View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 103 of 184 FirstFirst ... 3539399100101102103104105106107113153 ... LastLast
Results 2,551 to 2,575 of 4579

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #2551
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Pa je čovjek našao da upoređuje Tehnomax i Datalink. To je kao da porediš cijene Bokana i vlasnika tj prodavnicu u Spuž recimo

  2. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  3. #2552
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Data Link nije prodavnica.
    Nego jedna kancelarija sa 4radnika koja po citav dan su za komp.
    Oni su samo sajt,logistika.
    Tj preprodavci kao E kupi..
    Nemaju Lager,vj cekas dan,dva-deset

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Djalac For This Useful Post:


  5. #2553
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,128
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ima li ko infromaciju kako teku pregovori Bokana i Lidla oko prodaje maloprodaje Volija, šuška se da je to izvjesno

  6. #2554
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    To se prica, da li je istina ili ne, ne znam. Mene više interesuje da li će to donijeti nešto dobro nama i radnicima?
    Kako će uticati na tržište, dolazili su lanci iz Slovenije ništa nije promijenjeno spec.

  7. #2555
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Data Link nije prodavnica.
    Nego jedna kancelarija sa 4radnika koja po citav dan su za komp.
    Oni su samo sajt,logistika.
    Tj preprodavci kao E kupi..
    Nemaju Lager,vj cekas dan,dva-deset

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Kao i 90% sličnih radnji zbog kojih je IT tržište kod nas takvo kakvo je. Po 1-2 zaposlena sa pristupnim parametrima portala svih dobavljača đe gotovo komplet lagere veleprodaja natrpaju na svoj sajt + marža 5 do 10% plafon.
    Ti nešto naručiš, oni ti kažu dođite kroz par sati, nemamo to na stanju to nam je "u magacinu" (čitaj dobavljača).

    Mada i dobavljači generalno ne olakšavaju, umjesto da se radi za neke rabate, istu cijenu u startu ima firma koja pravi prometa grdilo i neko sa par hiljada.
    Last edited by BiTrAtE; 29-10-20 at 09:24.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  8. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  9. #2556
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kao i 90% sličnih radnji zbog kojih je IT tržište kod nas takvo kakvo je. Po 1-2 zaposlena sa pristupnim parametrima portala svih dobavljača đe gotovo komplet lagere veleprodaja natrpaju na svoj sajt + marža 5 do 10% plafon.
    Ti nešto naručiš, oni ti kažu dođite kroz par sati, nemamo to na stanju to nam je "u magacinu" (čitaj dobavljača).

    Mada i dobavljači generalno ne olakšavaju, umjesto da se radi za neke rabate, istu cijenu u startu ima firma koja pravi prometa grdilo i neko sa par hiljada.
    Tačno, a to dolazi odatle što je za tržište kakvo jeste naše u Crnoj Gori,a koje je inače na nivou statističke greške za razvijeni dio Evrope, previše ovoliko veleprodaja. To ostavlja prostor da neke veleprodaje radi održavanja na tržištu daju iste cijene firmi koja ima promet 10k godišnje i recimo Tehnomaxu koji ima 20 miliona prometa. IT sektor vrlo loše zarađuje upravo zbog činjenice da recimo neka piljara može da ponudi notebook na koji zaradi 5 eura, samo da bi bio niži od Tehnomaxa koji ima stotine zapošljenih. Prepreka je svakako činjenica to što smo premalo tržište, pa evo baš kako si i sam naveo, oni ne mogu dati Crnoj Gori cijene koje daju velikim lancima u Njemačkoj...da ne pričam o SAD...

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  11. #2557
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cipiripi View Post
    Ima li ko infromaciju kako teku pregovori Bokana i Lidla oko prodaje maloprodaje Volija, šuška se da je to izvjesno
    Nije Lidl zainteresovan.

  12. #2558
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    nikome nismo zanimljivo trziste, ali nema veze, imamo plantaze
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #2559
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jedino smo interesantni da nam plasiraju robu najgoreg kvaliteta. Nutelu sa manjim procentom lješnika jer su oni anketama navodno ustanovili da ljudi ovih prostora više vole šećera, a manje kakaoa, više palminog ulja i manje lješnika...Deterdženti za pranje veša su takvi da postoji najgore smeće koje košta 2.99 eura za 3KG i teško smeće od 6 eura za 3KG koje samo najeda plastiku, a skida fleke gore od sapuna domaćih koje su koristile babe prije 50 godina. O kvalitetu suhomesnatog , to je tek posebna priča ili voća iz uvoza... Nikakve kontrole kvaliteta ne postoje, pa je tako jednom vegeta bila svuđe zabranjena zbog salmonele, samo smo je mi u CG koristili kao eliksir mladosti.

  14. The Following 4 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  15. #2560
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cipiripi View Post
    Ima li ko infromaciju kako teku pregovori Bokana i Lidla oko prodaje maloprodaje Volija, šuška se da je to izvjesno
    Lidl ima potpuno drugaciji nacin ulaska na neko tziste, sumnjam da bi u slucaju CG praviti izuzetak.

  16. #2561
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Ima li šta novo povodom prošlogodišnje najave povlačenja iz upotrebe toksičnih traka fiskalnih računa, ili je i to palo u zaborav uslijed korone.

    Oglašava li se prva žena Volija?



    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #2562
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...jemo-kompaniju

    Kompanija Voli tvrdi u odgovoru “Vijestima” da nijesu tačne informacije koje su posljednjih dana nezvanično prisutne u dijelu javnosti da će kompanija biti prodata njemačkom globalnom lancu supermarketa Lidl.

  18. #2563
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Znaci prodaje 1/1

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  19. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  20. #2564
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ne znam prodaje li, ali čim deblokira račun ABA lige radnike časti po -10% od plate.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #2565
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Saopštenje se čini drčno i naelektrisano uopšte ne daje utisak da je stvarnost onakva kakvom je predstavljaju.


    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #2566
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Vjeruj mi da nije sto se Plazme tice pazim dobro. Dosta je jeftinije ovako jednom 600gr. Najjeftinije sto imas 300gr je 1.80. Nekad najdem na akciji 600gr za 2.99.
    A u pravu si da treba provjeriti, neko je pisao a juce vidjeh. Noccolino 400gr 2 eur a 750 gr 4eur
    Ja sam imala plazme iz Idea marketa sa akcija do prije nekoliko dana, ja kad kuim kilo kupim;D odmah tri puta po 600 grama po 2.99 i bila je ona mljevena nesto isto prepovoljna, oko 500 gr da ti ispadne po 1.60 na 300 gr...mislim da je bilo malo preko dva ipo eura Inače nikad bez plazme nijesam i nikad je ne kupim preko 1.80 za 300 gr



    Quote Originally Posted by suponik View Post
    Lidl ima potpuno drugaciji nacin ulaska na neko tziste, sumnjam da bi u slucaju CG praviti izuzetak.
    skoro je bio neki filmić na rts o lidlu i neki njihov menadzer je pričao o tome kako nijesu zainteresovani za region, plus, pričao je o načinu ulaska na trazišta, o standardima koji su neophodni za lidl i nema šanse da se Voli po ičemu uklapa u bilo koji njihov standard! Prosto nije njihov način da preuzmu nešto postojeće! Oni grade iznova i prave po svojoj mjeri ne prekrajaju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #2567
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Volijev standard nemaju ni mnogo većo lanci na zapadu a ni na istoku.
    Onako složena roba, bez čudnih mirisa u objektu, sa pakovanjem na kasama... Toga nema ni u GER, ni u CH ni NED. U ITA sam nalazio na slično, ali naplate sve to.

    Lidl se više uklapa u Tempo ili HDL sistem. Mada HDL je krenuo u zadnjih 2 godine da poboljšava neke stvari...


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  25. #2568
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Lidl dje god da je teski je raspad

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  26. #2569
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    To pakovanje na kasi je glupost i ponižavanje zaposlenika. Plus, ne utiče na svijest potrošač o korišćenju cegera

    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  27. The Following 3 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  28. #2570
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    skoro je bio neki filmić na rts o lidlu i neki njihov menadzer je pričao o tome kako nijesu zainteresovani za region, plus, pričao je o načinu ulaska na trazišta, o standardima koji su neophodni za lidl i nema šanse da se Voli po ičemu uklapa u bilo koji njihov standard! Prosto nije njihov način da preuzmu nešto postojeće! Oni grade iznova i prave po svojoj mjeri ne prekrajaju
    Lidl je ubjedljivo najgori market lanaca svugdje osim u par zapadnih zemalja (npr. Njemacka) tako da taj doticni menadzer moze da prosipa price nekome ko nije nikad krocio u Lidl. Ne kazem da je nivo IDEA marketa, to sigurno niko ne moze da dostigne, ali predstavljanje Lidl marketa kao nekog "vrhunca usluge" je totalno apsurdno.

    Podji do Dubrovnika da vidis kako "grade po svojoj mjeri"... Grade, grade, tamo gdje im odgovara a to nas region definitivno nije. Ne bih nista imao protiv da Lidl bude prisutan i kod nas, ako ce da bude barem priblizno onima koji su kao u Njemackoj, ali vidjevsi kakvi su u HR no ty.

    @Bugi
    U velikom broju zemalja na zapadu se apsolutno ne pakuje na kasama i to u potpunosti podrzavam, sta vise, u vecem dijelu Njemacke npr. plasticnu kesu ne mozes ni da kupis u Lidlu vjerovao ili ne. Kolica > ceger > gepek i cao, kako i treba da bude.
    Last edited by beatnological; 31-10-20 at 20:12.

  29. #2571
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Volijev standard nemaju ni mnogo većo lanci na zapadu a ni na istoku.
    Onako složena roba, bez čudnih mirisa u objektu, sa pakovanjem na kasama... Toga nema ni u GER, ni u CH ni NED. U ITA sam nalazio na slično, ali naplate sve to.

    Lidl se više uklapa u Tempo ili HDL sistem. Mada HDL je krenuo u zadnjih 2 godine da poboljšava neke stvari...


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    saglasna, sve sto se tiče Volija je jedna od najboljih trgovina u kojima sam bila i znam jako puno ljudi iz SRB kad dolaze na more (čuš mene, dolazili nekad davno ) svraćali su u Voli da trguju

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Lidl je ubjedljivo najgori market lanaca svugdje osim u par zapadnih zemalja (npr. Njemacka) tako da taj doticni menadzer moze da prosipa price nekome ko nije nikad krocio u Lidl. Ne kazem da je nivo IDEA marketa, to sigurno niko ne moze da dostigne, ali predstavljanje Lidl marketa kao nekog "vrhunca usluge" je totalno apsurdno.

    Podji do Dubrovnika da vidis kako "grade po svojoj mjeri"... Grade, grade, tamo gdje im odgovara a to nas region definitivno nije. Ne bih nista imao protiv da Lidl bude prisutan i kod nas, ako ce da bude barem priblizno onima koji su kao u Njemackoj, ali vidjevsi kakvi su u HR no ty.

    @Bugi
    U velikom broju zemalja na zapadu se apsolutno ne pakuje na kasama i to u potpunosti podrzavam, sta vise, u vecem dijelu Njemacke npr. plasticnu kesu ne mozes ni da kupis u Lidlu vjerovao ili ne. Kolica > ceger > gepek i cao, kako i treba da bude.
    a oprosti u kojem tačno dijelu sam pričala da je lidl neko cudo od marketa?! Lidl je market u kojem sam kupila par sitnica ajd kad vec udjoh koje sam bacila jer nijesu valjale, i što se mene tice da dodje 10 LIDL-a ja ući neću kod njih....roba odvratna, usluga još grdja, bogomi ka da trebaju oni meni a ne ja njima...a svi LIDL marketi se grade po standardima, uvijek isto -tako je čovjek pričao a ja svakako nijesam rekla da su ti standardi dobri....naprotiv
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  30. #2572
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    E ako kapiram ovaj hejt za Lidl, jad me naša
    Kad god uđoh u lidl, gepek vazda natrpah, svega i svačega, počev od hrane, koje ima razne što kod nas nema, sirevi 100 vrsta, suhomesnati proizvodi, sosevi, čokolade, grickalice, pa raznih stvarčica za auto - tečnost za stakla, mirisi, svakakvi dodaci i zajebancije, pa ima i robe, alata, vazda milion stvarčica za kuću, nekih djelova namještaja, pa onda ona njihova pekara sa vazda svježim kiflicama, hlebomi raznim tjesteninama, baš sve živo i za dosta niske cijene...

    P.s. jedino u srbiju nisam bio u lidl, ne znam je li što drugačije tamo tj. gore nego u druge države...

  31. #2573
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ispade voli supermarket kakvog svijet nema...

  32. #2574
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Neka smanje cijene hrane 15-20% umjesto sto ih na ovu muku povecavaju svaki mjesec, pa cemo lako je li voli ili lidl.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  33. #2575
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    ima Voli odličan standard, stvarno. radnicima manje plate a igrači Budućnosti po par desetina iljada mjesečno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  34. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


Page 103 of 184 FirstFirst ... 3539399100101102103104105106107113153 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 09:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 21:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 22:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •