Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 71

Thread: Obrazovanje i obrazovne ustanove

  1. #1
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Obrazovanje i obrazovne ustanove

    Zna li se nesto vise o ovoj odluci ministra prosvjete Sehovica ?

    Vazi li to od sledece skolske godine i vazi li za sve odsjeke univerziteta ?

  2. #2
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Ne može ministar tek tako da donese odluku.Na skupštini će to, moraće zakon da se mijenja
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da je od ere socijalizma ovaj zakon nesto najbolje za CG omladinu.

    Ako ga usvoje naravno, jer znam kako stojimo sa budzetom inace

  4. #4
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Naslov je populistički.

    Besplatno visoko školovanje je oduvijek bilo za dostinu ođe. Izmjenama zakona će vjerovatno biti i master studije, za 3 godine od kada počnu da se primjenjuju dvogodišnje, kao što su i inače besplatne u Evropi.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Samo neka su zdravo sa ovim izmjenama i dopunama. Prodaju maglu sirokim narodnim masama.

    To sto su studije besplatne nece podici kvalitet obrazovanja. Najbolji ucenici su svakako upadali na budzet, a oni samofinansirajuci studenti koji ostvare dobre rezultate u toku studija mogu preci na budzet vec nakon prve godine.

    Ono sto je zabrinjavajuce je sto se novim zakonom izjednacavaju master i specijalisticka diploma?!? Znaci, svi vi koji ste se produbili znanje, istrazivali i ulozili 2.000 eura, master diplomu mozete okaciti macku o rep.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Cuo sam i to da ce specijalistice biti izjednacene sa master diplomom pri konkurisanju za posao.

    Jedina dobra stvar koliko vidim je sto necu morati placati ako odlucim da upisem specijalisticke, od 2018-te, jer ce biti valjda free...

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Džaba sve dok ne ograniče broj upisanih studenata i ne prestanu da ćeraju najbolji kadar...
    #fakenews

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Cujes to, besplatno visoko obrazovanje. To iako usvoje bice ti ko sa onim penzijama za majke sa troje ili kolko djece. Bice posle, ups mi se preracunali, nemamo mi toliko para. Mnogo jace zemlje od Cg nemaju besplatno visoko obrazovanje a ne Crna Gora sa mrtvom ekonomiom da to obezbijedi.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To je najbitnija stvar. Slazem se.

    Da se naprave analize trzista rada za narednih deceniju, dvije...

    Koja ce zanimanja biti dominantna i da usklade broj upisnih mjesta po smjerovima...

    Pa da nemamo desetine hiljada svrsenih visokoskolaca na birou rada.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post

    Ono sto je zabrinjavajuce je sto se novim zakonom izjednacavaju master i specijalisticka diploma?!? Znaci, svi vi koji ste se produbili znanje, istrazivali i ulozili 2.000 eura, master diplomu mozete okaciti macku o rep.
    Zasto je zabrinjavajuce kad je skoro isti broj ispita polozeno danas sa Specijalistickim studijama u odnosu na Master studije koje su se zavrsavale ranije?
    Kako na koji fakultet nekad je bilo po 7-8 ispita godisnje ako se ne varam, danas je 10-11 godisnje, isto je i sa Master studijama, prije je bilo 1-2 ispita i Magistarski rad a danas je 5-6 ispita i rad.
    Dakle sve se pegla i tu i tamo ce sve ostati isto, Master ce imati titulu vise na papiru i koeficijent za nijansu vise na platu kao i do sad, samo ce se na trzistu rada izjednaciti prilikom konkursa i svega,
    sto je potpuno normalno jer razlike nema kad se sve izvaga sto se znanja tice a na trzistu rada ce se cijeniti iskustvo i strucne sposobnosti, tako da ne vidim zasto nebi bilo izjednaceno.
    Sto se para tice, evo ja i svi ostali unazad godinama platismo svih 4 godine pa sad treba da izrazavam zabrinutost i da mi je krivo sto ce od sad za ljude biti studiranje besplatno i treba da se zalim sto sam ja platio a ovi od sad nece morat??
    Stvarno smisla nema sto sam ja placao a sad odjednom ne mora vise niko da placa? - Nikakvi su ti argumenti.

    Najbolje od svega je sto ce se uvesti obavezna praksa i da ce 25% studiranja da cini praksu. Sto je vrlo pohvalno, a ne kao do sad da studenti izlaze kao cukovi, nabubani teoretski a veze nemaju u praksi.
    Tako da ce se samim tim obrazovanje dovesti na veci nivo znanja.
    Last edited by N-I-K-O; 06-05-17 at 13:28.

  11. #11
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Cujes to, besplatno visoko obrazovanje. To iako usvoje bice ti ko sa onim penzijama za majke sa troje ili kolko djece. Bice posle, ups mi se preracunali, nemamo mi toliko para. Mnogo jace zemlje od Cg nemaju besplatno visoko obrazovanje a ne Crna Gora sa mrtvom ekonomiom da to obezbijedi.
    Ne bi me zacudilo da se tako nesto desi

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Zasto je zabrinjavajuce kad je skoro isti broj ispita polozeno danas sa Specijalistickim studijama u odnosu na Master studije koje su se zavrsavale ranije?
    Zasto je zabrinjavajuće što će na konkursu za posao isto tretirati nekoga ko je završio specijalističke i master studije? Znači, ukoliko se kandidat sa stepenom speciajaliste prijavi na konkurs sa prosjekom 9.0, i master sa pet godina studiranja sa prosjekom 8.8, posao će dobiti kandidat sa većim prosjekom (naravno, ne i u državnoj upravi đe se sve rješava preko veze). I to je kao ok?

    Izračunali su da ima više specijalizanata nego magistara, tako da je to win-win situacija za vladajuću koaliciju - obezbijedili su glasove specijalizanata ako im to bude opredjeljujući faktor na izborima.

    Druga stvar koju pominješ - 'master studije od ranije'. Te studje su se zvale magistarske studije, i trajale su tri godine, nakon osnovnih studija od 4 godine. Te studije su bile mnogo ozbiljnije nego danas, tako da je smiješno porediti specijaliste, pa i mastere po Bolonji i one magistre po starom sistemu - pa sve i da su polagali jedan ispit.

    Sa starim magistarskim diplomama se ne izjednačava specijalistička diploma - zapravo, nije jasno kako će se tretirati te diplome na konkurisma, jer one nisu bile stečene po bolonjskom sistemu.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Zasto je zabrinjavajuće što će na konkursu za posao isto tretirati nekoga ko je završio specijalističke i master studije? Znači, ukoliko se kandidat sa stepenom speciajaliste prijavi na konkurs sa prosjekom 9.0, i master sa pet godina studiranja sa prosjekom 8.8, posao će dobiti kandidat sa većim prosjekom (naravno, ne i u državnoj upravi đe se sve rješava preko veze). I to je kao ok?
    Druze, preovladava znanje iz odredjene oblasti. Prilikom apliciranja boduje se prosjek, duzina studiranja, radno iskustvo, znanje. Kraj.
    Dodjes, odradis testove o strucnoj sposobnosti, ko je bolji da mu se pruzi ruka. Zar to nije posteno??
    Visokoskolac je visokoskolac, pruzena je ruka znanju a ne titulama na papiru, ti kao Specijalista kao manje znanje imas od Mastera koji je zavrsio magistarski rad danas?
    Ajde da pricamo o kvalitetu magistarskih radova kako su toplu vodu izmislili, pfff...svaki je copy - paste, izuzetno su rijetki magistarski radovi a da nisu suvi plagijat, prodaju se muda za bubrege iliti titule vise,
    sad ces vidjet kad krenu u provjeru sto ce sve isplivat, nebio ja u njihovu kozu, no se bojim da ce prikrit ili su vec prikrili tragove starom "mudo-kadru" koji evo 20 godina sjede u fotelje na prevaran nacin a Specijaliste i Bechelori sve umjesto njih rade cijeloga zivota a njima se samo dostavi na sto da bache oko ti posrani lektori ima li gresaka u kucanju i posa im je da potpisu.
    Ne zajebaj...
    Last edited by N-I-K-O; 06-05-17 at 14:00.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Iskreno, uvijek bi prednost dao kandidatu kroz provjeru strucnih sposobnosti, nego li na osnovu diplome, titule itd..

    A da mu diploma moze biti samo plus.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rade_pg View Post
    Iskreno, uvijek bi prednost dao kandidatu kroz provjeru strucnih sposobnosti, nego li na osnovu diplome, titule itd..

    A da mu diploma moze biti samo plus.
    Naravno, to je sustina.

    Dosadilo je vise da bogatiji stalez MOZE da placa Master studije koje su u krv skupe (mada nisu ni Specijalisticke daleko ali je razlika isto debela),
    i da samom tom titulom konstantnu prednost imaju nad svim ostalima koji su mozda 100 puta strucniji od njega.
    Vjeruj mi da svudje Specijalisti i Bechelori najvise breme nose od svih, sve zavrse strucno i profesionalno i dostavljaju na gotovo nekom ko ce da preuzme zasluge,
    u ovom slucaju nekom majkinom i tatinom sinu sto ima titulu vise u vidu magistarskog rada, sto su ga namjestili titulom jer automatski svu mogucu prednost ima u odnosu na ostale,
    nekom kome je neko usput napisa ili plagira ili platio taj magistarski rad i ko zna sto je cinio, jer mu se MOZE.
    Ja prvi necu da magistriram jer NEMAM da platim, a ne zato sto ne mogu par ispita dat nakon 4 godine studiranja, ispiti su prdnjava, svi te gledaju kao kolege sto i jeste na tom nivou, magistarski rad je tu najbitniji nista drugo i eto titula.
    A bogomi neka mi plate, i mene i svim ostalim Specijalistima pa da vidis, sjutra bi ih upisali svi, pa lagano kad stignemo

  16. #16
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Naravno, to je sustina.

    Dosadilo je vise da bogatiji stalez MOZE da placa Master studije koje su u krv skupe (mada nisu ni Specijalisticke daleko ali je razlika isto debela),
    i da samom tom titulom konstantnu prednost imaju nad svim ostalima koji su mozda 100 puta strucniji od njega.
    Vjeruj mi da svudje Specijalisti i Bechelori najvise breme nose od svih, sve zavrse strucno i profesionalno i dostavljaju na gotovo nekom ko ce da preuzme zasluge,
    u ovom slucaju nekom majkinom i tatinom sinu sto ima titulu vise u vidu magistarskog rada, sto su ga namjestili titulom jer automatski svu mogucu prednost ima u odnosu na ostale,
    Nekom kome je neko usput napisa ili plagira ili platio taj magistarski rad i ko zna sto je cinio, jer mu se MOZE.
    Ja prvi necu da magistriram jer NEMAM da platim, a ne zato sto ne mogu par ispita dat nakon 4 godine studiranja, ispiti su prdnjava, svi te gledaju kao kolege sto i jeste na tom nivou, magistarski rad je tu najbitniji nista drugo i eto titula.
    A bogomi neka mi plate, i mene i svim ostalim Specijalistima pa da vidis, sjutra bi ih upisali svi, pa lagano kad stignemo

    Samo cu reci Amin !

    Saglasan sa svim sto si napisao

  17. #17
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Najbolji ucenici su svakako upadali na budzet, a oni samofinansirajuci studenti koji ostvare dobre rezultate u toku studija mogu preci na budzet vec nakon prve godine.
    Je li sigurno to da može?


    Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

  18. #18
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ja se spasih sto ne nastavih studije posline becelor diplome no upadoh u ozbiljan biznis. Da mi je ova pamet u biznis bi sa 18 upao i ne bi studira. Fakultet(ne medicinski, gradjevinski, pravni i ostali strucni) je bacanje vremena i para. Kakkvi specijalisti i magistri, osim ako ste na neke top100 svjetske fakultete. Nista bez ozbiljnoga rada. Sve se tako nauci, teorija je suva. Kako nemah ovu pamet prije 10 godina

  19. #19
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ako sam ista razumio od ovoga sto str napisali, pomamio se...
    Kako to da je izjednacena master i spec diploma...
    Izjednacena je u smislu da oni koji su zavrsili spec po starom nece moreti da upisuju master.
    Besplatne studije- bice besplatene kao sto su i do sada bile za manje vise svakoga ko je htio da uci- bice mozda vise 50-100 mjesta (za pravo i ekon pricam), i to vam je to drugari...
    Za sve one koji oce da su fakultetstski obrazovani, zu su vam ju di dzijevi dje vam je godina 3x skuplja nego sto je bila na druavnom...
    Zaebali su vas opasno buduci studenti...

    A i sto ce vam fakultet koji k...? Djevojka juce plati 50 eura za sisanje, farbanje i feniranje i to je morala vezu da vata da ne bi cekala 15 dana, kod te frizerke je sve popunjeno... a valjda kod ovih divljih frizera isto to kosta 20-30 eura...
    Zanat, samo zanat
    Last edited by karamazov; 06-05-17 at 16:40.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Trabunjanje. Nikakvog efekta nema to 'izjendačavanje'. Izjednačavanje čega? Kako to mislite 'jednako ih prepoznaje tržište rada'? Znate da od toga nema ništa, kako će to Mubareta ona iz ministarstva ili kako se već zove, naložit kompaniji da ih ona jednako prepozna? LoL

  21. #21
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kakkvi specijalisti i magistri, osim ako ste na neke top100 svjetske fakultete. Nista bez ozbiljnoga rada. Sve se tako nauci, teorija je suva. Kako nemah ovu pamet prije 10 godina
    Pa to je i cilj ovoga sistema - da stvori mediokritete koji služe samo da glasaju. Zato imamo i ovu pojavu da se diploma ne cijeni. Kad vec svi pominjete da je najbitnija praksa, sto onda ne ukinemo visoko obrazovanje kad je navodno nebitno? Pa u nekom narednom koraku i srednje - sto da ne, sve se moze naucit kroz posa'.

    Velis, osim ako nisi zavrsio top 100 univerziteta. Je li ti kapiraš da je u ovoj državi isto završio na Kembridžu i u Novom Pazaru? Shvataš da kad dođe master sa Kembriža i i master iz Novog Pazara, na konkursu se isto tretiraju, jer obojica 'ispunjavaju uslove' propisane konkursom?

    Obezvređivanje obrazovanja - odnosno diplome ako želite - je samo pokazatelj da nešto mnogo ne valja u društvu.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Izjednaceni su specijalisticke i master diplome samo pri apliciranju za posao. Znaci da nece imati prednost MSci u odnosu na BSci...

    Iz mog ugla, ja sam potrosio 3000 eura na osnovne studije, pa me zbog toga raduje cinjenica da buduce generacije nece morati da placaju skolarinu na univerzitetu i da rade uporedo kako bi to sve podmirili, nego ce se moci fokusirati na studije.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ko kaže da neće imati? Propis ministarstva?

  24. #24
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rade_pg View Post
    Izjednaceni su specijalisticke i master diplome samo pri apliciranju za posao. Znaci da nece imati prednost MSci u odnosu na BSci...
    Samo? A sto ce ti inace master diploma ako ne za posao? Da je okacis na zid - ili mozda da te zovu po tituli kao npr. Magistar Aleksa Bečić?

    Iz izmjena i dopuna:

    Diplome o završenom visokom obrazovanju u trajanju od četiri ili pet godina koje su stečene prema nastavnom planu i programu koji je donijet po Zakonu o Univerzitetu („Službeni list RCG“, broj 37/92 i 6/94) ekvivalentne su diplomama master studija u pogledu prava na nastavak studija i prava na zapošljavanje.

    Diplome o završenim postdiplomskim akademskim specijalističkima studijama koje su stečene po Zakonu o visokom obrazovanju („Službeni list RCG“, br. 60/03, 45/10 i 47/11) i po Zakonu o visokom obrazovanju („Službeni list CG“, br. 44/14, 47/15 i 40/16) ekvivalentne su diplomama integrisanih osnovnih i master studija iz člana 10 stav 1 ovog Zakona u pogledu prava na nastavak studija i prava na zapošljavanje.

    Diplome o završenim postdiplomskim primijenjenim specijalističkima studijama koje su stečene po Zakonu o visokom obrazovanju („Službeni list RCG“, br. 60/03, 45/10 i 47/11) i po Zakonu o visokom obrazovanju („Službeni list CG“, br. 44/14, 47/15 i 40/16) ekvivalentne su diplomama master studija u pogledu prava na zapošljavanje.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  25. #25
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Pa to je i cilj ovoga sistema - da stvori mediokritete koji služe samo da glasaju. Zato imamo i ovu pojavu da se diploma ne cijeni. Kad vec svi pominjete da je najbitnija praksa, sto onda ne ukinemo visoko obrazovanje kad je navodno nebitno? Pa u nekom narednom koraku i srednje - sto da ne, sve se moze naucit kroz posa'.

    Velis, osim ako nisi zavrsio top 100 univerziteta. Je li ti kapiraš da je u ovoj državi isto završio na Kembridžu i u Novom Pazaru? Shvataš da kad dođe master sa Kembriža i i master iz Novog Pazara, na konkursu se isto tretiraju, jer obojica 'ispunjavaju uslove' propisane konkursom?

    Obezvređivanje obrazovanja - odnosno diplome ako želite - je samo pokazatelj da nešto mnogo ne valja u društvu.
    Obrazovanje je obezvrijedjeno prosto zbog toga sto se istim bave partijski vojnici koji veze s mozgom nemaju sa obrazovanjem, trendovima, trzistem rada itd. Obezvredjivanje traje makar zadnjih 20 godina, ne znam kakvo je stanje bilo 90ih.

    Naravno da ne treba ukinuti visoko obrazovanje, nego ga treba reformisati, ali to se nece desiti sa ovom klapom na celu. Tako da oni koji ne teze medicini, arhitekturi, advokaturi i sudstvu i jos nekim specijalistickim pozivima, mogu komotno da ne bacaju pare na fakultet i mlate praznu slamu na UCG i privatne fakultete. Ali s obzirom da djecina od 18 godina nemaju pojma sto ce da cine, taman tih 4-5 godina kafenisanja i studiranja mozda makar malo nekome da vremena da se izduva i skonta sto zeli da radi u zivotu.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Domen jave ustanove
    By Drug Tito in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-03-13, 22:24
  2. Sexualno obrazovanje
    By antilopa in forum Ženski kutak
    Replies: 127
    Last Post: 29-01-13, 20:48
  3. Sexualno obrazovanje-da ili ne
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Sex i erotika
    Replies: 28
    Last Post: 22-11-12, 19:06
  4. obrazovanje
    By milicaaaaaaa in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 161
    Last Post: 20-07-12, 13:04
  5. obrazovanje
    By IceAge in forum Nauka generalno
    Replies: 27
    Last Post: 11-04-07, 00:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •