Page 12 of 14 FirstFirst ... 2891011121314 LastLast
Results 276 to 300 of 336

Thread: Obavezna VAKCINACIJA naših MALIŠANA...

  1. #276
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Majo, ako biste izvoljeli da nam objasnite na šta ciljate, pogotovo ako biste proizveli kakav argument, možda bi u tome slučaju ova priča bila konstruktivna.

    Recite Majo zašto mislite da se stanovnici skandinavskih zemalja odlikuju nesposobnošću razmišljanja? Jer kod njih zapažamo visoke procente vakcinisanih, što je po vama je obrnuto proporcionalno sposobnosti individue da donosi zaključke. Da li vlade tih zemalja svojim građanima žele i obezbjeđuju blagostanje? Da li mislite da direktno rade protiv svoga stanovništva? Da li vi Majo mislite da ste bolje pronikli u nauku od čitave plejade naučnika i njihovih bezbrojnih godina koje su proveli radeći na ispitivanjima? Da li je vrijednije vaše pravo na razmišljanje (šta god to značilo) od njihove posvećenosti borbi protiv pošasti? Da li mislite Majo da bi Variola vera nestala da su Ujedinjene Nacije dopustile da riječ neuke osobe ima veću težinu od naučne riječi? Da li ste makar onaj film gledali, Majo?

    Zašto Majo ne objelodanite svoju istinu vladi Švedske recimo? Molim vas pođite i otvorite oči tim neukim Šveđanima i recite da je bolje da se ne vakcinišu, da je bolje da se daju prirodi na volju, pa neki ćete da umrete, a neki ćemo i da preživimo. Da li Majo znate da su od malih boginja u Srbiji za godinu ipo umrle 15 osoba? Je li to Majo tragedija? Da osoba umre od zarazne bolesti koja se lako mogla spriječiti, od koje se godinama prije svega ovoga nije umiralo? Da li su ti životi Majo bili vrijedni svojoj porodici, svojoj državi? Da li bi vi Majo pristali da otvarate oči stanovništvu a da kao cijenu oni plate svojim obolijevanjem i svojim životima? Da li treba i neki Crnogorac, ma gdje živio, da umre od nečega od čega nije morao niti se umiralo poslednjih decenija kod nas, samo zato da bi pojedinci mogli reći da su imali pravo odluke.

    Mnogo je tu pitanja Majo.

  2. #277
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Pravo razmišljanja? U uređenim zemljama ovi pacijenti bi odavno bili hospitalizovani u neku duševnu bolnicu a oni nastupaju bez sankcija na televizijama sa nacionalnim frekvencijama. Ovaj Petrović pogotovo je istinski OPASAN psihički bolesnik!

    Sigurno znate ime Slađane Velkov, koja je putem svoje ogromne mreže na Fejsbuku propagirala da je vakcina nepotrebna, da je autizam direktna posledica MMR vakcine, da je Zemlja ravna ploča, da je Sunce zapravo hladno, a da prethodni životi postoje i ona se seća svog. Slađana je putem dobro razrađene mreže prodavala takozvani "Miracle mineral solution" (MMS), zapravo najobičniji izbeljivač, i prodavala ga nesrećnim i neutešnim ljudima koji su tražili lek za svoje bližnje, govereći im da je taj njen izbeljivač lek za autizam ili sidu. U pitanju je, zapravo, bio natrijum hlorit koji može da dovede di smrtnog ishoda.
    JOVANA STOJKOVIĆFOTO: RAS SRBIJA
    Kada je Slađana razotkrivena, u pomoć joj je pritekla Jovana Stojković. Jovana Stojković postala je neformalni vođa antivakcinaškog pokreta, i nastavila opasan posao Slađane Velkov. Zahvaljujući Jovaninim pisanjima na društvenim mrežama, kao i svim njenim istomišljenicima, u avgustu prošle godine smo bili prvi u Evropi po broju umrlih od malih boginja, kako je saopštila Svetska zdravstvena organizacija (SZO). Pored toga, dr Jovana zalazi i u druge sfere osim zdravstvenih - ovih dana bavi se opskurnom teorijom o telegoniji, pseudonauci po kojoj na potomstvo ženke, navodno, utiču svi njeni prethodni partneri.
    MOŽDA VAS ZANIMA...
    Kakve laži šire antivakcinaši? Evo samo nekih od primera:
    - Vakcina je biološko oružje kojom hoće da desetkuju decu, tvrde oni.
    - U decu se, kažu, ubacuju tkiva abortirane dece, zbog čega dolazi do jezivih mutacija.
    - Vakcinu krive za sve lošije zdravlje građana.
    Na žalost, tek je jeziva statistika pokazala koliko su ove izjave OPASNE.
    MATI EFRONISIJA I JOVANA STOJKOVIĆFOTO: FACEBOOK
    Mati Efronisija, član Srpske istinske pravoslavne crkve koju SPC smatra sektom, nije se fokusirala na vakcine, već na zveckanje oružjem.
    Mati Efronisija postala je poznata široj javnosti kada se saznalo da vodi kamp "Svetolazarev pravoslavni omladinski kamp" gde su deca između ostalog pucala iz replika automatskih pušaka.
    Suočena sa tim što je uradila, njen komentar bio je: "Šta je loše u puškama, mogu da se kupe svuda".
    MIROLJUB PETROVIĆFOTO: SCREENSHOT
    U neslavnu družinu ubraja se i Miroljub Petrović, koji je svojim primerom pokazao koliko je opasno ignorisati opasne pojave misleći da su bezopasne i da niko neće nasesti na njih. Miroljub se uvukao u domove širom Srbije putem brojnih gostovanja na televizijama i tribinama gde je širio svoje ideje koje su zvučale zabavno, pod pretpostavkom da se ne shvate ozbiljno. Nažalost, shvaćene su ozbiljno.
    Miroljub Petrović u jednoj od emisija na jutjubu govori o tome kako je žena “rođena samo da rađa”, te da bi “njegov sin ako bi imao devojku bio izbačen iz porodice”.
    - Nema tu zaljubljivanja. Kakva bre simpatija? Nemoj da te vidim da gledaš devojčice. Mog sina sam od malih nogu učio da ne gleda devojčice - govorio je Petrović u toj emisiji, a na pitanje novinara da li to znači da njegovom sinu nije dozvoljeno da ima devojku ovaj nadrilekar je rekao da njegov sin tako rizikuje da prestane da bude deo porodice.
    - Šta bre neće da rađa? Dovedi onda drugu, kad je ova zastranila i neće da rađa. Treba da pre braka kažeš: vidi, devojko, takva i takva stvar, mene interesuje ovo, ovo i ovo, to je troje, petoro dece - rekao je šarlatan Petrović.
    Komentarisao je Petrović i Novaka Đoković i njegovu suprugu, te njegovo profesionalno bavljenje tenisom, kojim bi kako nadrilekar navodi Novak trebalo da prestane da se bavi. Nakon toga usmerio je svoje izlaganje ka Jeleni Đoković.
    - On treba da se bavi pametnim stvarima. Da ona njegova žena rodi još petoro dece. Ako neće da rodi da dovede drugu. Njegova žena mnogo bleji. Ona je do sad trebala da rodi petoro. On je jednom doveo na CNN, a ona kaže kako njihovom sinu neće biti uzor Novak nego neki drugi sportista - kazao je Petrović, smatrajući da je naročito pozvan da komentariše temu, a onda dodao najšokantniju izjavu u jednom javnom nastupu.
    - Novak na to sedi pored nje i smeška se. Umesto da joj kaže: Alo, bre, šta lupaš budalo, ako još jednu reč progovoriš ima da te zviznem preko usta - potpuno je samouvereno izjavio šarlatan Miroljub Petrović.
    Zaključak celog izlaganja o Novaku je, paradoksalno, da “Đoković ima poremećen sistem vrednosti i da truje srpsku omladinu i narod”.Pored toga, kao istinski tradicionalista, zagovarao je vraćanje kazne kamenovanjem. Predlagao je da se dileri droge i "satanisti" kolju, a insistirao je da se rak i druge bolesti leče samo prirodnim putem.
    - Zdravi ljudi koji konzumiraju do 12 odsto namirnica, neće imati zdravstvenih problema, ali najbolja hrana je sirova biljna hrana.
    Zbog te njegove "zdrave hrane", njegov "pacijent" Slavča Petrov (31) preminuo je od posledica tumora na mozgu. Slavčova sestra Biljana optužuje direktno Petrovića za to.
    MAJA VOLK JE TAKOĐE GOVORILA O "ŠTETNOSTI" VAKCINA I POMNO PRATILA RAD JOVANE STOJKOVIĆFOTO: FACEBOOK
    Maja Volk je takođe zbog propagiranja opasnosti vakcinisanja dece i dovođenja javnosti u zabludu završila na sudu.
    Maja je često govorila protiv vakcina, mudrujući da su sve teške bolesti nestale ne zbog vakcina već zbog "higijene".
    - Ja ne znam da nijedna beba može da nagazi na zarđali ekser, pa da dobije tetanus, ja se sa 55 godina nisam okupala u bari,da bih dobijla dečju paralizu. Promenili su se uslovi života, a i dalje vakcinišemo protiv nekih bolesti. Niko ne daje garanciju - govorila je Volk, dodajući i da "ako je dete vegeterijanac ili vegan, ne bi trebalo da prima vakcinu jer "sve te vakcine sadrže životinjsko u sebi".
    T.G.





  3. #278
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ove teoreticare zavjere koji sebe zovu doktorima i sire lazi i prodaju preparate i bore se protiv "prisilne vakcinacije" bih zatvarao na dugu robiju ..



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #279
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Stvarno ne znam sta vas je iziritiralo iz mog doprinosa temi...
    Ponovo citam sto sam napisala, i ne kontam gdje je vas problem u napisanom..
    Ili ste babice, ili ste pedijatri, ucitelji.. pa vam je lose jer pitah da li je u redu da nepelcovani I bez ikakve dokumentacije I dokaza o tome prilaze djeci, a ovamo foliranje kao nesto slicno bilo - a nije itd?
    Vjerovatno bi ih sve pitala I trazila dokaze o njihovom vakcinisanju prije nego bi prisli djetetu, za svaki slucaj.

    Hvala Lepo
    Nista drugo ne moze neke ucesnike toliko iziritirati da pisu nesto sto nema veze sa onim sto zabrinjava.
    Ako to ne smije ni da se pomisli a kamoli da se poprica o tome… Nema problema. Ja sigurno necu.
    Kao sto rekoh, ovo nije tema za diskusiju u CG - oko vakcinisanja, jer je zakon u CG donesen I o tome nema vise diskusije. Gdje nije tako, nek kontaju I diskutuju koliko zele, moze im biti. Ovdje ne.
    A sad je ocigledno da se ne smije ni diskutovati ko od odraslih prilazi djeci. OK.. Deal. Sve je ok.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 13-05-19 at 21:50.

  5. #280
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne znam sta vam to znaci... Bilo obavezno, jes-nije, slicno nesto ali moze biti i ne mora... Sve je to fino, ali garancije i dokaze ne daje niko od tih koji se i sluzbeno priblizavaju djetetu I insistiraju na tim novim kontroverznim vakcinama?
    E to je vec licemjerno. Sva djeca se pelcuju, a oni koji su u direktnom kontaktu sa djecom njih ne kontrolisu, I ne moraju dati dokaze o svojim vakcinama.. E pa sad..
    Cudno je da roditelji ne insistiraju na tim dokazima..

    Hvala Lepo
    Jel' ti ovo dovoljno ( https://ibb.co/M7Rg47k )? Ekvivalent danasnjeg MMR-a primljen 1988 a u pitanju je dijete staro 2 godine. Ovo je svako primao u to vrijeme, barem u HR, ne znam koja je situacija u CG al' cisto sumnjam da je ista drugacije bilo jer ipak bijasmo svi u Jugoslaviji... Stavio bih i fotografiju moje knjizice ali ne mogu da je nadjem trenutno.
    Click image for larger version. 

Name:	vac.jpg 
Views:	53 
Size:	12.0 KB 
ID:	162814

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne morate vi nista da trazite kao dokaz, i neka vam djeci prilaze "na rijec" svakakvi I to uz soljenje pameti.. Vasa su djeca.
    Ja samo iz moje perspektive.. Nece vase misljenje promijeniti moja logicna pitanja. Ili...?
    Cool

    Hvala Lepo
    Niko ne ogranicava ikoga da sumnja ali kada su sumnje zasnovane na teorijama zavjere sa Youtube-a i na internet clancima koji nemaju apsolutno nikakvo pokrice, koja je poenta? Problem je sto zivimo u 21. vijeku a skoro 60% omladine (u CG) nije vakcinisano i to dovodi cijelo stanovnistvo u problem. Problem je sto licno poznajem par veoma mladih roditelja koji ne vakcinisu klince, uredno placaju kazne i dijete im regularno ide u skolu, te ko zna koliko jos takvih ima...

    Lako bi se ovaj problem rijesio, za pocetak:
    1.) Vakcinacija je obavezna
    2.) Ko ne vakcinise placa kaznu a nevakcinisano dijete ne moze u skolu
    3.) Osnovna skola treba da bude obavezna (mozda vec jeste, ne bih znao) te ko ne salje klince u skolu treba da bude krivicno gonjen

    = rijesen problem
    Last edited by beatnological; 13-05-19 at 23:02.

  6. #281
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post


    Niko ne ogranicava ikoga da sumnja ali kada su sumnje zasnovane na teorijama zavjere sa Youtube-a i na internet clancima koji nemaju apsolutno nikakvo pokrice, koja je poenta? Problem je sto zivimo u 21. vijeku a skoro 60% omladine (u CG) nije vakcinisano i to dovodi cijelo stanovnistvo u problem. Problem je sto licno poznajem par veoma mladih roditelja koji ne vakcinisu klince, uredno placaju kazne i dijete im regularno ide u skolu, te ko zna koliko jos takvih ima...

    Lako bi se ovaj problem rijesio, za pocetak:
    1.) Vakcinacija je obavezna
    2.) Ko ne vakcinise placa kaznu a nevakcinisano dijete ne moze u skolu
    3.) Osnovna skola treba da bude obavezna (mozda vec jeste, ne bih znao) te ko ne salje klince u skolu treba da bude krivicno gonjen

    = rijesen problem

    Nema o tome vise diskusije niti mogucnosti za sumnju. Onaj ko je izglasao zakon, taj je razmislio u ime svih, I to je to. Tocka.
    Samo ne znam o kakvim teorijama zavjere pisete? Dajte mi neki youtube link da vidim o cemu se radi, pa I te clanke.. Ako to vec toliko iritira.. da vidim hoce li I mene nervirati kao vas.. Mada ja sam cool.. sumnjam..
    To resenje u tri tacke je izglasano davno. Zakon je takav.

    Hvala Lepo

  7. #282
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Samo ne znam o kakvim teorijama zavjere pisete? Dajte mi neki youtube link da vidim o cemu se radi, pa I te clanke..

    Imas par postova iznad odlicne primjere clanaka iz regiona na tu temu.

  8. #283
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ovo sto je postavio tivatech? Stvarno I ne pogledah, jer oni u Srbiji su prije CG izglasali taj zakon o obaveznom vakcinisanju sa mmr I uz to sve ostalo… I od tada nemaju sta da pisu o tome.. Ne citam to.. Mislila sam da vas iritiraju tekstovi I youtube snimci iz drzava gdje je zakon drugaciji..
    A zaista ovo… ne ni da je jedan pasus u pitanju. U Srbiji ako je receno mlijeko je crno, mora biti crno ili su svi ludi, bolesni, a usput ih I prokunu I optuze da su krivi I za kisu sto pada, i sta vec..
    Gluposti bas.

    Hvala Lepo

  9. #284
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Da, gluposti, to što djeca umiru od bolesti koje nisu bile decenijama aktualne i to zbog... Alternativnog razmišljanja? Ne, zbog gluposti.

    Sent from my Motorola 8400

  10. #285
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Samo se mislim kako prezivjese svi oni koji sad postavljaju standarde a nisu u svoje pero vakcinisani... Boo..
    I onda pomislim.. kako mogu takvi (generacije I generacije) - nevakcinisani, biti roditelji, babice, pedijatri, ucitelji, nastavnici, ljekari, ….. Nista mi nije jasno.
    Vjerovatno bi ih sve pitala I trazila dokaze o njihovom vakcinisanju prije nego bi prisli djetetu, za svaki slucaj.

    Hvala Lepo
    Nema potrebe, od 84 do 91 je oko 96 posto stanovništva bilo vakcinisano.
    Tražeći medicinski kadar u preostalih 4 posto je traženje igle j plastu sijena.


    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #286
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Evo jednog jednostavnog pitanja

    Koliko ljudi mlađih od 48 godina znate da nisu preležali Zauške ?
    Last edited by Rakun; 14-05-19 at 06:11.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #287
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,400
    Thanks Thanks Given 
    14,866
    Thanks Thanks Received 
    4,168
    Thanked in
    2,104 Posts

    Default

    Dosta. Većina nisu.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  13. #288
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Hoćeš da kažeš da većina ljudi NIJE preležala Zauške ?!?!!

    Pitam da ponoviš pošto nikad ne čuh da je neko to izjavio


    PS.
    Za slučaj da ne znaš šta su Zauške. To je ono kad ti se naduši vrat
    Last edited by Rakun; 14-05-19 at 07:01.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #289
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ja nisam, imam skoro 40.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  15. #290
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,400
    Thanks Thanks Given 
    14,866
    Thanks Thanks Received 
    4,168
    Thanked in
    2,104 Posts

    Default

    Da, to oću da kažem. Evo ja nisam. Bar mi tako majka pričala.
    I koliko znam većina oko mene nisu.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  16. #291
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Da se prijavim, nisam ni ja.

  17. #292
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Majo, niste odgovorili na pitanja, niti ste dali ijedan argument koji bi podržao vašu priču. Molim vas, dajte nešto konkretnije, sem tih ispraznih priča i floskula. Pitam vas, da li su stanovnici Skandinavije žrtve svojih zdravstvenih sistema? Ili mislite da smo mi kao zemlja sa najmanjim procentom vakcinisanih u Evropi lučonoša slobodne misli i naučnog napretka?

  18. #293
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Za Rakuna:

    Nisam ni ja imao zauške, kao ni većina ljudi koje znam. Dalje, da li možeš ti reći odakle ti podatak da su većina bolovali?


    ~
    Prvo, da vidimo terminologiju: Zauške ili epidemični parotitis (lat. parotitis epidemica) je akutna virusna sistemska infekcija koju karakteriše otok pljuvačnih (najčešće zaušnih ili parotidnih), žlezda. Zapaljenje ili parotitis je najčešća mani*festacija bolesti, a osim njega javljaju se i serozni meningitis, orhitis (zapaljenje testisa), encefalitis i dr. Izazivač oboljenja je virus mumpsa, koji pripada porodici Paramyxovirusa (RNK virus). Mumps je veoma kontagiozna bolest čija inkubacija traje 18-21 dan. Do infekcije dolazi kada virus dospe na sluzokožu disajnih puteva https://sr.wikipedia.org/wiki/Zau%C5%A1ke https://en.wikipedia.org/wiki/Mumps

    Jesmo li se saglasili da su zauške=mumps?








    https://imgur.com/a/xi48erP Pošto neće da ubaci sliku za 2017. moram ovako.

    Dakle, od mumpsa tj zaušaka je u Srbiji godišnje bolovalo do 60 osoba. Što nije čudno iz više razloga: vakcinacija ne mora biti uspješna kod apsolutno svake osobe, a i mumps je dio MMR vakcine koju su roditelji odbijali, te nije čudno što je bilo oboljelih.



    http://www.batut.org.rs/download/izv...sti%202017.pdf
    http://www.batut.org.rs/download/izv...ima%202014.pdf
    http://www.batut.org.rs/download/izv...vestaj2016.pdf
    http://www.batut.org.rs/download/izv...taj%202015.pdf


    Nadam se da nije problem što su podaci iz Srbije?

    Bilo bi lijepo da se ozbiljnoj temi pristupi ozbiljnom argumentacijom a ne pozivanjem na pravo na razmišljanje (kao da pola razvijenog svijeta ne umije da razmišlja no smo samo mi odavde bogom dani za to) i nekim ličnim iskustvima i krivim poznavanjem situacije.

  19. #294
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Ja imam preko četrdeset i nisam prebolio zauške, eto, da se zapljunem i ja ��

  20. #295
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,285
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    4,612
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Hoćeš da kažeš da većina ljudi NIJE preležala Zauške ?!?!!

    Pitam da ponoviš pošto nikad ne čuh da je neko to izjavio


    PS.
    Za slučaj da ne znaš šta su Zauške. To je ono kad ti se naduši vrat
    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ja nisam, imam skoro 40.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Da, to oću da kažem. Evo ja nisam. Bar mi tako majka pričala.
    I koliko znam većina oko mene nisu.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da se prijavim, nisam ni ja.
    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    Za Rakuna:

    Nisam ni ja imao zauške, kao ni većina ljudi koje znam. Dalje, da li možeš ti reći odakle ti podatak da su većina bolovali?

    Nisam ni ja, niti braca moja niti vecina drustva...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #296
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    Majo, niste odgovorili na pitanja, niti ste dali ijedan argument koji bi podržao vašu priču. Molim vas, dajte nešto konkretnije, sem tih ispraznih priča i floskula. Pitam vas, da li su stanovnici Skandinavije žrtve svojih zdravstvenih sistema? Ili mislite da smo mi kao zemlja sa najmanjim procentom vakcinisanih u Evropi lučonoša slobodne misli i naučnog napretka?
    Istrazite vi to ako vas zanima..
    Uostalom, ima u ministarstvu zdravlja dosta zaposlenih I zaduzenih za te info.. Analize su im dostupne za sve.
    Mada, vjerovatno su dobro to sve proucili I odgovorno zakljucili kad su donijeli takav zakon u CG. Ja sa tim nemam nista.
    Samo ne razumijem sto se vi sad bahcete oko toga I insistirate na toj prici kad je sve ad acta..
    Nemojte da talasate. Jos cete izazvati sumnju kod gradjana sa takvim insistiranjem, a to nije u skladu sa zacrtanim.

    Hvala Lepo

  22. #297
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Majo, opet pričate isprazne priče, nije to lepo. Ja vam upućujem molbu da nas ostale neprosvećene prosvetlite, vidim da ste vi to sve fino istražili i da baratate znanjem.

  23. #298
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    Za Rakuna:

    Nisam ni ja imao zauške, kao ni većina ljudi koje znam. Dalje, da li možeš ti reći odakle ti podatak da su većina bolovali?


    ~
    Prvo, da vidimo terminologiju: Zauške ili epidemični parotitis (lat. parotitis epidemica) je akutna virusna sistemska infekcija koju karakteriše otok pljuvačnih (najčešće zaušnih ili parotidnih), žlezda. Zapaljenje ili parotitis je najčešća mani*festacija bolesti, a osim njega javljaju se i serozni meningitis, orhitis (zapaljenje testisa), encefalitis i dr. Izazivač oboljenja je virus mumpsa, koji pripada porodici Paramyxovirusa (RNK virus). Mumps je veoma kontagiozna bolest čija inkubacija traje 18-21 dan. Do infekcije dolazi kada virus dospe na sluzokožu disajnih puteva https://sr.wikipedia.org/wiki/Zau%C5%A1ke https://en.wikipedia.org/wiki/Mumps

    Jesmo li se saglasili da su zauške=mumps?








    https://imgur.com/a/xi48erP Pošto neće da ubaci sliku za 2017. moram ovako.

    Dakle, od mumpsa tj zaušaka je u Srbiji godišnje bolovalo do 60 osoba. Što nije čudno iz više razloga: vakcinacija ne mora biti uspješna kod apsolutno svake osobe, a i mumps je dio MMR vakcine koju su roditelji odbijali, te nije čudno što je bilo oboljelih.



    http://www.batut.org.rs/download/izv...sti%202017.pdf
    http://www.batut.org.rs/download/izv...ima%202014.pdf
    http://www.batut.org.rs/download/izv...vestaj2016.pdf
    http://www.batut.org.rs/download/izv...taj%202015.pdf


    Nadam se da nije problem što su podaci iz Srbije?

    Bilo bi lijepo da se ozbiljnoj temi pristupi ozbiljnom argumentacijom a ne pozivanjem na pravo na razmišljanje (kao da pola razvijenog svijeta ne umije da razmišlja no smo samo mi odavde bogom dani za to) i nekim ličnim iskustvima i krivim poznavanjem situacije.
    Zajebavaš li se ti sa tom tabelom pitam se ja sad ?

    Postuješ podatke koliko se prijavilo u medicinsku ustanovu za bolest za koju niko nikad nije išao kod doktora
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #299
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,400
    Thanks Thanks Given 
    14,866
    Thanks Thanks Received 
    4,168
    Thanked in
    2,104 Posts

    Default

    Hahahhaahhahaha, kakav je Rakun brat. Hahahhaahhahaha.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  25. #300
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Rakune, kad je jednom neko spomenuo epidemiju malih boginja u Njemačkoj, pitao si da li je neko imao trajne posledice. Da li je 15 izgubljenih života u Srbiji trajna posledica? Čisto me zanima tvoje mišljenje.
    A za zauške, napisano je gore da mogu ostaviti posljedice. No i bez toga, da li misliš da u svakoj porodici i domaćinstvu ima po jedan Dr Haus koji odmah zna koja je bolest u pitanju i momentalno može da kaže ostalim članovima da nema mjesta panici (da ne spominjemo koliko je i on imao promašaja u seriji)? Misliš li da su zauške jedini razlog oticanja pljuvačnih žlijezdi? Ako dvoje u kući imaju zauške i ja počnem da otičem, naravno da ću znati o čemu se radi, ali ako je to izolovan slučaj, misliš li da neću tražiti mišljenje onoga čiji je to posao? Koliki je broj djece kojima si postavio dijagnozu zauški i njihovim roditeljima savjetovao da ne idu na pregled ?

    Pošto ti je argument da su zauške bezopasne i da se zato ne ide ljekaru, volio bih čuti tvoj komentar na ove podatke:




    i varičela, tj ovčije boginje su uglavnom blaga bolest. Otkud onda skoro 40 hiljada godišnje prijavljenih slučajeva?

Page 12 of 14 FirstFirst ... 2891011121314 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vakcinacija pasa
    By Tatjana in forum Kućni ljubimci
    Replies: 145
    Last Post: 25-02-22, 11:11
  2. vakcinacija i zdravlje pasa
    By svastapg in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 30-04-14, 19:28
  3. obavezna oprema u autu
    By sailor1 in forum Automobilizam
    Replies: 16
    Last Post: 20-12-11, 20:40
  4. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 19:48
  5. K:VW Golf 4...1.9tdi..KLIMA OBAVEZNA!
    By almin18 in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 18-09-10, 18:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •