Results 1 to 9 of 9

Thread: stolarsku kombinirku-cikular

  1. #1
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    bar
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default stolarsku kombinirku-cikular

    Kupujem stolarsku kombinirku hobi ili slicnu, da ima abrihter, diht. cikular, futer. Ponude na 068-284028.
    Radio bih kosnice za pcele i ramove za pocetak,a kasnije i po nesto drugo.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by senad78 View Post
    Kupujem stolarsku kombinirku hobi ili slicnu, da ima abrihter, diht. cikular, futer. Ponude na 068-284028.
    Radio bih kosnice za pcele i ramove za pocetak,a kasnije i po nesto drugo.
    Kolega ne bih da ti kvarim merak, ali nemoj kombinirku aman ako mislis za prste svoje. To su uzasno opasni strojevi.
    Ramovi podrazumijevaju blanjanje jako tankih letvica, a kombinirke nemaju nikakvu zastitu na abrihter sto je jaaaako rizicno da ti povuce prste da izrendas (znam dosta iskusnih stolara koji su tako prosli).

    Okov je imao solidan hobi diht i abrihter sa vecim livenim stolom (neke njemacke marke) oko 500 eura je bio i imao je ~30cm nozeve... za jos toliko sigurno mozes naci solidan cirkular i mozda zakacit neku solidnu stonu slajfericu i time si sve zatvorio.
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  3. #3
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    bar
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veliko hvala kolega na javljanju i na savjetu,slicnog sam bio misljenja istruzujici ovu temu i citajuci iskustva stolara na forumima.
    U vezi Okova i nekih masina tamo je stanje sledece,nemaju trenutno nista od tih kombinovanih niti znaju hoce li biti.Ono sto imaju je jako skupo za moj dzep a to je cikular od 1000 eura.Naravno da je on sasvim ok i dobro je uradjen dewalt je marke.Ali meni ne treba samo cikular nego i dicht i glodalica i slajferica.Okov znaci nema nista sto bi moglo da bude po ukusu i dzepu.
    Elem nasao sam u kips sledece cikular koji je einhelov i on je oko 200 eura i dicht abrichter koji je oko 350 isto einhelov,postavicu i slike da se vidi tacno.E sad gledao sam na yuo tube sta ima od mana i tako to i ima resenja za te mane i mogu se rijesiti.
    E sad posto mislim da radim kosnice i ramove hoce li mi ove dvije masine plus glodalica rucna koju bih montirao na sto posebno po potrebi biti dovoljne i bolje resenje od kombinirke.
    Da pojasnim isto da nemam posebno iskustvo u stolarstvu i zato bih da izbjegnem tu kombinirku jer je bas gruba za pocetnike narocito.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    bar
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i slika mozda su male ali se da vidjeti o cemu se radi.
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20190226-055519.jpg 
Views:	47 
Size:	3.1 KB 
ID:	161497
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20190226-055630.jpg 
Views:	48 
Size:	3.2 KB 
ID:	161498

  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Ovo je hobi serija za oboje

    Od mana ti mogu reci sledece:
    Cirkular se jebeno tesko steluje da radi kako treba (imam ga) - zato sto je sto limeni (a ne liveni) svaki put kad podignes noz moras provjeriti je li ostao na zeljeni ugao (npr 90 stepeni).
    Ja sam ga "doveo u red" tako sto sam kupio digitalni uglomjer pa svaki put kad pomjerim noz provjerim je li ugao ostao isti... ovaj ugao je jako bitan jer kod duznog spajanja dasaka 2 ako su na 89 steepeni vise ti spoj ne valja.
    Noz koji dolazi sa njime je smece - ali to ce ti biti sa vecinom pa racunaj i jedno 40-50 eura za novi noz u troskove

    Dodatno - nema precerano snage za veca rezanja (npr duzno da isparas dasku 5cu ce ti izbacit osigurac garant)


    Sto se dihta tice - i tu sam prilicno siguran da nije neki (kad sam ga ja istrazivao) isto mu je manja sto je sto mekan i sto je sto od dihta prekratak (neupotrebljiv) pa se mora modifikovat


    Imao je Okov ranije neki zeleni njemacki... vjerovatno su ga prodali - bas dobar abrihter/diht... a cirkular bi trebalo naci nedje mozda u neckom ili ko ima neku manju pro varijantu...
    Onaj dewalt cirkular mali je nprerecizan - nije stolarski vec gredjevinarski - to mu je namjena (za gruba rezanja)
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. #6
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    bar
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala kolega vec je naruceno bas ovo dvoje sa slike,znam da imaju mane ali potrudicu se da to iskontrolisem koliko je moguce.Za te novce se nemoze nista bolje uzeti.Slijedi mi igranje jer profi stolarima ovo je igracka za djecu.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by senad78 View Post
    Hvala kolega vec je naruceno bas ovo dvoje sa slike,znam da imaju mane ali potrudicu se da to iskontrolisem koliko je moguce.Za te novce se nemoze nista bolje uzeti.Slijedi mi igranje jer profi stolarima ovo je igracka za djecu.
    Srecno bilo.
    Kazem ti - za cirkular samo poruci iz kine digitalni uglomjer i miran si

    za Abrihter - steluh koliko mogadnes - imas po YT videa.

    Dihtu vazda mozes produziti radni sto melaminom... ne vjerujem da ces blanjat ista visine 12cm da ne mozes "zrtvovat" ta 2cm sa dna za jednu duzu "dasku" koju ces prcvrstit da ti bude kao radni sto
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  8. #8
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    bar
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala druze zdravo mi bio,upravo tako mora se doraditi za diht jer on je sve jedno nizak,sto da bise postavio na njega i onda neki produzetak za lakse rukovanje,mada ja duzu dasku od pola metra metar necu provlaciti,sve je to malo sto ja hocu da pravim.Za cirkular isto ima par dorada vec sam se spremio da ga omah modifikujem . Ima na youtube brdo informacija u vezi istih.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by senad78 View Post
    Hvala druze zdravo mi bio,upravo tako mora se doraditi za diht jer on je sve jedno nizak,sto da bise postavio na njega i onda neki produzetak za lakse rukovanje,mada ja duzu dasku od pola metra metar necu provlaciti,sve je to malo sto ja hocu da pravim.Za cirkular isto ima par dorada vec sam se spremio da ga omah modifikujem . Ima na youtube brdo informacija u vezi istih.
    provlaci sto duzu dasku pa je posle krati na duzinu koja ti treba...
    zbog neceg sto se zove "snipe" - da ti pocetak/kraj daske bude neravnomjeran zbog ulaska/izlaska sa valjaka

    za cirkular mozes napraviti neki "sled" (ne znam kako se to zove kod nas jer mi je "obrazovanje iz engl literature) ahahaha
    time ces da izbjegnes 98% mana na cirkularu

    Ja se kanim da mojem i duzni granicnik promijenim, no ga evo neki vakat ne ulazim u radionicu
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem stolarsku opremu
    By obaoba in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 09-02-16, 18:21
  2. Kupujem Stolarsku kombinirku
    By vukb in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 20-07-15, 16:03
  3. Prodajem Stolarsku kombinirku
    By singer in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 10-10-14, 12:30
  4. Kupujem stolarsku kombinirku
    By pedjank in forum Ostali oglasi
    Replies: 13
    Last Post: 10-10-14, 11:31
  5. K: Stolarsku masinu
    By Markez in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 11-01-12, 14:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •