Page 5 of 25 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 618

Thread: Poslodavci, slava im i milos'

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Ljudi nikako da shvate da ovdje ne mogu da studiraju ono što vole ako će siguran posao i dobru platu, nego ono čega je manjak kadrova. Mi smo mala zemlja puna pravnika i ekonomista, oćete dobar posao i platu? Programiranje bajo i eto posa' i para ka' pljeve. Da me pogrešno ne shvatite programiranje mrzim, nisam programer, ali koliko god možda smiješno zvučalo, dobri (ne wannabe) programeri su svuda u svijetu suvo zlato a pogotovu ođe.
    Last edited by BiTrAtE; 08-04-17 at 10:47.
    War. War never changes.

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Danas svako ko iole zna nesto od elektronike moze da napravi proizvod i to sa relativno malo investicije. Nacrtas u program i posaljes na sajt firmi koja ti izradi stampanu plocu cak i popuni sa svim elementima ako ti treba pa i sve ostalo kutije i sl.

    No ce bit to je nemoguce? Platni promet crne Gore namjerno nefuncionise sa inostranstvom za male firme da nebi izgubili kontrolu ko se bogati. Jel nemozete da prodajete na eBay jos?

    Opet da mi kazes sto ce crnoj gori masinstvo pored dvije fabrike metala... nemoj mi se naljutiti ali je to jako neozbiljno.

    Ja sam poceo da se bavim masinstvom i tu su ogromne pare u pitanju i tu moze masu da se zaradi.

    Procitah da prodaju tonu toga aluminijuma za 1000$ a od te tone bi se moglo napraviti cudo bozije stvari u vrijednosti na stotine hiljada dolara.

    To je bruka
    Last edited by Ego_and_his_own; 08-04-17 at 10:47.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Neka što 'Kovači' zapošljavaju samo pripadnike svoje vjeroispovijesti, no što je u 'Soniti' u zgradi 'Normal'-a radnicu, koja stoji za kasom bukvalno mršnula (citiram - ajde, mrš odavde, mrš kad ti kažem, bježi, ovo je moje) šćer od gazde, koja nemaše preko 6 godina...
    E, da vidite kad sam ja usula po žgepčetu i nesojčetu.
    Ona radnica, kukala, smješka se od muke, a vidim najrađe bi vrištala, pošto odlično znam kakvi su im uslovi za rad. Što se, reko' smiješ, ovo nije smiješno nimalo, što joj glavom kasu ne otvoriš i odeš doma.
    Klošarče jedno.
    Balavo...Ona se našla sposobna nekoga da mršika...Kako će gazdovat' sa 30, kad se sad uzbičila...Majmunče...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #104
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda Monaco ima nesto proizvodnje elektronike, ali ostale nabrojane drzave sigurno nemaju. Kako stoje u USA po tom pitanu Rhode Island i Maine?

  5. #105
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default Poslodavci, slava im i milos'

    Nasi poslodavci kao i radnici su veoma neobrazovani. Poslodavci uglavnom primjenjuju negativni stimulans dok su za pozitivni potrebni klikeri i malo psihilogije of kors. Zato se uglavnom sila i prijetnja primjenjuju kao sredstva upravljanja radnom snagom. Ne znaju bolje pa tako i upravljaju.

    Druga stvar je karakter poslodavca. Nas narod je inace loseg karaktera i necivilizovan generalno. Robovlasnicki duh preovladava. To se vidi i u odnosu orema djeci, zenama itd. Maksimiziranje licne koristi je zakon. Mi smo kao narod nekoliko koraka iza jevrope. Zaostali bejzikli. I tako na radnu snagu gledamo kao na robove. A robovi nemaju prava to svi znamo.

    Ali sami smo krivi. Kome se ne svidja nek ide ili nek glasa pametnije jer na kraju ovo sve je posledica naseg glasa.
    Last edited by Caesar; 08-04-17 at 14:30.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #106
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja sam mislio da je plata od 200 € izumrla, zna li neko koliko dotični naplaćuje satnicu svog radnika?

    0,82 €/h - ako je smjena od 8 sati, a ako je duža, radnik mu dođe još jeftinije.
    Bangladeš samo što nije preduzeo oštre diplomatske mjere prema MNE zbog ovakve prijetnje po njihove interese na globalnom tržištu ultra jefitine i obespravljene radne stoke, pardon, snage



    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Voli: slicno kao u Lakovic po pitanju uslova, s tim da nema preko 2 dana slobodna mjesecno, plata ne raste nego je od starta losa oko 280-300 eura i takva ostaje
    Tu mi je zanimljiva jedna stvar.. njihovi zaposlenici s primorja su u znatno lošijem položaju od kolega im u centralnom dijelu i na sjeveru zemlje upredimo li tu platu (ako im je zaista ista za sve regione) sa cijenama artikala u njihovim radnjama u KO i NK. Pa tako ispada da nikšićka kasirka ima veću kupovnu moć od koleginice joj u Kotoru.. Jesam li u pravu?
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #107
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Mislio sam na to koliko on naplaćuje drugima usluge svog radnika po satu.

  8. #108
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post



    Tu mi je zanimljiva jedna stvar.. njihovi zaposlenici s primorja su u znatno lošijem položaju od kolega im u centralnom dijelu i na sjeveru zemlje upredimo li tu platu (ako im je zaista ista za sve regione) sa cijenama artikala u njihovim radnjama u KO i NK. Pa tako ispada da nikšićka kasirka ima veću kupovnu moć od koleginice joj u Kotoru.. Jesam li u pravu?
    na primoriju su vece plate u lakovic nego radnicima u centralnom i sjevernom regionu provjereno.... ove neke sto ja znam se svako ljeto otimaju za mjesto ko ce da ide dolje na ispomoc na 3-4 mjeseca u radanovice i bar jer im je drasticno veca plata, koja nije ni ovdje mala, a plus im je dolje obezbijedjen smjestaj.. toliko zainteresovanih ima da ide dolje ljeti da su uveli pravilo da isti radnik ne moze 2 ljeta zaredom da ide na ispomoc na primorije...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  9. #109
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    U telemach u tivat 250e mjesecno plata. Ko se ne bavi nekim poslom dje nema baksisa mucno je ko zivi samo od plate.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  10. #110
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    na primoriju su vece plate u lakovic nego radnicima u centralnom i sjevernom regionu provjereno.... ove neke sto ja znam se svako ljeto otimaju za mjesto ko ce da ide dolje na ispomoc na 3-4 mjeseca u radanovice i bar jer im je drasticno veca plata, koja nije ni ovdje mala, a plus im je dolje obezbijedjen smjestaj.. toliko zainteresovanih ima da ide dolje ljeti da su uveli pravilo da isti radnik ne moze 2 ljeta zaredom da ide na ispomoc na primorije...

    Konkretno sam pitao za Voli, jer znam da u Boki 'volijevke' nemaju ni približno 400eura. Kad već pominješ HDL, koliko drastično, koji je to iznos?
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #111
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    U telemach u tivat 250e mjesecno plata. Ko se ne bavi nekim poslom dje nema baksisa mucno je ko zivi samo od plate.
    Pazi ovo, Hotel 4*, recepcija, rad u tri smjene, slobodan dan misaona imenica.. perfektno njegovan izgled, diploma fakulteta, tri jezika fluently.. po potrebi prekovremeno (neplaćeno)

    Neto 300 eura

    Kapiram da je to nivo 2004,. al' šta s tim 2017.? Đe je dostojanstvo?
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #112
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Telemach je najvece smece od poslodavca u telekomunikacijama, to je bruka i sramota sto od tih ljudi rade

  13. #113
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Sto Laki napisa ni da je vlasnik Lakovica Volija i Idea zajedno.

    Plate u Ideu u Bar oko 200E, ovi iz Makedonskog kukaju za bivšim poslodavcem koji je među baranima do pojave velikih lanaca marketa vazio za robovlasnika, eto koliko je dobro u tu Ideu.

    Otimanje o rad na primorje u Lakovic i Voli, samo cu reći HA HA HA, radi ko mora da ide.

    Plate u Voli su nakon prve dvije godine smanjene drasticno, trenutno u sezoni im na primorju podignu malo, zimi su na oko 330-350 eura sektori/kasirke...
    Slobodni dani: 3 im pripadaju, a pitanje je kad ih mogu iskoristiti. Neki imaju i po 100 dana ne iskorištenih.
    Doprinosi su im na minimalac, i svi su potpisali bjanko ostavke.

    O platama u Lakovic nemam info iz prve ruke, ali znajući da u svemu prati Voli, i ovaj njega, ne sumljam da je razlika u max 10€!

    poslato s Jadrana

  14. #114
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro, a zasto onda vi, koji se zalite, ne zaposlite nekoga? Otvorite vi neku firmu pa zaposlite ljude i dajte im plate.

  15. #115
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,963
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Trgovina zaposljava najveci broj ljudi, ne trebaju nikakva posebna znanja i vjestine, kakve se sve vrane prijavljuju i dolaze da rade, ni zasluzuju ni 100e. Dodje, radi to 8 sati preko one rabote i samo ceka kako da izbjegne posao, dodje 2:30 i prvi preko vrata... Takvih je 60% radnika. Ja znam da je malo 200e, 250 pa i 300e, ali na razgovoru radnicima bude sve predoceno tako da nikakvih nepoznanica nemaju radnici.

    Sto bi se ja npr izdvajao kao poslodavac sa vecom platom ako svi oko mene daju slicnu.

    To su sve q poslovi, koja zena-domacica ima imalo imanja, 20kokosaka, malu njivicu, dnevnica 15e lagano.

    Sent from my C6903 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ono sto vi ne kapirate, jer ste obicni radnici, da za jedno drustvo je neophodna cirkulacija novca u dovoljnoj kolicini da bi ekonomija isla naprijed.

    Vece plate veca platezna moc ljudi veca cirkulacija novca.

    Od 2004 godine te plate stagniraju za takve poslove. Zato citavo drustvo ne moze nikudj.

  17. #117
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Neko je obični radnik, neko na malo boljem položaju, neko se bogato udao, uglavnom svako ima svoj pogled na svijet...

  18. #118
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svako zeli doci na gotovo, imati solidnu i sigurnu platu, fixno radno vrijeme. Ali niko ne zeli organizovati posao i zaposliti ljude.

  19. #119
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Meni nista brate no pricam o problemu da od 2004 godine su plate na istom a od 1996 50 maraka vise.

    Kad imas ljude sa tolikim platama oni ne mogu da kupuju sa tim mnog pa ni trgovici nemogu da prodaju mnogo... sve je to u kolo.

    A sad te ljubomorna pascad su toliko osijona da ne kritikuju sebe za svoju situaciju no su ljubomorna na one kojima je bolje... sto cemo sad. No im treba rec da se osvisjte malo da vide jesu li sami doprinijeli toj svojoj situaciji glasajuci lopove i kriminalce i nesposobnjakovice.

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ravick View Post
    Svako zeli doci na gotovo, imati solidnu i sigurnu platu, fixno radno vrijeme. Ali niko ne zeli organizovati posao i zaposliti ljude.
    A jesi probao ti da organizujes posa? Ja jesam i sajeklu su me u korijenu. trazili su mi da im dam grdne pare a jos nisam ni poceo da radim.

    Tu se Vlast koristi da se ucjenjuju biznisi i cijede profiti a ne razvija ekonomija. Ma ko sisa te budale, nije daleko dan kad ce im gladan narod zakucat na vrata i ko zna sta im ucinjet kad ih pofataju.

  21. #121
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kad je narod pizda treba ga jos vise gazit, zivjeli psolodavci svi !
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #122
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Trgovina zaposljava najveci broj ljudi, ne trebaju nikakva posebna znanja i vjestine, kakve se sve vrane prijavljuju i dolaze da rade, ni zasluzuju ni 100e. Dodje, radi to 8 sati preko one rabote i samo ceka kako da izbjegne posao, dodje 2:30 i prvi preko vrata... Takvih je 60% radnika. Ja znam da je malo 200e, 250 pa i 300e, ali na razgovoru radnicima bude sve predoceno tako da nikakvih nepoznanica nemaju radnici.
    Komotno može da stoji - pa i 500e je malo.

    Sto bi se ja npr izdvajao kao poslodavac sa vecom platom ako svi oko mene daju slicnu.
    Grozno. Đe je vizija i strategija? Oslanjanje na konkurenciju je neminovna propast kad - tad.

    Ljudi koji individualno i timski doprinose ostvarenju biznis ciljeva tvoje firme moraju biti adekvatno stimulisani kako bi iz njih izvukao pun potencijal, a oni tebe i tvoju organizaciju prepoznali kao poželjnu radnu sredinu u kojoj nisu tretirani kao vrane, ćurke i potrošni materijal.. već cjenjeni dio tima koji udruženim snagama stvaraju dobrobit za svih - i njih i tebe i društva u cjelini. Poboljšanjem uslova rada otvaraš vrata interesovanja i kvalitetnijim i kompetentnijim radnicima iz drugih preduzeća i tako dobijaš mogućnost da među najboljim izabereš najbolje i samim tim povećaćeš produktivnost, kvalitet usluge i pozicioniraš svoje ime na tržištu.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    kad je narod pizda treba ga jos vise gazit, zivjeli psolodavci svi !
    Nemogu ja da vjerujem koliko ljudi ponizavaju sami sebe. Mora da sam predugo vani pa sam to nekako previdio.

    Neka ih neka sami vide dje ce ih to dovesti.

  24. #124
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Kakvi su uslovi na merchandiser poslovima?



    Last edited by starwalker; 09-04-17 at 17:19.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #125
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koje su to obaveze poslodavca pri zaposljavanju stranih drzavljana pa svi beze od toga? Koliko finansijski imaju vise obaveza?

Page 5 of 25 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Milos
    By Ispichutura in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 8
    Last Post: 24-06-12, 12:25
  2. CDM OSTROG 2012 (Slava mu i milos')
    By Vito in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 01-05-12, 23:10
  3. Poslodavci (vaša iskustva)
    By Dutch in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 27-03-12, 18:41
  4. CHOVJEK UGRIZAO PSA, poslodavci&radnici LJUBAV
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-11, 14:22
  5. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •