Page 8 of 25 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 615

Thread: Poslodavci, slava im i milos'

  1. #176
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Ti, pobro, treba se vratiš ovamo i ka' Mojsije izvedeš narod iz ove situacije i pokazeš im pravi put. Uz boga i božju pomoć, siguran sam da si sposoban za tako nešto. Pravi si vitez. Vojvoda. Amin.
    prije no sto sam posao ja se zezah sa drustvom da idem da zaradim pa cu se vratiti da svu crnu goru pokupujem. I bi jedan austrijanac te sam radio za njega ko kamerman, on me ozbiljno bio shvatio i rece: dacu ti pare sad daj mi procenat haha

    Vidio je on...

    Sad sam bas racuna moga bi 5 luka bar da kupim, a ko zna sa ovim novim biznisima i fabrikom moze to skocit duplo za koju godinu.

    Neznam ja sto je meni Bog dao ovoliko, mozda je nesto naumio samnom. Jer je ovo premnogo za mene. A ja bih se vratio u Crnu Goru i ulozio i pomovisa ulaganje u Crnu Goru ali cekam da vi panete. Jer ja sa lopovima i sisnjarima necu da imam posla.

  2. #177
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ne odgovorih ti. U okruzenju u kojem je nelojalna konkurencija sasvim normalna stvar i gdje se boris za rast od par procenata ne mozes sebe priustiti taj vid stimulisanja radnika, vece plate i sl. Jednokratni bonusi, ohrabrivanje, razgovor sa radnicima, opustena atmosvera bez tenzija je nesto najvise sto se sad moze, pored plate kolika god ona bika, ponuditi radniku. Opet kazem, 60% radnika ne zasluzuje ni tu crkavicu koliko se zalazu.

    To su zalosne plate i jos je gore sto je narod prinudjen da na to pristane, ali to je sto se nudi, mozes, a i ne moras. Jedan moj raniji poslodavac je doslovno rekao, ovo je moje i dacu ti koliko ja mislim da treba i 20 ljudi ceka tvoje radno mjesto za 100e manju platu.. Ali potreba je i jbg onda.
    Zacrtao si sebi određen rast / profit u određenom periodu i pritom očekuješ da se tvoj radnik maksimalno založi za realizaciju istog. To je sasvim legitimno ....kod poslodavca koji ispunjava zakonske obaveze prema radniku (40 sati rada sedmično, slobodan dan, godišnji odmor i osiguranje na pun iznos) i garantuje mu visinu primanja dostojnu za 'normalan' život. I zadnja stavka - pruža mu osjećaj pripadnosti firmi (organizaciji ili kako hoćeš) za koju doprinosi i u kojoj obezbjeđuje sebi egzistenciju. Dakle, mjesto gdje mu svaki novi dan više neće sve teže padati, jer se osjeća dijelom kolektiva koji nešto stvara i čiji se rad i zalaganje sad cijeni i adekvatno nagrađuje. Problem kod većine privatnika u CG je taj nakaradni kompleks Gazde...to nekakvo prosipanje nadmoći... ono kad jednim pogledom staviš do znanja kasirki da si Bog te radnje, a ona niže biće i robinja nedostojna tih velikih 250 eura. Šta gazda očekuje nakog što ga poslovna hijerarhijska stepenica zaslijepi do nivoa gdje mu to daje pravo da podređene ne smatra ljudskim bićima? Umjesto da se dovede u istu ravan (u krajnjoj liniji i 'gazda' je zaposlenik svoje firme) poštujući radnu etiku i međusobnim uvažavanjem djelujući udruženim snagama, svako na svom terenu ide ka ostvarivanju ciljeva biznisa. Dok ne dođe to prosvjetljnje važiće definicija: Crnogorski radnik je slika i/ili produkt crnogorskog poslodavca.
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #178
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Zivis u zabludi da je nekoga briga ko si sta si i sta pises... Pa eto... ---For ego---


    Ot
    Malo je ljudi koji su zadovoljni skroz svojim poslom, bas malo. Poslovi koji se nude moraju prihvatari iz nuzde.
    U coca collu komercijalisti imaju oko 700e platu, ali to je sekta, od zraka do mraka, ti ljudi su iscrpljeni do kraja.

    Sent from my C6903 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  4. #179
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Zacrtao si sebi određen rast / profit u određenom periodu i pritom očekuješ da se tvoj radnik maksimalno založi za realizaciju istog. To je sasvim legitimno ....kod poslodavca koji ispunjava zakonske obaveze prema radniku (40 sati rada sedmično, slobodan dan, godišnji odmor i osiguranje na pun iznos) i garantuje mu visinu primanja dostojnu za 'normalan' život. I zadnja stavka - pruža mu osjećaj pripadnosti firmi (organizaciji ili kako hoćeš) za koju doprinosi i u kojoj obezbjeđuje sebi egzistenciju. Dakle, mjesto gdje mu svaki novi dan više neće sve teže padati, jer se osjeća dijelom kolektiva koji nešto stvara i čiji se rad i zalaganje sad cijeni i adekvatno nagrađuje. Problem kod većine privatnika u CG je taj nakaradni kompleks Gazde...to nekakvo prosipanje nadmoći... ono kad jednim pogledom staviš do znanja kasirki da si Bog te radnje, a ona niže biće i robinja nedostojna tih velikih 250 eura. Šta gazda očekuje nakog što ga poslovna hijerarhijska stepenica zaslijepi do nivoa gdje mu to daje pravo da podređene ne smatra ljudskim bićima? Umjesto da se dovede u istu ravan (u krajnjoj liniji i 'gazda' je zaposlenik svoje firme) poštujući radnu etiku i međusobnim uvažavanjem djelujući udruženim snagama, svako na svom terenu ide ka ostvarivanju ciljeva biznisa. Dok ne dođe to prosvjetljnje važiće definicija: Crnogorski radnik je slika i/ili produkt crnogorskog poslodavca.
    Ne ocekujem, ja trazim od njega i kontrolisem ga i njegovo zalaganje za postizanje ciljeva zadatih.
    U mojoj firmi radnici imaju pune doprinose, unaprijed dogovorene plate, garantovana 4 sl dana u mjesecu, kad obim posla dozvoli i godisnji odmor (iz dva puta).
    Nemoj misliti da opravdavam ikoga, ali kad unaprijed znas uslove i prihvatis ih, onda je red da odradis casno i posteno sve poslove koji ti se daju. Opet mislim da je lakse kasirki ili onoj na delikstes nego sto je nekad bilo zenama u koni, javorak itd...

    Ili mozes poc u amerikama i uzet kes, ko sta voli.

    Sent from my C6903 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  5. #180
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Žene u Javorak su imale jednu od jačih plata u CG, budući da su komplet proizvodnju izvozili za Italiju...

    sent using tapatalk
    #fakenews

  6. #181
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Znam, ali to je trajalo 2-3 god samo... Iz familije znam to, tada vece plate nego i pivara i boksiti... Ali brzo je to doslo na dosta losije.


    Sent from my C6903 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  7. #182
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ne ocekujem, ja trazim od njega i kontrolisem ga i njegovo zalaganje za postizanje ciljeva zadatih.
    U mojoj firmi radnici imaju pune doprinose, unaprijed dogovorene plate, garantovana 4 sl dana u mjesecu, kad obim posla dozvoli i godisnji odmor (iz dva puta).
    Nemoj misliti da opravdavam ikoga, ali kad unaprijed znas uslove i prihvatis ih, onda je red da odradis casno i posteno sve poslove koji ti se daju. Opet mislim da je lakse kasirki ili onoj na delikstes nego sto je nekad bilo zenama u koni, javorak itd...
    Sve 5. Samo ne mogu da pojmim taj prevladavajući stav kako su radnici u ovoj državi felerični i kako vi pošteni poslodavci muku mučite uz svu dobru volju da ih stavite u kolosjek. Kažem ti, zaposlenik je slika, a može i ogledalo poslodavca. Dok god budeš mislio kako im je bolje nego nekad u Koni, i one će isto tako misliti kako bi bolje bilo u neki Boni, Doni, Roni.. jer onog trenutka kad pomisliš da si bolji poslodavac od drugih, to je prvi znak da ti nije stalo

    Ili mozes poc u amerikama i uzet kes, ko sta voli.
    Fino si ti usvojio obrazce bivšeg poslodavca


    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Pa sto onda komentarises? Ako te nije briga?

    Aj vozi folirantu jedan. Pa prosipaj te fore dje ti to prolazi.
    Ego, kao pokretač ove teme molio bih te da se suzdržiš neumjesnih kvalifikacija i spustiš loptu u duhu kulturne konverzacije.. jer debelo izlaziš iz okvira ova teme, koja zaista ima neki drugi cilj i ne želim da se zaključa kao većna drugih gdje su krenule ovakve prepirke.

    Pozivaš se na Isusa koji nas uči da širimo ljubav i toleranciju. Izvini, ovdje ga nisam prepoznao u tebi.
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #183
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Sve 5. Samo ne mogu da pojmim taj prevladavajući stav kako su radnici u ovoj državi felerični i kako vi pošteni poslodavci muku mučite uz svu dobru volju da ih stavite u kolosjek. Kažem ti, zaposlenik je slika, a može i ogledalo poslodavca. Dok god budeš mislio kako im je bolje nego nekad u Koni, i one će isto tako misliti kako bi bolje bilo u neki Boni, Doni, Roni.. jer onog trenutka kad pomisliš da si bolji poslodavac od drugih, to je prvi znak da ti nije stalo



    Fino si ti usvojio obrazce bivšeg poslodavca




    Ego, kao pokretač ove teme molio bih te da se suzdržiš neumjesnih kvalifikacija i spustiš loptu u duhu kulturne konverzacije.. jer debelo izlaziš iz okvira ova teme, koja zaista ima neki drugi cilj i ne želim da se zaključa kao većna drugih gdje su krenule ovakve prepirke.

    Pozivaš se na Isusa koji nas uči da širimo ljubav i toleranciju. Izvini, ovdje ga nisam prepoznao u tebi.
    Odma na pocetku, ja nijesam poslodavac. Ali zamislimo da jesam, nudim posao npr za 150 ljudi, plata 250e, sve doprinosi, jbg to je koliko mogu da ponudim... I npr treba ja da propanem jer ti i ostali nece da rade jer im je ispod casti. Mozda i moj rad vrijedi triput vise, ali nema, bas kao i teoretisanje kako bi trebalo, a ne moze biti.

    Ego, nijesam te mislio vrijedjati, samo si nekakav nerazuman lik. A mozda sam i ja, jbat ga...
    Prastaj.
    Tu es mon héro!

  9. #184
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    U mojoj firmi radnici imaju pune doprinose, unaprijed dogovorene plate, garantovana 4 sl dana u mjesecu, kad obim posla dozvoli i godisnji odmor (iz dva puta).
    Nemoj misliti da opravdavam ikoga, ali kad unaprijed znas uslove i prihvatis ih, onda je red da odradis casno i posteno sve poslove koji ti se daju..
    Ovakve stvari su redovan problem kod nas, ali zalosno je sto spadaju u one manje, podnosljivije probleme. Kakvih sve problema i bezocnosti ima, ovo je postalo nasa tradicija u radnim odnosima - slobodnih dana koliko se moze i godisnjeg odmora koliko (i ako) se moze. A da se posteno plati prekovremeni rad, odnosno nadoknada za neiskoriscene dane godisnjeg odmora, vazi.. kako je... Ne pricam ovo za tebe sad, rekao si da nisi poslodavac, a i imas pravo odje (kao i svako) da napises sta god hoces, da uplacujes sve i svasta, sve po zakonu... Ja samo pricam kako uglavnom jeste, kako su ove stvari do te mjere ukorijenjene u nase drustvo da ih tretiramo kao normalne. A direktna posledica toga je osionost i samozivost poslodavaca, koji ne mogu da iskontrolisu drskost kad se takva piitanja uopste pomenu. Imamo slicne signale i po ovom topicu.. Jer radnik treba da bude srecan sto ima toliko! On ne razumije da moze i manje od toga, da moze mnogo gore! Da ima gorih poslodavaca koliko hoces! Radnik treba da cuti i bude srecan! Jer nismo mi Nemacka, Svedska, jer tamo ljudi rade, a ne kao ovi nasi zaposleni.. itd, itd...


  10. #185
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Teoretisanje nam nece donijeti plate 700-800e... realnost je takva kakva je, doceka te na direkt, ti ako mozes nastavi borbu, ako ne kukaj nad zlom sudbinom.

    Moze li neko otvoriti poll koliko nas je odje srecno sa poslom, ne zadovoljno no bas da nas cini srecnima?! Ja vj nema ni 20%.

    Evo jos jedan svijetli primjer firme, brat mi je poceo od plate 300e, sad je izvrsni direktor, da ne pominjem platu, vlasnik mu je dao stan pod tako smijesnim uslovima, u pg kvadrat ga nije kostao ni 500e... ali cojek radi i nedeljom, uvece do ponoci, nema zajebancije. Inace srbijanska je firma, ako je to uopste i bitno.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  11. #186
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko je nezadovoljan sa platom 300 eura, bice nezadovoljan i sa 3000. Moralni i duhovni patuljci koji samo u novcu vise radost zivota.

  12. #187
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Evo ja imam 750€ pa sam nezadovoljan sa platom,ali to ne znaci da u novcu vidim radost zivota.. Po ovom tvom postu jedino sto moze da se zakljuci je da si ti intelektualni patuljak...

  13. #188
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Brate, ako si nezadovoljan napušti posa. Da se mučiš i život ostavljaš, a radi čega? Pos.anih 750 eura.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  14. #189
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ako ste se nasli prozvani u necemu sto sam ja rekao o poslodavcima i kako se tretiraju radnici i o vlasti, a nesmijete jer sam istinu rekao o tome diskutovati direktno pa pokusavate da me uvrijedite sa ulicarskim pricama.... l
    Stvar je u tome što si nebrojeno puta ponocio kako smo neradnici , oni koji žive na tuđoj grbači, koji sisaju sistem, glupi za biznis.
    I još se usuđuješ da učiš ljude koji se odiru od rada kako treba raditi , a proživio si čitavi život parazitirajući

    Nisam ni jednom rekao da se ne slažem sa dobrim djelom onoga što pričaš ali ti jednostavno nemaš moralnog prava da kritikuješ ljude kako su neradnici, nesposobni, a pogotovo ne da žive na tuđ račun kada si ti život proveo nakačen na nečiju grbaču

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #190
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Brate, ako si nezadovoljan napušti posa. Da se mučiš i život ostavljaš, a radi čega? Pos.anih 750 eura.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Možda čovjek radi neki važan posao i težak posao. Ja sam imao plate od 70 preko 160, 300, 350 i sad oko 1800 € mjesečno. Jednostavno dosta zavisi od sreće tj. naći se na pravom mjestu u pravo vrijeme.
    Naravno ŽESTOKI rad se uvjek isplati

    Imam izuzetan primjer:
    Moj polu-zet iz BGa(sestra od tetke ga je uhvatila na bebu) je kao dijete ostao bez oca sa poluslijepom majkom.
    Klinac je otišao na pijacu i uzimao voće koje su mu dobri ljudi davali iz kamiona. Tada klinac sa svojih 12 godina je sio sa strane pijace i prodavao to voće, poslije godinu dana je uštedio pare da iznajmi tezgu i dizao se prije zore da ide po selima i kupuje voće i povrće od seljaka. Poslije nekog vremena krvavog posla lik kupuje dvije tezge na kojima prodaje najbolje i najskuplje voće i povrće na pijaci, snabdjeva nekoliko piljara i prodavnica.
    Kasnije otvara kafić na Novom BG koji je izuzetno popularan, pa od tih para otvara restoran na Rakovici.
    KAPA DOLJE I NAKLON DO ZEMLJE
    Samo što toliki rad uzme svoj danak tako da to momče od svojih 34 godine danas izgleda kao da ima 45
    Sad bi zajedno (prikačio sam mu se) trebali krenuti u otvaranje sale za vjenčanja

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 11-04-17 at 16:03.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #191
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ravick View Post
    Ko je nezadovoljan sa platom 300 eura, bice nezadovoljan i sa 3000. Moralni i duhovni patuljci koji samo u novcu vise radost zivota.
    Ovo je nesto najjace sto procitah u skorije vrijeme.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  17. #192
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali pazi ovo- kaze "NAKLON DO ZEMLJE ZA MOMKA".

    Znaci ko zaradi dosta novca, tome naklon do zemlje. Onome siromasnom nema naklona. To je taj materijalisticki pogled na svijet u kojem vrijedis onoliko koliko imas novca.I Onda se cudimo zasto je nekome malo 300 eura, pa hoce platu 1500 eura. Bez novca su socijalno hendikepirani, ne umiju se ponasati, hodati i normalno funkcionisati.
    Zato imamo toliko kriminala, lopovluka, svastocinjstva- ne zbog gladi sigurno.

  18. #193
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Nemoj vise ravick dushe ti, ne ide ti paljenje nikako bas..
    Ovi sto se trudis da ih izgoris su davno posli po onoj raboti

  19. #194
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ima jedna izreka koju moj poslodavac (ne još zadugo) voli da sroči često:
    Kad ne ide ''posa'' u javnu kuću ne mijenjaju se kreveti već kurve.

  20. #195
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Zamoliću vas da dikusiju vratite u okvire teme! Obrisana je sva prepiska koja zadire u privatnost i koja je potpuno off i inače, tako da vas obvještavam da će svaki sledeći post biti infrakcija za onoga ko započne vrijeđanje, spamovanje i ometanje normalne diskusije! Izvinjavam se što nijesam na vrijeme vidjela kuda ide ova priča, tj nijesam imala dovoljno vremena da sve isčitam! Hvala na razumijevanju!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #196
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ali zamislimo da jesam, nudim posao npr za 150 ljudi, plata 250e, sve doprinosi, jbg to je koliko mogu da ponudim... I npr treba ja da propanem jer ti i ostali nece da rade jer im je ispod casti.Mozda i moj rad vrijedi triput vise, ali nema, bas kao i teoretisanje kako bi trebalo, a ne moze biti.
    Takvi svi treba da propadnu, evo i propadaju.. vidi Agrokor.

    Šta znači 'toliko mogu da ponudim'? Nemaš obim posla iz kojeg možeš obezbijediti zarade u iznosu bar prosječne plate, a angažuješ 150 ljudi?
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #197
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Moram priznati da nemam svoje zaposlene, niti firmu, nijesam poslodavac, ali slažem se sa Starwalkerom, da treba ljude adekvatno nagraditi, obezbijediti im sve zakonske uslove za pristojan rad, po meni čak i više od toga kad god si u mogućnosti, i sigurno će ti to biti vraćeno na najljepši mogući način, njihovim predanim radom i lojalnošću
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #198
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ajde nadjite mi kompaniju dje su radnici mizerno placeni a da je uspjesna?

    To ne postoji, pa ni Hitleru nije padalo na pamet tako nesto.

    Evo dao sam onaj primjer kad su mi povecali cijenu satnice, mene su oni tako takli sa tim cinom da sam ja extra trud ulozio na svakom njihovom projektu i pare im ustedio.

    Evo primjera, obicno ako radis na projekat imas QA(quality assurance) dio posle produkcije i tu se ciste greske i ispravlja ako ima sto. I ja ti sto sam srecan bio da radim sa njima i kad su me tretirali tako ulozim par sati da predjem preko projekat 2-3 put prije nego ga predam na QA i ustedim im masu novca jer sam vec vecinu stvari ocistio sam.

    Pa onda posto je timski rad i desi se da je neko iz tima vjerovatno prebukiran i napravi greske u dizajnu ja iako to nije bio moj posao ja to ispravim jer kad radis u timu - svi ka jedan treba da smo i da pomazemo jedni druge ako cemo da uspijemo. meni to tako neki lijepi osjecaj daje - kad si nesto dobro uradio. Samozadovoljavajuce je.

    A kako ces ti ista takvo ocekivati od covjeka kojega podplatis? koji tesko da moze da zivi od toga sto ga placas?

    Ja nevidim trika da tu ista uspjesno mzoe biti, a zar realnost to ne pokazuje?

  24. #199
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Ovo je nesto najjace sto procitah u skorije vrijeme.
    sad vidjeh izjavu. Da bi mu rep da nije banovan
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #200
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Šta znači 'toliko mogu da ponudim'? Nemaš obim posla iz kojeg možeš obezbijediti zarade u iznosu bar prosječne plate, a angažuješ 150 ljudi?
    Znači da ti predoči kolika je plata i radno vrijeme pa ti hoćeš-nećeš. Niko nikoga ne može natjerati da se zaposli za malu platu i cjelodnevno radno vrijeme nije ti to banka pa da imaš "small print"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 8 of 25 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Milos
    By Ispichutura in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 8
    Last Post: 24-06-12, 12:25
  2. CDM OSTROG 2012 (Slava mu i milos')
    By Vito in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 01-05-12, 23:10
  3. Poslodavci (vaša iskustva)
    By Dutch in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 27-03-12, 18:41
  4. CHOVJEK UGRIZAO PSA, poslodavci&radnici LJUBAV
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-11, 14:22
  5. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •