View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 59 of 184 FirstFirst ... 94955565758596061626369109159 ... LastLast
Results 1,451 to 1,475 of 4579

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #1451
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Da ne bi bilo masovnog brisanja...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #1452
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Sustinski nije istina ovo sto si napisao.

    U Srbiji u svim privatnim firmama koje drze Njemci, duplo su vece plate nego u firmama u kojima su vlasnici Srbi. Mozda ima par izuzetaka ali generalno je tako.

    Civlizvan covjek gleda da ne izrabi drugog covjeka, da mu plati najvise sto moze, dok necivilivani primitivac nema nikakav ljudski osjecaj. Ponasa se kao zivotinja koja sve uzima za sebe.
    Tema nije Srbija, ali kad već potenciraš priču moram da te razočaram informacijom da strane firme u toj zemlji u većini slučajeva formiraju plate svojih zaposlenika pod pritiskom predstavnika vlasti. To ne bi bilo loše kada bi se ta vlast borila za bolje uslove svojih građana, no u slučaju Srbije stvar ide u suprotnom smjeru. Slučaj koji je izašao u javnost dolazi iz Jagodine, a tiče se šerifa Palme koji stranim investirorima i poslodavcima nudi olakšice i subvencije a zauzvrat traži da plate, zavisno od pozicije, ne prelaze 250/300/350 eura. Takođe, otvaranje prodajnog objekta Lidla najviše se oteglo upravo u Jagodini iako je tehnički sve bilo spremno.

    Vjerujem da se ovakve stvari rade, kako u Srbiji, tako i kod nas.

    ______________






    Da se vratimo na temu. Sudar dvije paralelne Crne Gore:











    The more things change, the more they stay the same.

  3. #1453
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Nastavk diskusije o zaposlenju i odlasku u EU na: Perspektive i mogućnosti izvan CG
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #1454
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Čoek ima neki motiv da obesmisli priču o ulasku u EU, moguće da se ruga dps priči u evropskim integracijama. Bilo je već pokušaja da se na sličan način izjednači demagogija dps-a sa Crnogorcima i Crnom Gorom. Mada meni i dalje nije jasno zašto bi neko izabrao forum kao platformu za takve pokušaje, bio taj neko Stari Liberal ili neko drugi.

    Svakako bi moralo da se radi na tome da radnici ne rade preko 40 sati nedeljno. Ispada da idemo unazad ka 1886. godini i da se uslovi rada vraćaju na tadašnje uslove, koji su i uslovili proteste. Kakav crni prvi maj...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #1455
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Stari Liberal, kako čudno pišeš kursadžija.

  6. #1456
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    A ko je stari liberal ? Ima li ovdje drugi nick

  7. #1457
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Jedan ili dva lika koji drže fb stranicu Stari Liberal. Ođe pojma nemam koje nadimke koriste redovno, a koje za trolovanje.

    EDIT: DF-ov čoek/ljudi, inače.
    Last edited by NHM; 17-10-19 at 21:26.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #1458
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    A ko je stari liberal ? Ima li ovdje drugi nick
    Ukucaš u google "stari liberal administrator" i samo će ti se kasti.

  9. #1459
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Je li realno ovo sto citam???????
    Nastade hajka sto ce Voli umjesto do 11 da radi do ponoci???
    Sprdnja...
    Vidim da je vec neko napisao, znate li koliko ljudi ima sto rade drugu ili nocnu smjenu, imaju dezurstva i cuda...
    A koliko prodavnica radi do 11, i sad ce tih sat vremena vise da ih nagrdi?
    Vele, imaju djecu i familiju, sto ce djeca bez njih do ponoci...
    Nista legendice, najbolje onda da svaki objekat u drzavu radi do 3 sata...
    Pitate li se onda kako su do sad radili oni radnici u drugu smjenu, kako se oni gledaju sa familijom...
    I ti ljudi imaju djecu, tesko da im se rasporedi poklapaju...
    Pa ne vidim da je neko strajkovao sto svaki dan moze do 11 uvece da trguje natenane...
    Jbg, i te poslove u trgovinu neko mora da radi...
    Ako im se postuju radna prava i sve uredno isplacuje, nikakav problem ne vidim...

    Imate zakon o radu, koliko sati nedjeljno moze da se radi, kako se naplacuje prekovremeni, kako nocni a kako rad u vrijeme praznika...
    Pa neka rasnici pisu sate, svaka nepravilnost pravac kod advokata, to je.cist predmet, ima svaki advokat dzabe da ih zastupa da bi troskove uzeo...
    Last edited by karamazov; 17-10-19 at 21:42.

  10. #1460
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ima li ko iskustva sa radom u Waikikiju, je li tuga i jad kao i kod ostalih ili je nešto bolje?

  11. #1461
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Voli odustao od rada do 24h.


    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  12. #1462
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Je li realno ovo sto citam???????
    Nastade hajka sto ce Voli umjesto do 11 da radi do ponoci???
    Sprdnja...
    Vidim da je vec neko napisao, znate li koliko ljudi ima sto rade drugu ili nocnu smjenu, imaju dezurstva i cuda...
    A koliko prodavnica radi do 11, i sad ce tih sat vremena vise da ih nagrdi?
    Vele, imaju djecu i familiju, sto ce djeca bez njih do ponoci...
    Nista legendice, najbolje onda da svaki objekat u drzavu radi do 3 sata...
    Pitate li se onda kako su do sad radili oni radnici u drugu smjenu, kako se oni gledaju sa familijom...
    I ti ljudi imaju djecu, tesko da im se rasporedi poklapaju...
    Pa ne vidim da je neko strajkovao sto svaki dan moze do 11 uvece da trguje natenane...
    Jbg, i te poslove u trgovinu neko mora da radi...
    Ako im se postuju radna prava i sve uredno isplacuje, nikakav problem ne vidim...

    Imate zakon o radu, koliko sati nedjeljno moze da se radi, kako se naplacuje prekovremeni, kako nocni a kako rad u vrijeme praznika...
    Pa neka rasnici pisu sate, svaka nepravilnost pravac kod advokata, to je.cist predmet, ima svaki advokat dzabe da ih zastupa da bi troskove uzeo...
    Moram ti reć "ne prdi" .Ajde ne baljezgaj da te zamolim, pun mi j k ovakve mrzne priče. Ima li što ljigavije nego stajati na stranu ovim robovlasnicima poput firmi u CG u kojima nije ispoštovan ni minimum dostojanstva zaposlenog. Zapitaš li se ti koliko ima majki koje đecu ne gledaju ni za praznike , čak ni ove velje "patriote" poput Bokana ne poštuju ni Božić a kamoli što drugo. Koga jadan boli k za nekog ko radi treću smjenu, neka se fino prilagodi situaciji. Većina ljudi je pozdravila što se neće radit neđelom i ti si našao ođe da na jednu od rijetkih normalnih stvari koje je ova vlada usvojila, da filozofiraš….

  13. #1463
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Voli odustao od rada do 24h.


    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Prosuli se za medalju.

    Sto bi englezi rekli... FAIL.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #1464
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Voli bi samo kiksao sa produzenim vremenom.To im je glup potez dje nista ne dobijaju.
    Pogotovo u city k.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  15. #1465
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Moram ti reć "ne prdi" .Ajde ne baljezgaj da te zamolim, pun mi j k ovakve mrzne priče. Ima li što ljigavije nego stajati na stranu ovim robovlasnicima poput firmi u CG u kojima nije ispoštovan ni minimum dostojanstva zaposlenog. Zapitaš li se ti koliko ima majki koje đecu ne gledaju ni za praznike , čak ni ove velje "patriote" poput Bokana ne poštuju ni Božić a kamoli što drugo. Koga jadan boli k za nekog ko radi treću smjenu, neka se fino prilagodi situaciji. Većina ljudi je pozdravila što se neće radit neđelom i ti si našao ođe da na jednu od rijetkih normalnih stvari koje je ova vlada usvojila, da filozofiraš….
    Mislim da kolega forumas nije stao na stranu ikoga vec je iznenadjen kako, od jednom, nastade tolika frka i panika a gore stvari se desavaju vec godinama. U Ideji su godinama radili za 180 € platu, dva dana slobodna mjesecno, pola godisnjeg nije placeno, svi manjci se odbijaju radnicima od plate pa nije bilo nikoga da se buni. I mene upravo radi toga iznenadjuje svo hukanje oko ovoga sa Volijem i mogu se sloziti sa nekim od forumasa... Ako su sve stavke iz ugovora ispostovane (naravno da nisu al' to je druga prica) ne vidim apsolutno nikakav problem da neki objekat radi do 24:00.
    Last edited by beatnological; 18-10-19 at 15:45.

  16. #1466
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Mislim da kolega forumas nije stao na stranu ikoga vec je iznenadjen kako, od jednom, nastade tolika frka i panika a gore stvari se desavaju vec godinama. U Ideji su godinama radili za 180 € platu, dva dana slobodna mjesecno, pola godisnjeg nije placeno, svi manjci se odbijaju radnicima od plate pa nije bilo nikoga da se buni. I mene upravo radi toga iznenadjuje svo hukanje oko ovoga sa Volijem i mogu se sloziti sa nekim od forumasa... Ako su sve stavke iz ugovora ispostovane (naravno da nisu al' to je druga prica) ne vidim apsolutno nikakav problem da neki objekat radi do 24:00.
    Nije bilo nikoga da se buni??? Bilo je stotine protesta ali bezmoodi narod u CG neka ne izlazi na ulice, neka liže guzice gospodarima, za to ga je jedino Bog dao i da špija, kliza, ulizuje, tiska što vi je volja, nastavite niz

  17. #1467
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Bilo je stotine protesta
    Yep, ali politickih i to vecini (na zalost) smeta jer ne zele da ih identifikuju sa strankom X, Y ili Z.

  18. #1468
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Ne, ovo je baš socijalna tema. Kako će npr. radnik koji radi u Naš diskont ići do kuće poslije ponoći u npr. Donju Goricu, na Zlaticu ili u Zetu, a pritom nema sopstveni auto? Da plaća taksi?

    Je li neko mislio o ženama koje je možda strah da ćukaju neosvijetljenim ulicama u 1 po ponoći?

    Da li je neko mislio o đeci koja možda čekaju roditelja/roditelje sami kući do iza ponoći?

    Uzima li vlasnik u obzir neke takve životne situacije kad donosi ovakve odluke? Ne samo Bokan, nego svi. Nije toliki problem raditi još dodatna dva sata koliko je problem što takav režim rada za sobom povlači niz drugih problema i pitanja.
    ne znam je li istina i važi li za sve radnike tj ya sve radne jedinice ali jedna radnica u Voliju -nas diskont mi je rekla da imaju kombije koji ih vode kucama nakon radnog vremena valjda iz te smjene sto zavrsava uvece....e sad uzima li im para za to, ne znam...da li ih i dovodi ujutro ni to ne znam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #1469
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,802
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ima li ko iskustva sa radom u Waikikiju, je li tuga i jad kao i kod ostalih ili je nešto bolje?
    Moja prijateljica je aplicirala za posao, prosla je tzv prvi krug, sada ceka razgovor za glavesinama, postavila im je svoje uslove. Rekose joj da do kraja godine otvaraju I u Nikšiću. Obzirom da sam prilicno upoznat sa turskim poslodavcima, cisto sumnjam da su bolji od ovih nasih. Nego vidjecemo.

  20. #1470
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Zar su to turci? Ja mislio kao jumbo albanac da je vlasnik franšize...

    Za jumbo je bila prica 400-450e da ce biti plate (tako rekoše na razgovoru) al prekovremeni da nisu plaćeni

  21. #1471
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    Moja prijateljica je aplicirala za posao, prosla je tzv prvi krug, sada ceka razgovor za glavesinama, postavila im je svoje uslove. Rekose joj da do kraja godine otvaraju I u Nikšiću. Obzirom da sam prilicno upoznat sa turskim poslodavcima, cisto sumnjam da su bolji od ovih nasih. Nego vidjecemo.
    Fala, i ja ih poznajem pa mi je trebala potvrda da nisam jedini koji misli da su premazani svim bojama.

  22. #1472
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,802
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Po meni, mi smo i dalje najgori, ali su se ovi opasno primakli. Uh, ima dana kada sam sebi kazem da je Komnen, pa cak mu I onaj brat, gospoče kakvi su ovi.

  23. #1473
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Moram ti reć "ne prdi" .Ajde ne baljezgaj da te zamolim, pun mi j k ovakve mrzne priče. Ima li što ljigavije nego stajati na stranu ovim robovlasnicima poput firmi u CG u kojima nije ispoštovan ni minimum dostojanstva zaposlenog. Zapitaš li se ti koliko ima majki koje đecu ne gledaju ni za praznike , čak ni ove velje "patriote" poput Bokana ne poštuju ni Božić a kamoli što drugo. Koga jadan boli k za nekog ko radi treću smjenu, neka se fino prilagodi situaciji. Većina ljudi je pozdravila što se neće radit neđelom i ti si našao ođe da na jednu od rijetkih normalnih stvari koje je ova vlada usvojila, da filozofiraš….
    Moja ti je prica ljigava, je li?
    Legendo, ti i tebi slicni ste takve gluposti ovdje namlatinjali ali ostadoste zivi i jos napadate ostale forumase...

    Velis, koliko je majki sto ne gledaju svoju djecu????
    Da te pitam ovo , koliko radnika radi drugu smjenu u te iste markete, godinama vec, do 23h, sat vremena krace nego sto je ovaj najavio i to za jedan jedini dan...
    Kako te majke gledaju djecu, mozes li mi objasniti...? i njima djeca i familija krecu ujutro u skolu, predavanja, posao...
    Ako cemo da rezonujemo na nacin na koji ti razmisljas, evo ja predlazem da se uvede radno vrijeme od 7 do 3 za SVE radnike...
    Jes da vecina ljudi radi u prvoj smjeni, ali svi bi se oni snasli za nabavku, niko ne bi krepao od gladi... skoknu na pauzu, posalju da im neko potrguje i sl...
    Pa bi onda svi radnici imali slobodno popodne, svi bi bili nasmijani, druzili bi se vise, isli bi svi na piknike i cuda sto neko napisa...
    Reci mi posteno, bi li ti to odgovaralo... je li ljepse da lomis glavu kako ces stic u trgovinu, ili fino dodjes sa posla, rucas, odmoris, prosetas malo do grada pa usput svratis do prodavnice... a kad ti nesto iskrsne, dodju gosti, fino se za tren spustis do marketa i uzmes sve sto ti trrba...

    Nego, reci mi ovo, jes da radnika u trgovinu ima masu, ali koliko je ostalih radnika sto rade druge ili nocne smjene... kako oni gledaju familije, objasni mi... pocev od konobara, strazara, medicinskih radnika, policajaca...

    I jos mi ovo odgovori, molim te... velis, svi podrzavaju to novo radno vrijeme... podrzavaju li oni sto ce bez posla da ostanu, cim Bokan svede racunicu... njemu promet nece biti osjetno manji, necemo ni ja ni ti jest manje zbog neradne nedjelje, ali ce bit "pa pa" za jedno 5-10 posto radnika, samo nek se racuni svedu, ili prodje par mjeseci, da ne bude da su ih odjednom poslali doma...

    Nego, sto se samog povoda za ovoliko postova tice, a to je sat vremena rada duze za jedan dan...
    Oce li te radnice imati nesto manji promet te subote popodne...oce li otkucati nesto manje racuna zato sto ce raditi do 11 umjesto do ponoci... mozda bi im cak i lakse palo da rade tih sat vremena duze, ali sa manjim pritiskom, manja bi bila guzva, manja mogucnost da pogrijese u naplati, sto bi na kraj morali iz svog dzepa da plate... i za tih sat vremena posla duze bi po zakonu trebalo da dobiju uvecanje, sto ovako sigurno dobit nece, a odrace se od posla kako god da obrnes...

    Nego, necu vise da prdim, filozofiram i branim robovlasnike...
    Samo se cudim jesu li ljudi toliko glupi da ne vide dalje od nosa, ili su prosto lazni i isfolirani, ili mozda i jedno i drugo...
    Last edited by karamazov; 18-10-19 at 19:21.

  24. #1474
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Evo cekam da neko odgovori, da cujem te argumente...
    Neka no sam ja ludji od ovih folera sa foruma, sto sam uopste uzeo da ista ozbiljno komentarisem...
    Sad ce oni da napisu neku glupost, na koju bih ja morao da se osvrnem, pa tako u krug, pa se na kraj posvadjamo i tako...
    Umjesto da sirimo ljubav i radost na forum...
    jos sad kad je neradna nedjelja za radnike u trgovini, pa mozemo da se druzimo, idemo na piknike i izlete...
    Happiness overload...

  25. #1475
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    A ne smaraj Vise jadan ne bio, nzm sto se tripujes da si.zanimljiV.


    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Za jumbo je bila prica 400-450e da ce biti plate (tako rekoše na razgovoru) al prekovremeni da nisu plaćeni
    Znaci, otVoreno kazu da nece postoVat zakon i prava radnika?
    Forever young, i want to be forever young

Page 59 of 184 FirstFirst ... 94955565758596061626369109159 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 09:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 21:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 22:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •