Results 1 to 8 of 8

Thread: Podgorica - izgradnja, DUP i ostali planovi

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Podgorica - izgradnja, DUP i ostali planovi

    Moj otac koji je zavrsio srednju u Podgorici nije mogao da prepozna grad niti da se snadje kad je dolazio ovih godina.

    Izgradilo se....ovako ili onako...
    Podrzavam svaki napredak ako nije na niciju stetu i ako cuva prirodu.

    Neka ova tema bude diskusija o tome da li Podgorica ide u pravom smjeru, da li je potrebno vise struke u odlucivanju i planiranju buducnosti, sta nedostaje, a sta je najbolje uradjeno.

    Ovo me npr. raduje:
    http://www.rtcg.me/vijesti/podgorica...obija-kej.html
    Osim stambenih zgrada, planiran je kej iznad Morače, na kojem je planiran prostor za odmaranje i to klupe i kaskadno stepenište pogodno za sjedjenje, dječje igralište i kafić.
    Ali ovo je npr. tuzno:
    http://biciklo.me/otvoreno-pismo-gra...u-stijepovicu/

    Gospodine Gradonačelniče, od nas ste tražili rješenja koja su rezultat rada studenata koji smo organizovali na Arhitektonskom fakultetu. Dostavili smo vam ih odmah, ali do današnjeg dana ni jedno jedino nije primjenjeno, iako bi razriješilo neke probleme koje vaši projektanti nijesu uspjeli.
    Primjetno je da se krenulo konacno sa izgradnjom novih vrtica, sa ozelenjavanjem bulevara, biciklistickom stazom, avanturistickim parkom na Gorici,...
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Po onome sto sam slusao prije par par dana na rtcg1 o legalizaciji po ovome novom zakonu: ako sagradis bez dozovole to je krivicno djelo(jos od 2006god), (predstavnik vlade se slaže sa tim, ali ne priznaje da ces biti pomilovan ako uđeš u proces legalizacije, a ne daje ni potvrdu da ces biti procesuiran ,sto bi trebalo - precutao je odgovor).

    Kod legalizacije ako je objekat do 200m2 i rešavas sa njime stambeno pitanje jedna je tarifa(ne znam tacno iznose, da ne lupam), ako je preko 200 i/ili je za druge nemjene viša tarifa.

    Ako odradis a nije prošao plan mozes da počneš proces legalizacije, pa ako te uklope u taj plan legalizuju objekat, ako ne ruše ga (taj dio plana je na opštinama, kaze predstavik min.).

    Sto ce biti od toga vidjecemo, da li samo mrtvo slovo na papiru, ili par srusenih kuća onima koji nisu imali veze, kao do sad... U glavnom...
    Jesam li ti ista pomogao ne znam, 2h su mlatili na tv pola nisu znali reći i objasniti...

    Poslato s Jadrana

  3. #3
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Uzmi to 200 s rezervom jer je bilo nešto bruto/neto priča, ni sam ne znam... Taj snimak su pominjali, i on je odrađen valjda na cijeloj teritoriji cg, tako da je to gotova stvar.

    Poslato s Jadrana

  4. #4
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,193
    Thanks Thanks Given 
    15,123
    Thanks Thanks Received 
    3,758
    Thanked in
    2,687 Posts

    Default

    Da li neko zna po kojoj se cijeni po novom zakonu plaćaju komunalije po zonama?
    I u koju zonu ulazi dio maslina kod kasarne?
    I još jedno pitanje,ako se riješava stambeno pitanje,i krene sa gradnjom kuće da li se isplati raditi po novom zakonu,ili izgraditi kuću pa čekati legalizaciju?

  5. #5
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Gradnja bez dozvole je krivicno djelo, jos od 2006., hoće li bit procesuirano jedno pola države, ne vjerujem, ali zakon je zakon.

    Poslato s Jadrana

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Izgradnja parkinga ?
    By siraj in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 22-05-17, 01:49
  2. I: Izgradnja kuce
    By oktagon in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 09-04-11, 18:03
  3. Replies: 0
    Last Post: 26-12-10, 22:22
  4. Izgradnja na CT
    By Girl_from_Tomici in forum Centralni
    Replies: 13
    Last Post: 05-04-08, 22:38
  5. Dobri planovi!?
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 19-09-06, 12:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •