View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 83 of 187 FirstFirst ... 337379808182838485868793133183 ... LastLast
Results 2,051 to 2,075 of 4669

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #2051
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Voli u tolose ima iste cijene kao nas diskont cisto da znate

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  2. #2052
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    446
    Thanked in
    357 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Odradih trgovinu (veliku u voli) jutros. Uporedih sa cijenama od 3. aprila i sa pocetka maja i iste su ( jer sam htio bas da vidim oce li sto dizat pa spustat). Usteda za racun za struju - skoro 50 eura.

    p.s vlasnici restorana i kafana su pravili vozice - po 3-4 korpe. Paketi majoneza, kecepa, mlijeka, brasna, sira...

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    U koji Voli si bio?

    Cijene su skoro iste. Ima nekih koje su vece nego prije 10 dana. Recimo pelat granoro sa 1.09 na 1.29 eura. Ali recimo bilo je cijena koje su na akciji i jos na to 20%.

  3. #2053
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,387
    Thanks Thanks Given 
    1,810
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Evo opet nova godina.
    Nas diskont full.

  4. The Following User Says Thank You to mrgo For This Useful Post:


  5. #2054
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Ja sam po navici pošla u Nas diskont, i kad vidjeh da nema korpi shvatih da i tamo vazi akcija.....uglavnom, ja nijesam kupila osim ono st mi je trebalo i inače, tako da sam zadovoljna sa uštedom od 22 eura! Račun mi je bio oko 70 eura
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #2055
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Ja bijah u Voli u Tološe, nije bilo sad gužva da se ne može ući ni slično. Čekala sam na kasu možda 10 minuta. Uzeh hemije, nešto malo hrane što mi je trebalo ali najviše uzeh gore na sprat, bila akcija u Voli Shop takodje. Uzeh Dolce Gusto za 39 eur Neki Delimano stalak sa noževima i još neke sitnice za kuću i sve bilo na 20%.

  7. #2056
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Bilo je i na alkohol 20% što se začudih iskreno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #2057
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Katalog u IDEI gdje promovišu domaću proizvodnju, čak kao popust na voće i povrće... LINK

    A u prodavnici masu gajbi povrća - krastavac, babure, krompir, jasno naznačeno na deklaraciji - uvoz iz Albanije. :loyal:

  9. #2058
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,467
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,064
    Thanked in
    1,301 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Katalog u IDEI gdje promovišu domaću proizvodnju, čak kao popust na voće i povrće... LINK

    A u prodavnici masu gajbi povrća - krastavac, babure, krompir, jasno naznačeno na deklaraciji - uvoz iz Albanije. :loyal:
    On the bright side, popust 50% na Mammut i Akademia craft piva... Ne znam je li onda jeftinije kod njih ili NTC...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  10. #2059
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,300
    Thanks Thanks Given 
    2,790
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    O ovom problemu sam vec pisao na ovom forumu ali sam se tu zadrzao. Niti sam dje dalje prijavljivao niti sam koristio ove "moderne" taktike poput slanja Podgorickom ili sto vec...

    Ipak, ove stvari se sve cesce ponavljaju, u sve vecem broju prodavnica a evo ukratko i o cemu se radi.

    Prozivodu se blizi rok trajanja i on se par dana pred istek stavlja na akciju koja traje daleko nakon isteka roka.

    Ja sam siguran da to ne moze bit' slucajna greska vec neka mnogo ruznija, prljavija i pokvarenija taktika trgovackih lanac u nasoj zemlji.

    Evo sam danas bio u Voli i primjetio ovaj problem na vise proizvoda a evo samo jednog primjera, da slikovito prikazem o cemu se radi.



    Znaci... Wasabi pasta, 43gr ima regularnu cijenu od 2.99e. Juce, 3. juna, 2020. godine neko (ne bavim se trgovinom, ne znam ko daje ove naredbe niti ko ih izvrsava) "uspostavlja" akciju na taj artikal sa popustom od 33.44%, tj. sa 2.99e na 1.99e. Akcija traje od tog dana (3. jun 2020.) pa sve do kraja jula 2020. godine, tj. prakticno mjesec dana (skoro).

    To ne bi bio problem da ti artikli (SVI redom, provjerio sam) ne isticu 7. juna, samo 4 dana od pocetka te akcije.

    Ja bi najprije volio da mi neko kaze da sam lud ili glup pa ne vidim nesto i da se pokrijem usima a ako to ne bude slucaj onda da mi javite kojoj tacno inspekciji da se obratim. Da li je to sanitarna, trzisna ili sto vec? I eventualni broj telefona nekog ko ce znat' da odreaguje s' obzirom da imam jaaaaaako losa iskustva sa inspekcijama i ljudima koji tu (ne) rade svoj posao.

    Ne koristim FB niti vidim poentu u kanceru od Podgorickog vremeplova ali ako nema druge opcije da se ovaj problem ucini ozbiljnim onda mogu i to da odradim, imenom i prezimenom jer nisam anonimus.

    Zahvaljujem na korisnim informacijama.

    P.S. Ovo je konkretno iz Voli-ja ali kao sto rekoh - gledao sam ISTI problem i u drugim prodavnicama a poslednji (prije ovog danas) je bio u Conto-u. A sasvim sam siguran da je ovaj problem, nazalost, prisutran i u vecini drugih lanaca trgovine.
    Last edited by Fidel Castro; 04-06-20 at 21:43.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #2060
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,562
    Thanks Thanks Given 
    1,960
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Ovi artikli ce (vjerovatno) biti povuceni iz prodaje 07.06. i kraj price. Niko nece rizikovati i prodavati artikal isteklog roka.
    Ne znam kako Voli generise ovo trajanje akcije, vjv je "neko" bzvz i ukucao taj datum.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  12. #2061
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,300
    Thanks Thanks Given 
    2,790
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ovi artikli ce (vjerovatno) biti povuceni iz prodaje 07.06. i kraj price. Niko nece rizikovati i prodavati artikal isteklog roka.
    Ne znam kako Voli generise ovo trajanje akcije, vjv je "neko" bzvz i ukucao taj datum.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Zar ne bi datum akcije trebao da bude realan datum a ne neki "bzvz, genericki" u buducnosti kad (navodno) tog proizvoda vise i nece bit' na rafovima.

    S' obzirom da sam ovo vec ovdje postavio a znamo kojom brzinom idu informacije kod nas... ne bi me cudilo da ovih 'pasti' stvarno ne bude 8. juna ali budi siguran da to NIJE praksa. A ja necu bit' lijen da provjerim ovo konkretno a sledeci put necu ni pominjat' nista dok artikal zaista i ne istekne.

    Jos jedno pitanje... ako kod roka trajanja ne pise dan vec samo mjesec i godina... da li se rokom isteka smatra 1. dan u mjeseci ili poslednji?

    (naidjoh na vise artikala kojima je rok trajanja jun-2020 pa me zanima da li su oni zakonski i dalje u roku ili nisu vec 4 dana?)

    Na svasta sam danas naisao a moram da gledam jer znam da ima dosta artikala koji se nisu osvjezavali te se prodaju oni stari, od prije vise mjeseci. Zato i moram da gledam rokove na artiklima koje kupujem a samim tim i nailazim na ove stvari... Cisto da ne misli neko da radim poslove inspektora za dzabe iako vjerujem da sam danas odradio veci 'posao' nego sto oni odrade za mjesec dana.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #2062
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Na onim artiklima na kojima pise jun 2020 to znači da je rok do kraja juna. Ja sam često u aromi vidio ono što je na akciji da je istekao rok uveliko

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  14. #2063
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Nije ovo samo kod nas,bilo dje po evropi ista stvar sa robom kojoj rok istice za nekoliko dana,pocev od slatkisa mlijecnih proizvoda pa do mesa sokova itd.samo sto tamo postoje posebne vetrine i mjesta gdje se ovi proizvodi vidljivi i kupci nauceni na mjesta gdje se ovi proizvodi izlazu.s time sto su cijene od 50 %pa do cak i 80% nize od pocetne

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  15. #2064
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,300
    Thanks Thanks Given 
    2,790
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Na onim artiklima na kojima pise jun 2020 to znači da je rok do kraja juna. Ja sam često u aromi vidio ono što je na akciji da je istekao rok uveliko

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    Pa o tome ja pricam... Te akcije kao pocnu dok je artikal jos uvijek u vazecem roku ali "igrom slucaja" ostane tu i nakon isteka roka. Onako.... slucajno.

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Nije ovo samo kod nas,bilo dje po evropi ista stvar sa robom kojoj rok istice za nekoliko dana,pocev od slatkisa mlijecnih proizvoda pa do mesa sokova itd.samo sto tamo postoje posebne vetrine i mjesta gdje se ovi proizvodi vidljivi i kupci nauceni na mjesta gdje se ovi proizvodi izlazu.s time sto su cijene od 50 %pa do cak i 80% nize od pocetne

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Znam ja za to ali ne bih mogao da uporedim te dvije stvari. Tamo su takvi proizvodi JASNO odvojeni sa JASNIM razlogom zasto su na popustu (i to od 50% pa do 90%, zavisno od proizvoda).

    Kod nas je taj proizvod na svom uobicajnom mjestu a niko ti ne kaze zasto je na popustu. Neke stvari budu na popustu iako rok nije ni blizu tako da popust kod nas nije nikakav indikator da je nesto blizu isteka roka. Mislim meni jeste ali generalno nije. Ako se razumijemo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #2065
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Dokle god oni prodaju robu kojoj rok nije istekao nema osnova a bilo kakvu kaznu.
    Vjerujem da će po isteku roka povući robu sa rafova.
    Trajanje akcije koliko pamtim u voli uvijek definišu na neke datume, a sad je li ovo slučajno ili ne u tvom primjeru vile će znati.
    Na žalost nisu svi naučili da gledaju datume na artikle koji idu 1+1 gratis i one koji su na nekoj od akcija. Ja uvijek po navici gledam.
    A i rokovi su nekad budi bog sa nama. Kupio sam Srna jogurt koji je danas stigao u prodavnicu i bio je pokvaren kad sam ga otvorio isti dan.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #2066
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Treba razlikovati Expiry date i Best before. Ja sam po eu gledao proizvode kojima je prosao Best before datum, ali se prodaju regularno. Onda guglah o tome i saznah sledece:



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. #2067
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,300
    Thanks Thanks Given 
    2,790
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Dokle god oni prodaju robu kojoj rok nije istekao nema osnova a bilo kakvu kaznu.
    Vjerujem da će po isteku roka povući robu sa rafova.
    Trajanje akcije koliko pamtim u voli uvijek definišu na neke datume, a sad je li ovo slučajno ili ne u tvom primjeru vile će znati.
    Na žalost nisu svi naučili da gledaju datume na artikle koji idu 1+1 gratis i one koji su na nekoj od akcija. Ja uvijek po navici gledam.
    A i rokovi su nekad budi bog sa nama. Kupio sam Srna jogurt koji je danas stigao u prodavnicu i bio je pokvaren kad sam ga otvorio isti dan.
    Kao sto sam napisao (a i straus pomenuo)... roba se prodaje i nakon isteka roka. Redovno. U skoro svim prodavnicama kod nas.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Treba razlikovati Expiry date i Best before. Ja sam po eu gledao proizvode kojima je prosao Best before datum, ali se prodaju regularno. Onda guglah o tome i saznah sledece:



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Znam ja to ali nisam siguran da takvi proizvodi mogu da se prodaju kao regularni. Obicno su, kao sto sam pomenuo, JASNO izdvojeni od svih ostalih.

    Ne mora nesto da bude stetno da se ne bi prodavalo. Sa tom pricom prakticno se opravdava da ti neko prodaje nesto sto nema nikakav ukus, nikakvu nutritivnu vrijednost ali je "okej" jer nije stetno za zdravlje. Nisam siguran da je to bas regularno.

    Pored toga, gledao sam istekle rokove i na mlijecnim proizvodima (ne danas nego prije) a siguran sam da se oni ne mogu upotrebljavat' nakon isteka roka i da definitivno mogu da imaju negativne posledice makar to bilo znatno duze sjedenje na solju.


    P.S. Ja sam 'vani' gledao proizvode da imaju i 'best before' i 'expiry date'. To ti manje vise najtacnije kaze do kad bi nesto TREBALO da se iskoristi a do kad bi MORALO da se iskoristi. Kod nas proizvodi obicno imaju kad bi nesto MORALO da se iskoristi i to je donekle okej ali ako postoji samo datum do kad bi TREBALO da se iskoristi... kako znas do kad bi MORALO da se iskoristi? Da li je to par dan nakon tog "best before" datuma ili par nedelja ili par mjeseci? Ja se nadam da te stvari nisu regularna praksa jer meni definitivno ne zvuci kako treba.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #2068
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Tako je, neki imaju samo Best before, a neki i E.date i Bb... Nisam dublje zalazio u tematiku...

    U australiju i usa sam uglavnom uvece kupovao u markete jer ima i 50% popusta na artikle koji se nisu prodali preko dana...

    Kupovao sam i neke proizvode kroz eu kojima je prrosao best before datum i bili su skroz ok... Nije moje nepce toliko istancano

    U kambodzu popih slucajno tetrapak novozelandskog slatkog mlijeka kojem je rok istekao prije 5godina... Ukus ok skroz, cekah oce li mi bit sto, ali nista . Inace slucajno datum pogledah i vidjeh da je isteklo, inace ne bih po ukusu rekao...

    A kod nas zna da se proda tetrapak koji se ukisjelio, iako mu je rok ok. Ko zna na kakvo sunce i toplotu to stoji.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  20. #2069
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,300
    Thanks Thanks Given 
    2,790
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Evo ne znam njemacki (cus mene tajlandski) ali Google translator kaze i da je ovo "best before".

    Ali eto... slikano juce, 6. jun a "najbolje upotrebiti do" unazad 3 dana - 3. jun.

    Datum isteka ne postoji nego cik pogodi.






    P.S. Ona Wasabi pasta je i dalje tu i prilicno sam siguran da se nece uklanjat' any time soon.
    Last edited by Fidel Castro; 07-06-20 at 12:46.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #2070
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    To ti je lagano

    Meni se danas drugi dan u 15 dana desilo da je pokvareno slatko mlijeko u tetrapak sto otvorih, kupljen u Voli. Ne radi danas da im ga vratim, bas pakao sto rade.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #2071
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,300
    Thanks Thanks Given 
    2,790
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Evo da ponovim pitanje... koja inspekcija? Sanitarna? Trzisna? Neka treca?

    Cisto da vidim kakav im je pristup.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #2072
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    446
    Thanked in
    357 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To ti je lagano

    Meni se danas drugi dan u 15 dana desilo da je pokvareno slatko mlijeko u tetrapak sto otvorih, kupljen u Voli. Ne radi danas da im ga vratim, bas pakao sto rade.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Koji tetrapak?

  24. #2073
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    446
    Thanked in
    357 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo da ponovim pitanje... koja inspekcija? Sanitarna? Trzisna? Neka treca?

    Cisto da vidim kakav im je pristup.
    Trzisna.

  25. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  26. #2074
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Fidel na ovaj proizvod ti pise da je najbolje upotrijebiti do i datum 3.06. posto je to suva materija ja sam sigurna da je mozes i u julu jesti potpuno bezbjedno a kamooli 6 juna. Sto neko rece ovo je najbolje upottrijebiti sto ne znaci da je opasno 4. juna.
    Ja cesto kupujem takve prpoizvode koji su na popustu pred istek roka, pogotovo ako su suve materije (pirinac, špageti, lazanje, brasno i sl)...ove varijante mliječnih proizvoda, tj jogurta, skorupa, varenike i sl ne, jer to promijeni ukus i meni nije po volji, ali nije pokvareno ni par dana nakon isteka. Mliječni proizvodi im stoje ispred prodavnice pričam o Lakoviću Našem diskontu i sl ljeti po najvećem suncu...tvrdim da 10 minuta stojanja jogurta na 40 stepeni promijeni ukus (ja ga ne mogu piti) ali nije pokvaren...cijelo proslo ljeto Balans se iz volija nije mogao piti...kupih u Idei reko' da se spasim, kad isto...onda sam prestala da kupujem pa sam prešla na onaj jogurt bosanski 0,7% i pila ga do oktobra...kad sam god Balans kupila bio je onako nekog "neobicnog" ukusa...mojim ukućanima nije smetalo toliko ali ja ne mogu to ako mi nema uvijek isti ukus
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  27. #2075
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,300
    Thanks Thanks Given 
    2,790
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Fidel na ovaj proizvod ti pise da je najbolje upotrijebiti do i datum 3.06. posto je to suva materija ja sam sigurna da je mozes i u julu jesti potpuno bezbjedno a kamooli 6 juna. Sto neko rece ovo je najbolje upottrijebiti sto ne znaci da je opasno 4. juna.
    Ja cesto kupujem takve prpoizvode koji su na popustu pred istek roka, pogotovo ako su suve materije (pirinac, špageti, lazanje, brasno i sl)...ove varijante mliječnih proizvoda, tj jogurta, skorupa, varenike i sl ne, jer to promijeni ukus i meni nije po volji, ali nije pokvareno ni par dana nakon isteka. Mliječni proizvodi im stoje ispred prodavnice pričam o Lakoviću Našem diskontu i sl ljeti po najvećem suncu...tvrdim da 10 minuta stojanja jogurta na 40 stepeni promijeni ukus (ja ga ne mogu piti) ali nije pokvaren...cijelo proslo ljeto Balans se iz volija nije mogao piti...kupih u Idei reko' da se spasim, kad isto...onda sam prestala da kupujem pa sam prešla na onaj jogurt bosanski 0,7% i pila ga do oktobra...kad sam god Balans kupila bio je onako nekog "neobicnog" ukusa...mojim ukućanima nije smetalo toliko ali ja ne mogu to ako mi nema uvijek isti ukus
    1. Ja znam da je ovo datum za "najbolje upotrebiti do" ali ajde ti meni reci onda koji je datum isteka? Ja bi razumio da pored ovog datuma postoji i datum isteka (pominjali smo gore oba datuma) ali ovdje to nije slucaj. Postoji samo jedan datum (koji je prosao) i to je to. Treba li kupac da se razumije u prozivod i prirodu istog kako bi znao koliko moze da traje nakon tog "best before" datuma? Po tebi je u julu sigurno bezbjedno za upotebu a da li je u avgustu? Gdje je granica, tj. datum? Na osnovu cega ga utvrdjujes?

    2. Ja nisam ekspert da znam da li je opasno ili nije. Ja samo vidim datum koji je prosao. Kod ovih stvari su obicno 2 jednostavna rjesenja: ili da proizvodjac ima i datum isteka ili da prodavac ne prodaje robu nakon (jedinog) datuma koji je istaknut na ambalazi.

    3. Ovaj proizvod NIJE da popustu.

    4. Ovdje je u pitanju suva materija ali ja ovdje pricam o problemu koji vazi za sve vrste proizvoda. To sto sam ja slikao dva proizvoda u zadnjih par dana ne znaci da ih nema jos stotinu. Eto Mojsije je pomenuo mlijeko isteklog roka a ja sam nerijetko gledao sireve (bilo sireve za mazanje poput Sirka, ABC-a i sl. ili one 'specijalne' uvozne koje malo ko kupuje) kojima je rok istekao. Treba li i tu da gledamo koliko je suv sir i koliko je bezbjedno da se on konzumira?

    Nista licno... samo diskutujemo. Po meni o praksi trgovackih lanaca koja bi trebala bolje da se regulise da se ne bi prodavale istekle stvari, pogotovo bez ikakve naznake da su istekle ili su nam samom isteku. Znamo da vecina potrosaca ne gleda datum nego vjeruje prodavcu koji to zloupotrebljava upravo na ovakve nacine.
    Last edited by Fidel Castro; 07-06-20 at 19:38.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 83 of 187 FirstFirst ... 337379808182838485868793133183 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 08:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 20:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 21:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 11:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •