Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 201 to 225 of 336

Thread: Obavezna VAKCINACIJA naših MALIŠANA...

  1. #201
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Zauške Rakune, zauške.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  2. #202
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Наравно да не знаш разлику.

    Али не брини, не пишемо ми овдје како би ти увидио да гријешиш, знамо да та је то немогуће јер ти не функционишеш тако. Пишемо због оних који ће помислити да је оно што причаш тачно јер наступаш агресивно и свезнајуће, те ће поводљиве особе можда и повјеровати да си у праву. Стога, пар питања:

    Како су то морбили најчешћа дјечија болест ако сам ти горе написао да годишње у САДу оболи стотињак особа? Ево ти и новији податак:
    From January 1 to December 30, 2017, 120 people from 15 states (California, Florida, Kansas, Maine, Maryland, Michigan, Minnesota, Nebraska, New Jersey, New York, Ohio, Pennsylvania, Texas, Utah, and Washington) and the District of Columbia were reported to have measles.
    https://www.cdc.gov/measles/cases-outbreaks.html

    Како су морбили најчешћа дјечија болест ако су се код нас у последњих десетак година јављали укупно 20ак пута?

    Да ли би изволео да даш извор за своје (нетачне) тврдње? Или је и теби брат у Италију, па знаш?

    У складу с твојом терминологијом, на твоју констатацију да је смртност од малих и овчијих богиња иста могу само да кажем да лажеш. Управо зато што је већа смртност код малих богиња и што су чешће компликације (упала плућа, упала мозга) се и води битка да се вакцинација подигне како би се спријечило оно што се врло лако могло избјећи. У Србији већ имаш троје умрлих, је ли то мало?? Је ли се то могло спријечити?
    Друго, ММР не помаже код првог М-а у истој мјери као и код другог М-а. Напротив, бољу заштиту пружа компонента против малих богиња, ове остале слабије, зато се и дешавају случајеви заушака и код вакцинисаних, док је за мале богиње то ријеткост.
    Last edited by DzekOfAllTrades; 03-02-18 at 15:33.

  3. #203
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Oko čega napraviste frku
    this time next year...

  4. #204
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Zauške Rakune, zauške.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Tačno tako, rekao si zauške

    MMR = Measles(male boginje) Mumps(zauške) Rubeola (rubeola)

    Pošto ti kažeš nisi ležao Zauške fino idi i primi vakcinu, ja ću da finansiram taj event. Ili si dovoljno licemjer da zagovaraš da odojčad primaju vakcinu koju ti nećeš da primiš


    Ovako ćemo
    Ili ćeš da sačekaš mjesec dana kada se budem vratio i idemo zajedno da se vakcinišeš, ja ću da platim što treba da se plati. Ili ćeš da odeš sa mojim bratom i on će da plati šta treba da se plati. Ja ti savjetujem da pohitaš pošto ih kako kažeš nisi preležao


    Ako ne budeš primio vakcinu koju treba da primiš, a zagovaraš da je djeca primaju ti si kratko i jasno licemjer
    Last edited by Rakun; 04-02-18 at 01:13.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #205
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    Наравно да не знаш разлику.

    Али не брини, не пишемо ми овдје како би ти увидио да гријешиш, знамо да та је то немогуће јер ти не функционишеш тако. Пишемо због оних који ће помислити да је оно што причаш тачно јер наступаш агресивно и свезнајуће, те ће поводљиве особе можда и повјеровати да си у праву. Стога, пар питања:

    Како су то морбили најчешћа дјечија болест ако сам ти горе написао да годишње у САДу оболи стотињак особа? Ево ти и новији податак:
    https://www.cdc.gov/measles/cases-outbreaks.html

    Како су морбили најчешћа дјечија болест ако су се код нас у последњих десетак година јављали укупно 20ак пута?

    Да ли би изволео да даш извор за своје (нетачне) тврдње? Или је и теби брат у Италију, па знаш?

    У складу с твојом терминологијом, на твоју констатацију да је смртност од малих и овчијих богиња иста могу само да кажем да лажеш. Управо зато што је већа смртност код малих богиња и што су чешће компликације (упала плућа, упала мозга) се и води битка да се вакцинација подигне како би се спријечило оно што се врло лако могло избјећи. У Србији већ имаш троје умрлих, је ли то мало?? Је ли се то могло спријечити?
    Друго, ММР не помаже код првог М-а у истој мјери као и код другог М-а. Напротив, бољу заштиту пружа компонента против малих богиња, ове остале слабије, зато се и дешавају случајеви заушака и код вакцинисаних, док је за мале богиње то ријеткост.
    Naravno da ne lažem

    Taj broj prijavljenih je 150 jer ni jedan normalni roditelj ne vodi dijete kod doktora ako se radi o dječijoj bolesti. Lijek je uvjek mirovanje i unos tečnosti ali kako postoje roditelji koji vode dijete kod doktora kad ogrebe koljeno kad padne sa bicikla

    Što se tiče poređenja smrtnosti između zauški i malih boginja izvoli
    Ja neću navesti CDC jer to govori samo o USA
    Što se tiče izvora izvinjavam se što u prošlom postu nisam naveo ali mi je bilo muka, a i pravo da ti kažem navikao sam da mi ljudi vjeruju. Naravno, evo referenci :
    Po World Health Organization
    smrtnost kod Zauški je 1/10000(jedna smrt u deset hiljada oboljelih), 15% bolesnika dobije meningitis, takođe ni encefalitis nije rijetkost
    http://www.who.int/immunization/moni..._standards/en/

    Dok je kod Malih boginja ne piše odnos ali piše broj umrlih
    2016 je na nivou planete od malih boginja umrlo 89780 osoba
    http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs286/en/


    Što će reći da su na planeti Zemlji zauške smrtonosnija bolest od malih boginja. Zato ja kažem Roy-u da se mora vakcinisati pošto nije preležao

    Tako da nam brojevi kažu da u konverzaciji između nas dvoje zaista neko laže, to naravno nisam ja.
    I pored toga što će neko reći ne laže namjerno, mediji su mu isprali mozak. Ja te krivim zato što je potrebno malo vremena da iskopaš činjenice
    Last edited by Rakun; 04-02-18 at 01:21.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #206
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ja sam mislio da troluješ a sad vidim da ti u stvari ništa nije jasno.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  7. #207
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,892
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    https://www.cdc.gov/mumps/hcp.html

    "Mumps in Vaccinated People

    During mumps outbreaks in highly vaccinated communities, the proportion of cases that occur among people who have been vaccinated may be high. This should not be interpreted as meaning that the vaccine is not effective. The effectiveness of the vaccine is assessed by comparing the attack rate in people who are vaccinated with the attack rate in those who have not been vaccinated. In outbreaks in highly vaccinated populations, people who have not been vaccinated against mumps usually have a much greater mumps attack rate than those who have been fully vaccinated".


    EDIT: http://apps.who.int/immunization_mon...encemumps.html

    Ukupno 580 199 zabilježenih slučajeva zauški u 2016. godini. Ako je smrtnost 1 u 10 hiljada, to znači da je broj mrtvih bio 58. To je manje od 89 780, čini mi se.


    EDIT 2: https://www.cdc.gov/measles/download...tsslideset.pdf

    Ovaj dokument je ažuriran u aprilu 2016. godine, kaže se da se svake godine registruje oko 267 hiljada slučajeva malih boginja, procjenjuje se 146 hiljada smrti, uglavnom djece. Na linku koji je Rakun postavio, piše da je 2016. godina za koju je prvi put zabilježeno da je broj smrti od malih boginja bio ispod 100 hiljada.

    Neka bude i da je broj oboljelih od malih boginja, na godišnjem nivou, zbir broja oboljelih i broja umrlih. Opet dolazimo na stopu smrtnosti 1 od 2.82. Nije baš kao kod zauški 1/10 000, ali ipak ozbiljno. Ako uzmemo da je ovaj broj umrlih uračunat u ukupno 267 hiljada prijavljenih slučajeva, onda je stopa smrtnosti 1 od 1.82. Češće nego svaki drugi slučaj završi se smrću.
    Last edited by NHM; 04-02-18 at 16:00.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #208
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/od-huskanja-epidemije/

    Nadamo se da se više niko nikad neće pojaviti sa idejama da našu djecu treba da predamo na milost i nemilost bolestima koje su praktično iščezle sa mape savremenog svijeta, poručio je za Pobjedu direktor podgoričkog Doma zdravlja Nebojša Kavarić, komentarišući mogućnost pojave epidemije malih boginja i u Crnoj Gori, a koja hara u nekim zemljama regiona.

  9. #209
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da ne lažem

    Taj broj prijavljenih je 150 jer ni jedan normalni roditelj ne vodi dijete kod doktora ako se radi o dječijoj bolesti. Lijek je uvjek mirovanje i unos tečnosti ali kako postoje roditelji koji vode dijete kod doktora kad ogrebe koljeno kad padne sa bicikla

    Što se tiče poređenja smrtnosti između zauški i malih boginja izvoli
    Ja neću navesti CDC jer to govori samo o USA
    Što se tiče izvora izvinjavam se što u prošlom postu nisam naveo ali mi je bilo muka, a i pravo da ti kažem navikao sam da mi ljudi vjeruju. Naravno, evo referenci :
    Po World Health Organization
    smrtnost kod Zauški je 1/10000(jedna smrt u deset hiljada oboljelih), 15% bolesnika dobije meningitis, takođe ni encefalitis nije rijetkost
    http://www.who.int/immunization/moni..._standards/en/

    Dok je kod Malih boginja ne piše odnos ali piše broj umrlih
    2016 je na nivou planete od malih boginja umrlo 89780 osoba
    http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs286/en/


    Što će reći da su na planeti Zemlji zauške smrtonosnija bolest od malih boginja. Zato ja kažem Roy-u da se mora vakcinisati pošto nije preležao

    Tako da nam brojevi kažu da u konverzaciji između nas dvoje zaista neko laže, to naravno nisam ja.
    I pored toga što će neko reći ne laže namjerno, mediji su mu isprali mozak. Ja te krivim zato što je potrebno malo vremena da iskopaš činjenice

    Тај први пасус јасно говори да ниси родитељ. Пошто подсјетићу те, симптом малих богиња је изразито повишена температура. И сад замисли, имаш дијете од годину ипо рецимо, нагло ослаби, скочи му температура на 40 степени, не једе, лежи безвољно... и ти би га оставио кући јер знаш да није ништа опасно?

    Друго:


    Родитељи су све до шездесет и неке године имали ту лошу навику да воде дијете љекару кад оно добије мале богиње а онда су прошли кроз процес просвјетљења и престали с том праксом? Или то има везе с вакцином уведеном тих година која је смањила оболијевање и умирање?

    Даље, нисам поредио мале богиње и заушке него мале и овчије богиње, јер си рекао да јасно знаш дистинкцију између та два ентитета, штавише, рекао си да је смртност истовјетна?!
    Да не спомињем то што правиш неправилна поређења. Ал нема везе. Дакле:

    Before the vaccine was available, about 4 million people got chickenpox each year in the United States, over 10,500 of those people were hospitalized, and about 100-150 people died.
    https://www.cdc.gov/vaccines/parents...varicella.html

    Дакле, за овчије богиње је смртност 150 на 4 милиона што у проценту износи 0.00375% или на милион обољелих умре 37.5.

    Док за мале богиње је ситуација следећа:

    • As many as one out of every 20 children with measles gets pneumonia, the most common cause of death from measles in young children.
    • About one child out of every 1,000 who get measles will develop encephalitis (swelling of the brain) that can lead to convulsions and can leave the child deaf or with intellectual disability.
    • For every 1,000 children who get measles, one or two will die from it.
    https://www.cdc.gov/measles/about/complications.html

    На 20 обољелих једно добије упалу плућа, на хиљаду обољелих једно добије упалу мозга, и на исти број обољелих једно умре. Што значи да је проценат смртности 0.1%, те да на милион обољелих умре макар хиљаду. Колико познајем бројке, хиљаду на милион је значајно веће од 37.5 на милион. И управо је то разлог зашто се људи боре да заштите популацију од оболијевања од ове болести.

    Имајући пред собом ове бројке, како ти част и здрав разум допуштају да тврдиш да је смртност од малих и овчијих богиња иста?!! Одакле ти право да доводиш људе у заблуду и тиме угрожаваш њихово здравље?

    Штавише, ови проценти ти говоре шта би се дешавало да имамо такав број обољелих. Пардон, не говоре шта би се дешавало но шта се дешава у Србији, гдје је пар хиљада обољелих а већ троје умрлих. Је ли то безначајна цифра?? Је ли могло да то тога не дође?? Је ли боље да у Црној Гори немамо малих богиња или да годишње имамо пар хиљада случајева и да нам умре од њих једно, двоје, троје (толико годишње имамо обољелих од овчијих богиња но од њих се срећом не умире у том проценту)??

    Идемо даље, гдје си нашао да су заушке опасније од малих богиња? Је ли једна смрт на хиљаду мања од једне на десет хиљада?

    Ево ти и ја приложих неке бројеве, истинитости ради. Но опет, ни не желим да учиним да ти увидиш да гријешиш. Желим само да спријечим да неко прочита то што пишеш и зацрта себи да су мале и овчије богиње исте по питању учесталости компликација и смртних исхода и да се ових првих не требамо плашити.

  10. #210
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    MMR vakcina je korisna i roditelji apsolutno ne treba da se pitaju da li da je dijete primi ili ne, vec iskljucivo doktori pedijatri kada procijene da postoje neke kontraindikacije. Milion puta ispricana prica je da dijete i pored vakcine moze dobiti morbile ali je tada mogucnost komplikovanog oblika na nivou statisticke greske i bolest prolazi kao blag oblik. Veza sa autizmom nikada nije dokazana ni na nivou statisticke greske, jedino se vrijeme pojave prvih simptoma autizma javlja u periodu posle druge godine sto samo vremenski koincidira sa primanjem vakcine. Kada je obuhvat vakcinacije u populaciji preko 95% epidemije se ne javljaju, tako je u srecnim zemljama zapadne Evrope gdje su morbile skoro istrijebljene. U siromasnim zemljama treceg svijeta gdje spadaju africke zemlje, neke zemlje Latinske Amerike, Azije i neke zemlje Balkana zbog neznanja i neobrazovanja, vode se rasprave o vec raspravljenim pitanjima, da li je zemlja stvarno okrugla, da li su vakcine korisne ili ne i sl. Ne moze se niko pravdati da zbog neobrazovanja i neznanja smije da ugrozi zivot nicijeg pa i svog djeteta. Put do pakla je uvijek poplocan najboljim namjerama.

  11. #211
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ja sam mislio da troluješ a sad vidim da ti u stvari ništa nije jasno.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Ti se javi tek pošto budemo išli da te vakcinišu.
    Treba biti posebna vrsta "čovjeka" da tjeraš ljude da odojčadima daju ono što ti nećeš da primiš
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #212
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    Тај први пасус јасно говори да ниси родитељ. Пошто подсјетићу те, симптом малих богиња је изразито повишена температура. И сад замисли, имаш дијете од годину ипо рецимо, нагло ослаби, скочи му температура на 40 степени, не једе, лежи безвољно... и ти би га оставио кући јер знаш да није ништа опасно?

    Друго:


    Родитељи су све до шездесет и неке године имали ту лошу навику да воде дијете љекару кад оно добије мале богиње а онда су прошли кроз процес просвјетљења и престали с том праксом? Или то има везе с вакцином уведеном тих година која је смањила оболијевање и умирање?

    Даље, нисам поредио мале богиње и заушке него мале и овчије богиње, јер си рекао да јасно знаш дистинкцију између та два ентитета, штавише, рекао си да је смртност истовјетна?!
    Да не спомињем то што правиш неправилна поређења. Ал нема везе. Дакле:


    https://www.cdc.gov/vaccines/parents...varicella.html

    Дакле, за овчије богиње је смртност 150 на 4 милиона што у проценту износи 0.00375% или на милион обољелих умре 37.5.

    Док за мале богиње је ситуација следећа:



    https://www.cdc.gov/measles/about/complications.html

    На 20 обољелих једно добије упалу плућа, на хиљаду обољелих једно добије упалу мозга, и на исти број обољелих једно умре. Што значи да је проценат смртности 0.1%, те да на милион обољелих умре макар хиљаду. Колико познајем бројке, хиљаду на милион је значајно веће од 37.5 на милион. И управо је то разлог зашто се људи боре да заштите популацију од оболијевања од ове болести.

    Имајући пред собом ове бројке, како ти част и здрав разум допуштају да тврдиш да је смртност од малих и овчијих богиња иста?!! Одакле ти право да доводиш људе у заблуду и тиме угрожаваш њихово здравље?

    Штавише, ови проценти ти говоре шта би се дешавало да имамо такав број обољелих. Пардон, не говоре шта би се дешавало но шта се дешава у Србији, гдје је пар хиљада обољелих а већ троје умрлих. Је ли то безначајна цифра?? Је ли могло да то тога не дође?? Је ли боље да у Црној Гори немамо малих богиња или да годишње имамо пар хиљада случајева и да нам умре од њих једно, двоје, троје (толико годишње имамо обољелих од овчијих богиња но од њих се срећом не умире у том проценту)??

    Идемо даље, гдје си нашао да су заушке опасније од малих богиња? Је ли једна смрт на хиљаду мања од једне на десет хиљада?

    Ево ти и ја приложих неке бројеве, истинитости ради. Но опет, ни не желим да учиним да ти увидиш да гријешиш. Желим само да спријечим да неко прочита то што пишеш и зацрта себи да су мале и овчије богиње исте по питању учесталости компликација и смртних исхода и да се ових првих не требамо плашити.
    Ti si kralj, i to vrhovni.
    Šta misliš koliko se osoba potrudi da klikne na podatke koje si se potrudio da linkuješ ? Bravo na pokušaju argumentovanja, makar trudu prodaš muda za bubrege .
    Plašim sa da će ljudi kad vide tvoj dugački tekst sa sve bespotrebnim dijagramima da ga čitaju ga na preskoke i onda ne uoče da ja pričam O PLANETI ZEMLJI, a ti o USA


    Zabavno je da kako vi religiozni selektivno uzimate statistike


    PS.
    Jedan od simptoma ovčijih bogija je pazi sad.... visoka temperatura

    "liječenje" I ovčijih I malih boginja se sastoji od pazi sad ovo..... ležanja i unošenja tečnosti.
    Last edited by Rakun; 06-02-18 at 00:36.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #213
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    male boginje, morbile su frus.....tako se ta bolest zove i ja sam je bolovala, zapravo to su jedine boginje koje sam kao mala bolovala.... dalje neko reče da se za ovčije boginej ili varičele ne daje vakcina, što nije tačno nakon navršene druge godine se daje pa opet revakcina nakon godinu dana...i dijete koje primi vakciu ima izuzetno blagu kliničku sliku za razliku od nevakcinisanoga koje ima mnogo goru manifestaciju bolesti...
    a frus...to je osip po cijelom tijelu, mislim da sam vakcinisana kada je vakcina počel da se primjenjuje, jer sam imala prilično visoku temperaturu, afte u grlu i na sluzokoži ali se boginjie nijesu pretvarale u onaj užas koji se vidi na slikama po intenetu


    evo ovako je ot izgledalo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #214
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ti se javi tek pošto budemo išli da te vakcinišu.
    Treba biti posebna vrsta "čovjeka" da tjeraš ljude da odojčadima daju ono što ti nećeš da primiš
    Ajde prestani, molim te. Sramotiš se sa svakim postom.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  15. #215
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    JA SE SRAMOTIM !!! Brilijantinu maleni, po neko zna da čita i koliko god ti želio da stranica prođe uporno ću ponavljati. Budi pošten jednom u životu i na sebe primjeni ono što savjetuješ da se daje djeci

    Nisi primio vakcinu (tako si TI rekao)
    Nisi preležao dječiju bolest za koju je vakcina napravljena (tako si TI rekao)
    Primi vakcinu, JA ĆU JE PLATITI KOLIKO GOD DA KOŠTA


    Šta više, povećaću ulog
    Rekao si da ti ni brat nije preležao. Ako on nije vakcinisam I NJEMU ĆU PLATITI
    Last edited by Rakun; 07-02-18 at 00:18.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #216
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ajde vrati se i prouči materiju, ne smaraj.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  17. #217
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ja nisam preležao zauške. Otac je bio bolestan dosta kasno u životu, stavljali su nas kod njega da i mi odležimo ali ni ja ni brat nismo.
    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    MMR je uvedena devedesetih, ja koliko znam nisam vakcinisan na zauške a zna se da je bolje zauške preležati u što mlađem dobu zbog ozbiljnih komplikacija kasnije, posebno kod muškaraca.
    Bio si više nego jasan

    Dakle nisi vakcinisan protiv zauški, A NISI PRELEŽAO !!!!!!!!!!

    Dok se ne prošetamo do tvog doma zdravlja i veselja da se vakcinišeš batali o bilo kojoj temi vakcinacije, a daleko bilo da budeš zagovornik iste.
    Živo me interesuje kako te nije sramota da zagovaraš da se bebama daje ono što ti nećeš da primiš
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #218
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ne vjerujem da u 21vijeku ljudi nece da vakcinisu djecu....
    ovo mu dodje kao rasprava da li je zemlja ravna ploca - nepotrebna i glupa
    One Ring to Rule them all...

  19. #219
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ima po internetu clanaka o za i protiv. Ima clanaka na fejsbuk isto. A i Karleusa je rekla da je protiv. Pametnome dosta.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  20. #220
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ima po internetu clanaka o za i protiv. Ima clanaka na fejsbuk isto. A i Karleusa je rekla da je protiv. Pametnome dosta.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    jos ako je u kurir ili telegraf izasao jedan clanak i previse cak
    f6

  21. #221
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://www.portalanalitika.me/clanak...nja-od-morbila

    Institut za javno zdravlje potvrdio je obolijevanje od morbila kod dva pacijenta kod kojih je epidemiološkim istraživanjem utvrđeno da su virusu morbila bili izloženi tokom zajedničkog dužeg boravka u Beogradu, saopšteno je Portalu Analitika iz IJZ.
    Radi se o dvije odrasle osobe (1969. i 1973. godište)
    od kojih je jedna nevakcinisana, a druga bez validnih dokaza o vakcinaciji.

  22. #222
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ima po internetu clanaka o za i protiv. Ima clanaka na fejsbuk isto. A i Karleusa je rekla da je protiv. Pametnome dosta.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Što misliš- postoji li neko ko je stručniji od Karleuše a da je takođe protiv vakcinacije, ili makar protiv prisilne vakcinacije? Ja znam da postoji, znam i konkretna imena, vodećih svjetskih medicinskih stručnjaka, nego me zanima da ne znaš možda ti neko ime, pošto si već našao da komentarišeš na ovu temu?
    Sad je izgleda Karleuša na dnevnom redu kao argument koji bi valjda trebao da bude u korist vakcinacije...
    Nekad bio Miroljub Petrović ...pa komentari "on je budala" pa je to trebalo da znači da nisu u pravu oni koji su protiv vakcina.
    A da ti kažem da ja znam i neke ogromne budale koje jesu za vakcinaciju, svakako veće budale od Karleuše, ali mi ne pada na pamet da to navodim kao argument da se ne treba vakcinisati.

    Inače sam ja na ove teme puno pisao na ovom forumu, prije nekoliko godina ...no neka ga sad.
    Last edited by hop; 08-02-18 at 16:22.

  23. #223
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ne vjerujem da u 21vijeku ljudi nece da vakcinisu djecu....
    ovo mu dodje kao rasprava da li je zemlja ravna ploca - nepotrebna i glupa
    Da neće da vakcinišu kojom vakcinom ?
    Onima koje dokazano sprečavaju bolesti poput Tuberkuloze i Dječije paralize bez budalaste priče o imunitetu stada ili nepotrebnu MMR vakcinu za bolest od koje po svjetskoj zdrastvenoj organizaciji godišnje umire 89.000 - slovima osamdeset i devet hiljada osoba na čitavoj planeti Zemlji.


    Praktično je veća mogućnost da dobiješ glavnu nagradu na lutriji nego da umreš od Malih Boginja

    Ne postoji zvanični podatak zato što je po zakonu ZABRANJENO ZNATI :stupid: koliko je osoba umrlo ili još gore oštećeno zbog MMR vakcine ali glavu dajem da je više od 89.000 na planeti Zemlji
    Last edited by Rakun; 10-02-18 at 01:54.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #224
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,574
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Moje dijete primilo, posle sedam dana temp malo i to je to, ka cukar slatko dijete.
    Tu es mon héro!

  25. #225
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Moje dijete primilo, posle sedam dana temp malo i to je to, ka cukar slatko dijete.
    I moje budi siguran...da razmisljam hoce li zbog toga sto tata vjeruje u teorije zavjere dijete da mi oboli od morbila zausaka ili rubeole... Od svakog obog oboljenja moze doci do toliko visokih temperatura koje mogu uzrokovati nervna oboljenja, menangitis itd..

    Svasta

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vakcinacija pasa
    By Tatjana in forum Kućni ljubimci
    Replies: 145
    Last Post: 25-02-22, 11:11
  2. vakcinacija i zdravlje pasa
    By svastapg in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 30-04-14, 19:28
  3. obavezna oprema u autu
    By sailor1 in forum Automobilizam
    Replies: 16
    Last Post: 20-12-11, 20:40
  4. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 19:48
  5. K:VW Golf 4...1.9tdi..KLIMA OBAVEZNA!
    By almin18 in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 18-09-10, 18:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •