Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 52

Thread: Religija i stav prema zaljubljenosti i erotskoj ljubavi

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nisam ja ni mislio da znas mnogo oko ovih stvari, ko zna on to pisanjem pokaze. No nisam ja covjek koji se definitivnim predpostavkama bavi, ko zna mozda ces drugaciju impresiju ostavit u nastavku diskusije.

  2. #27
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Ne znam na sta ti se odnose ove zvjezdice.
    Tetak, uništava te ovaj Ego što je ovo.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    E jesam bas, ne zezaj.Ja pokusavam da isprevociram intelektualno ljude da se vise ukljuce na temu. Bitna je ako bi covjek stio da zivi u miru, ljubavi i ljepoti da svi naucimo nesto jedni od rugija o tome. A to sto sam svika vise na sve nase fore i fazone.... pa ka ono Djokovic u svoje preo imam dobar forehand i backhand. Trening Ulix sve je to trening decenijski odje na forumu i zivljenju u CG.

    Toliko glupih tema ima na forumu (A i Medijima sto je moguce uzrocno posledicno) i neinvolviranih intelektualnih kapaciteta ljudi, da bi ste mi svi trebali pomoc a ne dozivljavat to ka "unistavanje"
    Last edited by Ego_and_his_own; 15-05-17 at 08:31.

  4. #29
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Eto sad smo braca bez enigme.

    No htjedoh reci, osmatrajte oko sebe i gledajte kako zavrsavaju ljudi koji se ponasaju u skladu sa odredjenim normama pa sami donesite zakljucak. Mi cemo svi bit iskusani u zivotu. Jer je to svirha zivota da se pokazemo kakvi smo.

    Muskarac ili zena koja vjeruje u Boga (tj boji Ga se) nece sigurno pogrijesiti, jer nece uraditi nista sto nebi voljeli njima da se desi.

    Posjeti me ovo na mog jednog kolegu i prijatelja koji se bio ozenio i imao dijete pa je to puklo, a meni zao dijete pa ga sve ubjedjuj da se pomire i da pokusa ponovo ali je to propalo... kaze mi on "Darko Karma me stigla, mnogo puta sam prije bio los prema djevojkama pa mi se vratilo...."

    Eto... No mora covjek doista vjerovati i birati vjerujuceg partnera u suprotnom.... sve se vraca sve se placa.
    Misliš li da je za vjerujućeg poželjna vjerujuća druga, i kako se to odražava na sex?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Bog je rekao u Kuranu da vjernici trebaju sebi da biraju vjerujuce partnere. Mislio sam o tome i mislim da sam makar djelimicno shvatio zasto. Svaki par dozivi turbulencije tokom veze, neophodno je za uspjeh prevazilazenja tih kriza da oboje mogu da se drze Istine, a kako ce to postici ako se ne boje Boga?

    I da jedan od dvoje pane, drugi ce uz pomoc ljubavi (sinonim za Boga) uspjeti da podigne svoga partnera.

    Ali izvoli ti ili bilo ko drugi pa svoju perspektivu iznesi.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A to za sex... ja ne znam sto ljudi toliko imaju ocekivanja od toga... mozda sto sam ja ozenjen pa sam se smirio a dostina odje su single pa su pod pritiskom hormona (potpuno prirodno i ja sma takav bio) pa su im velike oci.

    To traje sve kratko, treba zivjet sa tom osobom ostatak dana i noci... da ne spominjem godine ako shvatas sto mislim.

  7. #32
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slabo ti se razumijem u ove stvari o kojima diskutujes, ali pazljivo te citam. A jel samo pricas o Kuranu ili uzimas u obzir i druge religije kad je ova tema u pitanju?

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kuran je treca knjiga od Boga u takozvanom Avramskom ciklusu - Tora, Jevandjelja i Kuran cine jednu Religiju koja je poslata trim grupama ljudi (jel Jevrejima, Hriscanima i Muslimanima mada je i ta podjela problematicna posto rijec musliman znaci prosto "vjernik" ali je opste poznata odrednica).

    Znam da to nije poznato mnogim ljudima, jer te skupine su "pomalo" ljubomorne jedna na drugu i njihovbi klerici ne pricaju mnogo o tome jer osjecaju da bi im to ugrozilo socijalnu poziciju... Ali to nema nikakve veze sa spomenutim Knjigama.

    Ako ucite o Religiji od klerika, sa TV-a i mainstream medija... sanse su velike cak 100% da se dezinformisani o stvarnoj istini o Religji. Dok je to sve politika i interesne grupe, mene to ne zanima, ono sto mene zanima je upustvo od Boga a koje je u sve tri knjige.

    nadam se da te nece to zabunjivati u nastavku diskusije vise i da sam jasno objasnio.
    Last edited by Ego_and_his_own; 15-05-17 at 09:18.

  9. #34
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja mislim da joj je sad sve jasno i da se neće zabunjivati više.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ko zna Ulix, mozda posumnja u sto rekoh pa sama istrazi da vidi jel tako kako rekoh il drugacije. nebi joj ja zamjerio nista... na ovi svijet mnogo lazavine.

  11. #36
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tetka ima kliker, to ti je čudo od žene.
    Dakle ti smatraš da je sex precijenjen? Kako onda kanalisat tu sex energiju?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ma nije precijenjen negu su velika ocekivanja od njega. Ljudi pricaju ka da je to neka droga koja traje neznam koliko a ne samo malo.

    Nije citav svijet oko toga no i oko drugih stvari. Biti sa nekim koga volis, putovati, razgovarati, raditi druge stvari zajedno pa i imati djecu. Plodu seksualnog odnosa ciji je sam i smisao.

    Ima muskaraca i zena koji su profesionalci u seksu ali su ispod prosjeka za bilo sto drugo.

    Ali ja shvatam da je to samo moja perspektiva i da nekome to mozda moze bit sve. Neznam kako, ko sto rekoh ja izgubim odma interesovanje posle samog cina i kulminacije.

    Ja mislim da je to sto su ljudi single pa su takva ocekivanja i da bi se smirili posle redovnog seksualnog odnosa i stanje bi se normalizovalo... ali sto znam ja mozda nismo svi isti.
    Last edited by Ego_and_his_own; 15-05-17 at 09:44.

  13. #38
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Kuran je treca knjiga od Boga u takozvanom Avramskom ciklusu - Tora, Jevandjelja i Kuran cine jednu Religiju koja je poslata trim grupama ljudi (jel Jevrejima, Hriscanima i Muslimanima mada je i ta podjela problematicna posto rijec musliman znaci prosto "vjernik" ali je opste poznata odrednica).
    Ego, jedno pitanje. Da li u Kuranu ima nesto sto nije receno u Bibliji? Ja sad citam Kuran i do pola sam stigao i osim onog Alah je veliki, mudar, strog itd ne vidim da tu ima nesto novo. Naravno po Kuranu meni nije dato da vidim i slijep sam pored ociju. Ali onako objektivno ako bi mogao da mi odgovoris ako je i tebi dato uopste da vidis. Hvala.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #39
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    A takodje...zasto npr. Nikola Tesla nikada (da je poznato) nije dozvolio da ga ljubav prema zeni "ometa" dok ide ka visem cilju?
    Da barem jedan konkretan odgovor damo.

    Tesla je govorio da su dva puta: nimalo seksa ili obilje seksa, dok sredina sluzi samo za reprodukciju. Seks dok nekih podmlađuje duh, oslobađa duhovnost, kod nekih ne.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ego, jedno pitanje. Da li u Kuranu ima nesto sto nije receno u Bibliji? Ja sad citam Kuran i do pola sam stigao i osim onog Alah je veliki, mudar, strog itd ne vidim da tu ima nesto novo. Naravno po Kuranu meni nije dato da vidim i slijep sam pored ociju. Ali onako objektivno ako bi mogao da mi odgovoris ako je i tebi dato uopste da vidis. Hvala.
    Sustinski nema razlike, medjutim za ljude koji dublje istrazuju ove knjige i reflektuju na stvarnost postoje mnoge otkrivene istine koje su predhodne grupe pokusale da sakriju, mnoge djelove knjige koje su ili skrajnuli il popalili ili prepravljali prevode i sl.

    Da ne nadjose one spise u mrtvom moru nikad nebismo ni mogli nit potvrditi nit saznati mnogo toga. Stoga postoji tajne koje su otkrivene u Kuranu ali koje nisu mozda sve nove vec su davno recene ali su te knjige gdje je to spomenuto skrajnute iz Biblije.

    Naj ociglednija razlika je da dok u Bibliji su mnoga prenesena znacenja i parabole Kuran je direktan i jasan. Ko zeli da zna potpunu istinu o pojedinostima on mora proucavati sve 3 knjige.

    A to sto si rekao za nase sljepilo je konkretno i nesto na sta treba obratiti paznju i imati na umu, jer mi ne znamo sve i sigurno je da neke djelove ne razumijemo zbog toga.

    Postoje tajne koje su od pocetka svijeta sakrivene, ali je Bog tokom vjekova ostavio za one koji budu pratili njegov put (ili bolje reci koje je On vodio na svoj put) tragove da bi saznali potpunu istinu.

    Postoje prorocanstva koja su napisana u ove knjige koje govore o onome sto ce biti, i meni se cini njihova svrha nije to da bi se samo uvjerili oni koji u Njega vjeruju da je Bog vjecan i drzi apsolutnu vlast vec da bi prepoznali vrijeme u kojem zive i spasili se od osvete koja ce zadesiti citav svijet.

    U ove knjige postoje velike tajne, ali je jako opasno umisljat da si ih otkrio. Ako ti nije srce cisto... u zabludu su mnogi upali tokom vjekova oko toga a danas vise no ikad.

    Ja mngo toga citam i pratim i vidim koliko ima tih religioznih ljudi koji se utripuju da su desifrovali neke od tih tajni a ja sam znam da nisu zbog onoga sto je meni poznato. Vrlo opasno.

    No nisu oni ni bitni, neko ce se naci dostojan da otvori knjigu i zagleda u nju.

    Otkrivenje
    I vidjeh u desnici onoga, koji sjeđaše na prijestolju, knjigu napisanu iznutra i izvana i zapečaćenu sa sedam pečata.
    I vidjeh silnoga anđela, koji povika glasom velikim: "Tko je dostojan da otvori knjigu i da razlomi pečate njezine?"
    I nitko nije mogao u nebu i na zemlji i pod zemljom da otvori knjigu i da zagleda u nju.
    I ja sam plakao mnogo, što se nitko ne nađe dostojan da otvori knjigu i da zagleda u nju.
    I jedan od starješina reče mi: "Ne plaći, evo je pobijedio lav iz plemena Judina, korijen Davidov, da otvori knjigu i sedam pečat njezinih."


    Neznam kako ces me shvatiti ali si me lijepo pitao i lijepo cu ti reci. nemoguce je o ovim stvarima govoriti bez mistike. Ovaj nas svjetovni racional tu nije od nikakve pomoci. cak naprotiv.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Neznanje stvari, nepoznavanje ljudi i njihovih života, stavlja želju u pokret. Želja stvara fantaziju kojom ispunjavamo nepoznati prostor između nas i Drugog. To je najčešći pokretač za zaljubljivanje, ulazak u sex itd. Odnosno, kada taj prostor između postane običan, odnosno poznat kao i sve ostalo, tada se želja polako povlači.

    Neznanje je u stvari naše prirodno obitalište. Znanje dolazi poslije neznanja. Neizvjesnost, uzbuđenje nepoznatog, avantura to je ono što većinu nas pokreće.
    Problem je u tome, što od drugih imamo očekivanja koja se tiču samo nas.
    Last edited by Ulix; 15-05-17 at 20:00.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #42
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Neznanje stvari, nepoznavanje ljudi i njihovih života, stavlja želju u pokret. Želja stvara fantaziju kojom ispunjavamo nepoznati prostor između nas i Drugog. To je najčešći pokretač za zaljubljivanje, ulazak u sex itd. Odnosno, kada taj prostor između postane običan, odnosno poznat kao i sve ostalo, tada se želja polako povlači.

    Neznanje je u stvari naše prirodno obitalište. Znanje dolazi poslije neznanja. Neizvjesnost, uzbuđenje nepoznatog, avantura to je ono što većinu nas pokreće.
    Problem je u tome, što od drugih imamo očekivanja koja se tiču samo nas.
    Ovo ti bješe dobro Ulix.
    Često si površan....ali kad ga "ubodeš", onda ga ZARIJEŠ duboko.

  18. #43
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Neznanje stvari, nepoznavanje ljudi i njihovih života, stavlja želju u pokret. Želja stvara fantaziju kojom ispunjavamo nepoznati prostor između nas i Drugog. To je najčešći pokretač za zaljubljivanje, ulazak u sex itd. Odnosno, kada taj prostor između postane običan, odnosno poznat kao i sve ostalo, tada se želja polako povlači.

    Neznanje je u stvari naše prirodno obitalište. Znanje dolazi poslije neznanja. Neizvjesnost, uzbuđenje nepoznatog, avantura to je ono što većinu nas pokreće.
    Problem je u tome, što od drugih imamo očekivanja koja se tiču samo nas.
    Like!

    Sustina zaljubljivanja.
    Ljubav je kad zavolis obicno i poznato.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  19. #44
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    "Ljubav je ono malo sto ostane posle zaljubljenosti"
    Tu es mon héro!

  20. #45
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bezuslovnost je majka u ljubavi, majka za onoga ko voli!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  21. #46
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cetvrti covek View Post
    Ovo ti bješe dobro Ulix.
    Često si površan....ali kad ga "ubodeš", onda ga ZARIJEŠ duboko.

    Hvala. Valjda.
    Ljude generalno smara sve što je vezano za "religiju", bez ukoliko im se ne sažvaće.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Jes bas su smoreni... traze uzbudjenje pa posle kad se to otrgne kontroli pa malo previse drame imaju u zivotu kuku lele da mi je mir...

    hahah

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ah zaboravih da sapomenem Djavola i demone... jedna od tajni koju su sakrili a objelodanjena je u Kuranu da nije niko od nas rodjen da ga djavo nije dofatio i da ga konstantno ne pokusava na stranputicu navesti. To znaci da svi imamo demona uz sebe.

    Psihologija to jest Psihoanaliza je nasla sa behavior strane to kod ljudi. Naravno to je nepoznato generalnoj populaciji i samo oni koji proucavaju su upoznati sa tim dubljim analizama ljudske svijesti (i nesvijesti).

    Pokusano je u psihoanalizi da se uspostavi nekoliko modela da objasni to, vjerovatno medju poznatijim modelom je Frojdov(jevrej) id, Ego i Super Ego. Ko prouci njegovu propoziciju modela uvidjece slicnost sa religijskom formom id(djavo - demon), covjek(Ego), i Bog (super Ego).
    Naravno Frojd to nije vidio u potpunosti tako vec je predpostavljao da je Super Ego zapravo lazni moral drustva koji je nametnut pojedincu kao savjest, sto moze biti u odredjenim slucajevim nebih to bas cjelokupno osporio(ipak je on radio sa teskim slucajevima mentalnih poremecaja), ali Jung, Frojdov ucenik je dao svoj model Sopstva koji je mnogo vise u alignmentu sa religiskim formama.

    Dalje Kuran objasnjava da demoni i djavo je zapravo saptac. On nas agituje i sapce nam stvari - unosi zle misli u srca. Zbog toga se i ljudi svadjaju i zamrznu i to eskalira brzo kod ljudi koji ne vjeruju u Boga. Vjernik pak mora pokazati u tim momentima uzdrzanost da reaguje na hir i koristi razum i nedozvoli tim mislima koje mu dolaze da mu uticu na odnos sa drugim ljudima.

    Kuran tvrdi da su te spletke djavola zapravo vrlo intelektualno slabe i da ko god bi razmislio malo o tome i ispitao te misli zapravo nasao da su pretjerivanje i da su neosnovane. Medjutim u stanju agitacije - visoke energije i osjecaja van kontrole to nije lako postici. Dovoljno je da neko ima neki osjecaj inferiornosti i da mu djavo na tu kartu igra, bijuci slab i nezeleci da prizna to sam sebi trazeci da optuzi nekog drugog i eto belaja.

    Sto mislite vi koliko je veza i brakova razbio on do sad?

    Ni jedan dje je doista bila ljubav(Bog), tu on sanse nema.
    Last edited by Ego_and_his_own; 16-05-17 at 07:07.

  24. #49
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Kad god se spomene Frojd i psihoanaliza....mene se prevrće u želudac
    Um je "dublji" od kosmosa......I čika Sigmund, a i ostali ŠALABAJZERI su vas samo lagali, i svojim NAGAĐANJIMA nadimali svoj autoritet To je vrlo slično kao kad vam neko gata u ćikaricu od kafe. Što god da kaže NEODREĐENO....vama se mora poklopit sa nečim.
    U pozadini uma stoji jedan čitav duhovni svijet, preko kojeg NAM doslovno pristup imaju i duhovna bića opisana u Bibliji. To je VRLO KOMPLIKOVANO i najbolje bi bilo da se fokusirate na sopstvenu savjest i onoliko razuma koliko ga imate.
    Svima nama je dano sasvim dovoljno i svima razumljivo onoliko koliko je neophodno. Ali problem je u "našim" srcima koja nisu u stanju da razbiju okove grijeha i suprotstave se ovome HAOSU kojega su pali anđeli nazvali "ljubav".
    Ovo je vaš primarni problem.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Eto opet ti posrnu u enigmu... VRLO KOMPLIKOVANU...

    a nemoj brate ja taman pojednostavih sve a ti ga zakomplikova enigmama

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Religija gradi, ili uništava? Religija nas pokreće, ili ne?
    By Domaćin in forum Religija i filozofija
    Replies: 272
    Last Post: 23-02-16, 17:35
  2. Ljubavi cudne, ljubavi lude.
    By April O'Neil in forum Ljubav
    Replies: 112
    Last Post: 04-07-13, 22:54
  3. Žrtvovanje ljubavi u ime ljubavi?
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 76
    Last Post: 17-03-12, 00:09
  4. Replies: 25
    Last Post: 09-09-07, 10:27
  5. Razlika izmedju ljubavi i zaljubljenosti
    By Argonaut in forum Ljubav
    Replies: 25
    Last Post: 12-12-05, 12:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •