Page 10 of 14 FirstFirst ... 67891011121314 LastLast
Results 226 to 250 of 336

Thread: Obavezna VAKCINACIJA naših MALIŠANA...

  1. #226
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Bilo jesmo skepticni, gospodja sr zbog ovakvih prica protivila, ali sam joj objasnio realnu situaciju i sad zna da sam u ptavu bio. I ispravno je sto vrtici traze potvrdu o vakcinaciji pri upisu djeteta. Nema zajebancije kad su djeca u pitanju.
    Tu es mon héro!

  2. #227
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Kad vidim da su Karleus i rakun protiv vakcinacije dodje mi i ja da se vakcinise
    Nemoj kojim slučajem da si se zajebao da odgovoriš
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #228
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Nema zajebancije kad su djeca u pitanju.
    Očigledno da ima
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #229
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Od svakog obog oboljenja moze doci do toliko visokih temperatura koje mogu uzrokovati nervna oboljenja, menangitis itd..
    Što jes' jes'
    Njemu može i od kijanja da umre, što zapravo nije rijedak slučaj (možda češći od smrti od malih boginja)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #230
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Ne znam rakune, kad imas dijete cimas se zbog svega, a opet na kraju izracunas da vise rizikujes da ne povedes dijete na vakcinaciju... Ne mozes da ga izlazes riziku zbog svojih (pogresnih) ubjedjenja.
    Tu es mon héro!

  6. #231
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ne mozes da ga izlazes riziku zbog svojih (pogresnih) ubjedjenja.
    Ovo je glavna stvar u svemu...

    Postoje sad ovi pokreti vegana recimo... I oni svojoj djeci namecu odluku da ne jedu meso. Sa njihove tacke gledista to je potpuno ispravno i imaju svoje razloge. Ali se postavlja pitanje da li je ispravno ka djeci?


    Isto tako za MMR... Ne postoji direktna veza (EU istrazivanje) izmedju djece oboljele od autizma i MMR vakcine. Sta vise procenat je isti medju vakcinisanom i nevakcinisanom djecom...

    Ali rizikovati recimo kasnije ko ima cerku da ta ista kada postane zena i zatrudni da dobije boginje u trudnoci ili radi komplikacija postane neplodna ili pobaci...
    Nije moje da pricam nikome nista, svi rade sto misle da treba. Ali konkretno vakcinacija je dar modernog svijeta i treba je prihvatiti


    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #232
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Jesam za vakcinu ali da se pomjeri granica na 2 godine, pod uslovom da se dijete odgaja kući s majkom. Ako roditelji nisu u mogućnosti da tako nešto pruže djetetu, već od pola godine ili godinu ide u jaslice onda naravno da postoji rizik - od svega i svačega, ne samo od vakcine.

    Najveći rizik za oboljevanja i podanje bolesti jesu "crna" majka i "slab" otac.

    A šta će biti kad bi bilo je simpatično banalisanje uz kafu... Naravno da svi volimo kad smo zdravi, i kada su drugi oko nas zdravi, ali tuđ izbor da živi život kroz iskustvo drugačije od našeg tipa autizam, maligna neuroza ili nešto treće je za prihvatanje, poštovanje, zahvalnost i dodatni napor umjeća ljubavi. To je naš izazov nikako njihov.

  8. #233
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Svaki pedijatar ce u razgovoru sa roditeljima pomjeriti i usaglasiti termin za vakcinu kako bi dijete primilo vakcinu posto napuni 2 godine...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #234
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ne radi se toliko o godini ili dvije, koliko o samom zdravstvenom stanju djeteta. A svako dijete nije isto. Nemaju svi iste uslove za život, zatim same majke trudnoće ne doživljavaju sve isto, neke kao da nisu u drugom stanju a neke su na jade od povraćanja, prijevremeno rođena djeca, djeca koja su od rođenja stalno bolešljiva, nemaju jaku konstituciju, slabo jedu, i uzmimo u obzir da u godinu dana po planu i programu prime bsž, 3 doze pentaxima, mmr i revakcinu pentaxina... Za dijete koje sa godinu dana nije uspostavilo prirodan imunitet, pljusnut mu još i vakcinu za vakcinom u godinu dana meni je previše (pričam iz srca i jer znam kako obična prehlada sa 2 dana temperature slomi dijete, a ne što drugo).

    Naravno da dr vode evidenciju u kartonu, ali budimo realni koliko se usmjerene pažnje zaista posvećuje djeci na pregledima? 0 minuta. To je rad na pokretnoj traci dok su u ordinaciji još 2 drugih roditelja sa svojim bebama ili malom djecom. Nije lako doktorima, ali i zbog takvog stanja na terenu jako se teško i uspostavlja povjerenje od strane roditelja i diže se galama.

    Na svakom sitnom koraku se vidi da sistem ne funkcioniše.

  10. #235
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    To su neke individualne stvari o kojima se, ipak, vodi računa. Da ne bi dužio priču primjer je iz moje porodice gdje je jedno djete tek sa 3 godine primilo vakcinu iz gore navedenih razloga. Samo treba imati volje baviti se djecom, samo to i ništa više.

    Sent from my Motorola 8400

  11. #236
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Na stranu što i ja imam u porodici dva slučaja đe su djeca primila vakcinu sa 3 godine i 3 mjeseca, ali ne iz gore navedenih uslova nego volje roditelja, ipak smatram da sama volja nije dovoljna već se mora imati i osjećaja.

    Sin od drugarice je sa godinu ipo primio mmr, i od svoje 2 godine prošao različite preglede i tretmane, a tek mu je sa 4 godine dijagnostikovan autizam (a prije toga dr nisu mogli da mu preciziraju dijagnozu). I skoro dolazim kod pedijatra, pričamo i ista mi nonšalantno izjavljuje da se tako nešto vidi djeci u očima. Ne bi smjeli da dozvole sebi vidovitost te vrste, a ni vid utjehe roditeljima zdrave djece jer to vodi društvenoj stigmatizaciji onih koji su drugačiji.

    Tako nešto izjaviti a pritom biti dr, zdravstveni radnik… onaj koji u svom zanimanju nakon godina rada izgubi osjećaj (strast) treba da se miče iz profesije, ma koliko volje imao i ide da okopava baštu.

  12. #237
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Bilo jesmo skepticni, gospodja sr zbog ovakvih prica protivila, ali sam joj objasnio realnu situaciju i sad zna da sam u ptavu bio. I ispravno je sto vrtici traze potvrdu o vakcinaciji pri upisu djeteta. Nema zajebancije kad su djeca u pitanju.
    Znači bilo je malo mansplaininga.

    Sent from my LG-D620 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  13. #238
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nemoj kojim slučajem da si se zajebao da odgovoriš
    Nisam ukapirao ovo? Kao prijetis nesto o presvetli rakune je l?

  14. #239
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,717
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Na stranu što i ja imam u porodici dva slučaja đe su djeca primila vakcinu sa 3 godine i 3 mjeseca, ali ne iz gore navedenih uslova nego volje roditelja, ipak smatram da sama volja nije dovoljna već se mora imati i osjećaja.

    Sin od drugarice je sa godinu ipo primio mmr, i od svoje 2 godine prošao različite preglede i tretmane, a tek mu je sa 4 godine dijagnostikovan autizam (a prije toga dr nisu mogli da mu preciziraju dijagnozu). I skoro dolazim kod pedijatra, pričamo i ista mi nonšalantno izjavljuje da se tako nešto vidi djeci u očima. Ne bi smjeli da dozvole sebi vidovitost te vrste, a ni vid utjehe roditeljima zdrave djece jer to vodi društvenoj stigmatizaciji onih koji su drugačiji.

    Tako nešto izjaviti a pritom biti dr, zdravstveni radnik… onaj koji u svom zanimanju nakon godina rada izgubi osjećaj (strast) treba da se miče iz profesije, ma koliko volje imao i ide da okopava baštu.
    Malo je doktora koji se u drvo nisu pretvorili. Većina na pacijente ne gleda kao na ljude, već kao na gužvu koju treba raskrčit. Eventualno zagonetku koju treba riješit, ako se radi o malo sposobnijim.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #240
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Samo treba imati volje baviti se djecom, samo to i ništa više.

    Sent from my Motorola 8400
    Potpis i pecat od mene...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  16. #241
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Samo se treba sjetiti da su djeca nekad umirala od zaraznih bolesti, koje su danas svedene na nivo obične prehlade, govorim i o šarlahu (koji je bio gotovo pa smrtna prsuda), ovčijim, malim boginjama, zauškama...najmanje su imale mnogo lošiju kliničku sliku u poređenju sa današnjim vremenom...takođe, ne treba zaboraviti da su bolesti tipa autizam, razne skleroze, razne degenerativne bolesti i mentalne i fizičke prirode, a koje se dans pripisuju uticaju vakcina, bile skrivane, ponekd i surovo, po podruma, a svakako sakrivane jer znamo svi da se nijedna odiva iz kuće koja ima bolesti te vrste nikad udala ne bi ako se sazna za nju, a ni momak oženio...a bilo je đece podosta u svakoj porodici.
    Ne velim da nekom djetetu primljena vakcina ne može uticati na aktivaciju ovog ili onog genetkog oboljenja, ali to je jednako kao što je recimo moja rođaka umrla od analgina koji je popila i izazvao joj rijetku ili skoro pa nepoznatu reakciju, ili ja odregovala na neki lijek koji sam pila više puta, a 101. put jedv živu glavu izvukla....
    Gledajte svoju djecu, poznajete ih, zdrave ih vodite na vakcinaciju, ako su prehlađeni makar i malo, recite doktoru, prosto ne vjerujem da bi ijedan pedijatar ikad pristao da djetetu koje slini da uput za vakcinaciju...meni nije jasna ta hrabrost, izložiti prvo svoje dijete, a onda sve ostale oko njega riziku od obolijevanja...smatram da su nama roditeljima koji smatramo da je vakcinacija neophodna vrlo ugrožena prava jer se u vrtiću, školi gdje boravi mnogo djece rizik od epidemije višestruko uvećava kad ima nevakcinisane djece! I lijepo bi bilo da skontate da vakcinacija ne znači da NE MOŽETE DOBITI BOLEST, nego da je ta bolest mnogo blažih simptoma i vrlo se lako preboluje ako vakcina jeste primljena...za razliku od nevakcinisanih osoba....


    malo je off u odnosu na naslov ali se ipak radi o vakcinaaciji, ja sam godinama bolovala od sezonskoga gripa, sa svim simptomima i naravno, najteže što je uvijek taj stravični pad imuniteta prouzrokovan gripom dovodio do aktiviranja moje slabe tačke, pluća i vazda se završilo komlikovanim bronhitisom ili upalom pluća koje su grip koji traje 7 dana, produžavali na još minimum sedam, uz infuzije i td itd...kad sam tri godine zaredom imala to iskustvo, lijepo sam odlučila da svake jeseni primim vakcinu protiv gripa i to radim od 2013....možete nazvati slučajnošću, ali od tada nijesam grip dobila (2010. '11. '12 sam imala bukvalno redovno grip) tj ove godine su moji ukućani bolovali grip a ja sam dobila temperaturu, neke prolazne simptome i prošla poprilično lakše nego svi iz mog okruženja....isto mogu reći za moga tatu, koji godinama prima vakcinu i možda se dva puta razbolio i svaki put prililno lako i bez komplikacija izvukao, što u njegovim godinama nije uopšte jednostavno oboljenje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #242
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da neće da vakcinišu kojom vakcinom ?
    Onima koje dokazano sprečavaju bolesti poput Tuberkuloze i Dječije paralize bez budalaste priče o imunitetu stada ili nepotrebnu MMR vakcinu za bolest od koje po svjetskoj zdrastvenoj organizaciji godišnje umire 89.000 - slovima osamdeset i devet hiljada osoba na čitavoj planeti Zemlji.


    Praktično je veća mogućnost da dobiješ glavnu nagradu na lutriji nego da umreš od Malih Boginja

    Ne postoji zvanični podatak zato što je po zakonu ZABRANJENO ZNATI :stupid: koliko je osoba umrlo ili još gore oštećeno zbog MMR vakcine ali glavu dajem da je više od 89.000 na planeti Zemlji

    Ја дајем податкем за САД јер пази сад ово... они имају најбоље податке. Је ли то нешто незамисливо? Подаци за планету су процјене. Или мислиш да су здравствени системи Африке, Индије тако добри да могу добро да прибиљеже податке на прави начин?

    Кажеш да је већа је могућност да добијеш на лутрији него да умреш од малих богиња а овамо од хиљаду-двије умрлих у Србији, троје већ умрло? Дај ми ту лутрију да и ја почнем играти, такве шансе ми се свиђају.

    Опет понављаш неистину да је законом забрањено знати о нежељеним реакцијама након вакцине. Већ сам те једном потукао на ту тему, није проблем могу поново, кад већ волиш.
    Ево ситуације код нас:

    Na osnovu Zakona o ljekovima("Službeni list CG" br. 56/11 i br. 06/13) obaveza zdravstvenih radnika je da sumnju na neželjeno dejstvo lijeka prijave Agenciji za ljekove i medicinska sredstva Crne Gore (CALIMS). Neželjeno dejstvo lijeka zdravstveni radnici mogu prijaviti Agenciji direktno, ili posredstvom predstavnika proizvođača lijeka (nosioca dozvole za lijek) u Crnoj Gori. Neželjene reakcije nakon vakcinacije CALIMS prati u saradnji sa Institutom za javno zdravlje Crne Gore.
    Prijavljivanje se vrši pomoću odgovarajućih obrazaca:

    Дакле, и пријава нежељених реакција након вакцина је регулисана ЗАКОНОМ а не онако како ти потураш и измишљаш.

  18. #243
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Na stranu što i ja imam u porodici dva slučaja đe su djeca primila vakcinu sa 3 godine i 3 mjeseca, ali ne iz gore navedenih uslova nego volje roditelja, ipak smatram da sama volja nije dovoljna već se mora imati i osjećaja.

    Sin od drugarice je sa godinu ipo primio mmr, i od svoje 2 godine prošao različite preglede i tretmane, a tek mu je sa 4 godine dijagnostikovan autizam (a prije toga dr nisu mogli da mu preciziraju dijagnozu). I skoro dolazim kod pedijatra, pričamo i ista mi nonšalantno izjavljuje da se tako nešto vidi djeci u očima. Ne bi smjeli da dozvole sebi vidovitost te vrste, a ni vid utjehe roditeljima zdrave djece jer to vodi društvenoj stigmatizaciji onih koji su drugačiji.

    Tako nešto izjaviti a pritom biti dr, zdravstveni radnik… onaj koji u svom zanimanju nakon godina rada izgubi osjećaj (strast) treba da se miče iz profesije, ma koliko volje imao i ide da okopava baštu.
    Нешто не мислим да је аргумент "Ја сам родитељ, ја најбоље знам шта је најбоље по моје дијете" валидан. Невезано за ову тематику, милион је примјера за то.

    Ево рецимо шта пише на страници Autism Speaks, једне од водећих свјетских oрганизација која се бави подизањем свијести о овом проблему, као и спонзорисањем истраживања на тему аутизма:

    No effect on risk:
    • Vaccines. Each family has a unique experience with an autism diagnosis, and for some it corresponds with the timing of their child’s vaccinations. At the same time, scientists have conducted extensive research over the last two decades to determine whether there is any link between childhood vaccinations and autism. The results of this research is clear: Vaccines do not cause autism. The American Academy of Pediatrics has compiled a comprehensive list of this research. You can view and download the list here.
    https://www.autismspeaks.org/what-au...-causes-autism

    Наравно да преносе званични став Америчке педијатријске академије, али чини ми се да је то ипак кредибилан извор.

    Један од знакова аутизма је да та дјеца слабије одржавају контакт очима. Могуће да је докторка на то мислила.

    Two separate groups of researchers have uncovered similar techniques for figuring out whether children have autism that's quick, cheap, easy, and highly accurate: tracking the way their eyes move using a webcam and software. The new procedures could ultimately lead to an earlier and more accurate diagnosis for affected patients.
    https://www.sciencealert.com/new-eye...d-treat-autism

  19. #244
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Tokom 2017 god. u jugoistočnoj Evropi od malih boginja zaraženo je 21.315 ljudi, od toga je umrlo njih 35. To su podaci koje je iznijela Suzana Jakab, direktorica svjetske zdravstvene organizacije.

    Sent from my Motorola 8400

  20. #245
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/svijet/srbija-...boginja-978072


    U zatvor bi poslao sve koji zagovaraju nevakcinaciju
    One Ring to Rule them all...

  21. #246
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Citam ova mi kolebanja i razmisljanja, i sjetim se muke oko vakcinacije sa prvim... Drugi arambasa je danas dobio MMR, pa cemo vidjet kako se odvija. Odje za podsjetnik imam kako je da prvim bilo, pa utoliko lakse podnosim reprizu strahova...
    Last edited by Xerxes; 05-12-18 at 15:56.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #247
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/vakcina-n...rtice-i-skole/

    Vakcina nije uslov za upis u vrtiće i škole

    Ministarstvo zdravlja pokušalo je prošle godine da u Zakonu o zaštiti stanovništva uvede član kojim bi se upis u vrtiće i škole uslovljavao vakcinacijom, ali su od tog rješenja odustali nakon što ih je Zaštitnik ljudskih prava i sloboda Šućko Baković upozorio da se pravo na boravak djece u vrtićima i školama ne može uslovljavati prethodnom vakcinacijom, jer su pravo na zdravlje i obrazovanje djece garantovani Ustavom Crne Gore, kao i međunarodnom konvencijom, piše Dan.
    A šta to pričateeeee, ko su ovi ljudi :shock:

  23. #248
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Onda je pravo ostale djece da ne idu u školu sa nevakcinisanom djecom, pa neka vide onda kako će to da razriješe.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  24. #249
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Vjerovatno ljudima nikad teze nije bilo da sortiraju dobre od losih informacija i znanja... danas svakakve barabe i budale pisu, i svako ima pristup internetu, da je svako postao strucnjak za svasta. Toliko 'znanja' da je kvalitet opao na rekodno nizak nivo...

  25. #250
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Onda je pravo ostale djece da ne idu u školu sa nevakcinisanom djecom, pa neka vide onda kako će to da razriješe.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Slazem se potpuno... Kunem vam se, i po ovom se pitanju treba javno aktivirati... Cujes Sucka molim te...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

Page 10 of 14 FirstFirst ... 67891011121314 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vakcinacija pasa
    By Tatjana in forum Kućni ljubimci
    Replies: 145
    Last Post: 25-02-22, 12:11
  2. vakcinacija i zdravlje pasa
    By svastapg in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 30-04-14, 20:28
  3. obavezna oprema u autu
    By sailor1 in forum Automobilizam
    Replies: 16
    Last Post: 20-12-11, 21:40
  4. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 20:48
  5. K:VW Golf 4...1.9tdi..KLIMA OBAVEZNA!
    By almin18 in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 18-09-10, 19:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •