View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
122. You may not vote on this poll
  • AROMA

12 9.84%
  • HDL

38 31.15%
  • iDEA

8 6.56%
  • VOLI

64 52.46%
Page 190 of 193 FirstFirst ... 90140180186187188189190191192193 LastLast
Results 4,726 to 4,750 of 4819

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    922
    Thanked in
    580 Posts

Skoro sam trazio nogice kuhinjske, vazda ih fali, fali serafa itd, artikli koji prolaze u velikim kolicinama. I pitam sto i kako, za nogice mi rekose da mogu da povuku paket(300komada) za radnju i to je to. Za ostale artikle slicno, ogranicen broj uglavnom,mimo toga samo ako neko dodje pa trazi direktno za.sebe odredjenu kolicinu. Al, veli sef im, vi napisete prigovor i tako par kupaca moze da utice da nam salju vecu kolicinu odredjene robe. Pogled mi telecem bi ravan. Nijesu kadri da sami vide sto im dovijeka fali i sto im prolazi,pa da ga imaju toga na lageru stalno, nego kupac treba da urgira.

Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    392
    Thanked in
    273 Posts

Ja sam trgovala u Okovu on line nešto za šta bih morala plaćati prevoz. Javili odmah da će doći možda za desetak dana jer ne rade oni dostavu nego Montenomax za njih. Poslije dva dana javili da su predali kuriru, koji nas iznenada zove poslije dva dana da isporuči. Sve ukupno peti dan ranom zorom bilo na licu mjesta.

S tim što ja dostavu nikad ne plaćam on line nego na licu mjesta.

Još imam pozitivna iskustva s on line trgovinom u Planiku - biram, preuzmem u radnji ako mi se i dalje dopada, nikad greške.

Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    46 Posts

Kad pomenu to preuzimanje u radnji, za Okov slucaj - pise u mail, bice spremno za 2h, redovno im ostavim makar pola dana, nikad spremno bilo nije… 😅

Thanks Thanks Given 
    2,279
    Thanks Thanks Received 
    2,501
    Thanked in
    1,275 Posts

Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa evo moj primjer... ja kupovoa kuke za kacenje bicikla, gumirane.

Pise da ima u radnji u Radanovice (iako na sajtu ne pise koliko komada). Ja odem jer mi je nausput, pitam tamo.. kazu nema toga. Ja rekoh pise na sajtu da ima bas u ovoj radnji... kaze nema, to je staro stanje.

Druga radnja u kojoj je bilo je u BD koja mi je bila manje-vise nausput ali opet devijacija sa puta + gubljenje vremena kroz BD nesnosne guzve. Ali ajde.. nema druge. Odem tamo, kazem radniku sto trazim i on mi pokaze dje su kuke. Ja gledam i ne vidim moje.. To je sve sto ima veli on. Nece ni da pogleda nego ja da trazim po barkodu koju kuku trazim. Jedva ga nagovorih da pogleda inventar na kompu i kaze on da je ostao jedan komad. Nadjem ja taj jedan komad a ono bez gume, ogreban, nagrdjen. Veli on "Tako je to uvijek kad jedan komad ostane".

Te tako ja obidjoh dvije radnje, izgubih i vrijeme i zivce a ne uzeh ono sto sam trebao i sto je pisalo da ima na sajtu u obije prodavnice. Onda sam ih napucio preko telefona i zvanicne zalbe pa su tek onda azurirali stanje i izvinjavali se zbog 'stvorenih problema'.

P.S. Sto se racuna tice... ja sam pretpostavljao da mogu da trazim ali su te kasirke toliko bezvoljne, toliko nadrkane a juce tolike guzve na istim tim kasama da nisam imao zivota da se cimam oko amortizera koji je placen ispod 2e. Neka su im proste... da im kakve slicne/bolje radnje, u Okov ni ulazio ne bih.
    Koju si kuku odabrao, možeš li mi poslati link pošto istu muku mučimo.
    Dutch mi je juče dosta pomogao, kao i obično. Rijetko dobar i susretljiv čovjek koji uvijek hoće iskreno da pomogne.

5. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    2,922
    Thanks Thanks Received 
    5,004
    Thanked in
    2,612 Posts

Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Koju si kuku odabrao, možeš li mi poslati link pošto istu muku mučimo.
    Dutch mi je juče dosta pomogao, kao i obično. Rijetko dobar i susretljiv čovjek koji uvijek hoće iskreno da pomogne.
    Ovu sam uzeo, tacnije dvije.

https://www.okov.me/mn/proizvodi/kuk...a-210mm-mottez

Ti vidi kolika ti je 'sirina' od zida do bicikla pa shodno tome uzmi tu 'daljinu'.

Ja moje jos nisam kacio (ne stizem) ali sam vec uzeo metar crijeva kojim planiram da oblozim ove kuke da se ne bi grebalo biciklo pri stavljanju i skidanju sa kuka.

A problem koji sam pominjao je bio sa istim tim kukama ali vec oblozenim gumom. Ima i sad nekih ali dimenzija koje meni ne odgovaraju...

https://www.okov.me/mn/proizvodi/zidni-drzac-visenamjenski-plastificirani-mottez

Ne znam kad cu zavrsit' ovaj "projekat" ali mozda postavim par slika na temi o biciklima kad zavrsim a to nece bit' prije one tamo sedmice sigurno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.

Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    660
    Thanked in
    434 Posts

Dan 10. konacno me nazvase iz ntc-a oko 18h a nisu se javljali oko 13-14h, bio sam se zabrinuo i planirao da kontaktiram ckb i kazem da je neka prevara u pitanju i da mi vrate pare.

naime, magacin u Nk radi do 22h pa sam otisao i preuzeo kako bih to zavrsio konacno.

Thanks Thanks Given 
    2,279
    Thanks Thanks Received 
    2,501
    Thanked in
    1,275 Posts

Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ovu sam uzeo, tacnije dvije.

https://www.okov.me/mn/proizvodi/kuk...a-210mm-mottez

Ti vidi kolika ti je 'sirina' od zida do bicikla pa shodno tome uzmi tu 'daljinu'.

Ja moje jos nisam kacio (ne stizem) ali sam vec uzeo metar crijeva kojim planiram da oblozim ove kuke da se ne bi grebalo biciklo pri stavljanju i skidanju sa kuka.

A problem koji sam pominjao je bio sa istim tim kukama ali vec oblozenim gumom. Ima i sad nekih ali dimenzija koje meni ne odgovaraju...

https://www.okov.me/mn/proizvodi/zidni-drzac-visenamjenski-plastificirani-mottez

Ne znam kad cu zavrsit' ovaj "projekat" ali mozda postavim par slika na temi o biciklima kad zavrsim a to nece bit' prije one tamo sedmice sigurno.
    Aha, ti kačiš bike, meni treba samo zatvoreni presten da ga vežem za njega. Ovo sa plavom gumom sam vidjela više vrsta u Okov Stari Aerodrom.
    Moju kuku nije ih bilo baš volja da traže.

Thanks Thanks Given 
    10,990
    Thanks Thanks Received 
    2,136
    Thanked in
    1,090 Posts

Quote Originally Posted by Dutch View Post
    U Okov radnicima odbiju od plate sto fali, i to svima zajedno, nebitno cija je greska, dal je to zavrsilo u drugom objektu isl. I onda radnici taj artikal ne skidaju sa stanja isl. U Dg su skoro 3-4x uzastopno radili popis jer im se ne poklapa stanje . Nemaju radnika ni za svakodnevne obaveze i oni rade popis 15tak dana i usput treba normalno prodaja da funkcionise, kako da ne.
    Okov je raspad! Prije Nove godine sam na nekoj akciji on line kupila, tj htjela da kupim tanjire, neki servis poprilicno snizen, i divnoga dezena za moj ukus, narucim to preko sajta ima na stanju, sve ok...
    Platim on line i sve uredno....svi razumni rokovi su prosli, niko nista, te ja ne bEjah lEnja, poslah pismo....vrlo neljubazno odgovoriše....i to kao da nije njihova greška no ka da sam ja pogriješila što sam poručila i plus mi vele da odem u Blok V u Bazar i da tamo VIDIM što je sa tim....baš sam se najutila i naravno pošla sam tamo, oni su mi ladno rekli da toga odavno nema, a kako, ali toga nema, isto kao da sam ja izmislila nacin da to porucim....uglavnom, muke....jedva smo se raskrstili i ne sjecam se jesam li vratila pare ili nesto kupila drugo...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    46 Posts

Meni je taj momenat - ne vracamo novac, zamijenite za nesto drugo - tako seljacki. Ali da, to je zato sto nam je konkurencija slaba. Da ima tipa 10 slicnih radnji kao okov i kips, druga bi prica bila. Ne vierujem da ce se to ikad promijenit na ovako malom trzistu..

Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    922
    Thanked in
    493 Posts

Sve nase kompanije se drze principa APP ako prodje prodje. Cim pokazes da znas svoja prava odmah se povuku. Neki dan su me u banku iznervirali...trazili mi ugovor moj sa trecim licem zbog para koje su legle na racun a nisu pare preko 10k€ za sta treba porijeklo novca. Rekoh ne zelim, ne dostavljate ni vi meni ugovore kad sklopite sa nekim.

Sent from my SM-F946B using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

12. The Following User Says Thank You to bojankov For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    761
    Thanks Thanks Received 
    1,272
    Thanked in
    707 Posts

Multicom je makar za mene i poznanike bio uvijek odlican, ljudi su im izuzetno ljubazni. To je mije iskustvo sa njima.

Sa Kipsom sam se natezao i ako je bila vrijednost 1.6€ na kraju sam uspio, cisto princpira radi.

Thanks Thanks Given 
    7,712
    Thanks Thanks Received 
    4,757
    Thanked in
    1,834 Posts

Multicom je ubjedljivo najbolji što se tiče garancija. Iako se u dosta slučajeva ne pitaju oni direktno, znam provjereno da daju sve od sebe da kupac ne bude oštećen, često i na svoju štetu/trošak.

Sent using Tapatalk
    #fakenews

15. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    157
    Thanked in
    103 Posts

Multicom je za garancije super. Prelagano iskustvo....

Sigurno da ne zavisi sve od njih vec od ovlascenih servisa i blabla... Ali ako ne reklamiras 'fake' tj da nisi nesto pokvario nepaznjom i slicno, nema zime. Stoga se najcesce prvo njima obratim za kupovinu tehnike...

Vidim hvalili ste mb-com. Da, cesto su nesto jeftiniji i prijatno je osoblje ali sam isto jednom morao da se potrudim da ostvarim garanciju za serijski problem uredjaja, ne moj licni izolovani problem sa istim....

<3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Thanks Thanks Given 
    1,352
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    161 Posts

Da se pridruzim i ja, Multicom top top top. Odlicna ekipa. Svasta sam nesto uzimao od njih, a zadnje jedno skuplje kuciste i monitor, stvarno sve 1/1.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

Thanks Thanks Given 
    288
    Thanks Thanks Received 
    951
    Thanked in
    499 Posts

Vjerovali ili ne sinoc sam vidio da je neki proizvod jeftiniji na pumpi nego u obicnim marketima, na Eko pumpi na starom aerodromu ona rio mare meksicka salata 2.5e a u City marketima po 3.15 bizarnost Crne Gore

Thanks Thanks Given 
    2,922
    Thanks Thanks Received 
    5,004
    Thanked in
    2,612 Posts

Pumpe su tako grdne pare uzele na najgluplji zakon ikad da sad mogu i dzabe da dijele proizvode...

Inace, ako se ne varam, tu je trebalo da se koristi neka (niza) preporucena maloprodajna cijena ali su se nasi marketi napravili ludim i svakako stavili svoju krvnicku marzu pa nek' ide zivot.
    Do Not Disturb.

Thanks Thanks Given 
    1,151
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    570 Posts

Mrzim prodavnice na benzinskim pumpama.
    Imaju neke slatkište koje nemaju u prodavnicama.
    A cijene vidimo se.

Thanks Thanks Given 
    2,922
    Thanks Thanks Received 
    5,004
    Thanked in
    2,612 Posts

Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Sve nase kompanije se drze principa APP ako prodje prodje. Cim pokazes da znas svoja prava odmah se povuku.
    Sent from my SM-F946B using Tapatalk
    Tako je.

Imam pozamasnog (neki bi rekli dokonog) iskustva sa vecinom nasih 'bizbismena' razno-raznih trgovina i uvijek je ista prica... ako ih pustis, ima da te 'mazu' praznim pricama do besvjesti... ako im das do znanja da poznajes zakon i svoja prava, brzo se mijenja prica i situacija se rjesava vrlo brzo.

Evo danas bio u Tehnomax-u gdje sam kupio uredjaj na kome je bila cijena od 140 eura i ispod nje "10% za placanje gotovinom".

Kaze meni na kasi 144 eura. Ja rekoh "Kako druze 144 eura kad kosta 140 eura i na to 10%?" Mislim nije da treba digitron da se to izracuna valjda..

Kaze on "Taj aparat kosta 160 eura". Ja rekoh "Istaknuta cijena je 140 eura i na nju 10%. To ti je 126 eura i to ces naplatit' ili mi zovi menadzera a ako nije tu, zvacu ja inspekciju".

Nije bilo ni premisljanja, ne bas voljno ali je naplaceno 126 eura i otisli su da skinu cijenu od 140e koja je stajala na svim tim aparatima.

Inace ja mislim da u svakom trenutku ima 10 radnika tamo, 7-8 apsolutno nista ne radi... bas neki dobar menadzment.
    Do Not Disturb.

Thanks Thanks Given 
    761
    Thanks Thanks Received 
    1,272
    Thanked in
    707 Posts

Sad kada dodje Lidl svi ti proizvodi koje sada imamo u nasim prodavnicama bice kod njih makar 50% jeftiniji.

Za neupucene, nece.

Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    3,412
    Thanked in
    1,928 Posts

Okle, bio u Lidl u Dubrovniku prije par dana.
    Cijene skoro iste kao u NK.

Sigurno su poskupili makar 20% u zadnjih 2 mjeseca.

Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thanks Thanks Given 
    846
    Thanks Thanks Received 
    462
    Thanked in
    373 Posts

Da da, najvise nas deru nasi "biznismeni".

Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    758
    Thanked in
    616 Posts

Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Vjerovali ili ne sinoc sam vidio da je neki proizvod jeftiniji na pumpi nego u obicnim marketima, na Eko pumpi na starom aerodromu ona rio mare meksicka salata 2.5e a u City marketima po 3.15 bizarnost Crne Gore
    Eko pumpa na stari aerodrom ima sve proizvode duplo skuplje nego u prodavnice, ali to je OK dokle god je prikazana cijena ono sti ti bude naplaćeno, nego što su se oni toliko uzoholili da za praznike koji traju 2 ili 3 dana dignu cijene svih proizvoda za po jos 20, 30 centi iako to ne pise na samim onim cijenama, i ja nedje rekoh onoj na kasu kako mi naplati vise od cijene što piše, a ona mi odgovara "a to je samo 20 centi, ne zezaj" hahahah kakva legenda... treba vratit da se radi nedeljom da se ova mafija sa pumpi malo primiri...

Sent from my S23 ultra using Tapatalk
    Čupatelj

Thanks Thanks Given 
    7,712
    Thanks Thanks Received 
    4,757
    Thanked in
    1,834 Posts

Zvao si inspekciju?

Sent using Tapatalk
    #fakenews

Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    758
    Thanked in
    616 Posts

Nisam naravno, ne volim to da radim jer mi je to kao špijanje, nego postoje institucije koje to treba da rade i da snose tu vrstu odgovornosti, ja za to krivim naše institucije koji su dozvolili tako nešto, i to se dešava evo koliko već dugo vremena za svaki praznik ili neki drugi razlog kad je nardan dan je takva situacija, nije to samo jednom bilo tako nego 100 puta mi je ova naplatila više nego što košta i što je najjače na račun koji dobiješ ti uredno piše koliko si platio ali totalno je druga cijena (veća naravno) od one na onoj deklaraciji ili kako se već zove onaj papirić na koji piše naziv, cijena i bar kod artikla. Zbog toga više tamo ne idem, jer ne želim da podržavam lopove. A za sve je kriv onaj glupi zakon da se nedeljom ne radi, i ovima se sad otvorila prilika da mogu da se sprdaju sa cijenama... pff
    Last edited by Solid; Yesterday at 11:03.
    Čupatelj

Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    922
    Thanked in
    580 Posts

Bas institucije, ni na zapad ne bi stigle pokrit sve to a ne odje. Samo redovno placajte, promijenice se oni

Page 190 of 193 FirstFirst ... 90140180186187188189190191192193 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (1 members and 2 guests)

1. JigSaw