udjoh na forum i procitah komentare, listam tri strane, krenuo sa kraja, kao Kurir da citam, iscekujem sto je to Bokan uradio te su ga ovako pojahali, kad ono produzio radno vrijeme za sat vremena...

  10. #1485
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Druže najbolji opis sebe si dao na temi o parfemima đe si napisao da trebaš kupiti parfem nekome koga znaš, a ko je završio fakultet, jer ko zna što će mi trebati u životu... U toj rečenici si objasnio svu tragediju ove nacije...tj uradiću nešto gemblajući na eventualnu korist, pa bio to i moj rođak...Tako je sve u ovoj sredini. Čisto foliranje.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ahahahahahahaha, e moj druze...

  11. #1486
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Bio sam 100% siguran da ces da odgovoris na ovakav nacin, od rijeci do rijeci...

    Inace sam poznat po filozofiranju, sto jes jes...
    Zao mi je samo sto kucam sa telefona pa nemam vremena da ti isjeckam post pa da ti odgovorim na sve sto si naveo...

    Ja sam izmislio toplu vodu sto navodim da ima ljudi koji rade u drugoj smjeni... ok...
    Pa ti si prvi poceo pricu kako majke iz Volija ne gledaju djecu...
    malcice mi je nejasno kako imas obraza da to navodis kao primjer, kad u svaku prodavnicu imas pola zaposlenih koji rade popodne i koji su u istoj situaciji... pa mi se cini malo dvolican taj tvoj stav o humanosti, a svaki dan ides popodne ili predvece u nabavku, iako si svjestan da su ti radnici odvojeni od porodice, rasturene su im familije i sl.
    I sad je bauk to sto ce da rade jednu noc sat vremena duze??
    Neka si vala digao glas...
    Usput sam pomenuo neke profesije... covjek kad krene da umire ne vjerujem da ce da tempira da to bude u toku radnog vremena... ali vala svako od nas bi se mogao organizovati da svu trgovinu obavi do 3-4 sata... pa onda ne bi bilo potrebe za drugom smjenom u trgovinu...
    Ali te izmjene niko ne bi podrzao...

    Nego, nijesi mi odgovorio ni na jedno pitanje koje sam ti postavio, ali nije ni bitno...
    Sad ce svaka subota da bude udarna, koliko ce to racuna manje otkucati te zene ako budu radile do 11 umjesto do 12 sati... bi li im mozda bilo lakse da rade tih sat vremena duze a da im bude manja guzva...
    Uglavnom, niko me ne kapira, pa necu vise nista komentarisat... samo zadnjih par dana nijesam bio u toku sa tom akcijom u Voli i pisaniji po drustvenim mrezama... i onda udjoh na forum i procitah komentare, listam tri strane, krenuo sa kraja, kao Kurir da citam, iscekujem sto je to Bokan uradio te su ga ovako pojahali, kad ono produzio radno vrijeme za sat vremena...
    Ja ne pričam o dizanju glasa protiv radnog vremena do ponoći već se radujem što će mnoge porodice nedjeljom biti na okupu. Kasirka u Lidlu u Švajcarskoj radi za 4500 franaka. To je za njihov standard solidna plata, plata koja ne gazi dostojanstvo. Što se tiče rada u drugoj smjeni, to su određene trgovine, doktori koji rade dežurstva i kojima je takođe ugaženo dostojanstvo nepoštovanjem profesije od strane države koja ih plaća mizerno. Ima mnogo primjera ali ja se prosto ne mogu nacuditi da je usvojen ovaj zakon o neradnoj nedjelji jer je to samo jedna loša pojava u ovom sirotinjskom društvu ali i prilika da se konačno počne tražiti bolji život, bolji tretman radnika, bolji uslovi, težnja kvalitetnijem životu jer smo mi čovječe 50 godina iza velike većine evropskih država...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  12. #1487
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Nekad mi je bilo simpatično karamazovo trolovanje ali već odavno ni jedan post njegov ne čitam čak ni na temi o parfemima kad napiše nešto.

  13. #1488
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Moja ti je prica ljigava, je li?
    Legendo, ti i tebi slicni ste takve gluposti ovdje namlatinjali ali ostadoste zivi i jos napadate ostale forumase...

    Velis, koliko je majki sto ne gledaju svoju djecu????
    Da te pitam ovo , koliko radnika radi drugu smjenu u te iste markete, godinama vec, do 23h, sat vremena krace nego sto je ovaj najavio i to za jedan jedini dan...
    Kako te majke gledaju djecu, mozes li mi objasniti...? i njima djeca i familija krecu ujutro u skolu, predavanja, posao...
    evo ja cu
    svi rade zvanicno do 22:00. do 23h rade radnje na primoriju jer kao moraju da sacekaju sve koji su usli prije 22h. da ne govorim kolika treba da si ljudska splacina da udjes u 21:55 i da krenes u nedeljnu kupovinu. to je lanac dje tebe trpa neko na poslu, pa ti trpas nekoga koga smijes tipa te kasirke ili radnjce na sektoru. ili si samo djubre pa hranis svoj ego na radnicima samoposluga. sa druge strane uglavnom ostanu i do sat duze tj 23h dok se zakljuce kase, prebroji novac, ociste i presloze radnje, presvuku se, prodju kontrolu na izlazu da li za sve sto su kupile i iznose imaju racun...
    Ako cemo da rezonujemo na nacin na koji ti razmisljas, evo ja predlazem da se uvede radno vrijeme od 7 do 3 za SVE radnike...
    Jes da vecina ljudi radi u prvoj smjeni, ali svi bi se oni snasli za nabavku, niko ne bi krepao od gladi... skoknu na pauzu, posalju da im neko potrguje i sl...
    Pa bi onda svi radnici imali slobodno popodne, svi bi bili nasmijani, druzili bi se vise, isli bi svi na piknike i cuda sto neko napisa...
    ovdje vec ides sa sarkazmom tinejdzera da bi pokusao da opravdas glupost iz prvog dijela. uvijek postoje poslovi koji se rade u smjenama sa tacno odredjenim radnim vremenom. cak taj dio skoknu na pauzu mi govori da si drzavni sluzbenik jer samo su vama "pauze" dovoljne da skoknete do grada na kafu ili trgovinu....
    Reci mi posteno, bi li ti to odgovaralo... je li ljepse da lomis glavu kako ces stic u trgovinu, ili fino dodjes sa posla, rucas, odmoris, prosetas malo do grada pa usput svratis do prodavnice... a kad ti nesto iskrsne, dodju gosti, fino se za tren spustis do marketa i uzmes sve sto ti trrba...
    sasvim mi je svejedno. prilagodicu se tome kao i svi na svjetu sto se prilagode.
    vec sam objasnio sta mislim o tima koji "skoknu" pred zatvaranje prodavnice i svadjaju se sa radnicima da ima jos 2 minuta do zatvaranja da bi obavili kupovinu 2 koka kole i 3 cipsa
    Nego, reci mi ovo, jes da radnika u trgovinu ima masu, ali koliko je ostalih radnika sto rade druge ili nocne smjene... kako oni gledaju familije, objasni mi... pocev od konobara, strazara, medicinskih radnika, policajaca...
    strazari su uglavnom penzioneri i ljudi sa vrlo malo vjestina potrebnih trzistu ili malo poznanstava. ovo vec je druga prica ali dobro.
    dezurne sluzbe moraju da postoje i drzava placa sva ta dezurstva. u zavisnosti od radnog mjesta umiju da izguraju i do 50%plate. voli ih ne placa za prekovremene.
    I jos mi ovo odgovori, molim te... velis, svi podrzavaju to novo radno vrijeme... podrzavaju li oni sto ce bez posla da ostanu, cim Bokan svede racunicu... njemu promet nece biti osjetno manji, necemo ni ja ni ti jest manje zbog neradne nedjelje, ali ce bit "pa pa" za jedno 5-10 posto radnika, samo nek se racuni svedu, ili prodje par mjeseci, da ne bude da su ih odjednom poslali doma...
    ovo ce i napraviti, ali opet postoje godisnji odmori, neko se prehladi, nekome se nesto desi u porodici. ti radnici bi opet trebali, ali pretpostavljam da ce biti kako ti kazes, tako da ce jos vise izrabljivati postojece koji ostanu
    Nego, sto se samog povoda za ovoliko postova tice, a to je sat vremena rada duze za jedan dan...
    Oce li te radnice imati nesto manji promet te subote popodne...oce li otkucati nesto manje racuna zato sto ce raditi do 11 umjesto do ponoci... mozda bi im cak i lakse palo da rade tih sat vremena duze, ali sa manjim pritiskom, manja bi bila guzva, manja mogucnost da pogrijese u naplati, sto bi na kraj morali iz svog dzepa da plate... i za tih sat vremena posla duze bi po zakonu trebalo da dobiju uvecanje, sto ovako sigurno dobit nece, a odrace se od posla kako god da obrnes...
    vjerovatno hoce, jer ce im takvi isfrustrirani likovi da sjednu za vrat jer su spore, jer je guzva, jer oni imaju tako bitne stvarinda zavrse i da donesu ta dva cipsa i bocu koka kole nedje
    Nego, necu vise da prdim, filozofiram i branim robovlasnike...
    Samo se cudim jesu li ljudi toliko glupi da ne vide dalje od nosa, ili su prosto lazni i isfolirani, ili mozda i jedno i drugo...
    to bi sebe trebao prvoga da zapitas, jer ti je bitnije da ti mozes da udjes u 21:58 u radnju a da te radnice ne gledaju kao poslednjeg jadnika jer postoje i dalje prodavnice koje rade 24h dnevno ali je tebi muka da potrosis euro ili dva vise u radnjama kao sto je Lida(a ima ih skoro svugdje u gradu), benzinske pumpe...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 19-10-19 at 11:11.

  14. #1489
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Drugari, uopste nije lijepo to sto me prozivate...
    Povrijedili ste mi osjecanja...
    Najjace od svega je sto se ljudi primaju kad se sprdam, a kad sam 100% ozbiljan onda misle da trolujem...

    Ajde samo mi navedi dje sam ja to napisao da idem u nabavku uvece...
    Znaci navikao sam da na forum ljudi izvrcu stvari ali ovo je bas hit...
    Jer sam inace alergican na sve te trgovine, bilo da kupujem garderobu ili cekam sa babama red na kasu...
    Sva moja trgovina se svodi na kupovinu hleba, mlijeka, cigara, sokova i piva... a to obavim usput kad se vracem kuci...
    Za sir, meso i sl dam pare roditeljima ili najcesce stricu pa mi to oni pokupuju, super odaberu jer poznaju te trgovce a svakako su u penziju pa da malo prosetaju do pjace...
    Inace sam cest gost u Lidu kad je vec pomenu, u komsiluk mi je, desava se nekad da banem u 2 sata da kupim cigare ili pivo... eto, za taj komoditet sam kriv priznajem...

    Ti si se manje vise saglasio sa svim sto sam ja napisao, i za otpustanje radnika i za guzvu u subotu vece...
    I tacno je da mi je poredjenje sa radom u jednoj smjeni sarkasticno i djetinjasto... ali nista manje nego proseeravanje ovih dusebriznika sto bi radnici u marketima jedan dan radili sat duze...
    Inace, do 11 sati radi Aroma kod Sat kule, a pretpostavljam da ima jos takvih marketa u Pg...
    Nego, da neko danas nije bio u trgovinu... podjoh da kupim 2 artikla, cekao sam jace od po ure...

    Uglavnom, evo i ja se pridruzujem, Bokan je goovno, robovlasnik, treba ga zatvorit zbog toga sto je htio da lroduzi radno vrijeme taj jedan dan za sat vremena...

    I samo jos da dodam da je moj posao takav da sam 24/7 dostupan, pri telefonu sto se veli, a clan familije mi je pola radnog vijeka proveo radeci nocne smjene i dezurstva... pa mi je to poredjenje sa radnicima kod Bokana sto su odvojeni od familije bilo posebno simpaticno
    Last edited by karamazov; 19-10-19 at 11:47.

  15. #1490
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Čovječe tvoje pisanje pokazuje da si i dalje nezreo ali dobro, ukapiraćeš kada budeš imao porodicu. To što se ovdje piše o radnom vremenu je najbolje opisao kolega prije tebe. Ima toliko toga da odrade prije nego izađu. Raspitaj se kako su recimo tretirani radnici u Kipsu čiji vlasnik mijenja radnike kao čarape jer ih smatra čistim robovima nad kojima se razne *****čine poltronske od šefova iživljavaju vrijebajući svaki trenutak nepažnje radnika da im odbije od plate koje su inače mizerija. To je tako karakteristično za male ljude kojih je CG prepuna. Sav taj moralni pad je uništio svijest radnika o svojoj vrijednosti a strah je toliko jak da su ljudi spremni uraditi sve da bi sačuvali svoje egzistencijalno putešestvije. Tek čega sam se sve naslušao o Bar Kodu, kako radnici u magacinu pakuju robu do 3 ujutru ljeti, sa kakvim platama... To samo pokazuje koliko država i njene institucije drže do prava radnika u privatnom sektoru i koliko brine uopšte o porodici kao temelju svakog zdravog društva. Ovo sa neradnom nedjeljom je mene lično veoma začudilo odakle se pojavila empatija među krvolocima sopstvenog naroda da bi to usvojili... Sada vidim da je likovima poput tebe svaka zdrava misao upućena zaludna rabota, zreo si za nekog agitatora po selima pred izbore, tamo đe je IQ ljudi ispod 30

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by Director; 19-10-19 at 12:34.

  16. #1491
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ovo sa neradnom nedjeljom je mene lično veoma začudilo odakle se pojavila empatija među krvolocima sopstvenog naroda da bi to usvojili...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Neradna nedjelja ide u prilog privatnicima jer ce manje placati radnike, a ekonomsku racunicu sa kalkulacijom imas par stranica unazad.
    Zar si i pomislio da su oni nesto uradili u prilog narodu?

  17. #1492
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Zaposleni koji rade drugu smjenu mogu ujutro obaviti velike nedjeljne trgovine. Jos ce odlicno i proci jer nema guzve kao sto je ima popodne.
    Minimalna plata da bude 500E? To je lako rijesiti zakonom. Sad sto bi to izazvalo inflaciju i opsti porast nivoa svih artikala koje trgujemo nema veze. Imali bi vece plate svakako. Ao da, jednako ili manje bi mogli da kupimo za te vece plate. Ah da zaboravih, u tu EU u dosta zemalja ima 13ta i 14ta plata. I dosta nekih Svetih Leopolda, Gospi, Georgija i slicnih kad te trgovine ne rade.

    Voli je radio do 22 a htjeli su do 24 pa je u pitanju bilo produzenje za 2h a ne za 1h kako se pominje. Ovo sto je kolega napisao za prebrojavanje para i slicno je tacno, jos najmanje pola sata preko se ostaje.
    Zasto su plate 300 - 350 eura? Zato sto postoji armija zvanicno nezaposljenih ljudi koji su spremni da rade za te pare, pa privatnik ne vidi potrebu da mora davati vece plate.
    Nista nemam protiv doseljavanja u PG koje je evidentno, kao i ovaj egzodus mladih iz CG. Ali nekima je bolje da voze taxi u PG, ili rade u marketima za 300 - 350E nego da ostanu u nekoj od opstina po sjeveru jer tamo ili nema posla, ili nece da se bave poljoprivredom i zarade iste pare, ili ko zna koji su jos razlozi. Budimo realni, niko od nas ne bi zivio u Pljevlja pored onog Cernobila.

    Trebace dosta godina da prodje da se promijeni svijest ovog naroda. Ja za zivota to necu docekati na zalost, pa sam jos uvijek prisiljen da trpim svakakve kretene i budale sto voze auto i parkiraju se bilo gdje samo da zavrse posao, jednu opstu nekulturu u svim oblicima koja se rasprostranila do nepojmljivih razmjera. A onda ti isti ljudi kad odu negdje vani, su najbolji postovaoci svih mogucih zakona. Pa im ne smeta sto prodavnica radi do 18h, cetvrtkom do 20 a subotom do 14h (austrija na primjer) sto trzni centri svaki dan osim nedjelje rade do 18h i tako dalje. I onda ako ti se bas pije nesto na stan, ili ti fali cigara nije problem da sjednes u auto i potrazis pumpu i kupis to sve po 2x vecim cijenama.
    I onda ti isti licemjeri tamo puse u staklene prostorije po aerodromima ili izadju napolje dok cekaju jelo u restoran, dodju u Shity kvart i maltretiraju konobara sto nema pepeljare u kafanu jer coce ko je on da njemu zabrani da pusi.

    Nego to je pocelo polako da se osjeca u ovom drustvu. Jos koja godina, i nas nece imati ko da lijeci. Izgleda su trenutno ljekari jedini ljudi koji cijene svoje dostojanstvo, i odlaze trbuhom za kruhom. I dobro je rekla gospodja iz njihovog sindikata Vladi, potrosite godisnje 15 miliona na nase zarade vise, ili spremite 50 miliona za lijecenje vani. Prosto nevjerovatno za jedno zdravstvo koje je ako se sjecate bolje od americkog. Samo se jos sjetite, pricamo od drzavi i njenom zdravstvenom sistemu gdje je 5 beba inificirano a jedna je na zalost preminula. Kvalitet vazduha u PG ne terba komentarisati, ali je odavno iznad praga normalnog.

    Ovoliki broj auta, neplanski uradjenih zgrada bez adekvatnog parkinga, niko nikad odgovarao nijeza sve te silne propuste. Regionlani vodovod placa milionsku presudu strancima, niko da pita gdje je taj mudonja sto je raskinuo ugovor. Odgovara li iko za to?

    Ali na moju veliku zalost, ovaj narod to ne vidi. Oni vide samo trolovanja po portalima i forumima, mozda i placenih DPS i DF botova gdje se skrece paznja sa bitnih stvari. I sad je najveci problem u drzavi sto ce trgovine odmarati nedjeljom, i nekih 10,000 radnika imati jedan dan vise slobodno da te iste forume i portale procita i prokomentarise da je DK ljigavac kao i sto nije imao muda ove 30 godina da se brecne nego sad kad su krenuli na njega i tako u krug ili da popljuje DPS i cijelu nesposobnu opoziciju.
    Hljeba i igara.

    A mi ostali se samo pitamo da li ce i kada ovdje doci momenat, da npr zbog jednog pjanog ministra inostranih poslova koji starleti sve sa ciljem da je opegla obecava da ce joj pomoc da prenese neke pare u Rusiju ili gdje vec, padne cijela vlada jedne drzave. Na zalost moracemo za tako nesto jos dugo da pricekamo. Ipak je sad bitnije jesu li Srbi manjina u CG, je li Amfilohije napustio Vucica i okrenuo se Milu.
    To sto jedemo meso i povrce sumnjivog kvaliteta, sto nam je stopa smrtnosti od srcanih bolesti i karcinoma u porastu i sto te ljude nema ko da lijeci je apsolutno potpuno nebitno. Nego da vidimo sto ima na onaj autodiler daako mi doje ovaj Mancester i Barsa da se trguje neko auto.
    Last edited by hercules; 19-10-19 at 13:26.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #1493
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    510
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    sto ce trgovine odmarati nedjeljom, i nekih 10,000 radnika imati jedan dan vise slobodno...
    Izvini, odakle tebi ovo???

  19. #1494
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Bio sam konzervativan, pa od 40,000 koliko radi u sektoru trgovine, odokativno sam sabrao da 10,000 nedjeljom radi bas u marketima Voli, Lakovic, Idea, Lida, Mega, Martex i ostali sirom CG.
    Uzmi koji god hoce broj i nastavi recenicu, ista je poenta.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #1495
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Bio sam konzervativan, pa od 40,000 koliko radi u sektoru trgovine, odokativno sam sabrao da 10,000 nedjeljom radi bas u marketima Voli, Lakovic, Idea, Lida, Mega, Martex i ostali sirom CG.
    Uzmi koji god hoce broj i nastavi recenicu, ista je poenta.
    Nece imati dan vise slobodno. I do sada su imali taj dan, samo sto nije bila uvijek nedjelja, nego nekad zakaci ponedjeljak, nekad utorak itd.

    Poenta je da nema dodatnog slobodnog dana, ali ima, I to je veoma bitno, nedjelje za porodicu. Dakle ako muz radi negdje gdje je slobodan vikendom, sad je I zena doma nedjeljom, pa mogu imati taj jedan dan za sebe, druzenje sa djecom I prijateljima itd. Do sada to nije bio slucaj.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  21. #1496
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,148
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Budite realni, priznajte sebi da je velika vecina imala slobodan dan samo na papiru, znate li koliko radnica iz marketa nije iskoristilo slobodne dane iz 2017, 2018 i 19? E pa mnoooogo njih! Da ste u trgovini znali bi, ili neki ovjde znaju ali ne bi priznali!

    Poslato s Jadrana

  22. #1497
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Drugari, uopste nije lijepo to sto me prozivate...
    Povrijedili ste mi osjecanja...
    Najjace od svega je sto se ljudi primaju kad se sprdam, a kad sam 100% ozbiljan onda misle da trolujem...

    Ajde samo mi navedi dje sam ja to napisao da idem u nabavku uvece...
    Znaci navikao sam da na forum ljudi izvrcu stvari ali ovo je bas hit...
    Jer sam inace alergican na sve te trgovine, bilo da kupujem garderobu ili cekam sa babama red na kasu...
    Sva moja trgovina se svodi na kupovinu hleba, mlijeka, cigara, sokova i piva... a to obavim usput kad se vracem kuci...
    Za sir, meso i sl dam pare roditeljima ili najcesce stricu pa mi to oni pokupuju, super odaberu jer poznaju te trgovce a svakako su u penziju pa da malo prosetaju do pjace...
    Inace sam cest gost u Lidu kad je vec pomenu, u komsiluk mi je, desava se nekad da banem u 2 sata da kupim cigare ili pivo... eto, za taj komoditet sam kriv priznajem...

    Ti si se manje vise saglasio sa svim sto sam ja napisao, i za otpustanje radnika i za guzvu u subotu vece...
    I tacno je da mi je poredjenje sa radom u jednoj smjeni sarkasticno i djetinjasto... ali nista manje nego proseeravanje ovih dusebriznika sto bi radnici u marketima jedan dan radili sat duze...
    Inace, do 11 sati radi Aroma kod Sat kule, a pretpostavljam da ima jos takvih marketa u Pg...
    Nego, da neko danas nije bio u trgovinu... podjoh da kupim 2 artikla, cekao sam jace od po ure...

    Uglavnom, evo i ja se pridruzujem, Bokan je goovno, robovlasnik, treba ga zatvorit zbog toga sto je htio da lroduzi radno vrijeme taj jedan dan za sat vremena...

    I samo jos da dodam da je moj posao takav da sam 24/7 dostupan, pri telefonu sto se veli, a clan familije mi je pola radnog vijeka proveo radeci nocne smjene i dezurstva... pa mi je to poredjenje sa radnicima kod Bokana sto su odvojeni od familije bilo posebno simpaticno
    ako bas hoces da citas ja nisam za bokana rekao apsulutno nista. ni da jeste ni da nije robovlasnik. generalno je sve to odraz od ceka drzava ubira najvece poreze.
    slozicu se jer nisam bas toliko naivan
    ovo sto sam napisao nije odbrana bokana, vec moje misljenje o narodu sa kojim dijelim vazduh.
    malo sam poslom vezan za te velike lance, pa cu otvoreno reci da je veci problem taj narod koji kupuje nego bokan i komnen
    jedino sto mogu da im zamjerim je sto ne daju instrukcije obezbjedjenju da napenale svakog idiota koji udje poslije 21:45 u prodavnicu, jer sanse nema da ista kupi bez cigarete eventualno
    a iznenadili bi se koliko je takvih u PG

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  23. #1498
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,575
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    U Nk markete kao da je sudnji dan śutra...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  24. #1499
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,566
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

    ova navalica manje više govori kakav smo narod


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #1500
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,791
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,314
    Thanked in
    2,166 Posts

    Default

    Ovo je kao nekad pomračenje sunca i savjet da se ne izlazi iz kuće, ili milenijumska buba.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 60 of 187 FirstFirst ... 105056575859606162636470110160 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 08:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 20:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 21:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 11:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •