Results 1 to 15 of 15

Thread: Tudje perje

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Tudje perje

    Argumentovana diskusija na ovom forumu se pojavi tek u nekim vrlo diskretnim postovima pojedinih forumasa, dok ostatak uglavnom dijeli svoja misljenja iz, kako se cini, tudjih iskustava. Cemu ta potreba da se izrazava misljenje kroz kicenje tudjim perjem, a ne kroz ono sto je prozivljeno? Cijenim da je komunikacija bitna, zato smo svi tu, ali da li se mozda forum dozivljava malo vise kao psihijatrijski kauc, a ne kao baza za dobijanje relevantnih informacija, razmjenu iskustava? Ako ih ima?

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    zato sto je lakse zivjeti tudji zivot. takvo nam je podneblje.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Treba se udat', nać' momka, šarmirat svekrvu, poklepat' ovo malo žena sa CDM-a, možda čita šef, komšinica otkrila forum, pa znaš, bolje ćutat', ukrivat' se, eventualno govorit' i razmišljat' suprotno od onoga što vrišti iz tebe.
    Zamisli napišeš na forumu da si bila s više od 2 muškarc za svojih 30-ak godina..
    ili ne daj bože, podijeliš neko svoje iskustvo, ne baš pametno za tvoju reputaciju kod ovih duduka, koji samo preže na bilo čiji kiks...a sami ne znaju đe su više šuplji..zveče ka' prazne šerpe i grcaju od svojih problema...
    Da mi je euro svaki puta kad sam čula - jesi luda, nemoj to da pišeš, dići će te na sprdnju...
    da im se barem kur*ac toliko diže, prosti jadi...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Meni forum služi da se prikažem kao tolerantan, spreman za usvajanje tuđih mišljenja, razuman itd itd, u stvarno životu sam potpuno lud i težak kao crna zemlja

  5. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mi zene to osjecamo, remark. Zato si nam u top 5 najboljih forumasa.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Treba se udat', nać' momka, šarmirat svekrvu, poklepat' ovo malo žena sa CDM-a, možda čita šef, komšinica otkrila forum, pa znaš, bolje ćutat', ukrivat' se, eventualno govorit' i razmišljat' suprotno od onoga što vrišti iz tebe.
    Zamisli napišeš na forumu da si bila s više od 2 muškarc za svojih 30-ak godina..
    ili ne daj bože, podijeliš neko svoje iskustvo, ne baš pametno za tvoju reputaciju kod ovih duduka, koji samo preže na bilo čiji kiks...a sami ne znaju đe su više šuplji..zveče ka' prazne šerpe i grcaju od svojih problema...
    Da mi je euro svaki puta kad sam čula - jesi luda, nemoj to da pišeš, dići će te na sprdnju...
    da im se barem kur*ac toliko diže, prosti jadi...
    E da mi neko da zadatak da nabrojim pet forumasa ne bi znao jer samo postove citam a na nik rijetko obratim paznju ali stovanu forumasicu pamtim jer me svaki put odusevi upravo zbog svog slobodnog izrazavanja Treba li bi ljudi da vise cijene te stvari i da se sami oslobode a ne u vjecitom strahu sta ce narod reci i puni podozrenja i neprijateljstva prema onom ko dise punim plucima. Provincijalizam i iracionalni unutrasnji strahovi... Ne kazu dzabe ’boj se ovna, boj se *ovna, pa kad ces zivjeti?'

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Argumentovana diskusija na ovom forumu se pojavi tek u nekim vrlo diskretnim postovima pojedinih forumasa, dok ostatak uglavnom dijeli svoja misljenja iz, kako se cini, tudjih iskustava. Cemu ta potreba da se izrazava misljenje kroz kicenje tudjim perjem, a ne kroz ono sto je prozivljeno? Cijenim da je komunikacija bitna, zato smo svi tu, ali da li se mozda forum dozivljava malo vise kao psihijatrijski kauc, a ne kao baza za dobijanje relevantnih informacija, razmjenu iskustava? Ako ih ima?
    Ne moras imati iskustvo da bi pisao. Neke stvari, zapravo dosta njih, se vide posmatranjem sebe i drugih. Ako je neko ispao magarac, da bih pisao o tome ne moram to da prodjem tj. da se i osjetim kao magarac.

    Tudje perje je sve sto ja kazem. Sve sto sam rekao rekao je neko prije mene. I ovo. I ovo. I ovo. I ovo. E sad nisam siguran da je bas neko isao dovle i rekao i ovo

    Ja kad izadjem i druzim se uglavnom pocne tenzija ako se prica o ovome i onome. Svi imaju svoje misljenje i ne mogu svi bas doci do rijeci. Neki su agresivniji pa vode rijec. Ne mos ih zaustaviti bez da ih isamaras. To nije fino raditi drugima. Mislim na samaranje a i na agresivnost u prici. forumsko pisanje je bar meni manje tenzično i daje priliku svima da se izraze.

    I poslednje, da sluzi za nove ideje ali po meni samo na pdf religija i umjetnost. Ovo ostalo kako konobaricu prešegati ako si u duzoj vezi je zahebancija i razbijanje dosade.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #8
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Ne možeš da vodiš argumentovanu diskusiju sa blavorom. Samo mali broj ovdje je sposoban da vodi zdravu komunikaciju, ostali su ili trolovi ili puni neke safre. Prvi ja često ne mogu da normalno odgovorim na post koji mi vrijeđa inteligenciju, pa moram ironično da se izražavam, nekad i sarkastično. Jednostavno ne mogu drugačije, tjeraju te na to.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  9. #9
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Meni samo malo bude krivo na duple naloge. To mi je baš ono bzvz.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedini problem je ne brisanje glupih postova, kojih je jelte mnogo, i onda se vecina navlaci na te gluposti, i onda to ide u nedogled, razlivaju se teme i nema konkretnosti. Meni licno sluzi za neka nova saznanja, i nikad ne komentarisem nesto sto nije direktno od mene ili prvog do mene. Generalno po pisanju provalim ko pise nesto konstruktivno, a ko je tu da trosi vrijeme, i valjalo bi ovima drugima ne odgovarat, kad im se vec ne brisu postovi.

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  11. #11
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Argumentovana diskusija na ovom forumu se pojavi tek u nekim vrlo diskretnim postovima pojedinih forumasa, dok ostatak uglavnom dijeli svoja misljenja iz, kako se cini, tudjih iskustava. Cemu ta potreba da se izrazava misljenje kroz kicenje tudjim perjem, a ne kroz ono sto je prozivljeno? Cijenim da je komunikacija bitna, zato smo svi tu, ali da li se mozda forum dozivljava malo vise kao psihijatrijski kauc, a ne kao baza za dobijanje relevantnih informacija, razmjenu iskustava? Ako ih ima?
    Nisam dugo bila na ovom forumu, da bih sagledala objektivnije šta želiš reći, i da li se zapravo radi o klasičnom copy/paste.
    Međutim, stav ili mišljenje po nekom osnovu, se ne temelji isključivo na sopstvenom iskustvu već i na objektivnom sagladavanju tuđih iskustava i na osnovu toga, donešenjem sopstvenog stava.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve i da nećeš, ne gine ti ekstraverzija, pa još nadodaš i nasušnu nam potrebu za samoprezentacijom... i ola - vaistinu se replikator rodi.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Ne možeš da vodiš argumentovanu diskusiju sa blavorom. Samo mali broj ovdje je sposoban da vodi zdravu komunikaciju, ostali su ili trolovi ili puni neke safre. Prvi ja često ne mogu da normalno odgovorim na post koji mi vrijeđa inteligenciju, pa moram ironično da se izražavam, nekad i sarkastično. Jednostavno ne mogu drugačije, tjeraju te na to.
    Ili jednostavno odes. jbga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #14
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Bas skoro nedje gledah jednu emisiju dje neko rece..... "Danas je zabluda postala potreba kao legitimacija u drustvu".
    Svi ste u zabludi. Na ovaj ili NA onaj nacin. Bili svjesni ili ne....toga. Objerucke je prihvatate. Grlite je, mazite, ljubavite s njom.
    sESTO CULO mi kaze da 94,7% forumasa zeli da cuje bas ono sto ce se nekako poklopiti sa njihovim bolesnim i duboko mracnim ukusima, i da to okarakterisi kao objektivno i iskreno razmisljanje.
    Tudje perije????
    Pa da ne koristite njega vi biste cio zivot proveli goli i bosi. Jer mi niko od vas ne mirise na originalnost.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Nisam dugo bila na ovom forumu, da bih sagledala objektivnije šta želiš reći, i da li se zapravo radi o klasičnom copy/paste.
    Međutim, stav ili mišljenje po nekom osnovu, se ne temelji isključivo na sopstvenom iskustvu već i na objektivnom sagladavanju tuđih iskustava i na osnovu toga, donešenjem sopstvenog stava.
    Tako je. Odlicno si to rekla.
    Htio bih jos dodat da za to nije potrebna a ni odgovorna neka posebna inteligencija. Samo je potrebna iskrenost.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •