Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast
Results 351 to 375 of 411

Thread: Hi-Fi oprema - preporuke

  1. #351
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Uzivam da citam ljude koji znaju

  2. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  3. #352
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Uzivam da citam ljude koji znaju

    Evo jedan dobar test Sonos Beam Gen2 odradjem od Duleta.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to masster For This Useful Post:


  5. #353
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    515
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Malo sam se salio za uklapanje brendova, to je vise psihicki da imas 'sve' od jednog proizvodjaca.

    Svakako sam na tv podesio da je audio optical i ugasio zvucnike od tv-a. Kad na daljinskom od tv-a pokusam smanjiti ili pojacati nista se ne desava, samo pise "optical"...moram preko soundbar daljinskog - sto mi i odgovara.

  6. #354
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,015
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Malo sam se salio za uklapanje brendova, to je vise psihicki da imas 'sve' od jednog proizvodjaca.

    Svakako sam na tv podesio da je audio optical i ugasio zvucnike od tv-a. Kad na daljinskom od tv-a pokusam smanjiti ili pojacati nista se ne desava, samo pise "optical"...moram preko soundbar daljinskog - sto mi i odgovara.
    Pokusaj da spojis preko hdmi kabla ako ti na tv-u ima neki od ulaza oznaku ARC, u tom slucaju daljinac od sound bara ispada iz kombinacije, kontrolises jacinu zvuka daljinskim od televizora…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju...kakva bi tisina nastupila...

  7. The Following User Says Thank You to krle For This Useful Post:


  8. #355
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Dje da kupim ovaj spliter, treba mi da izlaz za sub iz risivera sprovodem cincevima do aktivnog vufera....




  9. #356
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Probaj u quantum, ispod jusovace preko puta uprave carina

  10. #357
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    515
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by krle View Post
    Pokusaj da spojis preko hdmi kabla ako ti na tv-u ima neki od ulaza oznaku ARC, u tom slucaju daljinac od sound bara ispada iz kombinacije, kontrolises jacinu zvuka daljinskim od televizora…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    cini mi se da ovaj model soundbara nema hdmi, samo optical. Svakako sam zadovoljan jer najvise vremena koriscenja tv-a prodje na youtube.

  11. #358
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Dje da kupim ovaj spliter, treba mi da izlaz za sub iz risivera sprovodem cincevima do aktivnog vufera....

    Ako nemas dva subwoofera ovaj kabal ti ne treba. Jedan izlaz iz risivera ide na jedan ulaz u sub. Obicno je oznacen sa LFE. Ukoliko ipak imas dva sub-a potrazi kabal u Kernel u City kvart, oni imaju raznih prelaza i adaptera pa moguce da imaju i ovaj

  12. #359
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Imam neko magare od woofera za auto, Pioneer Champion serije, 12 inca.
    Stvarno je maca, 400w sinusa, dupli namotaji 4 oma.

    Zvucno je perfektan, ali s godinama sto od visoke temperature, sto od sunca, sto od vlage je pocelo da mu proprada vjesanje.
    Koliko skapirah, ima neko troslojno impregnirano vjesanje s nekakvom mrezicom unutra.
    E poceo je da mu se guli ovaj spoljasnji sloj, znaci nidje nije potpuno "probuseno" vjesanje, ali definitivno svakim danom je situacija sve gora.

    Nadjoh i porucih na ebay vjesanje koje bi trebalo da je slicno originalu, isto gumeno pojacano tim nekim "vlaknima".
    Pa me interesuje da li da trazim neko spocijalno ljepilo, ili je dovoljan sintelan za zamjenu?

    Nesto mi je greota da ga pustim da propane, i dan danas kosta oko 200e nov
    (ovaj moj ima 10-12 godina)




  13. #360
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    214
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Treba li ti rješenje sa ili bez dodatnog subwoofera? Kod svih je uglavnom bežičan, tj. možeš ga staviti pored neke utičnice i jedini kabl koji ima je naponski. Druga stvar, preporuka da ideš na rješenje sa centralnim zvučnikom, tj. da soundbar nije 2.1(0) već 3.1 tj. da ima i treći, centralni zvučnik koji će služiti za mnogo čistije vokale što će podići nivo uživanja u filmovima

    Ukoliko treba rješenje bez suba, tu ima svega par opcija a ističe se uglavnom Samsung HW-S61B (ima i u crnoj boji, oznaka je HW-S60B). Uzeo ga je kolega @branko.kotor pa me baš zanimaju utisci ?

    Ako treba sa subom

    Samsung HW-B650 (ovo je provjereno, bez greške 3.1 rješenje)
    Polk Signa S3 2.1
    Denon DHT-S416 2.1
    Xiaomi Soundbar 3.1 iako na papiru izgleda odlično za te pare, izbjeći jer masovno prijavljuju probleme sa njim, dosta ljudi prijavilo da im je crkao posle 2-3 paljenja.
    Ostao sam duzan odgovor, a razlog je sto ga nisam uzeo, jer sam odlucio da bude sa sabvuferom. Od tada nisam nista gledao u vezi toga. Skoro sam vidio i cuo jedan model sto mi se svidio zvuk: SAMSUNG HW-S800B. Kod nas u multicom je 550e, u datiku i mb-com 470e. Ja sam ga narucio u Hrvatsku (tamo cu ga preuzet) za 330e sto je velika razlika, prodavac je https://www.harveynorman.hr/soundbar...ng-hw-s800b-en
    Nisam htio da idem skuplje i bolje preko toga jer mi obesmisljava HIFI. Ima recenzija na whathifi, i na jos nekoliko dobrih sajtova.




    https://www.samsung.com/us/televisio...2-hw-s800b-za/


    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  14. #361
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Da, za potpuni ugođaj mora sub, btw, to je poklon cijena, kod nas u veleprodaji je taj model oko 380e bez poreza. Ja sam oduševljen mojim Q990B, konačno sam riješio pitanje zvuka na duže staze...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  15. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  16. #362
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    ja nesto ne volim taj samsung nikako...nekako mi uopste nije hifi marka, pored svih kompanija koje po 100 godina proizvode bas samo zvucnike

    mada vjerujem da su korektni skroz, ali ne znam...radije bi uzeo klipsch, jbl-harman, monitor audio



  17. #363
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Vjeruj mi da sam isto tako razmišljao, skeptik sam bio skroz ali soundbarove baš kidaju.

    Imaš dosta HiFi kanala koji testiraju i soundbarove između ostalog, odavno su u samom vrhu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  18. #364
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Da, za potpuni ugođaj mora sub, btw, to je poklon cijena, kod nas u veleprodaji je taj model oko 380e bez poreza. Ja sam oduševljen mojim Q990B, konačno sam riješio pitanje zvuka na duže staze...
    je li ovo sprava od 1.000+e?
    bar, 2 zvucnika i sub?
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  19. #365
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Jeste


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  20. #366
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    214
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    ja nesto ne volim taj samsung nikako...nekako mi uopste nije hifi marka, pored svih kompanija koje po 100 godina proizvode bas samo zvucnike

    mada vjerujem da su korektni skroz, ali ne znam...radije bi uzeo klipsch, jbl-harman, monitor audio
    Za mene Samsung kao brend nije HIFI. Ni soundbar nije HIFI kao vrsta/tip ozvucenja. HIFI za mene moze biti samo STEREO, odnosno 2 zvucnika. Sto se tice SAMSUNGA, i meni je uvjek milije da uzmem komad opreme brenda koji se tim bave od nastanka i samo time, ali sto se tice soundbara - mislim da ne kaska za ostalim brendovima, makar ne u tom segmentu, a cijena je prihvatljiva. Sigurno se nece, niti mogu takmiciti sa modelom BEOSOUND, ali npr BOZEE, sto bi rekli Balkanci, ne bih uzeo ni da mi poklonis.
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  21. #367
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    pola toga što ste pobrojali je samsungovo.iako se slažem da rijetko u potrošačkoj elektronici ima kvalitetnog zvuka,biranje audia očima je apsurd.mislim,naravno da je okej,prvi ja npr nema trika da bih kupio francuza,opela i škodilaka pa po cijenu života,ali nemoj se lažemo...

  22. #368
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Napredovali su soundbarovi zadnjih par godina bas, ima modela za svaku namjenu, od onih boljih za filmove, do onih koji su muzikalni poput dobrih stereo zvucnika...
    Ja sam imao Harbeth + Naim sistem, rasprodao sam ga i uzeo HK Citation 1100 soundbar, za svakodnevno koristenje ga mnogo vise iskoristim nego sto sam zvucnike mogao, koje sam palio jednom u mjesec dana kad na miru zelim od odslusam par pjesama... Ovako soundbar se ne gasi po cijeli dan, sto od TV sto od muzike koja se castuje direktno sa telefona...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  23. #369
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default Hi-Fi oprema - preporuke

    Ja sam godinama imao Bang & Olufsen Beolab 8000, njihov možda i najprodavaniji model, preko 20 godina se prodavao, legendardni.

    Za muziku fantastični nema priče ali u filmovima/serijama nisam imao neki ugođaj iz više razloga.

    Kako iste gledam mnogo više nego što muziku slušam izbor je bio jasan - tražiti najbolje moguće rješenje za stan a da ne ulazimo u neku klasu od par hiljada eura.

    Izbor je bio jasan Q990B ili Sonos komplet (ARC + Sub Gen3 + par One SL kao zadnji zvučnici) bukvalno su nijanse odlučivale iako Sonos komplet košta blizu 2500e.

    Kako sam dosta istraživao i vidjeo da je bilo ljudi koji su bili zadovoljniji sa Q990B nego dosta skupljim Sonosom (probali oba sistema), izbor je na kraju bio lagan.

    JBL, Bose nisu ni blizu, ne znam kakav je ovaj najnoviji JBL ne stigoh da čitam o njemu, ali u tom momenti, flagshipovi od Bose-a i JBL-a nisu mogli da pariraju gotovo u ničemu sem u niskim tonovima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 31-05-23 at 09:49.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  24. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  25. #370
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ja sam to isto imao prije 10ak godina.
    Gledam filmove 80% vremena 15% muzika, ostalo TV i ne znam ti ni šta ja.

    Uzeo sam onaj LG sa subwooferom, model HLX56
    https://www.lg.com/uk/home-cinema-sy...-cinema-system

    Nema osobe koja mi nije rekla, a bolje da si za 1000e (tada), uzeo ovo ili ono. I ništa nije ni blizu po zvuku i mogućnostima kao ovaj sistem a da ne košta 3 ili 4 puta više.

    I dan danas poslije 10ak godina je top.

    Tako da te potpuno razumijem, jer jedno je sistem za filmove a drugo za muziku. Ovaj za filmove ima i (lažan) osjećaj 3D ali ipak poboljšava ugođaj.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  26. #371
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    515
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Bitrate nedavno sam uzeo samsungov a450 i shvatam da je to entry level, bili su 190 eura cini mi se.

    Cini mi se da sam ih prevazisao i bih skok na sledeci nivo, soundbar + sub su dovoljni, mislim da mi ne trebaju dodatni mali zvucnici?

    Sta mislis da uzmem? Isplati li se? Ako je a450 bio dobar skok sa zvucnika od tv-a postoji li jos jedna stepenica vise a da nije 1000 eura?

    Da se razumijemo, zvucnici su dobri, valjaju te pare i to je to.

  27. #372
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    A je pretprošlogodišnja serija, ako ćeš da iskoračiš na sledeći nivo to bi recimo bila prošlogodišnja serija i to B650 koji ima integrisan i centralni zvučnik koji dosta znači kod dijaloga u filmovima/serijama, trebalo bi da su ispod 300e sad. Sledeći na ljestvici (preskočio bih Q600B) je Q700B, tu već imaš i upfiring atmos zvučnike, dosta više generalno zvučnika mada je jedno 150e skuplji.

    Ono što svima preporučujem da što god da uzimate a niste sigurni kako će to kod vas da zvuči, uzmite online (gotovo svi imaju online shopove), probate pa ako vam se ne svidi imate pravo da vratite/zamijenite.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  28. #373
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    214
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Izbor je bio jasan Q990B ili Sonos komplet (ARC + Sub Gen3 + par One SL kao zadnji zvučnici) bukvalno su nijanse odlučivale iako Sonos komplet košta blizu 2500e.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Gledah recenzije. Malo je reci brutalan.
    Koliko te ispao?

    Malo mi fali da ga uzmem, do 900e je na nekoliko mjesta u HR.

    https://www.sancta-domenica.hr/samsu...content=pp_p_1

    https://www.harveynorman.hr/soundbar..._content=pp_16

    Okaci slike stativa.
    Last edited by branko.kotor; 04-06-23 at 05:29.
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  29. #374
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Q990B se zvanično nisu prodavali kod nas, koliko sam shvatio uvoznika tražen im je 100 komada za MOQ što je previše za naše tržište, za flagship model. Ja sam ih ipak uspio nabaviti, 2 komada (jedan je "pošao" kolegi odavde ) sa dvije godine zvanične garancije, kod nas.

    Btw, upravo je izašao model Q990C ali gotovo da nije vrijedan nikakve doplate, još uvjek nema zvanično nekog poređenja i review-a sem na rtings ali gotovo je sigurno da su hardverski identični i da su jedine razlike softverske prirode tipa "Samsung Spacefit" koji ima i Q990B jedino je sad u Q990C dodato "PRO". Spacefit sam po sebi radi kalibraciju zvučnika u odnosu na poziciju u sobi i to se radi na klik u aplikaciji. Spacefit PRO to radi automatski, tako da kad god pomjerate zvučnike, kalibracija će se odraditi automatski, glupost ako mene pitate, ko još pomjera zvučnike kad im nađete pravo mjesto.

    Što se stalaka tiče, momak mi je uradio copy/paste ovakve stalke - https://vebos.eu/vebos-standfuss-sam...-ein-paar.html , oko 70e me ispao par.

    Last edited by BiTrAtE; 04-06-23 at 15:00.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  30. #375
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    ima li za preporuku 3,5" slušalice,poželjno bubice,za telefon?mogu i skuplje,ako je lokalno,novo u šopu itd,ne bih da naručujem i čekam.

    što se tiče očekivanja,ne bih da budu ispod akg koje su išle uz samsung s20 ili koji već,te sam koristio do skoro.ako ih ko ima (original naravno) kupio bi ih opet.

Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem DJI DRONOVI i OPREMA / AUDIO i VIDEO OPREMA
    By Kapetan in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 62
    Last Post: 27-09-19, 18:10
  2. Prodajem Racunari, racunarska oprema, mrezna oprema, servis...
    By ZeLjkO_PG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 14
    Last Post: 28-02-16, 13:17
  3. Prodajem PLANINARSKA OPREMA ! Šatori, vreće, cipele, zimska oprema!
    By cpu in forum Ostali oglasi
    Replies: 26
    Last Post: 10-02-13, 21:15
  4. Replies: 47
    Last Post: 18-03-11, 11:50
  5. Preporuke Mix-eva...
    By Tyler^Durden in forum Muzika
    Replies: 7
    Last Post: 13-04-07, 12:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •