View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 162 of 187 FirstFirst ... 62112152158159160161162163164165166172 ... LastLast
Results 4,026 to 4,050 of 4662

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #4026
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Početak trake


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nije, uvijek je ovakav račun…

    Printer možda al zar ne bi to trebali zamijeniti?


    Voli i slični puno više računa izdaju pa se nisu “istrošili” printeri ili slično…

  2. #4027
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    334
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Nije, uvijek je ovakav račun…

    Printer možda al zar ne bi to trebali zamijeniti?


    Voli i slični puno više računa izdaju pa se nisu “istrošili” printeri ili slično…
    Pa trebalo bi da se zamijeni, to stoji.

    A nisu uporedive kategorije, u restoranima od masnoće, dima... lakše stradaju termo glave na printerima

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk

  3. #4028
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Sve bih mogla da shvatim oko nabavke roba u vrijeme visih cijena, ali maslac ima kraci rok upotrebe pa mi ta prica nije bas logicna, a kad sam vidjela reklame na sr tv kanalima da je grozdje Plantaza upola jeftinije nego u isto vrijeme u CG, ili banane koje se transpotuju iz Bara u SR a tamo jeftinije, donijela sam neke odluke oko izbjegavanja kupovine takvih proizvoda. Ukucani su razumjeli pa se drzimo istog. Banane ne kupujem od cijena preko 1.20e. Maslac nikako nakon cijene preko 2.60/ pravim kucnu verziju i odlican je/ Plantaze nista od prosle godine i te reklame itd.
    Bez velike filozofije, gdje misle da zezaju, ipak se i prevare u racunici.
    Banane stizu iz Slovenije. Tacnije u Kopar, pa tamo na "sazrijevanje", pa onda kod nas. Tako je i za Srbiju. Mali procenat dolazi u Bar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  4. The Following User Says Thank You to Orgullo For This Useful Post:


  5. #4029
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Jedva cekam Lidl da se otvori. Nece me Bokan vise pljackat.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Apolo For This Useful Post:


  7. #4030
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo View Post
    Banane stizu iz Slovenije. Tacnije u Kopar, pa tamo na "sazrijevanje", pa onda kod nas. Tako je i za Srbiju. Mali procenat dolazi u Bar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala na informaciji. Ranije je skoro sve islo iz Bara. Nasi su kontrolisali trziste Balkana koliko znam. Jednostavno kad vidim cijene u Austriji 1.25e a bio banane 1.60 e ne pada mi na pamet da kupim u CG.
    Nego, kako tih banana koje dolaze na Bar nigdje nema u CG, jer su cijene svuda iste? Znaci da i ti nasi uvoznici hoce duplo da zarade u odnosu na uvezene preko Slovenije. Ako nasi uvoznici ne mogu da pokriju trziste CG, onda nisu ni potrebni.
    Plantaze su me razocarale posebno, jer znamo da sve imaju od Drzave CG i naroda, a cijene za nas su i duplo skuplje nego u Srbiji.
    To niko u CG nije spominjao na javnom servisu a imali su i kao gradjani CG obavezu da javno progovore.
    Ima se sta reci o pojedinacnim proizvodima u ponudi koje su i do 70% skuplji u CG, ali neka drugi pisu o tome. Fotografisala sam i slala prijateljima koji ne vole da ih neko tretira kao budale, pa smo se lijepo ispricali i dosli do zakljucaka - iskulirati iste u najvecoj mogucoj mjeri.
    Sad najavljuju i povecanje pdv- a koji je u CG nizi od nekih drzava gdje su cijene i sad nize od nasih, pa cemo vidjeti koliko Drzavni organi zele kajmaka od naroda.
    Najveci biser je bio juce na Tv u nekoj reportazi gdje su pravdali visoke cijene jer, kazu, da je usao veliki novac u CG / moguce da se radi o onim racunima gdje drzavljanstvo nije potrebno ili sta vec/, i da se preprodavci uvezene robe PLASE da ne izgube vise nego sto na slobodnom trzistu mogu da pokupe od gradjana.
    E zao mi je sto se PLASE pa bi mogao neko i da im zalije stravu na pohlepu, pa i na drzavni / nas/ racun.
    Mozemo i dalje da se pravimo blesavi da se ne radi o agendi30.

  8. #4031
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,752
    Thanks Thanks Given 
    2,647
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Jedva cekam Lidl da se otvori. Nece me Bokan vise pljackat.
    nece nas spasiti previse to sigurno.....
    imas i u Voli Dobro prozivode extra povoljni....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  9. #4032
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,423
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,401
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default



    Velika plana preko puta hrama.

    Zlatilo se po restorana jest'.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #4033
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    U Hrvatskoj su banane 1.50. I ne samo banane, već su i drugi proizvodi uglavnom jeftiniji. A sjetite se kakav je odnos bio prije 10-ak godina: sve 20-30% skuplje u HR.

    Sad su im cijene u eurima, pa je lakše porediti: konzum.hr
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  11. #4034
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Pa ja sam pricao za cijene u HR i da je prakticno sve jeftinije.

    I to po obicnim marketima, da ne pominjem ove 'jeftine' ili mnoge gdje moze da se uzimaju vece kolicine za jos bolje cijene.

    I tu ne pricam o veleprodaji i tonama nego o normalnim kolicinama za vecinu domacinstava.

    I onu pricu od @hercules iznad bi samo malo reformulisao... nije da nasi voljeni trgovci nece da izgube nego oce da zarade vise i vise, po svaku cijenu. I kad budu poceli da nabavljaju po nizoj cijeni, drace iste cijene i dalje ili ce ih smanjit' (za) manje nego sto im se uvozna smanjila.. Kapitalizam je to, konkurencija je takva kakva je (nikakva), kontrolni mehanizmi nepostojeci ili lako-potkupljivi i na kraju imamo to sto imamo - oni mogu da stave cijenu koju god pozele, bez ikakvih posledica.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #4035
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,041
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    232
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Jedva cekam Lidl da se otvori. Nece me Bokan vise pljackat.
    Lidl ako dodje doci ce da zaradi. Tako da ne idealizujte. Uklopice se u ovo trziste za tren oka. Samo se sjetite kakav je hajp bio oko Idea i Aroma, dva dana bez treceg. Svi drze ogromne marze i placaju radnike minimalno. Mislite da ce kod Lidl biti drugacije?
    Nemojte me pogresno razumjeti da sam protiv dolaska novih na trziste, samo budimo realni.

  13. #4036
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Da ne quote-ujem sad ove duze komentare gore, uglavo vecina banana na trzistu u regionu su Derby bananane, firme koju u Sloveniji drzi Rastored.


    Kad smo kod cijena i monopola, ne znam ni sto se vise cudimo. Valjda smo do sad navikli da sta god pomislimo da kupimo, imamo kod "dva velika" prodavca i to je to. (Hrana, odjeca, obuca, tehnika..) Oni diktiraju tempo i tako ce biti dok neko ne dodje da poremeti situaciju ili ce samo doci neko i uklopiti se u igru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Orgullo For This Useful Post:


  15. #4037
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Sve bih mogla da shvatim oko nabavke roba u vrijeme visih cijena, ali maslac ima kraci rok upotrebe pa mi ta prica nije bas logicna, a kad sam vidjela reklame na sr tv kanalima da je grozdje Plantaza upola jeftinije nego u isto vrijeme u CG, ili banane koje se transpotuju iz Bara u SR a tamo jeftinije, donijela sam neke odluke oko izbjegavanja kupovine takvih proizvoda. Ukucani su razumjeli pa se drzimo istog. Banane ne kupujem od cijena preko 1.20e. Maslac nikako nakon cijene preko 2.60/ pravim kucnu verziju i odlican je/ Plantaze nista od prosle godine i te reklame itd.
    Bez velike filozofije, gdje misle da zezaju, ipak se i prevare u racunici.
    Stvar je vrlo jednostavna. CG ratnim profiterima niko ne udara na trag, niti ikoga interesuje da im udara na trag. Narodu je ocigledno postojeca situacija sasvim ok, cim cuti kao zaliven, ne buni se, ne cuje se ziv. Novu garnituru (u sustini staru garnituru, jer nije doslo do ama bas ikakvih promjena) ne interesuju gradjani. Gradjani su tu kao potrosna roba, da ih gaze, ugnjetavaju i zaradjuju na njihovoj muci. Lazojko Kradojko, Rodney Milatovic, Mali Drity, Djurovic, Damjanovic i sl. nista nijesu napravili da gradjanima bude bolje, jer ih gradjani sustinski ne interesuju. Divljanje cijena/ratno profiterstvo se moze zaustaviti za 24h da se stvarno hoce. Doneses zakon, ko bude u ovim kriznim vremenima imao nenormalne cijene u odnosu na nabavnu, fino jedno upozorenje i nalog za smanjenje cijena u roku od 24h. Ko ne poslusa, nacionalizacija firme i gotovo. Drzavi ne trebaju takve firme koje ce da rade protiv gradjana.

    Rekose gore da su u IT sektoru male marze. Ja ne znam dje se to vidi tacno. Evo primjer Austrija:

    CPU: AMD Ryzen 7600x - 245 EUR sa PDV-om. Izvor - geizhals.at.

    Isti CPU u CG, 373 EUR, cak ~52 % skuplje. Kako da nazovemo ovo tacno, ko je odje lud. Pricamo o nekakvom razvoju IT-a, digitalizaciji, i informatickom opismenjavanju, a prosjecan gradjanin treba da plati citave svoje tri plate za pristojan racunar u CG.
    Last edited by techlinkit; 25-02-23 at 11:28.

  16. The Following User Says Thank You to techlinkit For This Useful Post:


  17. #4038
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Vise komuniciram sa prodavcima, porijeklo namirnica, pa sam se malo adaptirala na okolnosti i ponudu. Meso i riba u par radnji, odabrani trgovci na pijacama, voce i povrce takodje, hleb u par pekara, i naravno telefonske info sa prijateljicama, pa kad nalete na nesto kvalitetno i ono sto svi volimo, kupe kao za sebe uz svoje namirnice, pa cesto ne moram ja ici za njima ili one za mnom. Cesto samo zvrcnemo da se otvori auto, ostavimo i produzimo dalje. Ima i tu svojih cari. Cak smo pokupovale posebne cegere i ambalaze za razmjenu. Sve za jednu, jedna za sve.

  18. The Following User Says Thank You to LadyHawk For This Useful Post:


  19. #4039
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,925
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Dako se više ukapira da veleprodaje, distributeri diktiraju cijene a ne maloprodaje.

    Konkretno taj 7600x kod nas u veleprodaji je 288e bez poreza.

    Kad na to dodaš maržu od 10% i porez dobijemo cifru od 383.33 EUR tako da taj đe si gleda ide i ispod 10%


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  20. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  21. #4040
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    nece nas spasiti previse to sigurno.....
    imas i u Voli Dobro prozivode extra povoljni....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Ima ali kvalitet losiji. Ajde kad su neprehrambeni proizvodi u pitanju ne bjezim od njih ali hrana tu i tamo. Neke paprike barene sto sam uzeo baio sam sve.

  22. #4041
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Danas sam bio u lakovic, primijetio sam da je dosta cijena palo skoro na predratni nivo... isto mi potvrdi rodjaka koja tamo radi, da su masu nivelacija imali i pad cijena... dako nastavi...

    Ima li ko neku novu info oko lidla?
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  23. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  24. #4042
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Ne prije 2024.

  25. #4043
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Dako se više ukapira da veleprodaje, distributeri diktiraju cijene a ne maloprodaje.

    Konkretno taj 7600x kod nas u veleprodaji je 288e bez poreza.

    Kad na to dodaš maržu od 10% i porez dobijemo cifru od 383.33 EUR tako da taj đe si gleda ide i ispod 10%


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da, u tome je i problem. Treba drzava da 'zauzda' veleprodaje, a i da maloprodaje nabavljaju direktno (veci je rizik naravno, veca odgovornost, komplikovanije procedure, ali bi se isplatilo i maloprodajama, i kupcima).

    Ovaj CPU gore je u AT 245 EUR, sa 20 % PDV-a. Bez PDV-a 196 EUR, i neka AT prodavac ima marzu ~11 %, ispada da je nabavna cijena za AT prodavca 176 EUR (vjerovatno manja jer uzimaju vece kolicine).
    Last edited by techlinkit; 25-02-23 at 11:53.

  26. #4044
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Poslednja vijest je da je cak i dolazak "neizvjestan" a i ako bude dolazio, nece prije '24-e sigurno...

    https://www.bankar.me/2023/02/12/dol...investiciju-2/
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #4045
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,827
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    150e trgovine u voli jutros. Nista konkretno. znam da ( do prije povecanja) preko 100-120e nikad nismo prebacili i to one velike kupovine pred novu godinu.

    A izbor isti ili cak manji. Plus kad vidim jednu radnicu na suhomesnato smuci mi se odma


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  28. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  29. #4046
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Danas sam bio u lakovic, primijetio sam da je dosta cijena palo skoro na predratni nivo... isto mi potvrdi rodjaka koja tamo radi, da su masu nivelacija imali i pad cijena... dako nastavi...

    Ima li ko neku novu info oko lidla?
    HDL ima znacajno nize cijene od Volija, kad stavis citav mjesec na papir.


    Nece Lidl skoro. Pojavice se sigurno ali ne prije 2025.

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Dako se više ukapira da veleprodaje, distributeri diktiraju cijene a ne maloprodaje.

    Konkretno taj 7600x kod nas u veleprodaji je 288e bez poreza.

    Kad na to dodaš maržu od 10% i porez dobijemo cifru od 383.33 EUR tako da taj đe si gleda ide i ispod 10%


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Veleprodaje diktiraju tempo, to je sigurno. Marze u IT prici su zalosne zadnjih par godina.
    Kad pricamo o FMCG industriji, e tu Voli i HDL predstavljaju i VP i MP. Oni dobar dio proizvoda uvoze sami i za dosta brendova su direktni distributeri.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  30. #4047
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,471
    Thanks Thanks Given 
    1,630
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Zadnje vrijeme Idea jeftinija od Hdl i Volija!

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  32. #4048
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,752
    Thanks Thanks Given 
    2,647
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Da, u tome je i problem. Treba drzava da 'zauzda' veleprodaje, a i da maloprodaje nabavljaju direktno (veci je rizik naravno, veca odgovornost, komplikovanije procedure, ali bi se isplatilo i maloprodajama, i kupcima).

    Ovaj CPU gore je u AT 245 EUR, sa 20 % PDV-a. Bez PDV-a 196 EUR, i neka AT prodavac ima marzu ~11 %, ispada da je nabavna cijena za AT prodavca 176 EUR (vjerovatno manja jer uzimaju vece kolicine).
    znas kako i ti imas povrat PDV pa se igraj probaj da ti to nabavis , vratis pdv, platis troskove shipinga..... pa javi koliko te je para ispalo...
    ps 260 je kod mene nabavna

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  33. #4049
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo View Post
    HDL ima znacajno nize cijene od Volija, kad stavis citav mjesec na papir.
    Ne.
    Najbolje cijene imaju Naj Market, Vencor i Idea (kad su akcije).
    Trgujem svaki dan i upoređujem.
    Provjerite.
    U Laković više ne kupujem (najskuplji su) u Voli ponekad (stalno su gužve).

  34. #4050
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Jbg, nekad i veleprodaje nabudze cijene tj maržiraju se ihaha.

    Dovoljno je uporediti mp cijene npr za Barbie i Hot wheels kod nas i bilo dje u EU, ili lego?

    Znaci veleprodaja kod nas se maržira MINIMUM 100% ako ne i više, a mp treba da ide na maržu 40-50% (plati avansno a kad ćeš prodati pitanje je).



    Sjećam se jednom bih da poručim jedan artikal i kaže komercijalista, nabavna je 17€, super daj 20 komada.


    Kad posle sat kaže izvini, ipak je 55€

    Kako?

    A pogriješila sam, naša nabavna je 17€

    Pa kako dodje do 55€?

    A znaš kako, prevoz, pdv, nasa zarada…

    Aha.

  35. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


Page 162 of 187 FirstFirst ... 62112152158159160161162163164165166172 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 08:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 20:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 21:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 11:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •