Page 6 of 14 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 336

Thread: Obavezna VAKCINACIJA naših MALIŠANA...

  1. #126
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Postujem naravno kada se podijele iskustva, posebno iz prve ruke... A naravno da je genetika nesto sto se ne smije zanemarivati ni najmanje...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  2. #127
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,875
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    Evo ovako. Roditelj sam dvoje djece od kojih je jedno bolesno, ne od rodjenja. Ne zna se uzrok bolesti neme ni lijeka ni... Standarna prica koju cujete a koja nama obrce zivot naglavacke svaki dan po 20puta. I nadam se da necete imati ovakav ili slican problem. Problemi su nastali poslije vakcine Pazite sad, da li je od vakcine ili ne nikad nije dokazano i ja ne mogu da tvrdim da je vakcina ucinila zlo mome djetetu. Eh sad obzirom da vec 10 godina zivimo tim zivotom i da mi je stalo naravno da imam sto vise informacija (nazalost ne i cinjenica, sto bi i rijesilo problem postanka) citao sam gledao sam slusao sam i .... Pristalica sam nevakcinacije definitivno. Ne namecem nikome niti govorim NEMOJ NE SMIJES NE TREBA TI... Znaci moje misljenje. Na kraju svega ima milion razloga ali evo dva glavna. Sestra mi od ujaka doktor psihologije i oftalmolog na Floridi (nikakve veze sa strukom medicine koja obuhvata vakcinaciju) mi je povodom svega ovoga rekla "STA MISLIS ZASTO JA NISAM VAKCINISALA MOJU DJECU?!. Drugi razlog je taj da smo mi kao klinci primili 3 vakcine odvojene a ne zajedno MMR ali opet nije ni to problem. Problem su konzervansi koji drze te tri strukture zajedno. Znaci protivnici vakcinacija nisu protiv vakcine kao vakcine nego protiv hajde da kazem narodski dodataka koji se stvaljaju kao sto su olovo, sipina krv i ostalih stvari koje so toksicne. Nadam se da barem malo shvatate zasto postoje ljudi koji se protive vakcinaciji.
    Poznajem roditelje čije je dijete imalo sličnu situaciju. Jedina razlika u odnosu na tvoju priču (i najveća) je sto njihovo dijete nije vakcinisano. Tako da postoji i ta strana priče.

    Žao mi je zbog vaše situacije, imam u društvu i rodbini nekoliko roditelja sa problemima ove vrste, samo oni znaju kako im je.

    Vjerovatno ste dobro upoznati sa ovim ali ja bih ipak ostavio ovdje radi ostalih forumaša/roditelja:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Regressive_autism
    look right through me

  3. #128
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Da li postoji mogućnost da se djeca vakcinišu na način na koji smo se i mi vakcinisali, tri odvojene vakcine?
    War. War never changes.

  4. #129
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Tuzno je da ljudi uopste raspravljaju o ovome u 2017-oj. Pa cijela prica o opasnosti vakcina je potekla od doktora (Andrew Wakefield) koji je zbog prevare izgubio dozvolu da se bavi medicinom. Par advokata mu je platilo da sprovede lazne eksperimente i da dodje do zakljucka da je MMR vakcina opasna, jer su htjeli da natjeraju ljude sa autisticnom djecom da tuze farmaceutske kompanije koje proizvode te vakcine, a tu su dobre pare. Ljudi koji imaju pristup internetu a jos uvijek vjeruju da vakcine izazivaju autizam su je*eno retardirani.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #130
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ljudi koji imaju pristup internetu a jos uvijek vjeruju da vakcine izazivaju autizam su je*eno retardirani.
    Al si ga iskomentarisao alal ti vera. Mogu li ti rec, al da se ne naljutis - da mi se *ere od ovakvih i sličnih komentara, bez grama argumenta koji to potkrijepljuju! Dje su poredjenja roka trajanja nasih i inostranih vakcina, dje je statistika mjesta dje se imunizacija obavlja u najvecoj mjeri, ili najmanjoj sa brojem oboljelih od autizma, dje su brojke od kada problemi nastaju, periodi inkubacije za kako koju vakcinu - pa za slucaj za sve tri vakcine u jednoj, dje su doktori koji ne vakcinisu svoju djecu sa bilo kojom vakcinom, vec narucuju, dje su ljudi koji imaju oboljelu djecu a smatraju da je od vakcine, dje, sto, kako.... a ne samo... moji neistomisljenici su retardirani... PIH
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  6. #131
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Da li postoji mogućnost da se djeca vakcinišu na način na koji smo se i mi vakcinisali, tri odvojene vakcine?
    Ovo je ispravno pitanje.
    Ništa više ni manje...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #132
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Pa dobro, ali Vanja je to pročitao na internet.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  8. #133
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Al si ga iskomentarisao alal ti vera. Mogu li ti rec, al da se ne naljutis - da mi se *ere od ovakvih i sličnih komentara, bez grama argumenta koji to potkrijepljuju! Dje su poredjenja roka trajanja nasih i inostranih vakcina, dje je statistika mjesta dje se imunizacija obavlja u najvecoj mjeri, ili najmanjoj sa brojem oboljelih od autizma, dje su brojke od kada problemi nastaju, periodi inkubacije za kako koju vakcinu - pa za slucaj za sve tri vakcine u jednoj, dje su doktori koji ne vakcinisu svoju djecu sa bilo kojom vakcinom, vec narucuju, dje su ljudi koji imaju oboljelu djecu a smatraju da je od vakcine, dje, sto, kako.... a ne samo... moji neistomisljenici su retardirani... PIH
    Shvati frustraciju ljudi koji nisu podlegli toj histeriji: tražiš da ti se argumentuje nešto za šta postoji tona relevantnih dokaza i istraživanja, kao i nepobitna statistika decenijama unazad na globalnom nivou... Ne treba JA nekome da se pravdam, kad je sve nacrtano tako da i kromanjonac shvati. Ali ne, na internetu su svi najpametniji pa makar svi pocrkali kolektivno s njima.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  9. #134
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Računam da nas je većina ovdje rođena 80-ih, za koliko ste slučajeva čuli vezano za autizam kad ste imali recimo 18? Ja nisam čuo za riječ autizam do prije 7-8 godina a ne za slučaj neki. MMR vjerovatno nije uzrok jer je bilo slučajeva i prije MMR-a, ali se ne može isključiti mogućnost da MMR može biti "okidač".

    Zato sam i pitao pitanje, da li mogu moja djeca sjutra da prime vakcinu na "old school" way, iliti kao i ja što sam i stotine mojih vršnjaka koje znam a kojima ništa falilo nije? Pa ako ne daj Bože i oboli posle toga, da ne provedem cio život sa grižom savjesti i pitanjem "Što bi bilo da sam drugačije napravio"...

    Sent from my P10 using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 15-09-17 at 18:55.
    War. War never changes.

  10. #135
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Shvati frustraciju...
    ...na internetu su svi najpametniji pa makar svi pocrkali kolektivno s njima.
    Pitam se, pitam se... zasto li se za slicne stvari zalazu oni sa slicnim pristupom sagovornistvu, na slican nacin freneticni al bez grama argumenata da potkrijepe ono o cemu bi da debatuju. Stura retorika i nista vise... PIH jopet
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #136
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    I dalje nije dovoljno jasno dosta toga vezano za autizam, ali je jedno sigurno: nema više slučajeva, nego više dijagnoza, pogotovo na visokofunkcionalnom dijelu spektra, gdje su uglavnom ljudi koje bi nekad zvali "onaj pomalo čudan" i na tome bi ostalo. A ostalo je stvar globalizacije i toka informacija: antivaxxer pokret bi bio maltene nemoguć 80tih, dok je danas dovoljno da polu-selebriti stavi nešto na Facebook i da odmah o jadu zabavi čitav svijet. Apsurdno je to što u vrijeme kad su nam tako dostupne sve informacije mo kojima smo do skora mogli samo da sanjamo, toliko ljudi se izloži dezinformacijama i dizanju panike. Ja pitah skoro prijateljicu s fakulteta, dragu i inteligentnu osobu, koja se izjasnila na stranu protiv vakcinacije, da li je stvarno lakše povjerovati u teoriju zavjere na globalnom nivou gdje su bukvalno sve vlade i ljekari potplaćeni da lažu o vakcinama, u cilju smanjenja populacije i ogromne zarade, nego u masu naučnih dokaza, statistike i dobru namjeru ljudi koji su posvetili živote dobrobiti svih?

    Nije mi ništa odgovorila liše "A pušti časti ti".
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  12. #137
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Pitam se, pitam se... zasto li se za slicne stvari zalazu oni sa slicnim pristupom sagovornistvu, na slican nacin freneticni al bez grama argumenata da potkrijepe ono o cemu bi da debatuju. Stura retorika i nista vise... PIH jopet
    Kakva debata? O čemu? Naravno da su frenetični odgovori kad se radi o umiranju djece i budućnosti svih nas!
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  13. #138
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dakle, siguran si sto posto da MMR vakcina nikakve veze sa autizmom nema?
    I uzgred, roditelj si?
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  14. #139
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Računam da nas je većina ovdje rođena 80-ih, za koliko ste slučajeva čuli vezano za autizam kad ste imali recimo 18? Ja nisam čuo za riječ autizam do prije 7-8 godina a ne za slučaj neki. MMR vjerovatno nije uzrok jer je bilo slučajeva i prije MMR-a, ali se ne može isključiti mogućnost da MMR može biti "okidač".

    Zato sam i pitao pitanje, da li mogu moja djeca sjutra da prime vakcinu na "old school" way, iliti kao i ja što sam i stotine mojih vršnjaka koje znam a kojima ništa falilo nije? Pa ako ne daj Bože i oboli posle toga, da ne provedem cio život sa grižom savjesti i pitanjem "Što bi bilo da sam drugačije napravio"...

    Sent from my P10 using Tapatalk
    Za dosta, budući da je u mojoj osnovnoj školi postojalo "specijalno" odjeljenje... Sistem koji je bio na snazi je tu đecu izopštavao iz društva, pa su se roditelji đece sa blažim oblicima autizma trudili da ga prikriju, kako bi njihovo dijete pohađalo normalno nastavu (što je u dobrom dijelu slučajeva više štetilo nego koristilo)... Sad je situacija mnogo bolja i ta đeca su konačno počela da dobijaju dio pomoći koji im je potreban, što je uticalo i na smanjenja straha kod roditelja, a samim tim i povećanjem broja dijagnoza...
    #fakenews

  15. #140
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Dakle, siguran si sto posto da MMR vakcina nikakve veze sa autizmom nema?
    I uzgred, roditelj si?
    Nisam siguran sto posto, ništa u životu nije sto posto. A šta ako nije MMR nego puder? Ili hemikalija u pelenama? Ili nešto stoto? A šta ako je u pitanju nasumični genetski faktor i ne postoji "trigger", bar ne nešto na šta imamo uticaja?

    Ne postoje relevantni dokazi kad se radi o MMR. Sve je u teorijama zavjere, nadriljekarstvu, rekla-kazala. Moj je stav da 99.99999999% ne izaziva autizam jer nema nikakvih dokaza. S druge strane, 100% je sigurno da nevakcinisanje dovodi do povratka epidemija i ogromne smrtnosti među djecom.

    I ne, nemam djecu, ali bih to želio, jako, i ubrzo, i vakcinisao bi ih bez razmišljanja. A znaš šta me između ostalog spriječava? Upravo antivaxxeri i njima slični! Treba biti posebna vrsta bezdušnog idiota da svjesno dovodiš u opasnost budućnost MOJE djece iz sopstvenog straha i neznanja. Ne postoji procenat opasnosti od autizma koji je bitniji od procenta smrtnosti od pobijeđenih bolesti koje se vraćaju.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  16. #141
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slazem se da problem lezi u negiranju vakcinacije kao takve i apsolutnom odbijanju misljenja struke i to od strane ljudi BEZ IKAKVOG ZNANJA I KREDIBILITETA IZ TE OBLASTI, ili cak slicnih oblasti.
    Mozda je najbolji primjer pametovanje i javno zalaganje aktivista i potpunih laika za pravo roditelja da odlucuju o tome da li ce im dijete primiti transfuziju prilikom nuzne operacije, a onda odbijanje svake odgovornosti za smrt djeteta, krijuci se iza "borbe za principe" i "ljudska prava".

    licno MISLJENJE je svacije pravo, ali DAVANJE TVRDNJI, PROPAGIRANJE STAVOVA, UVEZIVANJE ZDRAVLJA I LJUDSKIH PRAVA, i uopste ZLOUPOTREBA OZBILJNE TEME ZA LICNE POTREBE, je upravo o ono o cemu govorim, kad spominjem EGOIZAM I NEODGOVORNOST ZA POSLJEDICE obije strane.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #142
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Računam da nas je većina ovdje rođena 80-ih, za koliko ste slučajeva čuli vezano za autizam kad ste imali recimo 18? Ja nisam čuo za riječ autizam do prije 7-8 godina a ne za slučaj neki. MMR vjerovatno nije uzrok jer je bilo slučajeva i prije MMR-a, ali se ne može isključiti mogućnost da MMR može biti "okidač".

    Zato sam i pitao pitanje, da li mogu moja djeca sjutra da prime vakcinu na "old school" way, iliti kao i ja što sam i stotine mojih vršnjaka koje znam a kojima ništa falilo nije? Pa ako ne daj Bože i oboli posle toga, da ne provedem cio život sa grižom savjesti i pitanjem "Što bi bilo da sam drugačije napravio"...

    Sent from my P10 using Tapatalk
    Ne bih se slozio da je vecina ovdje rodjena osamdesetih ja jesam i tacno se ne shecam nijednog slucaja niti sam ga vidjeo ni cuo do prije desetak godina.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #143
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Procenat paralitickih poliomijelitisa je 1%, zauske nose rizik od steriliteta (nece te ubiti), rubeola je relativno blaga, ali visoko kontagiozna bolest. Dakle to sto smo je mi prezivjeli, ne znaci da su svi ostali citavi nakon potencijalne epidemije... pa da zahvalimo prirodnoj selekciji.
    Variola je iskorjenjena bolest zahvaljujuci vakcinama.
    Prevencija je jedan veliki, ogroman dio medicine, i bez nje se ne moze!
    Naizgled, nekada je postojalo konstruktivno, pravo, bezbolno rjesenje kako se izboriti sa pojedinim bolestinama, u protivnom, shhhhh, danas to spada u pseudonaucno varvarstvo.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #144
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    Drugi razlog je taj da smo mi kao klinci primili 3 vakcine odvojene a ne zajedno MMR ali opet nije ni to problem. Problem su konzervansi koji drze te tri strukture zajedno. Znaci protivnici vakcinacija nisu protiv vakcine kao vakcine nego protiv hajde da kazem narodski dodataka koji se stvaljaju kao sto su olovo, sipina krv i ostalih stvari koje so toksicne. Nadam se da barem malo shvatate zasto postoje ljudi koji se protive vakcinaciji.
    Mislim da se boldovano mora ponavljati u svakoj prilici... Nivo sukoba na koji se došlo je više nego poražavajući, sveo je žestoke pristalice i gorljive protivnike na dva lica istog novčića. Istina je negdje u sredini a do nje treba izgraditi novi put.
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #145
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Pitam se, pitam se... zasto li se za slicne stvari zalazu oni sa slicnim pristupom sagovornistvu, na slican nacin freneticni al bez grama argumenata da potkrijepe ono o cemu bi da debatuju. Stura retorika i nista vise... PIH jopet
    Bez argumenata su ljudi koji misle da vakcine izazivaju autizam. Bukvalno ne postoji ni jedan jedini dokaz za to dok sa druge strane postoji pregrst dokaza da vakcinacija nije povezana sa autizmom. Cak se i zna odakle je i zasto cijela prica potekla. Nije nikakva misterija i nema nikakvih zavjera. Zavjere vide ljudi koji bi htjeli da budu pametniji od ostalih a ne posjeduju ni osnovnu sposobnost da pronadju relevantne informacije i kriticki razmisljaju o problemu. A cesto su anti-vaxxeri isti ljudi koji vjeruju u ravnu Zemlju. Toliko o njima.

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    nema više slučajeva, nego više dijagnoza
    To je to. Isto kao sto nekad nije bilo dijagnoze za ADD i ADHD i sto je mnogo manje ljudi patilo od depresije i raznih mentalnih oboljenja. A danas da bilo ko od nas ode kod doktora negdje na zapadu nasli bi hiljadu stvari koje nisu u redu sa nama. Na primjer, danas bi Isaku Njutnu uspostavili dijagnozu da pati od Asperger sindroma.

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Pa dobro, ali Vanja je to pročitao na internet.
    Bar ne izvlacim informacije iz supkova 4chan korisnika kao ti.
    Last edited by VanjaTheMan; 15-09-17 at 20:44.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #146
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Napretkom medicine, smrtnost novorodjenchadi i djece generalno, kardinalno je snizena, posebno u visoko razvijenim drustvima.
    Nije problem u mortalitetu novorođenčadi već u oštećenju

    Što se tiče mortaliteta


    MMR vakcina je vakcina protiv malih boginja, zauški i rubeola.
    Koliko vas zna koliko odraslih ljudi koji nisu preležali te bolesti, a vakcinacija nije obavezna od juče već je tako od 1971 godine
    Koliko vas je čulo za slučaj da je neko dijete umrlo ili imalo poslijedice poslije zauški ?

    Ja igrom slučaja nisam vakcinisan MMR vakcinom pa nisam preležao ni jednu od tih "obaveznih" bolesti i pored truda mojih roditelja da ih zaradim

    Jesam za vakcine. Ali za manje vakcina, protiv desetovalentnih koktela i za ne primanje istih dok dijete ne napuni barem godinu dana

    Pošto su zagovornici vakcinacije potpuno u pravu sa "u eri interneta i dostupnosti informacija" argumentom mogli bi malo da primjene i u svom slučaju
    Evo malo podataka za one koji žmure na logiku kod MMR vakcine

    U Japanu je MMR vakcina zabranjena pa je u pitanju najdugovječnija nacija
    The triple jab was banned in Japan in 1993 after 1.8 million children had been given two types of MMR and a record number developed non-viral meningitis and other adverse reactions.
    Official figures show there were three deaths while eight children were left with permanent handicaps ranging from damaged hearing and blindness to loss of control of limbs.



    Stopa smrtnosti odojčadi je visočija u USA nego kod nas, a primaju 3 puta više vakcina. Pošto su vakcine zdrave zar ne bi trebalo da smrtnost bude niža nego kod nas

    Hrvatska je 2009 godine ukinula MMR vakcinu zbog rekordnog broja oboljelih od Meningitisa

    Pitanje
    Šta je zajedničko ovim zemljama :
    Island
    Norveška
    Švedska
    Slovenija
    Finska
    Andora
    Singapur
    ??

    Odgovor:
    Imaju najmanju smrtnost odojčadi na planeti , a nemaju obaveznu vakcinaciju



    PONAVLJAM
    JESAM ZA VAKCINACIJU, ali ne za vakcinaciju xx valentnim koktelima, ne za vakcinaciju prije barem godinu dana starosti, ne za vakcinaciju protiv svakakvih bezopasnih gluposti


    Postoji slijepa poslušnosti i postoji zdrava doza skepticizma. Čemu ćete da se priklonite je vaša stvar

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Bez argumenata su ljudi koji misle da vakcine izazivaju autizam. Bukvalno ne postoji ni jedan jedini dokaz za to dok sa druge strane postoji pregrst dokaza da vakcinacija nije povezana sa autizmom.
    Postoje dokazi da je povezana sa Meningitisom. Malo li je ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #147
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    "However, he admitted the MMR scare has left its mark. With vaccination rates low, there have been measles outbreaks which have claimed 94 lives in the last five years."
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  23. #148
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nije problem u mortalitetu novorođenčadi već u oštećenju

    Što se tiče mortaliteta


    MMR vakcina je vakcina protiv malih boginja, zauški i rubeola.
    Koliko vas zna koliko odraslih ljudi koji nisu preležali te bolesti, a vakcinacija nije obavezna od juče već je tako od 1971 godine
    Koliko vas je čulo za slučaj da je neko dijete umrlo ili imalo poslijedice poslije zauški ?

    Ja igrom slučaja nisam vakcinisan MMR vakcinom pa nisam preležao ni jednu od tih "obaveznih" bolesti i pored truda mojih roditelja da ih zaradim

    Jesam za vakcine. Ali za manje vakcina, protiv desetovalentnih koktela i za ne primanje istih dok dijete ne napuni barem godinu dana

    Pošto su zagovornici vakcinacije potpuno u pravu sa "u eri interneta i dostupnosti informacija" argumentom mogli bi malo da primjene i u svom slučaju
    Evo malo podataka za one koji žmure na logiku kod MMR vakcine

    U Japanu je MMR vakcina zabranjena pa je u pitanju najdugovječnija nacija
    The triple jab was banned in Japan in 1993 after 1.8 million children had been given two types of MMR and a record number developed non-viral meningitis and other adverse reactions.
    Official figures show there were three deaths while eight children were left with permanent handicaps ranging from damaged hearing and blindness to loss of control of limbs.



    Stopa smrtnosti odojčadi je visočija u USA nego kod nas, a primaju 3 puta više vakcina. Pošto su vakcine zdrave zar ne bi trebalo da smrtnost bude niža nego kod nas

    Hrvatska je 2009 godine ukinula MMR vakcinu zbog rekordnog broja oboljelih od Meningitisa

    Pitanje
    Šta je zajedničko ovim zemljama :
    Island
    Norveška
    Švedska
    Slovenija
    Finska
    Andora
    Singapur
    ??

    Odgovor:
    Imaju najmanju smrtnost odojčadi na planeti , a nemaju obaveznu vakcinaciju
    Hoces da kazes da je vakcinacija jedini ili najveci faktor kod smrti odojcadi? FYI, Amerika ima daleko vise problema koji doprinose smrtnosti odojcadi a koje razvijene evropske drzave nemaju, pocev od cinjenice da su jedina razvijena drzava bez univerzalnog zdravstvenog osiguranja. Vjerovao ili ne, najveci faktor u smrti odojcadi u Americi su prijevremeni porodjaji. Sad se postavlja pitanje zasto Amerika ima taj problem. A vjerovatno je odgovor na to pitanje mnogo kompleksan. U svakom slucaju prica o smrtnosti odojcadi nije ogranicena na vakcinaciju. Vakcinacija, odnosno nevakcinacija samo doprinosi da taj problem bude jos veci.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #149
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Znam da će video zbog, u njemu iznesenih stavova, ovdje biti dočekan na nož od strane zagovornika obavezne vakcinacije.. Možda nije loše naglasiti pojavu sve brojnijih reakcija od strane starijih ljekara u našem regionu sa, možemo reći, debelom praksom iza sebe po ovom pitanju





    Zanimljiva mi je opaska o odnosu između zakona i etike (mogućnost izbora), kao i obesmišljavanje kolektivnog imuniteta.

    Moje dodatno pitanje za zagovornike je - zašto se isključivo držati američkih normi, njihovih statistika i sl.. kad već imamo na svom kontinentu (Njemačka, Austija, Švedska...) malo drugačiji pogled i pristup ovom problemu?
    Last edited by starwalker; 15-09-17 at 22:15.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #150
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default


    Petpostavljam da su to pokusaji da se rasclani zdravstvena situacija iste one zemlje u kojoj je obogaljenom drvosječi, sagovorniku Majkla Mura, u bolnici rečeno, parafraziram, pošto vaše osiguranje pokriva samo 30.000$ hoćete li da vam prišijemo kažiprst ili palac, nemate novca za oba prsta?

    Koga, dakle, zanimaju standardi američkog zdravstvenog = korporativnog zvjerinjaka. Iako su suvi genijalci po mnogocemu, kapitalizam im je razbio zdravstveni sistem na atome, imaju najbolje i najgore zdravstvo u vascijelom svijetu, istovremeno!
    Last edited by Xerxes; 15-09-17 at 22:20.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

Page 6 of 14 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vakcinacija pasa
    By Tatjana in forum Kućni ljubimci
    Replies: 145
    Last Post: 25-02-22, 11:11
  2. vakcinacija i zdravlje pasa
    By svastapg in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 30-04-14, 19:28
  3. obavezna oprema u autu
    By sailor1 in forum Automobilizam
    Replies: 16
    Last Post: 20-12-11, 20:40
  4. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 19:48
  5. K:VW Golf 4...1.9tdi..KLIMA OBAVEZNA!
    By almin18 in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 18-09-10, 18:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •