Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 336

Thread: Obavezna VAKCINACIJA naših MALIŠANA...

  1. #51
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Roditelj posmatrajući širu sliku vidi svoje dijete.

    U ovom konkretnom slučaju "neželjena dejstva" su stavljena u prvi plan pri svakom virenju kroz "špijunku" oficijelnosti... pa ne moš u vrtić, ne moš ovo, ne moš ono... i još plus drakonske kazne?!

    Pa kome je pod tijem okolnostima do korisnosti iste?!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #52
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Mislim da su i Rumuni tako gledali. Isto kao što niko ne želi da im dijete bude jedno od onih iz tog procenta sa autizmom, sigurno ne želi ni da budu među onima koja pomru u epidemiji koju su sami dijelom izazvali.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  3. #53
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije isključeno, bitno je da imaju kome da zahvale!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #54
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Zabranit upis u vrtic, skolu, ukinut zdravstveno osiguranje i roditelje gonit krivicno i oduzimat djecu ako treba.

    Moja logika je ovakva:
    - Ako cijeli svijet vakciniše djecu i pritom ih izlaže određenom riziku (da ne nabrajam sad koji su to rizici da se ne bi ložili ovi što vjeruju u teorije zavjere), sve to pada u vodu zbog pojedinaca koji su protiv vakcinacije. I dalje će ostat ugrožene grupe (male bebe koje se ne mogu vakcinisati zbog starosti, ili bolesna djeca i ostale grupe).

    Sta znam, možda je malo ekstremno razmišljanje ali u svakom slučaju sve i da je tačno da vakcine izazivaju autisam, opet je i to manje zlo od ovoga od čega nas štite vakcine.

    Volio bih da mi neko od protivnika vakcinacije objasni iz kojeg bi razloga bilo ko namjerno izazivao da djeca oboljevaju od autizma? Zar je državi u interesu da ima što više djece oboljele od autizma?
    look right through me

  5. #55
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    djeye, aj ne prdi časti ti. Zbog takvih i sličnih agresivnih sam zamalo postao protivnik vakcinacije, i zdravog razuma uopšte!

    Mi se evo nema ura vremena pelcovasmo, pa vas izvještavam... sve u svemu veliko olakšanje!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  6. #56
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    djeye, aj ne prdi časti ti. Zbog takvih i sličnih agresivnih sam zamalo postao protivnik vakcinacije, i zdravog razuma uopšte!

    Mi se evo nema ura vremena pelcovasmo, pa vas izvještavam... sve u svemu veliko olakšanje!
    Vjerujem da cu i ja sa svojim djetetom slicno uraditi na kraju.
    Tu es mon héro!

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Sto se mene licno tice, nisam protiv vakcinacije naravno i svjestan sam svih benefita koje ona pruza (zastita protiv svakojakih opakih bolesti) ali doooobro cu ispitati sve moguce varijante prije nego sto vakcinisem svoje dijete. Mada mi nije bas najjasnije zasto se autizam veze za MMR ako znamo da je MMR vakcina u upotrebi od '71 godine a da ja znam do prije 10 godina velika vecina nije ni znala sta je autizam (ja nisam do prije par godina) niti se to pominjalo...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  8. #58
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Ja agresivan? Aj neka bude da jesam...

    Evo ti malo da čitaš da vidiš kako se u svijetu tretiraju, izgleda su svi nenormalni
    https://en.wikipedia.org/wiki/Vaccination_policy
    look right through me

  9. #59
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Agresivnim pristupom se stvaraju pobornici kontra tabora, a sajtovi poput autismspeak.org i sličnih zaista lijepo ukazuju đe ljudi griješe vezujući autizam sa MMR-om. Ne bi se valjda roditelji sa autističnom đecom okretali od uzroka?!
    Sve u svemu, obavismo "OBAVEZNO" (grrrrrr!) i pomno pratimo situaciju.

    Da nije sve to bilo pod famom čekića zakona i kojekakvih represija - prisila... mnogo bi se prije gledala pozitivna strana vakcine, ovako je u fokusu bila samo stavka "neželjena dejstva" sa dodatom stavkom "autizam" od strane onoga koji je stio monopol na svoje MMR vakcine...

    I tako dalje, bla bla... ako bude čega dijelim sa vama
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  10. #60
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    djeye, aj ne prdi časti ti. Zbog takvih i sličnih agresivnih sam zamalo postao protivnik vakcinacije, i zdravog razuma uopšte!

    Mi se evo nema ura vremena pelcovasmo, pa vas izvještavam... sve u svemu veliko olakšanje!
    Nece imat nikakve reakcije odmah. Ako ih bude ocekuj da ce biti kroz nekih nedelju dana. Moja cerkica je isprimala sve i kad je primila tu zadnju mmr nakon nedelju dana je imala ogromnu temperaturu koja je mucila 3-4 dana sve je prodje i posle pola sata se povrati. Toliko je bila malaksala da sam se bojao za njen zivot. Odvedes je kod ljekara oni mrtvi ladni samo kazu kupaj je kad joj naidje ta jaka temperatura. Hvala Bogu nekako se izvukla. Posle je bila dobila i neke manje ospice po jeziku i nije mogla da jede - vjerovatno od tih temperatura ali i to se rijesilo nekim ljekovima. Hvala Bogu sada je potpuno zdrava i nikakvih posledica nema od toga. Ali tada sam stvarno bio mnogo uplasen koliko je bila iscrpila ta temperatura toliko dana. Za naredno dijete ako Bog da planiram da primi opet sve vakcine ali tu MMR cu odlagat dok se bude maksimalno moglo, dok dijete malo ne ojaca. Jer sta je za tu makanju od 1-2 god dana da se bori sa takvom temperaturom nekoliko dana.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  11. #61
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo ga moj pinđo dvije godine, delija samo piči, priča, pjeva engleski i naški, broji... ebem mu miša još malo pa na fakultet da ga šaljemo

    Taman i najmanju bih sitnicu iz aviona primjetio. Paracetamol (eferalgan) za ta febrilna stanja... ajd i nekako te kratkoročne, no dugoročne... sve u svemu - obavještavam.
    Last edited by Xerxes; 16-05-17 at 13:35.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  12. #62
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ma davali smo joj i sirup i cepice i kupali i nema sta nismo radili tad. Samo kad se sjetim uh. Ne ponovilo se ni meni ni nikom drugom.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  13. #63
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Sto se mene licno tice, nisam protiv vakcinacije naravno i svjestan sam svih benefita koje ona pruza (zastita protiv svakojakih opakih bolesti) ali doooobro cu ispitati sve moguce varijante prije nego sto vakcinisem svoje dijete. Mada mi nije bas najjasnije zasto se autizam veze za MMR ako znamo da je MMR vakcina u upotrebi od '71 godine a da ja znam do prije 10 godina velika vecina nije ni znala sta je autizam (ja nisam do prije par godina) niti se to pominjalo...
    mi do juce nismo znali sta je internet, tako da...
    genetika je cudo. nisu zalud stari gledali iz koje je ko familije, a svoju su krili

  14. #64
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A koje do skoro se smatrala bolest kao naplata za (zlo)djela kod nas. Ljudi se stide naočare da nose.
    Čuješ mene, i danas.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #65
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Samo sam cekao kad ce se pocet citirat Miroljub Petrovic na ovoj temi.

    Poznato mi je koliko su roditelji osjetljivi na svoje dijete i sve stvari koje se tiču njegovog zdravlja i svih promjena (i sam sam prošao kroz sve te zajebancije)

    Na kraju, mislim da je njihovo zdravlje isuviše bitno da bi rizikovao da ga ugroziš pod uticajem informacija kojima te bombarduju sa svih strana (što sa interneta, što sa raznoraznih facebook grupa i hipi organizacija). Nisam imao problema da se odlučim i opet bih isto postupio.

    Ne vjerujem da bi bilo ko od vas da ima bolesno dijete kod kuće odlučio da ga sAm liječi preko savjeta koje pročita na internetu. Zašto se ne držati te logike i po pitanju vakcinacija?
    look right through me

  16. #66
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ada i taj "mutivoda" fazon . . .

    djeye, daj što konkretnije mišljenje, tim prije što se ima i iskustva koje je još bolje... muka je svima od retorike i ubjeđivačke demagogije. Ova tema ipak ima jednu težinu kojoj bi se valjalo tako i pristupit, a ne dušebrižnički-kontraško-retorički- nasilno....
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #67
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Ja sam svoje rekao sasvim konkretno... i moj mališa (skoro 3 god) je prošao svu imunizaciju kako je propisano. Ne bih drugome savjetovao ništa što njemu ne bih poželio.

    To što se nekome ne sviđa način na koji sam ja to rekao ja tu ništa ne mogu. Mada smatram da je to odgovarajući ton za sve one koji se igraju sa ovako ozbiljnim stvarima.
    look right through me

  18. #68
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    ... i moj mališa (skoro 3 god) je prošao svu imunizaciju kako je propisano. Ne bih drugome savjetovao ništa što njemu ne bih poželio.
    To je to, to olakšava.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #69
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Sto se mene licno tice, nisam protiv vakcinacije naravno i svjestan sam svih benefita koje ona pruza (zastita protiv svakojakih opakih bolesti) ali doooobro cu ispitati sve moguce varijante prije nego sto vakcinisem svoje dijete. Mada mi nije bas najjasnije zasto se autizam veze za MMR ako znamo da je MMR vakcina u upotrebi od '71 godine a da ja znam do prije 10 godina velika vecina nije ni znala sta je autizam (ja nisam do prije par godina) niti se to pominjalo...
    Ne qoutujem te zbog toga što se ne slažem nego me zanima jedna stvar i dilema koju smo imali ili imamo zavisno da li smo već vakcinisali đecu ili nam to predstoji.

    Kažeš dobro ćeš ispitati sve varijante i tu se odma nameće sledeće pitanje đe ćeš ispitati, koji će ti biti izvori informacija i na kraju koliko si-smo sposobni da razumijemo te informacije i da ih pravilno obradimo. Nije baš da smo svi ođe završili medicinske fakultete nego naprotiv čini mi se da ne volimo viđet bijeli mantil ni na sliku.

    Da opet ponovim ja sam se oslonio na mišljenja kompetentnih ljudi iz struke i moja preporuka svakom je da tako donosi odluke o bitnim stvarima u životu.

  20. #70
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    To je to, to olakšava.
    Whatever floats your boat.

    Ako ova prepiska nekome pomogne da "prelomi", još bolje...
    look right through me

  21. #71
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni je pomogla, prije svega što izbačih sve iz sebe po pitanju vakcinacije MMR-om. A bio sam pre-fuliran nemira od kontradiktornosti kojima sam okružen.

    Pošto sam izbačio retoričke paradokse, zakonske stege... ostalo je samo da se pozabavim konkretnim benefitom vakcine, rizikom iste, kao i rizikom da je ne damo svome đetetu... đe mi je nedvosmisleno proradila samosvijest. Ali da ne izbačih koještarije iz sistema ovim putem ostao bih neodlučan, i iz iste neodlučnosti ne bih vakcinisao dijete! Sada samo ostaje da malac razvije imunitet kroz koji korak i idemo dalje...
    Last edited by Xerxes; 16-05-17 at 15:01.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    đe ćeš ispitati, koji će ti biti izvori informacija i na kraju koliko si-smo sposobni da razumijemo te informacije i da ih pravilno obradimo.
    Iskreno, neću da se opterećujem sad sa tim, imam dosta toga na umu trenutno, ali kada dođe vrijeme sigurno da ću ispitati sve opcije, konsultovati razne stručnjake, koliko mi finansije to budu dozvoljavale.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  23. #73
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    ...kada dođe vrijeme sigurno da ću ispitati sve opcije, konsultovati razne stručnjake...
    Kad bi samo postojala neka organizacija unutar države koja zapošljava te stručnjake.. I još kad bi oni bili medicinske struke...
    look right through me

  24. #74
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ali zato imamo stručnjake koji će ti odredit koliko stotina eura, ili desetina stotina čak košta - - - nedostatak stručnjaka koji bi osnovali takvo savjetovalište... pa ko bi tu bio iznad koga?!
    Previše hipotetike, aaaaargh!

    Zar nije previše besmisla iovako?!
    Al ajd, ne mogu se s korovom izborit.
    Javljam situaciju, poz.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Kad bi samo postojala neka organizacija unutar države koja zapošljava te stručnjake.. I još kad bi oni bili medicinske struke...
    Ko je pominja' našu državu?
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vakcinacija pasa
    By Tatjana in forum Kućni ljubimci
    Replies: 145
    Last Post: 25-02-22, 12:11
  2. vakcinacija i zdravlje pasa
    By svastapg in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 30-04-14, 20:28
  3. obavezna oprema u autu
    By sailor1 in forum Automobilizam
    Replies: 16
    Last Post: 20-12-11, 21:40
  4. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 20:48
  5. K:VW Golf 4...1.9tdi..KLIMA OBAVEZNA!
    By almin18 in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 18-09-10, 19:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •