Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 39 of 39

Thread: potreban neko ko moze da otkljuca?

  1. #26
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    326
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Podji na sajt sto sam ti poslao i provjeri koja je enkripcija,ako ima tool za otkljucavanje iskoristi ga. Ako ne reinstaliraj komp

    Sent from my SM-N9208 using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,966
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Tako su napredovali virusi znaci...

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  3. #28
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Otkljucavanje podataka je automatizovan proces. Platis ransom i dobijes kljuc, nema tu oce li ti vratiti podatke ili nece. Svi poznatiji ransomware-i vracaju podatke, tako da ova prica o ne vracanju macku o rep. Znam bar tri slucaja da su ljudi platili i dobili decrypt.

  4. #29
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pitanju je Satan 2 ransomware sto bi bilo AES-256 i RSA enkripcija...Nema spasa trenutno...
    Last edited by Djosla; 16-04-17 at 12:05.
    Kompletan servis vaseg racunara,
    Profesionalno,brzo,najpovoljnije !!!
    067/765-470 (16h-21h)

  5. #30
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Otkljucavanje podataka je automatizovan proces. Platis ransom i dobijes kljuc, nema tu oce li ti vratiti podatke ili nece. Svi poznatiji ransomware-i vracaju podatke, tako da ova prica o ne vracanju macku o rep. Znam bar tri slucaja da su ljudi platili i dobili decrypt.
    Isto tako znam ljude koji su platili i nisu dobili "kljuc", tako da ta prica da svi dobiju podatke nazad moze macku o rep.
    Those about to rock, we salute you!

  6. #31
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,189
    Thanks Thanks Given 
    1,032
    Thanks Thanks Received 
    1,646
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    citam ovo i u isto vrijeme downloadujem antivirus :biggrin:
    a nisam ga koristio zadnjih 5 godina i nikad problema nisam imao...ne otvaram spamove i ne zalzim na mracne sajtove

  7. #32
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,189
    Thanks Thanks Given 
    1,032
    Thanks Thanks Received 
    1,646
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Evo vidim da je u pitanju "free" virus...svako moze da se registruje i da prepravi virus po svojim potrebama i posle ga pusti narodu da nagrdjuje kompove...
    Developer uzima 30% od zarade od "otkljucavanja"

  8. #33
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    326
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Danas su napadi toliko napredovali da ne moras da klikas na spamove ili da ides na mracne sajtove. Prije par godina na fb se pojavilo nekoliko varijanti clicker-a koji izgledaju kao video post sa play dugmetom, u cijelom web frejmu se nalazi virus link koji je transparent, zatim imas translete.google.com linkove koje pomislis da su ok pa kliknes i povedete na neki sajt i budes zetva driveby napada gdje se automatski dwn virus iako nisi kliknuo, zarazeni pdf ili word fajl... antivirus je 80% zastite sigurno

    Sent from my SM-N9208 using Tapatalk

  9. #34
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,189
    Thanks Thanks Given 
    1,032
    Thanks Thanks Received 
    1,646
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolica View Post
    Danas su napadi toliko napredovali da ne moras da klikas na spamove ili da ides na mracne sajtove. Prije par godina na fb se pojavilo nekoliko varijanti clicker-a koji izgledaju kao video post sa play dugmetom, u cijelom web frejmu se nalazi virus link koji je transparent, zatim imas translete.google.com linkove koje pomislis da su ok pa kliknes i povedete na neki sajt i budes zetva driveby napada gdje se automatski dwn virus iako nisi kliknuo, zarazeni pdf ili word fajl... antivirus je 80% zastite sigurno

    Sent from my SM-N9208 using Tapatalk
    izgleda da sam imao srece do sad
    google translate ne koristim, fejsbuk je mreza koja polako odumire, udjem jednom u 3 nedelje...
    add block vazda upaljen...


    Ali sam evo skinuo ovaj Bitdefender cisto zbog internet trgovine

  10. #35
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    326
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pozajmio sam svoju karticu za internet soping i iskoristilu su je na zarazenom racunary i izgubio 270e. Stvar je u tome da nisu imali antivirys i nisu znali da su zarazeni jer po njihovom strucnom misljenu "antivirus samo privlaci viruse" pa ga nisy ni koristili. Treba biti oprezan

    Sent from my SM-N9208 using Tapatalk

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,296
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Isto moras da kliknes da bi se zarazio, a kome nisu sumnjivi exe attachmenti, ne znam sto da ocekuje... pa da ti ga je majka poslala
    Sto se tice otkljucavanja, ima sam prilike da platim otkup, i to je posa cio dan, moras provjerit kolko je fresak ransomware i koja je vjerovatnoca da, i pored uplate, dobijes podatke nazad. Ako pokusavas da povratis podatke koji su zakljucani sa starijom verzijom, velika je vjerovatnoca da ces bacit pare, jer hakerima istece zakup na odredjenom serveru i cijela prica je zavrsena, automatika tu ne funkcionise.
    Ako utvrdis da si zarazen novom verzijom, ostaje ti da pratis uputstva i cekas potvrde, kupujes bitcoine i prenosis, pa opet cekas potvrde... nije neki posa ali dosta se vremena izgubi.
    067-572270

  12. #37
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Sto se tice antivirusa ja i dalje tvrdim da svaka free verzija ne valja boba i da samo zauzima prostor i opterecuje sistem. Iole informaticki upucenoj osobi ne treba antivirus a ovi sto idu po *** sajtova i klikaju na pozive komsinice Rade naravno da ce da se zaraze ili da preuzimas exe attachmente!? Mojoj koleginici stigla poruka da ima veliki broj prituzbi na njen FB nalog i da ukuca radi potvrde autenticnosti mail i sifru i posalje im i ona ladno uradila sve sto su trazili. Pa brateee...

    Inace ja imam neki mali programcic kojim enkriptujem neke fajlove i jednom sam zaboravio sifru. Sile nije bilo da ih otkljucam, niti mi je iko po PG mogao pomoci a mogu misliti za ove sto su zakljucani ovih zadnjih godinu. Mrka kapa od tog posla.
    Ne kazem da ne moze ali u CG ti koji imaju kapacitet za tu rabotu niti imaju vremena, niti se bakcu sa time a koliko sam shvatio neke rekose da su i male sanse za uspjeh.

  13. #38
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    zero day exploiti u browserima , javi, pdfu , MAcro .doc su sofisticirane prijetnje, kakvi .exe i pm, to je samo porez na budale. Sto se tice .exe fajlova koje registruje AV, distributeri ih provuku kroz crypter, promijene im strukturu i AV ih ne prepoznaje sledeci dan.
    Java je imala takvu rupu da je bilo samo dovoljno da udjes na sajt i pokupio si ransomware, jer je remotely aktivirala .exe sa drugog servera. Isto kao i macro doc. Nije virus u fajlu nego ga fajl aktivira sa drugog servera.
    Backup i samo backup u real timeu.
    Last edited by Sandor Kolar; 16-04-17 at 14:13.

  14. #39
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Poštovani,


    U prilogu Vam dostavljam zvaničnu opomenu zbog neispunjenih obaveza prema drugoj ugovorenoj strani.

    *

    S poštovanjem,

    *

    VLADIČIĆ LJILJANA

    Osnovni sud Podgorica - sjedište Podgorica,*
    adresa: Balšića br. 28
    Kontakt tel.: 020 221 964, 068 022 078, 067 811 598;
    e-mail:[email protected]


    Evo i link, otvarate na sopstvenu odgovornost, siguran sam da nije nikakva opomena.

    https://anyfile.255bits.com/wix/down...42f741b4adae29
    Last edited by remark; 22-04-17 at 16:39.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info H I T N O !!! moze li iphone 4 da se otkljuca
    By red_devil_ in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 14-04-15, 06:58
  2. Info Ima li neko ko bi mogao da otkljuca Sony Xperia S?
    By The Godfather in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 14-09-13, 20:27
  3. Info Potreban mi je neko ko moze da nabavi ovo
    By frej in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 20-08-13, 14:28
  4. Usluge Potreban neko da iz albanije moze da donese djelove za auto
    By John Cena in forum Ostali oglasi
    Replies: 16
    Last Post: 06-09-12, 15:03
  5. Replies: 1
    Last Post: 09-01-11, 10:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •