Results 1 to 21 of 21

Thread: Podgorica - Skoplje

  1. #1
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Podgorica - Skoplje

    Pozdrav dobri ljudi,

    Bih sa drugom da odem do Skoplja u avgustu.Nikad nisam bio tako, vidim da nema nekih autobuskih linija, mi planiramo autom da idemo ali za slučaj da to ne bude moguće, imate li ikakve predloge kako da stignemo do tamo jer bismo baš da odemo. A drugo ako budemo autom išli, neki savjet za trasu, kuda ići, dje stajati itd?
    I još, neki smještaj da je ok a da nije skup?
    Hvala unaprijed
    Victoria concordia crescit.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ima autobus, direktna linija a i mozes svakim danom do Pristine pa od tamo do Skoplja ima na svakih sat i nije nesto preveliki obilazak.
    Ako oces autom najbolje ti je autoputem kroz Albaniju pa preko Kosova, kad se iskljucis posle Suve rijeke ka Urosevcu i granici tu ces izgubit malo vremena pogotovo jer je tempo dosta sporiji nego preko autoputa do tada. Skini here maps i nema frke oko puta. 15 eura moras kupit osiguranje na Kosovsku granicu koje traje 2 nedjelje, a ako oces KS da izbjegnes put je par sati duzi i ne znam kakav je jer prolazis i kroz nacionalni park Mavrovo i tako.

    Za stajanje i smjestaj ne znam, ne stajem a smjestaj airbnb. Vjerovatno ima jeftino mjesto a kvalitetno usput da se stane i ruca, makar oko Skadra.
    rm -rf /

  3. #3
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Ima autobus, direktna linija a i mozes svakim danom do Pristine pa od tamo do Skoplja ima na svakih sat i nije nesto preveliki obilazak.
    Ako oces autom najbolje ti je autoputem kroz Albaniju pa preko Kosova, kad se iskljucis posle Suve rijeke ka Urosevcu i granici tu ces izgubit malo vremena pogotovo jer je tempo dosta sporiji nego preko autoputa do tada. Skini here maps i nema frke oko puta. 15 eura moras kupit osiguranje na Kosovsku granicu koje traje 2 nedjelje, a ako oces KS da izbjegnes put je par sati duzi i ne znam kakav je jer prolazis i kroz nacionalni park Mavrovo i tako.

    Za stajanje i smjestaj ne znam, ne stajem a smjestaj airbnb. Vjerovatno ima jeftino mjesto a kvalitetno usput da se stane i ruca, makar oko Skadra.
    Hvala na odgovoru Brate koje su to direktne linije, ja evo ne mogu naći ni na busticket4me ni getbybus.com, jedino mi preko Balkanviatora prikazuje da Božur navodno vozi ali mi ne prikazuje cijenu, pa ako znaš koje su to direktne linije i koliko košta povratna?
    I znaš li možda koliko bi mi $$$ trebalo za gorivo?
    Victoria concordia crescit.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,201
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    43 Posts

  5. #5
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za 7. i 8. avgust kad bi mi odgovaralo nema direktnih linija. :chargrined:
    Victoria concordia crescit.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Na sajt autobuske imas http://www.busterminal.me/timetable
    Rule tours vozi, a ako ides u avgust tada ima i vise sezonskih ali moras uzet koji dan ranije na autobusku. Vjerovatno na sajtove nema za toliko unaprijed ali pogledaj za ove dane i to ti je to. Cini mi se da je 25 eura u jednom smjeru ili 50 u oba ali valjda ima popusta.
    Goriva zavisi od auta i voznje, ima do tamo 350 km ovom rutom preko Kosova pa pomnozi tvoju prosjecnu sa 3.5 za jedan smjer, 7 za dva i jos malo za kroz grad
    rm -rf /

  7. #7
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Na sajt autobuske imas http://www.busterminal.me/timetable
    Rule tours vozi, a ako ides u avgust tada ima i vise sezonskih ali moras uzet koji dan ranije na autobusku. Vjerovatno na sajtove nema za toliko unaprijed ali pogledaj za ove dane i to ti je to. Cini mi se da je 25 eura u jednom smjeru ili 50 u oba ali valjda ima popusta.
    Goriva zavisi od auta i voznje, ima do tamo 350 km ovom rutom preko Kosova pa pomnozi tvoju prosjecnu sa 3.5 za jedan smjer, 7 za dva i jos malo za kroz grad
    Evo nazvah autobusku da provjerim i u pravu si, samo sajt ne izbača za daleke datume, biće buseva Tako da sam tu miran Sad razmišljam, ako je povratna tu oko 50 eura, je li previše cimanja ići kolima? Takse, granice, vožnja, prvi put ići do tamo.. Kakvo je tebi iskustvo sa vožnjom?
    Victoria concordia crescit.

  8. #8
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam isao za docek nove godine, isli smo direktno iz pg za skoplje, vozi rula turs, 40e nam je bila povratna.. a mislim da je 23 u jednom pravcu.. Smjestaj nam je bio "galaxija kim" u samom centru grada, 20e noćenje za dvoje je bilo. Taxi od autobuske do tog hostela je bio 100denara, nekih euro ipo. Pa eto moze ti koristiti )

    Sent from my GT-I8262 using Cafe Del Montenegro mobile app

  9. #9
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ivan23 View Post
    Ja sam isao za docek nove godine, isli smo direktno iz pg za skoplje, vozi rula turs, 40e nam je bila povratna.. a mislim da je 23 u jednom pravcu.. Smjestaj nam je bio "galaxija kim" u samom centru grada, 20e noćenje za dvoje je bilo. Taxi od autobuske do tog hostela je bio 100denara, nekih euro ipo. Pa eto moze ti koristiti )

    Sent from my GT-I8262 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Valjaju li im što autobusi, s obzirom da pročitah nedje da se valjda vozi 10 sati, treba bit u nešto što nije prevozno sredstvo za kupus i kantu sira..

    A drugo za grad, evo poslušah savjet momka iznad, nadjoh na Airbnb dosta korektnih smještaja, nego kakav je grad u smislu prevoza? Taxi, bus itd? Vidim da ima stanovnika ka Crna Gora pa se neće moć pješačit bgm
    Victoria concordia crescit.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isaac View Post
    Valjaju li im što autobusi, s obzirom da pročitah nedje da se valjda vozi 10 sati, treba bit u nešto što nije prevozno sredstvo za kupus i kantu sira..

    A drugo za grad, evo poslušah savjet momka iznad, nadjoh na Airbnb dosta korektnih smještaja, nego kakav je grad u smislu prevoza? Taxi, bus itd? Vidim da ima stanovnika ka Crna Gora pa se neće moć pješačit bgm
    Ovaj sa kojim smo isli do tamo je bio dobar, al smo se vracali sa kombijem to je vec bilo kao sto si opisao )
    Mi smo samo koristili taxi do smjestaja, a ovamo nam nije nista trebalo jer nam je sve bilo bukvalo na 5 minuta ) tako da ti tu ne mogu pomoci )

    Sent from my GT-I8262 using Cafe Del Montenegro mobile app

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isaac View Post
    Evo nazvah autobusku da provjerim i u pravu si, samo sajt ne izbača za daleke datume, biće buseva Tako da sam tu miran Sad razmišljam, ako je povratna tu oko 50 eura, je li previše cimanja ići kolima? Takse, granice, vožnja, prvi put ići do tamo.. Kakvo je tebi iskustvo sa vožnjom?
    Ako vas ide vise i dijelite troskove, isplativije je autom po meni, brze i stignete dje treba plus imate auto tamo da odete do nedje van grada, tipa neko jezero i sl. Troskovi s gorivom, eto da vam je prosjecna 7 tamo i nazad racunaj 50e goriva u vrh glave, putarine nema, 15e osiguranje kroz Kosovo i vazi ti kad se vraces i eto, malo skuplje od karte samo za jednu osobu. E sad tamo je sa parkingom zeznuto pa vidji unaprijed, a gorivo je ispod euro pa bi i tu ustedio. Autobusom sam samo preko Pristine isao jer meni kad dodje dodje ne mogu cekat x dan za direktno ili par dana unaprijed kartu kupovat. Treba ti i zeleni karton ako nemas to ti je jos trosak. Na granicama nema zadrzavanja sad, e u sred ljeta mozda ce i bit ali ne bi trebalo previse, i ja sam taman u avgust vozio prije par god i bilo je ok, stignes za tipa 5 sati ako vozis malo brze.
    Takodje nekad je ok autobus, nekad kombi, dodje brze malo al jbg mali za nas Crnogorce vjeruj mi, ne volim autobuse pa mi je svaki njesra, pogotovo ako ne mos zaspat, a i cim zaspes eto pauza eto granica...

    Taxi nije skup kroz grad, ima autobusa gradskih svudje isto ali tu se trebas snac mada ako si u centar sve ti je tu, za ovo okolo ne znam, npr na Vodno da se popnes ne znam ima li bus a autom je lako, Matka kanjon isto.
    Mada glavna zanimacija ce ti tamo bit da se divis kicu i kako je neko imao mozga to da napravi.
    rm -rf /

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,955
    Thanks Thanks Given 
    4,797
    Thanks Thanks Received 
    9,842
    Thanked in
    3,733 Posts

    Default

    Ovaj put sto ti je NL predlozio je najbolji bio sam prije par dana tuda, s tim sto sam ja isao u Gostivar pa sam se iskljucio prije Urosevca, kroz nacionalni park na Tetovo. Osjetio put nisam, autoputa masu, dok npr dok sam se vracao preko Ohrida pa na Elbasan-Tiranu sam se smorio najstrasnije...

    Sent From My Galaxy S7
    War. War never changes.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Ako vas ide vise i dijelite troskove, isplativije je autom po meni, brze i stignete dje treba plus imate auto tamo da odete do nedje van grada, tipa neko jezero i sl. Troskovi s gorivom, eto da vam je prosjecna 7 tamo i nazad racunaj 50e goriva u vrh glave, putarine nema, 15e osiguranje kroz Kosovo i vazi ti kad se vraces i eto, malo skuplje od karte samo za jednu osobu. E sad tamo je sa parkingom zeznuto pa vidji unaprijed, a gorivo je ispod euro pa bi i tu ustedio. Autobusom sam samo preko Pristine isao jer meni kad dodje dodje ne mogu cekat x dan za direktno ili par dana unaprijed kartu kupovat. Treba ti i zeleni karton ako nemas to ti je jos trosak. Na granicama nema zadrzavanja sad, e u sred ljeta mozda ce i bit ali ne bi trebalo previse, i ja sam taman u avgust vozio prije par god i bilo je ok, stignes za tipa 5 sati ako vozis malo brze.
    Takodje nekad je ok autobus, nekad kombi, dodje brze malo al jbg mali za nas Crnogorce vjeruj mi, ne volim autobuse pa mi je svaki njesra, pogotovo ako ne mos zaspat, a i cim zaspes eto pauza eto granica...

    Taxi nije skup kroz grad, ima autobusa gradskih svudje isto ali tu se trebas snac mada ako si u centar sve ti je tu, za ovo okolo ne znam, npr na Vodno da se popnes ne znam ima li bus a autom je lako, Matka kanjon isto.
    Mada glavna zanimacija ce ti tamo bit da se divis kicu i kako je neko imao mozga to da napravi.
    Ako se sretnemo u PG ili u Skoplju imas pivo od mene! Hvala ti za sve info, sad si me cak i ubijedio da idem autom moram ti rec Dugo je jos do tad ali makar sam vecinu info sad dobio, zato hvala na tome A sto se tice kica, to je sporedan razlog putu tako da nije da bode oci ali ni ne smeta.


    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ovaj put sto ti je NL predlozio je najbolji bio sam prije par dana tuda, s tim sto sam ja isao u Gostivar pa sam se iskljucio prije Urosevca, kroz nacionalni park na Tetovo. Osjetio put nisam, autoputa masu, dok npr dok sam se vracao preko Ohrida pa na Elbasan-Tiranu sam se smorio najstrasnije...

    Sent From My Galaxy S7
    Hvala za predlog, definitivno uzet u obzir!


    Edit: P.S. Sem toga osiguranja na Kosovu, treba li da placam jos sta? Zelena karta, 20 eura je li? I ima li jos tih gluposti da znam.. Treba da mi placaju sto ulazim kod njih a ne obratno...
    Victoria concordia crescit.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Zeleni i osiguranje na KS to je to, ako te jos sto zanima pitaj, restorani, klubovi, kafici i tako to
    Ako ces navigaciju here maps radi bez greske i povesce te kuda treba, koristan je kad se sidje sa autoputa na Kosovo da se ne pogubis iako pise na srpski sve na dosta mjesta je preskrabano
    rm -rf /

  15. #15
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako si upoznat sa Skopljem, koliko je daleko stadion Phillip II Arena od centra i znas li neki dio grada dje da trazim smjestaj da preporucis? I ako znas kakav kafic da se moze rucat i popit pice a da nije 10 zvjezdica sa cijenama
    Victoria concordia crescit.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Od centra nekih km ipo, manje hoda. Smjestaj bilo dje oko centra isti ti je k, taxi ce ti bit ispod 2e ili na kilometar 2 hoda.
    Meni je tamo jeftino sve pa bih ti preporucio pelister, intermeco, nola bar (kucaj na facebook vidjeces), klubovi uvece xo i xl, paradizo, privilege.
    Ako znam, pitaj kojeg Makedonca bolje ce znat

    Ides li na superkup to? Bolje onda gledaj sto prije jer ce cijene u nebo ako vec nijesu za te dane
    Last edited by N_L; 23-05-17 at 04:45.
    rm -rf /

  17. #17
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlicno, znaci nije daleko. Za ove lokale ti hvala, istrazicu ih svakako jos al eto sad imam preporuku i prvi izbor 😀

    A za superkup, ako nabavim kartu, trebalo bi, valjda cu saznat ovih dana.. Zato se vec bacih na trazenje informacija za slucaj da nabavim, kao sto kazes tad ce dignut cijene u nebo

    Sent from my SM-G928V using Tapatalk
    Victoria concordia crescit.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    St.Petersburg
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isao sam prosle godine autobusom, vozis se 5-6 sati, a ne 10

  19. #19
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlican ti je Get Inn hostel, u centru je. Cisto i uredno. Prespavas za 10e i vozi.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala ljudi.
    Victoria concordia crescit.

  21. #21
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Imaju stalnu liniju iz Herceg Novog za Skoplje koju drzi Bozur-Podgorica.

    Na busticket4.me je nemas za avgust jer se dogovara sa prevoznikom iz Makedonije da se vozi svakog dana.

    Ovdje izbacaju redove voznje za mjesece tako tu mos pratiti ali sigurno ima prevoz za Skoplje
    https://www.facebook.com/bozur.net/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Makedonija - Skoplje
    By makach in forum Putovanja
    Replies: 9
    Last Post: 02-06-21, 15:02
  2. Cetinje-Tirana-Skoplje-Sofija
    By jakov_ct in forum Putovanja
    Replies: 6
    Last Post: 20-10-16, 09:46
  3. Skoplje i Ohrid
    By GaD in forum Putovanja
    Replies: 12
    Last Post: 29-08-16, 15:51
  4. skoplje - bar
    By vulevule in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 21-10-12, 15:33
  5. Replies: 3
    Last Post: 28-03-12, 17:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •