Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 64

Thread: Gledanje u šolju (gatanje)

  1. #26
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nauzeja View Post
    Обожавам да се пренемажем и бивам проста пучанка поводом ове теме.
    Quote Originally Posted by nauzeja View Post
    Ал нумем.
    Kako?

  2. #27
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmijo View Post
    ja sam primijetio da kad jednu sivu majicu obucem ne mogu dobit na kladionicu trika nema, dzabe stoji dobitak u solju.... mada i inace ne dobijam djao popio, ali ovo mi je bas privuklo paznju.
    mora da ne skidaš tu sivu majicu? Razmisli o tome....
    kad smo kod gatanja, vračanja i ostalih aktivnosti paranormalnih, ne konzumiram, možda što sam neVerujuća, možda što se bojim ko će ga znati, ali mi je strašno interesantno zašto ovaj @novakb14 u poslednje vrijeme piše pa briše svoje postove? Koja je muka junače na tebe? Nekakva gatka li je???
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #28
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ali mi je strašno interesantno zašto ovaj @novakb14 u poslednje vrijeme piše pa briše svoje postove? Koja je muka junače na tebe? Nekakva gatka li je???
    I to je riješeno, neću više.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    I to je riješeno, neću više.
    A manje?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  5. #30
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    A manje?
    Super ti je fora, nema priče. Jesi li to sam smislio?!? Priznaj...ko ti je pomogao?!
    Zapiši to na papir, da ne zaboraviš.
    Ujutru i uveče, tri puta je izgovori glasno...
    ...i ne zaboravi da je registruješ, posle praznika.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Ko te natega to novace, sto si nervozan? Opusti se, praznici su.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  7. #32
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @Naftali da ne citiram pojedinacno...U pravoslavlju takodje kao i kod katolika i muslimana postoji rijec protiv gatanja i vracanja jer je naravno protivno Bogu kao jedinom ko je svevidec.Pretezno se misli na ljude koji se oglasavaju da posjeduju Boziji dar i ljudi im dolaze pod bremenom nekog problema sa paklo kafe i keksom ili s 20e.Vjeruju gatari da ce im nesto otkriti i pomoci s cime je Bog u zadnjem planu i to rade prosto iz duhovnog neznanja navlaceci na sebe jos vece probleme.
    S tacke (moje) pravoslavne vjere reci cu da su Bozije darove imali i imaju samo Sv. oci i svakom je mirjaninu na korist citati njihove zitije.
    Sto se tice demona o njima ne trosim rijeci niti (po samim rijecima svetih) tamnim silama trebamo da dajemo prostora.Ali sto se samog cina egzorcizma tice,time su se bavili rijetki svjestenici i u specificnim slucajevima,kod nas ga u crkvama ovdje nema i crkva se uopste protivi iz razloga sto covjek tad zaboravlja svoj trud da ulaze tj ne ponasa se hriscanski(bez posta,molitve,ispovijedi i pricesca kao samoj i najboljoj zastiti koja nam je data) vec samo dodje pred svjesteno lice i oslanja se na njegove moci kao da je on neki carobnjak sto je opet protivno Bogu.O tome se vodi racuna i svjestenici se trude,nekad blago nekad strogo,da ukazu ljudima na neznanje i upute ih kako bi se vjeri priblizili i zastitili sami sebe.Opet s dusnom i srcanom i jedinom vjerom u Boga i njegovu pomoc.




    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #33
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa dobro ne treba biti ni toliko rigidan, svakako je široko polje za sve koje zanimaju i neke pojedinosti u međuvremenu )
    Carski put je srednji put, između krajnosti. Svakako na krštenju svi primaju darove Duha, samo je pitanje što će sa njima.

    Mnogi će mi reći u onaj dan: Gospode, Gospode, nismo li u ime tvoje prorokovali, i tvojim imenom demone izgonili, i tvojim imenom čudesa mnoga tvorili?
    I tada ću im javno kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene vi koji činite bezakonje.
    Kako bi rekao Ap Pavle u Himni Ljubavi:

    I ako imam dar proroštva i znam sve tajne i sve znanje, i ako imam svu vjeru da i gore premještam, a ljubavi nemam, ništa sam.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #34
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mislila sam na prozorljivost Svetih koja se razlikuje od vidovitosti ovih lokalnih gatara.To sto dobijas Sv duha krstenjem(ne ti licno no mislim uopste,ja,ti,mirko,janko) ne znaci da treba da das sebi pravo da se bavis prorokovanjem jer su se i strogi podviznici smatrali malim i gresnim za tako nesto a ne mi sto ustajemo na lijevu nogu i ni prekrstit se ne umijemo.Moze svako da radi sta hoce, ne brani mu crkva i religija niti moze zabranit da se bavi s necim s cim on hoce i bira ali ako ih pita mogu da mu ukazu na nesto,da mu nije ili nece nesto biti na dusevnu korist.

    Ovo je tema za religiju na koju inace ne volim da svracam.Samo dvije pozeljeh da kazem Naftali na ono sto je pitala kako je kod nasih pravoslavnih obicaja.




    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by Artemis; 01-06-17 at 01:16.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #35
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A što se tiče gatanja stvari su tu jednostavnije. Gledanja u šolju, karte, pasulj, plećku, čitanja horoskopa, zvjedzoznalci, sve to služi da bi nam dalo privid kontrole ili makar uvid u neke okolnosti našeg života i nad stvarima koje ne znamo. Nezadovoljstvo trenutnom situacijom odnosno želja da stvari budu drugačije nego jesu pokreće ljude da traže "podršku" od nekih "sila". A opet, niko ne bi htio unaprijed da zna dan i trenutak smrti, niti bi to mogli da ponesu. Zato se i taj trenutak nikome ne otkriva jer ne bi bio na duševnu polzu.
    Oni koji smireno prihvataju sve što im život donosi jer od Boga dolazi, i koji se ne pogorde zbog otkrivenja, dobijaju i dar proroštva odnosno uvida u događaje koji tek treba da se dese, upravo zbog sinhroniciteta koji postoji. No taj krst ne mogu svi da ponesu.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #36
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da nece bacit ko pogled u solju da vidimo sto se desilo sa forumom?


  12. #37
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    prvo mora da se popije.

  13. #38
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default


  14. #39
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Evo mi neko srce u šoljici. > od kafe < ☕️☕️☕️

    ⭐️⚡️☄️☀️⛅️☁️☃️⛄️❄️☔️☂️

  15. #40
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to je stvar rituala, utjehe, nade, pa i psihoanalize, kanal komunikacije...
    ne

  16. #41
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne vidim nista lose u tome, ukoliko se gleda na to kao na razonodu i razbibrigu, ne pridajem puno znacaja,ali mi je uvijek zanimljivo kad mi neko gata po prvi put.ako me gelda u oci, trazi potvrdu, znam da se vise bavi analiziranjem mog lika i djela, a kroz gatanje je interesantno cuti kako vas procjenjuje neko ko vas ne zna.
    intuicija fu vise odigra ulogu nego simboli u solji

  17. #42
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    šta to pričaš??
    gatanje u šoljici od kafe omogućava čitanje sudbine i bitnih dešavanja u trajanju....do....jedne godine! (unaprijed)

  18. #43
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  19. #44
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    umije li ko da gata u wc solju, one tragove posle velike nuzde?

  20. #45
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se onom braboljku vazda obradujem i rado se istripujem da cu neke pare da dobijem, odnekud...

  21. #46
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    brao ti ga.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    umije li ko da gata u wc solju, one tragove posle velike nuzde?
    pusti to no sanjaj go vna i to su ti pare ,al nemoj pustit vodu na kraj (nista od para)

  23. #48
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    znaš što je meni čudno, ako sanjam ljudski izmet to su, kažu, pare, a kad sanjam pare to su, kažu, riječi. Zašto nije kad sanjam pare da su to gomna da bude jednako, zbog toga su komplikovani ti snovi u pm.

  24. #49
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Кад ми Бориловићка гледа у шољу и каже - ово си ми сакрила!

    Нема цијену.

  25. #50
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    U pogledu ove zanimljive teme, priložiću i jedan duhovni preparat koji se (još uvijek) može naći u mojoj apoteci postavljenoj na ovom forumu.

    https://forum.cdm.me/showthread.php?2381-DUHOVNA-APOTEKA-sa-ambulantom

    Nakon više od deset kišnih dana, 08. juna 2004. konačno je granulo sunce te sam nanovo otvorio svoju apoteku, više kako bih je dokumentovao sa par fotografija nego li što sam imao volje da taj lijepi dan potrošim zadijevajući narod koji je, očevidno, zazirao od ove neobične ustanove.

    Međutim, izgleda da se po Cetinju prosula priča o ovoj neobičnoj ustanovi, pa to nije mimoišlo ni paravojne organizacije u sastavu Srpske Pravoslavne Crkve, koje više od decenije predstavljaju (duhovne) okupacione snage, stacionirane u objektima nekadašnje Kraljevine Crne Gore.

    Nije trebalo dugo čekati da se pojave grupe golobradih pripadnika obližnje Bogoslovije, čiji odlučan nastup nije ostavljao mjesta bilo kakvoj sumnji...

    - Što ste po nacionalnosti? - odlučno upita glavni među njima.

    - Crnogorac! - moj jednako odlučan odgovor učinje da se kao po komandi okrenuše i odoše

    Pošto sam znao da ovo neće biti njihova jedina provokacija, nastavih sa (duhovnim) pripremama, kako bih spremno prihvatio njihovu sljedeću posjetu. Nijesam dugo čekao jr se ubrzo primače nova grupa od njih nekoliko, koji pomno prostudiraše moju terapijsku ponudu. Jedan od njih mi se okrenu i odlučno reče:

    - Ja ovo ne vjerujem!

    - Koje? - upitah nezainteresovano...

    - Ovo gledanje u ćikaru...!

    - Da li ti vjeruješ da ne vjeruješ? - krenuh u zbunjivanje kontrapitanjem

    - Ne vjerujem jer je to praznovjerica!

    - Dobro sad to, ali vjerovanje da u nešto ne vjeruješ jeste izvjesna vrsta vjere...

    - Da li vjerujete u Boga?

    -Vjerujem...! - odgovorih tako spremno te ih zbunih onako đuture i potpuno, tako da se, ćutke, pogledaše među sobom...

    -... vjerujem u sve što me okružuje, jer su sve to aspekti Boga u koga ja vjerujem, uključujući i vas.., umjesto da vjerujem u popovske priče kojima su izloženi svi oni koji ni u sebe ne vjeruju

    Ovo je, izgleda, bilo mimo očekivanja jer jedan pokuša sa pitanjem da li vjerujem u Sveto Pismo i njegove poruke, na što odgovorih da sam se itekako pitao kako je moguće da Jakov ne prepozna ženu (Rahelu) koju su mu podmetnuli a za koju je dirinčio deset godina, a to vjerovatno iz razloga što mu je od dugog čekanja "...pao mrak na oči".

    Smatrajući da moja diskusija postaje neozbiljna, viđeh da se spremaju otići, kad mi pade na pamet da oni u stvari ne predstavljaju pacijente već, štaviše, moj potencijalni kolegijum.

    Zato okrenuh priču u tom pravcu, opominjući ih da je njihovo polje rada itekako nalik na ovu moju ustanovu jer i kod njih dolaze ljudi kako bi se ispovijedili i našli utjehu u molitvama, tako da bi se obližnji manastir, ukoliko bi bio ustanovljen na stvarnim postulatima njihove vjere, s pravom mogao nositi naziv i funkciju - Duhovnog Sanatorijuma.

    Na kraju ih opomenuh da će, kad postanu pastiri svojih stada, svojoj pastvi odredjivati slične ili istovjetne terapije koje se mogu naći u mojoj apoteci (utjeha, oproštaj i dr.) i ambulanti, te ne bi bilo zgorega da se udružimo ali oni, izgleda, nijesu mislili tako...

    U stvari, bilo je očevidno da i ne moraju misliti, jer - vjeruju...

    - M -

    P. S. Ukoliko me zdravlje posluži, moglo bi se desiti da ovu svoju butigu (Duhovnu apoteku) otvorim , niđe drugo no u jedinstvenoj duhovnoj metropoli - Berlinu...
    Last edited by metuzalem; 17-09-18 at 02:14.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gledanje okolo...
    By Zlobnica in forum Ljubav
    Replies: 50
    Last Post: 10-12-11, 17:00
  2. Online gledanje
    By Bon_Jovi_90 in forum Film
    Replies: 5
    Last Post: 08-03-11, 02:19
  3. Gatanje,vradžbine...
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 29-05-09, 15:19
  4. Gledanje filmova na Tv
    By Iz_dana_u_dan in forum Software
    Replies: 12
    Last Post: 12-11-05, 23:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •