Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 336

Thread: Obavezna VAKCINACIJA naših MALIŠANA...

  1. #26
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Taman tako. I ne primati ih u vrtic/skolu sa vakcinisanom djecom. Pa nek sjede doma i bistri roditelji nek ih obrazuju.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Nazalost, mislim da potvrda o redovnoj vakcinaciji nije vise obavezujuca za upis... Toliko o grupnoj imunizaciji...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  3. #28
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Nazalost, mislim da potvrda o redovnoj vakcinaciji nije vise obavezujuca za upis... Toliko o grupnoj imunizaciji...
    Bila je prosle godine, ne znam je li ove.
    ><

  4. #29
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Jeste naravno.

  5. #30
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    http://www.asset-scienceinsociety.eu/reports/page1.html


    Možda i glavna poenta:

    "On one side, countries where a vaccination is mandatory do not usually reach better coverage than neighbour or similar countries where there is no legal obligation, as one can see comparing both Baltic and Scandinavian countries".

    Ovo i ne bi trebalo da je iznenađenje, sami se pozivate na razvijene zemlje i njihove politike vakcinacije koje nisu imperativnog karatkera. Da li se iko zapita zbog čega su oni razvijeni a mi nismo, to je za neku drugu temu.

    P.S. Ako ikad budem imao đecu, ne planiram da pitam Joila šta misli o primjeni medicine.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default



    Vrtic

    Edit: Ni za osnovnu skolu ne treba potvrda o redovnoj vakcinaciji vec potvrda od pedijatra da je dijete spremno za polazak u skolu...
    Last edited by Ben Dover; 15-05-17 at 21:50.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  7. #32
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vakcinacija treba da bude na dobrovoljnoj osnovi. Da roditelji budu upoznati sa svime što će se desiti ako ne vakcinišu dijete, kao i sa svime što se može desiti ukoliko ga vakcinišu.
    Ne može se represijom rješavati problem.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Sto je najgore od svega sto se na ovaj nacin vrsi selekcija i diskriminacija djece od malih nogu. A najvise se bune roditelji vakcinisane djece i najvise oni imaju primjedbi na ovu temu. Ne razumijem njihov strah i zabrinutost kad im je dijete vakcinisano.

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk


  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Koji dio koncepta grupne imunizacije nije jasan narodu??? Vec je objasnjeno vise puta...

    Ja sam oboje djece vakcinisao redovno i opet bih...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  10. #35
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  11. #36
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

  12. #37
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default


  13. #38
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    A ne no stavi onog Aliens lika... Znači ludilo što avetni ljudi čine.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Nazalost, mislim da potvrda o redovnoj vakcinaciji nije vise obavezujuca za upis... Toliko o grupnoj imunizaciji...
    Samo malo razjasnjenja u vezi potvrde o vakcinaciji za prijem djeteta u vrtic.
    Potvrda se ne nosi prilikom upisa djece u vrtic, vec u septembru prilikom kretanja djece u vrtic.
    Imam dvoje malisana pa se nadam da nisam izlapio.
    Bez potvrde o vakcinaciji te ne primaju ni na vrata da proviris.

    Inace sto se tice MMR vakcine, cerkica mi je primila prvu MMR davno kao i sada revakcinaciju za MMR pred upis u skolu.
    Ni tada ni sada nisam bio u dilemi da li da vakcinisem dijete ili ne.
    Sada, sinu mi je MMR zakazana za jun i tu isto nemam dileme bez ako se sto ne razboli pa odlozimo.
    Misljenja sam da ako nesto oce da se desi desice se i sa vakcinom i bez nje.
    Last edited by BlackVelvet; 15-05-17 at 23:25.
    Who let the dogs out

  15. #40
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    E ovaj je ko mlad upao u adventiste, tamo se istakao ko rad da vrši agitprop. A to je i kod njih i kod Jehovinih svjedoka najtraženiji profil. I onda oni takve i podmažu. Onda su ga odveli u Jameriku da tamo emigraciji ispira mozgove. Onda se vratio i nastavio, ali oni su ga pročitali (a i ženu je "bratu" oteo) da trči svoju trku pa su ga nogirali. Onda je on njih mnogo pljuvao, i kreno da se bavi plagiranjem knjiga i prodavao ladno knjige ruskih i kojih sve ne teologa ko svoje )) I da drži predavanje. E onda je došao na ideju da se dodvori Asijelu, čuo je da ga ovaj mora tri puta d aodbije, pa se založio da bude veći Jevrej od Mojsija. Al Asijel ga nogiro, pa ništa od emigriranja u Izrael. E onda se svelo na propovjedanje po kafanama, sve do obesmišljavanja nečega što velikima i treba obesmisliti...

    Ovaj kad reče nešto protiv cigareta, od onih što to čuju 10 posto propuši... toliko je uspješan!

    I to čak ne ide u prilog vakcinaciji, ali avaj...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  16. #41
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Neko pomenuo mojsija?

  17. #42
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default



    Poenta je da kada se pristupi OBAVEZNOJ (?) vakcinaciji MMR vakcinom sa više kritičkih aspekata, jasno vidiš tragove koraka onih što ne biraju sredstva da ostvare svoje sebične ciljeve... kako u razvijenim zemljama... tako još manje u zemljama trećeg svijeta.

    Ne znam što treba da čujem da otklonim sumnju, ne znam ni što očekujem da čujem, kao ni što očekivah postavljajući ovo pitanje.. znam samo da su mi izjednačene loše i dobre strane vakcine, i da od toga "prskavam" - tim prije što nevakcinacija podliježe drakonskom kažnjavanju roditelja koji se brinu za svoju đecu, sa možda drugačijim pogledom nego oficijelnim i nametnutim.

    Jer, kako može biti ista "obavezna" i "neobavezna" vakcina u očima svjesnog, i koliko toliko savjesnog roditelja oko čije štetnosti spram koristi postoje polemike?!

    Bukvalno ni najmanju namjeru nemam da preispitujem stanovišta onih koji du odlučni da svojoj đeci daju vakcinu, već ono što mene lično muči iznosim... i tačno mi je malo lakše, jer je roditelj sam ostavljen da se kida o takvijem odlukama đe bukvalno ide na slijepo jer ga se tako ćera sa svih strana... jer jelte, neko ko "bolje zna" mu potura papir da on preuzme odgovornost takve odluke, a ako ne - ajte vi kod sudije za prekršaje, jer prekršili ste da preuzmete odgovornost ako vam vakcina (koja je stalno pod budnim i upitnim okom svjetske javnosti) nagrdi dijete za njegova vijeka......

    Tačno da se šizne
    Last edited by Xerxes; 16-05-17 at 06:47.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #43
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Dijete mi je taman u tom uzrastu za vakcinaciju, ja se dvoumim iskreno, a zena je odlucno protiv. Ono sto me nervira je sto truju tako mlade ljude pricama sa kafa rekla kazala, a u sustini ne znaju nikog cije je dijete imalo problem posle vakcinacije vec sporadicni slucajevi koji osvanu na portalima i sl.

    Bas sam u dilemi, ali blize sam cini mi se da vakcinu primi. Evo ne znam
    Tu es mon héro!

  19. #44
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Istina živa, i ja se klackam...

    No da nemam ovaj internet ne bih se možda dvoumio ovoliko... ukucam "MMR AUTISM" i izbaci više rezultata negoli ne znam što da dam ukucao. Pretežno nekomercijalni sajtovi iznose vjerodostojna svjedočenja roditelja - đece koja zbog te vakcine ne mogu u svoje ime da svjedoče... ima čak i objašnjen mehanizam nastanka autizma od MMR vakcine, čista lutrija, sa taman mogućnošću da se stanje zakomplikuje koliko i da dobiješ sedmicu na tu istu lutriju... ali, koliki je broj samo onih što uplaćuju misleći da će baš oni tu sedmicu dobit. E tako je i roditeljima u ovom slučaju, samo deset puta gore!!! A oni bi još to dvoumljenje i da ti naplate?! Što onda preteže ka striktnom protivljenju vakcinaciji prilično velikog broja roditelja.
    Last edited by Xerxes; 16-05-17 at 07:02.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Autizam ne nastaje od vakcine!!! Vakcina, kao i jos mnogo drugih stvari mozda moze da bude okidac ali je autizam tu, samo sto nije primijecen... Nemojte ljudi da brkamo babe i zabe...

    Pa cijela prica je pocela prije koliko, 7-8 godina od jednog dr iz USA i u CG usla posredstvom hrvatskih portala... Meanwhile in USA, doticni dr je optuzen-procesuiran-osudjen... Rezultat: oduzeta licenca i tvor-za jer je dokazano da je sve pricao neosnovano, a pri tome bio papreno placen od rivalske farmaceutske kompanije da olaje proizvod druge f.kompanije...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  21. #46
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vakcinisani klinci iako je i tada postojala kod mene bojazan i prije ovolike priče oko vakcina.
    Ko se dvoumi neka se raspita dodatno, možda i neke pretrage da se naprave. Intolerancija na gluten može recimo kod male djece da izazove pojavu blagog autizma ukoliko se to ne otkrije na vrijeme.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #47
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Eto, na kraju krajeva se nećemo istrijebiti nuklearnim bombama nego davno "pobijeđenim" bolestima koje će da se vrate zbog jbnih "nekomercijalnih sajtova i portala" sa "anonimnim vjerodostojnim svjedočenjima".
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  23. #48
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Kad imam neki zdravstveni problem ili nedoumicu nikad ne tražim odgovor na internetu, tražim odgovor ko je ekspert u toj oblasti i od njega tražim mišljenje pa onda za svaki slučaj još jedno mišljenje i onda na osnovu toga donosim odluku. Do sada sam ima dva ozbiljna problema koja sam riješio na taj način, više nego uspješno.

    Što se tiče vakcinacije, tu je još lakše donijeti odluku, a argument da može nešto loše da se desi je ravan argumentu da ne puštate dijete da izađe ispred zgrade jer mu može panut dio fasade na glavu i slomiti vrat.

  24. #49
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svačije stanovište je razumljivo, samo se treba stavit u njegovu/njenu kožu i eto ga... naravno da svaka diskreditacija upućena umjesto argumenta ne potvrđuje ispravnost nečijeg stanovišta, štaviše ga urušava.

    "Znaš ja sam u pravu jer nastupam strastveno, a to činim jer ja znam ono što ti ne znaš"... je nanovo povampirena ostavština vremena iza nas u nedostatku interesovanja za druge!

    Al kad treba da te kaznim što levitiraš između "DA" i "NE" TU SAM PRVI... je nešto daleko - daleko gore! Ili ja prosto spadam u one koje to najviše od vakcinacije odvraća, pa ako smo po stratezima još i manjina... i ako je to stvarno stanje, onda je moje mišljenje o nama previsoko.
    Last edited by Xerxes; 16-05-17 at 09:47.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  25. #50
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Mislim da se najmanje uzima u obzir opšta opasnost po čitavo čovječanstvo koja raste svakim danom zbog smanjenja broja vakcinisane djece. Rumunska epidemija je samo jedan mali primjer. Donekle je razumljivo što se neki roditelji postavljaju kao "zaštitnici" sopstvenog djeteta u ovoj stvari, ali neuzimanje u obzir potencijalno katastrofalnih posljedica toga što rade po čitavu vrstu ne neoprostivo u bilo kojem kontekstu.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vakcinacija pasa
    By Tatjana in forum Kućni ljubimci
    Replies: 145
    Last Post: 25-02-22, 12:11
  2. vakcinacija i zdravlje pasa
    By svastapg in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 30-04-14, 20:28
  3. obavezna oprema u autu
    By sailor1 in forum Automobilizam
    Replies: 16
    Last Post: 20-12-11, 21:40
  4. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 20:48
  5. K:VW Golf 4...1.9tdi..KLIMA OBAVEZNA!
    By almin18 in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 18-09-10, 19:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •