Page 4 of 25 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 618

Thread: Poslodavci, slava im i milos'

  1. #76
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Hahahaha nije igraonica ;-)
    Ali je po nekad bila :-)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ok, dobro je dok postoje i takva radna okruzenja i dalje jer je 99% poslo po k.... u IT-u.


  3. #78
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,598
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    99%...? Da nijesi malo prećerao... Što poslovno što privatno sam konstantno u kontaktu sa osobama iz IT-a i oni su jedini koji se ne žale... Naravno, nije sve ni u IT-u sjajno, ali u odnosu na ostale grane je stanje odlično...
    #fakenews

  4. #79
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta mislite o NVO sektoru?
    Pitam, jer vidjeh ovaj oglas http://www.mans.co.me/oglas-za-radno-mjesto/

  5. #80
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Bgm boljeg poslodavca teško da bi mogao naći...

    U CG je otprilike situacija normalna samo u IT firmama, ostale grane kako se đe zalomi...
    U IT je dobro samo u većim novijim firmama stranog vlasništva,i možda programerskim i dizajnu, i neke usluge. A male domaće koje se bave prodajom i servisom, trt.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Da te IT programerske firme koje imaju stranog vlasnika ili domaće programerske firme koje outsource-uju mogu biti jako dobre. I nije ništa neuobičajno vidjeti u takvim firmama Playstation 3/4 i Nintendo Wii

  7. #82
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Čujem da sve više postaje praksa da poslodavci prebacuju svoje zaposlene (one na određeno) na agenciju za zapošljavanje, a koja sklapa ugovore s tim radnicima i onda ih 'iznajmljuje' tom istom poslodavcu. Kakv je ovo mafija ?
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #83
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Jer na taj način ne moraju da im daju stalni ugovor. I plus se odbija radniku od plate ta usluga, makar se meni odbijala dok sam radio u jednoj firmi tako, mislim oko 20-25e od svake plate. Navodno im plaćaš što su te zaposlili, iako si radio u istoj firmi i prije ugovora sa agencijom. Strahotno.

    edit: sjetih se da mi je to na kraju nadoknađeno
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  9. #84
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,598
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Odavno je ta praksa... Isto kao što pojedini marketi svake 2 godine mijenjaju ime, tj otvaraju nove firme, kako ne bi davali ugovore za stalno...

    sent using tapatalk
    #fakenews

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Iskreno, ne razumijem ovakav pogled, ma koliko bio na strani pravde, idealizma, svih pozitivnih kategorija koje postoje. Zar nije ochigledno, nazalost, da je sve onako kako zasluzujemo?

    Koliko god se saosjecao sa ponizenim i uvrijedjenim (ukljuchujuci i sebe naravno), izrazito mi je nepojmljiv manir prebacivanje odgovornosti na tamo nekog. Tamo neko nam je kriv, pokvaren i zao, a mi jadni, dobri, pravdeni i zbog tog unizeni! To je besmislica, nije tako zere jedne! Bez ikakve sumnje, "potlacheni", mi sami, smo odgovorni- sami kreiramo, 99.9%, dato stanje.

    Drugim rijechima, (tek u vremenima kad je tako lako komunicirati i samim tim dogovarati i mijenjati stvari), kvalitet ljudi je stvar koja 100/100 determinise drustvo i pravila koja u njemu vladaju. Niko nikom ne namece nista, sami pravimo izbore koje pravimo, sami se odnosimo prema stvarima/sebi/drugima kako se odnosimo, te, nepotrebno je reci, -zivimo spram tog. Vraca nam se. Bih rekao, ovo je najelementarniji red kauzalistike. No, najlakse je kukat i tamo neko je kriv.

    Nasa sramota je tim veca, ovo nije rani 20 vijek, kad su se demonstracije i trazenje prava i pravde, razbijale jurisom konjice i plotunima u masu, vec se sve zavrsava relativno lagano, -glasanjem, organizovanjem, sindikalnim ili kojim god vec. Primjer najprosperitetnijih i najboljih drzava za zivot na planeti, prilicno rechito govori koliko je jednostavno rijesiti socijalne stvari, vecinu makar, samo ako je ljudi/svijesti.


    Tako manje prenemaganja, manje -neko mi je kriv, stava, a vise iskrenosti i realistichkog osvrta prema pravom izvora problema i tek onda se ima, neke jede, shansa.
    Ti si shvatio momak. Dobro je to za tebe, ali shvati da vecina nije shvatila. Oni su ljudi koji ne podnose samokritiku i zato nikad nece uspjeti da izadju iz blata u kojeg su sami upali.

    A jasno je zasto. Nemoze covjek da rijesi problem kad ne vidi dje je stvarno.

    Da je 75% ljudi ka ti nebi ovakva stvarnost bila. No si jedan jedini na citavu temu da vidjeh. Stvarno iskren.

  11. #86
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    99%...? Da nijesi malo prećerao... Što poslovno što privatno sam konstantno u kontaktu sa osobama iz IT-a i oni su jedini koji se ne žale... Naravno, nije sve ni u IT-u sjajno, ali u odnosu na ostale grane je stanje odlično...
    Brat mi je prije neki dan bio na razgovor za posao u firmu za servis kompijutera... culi ste svi vjerovatno za tu firmu-Modro... brat mi je diplomirani elektroinzenjer...
    Radno vrijeme- pon do subote, vise od 8 sati svakog dana...
    Kad je pitao za platu, lik mu ladno rece- plata je 200 (dvjesta) eura, mjesecno naravno, ali ako se pokaze moze da mu bude malo veca...

  12. #87
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Sta je tu cudno? El. ing. da radi kao serviser racunara i da ima 1000e? Oni daju tu platu za to mjesto pa oces neces. Sigurno nisu trazili dipl.ing.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  13. #88
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,432
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    au, kako je to lose.

  14. #89
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ja sam mislio da je plata od 200 € izumrla, zna li neko koliko dotični naplaćuje satnicu svog radnika?

  15. #90
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Sta je tu cudno? El. ing. da radi kao serviser racunara i da ima 1000e? Oni daju tu platu za to mjesto pa oces neces. Sigurno nisu trazili dipl.ing.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Cekaj, 1000 eura to je kao neka velika para, je li?
    Mislio sam da je u taj it sektor 1000 eura kao neki minimalac...
    Ne znam jesu li trazili inzenjera, ali 200 eura mjesecno za 6 dana rada u nedjelji ( jos je i radno vrijeme vece od 8h) je presmijesno, ja ne bih ima obraza to da ponudim bilo kome za ne znam koji posao...
    Ali, kao sto si rekao- oces, neces, to ti je poenta ove teme

  16. #91
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja sam mislio da je plata od 200 € izumrla, zna li neko koliko dotični naplaćuje satnicu svog radnika?
    Nije ocigledno...
    Radila je sestra mog druga u novootvorenu ili pekaru ili market na Cetinje, za 300eura... bez slobodnog dana... to i ne bi bilo toliko strasno da to nije bila plata za puna 2 mjeseca...
    Sve pod parolom- tek smo otvorili, dok ne krene posao

  17. #92
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Ljudi jeste lose...ali sa strane radnika. Sa strane poslodavca on jednostavno ima svoju racunicu i daje te pare za taj posao. Ko oce da radi neka se prijavi. Ja to ne osudjujem ali osudjujem kad se trazi da radis preko dogovora i kad su uslovi katastrofa i ne postuje se radnik. Ako je receno radno vrijeme 8h 200e 5 dana nedeljno pa ko oce da radi da stvarno bude tako to je po meni ok.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  18. #93
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema veze sto je el. inzenjer, taj posao(servis racunara) se moze obavljati i sa osnovnom skolom, pod uslovom da ga zna raditi.

    Nasem trzistu ne trebaju elektro inzenjeri, osim u EPCG, a tamo je vec full. To je opuch fakultet a totalno neisplativ za nase trziste. Ovdje najbolje prolaze sitni trgovci, preprodavci i zanatlije. Nazalost je tako.

    Nemamo mi dje zaposliti doktore nauka, masinske i elektro inzenjere, biohemicare, fizicare, tehnologe. Ne trebaju nam takvi kadrovi.

  19. #94
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    200 eura za 6 dana neđeljno, ali nije bitno, poenta je- oces neces, ako neces ima ko oce, dovidjenja prijatno...
    Samo kazem da ne bih ima obraza to nekome da ponudim, za ne znam koji posao...
    Moja porodica drzi malu firmu, placali smo ranije covjeka 400 eura mjesecno samo da bude prisutan u objekat, dakle efektivno da radi 20minuta ostatak vremena da sjedi...
    Mada, to je bio rad na crno, nijesmo mu nikakve doprinose uplacivali, bolje da se pokrijem usima i da cutim...

  20. #95
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Da ne editujem...
    Veli mi koleginica na posa kako jedva ceka ovaj odmor za praznike, oce da ide nedje...
    Ja joj kazem- to je samo 4 dana, to nije nista, odmah proleti...
    - 4 dana ti nije ništa !! To ti je u Lakovica godisnji odmor...

  21. #96
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vlasnik jedne veletrgovine se u kafani zali kako mu dolaze traziti posao fakultetski obrazovani poznanici, i traze mu kancelarijski posao u struci. Covjek se ubi objasniti kako mu ne trebaju takvi poslovi i kadrovi.
    Ima preko 1000 zaposlenih, od toga 980 cine kasiri, vozaci paletara, magacioneri, prodavaci. Ali takve poslove visoko obrazovani kadar ne zeli raditi.


    Ekstreman primjer je Farmacija. Pretezak fakultet a jedini posao u struci je apotekar, koji se moze raditi i sa srednjom medicinskom.

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja se cuda ne mogu nacuditi sto govorite da se ljudi sa znanjem Inzinjera Elektronike ne moze zaposlit i ostali koje spomenuste. A sto je sa masinstvom?

    Ima li kakve proizvolje u toj oblasti? Pored Aluminijskog kombinata i Zeljezare jel ima ikoja firma da vi je poznata d apravi nesto od metala sem oruzija?

  23. #98
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po meni, nije to velika krivica vlasti. Jednostavno smo mala zemlja, kao Monaco, Andora, San Marino, Luksemburg, Cipar. Ni te drzave nemaju potrebe za masinskim inz., farmaceutima, fizicarima i slicno.

    Odje je najbolje izuciti neki zanat, tipa automehanicar, kuvar, popravka mob. telefona i racunara, frizer, pedikir, vodjenje knjiga, kvalifikovani majstor na gradjevini.

  24. #99
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Što je, veli, čudno plata 200 eura. Treći svijet na pragu Evrope.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ravick View Post
    Po meni, nije to velika krivica vlasti. Jednostavno smo mala zemlja, kao Monaco, Andora, San Marino, Luksemburg, Cipar. Ni te drzave nemaju potrebe za masinskim inz., farmaceutima, fizicarima i slicno.

    Odje je najbolje izuciti neki zanat, tipa automehanicar, kuvar, popravka mob. telefona i racunara, frizer, pedikir, vodjenje knjiga, kvalifikovani majstor na gradjevini.
    Nebi se vlast ovako ponasala i osiromasila narod da nije narod to dozvolio. Vlasti nije odgovaralo da neko tu sad od naroda izgradi neki biznis a da je van njihove kontrole. A posto su sami nesposobni i nisu sposobnima dali da napreduju, tako je kako je.

    No ja vidim da ti ne ispitujes mnogo ta svoja vidjenja i iznosis tvrnje bez osnove. Evo trebalo mi je 5 sekundi da potrazim na internet i nadjem da u Monako zapravo postoji veliki proizvodjac Elektornike i kucnih aparata.

    Nemoj to da radis, no provjeri prvo sebe i svoje predpostavke pa ih iznesi.

Page 4 of 25 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Milos
    By Ispichutura in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 8
    Last Post: 24-06-12, 12:25
  2. CDM OSTROG 2012 (Slava mu i milos')
    By Vito in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 01-05-12, 23:10
  3. Poslodavci (vaša iskustva)
    By Dutch in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 27-03-12, 18:41
  4. CHOVJEK UGRIZAO PSA, poslodavci&radnici LJUBAV
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-11, 14:22
  5. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •