Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 41 of 41

Thread: Običajni troškovi (svadbe, krštenja, babine,...)

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Brate, idi trazi azil nedje
    A sto ti znaci to A.C.A.B?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. #27
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rofuko, francuski filozof

  3. #28
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/sport/fudbal/nece...ja-lea-mesija/

    Na Mesijevoj svadbi prosjek 36e po osobi, a kod nas ispod 50e se ne broji :stupid:
    "Vidi li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Vjeruje li stvarno neko da je ovo tačno?
    War. War never changes.

  5. #30
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,963
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    A 50e se daje djetetu za rodjendan
    Tu es mon hro!

  6. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    može biti da jeste, jer pošto je unaprijed rečeno da pokloni nijesu za mladence nego humanitarno, sigurno su ljudi dali mnogo manje novca nego što su planirali...da su mesiju poklone davali sigurno bi se takmičili ko će više...ne znam za taj bogati svijet, jer oni ipak živ drugačijim životima, sigurno da ovaj tekst nije 100 posto tačan, ali vjerujem da je mnaje novca mnogo manje, sakupljeno nego št bi messi dobio da su njemu davali....e što se tiče normalnoga svijeta na zapadu, oni su od nas 100 puta normalniji....prvo, ne prave svadbu da bi "zaradili" nego pozovu drage ljude da se izđipaju, a pokloni su minorna stvar i takmiče se u originalnosti, nikako u količini novca koji daju, kao naša malograđnska posla.
    Prije nekoliko godina smo porodično bili na svadbi u Njemačkoj, kod prijatelja iz PG koji je Njemicu oženio, bilo je 150 gostiju od toga samo nas 11 iz CG...ja sam se o jadu zabavila šta da ponesem nekome ko u kuću ima mjesečna primanja preko 10 hiljada eura?! Po našim standardima, to bi trebalo biti nešto baš vrijedno...opučila sam se da smislim, jer novac dati nijesam mogla...šta je 200 eura, ili 150 za njihove prilike, ja više od toga baš nijesam mogla pa sam onda to nekako kroz neke proizvode iz Plantaža, te krunu pakovanu kao knjiga, te neko vino u burencetu, te razna vrhunska vina sa onim stalcima bakarnim i takve neke poklone, i na kraju kad sam tamo došla ispostavilo se da je naš poklon daleko najvrijedniji bio što se tiče vrijednosi u eurima...Njemci su im poklanjali recimo, pletenu korpu u kojoj je desetak flaša raznih piva iz svih krajeva svijeta....drugi je poklonio korpu sa svim pivima koje proizvodi neka čuvena fabrika piva, treći je kupio neko drvce i za njega prikačio desetak do 20 komada novčanica po pet eura, kao ono jelkica, treći je tako isto samo je bilo novčanica i do 20 eura, pa neko kovćečić sa blagom, pun krcat sitnine do euro...nemam pojma je li tu moglo biti 100 maksimum 200 eura mada ne vjerujem da je 200....eto tako rade ljudi na zapadu
    Sovrenstvo tvorenija, tainstvene sile boe,
    nita ljepe, nit je kada, niti od nje stvorit moe!

  7. #32
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Može i ovako

    KUMI SAM NA SVADBU ODNIJELA 20 EURA, A ONDA JE ONA PRED SVIMA POČELA OTVARATI KOVERTE



    Tada sam doživjela najveći šok u životu!

    Svjesna sam bila da je to malo novca iz više razloga: bogata svadba, ja njena najbolja prijateljica, a i bila sam kuma. Ipak, stvarno nismo mogli više. Nismo imali odakle. Ja ne radim, a muž ima samo 250 eura plaću, jedva preživljavamo i opstajemo sa sinčićem. Da nemamo stan koji su nam ustupili njegovi, ne bismo ni za struju imali. Ovako, bukvalno krpimo kraj sa krajem.
    Miličinu svadbu sam čekala cijelog života, ona mi je kao sestra koju nikada nisam imala. Morali smo da odemo, makar bez ičega. Uzeli smo posljednjih 20 eura u kući i stavili u kuvertu, a ja sam se osjećala kao najgora osoba na svijetu.
    Nekako sam preživjela taj loš osjećaj kako je slavlje teklo. Najgori trenutak je bio kada je, nakon što je sakupila koverte sa novcem, odlučila da uzme mikrofon i otvara jednu po jednu, kako bi pročitala koliko je ko dao! Zanijemila sam!
    Prvi put sam tako nešto vidjela. Vidjela sam, po njenoj faci, da joj nije prijatno – muž je tako želio, a ona je morala da ispoštuje dragog, jer se u njegovom kraju to tako radi.
    Kako je otvarala kuverte, ja sam sa svakom novom umirala. Redale su se cifre od 100, 200 pa i 500 eura. Mene kao kumu je ostavila za kraj. Dovoljno sam se loše osjećala sama sa svojom savjesti, ali kao da to nije bilo dovoljno.
    Kada je otvorila moju kuvertu, ja i muž smo već od stida i sramote počeli crveniti i spremali se pobjeći sa te svadbe, a moja prijateljica je na mikrofon rekla pred 500 uzvanika da je od svoje najbolje prijateljice, svoje kume dobila 1000 eura!
    Bila sam šokirana, muž i ja smo se pogledali i ništa nam nije bilo jasno. Naravno, uzvanici su bili u transu i svi su nas gledali sa divljenjem. Bože, kakvi su to ljudi, mislila sam, dok mi je u ušima i dalje zujalo ono “hiljadu”. Ja te pare ne pamtim da sam u životu vidjela u svojim rukama.
    Nakon par minuta kuma mi je prišla i našu kuvertu zapakovanu vratila i rekla da zna da nisam u najboljoj situaciji i da želi da mi vrati moj novac, jer moje iskreno prijateljstvo joj je vrijednije od sveg novca ovog svijeta, a da je na mikrofon pročitala da sam joj dala toliko samo zbog zlih i pokvarenih ljudi koji su čekali da bude manje.
    Njoj, je kako je rekla, najvažnije što sam ja bila uvijek tu za nju, i nikakav novac ovog svijeta to ne može promijeniti.
    Zaplakala sam od sreće… ali kada sam došla kući shvatila sam da je ona kuvertu ipak otvorila, jer je pored mojih 20 eura bilo još 500 eura.
    Najbolja prijateljice, voljela bih da smijem da ti napišem ime, ali ne bi bilo u redu, jer znam da bi se ona naljutila. Nikada ništa nije radila da bi je neko hvalio ili pričao o tome. Hvala ti, mila moja kumo, ponosna sam i sretna jer te imam u svom životu!
    A vi zaboravite na prljave pare i naučite da cijenite prave stvari i vrijednosti u životu!”

    The more things change, the more they stay the same.

  8. #33
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Volio bih da se ovdje nedje dogodilo, kako god, simpaticna bajka... na trenutak se vratih u neka srecnija vremena


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Nema trika, nema anse, ivimo u raspalom vremenu đe bi se doslovno jebali zarad lajka, sa tim ciljem je i smiljena ova priča.
    Volio bih naravno da nisam u pravu i da je priča istinita...
    War. War never changes.

  10. #35
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,586
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Možda se nije desila osobi koja je pisala, ali vjerovatno ima takvih slučajeva, s obzirom da je običaj sa čitanjem imena i poklona dosta zastupljen u pojedinim djelovima Srb, BiH, a i CG...
    #fakenews

  11. #36
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    A prazne koverte??? Znam par svadbi dje je bilo praznih koverata....

  12. #37
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Par? To na svakoj bude

  13. #38
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima svega. Prosle godine sam bio na jednoj svadbi, u moje selo se tad jos uvjek stavljalo 10 u koverti, tamo su bili podigli na 20 i tako ja stavih 10 valjda jedini na toj svadbi i podjem sjutra dan na kafu u tuzi, veli drug hit si postao svi pricaju kako si jedini ostavio 10 u koverti. Zamislite kakvih budala ima

    Jednom prilikom moj ujak inace legenda, kafanski covjek... dosa na svadbu i dje su ga nakitili izvadio 2 metalnih i pogledao ih 2-3 minuta kao jel mnogo toliko da daje... inace pun para ali takav je tip.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #39
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ako nekad budem pravio kakvu ceremoniju, nikakve koverte nece bit dozvoljene, unaprijed ce bit najavljeno. Ko se pojavi sa kovertom bice vracen doma. Toliko je danas ciganisanja s parama, da je to sve tuzno postalo. Drustvo je tu da uziva, a ne o trosku da razmislja.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Ada koliko imate danas svadbi silu na sramotu samo da bi se izlazilo iz dugova :lolblue: , znam par takvih slučajeva. I obavezno posle svadbe ($utradan odma) najgrđe moguće pitanje "kol'ko si uzeo?" A nisam na poker i leptire bio pizda vi materina...
    War. War never changes.

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Interesantno je kako su se vremena promijenila...
    Nekad su svadbu cascavali otac i majka. A koverte sve mladoj idu. Danas obicno mladenci od tih istih para pokriju troskove svadbe.
    Ima ovih koji misle da ce zaradit, mada je to tesko ostvarivo izgleda.

    Nego sto se teme tice cisto da pomenem kolica za bebu kupuju zenini a ne tetka makar je tako obicaj bio.

    Bio sam na dosta stvadbi, i bio i djever i kum, i za sve ove godine ne mogu da shvatim da ljudi i dan danas donose Marina torte i kupuju poklone.
    Meni je to iskreno naopako. Koliko god para planirao da dam, nikad ne bih u toj protivvrijednosti kupio neki poklon i donio ga. Jer se cesto desi da dobijes 4mikrotalasne, 4 fena itd itd.
    Postujem momente gdje te familija pita izaberi TV, masinu i slicno i daj nam racun. Ali zasto ikome nametati svoj stil i ukus? Ja sam sa sobom nekad ne mogu da se dogovorim sto mi odgovara a ne da mi neko kupi poklon i pogodi mi.
    Nemam nista protiv tih ljudi, naprotiv zao mi je tog maltretiranja cecat tortu na svadbu, trazit poklon i ostalo. Na kraju krajeva das mladencima slobodu i neka smisle sto ce da kupe znace najbolje sto im fali.

    Ovi sto bi da zarade od svadbe, osim ako im roditelji to ne plate tesko da ce u tome uspjeti. A i ako im plate roditelji svadbu to obicno bude ucesce za stan ili za kakav auto.
    Mada ljudi koji prave svadbe da bi zaradili su jako ograniceni u svemu.


    Loe stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Enduro točkovi
    By Boris GSX750R in forum Motociklizam
    Replies: 0
    Last Post: 27-08-14, 23:15
  2. Nasi obicaji za babine, krstenja, svadbe, ....
    By Kliker17 in forum Sve i svata
    Replies: 49
    Last Post: 25-07-13, 23:21
  3. Saobraćajni propisi
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 55
    Last Post: 15-07-12, 20:34
  4. Replies: 4
    Last Post: 02-10-10, 20:15
  5. Replies: 1
    Last Post: 02-12-09, 19:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •