View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 61 of 184 FirstFirst ... 115157585960616263646571111161 ... LastLast
Results 1,501 to 1,525 of 4579

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #1501
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nece imati dan vise slobodno. I do sada su imali taj dan, samo sto nije bila uvijek nedjelja, nego nekad zakaci ponedjeljak, nekad utorak itd.

    Poenta je da nema dodatnog slobodnog dana, ali ima, I to je veoma bitno, nedjelje za porodicu. Dakle ako muz radi negdje gdje je slobodan vikendom, sad je I zena doma nedjeljom, pa mogu imati taj jedan dan za sebe, druzenje sa djecom I prijateljima itd. Do sada to nije bio slucaj.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Jesu, na papir. Snaha mi radi u market da ne imenujem, i vjeruj mi da znam odlicno kako to izgleda u praksi. Vikend slobodan je misaona imenica. Odmor moze ali nikako da zakacis vikend, osnovna prava radnika se ne postuju.
    Inace 6 dana po 8 sati je 48 radnih sati, a porezi i doprinosi na minimalnih 40 sati rada. Koliko je tek tu manipulacija, i izvrgavanja ruglu zakona, drzave i inspekcija. Zastidje. I onda cuveno pitanje sto se ne pobune radnici i to u prkasi bude taman kao kad sam ja zvao komunalnu jer gradejvinar izliva plocu u nedjelju u 23:00 i pravi nesnosnu buku sa mikserom i pumpama a meni komunalni policajac kaze: ''A nismo mi ti mi za tu buku. Mi samo ovo iz kafana'. To ti je za glavnog gradjevinskog inspektora.''
    Da ne mislis da sam se tu zadrzao, pisao sam im mail o problemu i uredno su mi odgovorili nakon par dana i citirali zakon. I to je bilo krajnje nepismeno, ali ono u prevodu zovi covjeka da ti rijesi problem. A niko ne zna ko je covjek niti mu ima broj.
    Sto god se prijavi, u vecini slucajeva taj politicki podoban kadar uzme nesto ispod stola i najebe radnik koji ga je prijavio. Cast izuzecima.

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Budite realni, priznajte sebi da je velika vecina imala slobodan dan samo na papiru, znate li koliko radnica iz marketa nije iskoristilo slobodne dane iz 2017, 2018 i 19? E pa mnoooogo njih! Da ste u trgovini znali bi, ili neki ovjde znaju ali ne bi priznali!

    Poslato s Jadrana
    Neka, ne otvaraj Pandorinu kutiju sad.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #1502
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nece imati dan vise slobodno. I do sada su imali taj dan, samo sto nije bila uvijek nedjelja, nego nekad zakaci ponedjeljak, nekad utorak itd.

    Poenta je da nema dodatnog slobodnog dana, ali ima, I to je veoma bitno, nedjelje za porodicu. Dakle ako muz radi negdje gdje je slobodan vikendom, sad je I zena doma nedjeljom, pa mogu imati taj jedan dan za sebe, druzenje sa djecom I prijateljima itd. Do sada to nije bio slucaj.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    u sustini, to sto kazes je na papiru tako, u praksi ni blizu tome.
    navodio sam primjer Voli objekta u Nk, dje su radnici imali 2-3 dana mjesecno slobodna, sekjuriti koji kod njih radi samo 2 dana mjesecno, ovako svi imaju zagarantovana 4 mjesecno, nekad i 5.
    mogu tek misliti kakva je situacija u vecim objjektima u Pg, neko je vec navodio da im se daju vauceri za trgovinu mjesto slobodnih dana ili godisnjeg.
    sumnjam da su ljudi uopste pitani da li zele to, pogotovo uzimajuci u obzir ko su im poslodavci.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #1503
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ljudi ne kapiraju koliko štete imamo zbog svih ovih silnih troškova izdržavanja birokratije. Ne kapiraju da država godišnje izdvoji preko 7 miliona eura SAMO na gorivo službenih auta kojih je toliko da će morati registracije da dopunjavaju. A đe je tu servis, gume i ostalo? Ne kapiraju ljudi da Ministarstvo prosvjete ne može da realizuje priču o novoj školi ili gimnaziji u glavnom gradu jer nema novca zbog nevjerovatnog trošenja... Ljudi ne kapiraju da stari vrtići klime nemaju, nego im kupuju roditelji djece koja skupljaju novac , da su recimo u novom vrtiću Dragan Radulović roditelji kupovali posteljine, jastuke, pribore za crtanje jer nisu imali sredstva da ga opreme kako treba...Ne kapiraju ljudi kakve su bolnice, ne kapiraju da za 5 godina neće imati ko kvalitetno da nas liječi jer dok se našklapa i dobije dio svaki "patriota" oni se neće zasitit...mnogo toga ljudi nisu sposobni da vide...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  4. #1504
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Oce li biti dragstora?

  5. #1505
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Lide čuvene

  6. #1506
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    ako ne budu prometi veci sa neradnom nedeljom nego radnom nos da mi se okine...uvesce se i subota neradna ja vi jemac...

    MIX 2

  7. #1507
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    U lakovic nema racuna ispod 100e nocas...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  8. #1508
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedino se hrana moze priustiti i zato ljudi kupuju.
    Druga stvar je da siromasni ljudi vise trose za hranu od bogatih. Fenomen- rast standarda smanjuje troskove za hranu.

  9. #1509
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    Au ja nijesam bila u trgovinu, oću li preteći sjutra zaboga
    Ujutro pekac za hleb, sve ostalo imama jer inace nedjeljom idem samo na pjacu.
    Stvarno, radi li pjaca nedjeljom?

  10. #1510
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Druga stvar je da siromasni ljudi vise trose za hranu od bogatih. Fenomen- rast standarda smanjuje troskove za hranu.
    Come again?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #1511
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Au ja nijesam bila u trgovinu, oću li preteći sjutra zaboga
    Ujutro pekac za hleb, sve ostalo imama jer inace nedjeljom idem samo na pjacu.
    Stvarno, radi li pjaca nedjeljom?
    Radi.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  12. #1512
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Oce li biti dragstora?
    Ne.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  13. #1513
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Jedino se hrana moze priustiti i zato ljudi kupuju.
    Druga stvar je da siromasni ljudi vise trose za hranu od bogatih. Fenomen- rast standarda smanjuje troskove za hranu.

  14. #1514
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    394
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Kakav je osjećaj, danas nam je prvi put?
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  15. #1515
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Drzava umjesto da radom svojih inspekcijskih organa obezbjedi postovanje propisa i zastitu radnika uvodi u normativu zakon koji je apsolutno neustavan i diskriminatoran. Zabranjivati nekome ko zeli da radi i zaradi rad nedjeljom, ukinuti mogucnost stanovnistvu da se opskrbi namirnicama u tom danu je potpuno van smisla a pritom diskriminisati radnike u drugim sferama. Ovo ce samo kod populista imati, dakle kod vecine, neku satisfakciju a u sustini polozaj radnika ce ostati isti ako ne i gore. Sve promjene u CG koje su uvedene u CG na fonu ovakve populisticke politike samo su donijele jos gori polozaj radnika kao recimo cuvene promjene o radu na neodredjeno koju su dovele do stvaranja fantomskih agencija kojima ti radnici sad moraju da placaju danak da bi radili tamo dje i do tada... Da ne govorimo kada dodje turisticka sezona kad pocne kuknjava... Nego da ne razradjujem sav besmisao i nesuvislost kod nas vec me uvijek odusevi kako se ove populisticke fore ovdje lako prodaju a ljudi sretni sto im je gore ali bitno da je lijepo upakovano i da dobro zvuci.

  16. #1516
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    A u pekarama kolaps.

  17. #1517
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Cisto da dodam ako si onemogucio stanovnistvu da kupi mlijeko, meso i ostale namirnice sto mu ne onemogucis recimo i da se kladi nedjeljom, da pije kafu , sok po lokala, toci benzin, zasto radnici se cijepaju po gradjevinama danas...!? Po cemu ove i desetine drugih djelatnosti imaju vecu vaznost i prioritet od ovih kad one ne da nisu nego su potpuno nebitne u svakome smislu.

  18. #1518
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    ljubinka sine, ide tata po leba

    MIX 2

  19. #1519
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Lide čuvene
    Da znas da su supci. Svratio ja do Lide I pricam sa onom zenom na kasu I bas je pitam rade li oni nedjeljom, obzirom da su dragstor. Veli ova zena ne rade, ali veli super je to samo je grdno kome padne ponedjeljak da startuje odma iza ponoci.

    Franca tu blizu mene koja radi 24h, rekose mi da pocinju u 7h u ponedjeljak, ato je mnogo korektnije od Lide.

    Ne znam, ako se ovo vec radi, trebali su stavit da ne moze da se radi subota od 22 do ponedjeljka u 6 ili 7. Zamislite kukavce koji poslije slobodne nedjelje idu na posao u ponoc.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  20. #1520
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ja mislim da ovaj zakon neće dugo potrajati.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. #1521
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,802
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Ni ja ne vjerujem da ce potrajati.
    Cak se ovo ne moze nazvati neko prelazno resenje, jer je ocigledno da drzava ne moze da zastiti prava radnika, pa se na ovaj nacin pokusava nesto nadomjestiti.
    Svi sad prave neke analize I procjene.
    Kod nas u firmi, koja se takodje bavi trgovinom, jucerasnja subota nikad gora, u svim prodajnim jedinicama.
    Ne ocekujem neku navalu ni sjutra.

  22. #1522
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Drzava umjesto da radom svojih inspekcijskih organa obezbjedi postovanje propisa i zastitu radnika uvodi u normativu zakon koji je apsolutno neustavan i diskriminatoran. Zabranjivati nekome ko zeli da radi i zaradi rad nedjeljom, ukinuti mogucnost stanovnistvu da se opskrbi namirnicama u tom danu je potpuno van smisla
    Upravo tako.

  23. #1523
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Nedjeljom bi trebale da rade samo odredjene apoteke, par pekara i sluzbe (hitna, policija, vatrogasna).

    Ostalo pod kljuc do ponedeljka ali do ponedeljka u 7/8 a ne u ponoc. (ako pocinjes u ponoc nemas slobodnu nedelju nego pola slobodnog dana, u najboljem slucaju)

    Nedelja dan za porodicu, setnju, izlet ili sto god. Bio bi armagedon prvih par puta zbog zatupljenog mentaliteta ali bi pretekli.

    Ni ja ne kapiram ovu selektivnu neradnu nedelju dje nesto radi, nesto ne radi pa su prava odredjenih radnika kao bolja (na papiru) a ovi ostali se osjecaju jos gore nego sto su do juce.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #1524
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Krstooo View Post
    Kakav je osjećaj, danas nam je prvi put?
    Kako kome , nama starijo ma nije prvi put , pola zivota smo zivjeli da od subote u jedan nista nije radilo .

  25. #1525
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Drzava umjesto da radom svojih inspekcijskih organa obezbjedi postovanje propisa i zastitu radnika uvodi u normativu zakon koji je apsolutno neustavan i diskriminatoran. Zabranjivati nekome ko zeli da radi i zaradi rad nedjeljom, ukinuti mogucnost stanovnistvu da se opskrbi namirnicama u tom danu je potpuno van smisla a pritom diskriminisati radnike u drugim sferama. Ovo ce samo kod populista imati, dakle kod vecine, neku satisfakciju a u sustini polozaj radnika ce ostati isti ako ne i gore. Sve promjene u CG koje su uvedene u CG na fonu ovakve populisticke politike samo su donijele jos gori polozaj radnika kao recimo cuvene promjene o radu na neodredjeno koju su dovele do stvaranja fantomskih agencija kojima ti radnici sad moraju da placaju danak da bi radili tamo dje i do tada... Da ne govorimo kada dodje turisticka sezona kad pocne kuknjava... Nego da ne razradjujem sav besmisao i nesuvislost kod nas vec me uvijek odusevi kako se ove populisticke fore ovdje lako prodaju a ljudi sretni sto im je gore ali bitno da je lijepo upakovano i da dobro zvuci.
    Dobro ti ide ova zamjena teza. Bas lijepo ovo srocis, vidi se da si prosao skolu. Nego kod tebe stalno neka diskriminacija. Te oko zabrane pusenja, te oko neradne nedjelje. Inspekcija i drzavnih organa nema, to smo na zalost svi svjedoci, ali podmetat ovo pod tuznu populisticku pricu je krajnje bezobrazno. A tek ova diskriminacija radnika... Dakle ucitelji, nastavnici i profesori su povlasceni jer odmaraju po 3 mjeseca godisnje, dok doktor u urgentni radi po cijelu godinu. Kakva diskriminacija. Ah da, to se ne racuna. A i onaj vatraogasac vecinu radnog vermena presjedi i prelezi, bez eto kad je nedje neki pozar onda stavi glavu u torbu ne bi li spasio zivote i imovinui drugih. On npr nema beneficirani radni staz kao sto imaju policajci, vojnici, ANBovci i slicni. Zato sto oni rade nedjeljom, treba i profesori u skolama da rade svaki dan.

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Cisto da dodam ako si onemogucio stanovnistvu da kupi mlijeko, meso i ostale namirnice sto mu ne onemogucis recimo i da se kladi nedjeljom, da pije kafu , sok po lokala, toci benzin, zasto radnici se cijepaju po gradjevinama danas...!? Po cemu ove i desetine drugih djelatnosti imaju vecu vaznost i prioritet od ovih kad one ne da nisu nego su potpuno nebitne u svakome smislu.
    Jedan od 7 dana u nedjelji ne mozes kupiti mlijeko i tebi se kriva. A zamisli kako su meni ugrozena prava i kako sam diskriminisan sto MUP ne radi izdavanje licnih i pasosa subotom i nedjeljom nego ja moram sa posla da izadjem i zavrsim to sto mi tra. Pa meni su prava ugrozena. Ja sam diskriminisan.

    A umjesto da procitas da mnoge zemlje vec sad imaju 35 casovnu radnu nedjelju, i da je sveopsti trend skracivanja radnog vremena na 4 radna dana, ti radis zamjenu teza na svaku mogucu stvar koja je u naznakama dobra za veci dio gradjana. Ovo sto ti trazis, bi podrazumijevalo da sve sluzbe, sve grane privrede i drustva rade 24h. Samo tako ne bi bilo diskriminisanih. Ups, ovo onda mene pogadja pa mi to ne godi a?
    Ali nista, ti i dalje nastavi da radis zamjenu teza, pricaj kako si diskriminisan jer ti je zabranjeno pusenje, i evo sad sto ne mozes da kupis mlijeko nedjeljom. To je taj put koji nam treba.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 61 of 184 FirstFirst ... 115157585960616263646571111161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 09:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 21:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 22:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •