View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 21 of 187 FirstFirst ... 111718192021222324253171121 ... LastLast
Results 501 to 525 of 4662

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #501
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Oce da uvedu neradnu Nedelju u trgovacke lance. Znaci da radnici odmaraju samo jedan dan? Ili ce im slobodni dani bit razdvojeni, tipa srijeda i nedelja? Nidje veze u svakom slucaju. Bolje da se guraju 2 slobodna dana nego sto se nekakva glupost gura sa slobodnom Nedeljom, valjda je ljudima korisnije da imaju 2 slobodna dana spojena... ako uopste imaju 2 sobodna dana, a 99% nema.
    Ako uvedu neradnu nedjelju, makar ce svako od radnika imati taj jedan dan sigurno slobodan. Ovako pitanje je da li ga uopste imaju, a I ako ga imaju onda je to neki dan kad mu gazda kaze.

    Predlozenim rjesenjem bi se makar obezbijedilo da svaka familija moze taj jedan dan vikenda provesti kuci sa svojima.

    Ja bih predlozio I zabranu marketima da rade preko 19h. A ko hoce da drzi dragstor neka plati paprenu cijenu I nocni rad radnicima Itd.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  2. #502
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Ne smije se igrati na kartu bolje garantovan jedan dan nego borba za 2. Ovdje se iz vazduha vidi da sindikati guraju neku svoju agendu i promovisu svoje ciljeve, nevezano za to oce li radnik imati jedan ili 2 dana slobodno.
    Ja da se borim za 2 slobodna dana kao radnik, sigurno ne bi volio da mi ta 2 dana budu razdvojena, pogotovo ti nadnicari iz marketa sto rade 9-12 sati dnevno po 6 dana. Valjda je cilj borbe radna nedelja sa 40 sati nedeljno i 2 slobodna dana, a ne slobodna Nedelja...

  3. #503
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne smije se igrati na kartu bolje garantovan jedan dan nego borba za 2. Ovdje se iz vazduha vidi da sindikati guraju neku svoju agendu i promovisu svoje ciljeve, nevezano za to oce li radnik imati jedan ili 2 dana slobodno.
    Ja da se borim za 2 slobodna dana kao radnik, sigurno ne bi volio da mi ta 2 dana budu razdvojena, pogotovo ti nadnicari iz marketa sto rade 9-12 sati dnevno po 6 dana. Valjda je cilj borbe radna nedelja sa 40 sati nedeljno i 2 slobodna dana, a ne slobodna Nedelja...
    Slazem se, ali ajmo korak po korak.

    Sadasnje stanje je katastrofalno po radnike u marketima. Svi marketi rade nedjeljom. Ajde da im zabranimo da rade nedjeljom a onda da idemo na sljedeci korak, a to je mozda radno vrijeme subotom do 13h.

    A praznici? Ajmo I to da zabranimo. Ja kad sam bio klinac, sjecam se da smo pred praznike kupovali hleb za tri dana jer radnje nisu radile.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  4. #504
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ono sto ti ja garantujem je da u gradovima dje postoji turisticka sezona od 1juna do 1og oktobra radnici u trgovackim lancima nemaju slobodan dan i da su im smjene po 10 sati za istu platu
    Van turisticke sezone kako ih kaci taj slobodan dan. Za ne turisticke gradove ne znam.

    Na zhb se u komsiluku otvorila IDEA. I vecina radnika iz NK jer zabljacani iskusno nece da rade 10-12 sati dnevno za 250eur i onda su rotirali niksicane.
    To su nevjerovatne frke bile jer tim ljudima iz NK nije bilo placeno nista extra.

    Dovedu te na zhb odvoje te od familije mjesec dva (ili nedelju dvije) spava po njih 10 u jednoj sobi i sendvich i na kraju regularna plata a oderes se kao stoka.

    Da ima drzave kao sto nema, upregla bi Bokana i ekipu.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #505
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ono sto ti ja garantujem je da u gradovima dje postoji turisticka sezona od 1juna do 1og oktobra radnici u trgovackim lancima nemaju slobodan dan i da su im smjene po 10 sati za istu platu
    Van turisticke sezone kako ih kaci taj slobodan dan. Za ne turisticke gradove ne znam.

    Na zhb se u komsiluku otvorila IDEA. I vecina radnika iz NK jer zabljacani iskusno nece da rade 10-12 sati dnevno za 250eur i onda su rotirali niksicane.
    To su nevjerovatne frke bile jer tim ljudima iz NK nije bilo placeno nista extra.

    Dovedu te na zhb odvoje te od familije mjesec dva (ili nedelju dvije) spava po njih 10 u jednoj sobi i sendvich i na kraju regularna plata a oderes se kao stoka.

    Da ima drzave kao sto nema, upregla bi Bokana i ekipu.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Zato se uvede neradna nedjelja I praznici pa da vidish....

    Ne vidim drugi nacin sem neka vrsta obavezne elektronske identifikacije radnika pri ulasku I izlasku, uvezana sa drzavnim inspekcijskim organima. Pa kad udje inspekcija ko je na radnom mjestu a nije "otkucan" paprena kazna. Pa da se ne ceka da knjigovodja posalje IOPPD nego da drzava sama obracunava doprinose, prekovremeni i nocni rad kao i rad u vrijeme praznika. Uz to povecati doprinose, pa da vidis onda kako se puni fond PIO.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  6. #506
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zato se uvede neradna nedjelja I praznici pa da vidish....

    Ne vidim drugi nacin sem neka vrsta obavezne elektronske identifikacije radnika pri ulasku I izlasku, uvezana sa drzavnim inspekcijskim organima. Pa kad udje inspekcija ko je na radnom mjestu a nije "otkucan" paprena kazna. Pa da se ne ceka da knjigovodja posalje IOPPD nego da drzava sama obracunava doprinose, prekovremeni i nocni rad kao i rad u vrijeme praznika. Uz to povecati doprinose, pa da vidis onda kako se puni fond PIO.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Tako je to u razvijenim zemljama a ne u banana republikama.

    Ja sam u Aus. Imao karticu i automatski ti se obracunava svaki zapoceti sat prekovremenog. Ako si slucajno zaboravio da se ukucas, dodje menadzer 15 min poslije pocetka da te fino opomene (kod nas se u okovu i par drugih firmi odbija od plate ako zaboravis).

    Subota i nedelja sat ti je placen x2 i to pod uslovom da hoces da radis...

    A kod nas ih izrabljavaju i onda dodju gospodje podgoricke na kasu scene da prave i da svoje frustracije lijece nad onim nesretnim zenama... Pi


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #507
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Problem će biti dok god bude bilo ljudi spremnih da rade za male plate i dok bude zamjena onih koji napuste posao.Evo npr Tabacco shopu pola objekata rade po jednu smjenu jer su ih radnici masovno napustili a druge ne mogu da nađu.Kad bi se ti radnici koji su na minimalcu organizovali i fino svi napuste svoja radna mjesta na dan dva poslodavac ne bi mogao da nadje štrajkbrehere i eto gubitka za njega.Nego neuki i narod u muci se vazda može snalaziti od strane lokalnih biznismena.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  8. #508
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ono sto ti ja garantujem je da u gradovima dje postoji turisticka sezona od 1juna do 1og oktobra radnici u trgovackim lancima nemaju slobodan dan i da su im smjene po 10 sati za istu platu
    Van turisticke sezone kako ih kaci taj slobodan dan. Za ne turisticke gradove ne znam.

    Na zhb se u komsiluku otvorila IDEA. I vecina radnika iz NK jer zabljacani iskusno nece da rade 10-12 sati dnevno za 250eur i onda su rotirali niksicane.
    To su nevjerovatne frke bile jer tim ljudima iz NK nije bilo placeno nista extra.

    Dovedu te na zhb odvoje te od familije mjesec dva (ili nedelju dvije) spava po njih 10 u jednoj sobi i sendvich i na kraju regularna plata a oderes se kao stoka.

    Da ima drzave kao sto nema, upregla bi Bokana i ekipu.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ovo za zb je ziva istina.
    Mada za primorje kad se ide dobija se vise para ,sto je normalno radi odvojenog zivota.

    U voli u bd za smjenu od 12 casova oko 800 evra je plata .

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  9. #509
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slazem se, ali ajmo korak po korak.

    Sadasnje stanje je katastrofalno po radnike u marketima. Svi marketi rade nedjeljom. Ajde da im zabranimo da rade nedjeljom a onda da idemo na sljedeci korak, a to je mozda radno vrijeme subotom do 13h.

    A praznici? Ajmo I to da zabranimo. Ja kad sam bio klinac, sjecam se da smo pred praznike kupovali hleb za tri dana jer radnje nisu radile.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk


    To nije lud ovaj narod da dopusti, koliko su se samo borili za ovo danasnje blagostanje

  10. #510
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ja i dalje ne mogu da vjerujem da imate priliku da naletite na prodaju artikala sa isteklim rokom trajanja... pri isteku ok, istekle bas bas tesko, jedino u ove male divlje radnje i to vrlo tesko...

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    I ja nisam vjerovao, do baš juče, Mulino Bianco hljeb u Voliju...
    Istekao rok ima dva dana ali su oni ostali po rafovima i uspravno postavljeni, a iza skroz naslagani oni koji su svježi.

    I ne može mi niko dokazati da to nisu namjerno uradili. Jer da je slučajno ne bi isključivo ovi s isteklim rokom bili naslagani da se prvi uzmu.
    Srećom pa je poslovođa bila u blizini, pa joj rekoh da ih uklone...

  11. #511
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,846
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    trebao si ti da slikas pobro i inspekciji pa po usima malo majku im

  12. #512
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    trebao si ti da slikas pobro i inspekciji pa po usima malo majku im
    Muka je nase ljude ... Stid ih valjda...

    Ja kad sam prosle godine kacio kako voli u bazar kvarljivu robu iz zamrzivaca drzi po 2 sata na asfaltu iza objekta prozivali su me patriote.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #513
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,846
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    nikad srece u narod

  14. #514
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    To je nas mentalitet...

    Skoro uzeo kuhinju u namos, dosli majsotri da je sastave i za sami kraj ostavili radne povrsine...

    Zena zamalo nije zapalila i njih i mene... Mi smo izabrali i plocice i sve u kuhinju zbog toga sto smo htjeli tu kuhinju sa bijelom radnom povrsinom + je 4+ metra pa je dominantna.

    Oni nam sastave neku sa bojom mijesanog kamena, nesto izmedju sive i boje kafe i kao dobro je to, tako je stigla.

    Zvao sam 5 puta isao 3 puta napisao prigovor. Svi kao zavrsicemo evo zvace vas neko... Naravno nista odradili nijesu evo 20 dana

    Sad ne stajem dok mi pare ne vrate a kuhinju cu da zadrzim

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  15. #515
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Čuš u Namos kuhinju, kakav danak neiskustvu.

  16. #516
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne kupujem nista sto nije makar 30-40% na popust

    Poyy bahahah
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Čuš u Namos kuhinju, kakav danak neiskustvu.
    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #517
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ako mačeta ne bude radila nećeš se sastavljat sa kuhinjom koju si naručio

  18. #518
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    trebao si ti da slikas pobro i inspekciji pa po usima malo majku im
    Da, ali sam bio u velikoj žurbi i vratio sam se da uzmem drugi neki, a skrenuo pažnju kasirki jer sam dok je kucala vidio, a onda poslovođi.

    Inače, kad već proziva prepametni Gandalf, slao sam do sada 3 puta nepravilnosti na Budi Odgovoran i 2 maila CEZAP-u sa detaljnim objašnjenjem (a oni dalje prosljeđuju tržišnoj inspekciji) ...
    A na budi odgovoran kao rezultat sam dobio copy paste odgovor da su izašli na teren i nije primijećena nepravilnost, a od CEZAP-a jednom da su primili mail i da će me obavijestiti dalje a drugom prilikom ništa.

    Tako da nije problem prijaviti samo... Problem je realizacija.

  19. #519
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Mene opet nije poenta prijaviti nepravilnosti, nego da se one namjerno cine, a da ne vidim svrhu jer sve te istekle rokove zavrsava dobavljac.
    Pravilno bi bilo ukoliko kupac nadje istekli rok, da zamjenski dobije gratis.

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  20. #520
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Mene opet nije poenta prijaviti nepravilnosti, nego da se one namjerno cine, a da ne vidim svrhu jer sve te istekle rokove zavrsava dobavljac.
    Pravilno bi bilo ukoliko kupac nadje istekli rok, da zamjenski dobije gratis.

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Gledaj to ovako - neko mora da uzme proizvod pa da ga izlozi, pa ako je istekao rok da ga skloni i ponese nedje drugo, pa napise otpis pa ceka dobavljaca da ga preuzme...


    Inace sam primijetio to sa Primat hlebovima 4-5 puta rok trajanja dan poslije kupovine

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #521
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Mene opet nije poenta prijaviti nepravilnosti, nego da se one namjerno cine, a da ne vidim svrhu jer sve te istekle rokove zavrsava dobavljac.
    Pravilno bi bilo ukoliko kupac nadje istekli rok, da zamjenski dobije gratis.

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    U idea marketima ako nadjes proizvod sa isteklim rokom imas 50 % na ispravan rok istog proizvoda.



    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  22. #522
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Koliko ja znam, u ovim vecim sistemima postoje procedure oko pracenja i prijave rokova dobavljacima, posebne sveske sa rokovima sto je i interna kontrola... Svjesno prodavanje isteklih rokova je za osudu i stoge kazne. E sad dje inspekcija smije uci, a dje ne, nije tema...

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  23. #523
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Koliko ja znam, u ovim vecim sistemima postoje procedure oko pracenja i prijave rokova dobavljacima, posebne sveske sa rokovima sto je i interna kontrola... Svjesno prodavanje isteklih rokova je za osudu i stoge kazne. E sad dje inspekcija smije uci, a dje ne, nije tema...

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tacno, vrlo vrlo tesko da radnik dobija instrukcije da isteknuti rok zadrzi u rafove. Uglavnom ima povracaj a ako dobavljac ne vrace robu ide u smece. E sad posto kod nas radnik u isto vrijeme obavlja 3 posla pa radi i na kasu i na suhomesnato i puni rafove lako se desava da nema kad i previdi da provjeri datume. I vecinom kad se pozalite inspekciji gazda plati kaznu ali radnici nesretni dobiju po usima.

  24. #524
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Grehota je kod nas sto nema sindikata...

    Eto voli lakovic idea imaju hiljade radnika mogu da se udruze u sindikat i da stvaraju pritisak


    Ali nase je strah da ne izgube posao

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #525
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Tacno, vrlo vrlo tesko da radnik dobija instrukcije da isteknuti rok zadrzi u rafove. Uglavnom ima povracaj a ako dobavljac ne vrace robu ide u smece. E sad posto kod nas radnik u isto vrijeme obavlja 3 posla pa radi i na kasu i na suhomesnato i puni rafove lako se desava da nema kad i previdi da provjeri datume. I vecinom kad se pozalite inspekciji gazda plati kaznu ali radnici nesretni dobiju po usima.
    Tacno.
    Stavise dobijaju minus na platu ako se zadese istekli rokovi .

    Al kukavci ne mogu sve postici.
    Malo radnika,previse sektora.

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

Page 21 of 187 FirstFirst ... 111718192021222324253171121 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 08:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 20:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 21:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 11:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •