View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 35 of 187 FirstFirst ... 253132333435363738394585135 ... LastLast
Results 851 to 875 of 4662

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #851
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    kao sto rekoh. zbog magarece usluge da se ne radi nedeljom dosta ljudi ce poc kuci... ali ono, forumaska prava radnika.
    f6

  2. #852
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    kao sto rekoh. zbog magarece usluge da se ne radi nedeljom dosta ljudi ce poc kuci... ali ono, forumaska prava radnika.
    Zbog čega bi dosta ljudi pošlo kući, ne razumijem? Svako savjestan bi eventualnu kupovinu namirnica obavljao subotom ili prije vikenda, kao i svuda đe postoji normalnih država i građana. Niko tu ne bi izgubio ništa.

  3. #853
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    ma poc kuci sa posla ne kuci u smislu poljubit vrata zatvorena
    f6

  4. #854
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    ma poc kuci sa posla ne kuci u smislu poljubit vrata zatvorena
    a neće čoče, radiće ti par prodavnica u grad, a narod neka se navikne da kupuje prije nedjelje… Biće izuzetaka sa prodajnim mjestima ne brigaj

  5. #855
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    739
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    kao sto rekoh. zbog magarece usluge da se ne radi nedeljom dosta ljudi ce poc kuci... ali ono, forumaska prava radnika.
    ajde objasni nam zasto ?

  6. #856
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ti u trgovinama velikim, a i manjim, imas masu radnika i svi oni dobijaju slobodan dan svake sedmice i zato poslodavci imaju veci broj radnika za recimo 10-15% da bi sva radna mjesta po sektorima bila pokrivena u toj rotaciji jer se svaki dan radi. Kad bude nedelja fiksna neradna ti gubis potrebu da imas 10-15% vise radnika u objektu jer su nedeljom svi slobodni i ne treba ti neko ko ce da upane umjesto onoga koji je slobodan.
    Cak i recimo u maloj prodavnici dje imas 6 radnika tj u dvije smjene po 3 radnika moras imati jednog radnika vise tj 7 inace bi 5-6 dana radio sa radnikom manje u nekoj smjeni.

    e sad ti zamisli u objekat od recimo 20-50-100-200 radnika koliko moras jos preko toga zaposlit ljudi da ti pokrivaju mjesta jer svaki od tih 20-50-100-200 ljudi moraju biti slobodni jednom sedmicno.

    Nije ovaj zakon Bokan slucajno predlozio, znaju oni da ce narod jednako trosit ka za 7 tako i za 6 dana, ali ce oni da se oslobode BRUTO zarada za 10-15% radnika kroz otpustanje, pa manji troskovi struje itd.

    Pametno za njihov dzep.

    Tako da ili ce smanjiti platu svima ili ce smanjiti broj radnika.
    U lakovic su recimo su vec poceli sa otpustanjem tj nece smanjivat plate ali oce br radnika.
    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Uzimamo Lakovica i Voli kao primjere jer su dominantni na tržištu u tom polju ali smatram da je situacija slična i kod ostalih.
    Sve sto ti kazes ima logike i bilo bi tako kad bi isti imali stvarno dovoljan broj radnika.

    Kubure sa radnicima, vec sam pisao, od reda im radnici skupe po 100 slobodnih dana jer ih nema ko zamjeniti u tim rotacijama, a nove radnike ne mogu da nađu za te pare koje nude. Sezonu im iznesu djeca, redom po 15-16 godina jer jedino njih mogu naći.

    Poslato s Jadrana
    Ja ovo pricam na osnovu svog iskustva u trgovini od 10 godina kao radnik/poslovodja/vlasnik, sve sam prosao. Takodje znam tacno kakvo je stanje u velikim marketima i imam konekcije, ne fali im radnika, tako da ce biti otpustanja. Kazem ti, u lakovic su ovih dana vec poceli otpustanja.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zbog čega bi dosta ljudi pošlo kući, ne razumijem? Svako savjestan bi eventualnu kupovinu namirnica obavljao subotom ili prije vikenda, kao i svuda đe postoji normalnih država i građana. Niko tu ne bi izgubio ništa.
    Evo procitaj detaljan opis zasto ce biti otpustanja.


    S obzirom da su trgovine najveci poslodavac, ne budite lijeni pa uporedite danasnju stopu nezaposlenosti i 2-3 mjeseca nakon stupanja na snagu uporedite i vidjecete rast stope.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  7. #857
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Meni uopšte nije logičan tvoj opis oko otpuštanja zbog jednog slobodnog dana. Bog sami zna koliki profit i maržu ima Voli. Po toj logici , švajcarci bi bankrotirali sa svojim lidlovim objektima u kojima kasirka ima platu 4.000,00 franaka mjesečno... A đe su ostali im radnici sa svojim primanjima. Evo ni ja ne radim vikendom, ne rade ni mnoge firme koje znam, pa nisu otpuštale ljude zbog toga... Stvarno ne kapiram tu priču.

  8. #858
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Meni uopšte nije logičan tvoj opis oko otpuštanja zbog jednog slobodnog dana. Bog sami zna koliki profit i maržu ima Voli. Po toj logici , švajcarci bi bankrotirali sa svojim lidlovim objektima u kojima kasirka ima platu 4.000,00 franaka mjesečno... A đe su ostali im radnici sa svojim primanjima. Evo ni ja ne radim vikendom, ne rade ni mnoge firme koje znam, pa nisu otpuštale ljude zbog toga... Stvarno ne kapiram tu priču.


    Potpuno nelogican i paradoxalan potez sa naseg stanovista...


    Ali zamisli situaciju sledecu :

    Prosjecna Bruto plata u voliju 2017 godine bila je 665 eur sto ce reci da je prosjecna NETO plata 446 eur (iako ovaj prosjek najvjerovatnije vade menadzeri itd).

    Neto plate svih zaposlenih u Voliju su 850 000 eur mjesecno ili 10.2 miliona eura godisnje.


    Prostom racunicom da se smanje plate za 15% donosi voliju direktan profit od dodatnih 1.5 milion eura na godisnjem nivou. Malo li je. Na smanjenje 15% dobijaju 2 plate godisnje da isplate radnicima.

    Potpuno nelogican i paradoxalan potez vezano za neradnu nedjelju, ali klasican tajkunski potez
    One Ring to Rule them all...

  9. #859
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Meni uopšte nije logičan tvoj opis oko otpuštanja zbog jednog slobodnog dana. Bog sami zna koliki profit i maržu ima Voli. Po toj logici , švajcarci bi bankrotirali sa svojim lidlovim objektima u kojima kasirka ima platu 4.000,00 franaka mjesečno... A đe su ostali im radnici sa svojim primanjima. Evo ni ja ne radim vikendom, ne rade ni mnoge firme koje znam, pa nisu otpuštale ljude zbog toga... Stvarno ne kapiram tu priču.
    Nelogicno tebi, ali privatnicima nije. Jes Bokanu je stalo do prava radnika i njihovog vremena za porodicu itd, jes kako da ne. On zna da ovime godisnje dobija milion dva vise u dzep a da mu pritom pazari nece otici dolje ni 1%.

    Ja u moja 2 marketa imam po 6 radnika po 3 u dvije smjene i sedmog radnika za zamjenu kad im dajem slobodno jer ne moze objekat da funkcionise bez 3 radnika u smjeni stalno. Ovim zakonom ova sedma radnica gubi funkciju i dacu joj otkaz i njenih 12 bruto zarada (oko 7000 eura) cu da stavim u svoj dzep. Isto tako jos 7000 eura od radnice u drugi market.

    U jedan market imam 10 radnika po 5 u dvije smjene i jos 2 radnika za slobodne dane. Sad cu ovima 2 radnika da dam otkaz i njegove 24 bruto zarade godisnje (oko 14000 eura) cu da stavim u svoj dzep.

    Ovim zakonom ja cu iz svoja 3 objeka da maknem 4 radnika i godisnje dobijem profit veci za oko 28000 eura. Dvije godine tako da odradim i eto mi ga stan novi lijep recimo ili novo auto.

    Ionako mi nedeljom nikad nije bio pazar ni 30% kao ostalim danima, tako da necu ni na pazar nista izgubiti.

    Cak sam odlucio ako budu ostali isti pazari, ostalim radnicima cu da podignem platu i tako da makar pola para ustedjenih dam svojim radnicima jer se stvarno trude i gledaju mi firmu kao svoju. Tako da cu od 28k eura koje cu ustedjeti ovim zakonom, makar pola cu dati svojim radnicima.

    Ti to ne bi uradio nego bi ostavio radnike iako su ti visak da se sudaraju po marketu i izbijes sebi 12 bruto zarada godisnje po radniku?

    Nemojmo da smo deca.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Potpuno nelogican i paradoxalan potez sa naseg stanovista...


    Ali zamisli situaciju sledecu :

    Prosjecna Bruto plata u voliju 2017 godine bila je 665 eur sto ce reci da je prosjecna NETO plata 446 eur (iako ovaj prosjek najvjerovatnije vade menadzeri itd).

    Neto plate svih zaposlenih u Voliju su 850 000 eur mjesecno ili 10.2 miliona eura godisnje.


    Prostom racunicom da se smanje plate za 15% donosi voliju direktan profit od dodatnih 1.5 milion eura na godisnjem nivou. Malo li je. Na smanjenje 15% dobijaju 2 plate godisnje da isplate radnicima.

    Potpuno nelogican i paradoxalan potez vezano za neradnu nedjelju, ali klasican tajkunski potez
    Toe to. U biznisu nema emocija, samo matematika.
    Last edited by lucke91; 14-01-19 at 16:41.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  10. #860
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Pa ono jes, sa slobodnom nedeljom, logicno je da ti ne treba po 3 i 5 u smjeni za 6 dana. Jos ako uz nedelju ide i slobodan dan, bas ce bit guzva.

    Od kad postoje ti tvoji marketi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #861
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Nelogicno tebi, ali privatnicima nije. Jes Bokanu je stalo do prava radnika i njihovog vremena za porodicu itd, jes kako da ne. On zna da ovime godisnje dobija milion dva vise u dzep a da mu pritom pazari nece otici dolje ni 1%.

    Ja u moja 2 marketa imam po 6 radnika po 3 u dvije smjene i sedmog radnika za zamjenu kad im dajem slobodno jer ne moze objekat da funkcionise bez 3 radnika u smjeni stalno. Ovim zakonom ova sedma radnica gubi funkciju i dacu joj otkaz i njenih 12 bruto zarada (oko 7000 eura) cu da stavim u svoj dzep. Isto tako jos 7000 eura od radnice u drugi market.

    U jedan market imam 10 radnika po 5 u dvije smjene i jos 2 radnika za slobodne dane. Sad cu ovima 2 radnika da dam otkaz i njegove 24 bruto zarade godisnje (oko 14000 eura) cu da stavim u svoj dzep.

    Ovim zakonom ja cu iz svoja 3 objeka da maknem 4 radnika i godisnje dobijem profit veci za oko 28000 eura. Dvije godine tako da odradim i eto mi ga stan novi lijep recimo ili novo auto.

    Ionako mi nedeljom nikad nije bio pazar ni 30% kao ostalim danima, tako da necu ni na pazar nista izgubiti.

    Cak sam odlucio ako budu ostali isti pazari, ostalim radnicima cu da podignem platu i tako da makar pola para ustedjenih dam svojim radnicima jer se stvarno trude i gledaju mi firmu kao svoju. Tako da cu od 28k eura koje cu ustedjeti ovim zakonom, makar pola cu dati svojim radnicima.

    Ti to ne bi uradio nego bi ostavio radnike iako su ti visak da se sudaraju po marketu i izbijes sebi 12 bruto zarada godisnje po radniku?

    Nemojmo da smo deca.



    Toe to. U biznisu nema emocija, samo matematika.
    Sva ova prica stoji ako se posmatra iz ovog ugla.

    Samo onda jedno logicno pitanje - zbog cega, recimo, Bokan to nije uradio ranije, zbog cega nije odlucio da nedjeljom ne radi?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  12. #862
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Sva ova prica stoji ako se posmatra iz ovog ugla.

    Samo onda jedno logicno pitanje - zbog cega, recimo, Bokan to nije uradio ranije, zbog cega nije odlucio da nedjeljom ne radi?
    Zato sto bi onda lakovic - idea - aroma radile i potencijalni pazar bi zavrsavao kod njih.

    Ovako promjenom zakona i konkurencija i on nece raditi nedeljom. I vuk sit i ovce na broju

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #863
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Make sense.

    Samo, da je to uradio, imao bi zadovoljnije radnike, sto je kod vecine poslodavaca - fikcija.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #864
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Make sense.

    Samo, da je to uradio, imao bi zadovoljnije radnike, sto je kod vecine poslodavaca - fikcija.
    Mora da ne radis kod tajkunchina


    Meni je pola zivota otislo radeci za ljude kao Bokan...


    Cijede te i satiru dok ne padnes, pa kad padnes zajasu te.

    Ali to je zivot male ribe jedu velike... Vukovi sisaju ovce

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  15. #865
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Promjenio 3 drzavne firme i 4 privatne, nedje manje, nedje vise, 3 puta dobio otkaz, 4 puta dao (ne, nisu me iscerali iz drzavne sva 3 puta )

    Od tih nekih ~8-9 godina, staza sam imao 3 mjeseca. Sad rabotam za jedne od monopolista, dosuse ka spoljni saradnik.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #866
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ti u trgovinama velikim, a i manjim, imas masu radnika i svi oni dobijaju slobodan dan svake sedmice i zato poslodavci imaju veci broj radnika za recimo 10-15% da bi sva radna mjesta po sektorima bila pokrivena u toj rotaciji jer se svaki dan radi. Kad bude nedelja fiksna neradna ti gubis potrebu da imas 10-15% vise radnika u objektu jer su nedeljom svi slobodni i ne treba ti neko ko ce da upane umjesto onoga koji je slobodan.
    Cak i recimo u maloj prodavnici dje imas 6 radnika tj u dvije smjene po 3 radnika moras imati jednog radnika vise tj 7 inace bi 5-6 dana radio sa radnikom manje u nekoj smjeni.
    Ufff, privatnici i njihva spika

    Poslodavče brižni, da li si znao da prema Zakonu o radu puno radno vrijeme iznosi - 5 (slovima PET) dana u nedjelji po osam sati. Dakle, kako radnike velikih marketa tako i tvoje radnice sljeduje još jedan dan slobodan u toku radne sedmice. Tom logikom tvoja tvrdnja o stvorenom višku radnika u tom slučaju ne pije vodu jer će popunjavati mjesta onih koji koriste drugi slobodan dan.

    Druga je stvar što država tebi i sličnima gleda kroz prste, aminuje grubo kršenje zakona koje je sama donijela i ne obrće se na vapaj izmučenog roba trgovinskog/ugostiteljskog/građevinskog sektora.


    U ovoj atmosferi enormnog bogaćenja odabrane manjine i propasti većine neko još ima obraza da se buni kako će neradna nedjelja i povećanje minimalca izazvati tektonske poremećaje u ekonomiji i finansijama.. Da se država uozbilji i postane istinski servis građana pa presloži neke stvari, drugačija bi se pjesma ovdje pjevala



    ZA neradnu nedjelju u trgovini, pa makar 50% ostalo bez posla
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #867
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ne znam kako je vama uopste palo na pamet da ce sa neradnim nedjeljama trgovci zadrzati isti broj radnika, dajte se probuditi ovo je tvorevina CG godina 2019 !

  18. #868
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,948
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    @starwalker koliko ja znam zakonski je definisan minimum jedan dan nedeljno kao slobodan. Mislim da nigdje ne pise dva.

    Neka se i otpusti 10-15% radnika ali oni koji ostaju ce imati bolje uslove jer je kod nas glavni problem kvalitet uslova.

    Problem vecine poslodavaca je sto samo gledaju goozici!!!

    Imam jednog prijatelja koji je poceo skoro sa nule, otvorio jedan objekat, da bi nakon nekog vremena otvorio drugi i sada uskoro otvara treci. Renovirao je kucu, kupio novo auto, kupio stan u BD, napravio vikendicu na planini i ajde dok je bio u razvoju i stvaranju donekle sam shvatao ali sad kad ima dovoljno za sebe kazem mu sto radnicima ne poboljsa uslove. Kaze ajde dobro im je i tako, koliko ih ima da ne rade... i plata im je ista kao na pocetku(mizerija) i ne osigurava ih itd.
    Ne razumijem. Treba poci od sebe i covjek nece pogrijesiti.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  19. #869
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ufff, privatnici i njihva spika

    Poslodavče brižni, da li si znao da prema Zakonu o radu puno radno vrijeme iznosi - 5 (slovima PET) dana u nedjelji po osam sati. Dakle, kako radnike velikih marketa tako i tvoje radnice sljeduje još jedan dan slobodan u toku radne sedmice. Tom logikom tvoja tvrdnja o stvorenom višku radnika u tom slučaju ne pije vodu jer će popunjavati mjesta onih koji koriste drugi slobodan dan.

    Druga je stvar što država tebi i sličnima gleda kroz prste, aminuje grubo kršenje zakona koje je sama donijela i ne obrće se na vapaj izmučenog roba trgovinskog/ugostiteljskog/građevinskog sektora.


    U ovoj atmosferi enormnog bogaćenja odabrane manjine i propasti većine neko još ima obraza da se buni kako će neradna nedjelja i povećanje minimalca izazvati tektonske poremećaje u ekonomiji i finansijama.. Da se država uozbilji i postane istinski servis građana pa presloži neke stvari, drugačija bi se pjesma ovdje pjevala



    ZA neradnu nedjelju u trgovini, pa makar 50% ostalo bez posla

    Zasto poslodavce brizni, stavi se ti u njihovu kozu pa budi brizni poslodavac, razumi covjece da to sto se oni uvklace u dps prkna, sto spijaju komasiluk, sto agituju i obecavaju, sto kupuju licne, sto sva porodica mora da glasa za vlast, oni to ne rade da bi im radnici imali slobodan vikend, naprotiv rade zato da im radnici nemaju slobodnog dana, a oni da se pune para.

  20. #870
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ufff, privatnici i njihva spika

    Poslodavče brižni, da li si znao da prema Zakonu o radu puno radno vrijeme iznosi - 5 (slovima PET) dana u nedjelji po osam sati. Dakle, kako radnike velikih marketa tako i tvoje radnice sljeduje još jedan dan slobodan u toku radne sedmice. Tom logikom tvoja tvrdnja o stvorenom višku radnika u tom slučaju ne pije vodu jer će popunjavati mjesta onih koji koriste drugi slobodan dan.

    Druga je stvar što država tebi i sličnima gleda kroz prste, aminuje grubo kršenje zakona koje je sama donijela i ne obrće se na vapaj izmučenog roba trgovinskog/ugostiteljskog/građevinskog sektora.


    U ovoj atmosferi enormnog bogaćenja odabrane manjine i propasti većine neko još ima obraza da se buni kako će neradna nedjelja i povećanje minimalca izazvati tektonske poremećaje u ekonomiji i finansijama.. Da se država uozbilji i postane istinski servis građana pa presloži neke stvari, drugačija bi se pjesma ovdje pjevala



    ZA neradnu nedjelju u trgovini, pa makar 50% ostalo bez posla
    A cujes pricu, sve pravnici i advokati...
    Jesi li cuo kad za prekovremeni rad strucnjace, deset sati nedjeljno... Mada zakon stvarno kaze da se prekovremeni rad moze uvesti zbog iznenadnog povecanja obima posla, ne mozes tek tako zaposliti nekoga da ti radi 50 sati nedjeljno...
    Dje bi poslodavcu zarada bila kad bi sve propise postovao...
    Najjace bi bilo jos i pauzu da im da, po ure svaki dan...
    Stvarno Lucke, kako ti koriste pauzu radnice?

    Uglavnom, zbog ovih buntovnika na baterije ka sto je ovaj sto ga citiram, Lucke ce da otpusti 3 radnika... A ostali poslodavci jos na stotine njih... Ti i tebi slicni bi treba da ih na dusu nosite...
    Vjerovatno ces ti i Gandalf tim familijama sad da doneses hranu na sto
    Last edited by karamazov; 14-01-19 at 17:57.

  21. #871
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Nelogicno tebi, ali privatnicima nije. Jes Bokanu je stalo do prava radnika i njihovog vremena za porodicu itd, jes kako da ne. On zna da ovime godisnje dobija milion dva vise u dzep a da mu pritom pazari nece otici dolje ni 1%.

    Ja u moja 2 marketa imam po 6 radnika po 3 u dvije smjene i sedmog radnika za zamjenu kad im dajem slobodno jer ne moze objekat da funkcionise bez 3 radnika u smjeni stalno. Ovim zakonom ova sedma radnica gubi funkciju i dacu joj otkaz i njenih 12 bruto zarada (oko 7000 eura) cu da stavim u svoj dzep. Isto tako jos 7000 eura od radnice u drugi market.

    U jedan market imam 10 radnika po 5 u dvije smjene i jos 2 radnika za slobodne dane. Sad cu ovima 2 radnika da dam otkaz i njegove 24 bruto zarade godisnje (oko 14000 eura) cu da stavim u svoj dzep.

    Ovim zakonom ja cu iz svoja 3 objeka da maknem 4 radnika i godisnje dobijem profit veci za oko 28000 eura. Dvije godine tako da odradim i eto mi ga stan novi lijep recimo ili novo auto.

    Ionako mi nedeljom nikad nije bio pazar ni 30% kao ostalim danima, tako da necu ni na pazar nista izgubiti.

    Cak sam odlucio ako budu ostali isti pazari, ostalim radnicima cu da podignem platu i tako da makar pola para ustedjenih dam svojim radnicima jer se stvarno trude i gledaju mi firmu kao svoju. Tako da cu od 28k eura koje cu ustedjeti ovim zakonom, makar pola cu dati svojim radnicima.

    Ti to ne bi uradio nego bi ostavio radnike iako su ti visak da se sudaraju po marketu i izbijes sebi 12 bruto zarada godisnje po radniku?

    Nemojmo da smo deca.



    Toe to. U biznisu nema emocija, samo matematika.
    Ti nisi baratao nikakvom matematikom, već klasičnom balkanskom pohlepom. Zaraditi na račun otkaza radnicima... Vidjecemo koliki će biti prometi Bokana nakon stupanja na snagu ovog zakona na kraju godine. Zbog ovakvog razmišljanja kakvo si ti ovdje predstavio, jasno je zašto je CG tu đe jeste. Ti to nazivaš matematikom, iako je balkansko poimanje biznisa, sve samo ne matematika

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  22. #872
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sa lucketom mogu da se ne slazem po mnogo pitanja ljudi. Ali odje je potpuno u pravu.

    Jeste to mozda nefer prema radnicima, ali zbog cega bi drzao radnika koji mu ne treba ?

    I dje pise da on mora da bude majka Tereza i drzi radnike koji mu u ovom slucaju ne trebaju ako ce na taj nacin da ustedi 21k eur ? Za mali porodicni biznis to je 1800 eur mjesecno ili 3 dobre plate.


    Sto se tice bokana ili lakovica to je druga prica jer oni svakako nemaju dovoljno radnika i ove sto imaju apsolutno satrijese. Sad ce taman ili smanjiti plate ili otpustiti radnike.

    Ne bi me cudilo da kaze evo smanjicemo plate 10-15% da ne bi par stotina vas islo kuci i onda ce on kao da bude dobar poslodavac.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #873
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ti nisi baratao nikakvom matematikom, već klasičnom balkanskom pohlepom. Zaraditi na račun otkaza radnicima... Vidjecemo koliki će biti prometi Bokana nakon stupanja na snagu ovog zakona na kraju godine. Zbog ovakvog razmišljanja kakvo si ti ovdje predstavio, jasno je zašto je CG tu đe jeste. Ti to nazivaš matematikom, iako je balkansko poimanje biznisa, sve samo ne matematika

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Lucke, uz tebe sam, ne obaziri se na ove zlobne i zavidne komentare...
    Kamo srece da su nam svi mladi ljudi uspjesni i sposobni kao Lucke, dje bi nam kraj bio, ova bi zemlja onda stvarno bila kao Monte Carlo...
    No vecina samo kuka i ceka da im pare panu sa neba... I onda ogovaraju bolje od sebe, te tatin sin, te dps, te partija, te ovo te ono, samo gledaju da ih povucu dolje...vazda im je neko kriv... Sad su kivni na gazde, sto gazda ima a on nema pa tumace zakone, sindikati i cuda
    Ti Lucke samo guraj, da jos malo imas ne 3 no 33 marketa, neka crknu dusmani, nabijaj komplekse ovoj sirotinji

  24. #874
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sa lucketom mogu da se ne slazem po mnogo pitanja ljudi. Ali odje je potpuno u pravu.

    Jeste to mozda nefer prema radnicima, ali zbog cega bi drzao radnika koji mu ne treba ?


    Mene ljudi napadaju, ali ne znam zasto bi iko normalan drzao radnika koji mu ne treba? Kao ljudskost itd? Stani malo, ja sam rizikovao, radio kao crnac, dizao kredit i stavljao hipoteku na svu imovinu, rizik da ostanem na ulici, radio 20h dnevno, i sad godinb kasnije kad sam sve doveo u plus, makao kredite, nemam dugova i uzimam plodove moga rada i rizika, e sad sam ja necovjek i dzukela sto ocu da makne visak radnika? Ma kakvi, to vrijeme je proslo. Ljudi bi da ja sav profit za koji sam se borio tek tako podijelim radnicima koji mi ne trebaju.
    Zato je socijalizam industrija propala jer je npr. umjesto profitabilnih 500 radnika u neku fabriku radilo 1500 i to je vodilo ka propasti.

    Moze svako da ima svoje misljenje ali ne moze me niko ubijedit da treba da drzim radnika koji mi ne treba i godisnje bacim 7k eura, jer kao da bi ispao dobar covjek i da to nije fer. U mom slucaju 4 radnika tj. 28k eura.
    Moj rizik, moj rad - moja zarada.

    Mada koliko god ustedim pola cu da dam ostatku radnika kroz povisice. Tako ja ljepse spavam.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #875
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Crkve rade isključivo nedeljom.

Page 35 of 187 FirstFirst ... 253132333435363738394585135 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 08:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 20:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 21:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 11:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •