View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 71 of 184 FirstFirst ... 216167686970717273747581121171 ... LastLast
Results 1,751 to 1,775 of 4579

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #1751
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    10-20 g. vise ili manje nije strasno ali kad mi ga naraze debelo jer je mrzi da podesi masinu i da reze onda ih opomenem i rezu mi ponovo.

  2. #1752
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Odem u Conto... trazim 200gr, izreze mi 210gr. Izvinjava se i krece da skida tih 10gr viska.

    Odem u Voli, trazim 250gr, izreze mi 320gr i nista mi ne kaze, ko te shisha.

    Najgore je sto kad im vidim face i koliko im nije do zivota, bas nemam nikakvu 'zelju' da isa prigovaram i da se svadjam iako mi se ovo redovno desava a samo mi ponekad prekipi.
    Podsjeti me na onu situaciju:
    - Molim vas dajte mi 250 g. parizera
    - Evo, ima 268 g. Može?
    - Gospođo, tražio sam 250 g.
    - Evo, sada ima 246 g.
    - To i dalje nije 250 g.
    - Uhvatite me za sise.
    - Molim?
    - Ajde, uhvatite me za sise, volim to kada me neko je*e.

    Sent from my Motorola 8400

  3. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  4. #1753
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Hahahahahahaahhah istina je da nikad ne pogode tacnu gramazu ali ako kazes da ti daju tacno manuce visak i svi mirni...ko im je kriv kad ne paze
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #1754
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    meni je žao onih djevojaka koje rade na onim djelovima gdje se nalazi voće/povrće. masu puta sam gledao da ljudi jednostavno neće da sami završe posa’ no čekaju njih da dodju i ukucaju onu šifru jer ovi kao ne znaju, i onda ako zakasne obavezno ‘A POŽURI MALO, NEMAM JA KAD TEBE DA ČEKAM’.
    Uvijek se pitam zašto HDL i Voli (u mom gradu) ne ostavljaju mogućnost kupcima da sami izmjere i otkucaju voće i povrće. Sprečavaju krađu ili šta?

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Obično kažem toliko i toliko i što god da mi daju, dobro je to. Jednom u Voli ušao na onu gotovu hranu, tražio šta sam već tražio, nisam 15 sekundi ostao. Veli mi žena zlatili se muškarci, čim dođete odma znate šta tražite, žene me o jadu zabave. Te kakvo je ovo, te kad je spremljeno, a je li spremljeno ovako ili onako, a ima li većih komada, a ima li manjih komada, a je li ovo svježe, a što je to toliko puno pečeno, a što je to toliko malo pečeno...
    To je to.

    Mene blagoslivljaju kad tražim sir u komadu, bez narezivanja.
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #1755
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Uvijek se pitam zašto HDL i Voli (u mom gradu) ne ostavljaju mogućnost kupcima da sami izmjere i otkucaju voće i povrće. Sprečavaju krađu ili šta?
    Sprječavaju krađu. One na kasi nemaju kad da zaviruju jesu li u kutiji pistaći ili kikiriki i jel unutra jabuka jeftinija ili skuplja itd.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  7. #1756
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,829
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    To se u svaku radnju dešava. A meni zao radnike jer znam da im odbijaju od plate kad fali suhomesnatih proizvoda, tj moraju prodati i ćošak od svakog proizvoda pa čak i onu "prvu" fetu koja se malo osuši od stajanja i slično...

    Nije do radnika nego do poslodavaca, tako da i ja, ko i ti, ne ulazim u raspravu sa njima

    Sent using Tapatalk
    Svaki proizvođač suhomesnatog daje određeni postotak proavcu kao gratis, baš zbog toga da se ne bi rezao početak i kraj a i zbog "kala".
    To što su trgovci lakomi pa žele sve da se proda je za jedno naučno ispitivanje.

    Inače "rezanje" salame, sireva i svega ostalog je na zapadu potpuno izbačeno zbog santarnih razloga. Jednostavno možeš da kupiš male salamice, izrezane sireve ili šunke itd...
    ne kažem da tako i treba kod nas, ali da se svađam radi 10 grama nemam namjeru.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #1757
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Bogami meni niko klizeći ne ulijeće kad sam kucam šifru za voće. Mada sam redovan pa me poznaju. Doduše, jednom po navici uzeh mandarine, ukucah šifru i platih mandarine. Kući dođoh i viđeh da sam uzeo klementine. Da li to znači da sad mogu da se prijavim za posao u tužilaštvu?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  10. #1758
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    To što su trgovci lakomi pa žele sve da se proda je za jedno naučno ispitivanje.
    Kako bi drugačije prodali robu isteklog roka nego kroz rezanje. Inače, ova zabrana prerađevina od svinjskog mesa iz SRB im je dobro došla da se iščiste zalihe pred istek roka ili već isteklog roka od domaćih proizvođača, jer ko uopšte pita za rok kad mu treba 300g narezane čajne.
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #1759
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Inače "rezanje" salame, sireva i svega ostalog je na zapadu potpuno izbačeno zbog santarnih razloga. Jednostavno možeš da kupiš male salamice, izrezane sireve ili šunke itd...
    ne kažem da tako i treba kod nas, ali da se svađam radi 10 grama nemam namjeru.
    Treba treba jer često dobijem šunku ili trapist sa nekakvom narandžastom mašću od kulena ili nečeg sličnog.

  12. #1760
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Pa ti ne traži da ti režu više. Eto svakako veliš da treba izbaciti to a i žališ se na narandžastu mast na trapistu.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  13. #1761
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Mišljenja sam da sam lagana za kupovinu, sve dok me neko ne napravi budalom. Mali milion puta se desi da vidim nešto sa dotrajalim rokom, pa prvoj radnici, koja se tu nađe, diskretno stavim do znanja, uzmem isti proizvod sa regularnim rokom i nastavljam svojim poslom. Nikad nijesam voljela da pravim scene u bilo kojem segmentu, ako stvarno vidim da je bilo šta urađeno nenamjerno. Dešava se, pa ne pravim probleme...
    No, ono što je činjenica je da radnici u dijelu đe se prodaje meso, tj.uvaljuju prilično sumnjivu robu, makar bojom, a i kvalitetom. Kad ga gledate s one strane stakla djeluje fino, čim ga izvade, to više nije ta boja.
    Čini mi se da sam ovde pominjala da mi je majka penicilin za takve, a trgovina u sektoru za meso s njom izgleda otprilike ovako:
    - Izvinite, možete li mi dati komad plećke?
    On vadi i odmah krene da ga mjeri i pakuje, a majka ga prekida:
    -ne, da pogledam prvo.
    On digne malo iznad rashladne, ali opet nedovoljno da se dobro vidi.
    Majka:
    - još malo više.
    On, podigne, ali ga nekako poklopi šakom.
    - Okrenite.
    On se okreće, a majka:
    - ne vi, nego plećku.
    On je obrne malo, majka traži cijeli krug obrtanja. Na kraj se ne odluči, jer je meso stvarno nikakvo, pa mi kaže:
    -Što još imamo da potrgujemo?
    A ja:
    - ko ste vi, gospođo...
    Svaka trgovina s njom je urnebesna...
    E, sad nekome je takva osoba težina, kako ono dijagnostičari vele 'isfrustrirana', a ona samo ne želi da joj uvaljuju nekvalitetne proizvode i želi da ima tu slobodu da bira ono što smatra da je, po njenom mišljenju, najbolje i najkvalitetnije za njen novac...Priznajem da je u većini slučajeva zaista u pravu, jer stvarno su u stanju da bez imalo obraza uvale sve i svašta.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  14. #1762
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Problem kod nasih ljudi je sto see ponasaju kao da im paree padaju sa neba..

    Nekad kad gledam ljude u prodavnicama i kad im uvaljuju svasta bukvalno ne cjene zaradjeni dinar.


    Sa nasim prodavnicama covjek treba da otvori cetri oka pogotovo kad kupuje meso.




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by djordje1990; 08-01-20 at 21:12.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  15. #1763
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    @KRKNA Treba biti kao tvoja mama, jer nismo ovce i za svoje pare imaš da tražiš sta god hoćeš. Jer prodavci su krivi, ako ne gledaš uvale ti bilo šta.
    Ne znam odakle im obraza da uvale meso koje se ubuđalo.
    Desi se da keksu ili smokiju istekne rok, i to mogu sa shvatim, ali zeleno meso ne mogu...

    Sent using Tapatalk

  16. #1764
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Dodjem u lakovic novi kod kampa na zlaticu, kupujem svega za novu i nemam kad da idem kod atomskog za prsutu i rekoh ajde dajte mi neku dobru. Vadi ona neku goranc 12.99 reze kilo ja hvala i nastavljam. U nastavku malecki kaze tata daj mi parce i ja kako ga vozim u kolica dajem kad on posle 10sec pljunu ono, lakovic pun ja na njega te sram te bilo, te razmazen naravno normalnim tonom, gleda me narod sa zaljenjem kako mi je dijete nevaspitano/nezahvalno. Malecki cuti i ja i dalje kupujem i on mrcio se kaze tata molim te pojedi i ti. Te ja uzeh parce, ljudi, taj ukus mi je i sad u ustima. To je bilo uzasno, kao da sam persil onaj zvakao. Samo sam ponio na pult, stavio, rekao momku koji je krenuo da uzme da je pokvareno i pravac napolje

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  17. #1765
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Nedostatak poslovne etike najcesci problem, taj mesar ne bi smio prodati takvo meso da nema takve instrukcije sto je totalna katastrofa za posao.
    Potrosace kao krkna bas postujem, sam sam takav, diskretno da sugestiju i idemo dalje, s tim sto je istekli rok u prodajnom prostoru neprihvatljiv, ali desava se


    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  18. #1766
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Pa taj kukavac da ti kaze da je nesto pokvareno do kraja smjene bi otkaz dobio.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  19. #1767
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Dodjem u lakovic novi kod kampa na zlaticu, kupujem svega za novu i nemam kad da idem kod atomskog za prsutu i rekoh ajde dajte mi neku dobru. Vadi ona neku goranc 12.99 reze kilo ja hvala i nastavljam. U nastavku malecki kaze tata daj mi parce i ja kako ga vozim u kolica dajem kad on posle 10sec pljunu ono, lakovic pun ja na njega te sram te bilo, te razmazen naravno normalnim tonom, gleda me narod sa zaljenjem kako mi je dijete nevaspitano/nezahvalno. Malecki cuti i ja i dalje kupujem i on mrcio se kaze tata molim te pojedi i ti. Te ja uzeh parce, ljudi, taj ukus mi je i sad u ustima. To je bilo uzasno, kao da sam persil onaj zvakao. Samo sam ponio na pult, stavio, rekao momku koji je krenuo da uzme da je pokvareno i pravac napolje

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Obavezno suhomesnato pomirisi kad ga spakuju, užegne, dešavalo mi se to nekoliko puta...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  20. #1768
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    u lakovic nikad ni suhomesnato ni svjeze meso.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  22. #1769
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    u lakovic nikad ni suhomesnato ni svjeze meso.
    To slobodno treba izbjegavati u svakom lancu.

    Inače šta se dešava sa ponudom voća i povrća? Je li realno da mi kao mediteranska zemlja nemamo svoje agrume u ponudi? Albanija i Turska su nam glavni uzgajivači svega
    Last edited by starwalker; 08-01-20 at 22:22.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #1770
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Dodjem u lakovic novi kod kampa na zlaticu, kupujem svega za novu i nemam kad da idem kod atomskog za prsutu i rekoh ajde dajte mi neku dobru. Vadi ona neku goranc 12.99 reze kilo ja hvala i nastavljam. U nastavku malecki kaze tata daj mi parce i ja kako ga vozim u kolica dajem kad on posle 10sec pljunu ono, lakovic pun ja na njega te sram te bilo, te razmazen naravno normalnim tonom, gleda me narod sa zaljenjem kako mi je dijete nevaspitano/nezahvalno. Malecki cuti i ja i dalje kupujem i on mrcio se kaze tata molim te pojedi i ti. Te ja uzeh parce, ljudi, taj ukus mi je i sad u ustima. To je bilo uzasno, kao da sam persil onaj zvakao. Samo sam ponio na pult, stavio, rekao momku koji je krenuo da uzme da je pokvareno i pravac napolje

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    U isti taj Laković za katolički božić uzimam ćurku zapakovanu u najlon.
    Uzimam sa pulta stavljam u kolica produžavam, i krenem poslije možda 30 sekundi da se počešem po nosu - ruka mi toliko bazdi da sam povratio zamalo. Štae ovo reko jeben ti ?
    Pomirisah onu kesu i znači od smrada bljucnem usta, dobro se nijesam izrigao...

    Vraćam se kod mesara reko druže šta je ovo bogom te kumim ovakav bazd još ne namirisah. Jutros stigle ovo ono, nije sigurno otvori nožem onaj najlon stvarno unutra svježa ćurka ne bazdi.

    Međutim sjetim se da je ćurka bila izložena na pilećim batacima - reko daj mi jedan ovaj batak da vidim.

    Znači ljudi kunem se - kako sam ga prinio nosu tako mi se zavrćelo.

    Eo reko druže šta smrdi... A ne smrdi sigurno nešto je drugo, ja rekoh pomiriši on pomirisa - pogleda me.... Veli izvini molim te i mače onu gastru sa batacima..

    Godinama u Laković meso ne kupujem, nego mi ovaj novi blizu ajde reko da uzmem.

    Pih


    Vidim one gospođe narežu čajne i vrata i onda je drže gore. I stvarno jes ok kad ti se ne čeka pokupiš onj posudicu i gas.
    Međutim vidim da je rezano u 7:10 ujutro a to tipa 19:20 uveče, čajna se oznojila ono - puštila mast...
    Pih
    Last edited by Gandalf_White; 08-01-20 at 22:27.
    One Ring to Rule them all...

  24. #1771
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,677
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Meso samo u francu i kod ljujkovica i sahovica


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  25. #1772
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Meso samo u francu i kod ljujkovica i sahovica


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kod Taja još nije zatajilo.

    Junetina/teletina im je vazda 1/1, džigerica vazda svježa

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  26. #1773
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ja sam vjeru promijenila sto se tice mesa.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  27. #1774
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Jel moguće da ste takvi jadovi da vam je bitno 20g više ili manje, da vam to nesto mijenja u životu?
    Pa parče salame/sira/pršute je 10g, kako može neka napacena žena koja je min 8 sati na noge da vam broji komade?
    Da sam na njihovo mjesto samo bi vam reka' - u grlo vam ostali!

    Poslato s Jadrana

  28. #1775
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    To slobodno treba izbjegavati u svakom lancu.

    Inače šta se dešava sa ponudom voća i povrća? Je li realno da mi kao mediteranska zemlja nemamo svoje agrume u ponudi? Albanija i Turska su nam glavni uzgajivači svega
    Mandarine 1,5 - 2,0 eura?!?!?! Koja pljačka naroda. A oko njih nikakvoga posla bez da se s proljeća malo očisti oko njih i ko oće poprska protiv štetočina... Pljackaju narod, pi...


    Sent using Tapatalk

Page 71 of 184 FirstFirst ... 216167686970717273747581121171 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 09:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 21:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 22:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •