View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 163 of 184 FirstFirst ... 63113153159160161162163164165166167173 ... LastLast
Results 4,051 to 4,075 of 4579

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #4051
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    150e trgovine u voli jutros. Nista konkretno. znam da ( do prije povecanja) preko 100-120e nikad nismo prebacili i to one velike kupovine pred novu godinu.

    A izbor isti ili cak manji. Plus kad vidim jednu radnicu na suhomesnato smuci mi se odma


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam sinoć iz Lakovića za 92€ iznio 4 kese u jednu ruku (jedva pola kolica). A ništa se skuplje nije uzelo, no sve standardno. Bez pelena, vlažnih, hemije.

    Došlo je do toga da je Idea postala konkurentna za cijenama za dosta artikala.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #4052
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Zna li ko likove iz Fleke, da im savjetuje da naprave da se iz Sken aplikacije može odraditi export u .xlsx.

    Zadnje par mjeseci skeniram sve račune iz trgovina, a imam u bazi i nekih sa početka 2022. Nego nemam kad da ih pojedinačno izvlačim i poredim.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  4. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  5. #4053
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Mislim da su sve to subjektivni osjecaju ili makar onako kako je u jednom trenutku a u drugom skroz obrnuto.

    Svi oni variraju sa cijenama i to je tako namjerno. Isti proizvodi jedan dan imaju jednu cijenu, drugi dan drugu. Treceg su na akciji pa ga vrate na staru cijenu pa podignu pa opet stave na akciju da je cijena skoro koliko je bila i prije mjesec dana i sl.

    Neki prozivodi su jeftiniji u jednoj radnji, drugi u drugoj... Privlace te sa odredjenim proizvodom koji jeste jeftiniji ali onda neki drugi platis vise nego sto bi platio u drugoj radnji.

    A malo ko ima zivota da ide u vise razlicitih prodavnica i bira jeftinije proizvode u svakoj od njih, osim oni koji moraju i ne mogu da priuste kupovinu u jednoj.


    P.S. A sto se tice opreme i svega ostalog za bebe i malu djecu... to je tek masakr sto se radi od domacih marzi... Da co'ek ne povjeruje... Nego vecina i ne zna realne cijene pa misli da je to tako.. skupo svuda pa i kod nas... A onda odes recimo u Albaniju koja je na dohvat ruke i IDENTICNE proizvode platis upola cijene... od kolica za bebe, preko sve ostale opreme, igracaka i sl.

    Kod nas je konkurencija dosta slaba a i to sto ima se dogovori da odere obican narod koliko god se moze.
    Kolica za blizance identična nasao sam u Bg 200 e jeftinije nego kod nas samo za hranu pelene i vitamine prvih god dana mi je trebalo 270 e

  6. The Following User Says Thank You to Beton For This Useful Post:


  7. #4054
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Na osnovu svega sto sam vidio i dalje mislim da nema sanse da se sva vrsta hemije od licne higijene pa do ciscenja moze kod nas kupiti bilo gdje jeftinije nego u HDL.

    Za ostalo vec moze na razne strane da se nadje opcija. Meso svakako ne kupujem u marketima. Povrce i voce pijaca.

    Nevjerovatno mi je da npr kuca hemije i cosmetics koji core biznis zasnivaju na hemiji imaju gore cijene od lanca marketa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  8. #4055
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Mislim da su sve to subjektivni osjecaju ili makar onako kako je u jednom trenutku a u drugom skroz obrnuto.

    Svi oni variraju sa cijenama i to je tako namjerno. Isti proizvodi jedan dan imaju jednu cijenu, drugi dan drugu. Treceg su na akciji pa ga vrate na staru cijenu pa podignu pa opet stave na akciju da je cijena skoro koliko je bila i prije mjesec dana i sl.

    Neki prozivodi su jeftiniji u jednoj radnji, drugi u drugoj... Privlace te sa odredjenim proizvodom koji jeste jeftiniji ali onda neki drugi platis vise nego sto bi platio u drugoj radnji.

    A malo ko ima zivota da ide u vise razlicitih prodavnica i bira jeftinije proizvode u svakoj od njih, osim oni koji moraju i ne mogu da priuste kupovinu u jednoj.


    P.S. A sto se tice opreme i svega ostalog za bebe i malu djecu... to je tek masakr sto se radi od domacih marzi... Da co'ek ne povjeruje... Nego vecina i ne zna realne cijene pa misli da je to tako.. skupo svuda pa i kod nas... A onda odes recimo u Albaniju koja je na dohvat ruke i IDENTICNE proizvode platis upola cijene... od kolica za bebe, preko sve ostale opreme, igracaka i sl.

    Kod nas je konkurencija dosta slaba a i to sto ima se dogovori da odere obican narod koliko god se moze.

    Dje u Albaniji kupujes stvari za djecu? Preporuci apr prodavnica ako ti nije tesko. Ako se isplati nije mi daleko da odem i da prosetam malo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  9. #4056
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ja sam sinoć iz Lakovića za 92€ iznio 4 kese u jednu ruku (jedva pola kolica). A ništa se skuplje nije uzelo, no sve standardno. Bez pelena, vlažnih, hemije.

    Došlo je do toga da je Idea postala konkurentna za cijenama za dosta artikala.
    Ja sam ranije išao namjenski u Laković jer je dosta proizvoda koje redovno kupujem bila znatno jeftinija, pođoh u januaru tamo, odjednom šok, vidim nešto je bilo 20-30 centi jeftinije nego u Idei ili Voliju, odjednom 10-15 centi skuplje, znači 40-50 centi povećanje na cijenu pojedinačnog proizvoda. Samo sam izašao

  10. #4057
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,453
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo View Post
    Dje u Albaniji kupujes stvari za djecu? Preporuci apr prodavnica ako ti nije tesko. Ako se isplati nije mi daleko da odem i da prosetam malo.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Na nidje nego sam bio sa drugima, vise puta. Ne bih znao kako se zove tacno prodavnica ali znam da i u Dracu ima nekoliko. Vjerovatno ce neko drugi znat', mnogi nasi idu tamo da kupuju jer je izbor veci a cijene znatno jeftinije. I to ne slicnih proizvoda nego IDENTICNIH.

    I to dosta butika cak i ne uvozi legalno da uopste placa porez, carinu i sve dazbine a marza im je 100% nego to je vec druga prica, "javna tajna" mnogih domacih butika, ukljucujuci i one za bebe/djecu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  12. #4058
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post


    Niko me ubijediti ne može da ne mute nešto….

    Jer se niti može skenirati, niti pročitati ova “fiskalizacija” ?
    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Nije, uvijek je ovakav račun…

    Printer možda al zar ne bi to trebali zamijeniti?


    Voli i slični puno više računa izdaju pa se nisu “istrošili” printeri ili slično…
    Ja sam već pisala da se zadnjih gpdinu niti jedan račun iz KidsLand-a n emože skenirati, bilo koja radnja. Ako neko ispije neka javi a ako ne onda treba reagovati.

    Quote Originally Posted by Pasha View Post


    Velika plana preko puta hrama.

    Zlatilo se po restorana jest'.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Evo moja trgovina od neki dan. Ali najradije tamo kupujem meso.

    temporary image share



    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Stvar je vrlo jednostavna. CG ratnim profiterima niko ne udara na trag, niti ikoga interesuje da im udara na trag. Narodu je ocigledno postojeca situacija sasvim ok, cim cuti kao zaliven, ne buni se, ne cuje se ziv. Novu garnituru (u sustini staru garnituru, jer nije doslo do ama bas ikakvih promjena) ne interesuju gradjani. Gradjani su tu kao potrosna roba, da ih gaze, ugnjetavaju i zaradjuju na njihovoj muci. Lazojko Kradojko, Rodney Milatovic, Mali Drity, Djurovic, Damjanovic i sl. nista nijesu napravili da gradjanima bude bolje, jer ih gradjani sustinski ne interesuju. Divljanje cijena/ratno profiterstvo se moze zaustaviti za 24h da se stvarno hoce. Doneses zakon, ko bude u ovim kriznim vremenima imao nenormalne cijene u odnosu na nabavnu, fino jedno upozorenje i nalog za smanjenje cijena u roku od 24h. Ko ne poslusa, nacionalizacija firme i gotovo. Drzavi ne trebaju takve firme koje ce da rade protiv gradjana.

    Rekose gore da su u IT sektoru male marze. Ja ne znam dje se to vidi tacno. Evo primjer Austrija:

    CPU: AMD Ryzen 7600x - 245 EUR sa PDV-om. Izvor - geizhals.at.

    Isti CPU u CG, 373 EUR, cak ~52 % skuplje. Kako da nazovemo ovo tacno, ko je odje lud. Pricamo o nekakvom razvoju IT-a, digitalizaciji, i informatickom opismenjavanju, a prosjecan gradjanin treba da plati citave svoje tri plate za pristojan racunar u CG.
    Upravo sam gore govorila o sketoru koji vrlo dobro poznajem. Znači velerpdaje, maloprodaje, sve su minimalne marže. Pričala sma i o težini nabavke...

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Dako se više ukapira da veleprodaje, distributeri diktiraju cijene a ne maloprodaje.

    Konkretno taj 7600x kod nas u veleprodaji je 288e bez poreza.

    Kad na to dodaš maržu od 10% i porez dobijemo cifru od 383.33 EUR tako da taj đe si gleda ide i ispod 10%


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    10% je čak mislim maksimum

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Da, u tome je i problem. Treba drzava da 'zauzda' veleprodaje, a i da maloprodaje nabavljaju direktno (veci je rizik naravno, veca odgovornost, komplikovanije procedure, ali bi se isplatilo i maloprodajama, i kupcima).

    Ovaj CPU gore je u AT 245 EUR, sa 20 % PDV-a. Bez PDV-a 196 EUR, i neka AT prodavac ima marzu ~11 %, ispada da je nabavna cijena za AT prodavca 176 EUR (vjerovatno manja jer uzimaju vece kolicine).
    Mi i AT nemamo iste cijene nabavke i trasporta.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Zna li ko likove iz Fleke, da im savjetuje da naprave da se iz Sken aplikacije može odraditi export u .xlsx.

    Zadnje par mjeseci skeniram sve račune iz trgovina, a imam u bazi i nekih sa početka 2022. Nego nemam kad da ih pojedinačno izvlačim i poredim.

    Sent using Tapatalk
    Znam ja ali sam im pisla neki dan baš je bilo ono da se ocijeni aplikacija i što bih još dodala i napisala sam baš to isto

  13. #4059
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    https://mondo.rs/Info/Ekonomija/a174...urir_saobracaj

    Lidl ima novu strategiju kojom menja asortiman proizvoda. U budućnosti će se smanjiti broj proizvoda koji su životinjskog porekla, pišu nemački mediji. Koje promene mogu da očekuju potrošači?

    Mislila sam da je zezancija u pitanju oko ubacivanja ponude sa " insektima" u siroj lepezi, kao sto na WEF sajtu kazu za Ikea cuftice od crva ili cega vec.
    Radi mene ovo ludilo ne mora stizati u CG, pa ni Lidl sa takvom ponudom.
    Cula sam na radiju u autu da su voditelji poceli sa promocijom crva i insekata za ljudsku ishranu, sve kao kroz salu ali promoterski u superlativu za bukvaliste koji padaju na svakakve gluposti.
    Ako, samo nek im placaju jeli bi promoteri i sto se ne jede. Samo djeca da ne cuju, jer ce sami traziti sto je medijski isfinansirano i popularno.
    Nije lako zastititi djecu od toliko napadnog bezumlja, ali odgovornost je na sluzbama o zastiti stanovnistva, zdravlja i ljudi?
    Last edited by LadyHawk; 01-03-23 at 11:20.

  14. #4060
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Eee? Sto je muka? U vecini svijeta se to odavno jede,a i nasi su preci to jeli, samo je pitanje kad su prekinuli. To sto smo vremenom razvili gadost ka insektima je samo nasa promjena ponasanja. I naravno, izbor. Ko oce da jede siroko mu polje, ko nece ne mora, al ne treba branit drugima sto ce i kako konzumirat.
    Kleli su se crnogorski djedovi da im klozet nece u kucu ulazit, nije to davno bilo, pa nesto ne vidim da danas ih puno cuci po zbunova i sipkovina.

  15. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  16. #4061
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Vjerovatno dijelite stavove WEFa da oni treba da diriguju ishranu ljudi u svijetu, posebno sa GMO, insektima, crvima, pa i za stav swe naucnika da ljudi treba da jedu ljude, pa da se ne cudimo onoj " zlatnoj milijardi", da se eliminisu bezvrijednih 7 milijardi ljudi?
    Eugenika je cudo za bezobzirne i bezdusne.

    U pravu ste za izbor, i treba da svaki covjek ima slobodnu volju, iako je Harari rekao da vise nije dozvoljena slobodna volja pa mi ovo lici na naredbu i njihovu odluku o promjeni ishrane kod " ljudi". Onda se radi o sluzenju njihovoj volji.
    Last edited by LadyHawk; 01-03-23 at 11:57.

  17. #4062
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    @LadyHawk

    Prevelik je to zalogaj za ljude koji tek sada žvaću prvi kvartal 2021. te na trenutno aktuelne teme gledaju kao na SF ili na bulažnjenje osobe utekle iz mentalne ustanove.


    @Dutch

    Jedna opaska na pominjanje prehrambenih navika naših predaka u kontekstu nove hrane. Tako je, babe i đedovi naših baba i đedova su pekli lab grown meat, mijesili hljeb i kuvali poparu, palentu, tjesteninu... načinjene od brašna crva brašnara...konzumirali plant based jaja te se dobrovoljno odricali domaćih životinja jer su štetne za životnu sredinu.


    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    ko nece ne mora, al ne treba branit drugima sto ce i kako konzumirat. .
    Apsolutno se slažem, sloboda izbora je imperativ. No, stvarnost nije lijepa, promjene koje pogađaju sferu prehrane su tektonske te slobodu izbora svode na minimum ili je potpuno ukidaju (karikiram, svojevoljno konzumiraš cricket burger - tvoje pravo na izbor. No, moja Barilla pasta pored pšeničnog, sada sadrži udio brašna dobijenog od cvrčaka i crva brašnara.. Šta je moj izbor?)


    __________

    U vremenu kada velike kompanije usaglašavaju poslovnu politiku sa ciljevima Agende 2030. i gdje procesurana hrana postaje još bizarnija, nezdravija i naravno skuplja promjene kao i obično najjače pogađaju najniže slojeve društva...u tom kontekstu radovati se dolasku jednog Lidla je tragikomično.

    Živim u gradu gdje između ostalih lanaca posluju Lidl i Aldi, mogu samo reći da domicilno stavništvo koje drži do nekih principa zaobilazi ta mjesta u širikom luku. Ovdje je to stjecište doseljenika i ljudi koji ne vode računa o zdravoj ishrani.
    Last edited by starwalker; 01-03-23 at 14:56.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  19. #4063
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Eee? Sto je muka? U vecini svijeta se to odavno jede,a i nasi su preci to jeli, samo je pitanje kad su prekinuli. To sto smo vremenom razvili gadost ka insektima je samo nasa promjena ponasanja. I naravno, izbor. Ko oce da jede siroko mu polje, ko nece ne mora, al ne treba branit drugima sto ce i kako konzumirat.
    Kleli su se crnogorski djedovi da im klozet nece u kucu ulazit, nije to davno bilo, pa nesto ne vidim da danas ih puno cuci po zbunova i sipkovina.
    Samo mala podrška crnogorskim đedovima:Ja na selo imam poljski wc 20-30 m iza kuće.Nema toga(osim temperaturnog minusa) ko će me naćerat da koristim pogodnosti kupatila u kući.Kakve tu sve filozofske misli nadolaze dok śediš na onu oblanjanu dasku a tek pogled što puca na borovu šumu ako se vrata ostave otvorena

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  20. #4064
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Lako ti je kad imas borovu sumu, u toplije krajeve roj muva gratis.

  21. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  22. #4065
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    @LadyHawk

    Prevelik je to zalogaj za ljude koji tek sada žvaću prvi kvartal 2021. te na trenutno aktuelne teme gledaju kao na SF ili na bulažnjenje osobe utekle iz mentalne ustanove.


    @Dutch

    Jedna opaska na pominjanje prehrambenih navika naših predaka u kontekstu nove hrane. Tako je, babe i đedovi naših baba i đedova su pekli lab grown meat, mijesili hljeb i kuvali poparu, palentu, tjesteninu... načinjene od brašna crva brašnara...konzumirali plant based jaja te se dobrovoljno odricali domaćih životinja jer su štetne za životnu sredinu.




    Apsolutno se slažem, sloboda izbora je imperativ. No, stvarnost nije lijepa, promjene koje pogađaju sferu prehrane su tektonske te slobodu izbora svode na minimum ili je potpuno ukidaju (karikiram, svojevoljno konzumiraš cricket burger - tvoje pravo na izbor. No, moja Barilla pasta pored pšeničnog, sada sadrži udio brašna dobijenog od cvrčaka i crva brašnara.. Šta je moj izbor?)


    __________

    U vremenu kada velike kompanije usaglašavaju poslovnu politiku sa ciljevima Agende 2030. i gdje procesurana hrana postaje još bizarnija, nezdravija i naravno skuplja promjene kao i obično najjače pogađaju najniže slojeve društva...u tom kontekstu radovati se dolasku jednog Lidla je tragikomično.

    Živim u gradu gdje između ostalih lanaca posluju Lidl i Aldi, mogu samo reći da domicilno stavništvo koje drži do nekih principa zaobilazi ta mjesta u širikom luku. Ovdje je to stjecište doseljenika i ljudi koji ne vode računa o zdravoj ishrani.
    Imas izbor. Ne mora Barila, a ako nema bez to, a ti svoje pravi. Izbor je i oces li u gradu da zivis ili na selu pa pravi hranu da znas sto jedes.

  23. #4066
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Imas izbor. Ne mora Barila, a ako nema bez to, a ti svoje pravi. Izbor je i oces li u gradu da zivis ili na selu pa pravi hranu da znas sto jedes.
    To onda nije izbor. Ako si nas ti otjerao sad sve na selo da bi jeli zdravu hranu, ukinuo si nam sve druge zivotne opcije poput karijere i slicno. Po tvom misljenju mogu da budem npr advokat i da jedem skakavce ili cobanin i da jedem domaci hleb.

    U svakom slucaju, najveca ***** su upakovana pod tom opcijom sloboda izbora, jer tu nema ni s od slobode, a uvijek ide po dzepu siromasnih.

    Sto se tice Lidla i slicnih globalnih lanaca, e tu se vidi najgora balkanstina koja postoji. Vecini je iz nepoznatog razloga skroz ok da ima monopol ili dominaciju na trzistu firma koja iznosi kapital iz drzave nego domaca firma.
    Cinjenica je da smo zemlja sa 550k stanovnika, odje nema dovoljno trzista za veliku konkurenciju, monopola mora biti ali iz nepoznatog razloga vise volimo da monopol damo strancu nego domacem.

    Koliko je Lidl i slicni laz znaju svi koji zive u EU, ali eto nije daleko Srbija pa malo da se proseta, da vidite tu ponudu "kvaliteta" i sta se dobije za Lidl niske cijene..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  24. The Following User Says Thank You to Orgullo For This Useful Post:


  25. #4067
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Pa ti ni sad ne znas sto kupujes ako sam ne proizvodis. Ne znas dal ti onaj sto na kucnu adresu donosi junetinu iz Mojkovca ustvari kupio neku gmo iz Brazila a tebi je preprodao. Isto za voce i povrce. Uvijek ces moci da kupis od seljaka nesto,ne moras bas odseliti, ali ako bi da uzmes 300gr umjesto 50 kila, e jbg. Kupi zamrzivac. Nego rasirismo ovo bespotrebno a ja sam medju zasluznijim za to, pa da ne idemo dalje na ovoj temi.

  26. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  27. #4068
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    starwalker, vjerujem da je godinama svima bilo i jeste dostupno da vidi promovisanje tog ludila sa insektima i kanibalizmom na youtube,/ prije vise godina i na MSM/ , a svako prati ideje i naredbe WEFa i njihovih sluga, pa ne znam kako mogu biti u tolikom lagu?
    Logicno je da mi gradjani, nakon nametnutog bezumlja sa maskama ne mozemo ocekivati od javnih funkcionera da reaguju i sprijece nesto sto omalovazava covjeka. Vec smo to kao majmuni sve odradili po naredbi. Ovo nametanje sredstava ishrane ce biti zanimljivo jer cemo tek tu napraviti liniju razlika.
    Jos me drzi nada da ce ljudi znati da izaberu, ali nakon maski, nisam bas sigurna da smo svi bas " isti".

    Prije dvije godine sam gledala na yt promovisanje insekata za obrok djeci, i kad vidite zapadnjaka oca kako hrani kcerkicu insektima, ili majku .... Crtani filmovi nove generacije - sve po istom sablonu promocije ishrane za djecu sa zapada...

    Razumljivo je da nisu svi talentovani za kuvanje, ali za odabir zdrave hrane samo treba pamet.

  28. #4069
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Nijesmo ovdje pislai o visokom kvalitetu proizvoda koje kupujemo, već o cijenama maltene istih proizvoda. Lidl ima njemački maslac za 2.5eur a kod nas je maslac od 5 do 6 eur. Starki, misliš da treba da kupimo ovaj maslac od 6eur jer ovaj u Lidl od 2.5eur ne valja. Ili Dukat mlijeko, ili Okusi kraja moga, da me platimo 99 centi nego kod nas kupimo mlijeko u prahu Lazine za 1.6eur?
    Znači pričate o nečemu što se kod nas ne može primijeniti. Lako je gdje ima izbora pa oli kvalitetnije ili jeftinije. Ovdje možeš birati samo jeftinije. A i ništa nam ne fali ni sa tim
    Znači ovdje mso govorili o cijenama kod nas i recimo tu odmah preko granice a ne o kvalitetu. Jedemo jednu od najskupljih hrana u Evropi a sami znamo kakve su nam plate.

  29. #4070
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,480
    Thanks Thanks Given 
    2,517
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    evo izgleda neke porodice na forum samo zive od maslaca.....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  30. #4071
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    To je najocigledniji primjer haha. Ima jos dosta toga nego me mrzi da nabrajam. Evo cokolade poskupljuju po 50 centi.

  31. #4072
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Ono sto je meni neshvatljivo je da je deklaracija proizvoda obavezna na cetki od wc solje ali nije na mesu. Ja kad hocu da kupim meso pored njega ne pise odakle je i ko ga je i kada uvezao ili proizveo. To su neke jako bitne stvari koje se kod nas jos ne primjenjuju iz nekih meni nepoznatih razloga iako je to standard u EU odavno.
    Last edited by Apolo; 02-03-23 at 11:55.

  32. The Following 17 Users Say Thank You to Apolo For This Useful Post:


  33. #4073
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Zanimljivo jer mi je prijateljica koja zivi na zapadu rekla da je zabrinuta jer ne zna sta se i do sada stavljalo u brasno i druge namirnice, a za te dodatke pisu neke nove stavke o kojima nema pojma. Skoro kao beznadezno u gradovima. U selima i dalje koriste lokalne proizvode.
    Po tome, mi u gradovima, sve sa divno uredjenim radnjama ispred nosa, nemamo pojma sta nam se servira.
    Doduse, opisah kako se nas nekoliko prijateljica snalazimo, ali i tu je pitanje koliko se i tako moze.

  34. #4074
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    3,125
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Evo koliko samo Voli ukrade na svako mjerenje. Na donju deklaraciku pise da je pakovanje 20g.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  35. #4075
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Zar se to pakovanje uopste dodatno vaga? Cijena je uvijek izlozena za pakovanje. Znaci da i pakovanja sa pecurkama i svezim zacinima, salatama, moraju da se dodatno vagaju? Zasto su onda izlozene cijene po 1 kom?
    Svasta.

Page 163 of 184 FirstFirst ... 63113153159160161162163164165166167173 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 09:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 21:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 22:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •