Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: Povreda zgloba

  1. #1
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default Povreda zgloba

    Zglob izvrnut na fudbal.Šta se radi kao prevencija?

    il fenomeno

  2. #2
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bio sam do Radulovića,kaže nikako hladne obloge.Šta vi mislite? Pomagajte drugovi,oću da se ubijem zbog nje zbog nje :-)

    il fenomeno

  3. #3
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Kako ti je ruzno stopalo, ubij boze.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  4. #4
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podji u Tuzi kod Nikole, prijateljski savjet.

    Srecno

  5. #5
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hvala Flint

    il fenomeno

  6. #6
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    A sta ce mu Nikola pomoci oko izvrnutog zgloba?
    Iscasen nije srecom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Ja sam imao problem sa ovime, nisam smio nagazit na najmanji kamencis da mi se zglob ne izvrne i otekne, u fudbalu sam morao da pazim i svaki termin sam izlazio povrijeđen.

    Snimio na rendgen to i posao sa snimkom kod Đurovića(PeNe) u Dvoranu Topolica, on pogledao, kaze upletene tetive, i neka kost nije na mjesto.

    Tetive masažom raspleo, boli djavolski, da sam bio pred nesvjest nego sam mu odma rekao da mi se manta, bez junacenja, pa me izsklapao i polio vodom. Onda mi namjestio kost, tacno sam čuo kad je krcnula kost na mjesto.
    Drugi tretman posle nedelju za drugu nogu, i mirovanje od mjesec dana bez fudbala, trcanja... I nosio sam zavoje nekih 3,4 dana.
    Od tada ništa, i vazda mu HVALA, jer sam godinama mucio muku.

    poslato s Jadrana

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Tople suve obloke sa crnim lukom za skidanje otoka... Staklena boca ispod stopala pa je valjaj od prstiju do pete na tepihu...
    A kao prevencija, dobro zagrijavanje prije, steznik za zglob u toku i labavljenje nakon sporta...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #9
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hvala ljudi .Pošao bih isto da snimim za svaki slučaj,ko zna št je i kako je zapravo

    il fenomeno

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ja sam makar 20 puta izvrca u srednju zglob na kosarku i fudbal, veli terapeut sklon ti je zglob laksem izvrtanju. Vazda mi je u podsvijesti bilo kad sam trcao ocu li krivo stat i polomit zglob, godinama sam jak steznik nosio kad igram. Masu sam smanjio godinama sportske aktivnosti, pa ne mucim muku s tim vis,ali sam valja bocu od koka kole kad god bi izvrnuo zglob i kilo leda preko pa bi proslo za dan dva.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    E da, za otok je dobro i pokishati u surutku oteceni dio. Samo sto u tvom slucaju treba malo vise surutke pa ti vidji...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  12. #12
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne mogu je tać, ubija kako boli.tako da ništa od koka kole

    il fenomeno

  13. #13
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Slobodno podji u hitnu da ti napisu uput, potom u urgentni kod ortopeda, pa te on salje na snimanje sprat gore. Racunaj da ces zavisno od guzve izgubiti u tome dva, tri sata. Pozeljno je da snimis cisto da se utvrdi da nije sto slomljeno jer bi kasnije bilo za*ebano.

    Inace, kad budes bandazirao zavojem noga ce ti dobiti na funkcionalnosti malo pa nemoj kao ja da pozelis da spartas gradom vec miruj i digni je na stolicu, sto sta vec kad sjedis.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U Risan mi je najbliži ortoped samo sam nešto izgubio vjeru u njih ,obično stavljaju gips,ali poći ću svakako.Noćas stavljam luka u čarapu da probam : -)
    Hvala ljudi

    il fenomeno

  15. #15
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ja sam stavljao hladne obloge.

    Imao sam isti problem kao ti. Poplavila mi je noga od malog prsta pa skoro do koljena.

    Nema tu namještanja, to su glupisti. Zglob kad iskoči iz ležista ne bi mogao da dišeš od bolova. Ovo su ti ili istegnuti ili popucali ligamenti zgloba koji drze taj dio.

    Slobodno ti hladne obloge i leži držeći nogu iznad tijela da ti se ne povecava otok.

    Uzmi neke tablete da ti malo ublaze bol i pođi do nekog ozbiljnog terapeuta da ti to sanira kako treba.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  16. #16
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima li koji ozbiljni da se zna za njega? Da me ne cementiraju u risan?

    il fenomeno

  17. #17
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ja ti mogu reći za Bar, to je Milo Lojić a što se tiče ostatka CG to ne znam.
    This time next year we'll be millionaires

  18. #18
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    u Budva da odes kod Radulovica cini mi se/
    mi smo vazda za vrijeme termina kad se nekom nesto slicno desi tamo vodili. prva i osnovna greska ne cekaj da se ohladi, posto je onda sve duplo ako ne troduplo bolnije. sad ako nesto nije na mjesto ima ne da boli nego stisni stolicu kazes mu majstore dost price nego radi.
    posto ima obicaj da te ispituje pa ti na kvarno namjesti kad se ne nadas
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ti si brate trebao odmah kod doktora..meni to djeluje kao da ti je krivo malo....možš li da rtiš nogom u zglobu ili ti je ukočena? Ja sam obično protiv "nadriljekara" ali ovi ljudi što namještaju kosti su spasili nas dosta i znam deset slučajeva da su bolje sanirali nogu no doktori, da preciziram, doktor ti umjesto da napravi kost, ukrivo sastavi...a ovaj neće brate ne boj se....plus, oni znaju je li za njih, neće ti oni radit ako ne treba....a ti kako oćeš Neće ti gips stavljat u Risan ako ti nije napuklo, ne brini
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    e da, sve preporuke za Radulovića Nikolu u Budvu...meni lično je nogu spasio, mojoj kumi su se ligamenti uvrnuli od napora na ruci i ruka joj je potpuo bila izvrnuta, ono, lakat joj doša naprijed a onaj dio prednji meki na lakat..mjesecima su je liječili ortopedi dok nije sirota pošla kod Nikole ...jes se onesvijestila tri četiri puta, ali danas ima potpuno normalnu ruku, sve joj na mjesto vratio i bukvalno je spasio jer su joj doktori rekli da joj nema lijeka da će za vazda ostati krive ruke!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #21
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bio sam odma kod Radulovića i on je to nešto namješta uvrtao nogu i reko je da je dobro.Danas sam bio u Risan da snimim i srećom nije ništa slomljeno! Prvo pitanje ortopeda je bilo,jesi bio kod onog u Budvu jesi ,ja se sve pravdao da nisam:-) ne vole ga ama baš! E komedije...Uglavnom hladne obloge i noga uvis ..i ja sam je na termin zeznuo tj. na fudbal i ko zna oće li to bit isto kao nekad :-)

    il fenomeno

  22. #22
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Meni kao laiku nije jasno sta taj lik moze da ti pomogne ako nista slomio nijesi? Ajde neko pametan da mi rece sta moze s ligamentima da postigne taj majstor za kosti ako su npr osteceni ili prekinuti?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ništa ako su prekinuti, mešutim, zna zglob da iskoči iz ležišta da ga vrati, jer ligamenti kad popušte, zglogb izađe iz čašice jer su ligamenti istegnuti....ligamnti ti zglob drže u čašici, i kad god ti noga iskoči on je vrati a ligamenti se vrate mirovanjem ako nijesu popucali....zato je dr i pitao Il fenomena je li bio u Budvu jer je svjesta da mu je zglob izašao iz čašice, a sad je vraćen, jer je radulović vratio zglob na mjesto
    Il fenomeno, ne sprdaj se, dvije nedelje mirovanja, posle malo laganoga trčkanja i ima da budeš ka novi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    e zaboravih da kažem, gore sam ti pomenula moju kumu kojoj su se ligamenti na laktu potpuno izvrnuli od napora, ruka joj ej bila skoro naopako okrenuta.....(pokušaj da ispraviš ruku u laktu i da je prema sebi okreneš najviše što možeš....en tako je njoj "prirodno" ruka stojala, ukočena naravno i to je boljelo da je vrištala) nekoliko mjeseci su je ovdje masirali i na fizikalne terapije u bolnicu, a onda je od muke pošla kod Radulovića i bukvalno za minut joj je ruku vratio u pravi položaj, stavio joj dvije udlage i rekao joj dvije nedelje da ih ne skida....nikad više niti su joj ligamenti bježali niti joj se išta vidi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #25
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ništa ako su prekinuti, mešutim, zna zglob da iskoči iz ležišta da ga vrati, jer ligamenti kad popušte, zglogb izađe iz čašice jer su ligamenti istegnuti....ligamnti ti zglob drže u čašici, i kad god ti noga iskoči on je vrati a ligamenti se vrate mirovanjem ako nijesu popucali....zato je dr i pitao Il fenomena je li bio u Budvu jer je svjesta da mu je zglob izašao iz čašice, a sad je vraćen, jer je radulović vratio zglob na mjesto
    Il fenomeno, ne sprdaj se, dvije nedelje mirovanja, posle malo laganoga trčkanja i ima da budeš ka novi
    Taman mi došlo da odmorim od posla :-) uglavnom moja preporuka ne svima da svakako urade snimak da znaju na čemu se bez obzira na stručnost ovakvih ljudi.A kakvo nam je zdravsto nije ni ono sigurno tako da treba konsultacija sa visše strana.Tako npr u Risan su mi reekli da ne mogu izlijiečiti bol u ledjima 21 vijek alo!
    Kontam da ga nije bilo volja taj dan ili nije bilo nekog da te progura kod njega kao ssvog prijatelja pa da te pogleda malo bolje ...Zdravlje je tvoja lična stvar pa smatram da samo ti imaš konačni izbor .izpametovah na kraju.nećete mi zamjerit :-))))

    il fenomeno

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •